כתב נושא: הבכיינות הערבית  (נקרא 15772 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #25 ב- : דצמבר 07, 2007, 04:01:25 »
אתה הרי יודע שהערבים לא ישתנו.  "והוא יהיה פרא אדם" זה חוק טבע.
הערבים בסופו של דבר ישתנו, רק אחרי נפילת האסלאם כמובן. חוץ מזה, היותו של ישמעאל פרא אדם (זה לא חמור בר?) לא אומרת שהערבים יהיו פראי אדם, העניין הוא לא גנים.
"לא ארץ נכריה לקחנו ולא ברכוש נכרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו אשר בידי אויבנו בעת מן העתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו כאשר היתה לנו עת השיבנו את נחלת אבותינו".
תשובת שמעון החשמונאי לאנטיוכוס השביעי (סידיטס)

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
הבכיינות הערבית
« להגיב #26 ב- : דצמבר 07, 2007, 08:02:07 »
הערבים בסופו של דבר ישתנו, רק אחרי נפילת האסלאם כמובן. חוץ מזה, היותו של ישמעאל פרא אדם (זה לא חמור בר?) לא אומרת שהערבים יהיו פראי אדם, העניין הוא לא גנים.
אני לא מבין למה אתה מקפיד כל כך להיות יפה-נפש ולהדגיש בכל הזדמנות שהבעיה של הישמעאלים היא לא גנטית אלא תרבותית.  ראשית כל, מאיפה הוודאות הזו?  מה, דיברת עם הקב"ה והוא זה שאמר לך ש"העניין הוא לא גנים"?  שנית, אותי לא מעניין אם הם ישתנו או לא ישתנו, והמטרה שלי היא לא להפיל את האיסלאם כדי לשחרר את הערבים מהעול של כת המוות הזו ולהוכיח לכל העולם שאכן, התנהגותם הברברית לא היתה תוצאה של תכנות גנטי אלא השפעה של התרבות שלהם.  המטרה שלי היא קידוש השם.  יהודים לא משפיעים ישירות, ע"י התערבות בענייני הגוים.  תיקון עולם במלכות שדי מבוצע ע"י העם היהודי באמצעות מתן דוגמה אישית, "אור לעמים".  אילו הייתי המנהיג של עם ישראל, ואילו הערבים היו ממשיכים לחלל שם שמיים ע"י פגיעה ביהודים או ע"י התגרות בנסיון להציג אותנו כפחדנים, ובכך למעשה לקרוא תגר נגד הקב"ה(!), בוודאי שבתגובה הם היו מקבלים ממני פצצות אטומיות על הראש בלי קשר ליכולת הצבאית שלהם, אפילו אם הם לא היו מהווים איום קיומי.  ככלות הכל, מדובר כאן בחילול השם, והחובה שלנו למחוק אותו מיד, ללא דיחוי!  כשהאומה הישמעאלית לא רק שמצהירים בגלוי על כוונותיהם לסיים את מלאכתו של היטלר יש"ו, אלא אף פועלים להשגת מטרה זדונית ומרושעת זו, אני בתגובה לא חולם על להיות יפה-נפש ולהיות הפסיכולוג שלהם ולהציל אותם מהתרבות שלהם, אלא אני חושב על המצווה הלאומית שמחייבת אותנו להכרית את עמלק, ולהזכירך, על פי ההלכה עמלק הוא כל עם שמאיים בהשמדה על עם ישראל.  אתה מבין את המשמעות של דברי?  זה חילול השם שמדינת ישראל שותקת בתגובה לאיומי ההשמדה של הגמד הפרסי אחמדינג'אד!  רק על האיומים שלו בהשמדה מגיע לו מספר פצצות אטומיות שימחו את זכר הפרסים האלה, יש"ו.  נכון, אמנם היתה להם תרבות לא-מוסלמית עשירה בעבר.  אכן, יש מספר לא מבוטל של רפורמיסטים חילוניים שרוצים להסיר את עול האייטולות שרודים בהם.  אבל בגדול, זה לא משנה.  עונשים הם תמיד קולקטיביים.  עצם זה שהאייטולות הם עדיין בשלטון באירן פירושו שרוב העם הפרסי תומך בהם, ועל כן המצווה של מחיית זכר עמלק תקפה לגביהם.  אני בטוח שגם בקרב העם העמלקי הקדום, כמו בקרב כל עם, היה מיעוט של נאורים ועדיני נפש שהתנגדו למלחמה נגד עם ישראל, אבל בכל זאת יש לנו מצווה למחות את זכר עמלק לחלוטין, כולל הנשים והילדים.  זה נראה ברברי ופרימיטיבי?  "כל המרחם על האכזר, סופו להיות אכזר על הרחמן".  אין לי שום כוונה לערוך נסיונות על חשבון חיים של יהודים כדי לגלות אם האכזריות הערבית היא תוצר של גנים או של התרבות המוסלמית.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #27 ב- : דצמבר 07, 2007, 12:35:03 »
אני לא מנסה להיות יפה נפש אלא צמוד לעובדות. כמו שהערבים "מרושעים" או פרימיטיבים גנטית, כמו ש"הוכח" בהם שיהודים מזרחיים בעלי איי-קיו נמוך כמוהם גם המחקרים של הגנטיקאי גראו על נחיתות היהודים בפני הגזע הארי. הרופא האמריקאי המהולל מורטון הוכיח מדעית כי השחורים נחותים מנטלית ויכולים לתפקד בעבדות בלבד. המדען הנכבד גודארד הראה מעל לכל ספק שמנת המשכל של מיעוטים -ובכללם יהודים - באמריקה נמוכה בצורה קיצונית. קיביה וברוקה הצרפתים הראו במחקרים מהוללים את נחיתות האפריקאים.

אני ממליץ לך לקרוא את הספר "אין מידה לאדם" מאת המדען וההומניסט החשוב סטיבן ג'יי גולד.מבחן ה-IQ נוצר על־ידי בינה (Binet) בשנת 1908 כדי לבחון ולסייע לילדים עם קשיי למידה קשים, ומעולם לא התיימר לבחון את האוכלוסיה הנורמלית. כשהמבחן נכנס לשימוש בארה''ב, הוא נוצל כדי להוכיח את הנחיתות המנטלית של מהגרים בתחילת המאה ה- 20, ובכך שירת את התנועה למניעת נישואי תערובת וסייע ברציונליזציה של הגבלת מכסות ההגירה. מכאן היתה הדרך קצרה - המבחן נכנס לשימוש בכלל האוכלוסיה במהירות, תוך התעלמות מן המטרות אשר לשמן נוצר. גולד טען כי פסיכולוגים בתחילת המאה ה- 20 שמחו לאמץ כל הוכחה להבדלים תורשתיים בין גזעים, במסגרת הגזענות הכללית בחברה דאז. רק בשנות ה- 30 של המאה הקודמת החלו פסיכולוגים להודות בקיומן של השפעות סביבתיות. גולד וחוקרים אחרים אף ערערו על מהימנותו של מחקר התאומים הזהים: היו שטענו שהמחקר כולו מפוברק, ואחרים טענו כי בשל המספר הנמוך של משתתפים במחקר, הוא אינו מהימן סטטיסטית.

לטיעוניו של גולד מצטרפים חוקרים נוספים, הטוענים כי למוטיבציה משקל גדול בהתפתחות מנטלית תקינה. ילדים מקבוצות אתניות שונות נבדלים במוטיבציה שלהם כתוצאה ממחסור במודלים לחיקוי וכתוצאה מתרבות קהילתית סגורה אשר במקרים מסויימים אינה מעודדת הישגים מנטליים. חוקרים אחרים טוענים להטיה תרבותית של המבחנים, או מצביעים על הנוחות שבהסברים גנטיים - אם תכונות שונות הן מעבר לשליטתנו, הרי שאיננו אחראים להתנהגותנו.

הקשר הסטטיסטי החזק בין מעמד חברתי ומנת המשכל נתפס על־ידי תומכי ההשפעה הסביבתית כהוכחה להשפעות הסביבה. בתגובה, טוענים תומכי הגישה התורשתית כי מנת המשכל משפיעה על מעמד, ולא להיפך: הטפשים־יותר ינועו למעמדות הנמוכים, והחכמים - למעמדות הגבוהים. מכאן והלאה הקשר ברור: ילד שנולד להורים ממעמד נמוך נולד למעשה להורים פחות־חכמים, בעוד שילד להורים ממעמד גבוה נולד להורים חכמים. לביסוס הטענה, מצביעים תומכי הגישה הגנטית על תוצאות מחקרים שונים שהראו כי בעוד מנת המשכל של שחורים נמוכה מזו של לבנים ב-‏15 נקודות בממוצע, הרי שכאשר הבדלי המעמד מנוטרלים סטטיסטית, יורד הפער ב-‏4 נקודות בלבד, ל-‏11 נקודות. גם מבחני משכל חופשיים מהטיות תרבותיות לא הצליחו להוריד יותר מ-‏4 נקודות מהפער. בנוסף, אינדיאנים בממוצע הם בעלי מנת משכל גבוהה יותר משחורים, למרות שהסביבה בה הם גדלים היא פחות תומכת ומטפחת (פחות חומר קריאה בבית, מצב כלכלי גרוע יותר, הורים בעלי הישגים חינוכיים נמוכים יותר, הורים בעלי שאיפות נמוכות יותר בנוגע לעתיד ילדיהם). ג'נסן טען כי לכולנו פוטנציאל מנטלי גנטי, אשר מגביל את יכולתנו למקסימום מסויים בלי קשר לגורמי סביבה.

טיעונים אלה מופרכים על־ידי תומכי ההסבר הסביבתי כמתעלמים מגורמי סיכון במהלך ההריון, הנפוצים בעיקר בקרב קבוצות ממעמדות נמוכים ומשפיעים על תפקודי המוח של הצאצא (הריון בגיל צעיר, הריונות תכופים, צריכת סמים ואלכוהול במהלך ההריון ותת־תזונה של האם), וכמתעלמים מכך ששליטה בשפה משפיעה על יכולת ההצלחה במבחנים של קבוצות הדוברות אנגלית כשפה שניה או הדוברות דיאלקטים ולא אנגלית סטנדרטית (כמו השחורים בארה''ב הדוברים אבוניקס). בנוסף, מחקרים הראו כי ילדים למשפחות עניות השיגו עד 25 נקודות משכל נוספות כשנבחנו בשנית לאחר התערבות חינוכית.
"לא ארץ נכריה לקחנו ולא ברכוש נכרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו אשר בידי אויבנו בעת מן העתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו כאשר היתה לנו עת השיבנו את נחלת אבותינו".

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הבכיינות הערבית
« להגיב #28 ב- : דצמבר 08, 2007, 18:36:01 »
זה לא טמון בתרבות...
זה טמון רק בדת!
לפני האיסלום בכוח של כל תושבי פרס,עובדי האלילים הצליחו לבנות תרבות מפוארת.
לאחר שהם הפכו למוסלמים,נכחדה התרבות העשירה של פרס,ולאט לאט הפכו גם הם לרובוטים שמתוכנתים לשינאת יהודים,נוצרים ובערך כל דבר אחר...
צודק במאה אחוז.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הבכיינות הערבית
« להגיב #29 ב- : דצמבר 08, 2007, 18:37:39 »
הדת היא נגזרת של התרבות.
אין לך טעות היסטורית גדולה יותר הימנה, וזה עוד יותר נכון בעידן המידע.
ועוד דבר קטן, ישנם דוגמאות רבות מספור בו בורים ועמי ארצות עלו לגדולה ("עבד כי ימלוך") הן במישור הפוליטי והן במישור הכלכלי, עושר איננו ערובא מוחלטת לחכמה והשכלה (גם ברוני העולם התחתון הם עשירים, וזה לא הופך אותם ואת בניהם ובנותיהם לאיינשטיין בפוטנציה).
ויש  גם מספיק גאונים שמתבוססים במי האפסיים של עצמם ונשארים במעמד סוציו-אקונמי נמוך.
סטיטסטיקה היא לא הכל בחיים, סטיסטיקה יוצרת סטריאוטיפ, לעיתים אף אפילו שקרי כעבור זמן מסוים, בייחוד כאשר סטיית התקן במקרים כגון דא, הוא גבוה.
« עריכה אחרונה: דצמבר 08, 2007, 18:45:35 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #30 ב- : דצמבר 08, 2007, 18:57:43 »
אין לך טעות היסטורית גדולה יותר הימנה, וזה עוד יותר נכון בעידן המידע.
ועוד דבר קטן, ישנם דוגמאות רבות מספור בו בורים ועמי ארצות עלו לגדולה ("עבד כי ימלוך") הן במישור הפוליטי והן במישור הכלכלי, עושר איננו ערובא מוחלטת לחכמה והשכלה (גם ברוני העולם התחתון הם עשירים, וזה לא הופך אותם ואת בניהם ובנותיהם לאיינשטיין בפוטנציה).
ויש  גם מספיק גאונים שמתבוססים במי האפסיים של עצמם ונשארים במעמד סוציו-אקונמי נמוך.
סטיטסטיקה היא לא הכל בחיים, סטיסטיקה יוצרת סטריאוטיפ, לעיתים אף אפילו שקרי כעבור זמן מסוים, בייחוד כאשר סטיית התקן במקרים כגון דא, הוא גבוה.
דווקא בעידן המדע נוסדה דת המדע. ישנם אנשים רבים כיום, שהחליטו להמיר את דתם. לא, הם כבר לא יהודים, נוצרים, מוסלמים או אפילו אתיאיסטים - הם מאמינים במדע, המהווה שלוחה עיקרית של התבונה. "דת המדע" נותנת מבטחה במחקר המדעי ובתוצאות ההנדסיות- טכנולוגיות שלו. כוהני הדת המדעיים עורכים גם טקסים - בגרות, תואר ראשון, תואר שני ושלישי, וגם חגים הידועים ככנסים שנתיים. הם מחזיקים גם בכתבי קודש. על אלה נמנים מאמרים, פרסומים, ואפילו אגדות של מדע בדיוני.

כיום ישנם לא מעטים בינינו, המשליכים את כל יהבם על המדע תוך התעלמות מהבסיס המעניק לו יסודות - הפילוסופיה של המדע. נייר הלקמוס לזיהוי אותם פונדמנטליסטים מדעיים הוא הגיית המילה פילוסופיה בפא דגושה. בזלזול מופגן בדיבורים ריקים מתוכן כביכול. ליבם של אותם קנאים לא נוטה לדקויות. כאלה שמעלה ד''ר יובל שטייניץ בספרו ''טיל לוגי מדעי לאלוהים ובחזרה'': ''היכן כתובים חוקי הטבע? כיצד הם נאכפים?''. אותם אנשים מתעלמים מהנחות היסוד הנחוצות למדע המודרני לאחר שהפכו אותן לאמיתות בלתי ניתנות לערעור.

ישנו קונצנזוס מסוים שאחוז ההשפעה של הסביבה על מנת המשכל נע סביב ה30%! לכן גם אם נולדת מחונן אבל נחסכו ממך תנאים הולמים לפיתוח הכישורים שלך, אפעס, כנראה שתגדל להיות "סתם עוד מישהו" עם מנת משכל סטנדרטית לחלוטין, או אם לחלופין נולדת ממוצע לחלוטין אך גיל 0 התברכת בסביבה מלאת גירויים שאפשרה לך לפתח את כל הכישורים ואת מלוא הפוטנציאל שלך, כנראה שבבגרותך תחשב לאדם משכיל ונבון הרבה מעל הממוצע (גם אם נולדת "סתם אחד"). כלומר, אם תזכה לחינוך מיקצועי הולם שדורש לא מעט כסף (ולכן, תלוי במעמד הסוציו אקונומי של האנשים שמפרנסים אותך) תוכל למצות עד תום את הפוטינציאל שאיתו נולדת.

בינימין ד'ישראלי אמר : "יש כמה סוגים של שקרים: שקרים, שקרים ארורים וסטטיסטיקה".

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הבכיינות הערבית
« להגיב #31 ב- : דצמבר 08, 2007, 19:13:14 »
דווקא בעידן המדע נוסדה דת המדע. ישנם אנשים רבים כיום, שהחליטו להמיר את דתם. לא, הם כבר לא יהודים, נוצרים, מוסלמים או אפילו אתיאיסטים - הם מאמינים במדע, המהווה שלוחה עיקרית של התבונה. "דת המדע" נותנת מבטחה במחקר המדעי ובתוצאות ההנדסיות- טכנולוגיות שלו. כוהני הדת המדעיים עורכים גם טקסים - בגרות, תואר ראשון, תואר שני ושלישי, וגם חגים הידועים ככנסים שנתיים. הם מחזיקים גם בכתבי קודש. על אלה נמנים מאמרים, פרסומים, ואפילו אגדות של מדע בדיוני.

כיום ישנם לא מעטים בינינו, המשליכים את כל יהבם על המדע תוך התעלמות מהבסיס המעניק לו יסודות - הפילוסופיה של המדע. נייר הלקמוס לזיהוי אותם פונדמנטליסטים מדעיים הוא הגיית המילה פילוסופיה בפא דגושה. בזלזול מופגן בדיבורים ריקים מתוכן כביכול. ליבם של אותם קנאים לא נוטה לדקויות. כאלה שמעלה ד''ר יובל שטייניץ בספרו ''טיל לוגי מדעי לאלוהים ובחזרה'': ''היכן כתובים חוקי הטבע? כיצד הם נאכפים?''. אותם אנשים מתעלמים מהנחות היסוד הנחוצות למדע המודרני לאחר שהפכו אותן לאמיתות בלתי ניתנות לערעור.

ישנו קונצנזוס מסוים שאחוז ההשפעה של הסביבה על מנת המשכל נע סביב ה30%! לכן גם אם נולדת מחונן אבל נחסכו ממך תנאים הולמים לפיתוח הכישורים שלך, אפעס, כנראה שתגדל להיות "סתם עוד מישהו" עם מנת משכל סטנדרטית לחלוטין, או אם לחלופין נולדת ממוצע לחלוטין אך גיל 0 התברכת בסביבה מלאת גירויים שאפשרה לך לפתח את כל הכישורים ואת מלוא הפוטנציאל שלך, כנראה שבבגרותך תחשב לאדם משכיל ונבון הרבה מעל הממוצע (גם אם נולדת "סתם אחד"). כלומר, אם תזכה לחינוך מיקצועי הולם שדורש לא מעט כסף (ולכן, תלוי במעמד הסוציו אקונומי של האנשים שמפרנסים אותך) תוכל למצות עד תום את הפוטינציאל שאיתו נולדת.

בינימין ד'ישראלי אמר : "יש כמה סוגים של שקרים: שקרים, שקרים ארורים וסטטיסטיקה".
אתה מתעלם מהעובדה שדווקא בעידן המידע ישנם תופעות של מתנצרים ביפן, מתאסלמים בארה"ב ואוסטרליה, וגילוי שבט המנשה (עד כמה שאכן ניתן לזהותם כך) במזרח הודו.
עידן המידע קירב גם את הדתות הקיימות לכל קצוות העולם.
לגבי דת המדע, או האתאיזם הפסוודו-אקדמי, מסכים איתך, רק לא הבנתי בתור מה בדיוק בא הדיבור שלך על דת זו, זה הערה/הארה/ביקורת/מגננה/הרחבת אופקים בעלמא (תסגר על עצמך).
ואגב, אפרופו סביבה, כל מה שתיארת אכן נכון ברוב המקרים, אבל ישנם גם די והותר דוגמאות לאוטודידקטים שהרקע הסוציאו-אקונומי ממנו הגיעו לא השפיע כלל על השכלתם, ובעניין הזה אני חייב לצטט את מרק טוויין: "לא נתתי ללימודים שלי להפריע להשכלה שלי".
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #32 ב- : דצמבר 08, 2007, 19:24:07 »
זוהי תופעה בשם מיסיונריות, אני מקווה שהיא מוכרת לך. אנו כמובן מתייחסים לתרבות של קולקטיב מסוים, וכיצד הדת שירתה את התרבות של הקולקטיב והצדיקה אותה בעזרת מוטיבים שונים, אמונות, מנהגים וציוויים שונים מהאל או האלים שעומדים בראש הפנתיאון הדתי של אותה האמונה. כמו-כן, תהליך הגלובליזציה גורם לחילוף תרבויות וליצירת תרבות קולקטיבית שמוכתבת ע"י הקופרטיבים הבין-לאומיים שמנהיגים אמרקניזציה. מאחר ורוב הדתות (לעומת כתות) אשר היו עתיקות והיו נחלתן של קבוצה אתנית מסוימת עד שחצתה לאומים ועמים ועוצבה ע"פ האידיאות של אותו העם רק האנשים המשמרים את המסורת הלאומית או הדתית באותו הקולקטיב שומר על הדת ועל התרבות ה"אותנטית" של העם אליו הוא משתייך.

ההערה שלי על דת המדע ניתנה כמענה לטענה שלך ש"דווקא בעידן המדע הדת אינה נגזרת של התרבות" או ש"זו טעות היסטורית ועידן המדע הינו הוכחה לכך", וובכן, זה לא נכון. נוצרה תרבות חדשה שמכונה "התרבות המערבית" והתהליך ההופך אנשים לחלק מתרבות זו מכונה "אמרקיניזציה". בתרבות זו סוגדים לתועבה ולאלילי המדע כמו מדענים מכובדים ואגודות מדע מיוחדות.

בקשר לסביבה - המצב שתיארת מכונה אינטליגנציה, לא השכלה/ידע, יש הבדל בין ידע (Knowledge), שיכולה להיות מושגת מקריאה בלתי נדלית של ספרים, בלי קשר למצב האקונומי שלך, לבין אִינְטֶלִיגֶנְצְיָה (intelligence) אשר בחלקה היא מולדת, אך כדי שתתפתח חייב אתה להיות בסביבה מלאה גירויים שתתן לך את ההזדמנות לנצל עד תום את מנת המשכל איתה נולדת.
« עריכה אחרונה: דצמבר 08, 2007, 19:25:57 על ידי למדיהו »

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #33 ב- : דצמבר 08, 2007, 19:29:32 »
יש להוסיף שזה נכון מאוד שיש גאונים ואנשים שהגיעו לגדולות ממעמד נמוך בגלל האינטלגנציה שלהם, מעטים מאוד הם אנשים אלה ואין הם יכולים להעיד על הקולקטיב אשר כביכול מוכחת נחיתותו בעזרת סטטיסטיקות של מנות משכל. אני בגישה שאין לבחון קבוצות אלא אינדבידואלים.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הבכיינות הערבית
« להגיב #34 ב- : דצמבר 08, 2007, 19:36:25 »
זוהי תופעה בשם מיסיונריות, אני מקווה שהיא מוכרת לך. אנו כמובן מתייחסים לתרבות של קולקטיב מסוים, וכיצד הדת שירתה את התרבות של הקולקטיב והצדיקה אותה בעזרת מוטיבים שונים, אמונות, מנהגים וציוויים שונים מהאל או האלים שעומדים בראש הפנתיאון הדתי של אותה האמונה. כמו-כן, תהליך הגלובליזציה גורם לחילוף תרבויות וליצירת תרבות קולקטיבית שמוכתבת ע"י הקופרטיבים הבין-לאומיים שמנהיגים אמרקניזציה. מאחר ורוב הדתות (לעומת כתות) אשר היו עתיקות והיו נחלתן של קבוצה אתנית מסוימת עד שחצתה לאומים ועמים ועוצבה ע"פ האידיאות של אותו העם רק האנשים המשמרים את המסורת הלאומית או הדתית באותו הקולקטיב שומר על הדת ועל התרבות ה"אותנטית" של העם אליו הוא משתייך.

ההערה שלי על דת המדע ניתנה כמענה לטענה שלך ש"דווקא בעידן המדע הדת אינה נגזרת של התרבות" או ש"זו טעות היסטורית ועידן המדע הינו הוכחה לכך", וובכן, זה לא נכון. נוצרה תרבות חדשה שמכונה "התרבות המערבית" והתהליך ההופך אנשים לחלק מתרבות זו מכונה "אמרקיניזציה". בתרבות זו סוגדים לתועבה ולאלילי המדע כמו מדענים מכובדים ואגודות מדע מיוחדות.

בקשר לסביבה - המצב שתיארת מכונה אינטליגנציה, לא השכלה/ידע, יש הבדל בין ידע (Knowledge), שיכולה להיות מושגת מקריאה בלתי נדלית של ספרים, בלי קשר למצב האקונומי שלך, לבין אִינְטֶלִיגֶנְצְיָה (intelligence) אשר בחלקה היא מולדת, אך כדי שתתפתח חייב אתה להיות בסביבה מלאה גירויים שתתן לך את ההזדמנות לנצל עד תום את מנת המשכל איתה נולדת.

א.) מסיונריות מוכרת לי מאוד.
ב.) אתה רק מסביר בהרחבה את שאמרתי.
ג.) בדת המדע כדבריך (אני מעדיף לקורא לה "דת המידע" כי דת המדע מתה כבר בשנות ה-60 של המאה הקודמת), הסגידה היא לא למדענים/מהנדסים/ממציאים אלא לכוכבי רוק, זמרים בגרוש, שחקני טלונובלה סוג ז', וכוכבניות סרטי תועבה.
ד.) אתה לא חייב להיות בסביבה שכזו, שכן היו כאלה שהגיעו גם לרמת אינטלגנציה מפותחת למרות מצבם הכלכלי הירוד ולעומת אידיוטים גמורים עם דולרים שנוזלים להם מכל נקבי גופם, אין במילים אלה כדי לנגח את הממצאים הסטטיסטיים שהעלתה, כך שאינני חולק עליך, ומכיוון שכך, אינני רואה עוד טעם להמשיך בדיון עקר זה לפיכך הוא ננעל.
« עריכה אחרונה: דצמבר 08, 2007, 19:41:18 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #35 ב- : דצמבר 08, 2007, 19:40:51 »
למה אתה חושב שדת המדע "מתה" ?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הבכיינות הערבית
« להגיב #36 ב- : דצמבר 08, 2007, 19:47:35 »
למה אתה חושב שדת המדע "מתה" ?
דת המדע מתה כי:
א.) השמאל ואינטלקטואלים וגורמים במערב בעלי דעה וכסף נכנסו ללחץ בגלל הסגידה המוחלטת למדע שהגיעה לרמות הכי מטורללות שלה בגרמניה הנאצית (ואין צורך להסביר למה), ועם הזמן, הטרנד, והתפתחות הטכנולוגיה ודרכי התקשורת, האלילים נהיו כוכבי הזמר/אופנה/קולנוע/טלוויזיה ולא מדענים/מהנדסים/בעלי חברות תיעוש וממציאים.

ב.) תגיד לי אתה, פרקטית, מתי בפעם האחרונה ראית ילדה בת 12 מתעלפת כשעבר לידה זוכה פרס נובל לכימיה או אלוף העולם בשחמט?

ג.) דווקא בעידן המידע, דור ה-Y, קרי הנוער והצעירים עם כל מבול המידע להם הם נחשפים בלחיצת כפתור, רק נהיו יותר בורים בהשוואה לדור הקודם.

ד.) מעל הכל, דת המדע טוענת לאמת מדעית מוחלטת, בעוד המצב כיום (גם אני וגם אתה מתעבים את זה אבל צריך להכיר בקיומו) הוא פוסטמודרני הטוען כי אין אמת מוחלטת ואין ערכים מוחלטים השווים למות עבורם, הכל יחסי, וה"אמת" שלך וה"אמת" שלי נמצאים על אותו מישור, והכל נתון לזווית הראיה של הבוחן, קרי: אין דבר כזה "אובייקטיבי" מכאן נובע שהכל תלוי "נאראטיב".
« עריכה אחרונה: דצמבר 08, 2007, 19:51:16 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #37 ב- : דצמבר 08, 2007, 20:02:34 »
אני מניח שהתכוונת שדת המדע הצטמצמה לנחלתם של מעטים מאשר בעבר. אני נתקל באנשים סוגדי דת המדע מדי פעם, והאמן לי, הם מאמינים פאנאטים בה. אתר מיסיונרי של דת המדע הינו אתר "חופש", שם יומרני במקצת לחבורת פאנאטים שנגד חופש דת.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הבכיינות הערבית
« להגיב #38 ב- : דצמבר 08, 2007, 20:15:11 »
אני מניח שהתכוונת שדת המדע הצטמצמה לנחלתם של מעטים מאשר בעבר. אני נתקל באנשים סוגדי דת המדע מדי פעם, והאמן לי, הם מאמינים פאנאטים בה. אתר מיסיונרי של דת המדע הינו אתר "חופש", שם יומרני במקצת לחבורת פאנאטים שנגד חופש דת.
התכוונת נחלתם של מתי מעט, בודדים עד כדי "מוהיקנים אחרונים"- עד כדי כך שכבר אפשר להגדירם ככת ולא כדת יותר.
מסכים שישנם עוד כאלה, אבל הרוב המוחלט (.A.K.A "ההמון") נמצא עמוק בדת המידע.
בסעיף ד' בהודעתי הקודמת ישנו צורך להרחיב, שישנם דיי והותר אינטלקטואלים הדוגלים בפוסטמודרניזם ולא במודרניזם, ולמעשה האינטלקטואלים הפוסטמודרניים הם היום כבר רוב מינינה וביניינה של האינטלגנציה הן בארץ בפרט והן בעולם המערבי בכלל.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #39 ב- : דצמבר 09, 2007, 06:24:54 »
אני לא מנסה להיות יפה נפש אלא צמוד לעובדות. כמו שהערבים "מרושעים" או פרימיטיבים גנטית, כמו ש"הוכח" בהם שיהודים מזרחיים בעלי איי-קיו נמוך כמוהם גם המחקרים של הגנטיקאי גראו על נחיתות היהודים בפני הגזע הארי. הרופא האמריקאי המהולל מורטון הוכיח מדעית כי השחורים נחותים מנטלית ויכולים לתפקד בעבדות בלבד. המדען הנכבד גודארד הראה מעל לכל ספק שמנת המשכל של מיעוטים -ובכללם יהודים - באמריקה נמוכה בצורה קיצונית. קיביה וברוקה הצרפתים הראו במחקרים מהוללים את נחיתות האפריקאים.

אני ממליץ לך לקרוא את הספר "אין מידה לאדם" מאת המדען וההומניסט החשוב סטיבן ג'יי גולד.מבחן ה-IQ נוצר על־ידי בינה (Binet) בשנת 1908 כדי לבחון ולסייע לילדים עם קשיי למידה קשים, ומעולם לא התיימר לבחון את האוכלוסיה הנורמלית. כשהמבחן נכנס לשימוש בארה''ב, הוא נוצל כדי להוכיח את הנחיתות המנטלית של מהגרים בתחילת המאה ה- 20, ובכך שירת את התנועה למניעת נישואי תערובת וסייע ברציונליזציה של הגבלת מכסות ההגירה. מכאן היתה הדרך קצרה - המבחן נכנס לשימוש בכלל האוכלוסיה במהירות, תוך התעלמות מן המטרות אשר לשמן נוצר. גולד טען כי פסיכולוגים בתחילת המאה ה- 20 שמחו לאמץ כל הוכחה להבדלים תורשתיים בין גזעים, במסגרת הגזענות הכללית בחברה דאז. רק בשנות ה- 30 של המאה הקודמת החלו פסיכולוגים להודות בקיומן של השפעות סביבתיות. גולד וחוקרים אחרים אף ערערו על מהימנותו של מחקר התאומים הזהים: היו שטענו שהמחקר כולו מפוברק, ואחרים טענו כי בשל המספר הנמוך של משתתפים במחקר, הוא אינו מהימן סטטיסטית.

לטיעוניו של גולד מצטרפים חוקרים נוספים, הטוענים כי למוטיבציה משקל גדול בהתפתחות מנטלית תקינה. ילדים מקבוצות אתניות שונות נבדלים במוטיבציה שלהם כתוצאה ממחסור במודלים לחיקוי וכתוצאה מתרבות קהילתית סגורה אשר במקרים מסויימים אינה מעודדת הישגים מנטליים. חוקרים אחרים טוענים להטיה תרבותית של המבחנים, או מצביעים על הנוחות שבהסברים גנטיים - אם תכונות שונות הן מעבר לשליטתנו, הרי שאיננו אחראים להתנהגותנו.

הקשר הסטטיסטי החזק בין מעמד חברתי ומנת המשכל נתפס על־ידי תומכי ההשפעה הסביבתית כהוכחה להשפעות הסביבה. בתגובה, טוענים תומכי הגישה התורשתית כי מנת המשכל משפיעה על מעמד, ולא להיפך: הטפשים־יותר ינועו למעמדות הנמוכים, והחכמים - למעמדות הגבוהים. מכאן והלאה הקשר ברור: ילד שנולד להורים ממעמד נמוך נולד למעשה להורים פחות־חכמים, בעוד שילד להורים ממעמד גבוה נולד להורים חכמים. לביסוס הטענה, מצביעים תומכי הגישה הגנטית על תוצאות מחקרים שונים שהראו כי בעוד מנת המשכל של שחורים נמוכה מזו של לבנים ב-‏15 נקודות בממוצע, הרי שכאשר הבדלי המעמד מנוטרלים סטטיסטית, יורד הפער ב-‏4 נקודות בלבד, ל-‏11 נקודות. גם מבחני משכל חופשיים מהטיות תרבותיות לא הצליחו להוריד יותר מ-‏4 נקודות מהפער. בנוסף, אינדיאנים בממוצע הם בעלי מנת משכל גבוהה יותר משחורים, למרות שהסביבה בה הם גדלים היא פחות תומכת ומטפחת (פחות חומר קריאה בבית, מצב כלכלי גרוע יותר, הורים בעלי הישגים חינוכיים נמוכים יותר, הורים בעלי שאיפות נמוכות יותר בנוגע לעתיד ילדיהם). ג'נסן טען כי לכולנו פוטנציאל מנטלי גנטי, אשר מגביל את יכולתנו למקסימום מסויים בלי קשר לגורמי סביבה.

טיעונים אלה מופרכים על־ידי תומכי ההסבר הסביבתי כמתעלמים מגורמי סיכון במהלך ההריון, הנפוצים בעיקר בקרב קבוצות ממעמדות נמוכים ומשפיעים על תפקודי המוח של הצאצא (הריון בגיל צעיר, הריונות תכופים, צריכת סמים ואלכוהול במהלך ההריון ותת־תזונה של האם), וכמתעלמים מכך ששליטה בשפה משפיעה על יכולת ההצלחה במבחנים של קבוצות הדוברות אנגלית כשפה שניה או הדוברות דיאלקטים ולא אנגלית סטנדרטית (כמו השחורים בארה''ב הדוברים אבוניקס). בנוסף, מחקרים הראו כי ילדים למשפחות עניות השיגו עד 25 נקודות משכל נוספות כשנבחנו בשנית לאחר התערבות חינוכית.

אני מתנצל אם דברי התפרשו כאילו אני הדבקתי לך תוית של "יפה נפש" --- זו לא היתה כוונתי --- ואני מעריך את סבלנותך והבנתך.  מתגובתך, אני רואה שלא הצלחתי להסביר את עצמי בצורה מספקת.  אנסה שוב:  לא מעניין אותי למה הערבים מרושעים.  לא מעניין אותי אם הם מרושעים בגלל סיבות גנטיות או בגלל ה"תרבות" המוסלמית שלהם.  שני הדברים היחידים שמעניינים אותי הם: (א) קידוש השם והמחוייבות למחוק מיד חילול השם; (ב) קבלת עול מלכות שמיים, במיוחד קיום מצוות לאומיות (בתקופה זו של קיבוץ גלויות כשיד ישראל חזקה), במיוחד מחיית זכר עמלק.  לאחר שנמחק את חילול השם הנוכחי שאינו סובל דיחוי, נוכל לשבת בשקט ולהתפלסף על ההשפעה של nature vs. nurture ולצטט מאמרים כאלו או אחרים שמצדיקים לכאורה עמדה כזו או אחרת.

דרך אגב, לדעתי יש לגנטיקה השפעה על האדם.  אני לא מאמין שכל בני האדם שווים.  אני לא מאמין שרוב האנשים בעלי יכולות זהות בלי קשר לגזע.  יש הבדלים משמעותיים בין הגזעים ובין המינים.  למשל, אני מאמין שבאופן כללי, נשים הרבה יותר אינטלגנטיות מגברים, ולא רק במדעי הרוח, אלא גם במדעי הטבע.  לא לחינם ביהדות הגברים הם אלו שמחוייבים ללמוד תורה, ולא הנשים.  כמעט כל רב, אחרי כמה כוסות יין, יודה בפניך כמה שהוא מרגיש טפש, ואיך שהוא בדר"כ מתייעץ עם אשתו, בנוסף לעיון בספרי הלכה, כשפונה אליו יהודי/ה עם שאלה סבוכה.

באופן כללי, מבחינת דירוג אינטליגציה, הכושים הם בתחתית הסולם.  בראש הסולם באים היהודים, כת קטנה של הינדים בהודו שידועים באינטליגנציה הגבוהה שלהם, מלוכסני עיניים (במיוחד יפנים), ואחריהם הלבנים (אירופאים).  כמובן שיכול פה ושם להיוולד כושי גאון או ערבי גאון, אבל אני מדבר על הרוב מבני גזע מסויים.  אני גם יכול להפציץ אותך במאמרים, מחקרים וספרים, אבל זה לא ישכנע אותך, וגם אין לי ממש כח או זמן להתווכח בנושא הזה.

חשוב לציין, שהאינטליגנציה היא לא הדבר העיקרי.  כפי שלימד אותנו דוד המלך ע"ה: "ראשית חכמה יראת ה'".  מה הטעם ב"חכמה" אם היא מנוצלת בצורה שלילית, כפי שהגרמנים הנאצים יש"ו ה"נאורים" וה"מתקדמים" עשו למליוני יהודים, סלאבים, צוענים וחיילי בעלות הברית בזמן מלחמת העולם השניה?  בעיני עדיף כושי יהודי ירא שמיים "טפש" עם IQ שגובל על סף פיגור שכלי על פני אשכנזי מתיוון חילוני "נאור" עם IQ שמסווג אותו כ"גאון".  אולי בתחילה תיווצר אשליה שדרכו של ה"נאור" מצליחה וה"טפש" ה"נחשל" נכשל, אך מי שקושר את עצמו באמת האלקית והנצחית ומקבל עול מלכות שמיים, הוא זה שבסופו של דבר מצליח וחכמתו שנובעת מיראת ה' מתקיימת.  (רצוי וחיוני שיראת ה' תבנה על בסיס של תלמוד תורה --- ושלא תחזור על עצמה הטרגדיה של יפתח שהקריב את בתו רח"ל מתוך חוסר ידיעה בתורה ובהלכה.)
« עריכה אחרונה: דצמבר 09, 2007, 06:27:40 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הבכיינות הערבית
« להגיב #40 ב- : דצמבר 09, 2007, 11:35:23 »
אני מתנצל אם דברי התפרשו כאילו אני הדבקתי לך תוית של "יפה נפש" --- זו לא היתה כוונתי --- ואני מעריך את סבלנותך והבנתך.  מתגובתך, אני רואה שלא הצלחתי להסביר את עצמי בצורה מספקת.  אנסה שוב:  לא מעניין אותי למה הערבים מרושעים.  לא מעניין אותי אם הם מרושעים בגלל סיבות גנטיות או בגלל ה"תרבות" המוסלמית שלהם.  שני הדברים היחידים שמעניינים אותי הם: (א) קידוש השם והמחוייבות למחוק מיד חילול השם; (ב) קבלת עול מלכות שמיים, במיוחד קיום מצוות לאומיות (בתקופה זו של קיבוץ גלויות כשיד ישראל חזקה), במיוחד מחיית זכר עמלק.  לאחר שנמחק את חילול השם הנוכחי שאינו סובל דיחוי, נוכל לשבת בשקט ולהתפלסף על ההשפעה של nature vs. nurture ולצטט מאמרים כאלו או אחרים שמצדיקים לכאורה עמדה כזו או אחרת.

דרך אגב, לדעתי יש לגנטיקה השפעה על האדם.  אני לא מאמין שכל בני האדם שווים.  אני לא מאמין שרוב האנשים בעלי יכולות זהות בלי קשר לגזע.  יש הבדלים משמעותיים בין הגזעים ובין המינים.  למשל, אני מאמין שבאופן כללי, נשים הרבה יותר אינטלגנטיות מגברים, ולא רק במדעי הרוח, אלא גם במדעי הטבע.  לא לחינם ביהדות הגברים הם אלו שמחוייבים ללמוד תורה, ולא הנשים.  כמעט כל רב, אחרי כמה כוסות יין, יודה בפניך כמה שהוא מרגיש טפש, ואיך שהוא בדר"כ מתייעץ עם אשתו, בנוסף לעיון בספרי הלכה, כשפונה אליו יהודי/ה עם שאלה סבוכה.

באופן כללי, מבחינת דירוג אינטליגציה, הכושים הם בתחתית הסולם.  בראש הסולם באים היהודים, כת קטנה של הינדים בהודו שידועים באינטליגנציה הגבוהה שלהם, מלוכסני עיניים (במיוחד יפנים), ואחריהם הלבנים (אירופאים).  כמובן שיכול פה ושם להיוולד כושי גאון או ערבי גאון, אבל אני מדבר על הרוב מבני גזע מסויים.  אני גם יכול להפציץ אותך במאמרים, מחקרים וספרים, אבל זה לא ישכנע אותך, וגם אין לי ממש כח או זמן להתווכח בנושא הזה.

חשוב לציין, שהאינטליגנציה היא לא הדבר העיקרי.  כפי שלימד אותנו דוד המלך ע"ה: "ראשית חכמה יראת ה'".  מה הטעם ב"חכמה" אם היא מנוצלת בצורה שלילית, כפי שהגרמנים הנאצים יש"ו ה"נאורים" וה"מתקדמים" עשו למליוני יהודים, סלאבים, צוענים וחיילי בעלות הברית בזמן מלחמת העולם השניה?  בעיני עדיף כושי יהודי ירא שמיים "טפש" עם IQ שגובל על סף פיגור שכלי על פני אשכנזי מתיוון חילוני "נאור" עם IQ שמסווג אותו כ"גאון".  אולי בתחילה תיווצר אשליה שדרכו של ה"נאור" מצליחה וה"טפש" ה"נחשל" נכשל, אך מי שקושר את עצמו באמת האלקית והנצחית ומקבל עול מלכות שמיים, הוא זה שבסופו של דבר מצליח וחכמתו שנובעת מיראת ה' מתקיימת.  (רצוי וחיוני שיראת ה' תבנה על בסיס של תלמוד תורה --- ושלא תחזור על עצמה הטרגדיה של יפתח שהקריב את בתו רח"ל מתוך חוסר ידיעה בתורה ובהלכה.)
דווקא_כך, תשובה מאלפת, אני חייב לציין.
אבל, ישנו דבר אחד איתו אני לא מסכים באופן גורף, וזה לגבי נשים ומדעי הטבע, מה לעשות, כשזה מגיע למדעים מדוייקים, גברים עולים על הנשים, החשיבה האנליטית אצל גברים הרבה יותר חזקה מנשים, ה-IQ אצל גברים הוא בממוצע גבוה יותר, אצל נשים משחק יותר ה-EQ דהיינו אינטלגנציה רגשית (לכן גם הגיוני הסיפור על הרבנים שמתייעצים עם נשותיהם בשאלות של אנשים, דווקא בגלל שישנם הרבה דברים רלוונטיים בהלכה לגבי רגש וכל מקרה נדון לגופו), כל מה שאמרתי לעיל מגובה באין ספור מחקרים וספרים, אישה מסוגלת לעשות כמה פעולות בבת אחת, בעוד שגבר לרוב איננו מסוגל לעשות זאת, אבל כשגבר ממוקד מטרה ועובד על משהו באופן אינטנסיבי פרטני, ממילא הוא יהיה יותר טוב מהאישה (ברוב המוחלט של המקרים).
ישנם עוד סיבות למה נשים לא מחוייבות ללמוד תורה, שלא אפרט אותם כאן.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #41 ב- : דצמבר 09, 2007, 11:41:49 »

וודאי שיש הבדלים, רק שהם לא כ"כ גדולים כאשר מקזזים את ההשפעה הסביבתית.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #42 ב- : דצמבר 09, 2007, 20:59:43 »
דווקא_כך, תשובה מאלפת, אני חייב לציין.
אבל, ישנו דבר אחד איתו אני לא מסכים באופן גורף, וזה לגבי נשים ומדעי הטבע, מה לעשות, כשזה מגיע למדעים מדוייקים, גברים עולים על הנשים, החשיבה האנליטית אצל גברים הרבה יותר חזקה מנשים, ה-IQ אצל גברים הוא בממוצע גבוה יותר, אצל נשים משחק יותר ה-EQ דהיינו אינטלגנציה רגשית (לכן גם הגיוני הסיפור על הרבנים שמתייעצים עם נשותיהם בשאלות של אנשים, דווקא בגלל שישנם הרבה דברים רלוונטיים בהלכה לגבי רגש וכל מקרה נדון לגופו), כל מה שאמרתי לעיל מגובה באין ספור מחקרים וספרים, אישה מסוגלת לעשות כמה פעולות בבת אחת, בעוד שגבר לרוב איננו מסוגל לעשות זאת, אבל כשגבר ממוקד מטרה ועובד על משהו באופן אינטנסיבי פרטני, ממילא הוא יהיה יותר טוב מהאישה (ברוב המוחלט של המקרים).
ישנם עוד סיבות למה נשים לא מחוייבות ללמוד תורה, שלא אפרט אותם כאן.

גם אני חשבתי כך בעבר, אבל לא עוד.  רוב הנשים אכן מעדיפות מסיבות שונות לא להתעמק במדעי הטבע, היינו, זה עניין של בחירה עבורן, ולכן נוצרת האשליה שיכולת החשיבה האנליטית שלהן נחותה משל הגברים.  אולם הנשים שכן מחליטות להתעמק במדעים המדוייקים מפגינות יכולת לא פחות טובה משל הגברים.  יש לרוב הנשים יכולות שאין לגברים: היכולת לראות את התמונה הכללית ולא לטבוע בים הפרטים, ויכולת multitasking --- ניהול משק בית הוא לא דבר פשוט כלל, כפי שרוב הגברים הנשואים יעידו...  :)  רוב הגברים מעדיפים להתעמק ולהפוך למומחים בנושא אחד בלבד מפני שהמוח שלהם לא מסוגל "להתפשט" על פני מספר נושאים.  הסטראוטיפ של האשה קלת הדעת והפטפטנית שאוהבת לדבר על "רגשות" ושמפחדת מכל דבר שכולל אלמנטיים מתמטיים הוא סטראוטיפ מאוד שגוי.  בכל אופן, זו דעתי האישית.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #43 ב- : דצמבר 09, 2007, 21:19:05 »
וודאי שיש הבדלים, רק שהם לא כ"כ גדולים כאשר מקזזים את ההשפעה הסביבתית.
עד לפני כשבועיים עבד אצלנו בחברה כושי כבן 40 שנולד וגדל בקולוניה צרפתית לשעבר באפריקה (היינו כושי טהור) וקיבל תואר שלישי (דוקטורט) במדעי המחשב מאוניברסיטה בפריס.  אחרי זמן קצר היה ברור לכולנו שה"דוקטורט" שהוא קבל היה affirmative action Ph.D (אני מקווה שאתה מבין למה הכוונה...).  הבן אדם היה ממש לא ברמה.  אמנם, הוא היה בן אדם טוב, ובהחלט יותר חכם מהזבל הכושי הטיפוסי שאני משתדל לא להתקל בו ברחובות אמריקה, אבל הוא בהחלט לא היה ברמה שהצדיקה הענקת דוקטורט.  והפן הכי כואב בסיפור הוא שאמנם הוא לא היה חכם ברמה של דוקטורט אבל הוא היה מספיק נבון כדי להיות מודע לעובדה הזו, ולכן הוא היה מאוד רגיש לכל ביקורת שהיא, ולקח הכל באופן אישי.  הוא ידע עמוק בתוכו שהוא קבל את התואר השלישי לא בגלל שהגיע לו אלא בגלל מדיניות מערבית כללית של העדפה והענקת הזדמנויות נוספות לבני מיעוטים.

כל עוד אתה לא חווית באופן אישי (ובדר"כ כואב...) את מה שנקרא בלע"ז the "blessings" of diversity (ביטוי מאוד ציני), כל הדיון בנושא ההבדלים בין הגזעים הוא תיאורטי ותו לא.
« עריכה אחרונה: דצמבר 09, 2007, 21:20:04 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
הבכיינות הערבית
« להגיב #44 ב- : דצמבר 09, 2007, 21:34:29 »
ציטוט
כל עוד אתה לא חווית באופן אישי (ובדר"כ כואב...) את מה שנקרא בלע"ז the "blessings" of diversity (ביטוי מאוד ציני), כל הדיון בנושא ההבדלים בין הגזעים הוא תיאורטי ותו לא.
האמן לי שנתונים אמפיריים לא פחות-לא מדויקים מאשר תיאוריה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הבכיינות הערבית
« להגיב #45 ב- : דצמבר 10, 2007, 00:47:07 »
הדיון הוא מאוד מעניין אך הוא גולש הרבה מעבר לנושא של הפורום לפיכך הוא ננעל.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל