כתב נושא: האמת מאחורי הרצל הרשע. ארור המן ארור הרצל !  (נקרא 35170 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק אריה י

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
האמת מאחורי הרצל הרשע. ארור המן ארור הרצל !
« להגיב #50 ב- : דצמבר 18, 2007, 15:05:23 »
לק"י [!!!]

ציונות = יהדות = חרד ה' (חרדים אמיתיים) = ממלכתים = כהניסטים
כל אלה מושגים שהם למעשה 'היינו אך'.
אלא שהיום אני לא אלחם שיקראו לי חרדי, כי זה מייצג משהו. יש דברים יותר חשובים לעמ"י מלהילחם שיכנו אותי ככה או ככה...
ממלכתים הם יהודים שעושים את מצוות המלך בלי לערער. היום זה מייצג את את הרקב של עמ"י... היום 'ציוני' הוא יצור אנוש (בין יהודי בין לאו) אנטי יהודי ופרו ערבי. אני יודע מה זה באמת ציוני. כרגע יש לנו דברים יותר חשובים להיאבק עליהם.

הציונות מתה? טעות!

לא סתם כינה מו"ר עוזי אזולאי את אותם ערב-רב "אשכנאצים" , "ציונאצים". במסווה של איזה שימוש קטן במושג יהודי הם מתנהגים כנאצים = ציונאצים

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #51 ב- : דצמבר 18, 2007, 15:24:55 »
לק"י [!!!]

אלא שהיום אני לא אלחם שיקראו לי חרדי, כי זה מייצג משהו. יש דברים יותר חשובים לעמ"י מלהילחם שיכנו אותי ככה או ככה...
ממלכתים הם יהודים שעושים את מצוות המלך בלי לערער. היום זה מייצג את את הרקב של עמ"י... היום 'ציוני' הוא יצור אנוש (בין יהודי בין לאו) אנטי יהודי ופרו ערבי. אני יודע מה זה באמת ציוני. כרגע יש לנו דברים יותר חשובים להיאבק עליהם.

הציונות מתה? טעות!

לא סתם כינה מו"ר עוזי אזולאי את אותם ערב-רב "אשכנאצים" , "ציונאצים". במסווה של איזה שימוש קטן במושג יהודי הם מתנהגים כנאצים = ציונאצים
"חרדים אמיתיים" = חרדים-לאומיים ?
"לא ארץ נכריה לקחנו ולא ברכוש נכרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו אשר בידי אויבנו בעת מן העתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו כאשר היתה לנו עת השיבנו את נחלת אבותינו".
תשובת שמעון החשמונאי לאנטיוכוס השביעי (סידיטס)

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #52 ב- : דצמבר 18, 2007, 15:30:43 »

הציונות בעצמה היא תנועה מפולגת.

והיהדות לא?
"לא ארץ נכריה לקחנו ולא ברכוש נכרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו אשר בידי אויבנו בעת מן העתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו כאשר היתה לנו עת השיבנו את נחלת אבותינו".

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #53 ב- : דצמבר 18, 2007, 16:01:07 »
לק"י [!!!]

הציונות מתה? טעות!

מסקרן אותי לדעת איך כינה עוזי אזולאי את ש"ס ותומכיה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #54 ב- : דצמבר 18, 2007, 16:11:41 »
אכן, הציונות חיה. הציונים הם, לדוגמה: אריה אלדד, צפריר רונן, אליקים העצני, משה פייגלין, חיים משגב, רון בריימן, חוה טבנקין, יובל ברנדשטטר ועוד. עליות ובניית יישובים חדשים זו אכן הציונות, וחלק מן הציונות אכן מגובה במצוות של היהדות.
סליחה,אבל היהדות הייתה קיימת לפני הציונות.
והציונות הוגדרה על פי הרצל ועוד מנהיגים כאלו ואחרים ולא ע"י למדיהו,והיהדות נחשבה בפניהם כדבר גלותי ופרימטבי.
זה שעכשיו אתה בא ונותן הגדרה חדשה לציונות,אני פשוט אקרא לזה יהדות.
אין לי משהו נגד חילונים,אבל הציונות היא תנועה חילונית,וכל תנועה "יהודית" בעל צוויון חילוני תמיד תיפול שמלאה או ימינה(בשבילי ימין או שמאל הם אותו הדבר.)
ואני תמיד חשבתי "שהציונות" היא חלק מן היהדות,טוב לדעת שהציונות היא תנועה נפרדת מהיהדות וככה היא גם מוגדרת.

« עריכה אחרונה: דצמבר 18, 2007, 16:14:31 על ידי אֵיתָן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #55 ב- : דצמבר 18, 2007, 16:24:53 »
לק"י [!!!]

הציונות מתה? טעות!

אריה אני מגדיר את הציונות על פי איך שהגדירו אותה מקימי הציונות ולא על פי היהדות עצמה.
לא ייתכן מצב שהרצל ציוני ואיתן גם ציוני על פי הגדרתה של הציונות.
« עריכה אחרונה: דצמבר 18, 2007, 16:37:11 על ידי אֵיתָן »

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #56 ב- : דצמבר 18, 2007, 17:21:16 »
סליחה,אבל היהדות הייתה קיימת לפני הציונות.
והציונות הוגדרה על פי הרצל ועוד מנהיגים כאלו ואחרים ולא ע"י למדיהו,והיהדות נחשבה בפניהם כדבר גלותי ופרימטבי.
זה שעכשיו אתה בא ונותן הגדרה חדשה לציונות,אני פשוט אקרא לזה יהדות.
אין לי משהו נגד חילונים,אבל הציונות היא תנועה חילונית,וכל תנועה "יהודית" בעל צוויון חילוני תמיד תיפול שמלאה או ימינה(בשבילי ימין או שמאל הם אותו הדבר.)
ואני תמיד חשבתי "שהציונות" היא חלק מן היהדות,טוב לדעת שהציונות היא תנועה נפרדת מהיהדות וככה היא גם מוגדרת.

אין שום קשר. הציונות אכן הוגדרה ע"י הרצל והיא מוגדרת כ"תנועה הלאומית של העם היהודי", והיהדות לא נחשבת ע"פ הציונות כגלותית ופרימיטיבית, הציונות אינה תנועה חילונית ולא דתית אלא תנועה שכוללת את כל גווני העם היהודי בקולקטיב של האידיאולוגיה הציונית. כמה נבלות שחשבו שהדתיים הם פרימיטיבים אך היו במקרה גם ציונים לא אומר שהציונות, בבסיסה, היא אנטי-יהודית. הרצל בעצמו, בסוף ימיו אמנם, היה בעד היהדות והאמין ביהדות וחזר בו מהאמונה והתמיכה בהתבוללות.

הציונות היא תנועה לאומית, היא לא דתית ולא חילונית, ורק בגלל שחלק מהדברים שהציונות תומכת בהם מגובים ע"י היהדות ותיזה הכללית של הציונות תמכו חלק מן הרבנים בציונות ויצרו את הדתיים-ציוניים לאומיים, אשר הכהניסטים בחלקם. כהניזם הוא פלג בציונות הדתית ותו לא.

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #57 ב- : דצמבר 18, 2007, 17:26:22 »
אגב, ע"פ הרעיון שלך, בגלל שאני מזרחי ובעבר, הציונים האירופאים בזו באופן כמעט אנטישמי למזרחים אומר שאני לא יכול להיות ציוני? אני לא דתי, אבל אני לאומי, אולי אני אמציא אידיאולוגיה-לאומית-יהודית חדשה. לך תדע...

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #58 ב- : דצמבר 18, 2007, 17:54:46 »
אין שום קשר. הציונות אכן הוגדרה ע"י הרצל והיא מוגדרת כ"תנועה הלאומית של העם היהודי", והיהדות לא נחשבת ע"פ הציונות כגלותית ופרימיטיבית, הציונות אינה תנועה חילונית ולא דתית אלא תנועה שכוללת את כל גווני העם היהודי בקולקטיב של האידיאולוגיה הציונית. כמה נבלות שחשבו שהדתיים הם פרימיטיבים אך היו במקרה גם ציונים לא אומר שהציונות, בבסיסה, היא אנטי-יהודית. הרצל בעצמו, בסוף ימיו אמנם, היה בעד היהדות והאמין ביהדות וחזר בו מהאמונה והתמיכה בהתבוללות.

הציונות היא תנועה לאומית, היא לא דתית ולא חילונית, ורק בגלל שחלק מהדברים שהציונות תומכת בהם מגובים ע"י היהדות ותיזה הכללית של הציונות תמכו חלק מן הרבנים בציונות ויצרו את הדתיים-ציוניים לאומיים, אשר הכהניסטים בחלקם. כהניזם הוא פלג בציונות הדתית ותו לא.
כל עוד הציונות הגיעה מהשורש שלה מדבר טמא,אז השורש של אותה תנועה רקוב מיסודו ואת הריקבון אנחנו רואים ע"י נסיגות מארץ ישראל,תרבות נחותה,חינוך "מצויין".
היהדות נחשבת כדבר גלותי ופרימטבי בעיני הציונות כי הרי מה קרה לילדי תימן,מה קרה לכל יהודי הונגריה(משפט קסטנר),יהדות רומניה בזמן השואה??
הרצל אולי בסוף ימיו היה בעד "היהדות" והיה נגד התבוללות,אבל רק שכחת שהוא רצה להשריש פה תרבות נוכרית,ועקב הכנסת תרבותם של הנוכרים לארץ ישראל הביאה התבוללות.
גם צרפתים מעודדים להתחתן רק עם צרפתים,אבל מה זה משנה כל עוד התרבות היא לא צרפתית כי אם לאומה מסויימת לא תהיה תרבות ייחודית תמיד תהיה התבוללות(מקווה שהבנת לאן אני חותר)
הציונות רצתה להשריש תרבות זרה בארץ ישראל,וזה שבסוף ימיו הוא חזר בו,כמה חבל היה לו כבר אלפי תלמידים שהפיצו את תורת הציונות,בקיצור מגפה!
זה כמו שרוצח יאמר:"רצחתי,אבל עכשיו אני מצטער על זה" ובעקבות הרצח שלו נרצחו עשרות אלפי אנשים.
אולי אלו היו כמה נבלות,אבל אותם נבלות שלטו בנו והכניסו לארץ ישראל תרבות משונה שגורמת לשואה רוחנית בעם ישראל,ואותם נבלות השרישו לנוער שלנו אידיולוגיות שזרות ליהדות.
אז כנראה הנבלות שהתכוונת אליהם הם:דוד בן גוריון,טדי קולג,חיים וייצמן,יצחק רעבין וכו'.
אני לא אמרתי שהציונות היא לא תנועה לאומית,הבעיה מה אותה תנועה רצה לחולל בעם שלנו,הרי לכל תנועה יש מצע מסויים.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #59 ב- : דצמבר 18, 2007, 17:56:02 »
אגב, ע"פ הרעיון שלך, בגלל שאני מזרחי ובעבר, הציונים האירופאים בזו באופן כמעט אנטישמי למזרחים אומר שאני לא יכול להיות ציוני? אני לא דתי, אבל אני לאומי, אולי אני אמציא אידיאולוגיה-לאומית-יהודית חדשה. לך תדע...
כנראה לא הבנת אותי.
על פי איך שהיא הוגדרה ואיך שהונהגה עד היום,אני למעשה כופר בציונות.
תאורתית הציונות לא מבוססת על עדה מסויימת,אבל תמיד התאוריה רחוקה מאוד מהעשייה.
הציונות אין לה שום אופי עדתי,אותם אנשים שקבילו על עצמם את עול מלכותה של הציונות היו בשורשם גזענים.
הרצל אהב נאורות לא סתם נאורות,נאורות אירפואית,אז כנראה שהרצל לפי השערתי היה גם כן גזען נגד המזרחיים כי הרי הרצל טען שהערבים ייקבלו אותנו בשמחה כשנבוא לפה עם שכל וטכנולוגיה.
הרצל טעה,אותו שכל וקידמה הביא לנו יותר ערבים משכילים ויותר לאומנות ערבית,ולפי זה שהוא טען שנביא להם קידמה מראה על זה שהוא חשב שהתרבות המזרחית היא תרבות נחותה,משמע הרצל היה גזען בסתר.
« עריכה אחרונה: דצמבר 18, 2007, 18:02:41 על ידי אֵיתָן »

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #60 ב- : דצמבר 18, 2007, 18:41:03 »
כל עוד הציונות הגיעה מהשורש שלה מדבר טמא,אז השורש של אותה תנועה רקוב מיסודו ואת הריקבון אנחנו רואים ע"י נסיגות מארץ ישראל,תרבות נחותה,חינוך "מצויין".
היהדות נחשבת כדבר גלותי ופרימטבי בעיני הציונות כי הרי מה קרה לילדי תימן,מה קרה לכל יהודי הונגריה(משפט קסטנר),יהדות רומניה בזמן השואה??
הרצל אולי בסוף ימיו היה בעד "היהדות" והיה נגד התבוללות,אבל רק שכחת שהוא רצה להשריש פה תרבות נוכרית,ועקב הכנסת תרבותם של הנוכרים לארץ ישראל הביאה התבוללות.
גם צרפתים מעודדים להתחתן רק עם צרפתים,אבל מה זה משנה כל עוד התרבות היא לא צרפתית כי אם לאומה מסויימת לא תהיה תרבות ייחודית תמיד תהיה התבוללות(מקווה שהבנת לאן אני חותר)
הציונות רצתה להשריש תרבות זרה בארץ ישראל,וזה שבסוף ימיו הוא חזר בו,כמה חבל היה לו כבר אלפי תלמידים שהפיצו את תורת הציונות,בקיצור מגפה!
זה כמו שרוצח יאמר:"רצחתי,אבל עכשיו אני מצטער על זה" ובעקבות הרצח שלו נרצחו עשרות אלפי אנשים.
אולי אלו היו כמה נבלות,אבל אותם נבלות שלטו בנו והכניסו לארץ ישראל תרבות משונה שגורמת לשואה רוחנית בעם ישראל,ואותם נבלות השרישו לנוער שלנו אידיולוגיות שזרות ליהדות.
אז כנראה הנבלות שהתכוונת אליהם הם:דוד בן גוריון,טדי קולג,חיים וייצמן,יצחק רעבין וכו'.
אני לא אמרתי שהציונות היא לא תנועה לאומית,הבעיה מה אותה תנועה רצה לחולל בעם שלנו,הרי לכל תנועה יש מצע מסויים.
הציונות לא הגיעה משום דבר טמא. דווקא הציונים הראשונים היו דתיים, וספרדים (למרבה האירוניה), ראה תנועת "אבלי ציון" הקראית שפעלה במאה ה-11 לספירה הנוצרית. הרצל עצמו היה ממוצא ספרדי ואף היה צאצא ישיר של הרב יוסף קארו. כמו-כן, דווקא הציונות הדתית באה לפני הציונות ההרצלית והתוקעים בשופרותיה היו דתיים לכל דבר. הציונות, אשר התיזה שלה הינה שיבה לציון, התיישבות בארץ ציון ודיבור עברית. זה הכל. כל שאר הפירושים ודעותיהם של שאר הציונים נתונים כציפוי מרציפן לתיזה המרכזית. רוב העם מורכב מאנשים שהשכלתם אינה גבוהה, והבנתם ברזי התרבות העברית לרבות ההסטוריה, ההווי היהודי ושאר עניינים הדרושים במאמץ שכלתני הינה מוגבלת עד מאוד. הנער הישראלי הממוצע לא בטוח כמה זמן נמשכה מלחמת ששת הימים, והאזרח הישראלי הממוצע חושב שהרצל היה בכלל נשיא המדינה הראשון. העובדה כי אנו תקועים בבועה חברתית בה חברינו הינם משכילים ובקיאים באי אלו נושאים, אינה מעידה על דבר ממה שקורה מחוץ לאותה מסגרת בה אנו נמצאים. מרבית החברים בפורום הזה, הם בעלי השכלה גבוהה מעבר להשכלתו הממוצעת של הישראלי ועל כן ההבנה קשה. כאשר אתה טוען טענות שגויות - מחרב אתה את אושיותיה של הציונות האמיתית. ואם נדמה לך שציונות הם מאה ועשרים חברי הכנסת, מראה על ניוון רב בדרך התפישה של הציונות האמיתית, שנובעת כנראה - היא, מאנשי הסתה ומן הבורות אשר מחנכת התקשורת אליה.

אצל האליטות - אשר משטירות בישראל משטר חונטי-אוליגרכי לכל דבר - המטרה הראשונה היא לחנך את האוכלוסיה לבורות, שנאמר: "בערות היא כח", בעקבות הבערות, יחשבו הבורים כי: "דמוקרטיה היא דיקטטורה", "מלחמה היא שלום" ולסיום, "ציונות היא אנטישמיות".

ציטוט
כנראה לא הבנת אותי.
על פי איך שהיא הוגדרה ואיך שהונהגה עד היום,אני למעשה כופר בציונות.
תאורתית הציונות לא מבוססת על עדה מסויימת,אבל תמיד התאוריה רחוקה מאוד מהעשייה.
הציונות אין לה שום אופי עדתי,אותם אנשים שקבילו על עצמם את עול מלכותה של הציונות היו בשורשם גזענים.
הרצל אהב נאורות לא סתם נאורות,נאורות אירפואית,אז כנראה שהרצל לפי השערתי היה גם כן גזען נגד המזרחיים כי הרי הרצל טען שהערבים ייקבלו אותנו בשמחה כשנבוא לפה עם שכל וטכנולוגיה.
הרצל טעה,אותו שכל וקידמה הביא לנו יותר ערבים משכילים ויותר לאומנות ערבית,ולפי זה שהוא טען שנביא להם קידמה מראה על זה שהוא חשב שהתרבות המזרחית היא תרבות נחותה,משמע הרצל היה גזען בסתר.
ציונות אינה ולא תהיה דת, אינך כופר בציונות ואף איש ימין לא יכול להתנגד לציונות ואם כן, אין הוא ימני כלל וכלל. הציונות, בבסיסה, הינה תנועה ימנית, אשר לה יש שני סמנים שנמצאים בסקלות פוליטיות שמתפרסות על "חברתי-כלכלי" ו-"מדיני-פוליטי", רוב הציונים ה"חילונים" (כידוע, כמעט ואין בארץ מישהו שהוא באמת חילוני) נמצאים בסקלת ה-"חברתי-כלכלי", בצד ימין ושות' וב - "מדיני-פוליטי", בצד ימין גם כן. בעוד המפלגות הציוניות-דתיות ורוב הציונים דתיים הם דומיפ מאוד ב"מדיני-פוליטי" ל-"חילוניים", ואף יותר מהם, הם נוטים מעט לשמאלה ב-"חברתי-כלכלי".

הרצל השתמש בטרימינולוגיה קולוניאליסטית. מעצם היותו "אירופי" ו"נאור", הוא החשיב עצמו כנעלה על הערבים והמזרחים ועל האוריינטלים למיניהם, אין זה משנה את העובדה שבבסיסה, הציונות היא הדבר הנכון לתמוך בו. הציונות אינה "יהדות פרימיטיבית", אלא הערות שוליים של מייסדי הציונות, הרי אין שום קשר בין יישוב הארץ, העליה לציון ודיבור בשפת הקודש לבין חשיבה חשוכה שכזו, גם היחס למזרחים זהה. אלה הם דעות של אנשי הציונות אשר היו טבועים עמוקות באתנו-צנטריות אירופאית, ורק בגלל ההתבוללות שלהם ספגו הם השפעות של רעיונות לאומיים ורק כך באמת קיבל הרעיון של החזרה לארץ תאוצה, רעיון שעמד במצב סטטי על-אף תמיכתם של רבנים שונים ברעיונות דומים לפני זמנו של הרצל.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #61 ב- : דצמבר 18, 2007, 19:22:53 »
ציטוט
הציונות לא הגיעה משום דבר טמא. דווקא הציונים הראשונים היו דתיים, וספרדים (למרבה האירוניה), ראה תנועת "אבלי ציון" הקראית שפעלה במאה ה-11 לספירה הנוצרית. הרצל עצמו היה ממוצא ספרדי ואף היה צאצא ישיר של הרב יוסף קארו. כמו-כן, דווקא הציונות הדתית באה לפני הציונות ההרצלית והתוקעים בשופרותיה היו דתיים לכל דבר. הציונות, אשר התיזה שלה הינה שיבה לציון, התיישבות בארץ ציון ודיבור עברית. זה הכל. כל שאר הפירושים ודעותיהם של שאר הציונים נתונים כציפוי מרציפן לתיזה המרכזית. רוב העם מורכב מאנשים שהשכלתם אינה גבוהה, והבנתם ברזי התרבות העברית לרבות ההסטוריה, ההווי היהודי ושאר עניינים הדרושים במאמץ שכלתני הינה מוגבלת עד מאוד. הנער הישראלי הממוצע לא בטוח כמה זמן נמשכה מלחמת ששת הימים, והאזרח הישראלי הממוצע חושב שהרצל היה בכלל נשיא המדינה הראשון. העובדה כי אנו תקועים בבועה חברתית בה חברינו הינם משכילים ובקיאים באי אלו נושאים, אינה מעידה על דבר ממה שקורה מחוץ לאותה מסגרת בה אנו נמצאים. מרבית החברים בפורום הזה, הם בעלי השכלה גבוהה מעבר להשכלתו הממוצעת של הישראלי ועל כן ההבנה קשה. כאשר אתה טוען טענות שגויות - מחרב אתה את אושיותיה של הציונות האמיתית. ואם נדמה לך שציונות הם מאה ועשרים חברי הכנסת, מראה על ניוון רב בדרך התפישה של הציונות האמיתית, שנובעת כנראה - היא, מאנשי הסתה ומן הבורות אשר מחנכת התקשורת אליה.

אצל האליטות - אשר משטירות בישראל משטר חונטי-אוליגרכי לכל דבר - המטרה הראשונה היא לחנך את האוכלוסיה לבורות, שנאמר: "בערות היא כח", בעקבות הבערות, יחשבו הבורים כי: "דמוקרטיה היא דיקטטורה", "מלחמה היא שלום" ולסיום, "ציונות היא אנטישמיות".
המוצא של הרצל לא ממש מענין אותי,אני לא מתייחס לאותם דברים תפלים.
חסר ספרדים "נאורים" שרוצים תרבות אירופאית,נו באמת אל תפלה. :2funny:
אתה בכלל קראת מה אמרתי או שאתה סתם אוהב להפגין ידע?
אני מההתחלה אמרתי שאני מגדיר  את הציונות על פי איך שהיא הוגדרה על פי הרצל וכל שאר האנשים שבאו אחריו,ולא ע"י תנועות יהודיות שפעלו עוד לפניו.
היום הציונות מוגדרת על פי הרצל.
רוב העם אולי אין לו השכלה גבוהה,אבל כמו שאמרו קודם אני אישית מעדיף יהודי ירא שמים מאשר יהודי 'משכיל' בעל תואר קיקיוני שרק  גורם להשמדת העם היהודי.
וכפי שידוע לי רוב  העם הוא יותר משכיל מכל אותם מזרחניים שמלקקים את ישבנה של התקשורת הישראלית.
ולמה השכלתם מוגבלת מאוד,מישהו טרח ללמד אותם על ההיסטוריה היהודית?? (איזו ציונות)
מלמדים אותם על ההיסטוריה של עמים זרים שלא קשורים אלינו בכלל,וכשמלמדים היסטוריה על היהדות תמיד גם המורה חייב לתת ביקורת.
בוא לא נעביר ביקורת אחד על השני,אתה לא פסיכולוג וגם מקווה שלא תהיה אחד כזה,יש לי רחמנות מאוד גדולה על הפסיכולוגים.
הציונות היא ההשלכה של אותה התנהגות של  120 חברי כנסת.הציונות הביאה לפה את ערכי המערב והדמוקרטיה אז התוצאה היא שחיטות,גנבה,וחוסר תרבות ואין עכשיו טעם להביא גם דברים רעים מהיהדות עצמה,כי אני רק אומר מה שהמערביות והדמוקרטיה מביאה לבן אדם עצמו שחי בתרבות המתועבת הזאת.
שוב אני אומר,הציונות איך שאני מגדיר אותה היא על פי הציונות של הרצל ושאר האנשים שבאו אחריו.
היהדות דוגלת בשיבת ציון,היהדות דוגלת בארץ ישראל השלמה עוד הרבה מלפני הציונות,וכל אותם מנהיגים בעל עמוד שדרה חילוני בסופו של דבר הם הביאו לנסיגות,ודווקא הנסיגות הגיעו המחנה הלאומי,הימני!

ציטוט
ציונות אינה ולא תהיה דת, אינך כופר בציונות ואף איש ימין לא יכול להתנגד לציונות ואם כן, אין הוא ימני כלל וכלל. הציונות, בבסיסה, הינה תנועה ימנית, אשר לה יש שני סמנים שנמצאים בסקלות פוליטיות שמתפרסות על "חברתי-כלכלי" ו-"מדיני-פוליטי", רוב הציונים ה"חילונים" (כידוע, כמעט ואין בארץ מישהו שהוא באמת חילוני) נמצאים בסקלת ה-"חברתי-כלכלי", בצד ימין ושות' וב - "מדיני-פוליטי", בצד ימין גם כן. בעוד המפלגות הציוניות-דתיות ורוב הציונים דתיים הם דומיפ מאוד ב"מדיני-פוליטי" ל-"חילוניים", ואף יותר מהם, הם נוטים מעט לשמאלה ב-"חברתי-כלכלי".

הרצל השתמש בטרימינולוגיה קולוניאליסטית. מעצם היותו "אירופי" ו"נאור", הוא החשיב עצמו כנעלה על הערבים והמזרחים ועל האוריינטלים למיניהם, אין זה משנה את העובדה שבבסיסה, הציונות היא הדבר הנכון לתמוך בו. הציונות אינה "יהדות פרימיטיבית", אלא הערות שוליים של מייסדי הציונות, הרי אין שום קשר בין יישוב הארץ, העליה לציון ודיבור בשפת הקודש לבין חשיבה חשוכה שכזו, גם היחס למזרחים זהה. אלה הם דעות של אנשי הציונות אשר היו טבועים עמוקות באתנו-צנטריות אירופאית, ורק בגלל ההתבוללות שלהם ספגו הם השפעות של רעיונות לאומיים ורק כך באמת קיבל הרעיון של החזרה לארץ תאוצה, רעיון שעמד במצב סטטי על-אף תמיכתם של רבנים שונים ברעיונות דומים לפני זמנו של הרצל.

אני לא ממש מעוניין לדבר על ימין או שמאל,ימין או שמאל לא ממש קשור ליהדות עצמה.
אני לא ציוני,אני בעד יהדות זה הכל.כל אותם מושגים ותנועות למינהם שצמחו מהיהדות ולקחו ערכים מהיהדות הם גרועים מאשר תנועות לא יהודיות,כי הם סילפו את היהדות ואת התורה עצמה.
אני לא ימני ולא שמלאני.
ההתבוללות מביאה לאסון לאומי,כל עוד עם ישראל מתבולל יבואו עלינו אסונות כי אנחנו פולשים לתרבות של הגוי וכל בן אדם שפולש לטריטוריה של מישהו אחר הוא ירגיש מאויים.
ההתבוללות מביאה בסופו של דבר לאנטישמיות.עקב האנטישמיות נוצר "רעיון לאומי" מסוים,הייתי חייב להדגיש את זה.

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #62 ב- : דצמבר 18, 2007, 20:28:09 »
ציטוט
אני מההתחלה אמרתי שאני מגדיר  את הציונות על פי איך שהיא הוגדרה על פי הרצל וכל שאר האנשים שבאו אחריו,ולא ע"י תנועות יהודיות שפעלו עוד לפניו.
היום הציונות מוגדרת על פי הרצל.
רוב העם אולי אין לו השכלה גבוהה,אבל כמו שאמרו קודם אני אישית מעדיף יהודי ירא שמים מאשר יהודי 'משכיל' בעל תואר קיקיוני שרק  גורם להשמדת העם היהודי.
אם היית מגדיר את הציונות כפי שהרצל הגדירה לא היית מקשקש הלוך וחזור על כמה שהציונות לא טובה.

ציטוט
אני לא ממש מעוניין לדבר על ימין או שמאל,ימין או שמאל לא ממש קשור ליהדות עצמה.
אני לא ציוני,אני בעד יהדות זה הכל.כל אותם מושגים ותנועות למינהם שצמחו מהיהדות ולקחו ערכים מהיהדות הם גרועים מאשר תנועות לא יהודיות,כי הם סילפו את היהדות ואת התורה עצמה.
אני לא ימני ולא שמלאני.
ההתבוללות מביאה לאסון לאומי,כל עוד עם ישראל מתבולל יבואו עלינו אסונות כי אנחנו פולשים לתרבות של הגוי וכל בן אדם שפולש לטריטוריה של מישהו אחר הוא ירגיש מאויים.
ההתבוללות מביאה בסופו של דבר לאנטישמיות.עקב האנטישמיות נוצר "רעיון לאומי" מסוים,הייתי חייב להדגיש את זה.
דווקא כן קשור, אנשים שהם יהודים דתיים הם ברובם ימניים ע"פ הסקאלה הפוליטית המודרנית של ימינו. כמו-כן, שום תנועה דתית לא סילפה את התורה, ותנועה ספיציפית שמתיימרת לייצג את היהדות ה"אמיתית" ומתבססת בדיוק על אותם הכתבים ששאר היהודים מבססים עצמם הם שקרנים מדופלמים, סלפנים, מפיצי שקר ומדון וכולי.

ההתבוללות דווקא הייתה הפיתרון של היהודים נגד האנטישמיות, האנטישמיות הייתה קיימת עוד לפני ההתבוללות, כל אחד שטוען אחרת הוא רוויזיוניסט לכל דבר.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #63 ב- : דצמבר 18, 2007, 20:54:38 »
ציטוט
אם היית מגדיר את הציונות כפי שהרצל הגדירה לא היית מקשקש הלוך וחזור על כמה שהציונות לא טובה.
אם כל הכבוד למדיהו ניהלנו שיחה,אבל אם אתה עובר למישורים אישיים ומנסה לנתח את דפוס התנהגותי ומנסה להיות פסיכולוג,זה אכן ניהול מיותר.

ציטוט
דווקא כן קשור, אנשים שהם יהודים דתיים הם ברובם ימניים ע"פ הסקאלה הפוליטית המודרנית של ימינו. כמו-כן, שום תנועה דתית לא סילפה את התורה, ותנועה ספיציפית שמתיימרת לייצג את היהדות ה"אמיתית" ומתבססת בדיוק על אותם הכתבים ששאר היהודים מבססים עצמם הם שקרנים מדופלמים, סלפנים, מפיצי שקר ומדון וכולי.
שוב אתה הולך עם ראש בקיר כנראה,אני חושב שלא הבנת אותי למשך כל השיחה הזאת.
איפה אני אמרתי שתנועה דתית סילפה את התורה?
וכשאני אומר שאני לא ימני או שמלאני,אני טוען שאני פשוט יהודי שתומך בארץ ישראל ועם ישראל אבל פשוט לי אישית לא נראה כל הקטע של הימין או שמאלני.
אם אני תומך בארץ ישראל וכל מה שקשור אליה,אז תקשר אותי לימין איך שנוח לך,סתם להיתקע על מושגים אין בזה ענין כל כך גדול.
כל המפלגות ללא יוצא מן הכלל הם נוטות שמלאה,חוץ מברוך מרזל.
גם המפלגות הדתיות לאומיות שבויות בידי הממסד הישראלי.

ציטוט
ההתבוללות דווקא הייתה הפיתרון של היהודים נגד האנטישמיות, האנטישמיות הייתה קיימת עוד לפני ההתבוללות, כל אחד שטוען אחרת הוא רוויזיוניסט לכל דבר.
הרוויונסטים בדבר הזה צדקו,אבל ז'בוטינסקי טעה בחלק מהדברים שלו.
התבוללות היא מביאה עוד יותר לאנטישמיות,ברור שהאנטישמיות היא קיימת לפני ההתבוללות אבל ההתבוללות רק יותר מגבירה את האנטישמיות.
כמו שאמרתי ברגע  שיהודי מתבולל ופולש ומתבולל בקרב הגוי,הגוי מתחיל לפחד ומתחיל ליצור שנאה מסויימת כלפי היהודי,"הן עם לבדד ישכון...".
כמו שאנחנו לא רוצים את הערבים יימח שמם בארץ ישראל,כי הם פולשים אז ככה בדיוק הגויים יתנהגו כשפולשים לתרבות שלהם.
« עריכה אחרונה: דצמבר 18, 2007, 20:55:55 על ידי אֵיתָן »

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #64 ב- : דצמבר 18, 2007, 21:07:08 »

אם היית קורא את כתבי הרב, לא היית משרבט את השטות הזו. התבוללות ואנטישמיות הן תופעות מעגליות,
ולפיכך גם אם בשלב מסוים התבוללות שמשה בידי אי אילו אנשים כנסיון לפתרון בעיית האנטישמיות אין בדבר
הוכחה שהתבוללות אינה גורמת להתגברות האנטישמיות. אחרת יהיה לך קשה מאוד להסביר הכיצד דווקא
במדינות שהיו חלוצות במתן זכות אמנסיפציה ליהודים, כגון בגרמניה ובצרפת, האנטישמיות גברה פלאים.

היסטורית, תנועות ההשכלה וההתבוללות החלו הרבה לפני רעיון הציונות, בעקבותיהן עלתה האנטישמיות
ובעקבות עלית האנטישמיות קמו תנועות ציוניות לאומיות בד בבד עם הצעות להתבוללות יתר, והגם שאלו
ההתפתחויות הן מנוגדות תכליתן היא זהה.

כהערת אגב יש לציין כי בסופו של דבר גם החזון הציוני של הרצל נכשל במטרתו העיקרית והמוצהרת שהיא
חיסול האנטישמיות, ומדינת ישראל מושכת אנטישמיות בדיוק כמו קהילות יהודיות במזרח ובמערב אירופה.
אולי כאן נעוץ השרש של האכזבה הכוללת של החילונים הבורגנים מהציונות הקלאסית שלא הביאה לשלווה
המיוחלת. משרש פורה ראש ולענה זה צמחה ההתאבדותיות הישראלית על מזבח השלום. הם פשוט לא
מסוגלים להבין שאין שלווה ליהודי כל עוד שם יהודי נקרא עליו. "והרשעים כים נגרש", היהודי הכופר ביהדותו
נמצא במסע עוועים תמידי להשתקת האמת הפנימית שלו.

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #65 ב- : דצמבר 18, 2007, 21:48:32 »
ציטוט
אם כל הכבוד למדיהו ניהלנו שיחה,אבל אם אתה עובר למישורים אישיים ומנסה לנתח את דפוס התנהגותי ומנסה להיות פסיכולוג,זה אכן ניהול מיותר.
לא ניסיתי לנתח דבר, לא אמרתי שאתה מטומטם, טיפש, בור וכולי, אלא שאתה מקשקש. אכן זוהי שפה מעט חריפה, ואני מתנצל על כך.

ציטוט
שוב אתה הולך עם ראש בקיר כנראה,אני חושב שלא הבנת אותי למשך כל השיחה הזאת.
איפה אני אמרתי שתנועה דתית סילפה את התורה?
וכשאני אומר שאני לא ימני או שמלאני,אני טוען שאני פשוט יהודי שתומך בארץ ישראל ועם ישראל אבל פשוט לי אישית לא נראה כל הקטע של הימין או שמאלני.
אם אני תומך בארץ ישראל וכל מה שקשור אליה,אז תקשר אותי לימין איך שנוח לך,סתם להיתקע על מושגים אין בזה ענין כל כך גדול.
כל המפלגות ללא יוצא מן הכלל הם נוטות שמלאה,חוץ מברוך מרזל.
גם המפלגות הדתיות לאומיות שבויות בידי הממסד הישראלי.
לא, זה אתה שלא הבנת את דבריי. אני אמרתי "זה דווקא כן קשור" ל-"אני לא ממש מעוניין לדבר על ימין או שמאל,ימין או שמאל לא ממש קשור ליהדות עצמה.". זוהי דעתי שאם קבוצה מסוימת שפועלת לפי פרשנות של רב מסוים טוענת להיות היהדות האמיתית, אז הקבוצה משקרת במצח נחוצה. יהודי שתומך בארץ ישראל (?) הוא ימני-ציוני לכל דבר, ולא חייבים להיות דתיים כדי לתמוך בשליטה בירדן ובגדה המערבית (ישראל של היום, רצועת עזה ויהודה ושומרון).
כל המפלגות נוטות שמאלה ביחס לברוך מרזל, לא נוטות שמאלה סתם כך.

ציטוט
הרוויונסטים בדבר הזה צדקו,אבל ז'בוטינסקי טעה בחלק מהדברים שלו.
התבוללות היא מביאה עוד יותר לאנטישמיות,ברור שהאנטישמיות היא קיימת לפני ההתבוללות אבל ההתבוללות רק יותר מגבירה את האנטישמיות.
כמו שאמרתי ברגע  שיהודי מתבולל ופולש ומתבולל בקרב הגוי,הגוי מתחיל לפחד ומתחיל ליצור שנאה מסויימת כלפי היהודי,"הן עם לבדד ישכון...".
כמו שאנחנו לא רוצים את הערבים יימח שמם בארץ ישראל,כי הם פולשים אז ככה בדיוק הגויים יתנהגו כשפולשים לתרבות שלהם.
אני ציוני רוויזיוניסט. כאשר התכוונתי לרוויזיוניזם ("בחינה מחדש") התכוונתי לרוויזיוניזם ההיסטורי, שבוחן את ההיסטוריה מחדש. דוגמה לרוויזיוניזם היסטורי הוא "ההיסטוריונים החדשים", הרוויזיוניסטים שטוענים שהשואה שבוצעה ע"י גרמניה הנאצית אינה הגדולה ביותר וכולי. לכן, כל מי שטוען שאנטישמיות לא הייתה קיימת לפני ההתבוללות הוא רוויזיוניסטית לכל דבר. אכן, האנטישמיות גברה לאחר שזכויות היהודים הושוו ובעקבות כך היהודים החלו להתערות בחברה ולעמות בין העולם הדתי לעולם החילוני. מעטים מאוד היהודים שיצאו לגמרי מן היהדות.

ציטוט
אם היית קורא את כתבי הרב, לא היית משרבט את השטות הזו. התבוללות ואנטישמיות הן תופעות מעגליות,
ולפיכך גם אם בשלב מסוים התבוללות שמשה בידי אי אילו אנשים כנסיון לפתרון בעיית האנטישמיות אין בדבר
הוכחה שהתבוללות אינה גורמת להתגברות האנטישמיות. אחרת יהיה לך קשה מאוד להסביר הכיצד דווקא
במדינות שהיו חלוצות במתן זכות אמנסיפציה ליהודים, כגון בגרמניה ובצרפת, האנטישמיות גברה פלאים.
בכנות, כתבי הרב כהנא לא מעניינים אותי. כמו-כן, לא שירבטתי שטות, אלא עובדה מוגמרת - האנטישמיות החלה עוד לפני ההתבוללות. אם הבנת מדברי שההתבוללות מונעת אנטישמיות, צריך אתה לעבוד על כישורי הבנת הנקרא שלך. התבוללות ואנטישמיות אינן תופעות מעגליות, ישנם מקומות בהם יהודים התבוללו ולא היוו מטרה לאנטישמיות כלל וכלל. רק חברה בה יש אנטישמיות, יש רצון להתבוללות, ואז גוברת האנטישמיות. דברים אלה, כמובן, היו הגורם העיקרי לשנאה המיינסטרימית ליהודים במאות ה-18,19 והמאה ה-20. אך לא עוד - כעת, שנאה זו נתונה בידיהם של חבורת הזויים שמאמינים שהציונים שולטים בעולם ושחייזרים יפלשו בשנת 2012.

Aaron

• אורח
« להגיב #66 ב- : דצמבר 18, 2007, 21:50:43 »
ציונות זה כולה לתמוך בשיבת היהודים לציון, לא חייב להיות מתבולל בשביל להיות ציוני. אנחנו כהניסטים ציוניים. והבוגדים האלה שקוראים לעצמם "ציוניים", הם לא ציוניים כי הם לא תומכים בהתיישבות יהודים בישראל, עובדה שהם מגרשים יהודים ותומכים בהשמדתה של המדינה.

ציוני הוא מי שיתמוך במדינה יהודית בארץ ישראל השלמה, בלי ערבים.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #67 ב- : דצמבר 18, 2007, 22:14:31 »
ציטוט
לא, זה אתה שלא הבנת את דבריי. אני אמרתי "זה דווקא כן קשור" ל-"אני לא ממש מעוניין לדבר על ימין או שמאל,ימין או שמאל לא ממש קשור ליהדות עצמה.". זוהי דעתי שאם קבוצה מסוימת שפועלת לפי פרשנות של רב מסוים טוענת להיות היהדות האמיתית, אז הקבוצה משקרת במצח נחוצה. יהודי שתומך בארץ ישראל (?) הוא ימני-ציוני לכל דבר, ולא חייבים להיות דתיים כדי לתמוך בשליטה בירדן ובגדה המערבית (ישראל של היום, רצועת עזה ויהודה ושומרון).
כל המפלגות נוטות שמאלה ביחס לברוך מרזל, לא נוטות שמאלה סתם כך.
כל המפלגות לא נוטות שמאלה ביחס לברוך מרזל,הם נוטות שמאלה על פי היהדות גם במובן הפוליטי,כלכלי ומדיני.
תקרא לזה איך שתקרא לזה,קרא לזה ציוני טיבטי,אני לא ממש  נטפל למושגים.
אז אני מתאר לעצמי שלציונות אין תרבות,הייתי שמח לשמוע מה היא תרבותה של הציונות?
70" פנים לתורה" הרבי הרבי מליובאוויץ' זצ"ל גם היה בעד גירוש הערבים,הוא הגיע למסקנה הזאת דרך פיקוח נפש,כהנא זצ"ל הי"ד הגיע למסקנה הזאת דרך נושא אחר.
יש משפט ביהדות שאומר "עשה לך רב"-אם תקשיב לכל רב ורב,אתה תהיה מבולבל ותנטוש את דרכי היהדות,אז יש יהודים שהולכים על פי דרכו של הרב כהנא הי"ד ויש על פי רבי נחמן מברסלב זצ"ל או כל סוג של תנועה ביהדות.
אתה לא חייב להיות דתי כדי לתמוך בארץ ישראל השלמה,אבל אתה צריך שורש ובסיס כדי להוכיח שארץ ישראל שייכת לך אלא אם כן אתה כמו האירופאים קולוניאליסטים.
אנחנו  הקמנו מדינה ככל המדינות ולא מדינה יהודית.

ציטוט
אני ציוני רוויזיוניסט. כאשר התכוונתי לרוויזיוניזם ("בחינה מחדש") התכוונתי לרוויזיוניזם ההיסטורי, שבוחן את ההיסטוריה מחדש. דוגמה לרוויזיוניזם היסטורי הוא "ההיסטוריונים החדשים", הרוויזיוניסטים שטוענים שהשואה שבוצעה ע"י גרמניה הנאצית אינה הגדולה ביותר וכולי. לכן, כל מי שטוען שאנטישמיות לא הייתה קיימת לפני ההתבוללות הוא רוויזיוניסטית לכל דבר. אכן, האנטישמיות גברה לאחר שזכויות היהודים הושוו ובעקבות כך היהודים החלו להתערות בחברה ולעמות בין העולם הדתי לעולם החילוני. מעטים מאוד היהודים שיצאו לגמרי מן היהדות.
המערב הוציא הרבה יהודים מן היהדות,כיום התנהגותו של יהודי ממוצע הוא התנהגות כמו של כל בן אדם מערבי.
אתנית היהודי הוא אכן יהודי,אבל תרבותית ומוסרית אין שום קשר בינו לבין היהדות ובעזרת ה' כל היהודים יחזרו לחיק היהדות אמן כן יהי רצון.
תבחן את ההסיטוריה איך שתרצה,אבל כל עם יידאג בסופו של דבר לשמר את תרבותו ולא לסטות ממנה.

« עריכה אחרונה: דצמבר 18, 2007, 22:22:45 על ידי אֵיתָן »

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #68 ב- : דצמבר 18, 2007, 22:28:34 »
בכנות, כתבי הרב כהנא לא מעניינים אותי. כמו-כן, לא שירבטתי שטות, אלא עובדה מוגמרת - האנטישמיות החלה עוד לפני ההתבוללות.

כשכתבתי ששרבטת שטות, התכוונתי ל"ההתבוללות דווקא הייתה הפיתרון של היהודים נגד האנטישמיות". זו שטות באותה מידה כמו להגיד
שאנטישמיות נוצרה מהתבוללות. אלא אם כן התכוונת ליוזמה הספציפית של הרצל, ובמקרה כזה מתברר שהנשק בו השתמשת נגד איתן
יכול להיות מופנה נגדך. אוח, כמה חבל שאין לי יותר זמן פנוי לשם אמנות הויכוח  :tickedoff:

ציטוט
התבוללות ואנטישמיות אינן תופעות מעגליות, ישנם מקומות בהם יהודים התבוללו ולא היוו מטרה לאנטישמיות כלל וכלל. רק חברה בה יש אנטישמיות, יש רצון להתבוללות, ואז גוברת האנטישמיות. דברים אלה, כמובן, היו הגורם העיקרי לשנאה המיינסטרימית ליהודים במאות ה-18,19 והמאה ה-20. אך לא עוד - כעת, שנאה זו נתונה בידיהם של חבורת הזויים שמאמינים שהציונים שולטים בעולם ושחייזרים יפלשו בשנת 2012.

לא רואה צורך להוסיף על דבריך המדברים בעד עצמם...
« עריכה אחרונה: דצמבר 18, 2007, 22:29:36 על ידי האלקשי »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #69 ב- : דצמבר 18, 2007, 22:32:10 »
הציונות ממש לא מתה, הציונות חיה וקיימת.
א.) כל מי שאומר "ותחזינה עיניינו בשובך לציון ברחמים" הוא ציוני, אז אם היהדות קיימת אזי הציונות קיימת, אבל התנועה הציונית מתה.

ב.) היא מתה במילים: "הר הבית בידינו", המספיד- רא"ל מיל. מוט'ה גור ז"ל.

ג.) ציונות קיימת מאז אברהם אבינו, כך שהוא הציוני הראשון כשם שהוא העברי הראשון.

ד.) הרצל הניע תהליך, על זה הוא מבורך, אבל הוא גם קבע את אופיה ויחסה של המדינה: "צריך לנעול את הרבנים בבתי הכנסת" ומזה נגזר היחס למסורת ולדבר שהחזיק את העם היהודי כל אורך שנות קיומו דרך כל התלאות.
חזונו, אלטנוילנד, הוא בסך הכל תיאור של עוד מדינה אירופית רק שמיקומה הוא בלבנט/מסופוטמיה/מזרח תיכון (מחק את המיותר), אז אם הגישה של התנועה הציונית הייתה (והיא אכן הייתה כזו): "ככל העמים בית ישראל" אזי לפיכך זוהי בדיוק מה שטוענים המוסלמים, קולוניה צלבנית! המשך ישיר לממלכת ירושלים של הצלבנים ממסעות הצלב שדינה להעלם בדיוק כמו זו מלפני 900 שנה.

ה.) אנטישמיות היא עובדה מוגמרת ואין שום קשר להתבוללות או לאי התבוללות של הקהילה היהודית באותו המקום היא רק משתנה בהתאם לזמן, תרבות/דת או פילוסופיה אתאיסטית באותו האיזור, וכן התבוללות היא נגזרת של או איום גרוש/פוגרום/רצח המוני וכו' או בשל תנאים טובים, רמת חיים גבוהה ואמנספציה, סובלנות הרוב הגויי כלפי היהודים וכו'.
אבל ההיסטוריה מוכיחה שאכן כפי שזיהה היטב הרב כהנא, שני האלמנטים הנ"ל נכנסים אל תוך סוג של לופ או גלגל ענק שפעם זה נמצא למעלה והשני מודחק, ופעם זה נמצא למעלה וחברו נעלם באותה עת.

ו.) הטיעון האנטישמי בדבר קונספירציה ציונית הוא נגזר ישירות ממסמך "הפרוטוקולים של זקני ציון", תחבר את זה ל"מיין קאמפף" והקוראן ותקבל תערובת נפיצה שלופתת יותר מחצי מהאנושות, אז אם לזה, למדיהו, אתה קורא קומץ הזויים (מה הקשר לחייזרים אני לא כל כך מבין) אז כנראה שאתה הוא פה החייזר שזה עתה נחתת אצלנו מכוכב תטא איקס אשר בקצה גלקסיית שביל החלב.

ז.) משה סנה ראה עצמו כציוני גם כקומוניסט אבל כציוני, אז גם הוא כהגדרתך ימין? אם התנועה הציונית הייתה תנועה ימנית לשיטתך, אז כנראה שבאת מיקום מקביל בו זאב ז'בוטינסקי הקים את המדינה ולא בן גוריון.

ח. ואחרון) הרצל לא מגדיר ולא הגדיר ולא יגדיר מהו ציונות, הוא הגדיר את הראציונל והמוטו של התנועה שהקים, סה טו.
« עריכה אחרונה: דצמבר 18, 2007, 23:38:15 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #70 ב- : דצמבר 18, 2007, 23:32:12 »
ציטוט
כל המפלגות לא נוטות שמאלה ביחס לברוך מרזל,הם נוטות שמאלה על פי היהדות גם במובן הפוליטי,כלכלי ומדיני.
תקרא לזה איך שתקרא לזה,קרא לזה ציוני טיבטי,אני לא ממש  נטפל למושגים.
אז אני מתאר לעצמי שלציונות אין תרבות,הייתי שמח לשמוע מה היא תרבותה של הציונות?
70" פנים לתורה" הרבי הרבי מליובאוויץ' זצ"ל גם היה בעד גירוש הערבים,הוא הגיע למסקנה הזאת דרך פיקוח נפש,כהנא זצ"ל הי"ד הגיע למסקנה הזאת דרך נושא אחר.
יש משפט ביהדות שאומר "עשה לך רב"-אם תקשיב לכל רב ורב,אתה תהיה מבולבל ותנטוש את דרכי היהדות,אז יש יהודים שהולכים על פי דרכו של הרב כהנא הי"ד ויש על פי רבי נחמן מברסלב זצ"ל או כל סוג של תנועה ביהדות.
אתה לא חייב להיות דתי כדי לתמוך בארץ ישראל השלמה,אבל אתה צריך שורש ובסיס כדי להוכיח שארץ ישראל שייכת לך אלא אם כן אתה כמו האירופאים קולוניאליסטים.
אנחנו  הקמנו מדינה ככל המדינות ולא מדינה יהודית.
אז אתה רואה ? בעצמך אתה אומר שהיהדות ימנית אם משתמשים במושגים כאלה, עם זאת, יש יהודים דתיים שהם שמאלנים מאוד ואף אנטי-ציונים. מה דעתך על כך ? אם היית אומר שביחס ליהדות כל שאר המפלגות יותר שמאלניות, הייתי מסכים. הן גם יותר דמוקרטיות. ציונות היא תנועה לאומית, לציונות לא אמורה תרבות, עם זאת, היו הוגים ציוניים שרצו להפוך את היהדות לתרבות של היהודי הלא-דתי, ואני מסכים עם גישה זו שהרי אם אין לנו את התרבות שנובעת מן היהדות, אנו יצורים ריקניים שמתאימים לתיזה הפוסטמודרניסטית החולנית. בקשר ל-"בסיס", ישנם מונחים שנקראים היסטוריה ומסורת, על זה אנו מתבססים.

ציטוט
המערב הוציא הרבה יהודים מן היהדות,כיום התנהגותו של יהודי ממוצע הוא התנהגות כמו של כל בן אדם מערבי.
אתנית היהודי הוא אכן יהודי,אבל תרבותית ומוסרית אין שום קשר בינו לבין היהדות ובעזרת ה' כל היהודים יחזרו לחיק היהדות אמן כן יהי רצון.
תבחן את ההסיטוריה איך שתרצה,אבל כל עם יידאג בסופו של דבר לשמר את תרבותו ולא לסטות ממנה.
הבעיה היא שאין עם יהודי עולמי, אלא עם יהודי ארצי-ישראלי. כל שאר היהודים הם חלק מן הקבוצה האתנית היהודית, ולא העם היהודי. אחרי הכל - מה הקשר, הממשי, בין גורלו של מוישל'ה מפולין ודוד ממרוקו חוץ מהדת היהודית, וגם זה תלוי בפרמטרים שונים ? אגב, מהי מוסריות יהודית ?

ציטוט
כשכתבתי ששרבטת שטות, התכוונתי ל"ההתבוללות דווקא הייתה הפיתרון של היהודים נגד האנטישמיות". זו שטות באותה מידה כמו להגיד
שאנטישמיות נוצרה מהתבוללות. אלא אם כן התכוונת ליוזמה הספציפית של הרצל, ובמקרה כזה מתברר שהנשק בו השתמשת נגד איתן
יכול להיות מופנה נגדך. אוח, כמה חבל שאין לי יותר זמן פנוי לשם אמנות הויכוח
זוהי לא שטות, זה היה פיתרון של חלק מהיהודים לא להיות מושא לאנטישמיות. לדעתם, האנטישמיות נבעה מהיותם שונים (וזה נכון), ואם "יתבוללו", יעלימו את ה"שוני" הזה, תעלם האנטישמיות.

ציטוט
לא רואה צורך להוסיף על דבריך המדברים בעד עצמם...
זה לא מעגלי מהסיבה שקודם, אתה יהודי דתי שיש נגדו אנטישמיות, לאחר מכן את מתבולל שיש נגדו אנטישמיות. אם לאחר שיש נגדך אנטישמיות כמתבולל, חוזר אתה להיות דתי וסובל מאנטישמיות שסובלים הדתיים, אז היה הדבר מעגלי.

ציטוט
א.) כל מי שאומר "ותחזינה עיניינו בשובך לציון ברחמים" הוא ציוני, אז אם היהדות קיימת אזי הציונות קיימת, אבל התנועה הציונית מתה.
אני לא מסכים איתך שהתנועה הציונית מתה. אם יש מפלגות ציוניות אמיתיות, הרי שהציונות ותנועתה לא מתו.

ציטוט
ז.) משה סנה ראה עצמו כציוני גם כקומוניסט אבל כציוני, אז גם הוא כהגדרתך ימין? אם התנועה הציונית הייתה תנועה ימנית לשיטתך, אז כנראה שבאת מיקום מקביל בו זאב ז'בוטינסקי הקים את המדינה ולא בן גוריון.
אין דבר כזה ציוני וקומוניסט, זהו אוקסימירון. במילא משה סנה נהפך לאנטי-ציוני בהמשך.
« עריכה אחרונה: דצמבר 18, 2007, 23:33:38 על ידי למדיהו »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #71 ב- : דצמבר 18, 2007, 23:37:18 »
אני לא מסכים איתך שהתנועה הציונית מתה. אם יש מפלגות ציוניות אמיתיות, הרי שהציונות ותנועתה לא מתו.
אין דבר כזה ציוני וקומוניסט, זהו אוקסימירון. במילא משה סנה נהפך לאנטי-ציוני בהמשך.
א.) לא ענית על שאר הסעיפים.
ב.) אין מפלגות ציוניות אמיתיות וזה לא מעניין אותי מה הן מכריזות על עצמן, בדיוק כמו שאתה אומר על משה סנה.
ג.) ומה אתה אומר אם כך על משה שרת? או יצחק בן צבי? זלמן שזר? יצחק גרינבאום? ברל כצנלסון? דינור? הם השתייכו לתנועה הציונית והיו בצד השמאלי של המפה הפוליטית, תגיד מה שתגיד.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #72 ב- : דצמבר 19, 2007, 00:12:58 »
זוהי לא שטות, זה היה פיתרון של חלק מהיהודים לא להיות מושא לאנטישמיות. לדעתם, האנטישמיות נבעה מהיותם שונים (וזה נכון), ואם "יתבוללו", יעלימו את ה"שוני" הזה, תעלם האנטישמיות.
זה לא מעגלי מהסיבה שקודם, אתה יהודי דתי שיש נגדו אנטישמיות, לאחר מכן את מתבולל שיש נגדו אנטישמיות. אם לאחר שיש נגדך אנטישמיות כמתבולל, חוזר אתה להיות דתי וסובל מאנטישמיות שסובלים הדתיים, אז היה הדבר מעגלי.

או קיי, תן לי להבין: אתה טוען שהסיבה הבלעדית להתבוללות היא אנטישמיות?  ::)

מה אפשר לומר, ניקים משתנים אבל אנשים לא משתנים.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #73 ב- : דצמבר 19, 2007, 01:55:05 »
ציטוט
אז אתה רואה ? בעצמך אתה אומר שהיהדות ימנית אם משתמשים במושגים כאלה, עם זאת, יש יהודים דתיים שהם שמאלנים מאוד ואף אנטי-ציונים. מה דעתך על כך ? אם היית אומר שביחס ליהדות כל שאר המפלגות יותר שמאלניות, הייתי מסכים. הן גם יותר דמוקרטיות. ציונות היא תנועה לאומית, לציונות לא אמורה תרבות, עם זאת, היו הוגים ציוניים שרצו להפוך את היהדות לתרבות של היהודי הלא-דתי, ואני מסכים עם גישה זו שהרי אם אין לנו את התרבות שנובעת מן היהדות, אנו יצורים ריקניים שמתאימים לתיזה הפוסטמודרניסטית החולנית. בקשר ל-"בסיס", ישנם מונחים שנקראים היסטוריה ומסורת, על זה אנו מתבססים.
אני לא אמרתי שום דבר,נתתי לך יד חופשית איך לקרוא ליהדות.
ויש יהודים חילונים שכופרים ביהדות כמו שיש דתיים ויהודים שהם אנטי-ציונים,לא הבנתי מה אתה רוצה?
כולם תמיד נתפסים על נטורי-חרטא,הרי אולמרט מתחבק יום וליל עם המכחיש שואה הכי גדול,מחמוד עבאס שמשום מה קוראים לו אבן-מזאן קיבל תואר דוקטורט בנושא הכחשת השואה באיזושהי אוניברסיטה במוסקבה וזה לא רק אולמרט!
ומה אני אמרתי אדון למידהו בקשר ליהדות ולאותה מחלה הנקראת שמלאניזם?
דמוקרטיה לא מעניינת אותי,עוד כלי מסויים לשלוט בנו כמו שאר המשטרים למינהם.
לציונות לא אמורה להיות תרבות? מה זאת אומרת? אז על מה היא מבוססת? מנין היא צמחה?
היו הוגים ציוניים,אולי רוב הוגי הציונות רצו לכפות עלינו את עול מלכותה של התרבות המערבית.
מצטער כרגע ליהודי ממוצע אין היסטוריה ואין המסורת,יש לו נשמה יהודית ריקנית.

ציטוט
הבעיה היא שאין עם יהודי עולמי, אלא עם יהודי ארצי-ישראלי. כל שאר היהודים הם חלק מן הקבוצה האתנית היהודית, ולא העם היהודי. אחרי הכל - מה הקשר, הממשי, בין גורלו של מוישל'ה מפולין ודוד ממרוקו חוץ מהדת היהודית, וגם זה תלוי בפרמטרים שונים ? אגב, מהי מוסריות יהודית ?
יש קשר בין כל יהודי ויהודי והיא המסורת שמייחדת את מוישל'ה ודוד ממרוקו,זה שלימדו אותנו וחינכו אותנו על פערים עדתיים זה כבר משהו אחר.
היהדות מחברת ומקשרת בין כל יהודי מכל עדה שהיא,אנחנו בקושי רואים זאת היום רק בגלל אופן החינוך המתועב שהכניסו לארץ ישראל.
למה הרב כהנא הי"ד נלחם למען יהדות ברית המועצות? הוא הכיר את כל מיליוני היהודים מרוסיה או אוקראינה?
כל ישראל ערבים זה לזה.
ומהי מוסרית יהודית,שאלתך לא מובנת לי.
« עריכה אחרונה: דצמבר 19, 2007, 02:05:25 על ידי אֵיתָן »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #74 ב- : דצמבר 19, 2007, 13:13:44 »
איתן, למדיהו שאל: מהי המוסריות היהודית?
התשובה היא: ספר התורה! אלוהים קבע מהו המוסר של העם היהודי.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל