כתב נושא: איך אצלכם התחילה המהפכה הדתית?...  (נקרא 4527 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
איך אצלכם התחילה המהפכה הדתית?...
« ב- : ינואר 13, 2007, 22:02:54 »
תראו יש חלק פה שכבר דתיים וגם חילונים וגם מתחזקים רציתי לדעת איך אצל כל אחד ואחד ממכם זה התחיל ורציתי גם לספר לכם את הסיפור שלי בקשר לדת...
הייתי כמו כולם נער חילוני פשוט עם חברים חילונים אבל גרתי עם שכנים מסורתיים המשפחה שלי גם מסורתית עושים קידוש כל יום שישי אמא מדליקה נרות עושים חגים הכל "טוב ויפה" אבל לי לא הספיק, התחלתי להעמיק בדת שלנו יותר ויותר  והתחלתי בשנה האחרונה להיכנס לזה הכול התחיל אצלי מהתפילין התחלתי להניח בקביעות בבוקר תפילין לאחר מכן נכנסתי יותר החלטתי להתחיל ללכת לבית כנסת להתפלל מנחה לאחר מכן הייתי נשאר לשיעור תורה וגם מתפלל ערבית בבית כנסת התחלתי לקרוא כל יום פרקי תהילים הקפדתי ואני מקפיד עד היום לקרוא כל בוקר תפילת הדרת והתחלתי ללמוד על הדת להתעניין לקרוא ספרים לאחרונה אני קורא עם אדם מהבית כנסת בספר תורה למדתי קצת טעמים קניתי גם מכשיר לנטילת ידיים גם חבר הציע לי לבוא ללמוד שיעורי תורה אצל רב מאוד מקובל באיזור וככה אני מתגלגל וככה אני מתחיל להתחזק מיום ליום.
וגם אני מקפיד יותר על דברים על חלב ובשר על כשרות כיום ידוע לי שמה שאני הולך להיות בחיים הוא אדם דתי בראש ובראשונה, והיום נהייתי יותר דתי ומקפיד על תפילות מחברי המסורתיים וכולם נותנים לי "חיבוק" של אהבה עם המון מחמאות על זה וכל הכבוד זה תמיד נותן לי את הכוח להמשיך.
יש עוד כמה אתגרים שעומדים לפני אבל עם הזמן לאט לאט אני יתגבר עליהם זהו זה בערך הסיפור שלי הייתי רוצה לשמוע מכל אחד פה את הסיפור האישי שלו...
« עריכה אחרונה: ינואר 13, 2007, 22:06:59 על ידי כהנא צדק! »
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק הדר אביזוב

• -חסום-
  • משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
בעניין: איך אצלכם התחילה המהפכה הדתית?...
« להגיב #1 ב- : ינואר 13, 2007, 22:36:05 »
דבר ראשון אתה כותב בצורה שמביעה שאתה אדם מתוק ממש ! באמת ! בלי "חרטא" או "גלות" באמת אתה מתוק ! ה' יברכך ! אצלי קשה לי לחשוף את חזרתי בתשובה כי זה עניין פרטי. אם תרצה אני אגיד לך בפרטי אם זה חשוב לך כל כך. תשמע צדיק. אני לומד עם צדיק בבית הכנסת הגדול בבני ברק (אני בני ברקי) 5 פעמים בשבוע. אני לומד עכשיו את הנביא זכריה. אחר כך מלאכי. אחר כך אני רוצה ללמוד איתו מגילת רות,איכה ואסתר. אחר כך דניאל עזרא ונחמיה. אחר כך נביאים ראשונים ואחר כך דברי הימים. ואחר כך תורה. אחר כך אני רוצה ללמוד משניות ברכות. אחר כך מסכת ברכות גמרא. ואז להתחיל איתו טור אורח חיים ורק אחר כך להתחיל שולחן ערוך אורח חיים. ואז להתחיל לקיים ! כל הכבוד לך אתה מתוק !

Aaron

• אורח
« להגיב #2 ב- : ינואר 13, 2007, 23:09:38 »
האמת, אצלי לא חל שום שינוי, הייתי ואני נשאר חילוני. אולי זה ישתנה בעתיד אבל כרגע אני לא נמשך לדת.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #3 ב- : ינואר 13, 2007, 23:14:35 »
האמת, אצלי לא חל שום שינוי, הייתי ואני נשאר חילוני. אולי זה ישתנה בעתיד אבל כרגע אני לא נמשך לדת.
תנסה מי יודע עושים מהפכות בחיים תנסה לפחות אין לך מה להפסיד אלה רק להרביח.
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #4 ב- : ינואר 14, 2007, 06:29:54 »
תנסה מי יודע עושים מהפכות בחיים תנסה לפחות אין לך מה להפסיד אלה רק להרביח.
כהנא צדק,
כהניסטים הם לא מיסיונרים חב"דניקים, ואין לך מושג (או אולי יש?) כמה שטקטיקות קרוב כאלו של "תנסה, מה יש לך להפסיד" וכו' גורמות לתגובה הפוכה לגמרי אצל השומע החילוני.  במקום להטיף, מוטלת עלינו החובה להוות דוגמא אישית.  כמה שפחות תנסה לשכנע, כן ייטב.  אני ב"ה חוזר בתשובה לא מפני ששיכנעו אותי "לנסות" אורח חיים דתי, אלא מפני שחיפשתי אחרי האמת, וב"ה מצאתי אותה, ואני נחוש לסיים את תהליך החזרה בתשובה ולהגיע למדרגה של קיום תרי"ג מצוות לא מפני שניסיתי וזה מצא חן בעיני אל מפני שאני החלטתי (אפשר לומר באופן שרירותי) להיות יהודי, ואחרי לימוד מינימלי של יהדות, בעיקר כתביו של הרב כהנא הי"ד, הבנתי שזה מחייב אותי לקבל עול מלכות שמיים ואת ההלכה, בין אם זה מוצא חן בעיני ובין אם לאו.  אחרי שקראתי והפנמתי את כל העקרונות החשובים של הרעיון היהודי, ניצבתי בפני החלטה:  לקבל את כל זה ולהיות יהודי, או לא.  החלטתי שכן (לכן כתבתי למעלה "באופן שרירותי", מכיוון שאני לא יכול להצדיק את ההחלטה הזאת, כשם שאני לא יכול להוכיח לחילוני את קיומו של ה', וזו בעצם המהות של הרעיון של בחירה חופשית).  אני בטוח, מאה אחוז, שאילו הייתי חוזר בתשובה כתוצאה מחב"דניק ששכנע אותי, תוך שבוע הייתי חוזר חזרה בשאלה.

הקיצר, פחות שיכנועים, ויותר דברי תורה כהניסטיים, והמשך לעדכן אותנו בכתבות מהתשקורת!  ישר כח.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

עז77

• אורח
« להגיב #5 ב- : ינואר 14, 2007, 09:44:36 »
אצלי לא התחילה עדיין, אני עדיין רחוק שנות אור מזה..

בייקר

• אורח
« להגיב #6 ב- : ינואר 14, 2007, 11:52:08 »
אני גלשתי באינטרנט בפורום של דתים וחילונים.בפורום גלשו רבנים והזמינו אותי לסמינר של ערכים.שם הכרתי חרדים,התחלתי ללמוד בישיבה ובחברותא עם חרדי מבני ברק.
לי הפריעה העובדה שהחרדים אינם  ימנים בהשקפתם לגבי ארץ ישראל ואז עברתי לישיבה של כיפות סרוגות של תלמידי הרב קוק.ואז לימדו אותי רמב"ם וראיתי שהרב כהנא מסתמך על הרמב"ם.
כל הזמן הזה נשארתי חילוני ולא שמרתי מצוות.
המשכתי ללכת לשיעורים,להרצאות של מחזירים בתשובה:הרב נויגרשל ודומיו ולאחר חצי שנה הגעתי למסקנה ששמירת מצוות היא לא בשבילי.

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : ינואר 14, 2007, 19:53:43 »

כ"נל
הייתי כמה פעמים בבית כנסת בימי שישי, אני גם מדליקה נרות באופן קבוע
 די קשה לי בימי שישי בשעה 4 לעזוב הכל ולרוץ לבית הכנסת  עד 6 ככה, (שבת נכנסת מוקדם ::))

"עַל-מִשְׁכָּבִי, בַּלֵּילוֹת,
בִּקַּשְׁתִּי, אֵת שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי,  בִּקַּשְׁתִּיו, וְלֹא מְצָאתִיו."

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #8 ב- : ינואר 14, 2007, 20:04:01 »

כ"נל
הייתי כמה פעמים בבית כנסת בימי שישי, אני גם מדליקה נרות באופן קבוע
 די קשה לי בימי שישי בשעה 4 לעזוב הכל ולרוץ לבית הכנסת  עד 6 ככה, (שבת נכנסת מוקדם ::))
"לעזוב הכל ולרוץ לבית הכנסת" נו באמת מה יותר חשוב מזה  ;)
יגאל=גואל

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : ינואר 14, 2007, 22:44:20 »
אצלי זה ששמעתי את חיים במשך הרבה מאוד זמן (ואני מדבר על שנתיים משהו כזה) היה הבסיס לזה אבל לא היה שום פוש שיוזיז את זה (אבל הייתי קרוב מאוד למסורת) ואז בקיץ נתקלתי באתר "הידברות" וזה הקסים אותי ובאמת אני מרגיש את עצמי ביהדות. אבל יש לי משפחה וכולם פה חילונים ואני בתור שומר כשרות יחיד מאוד קשה לי ובטח שאני לא מדבר על חזרה בתשובה שזה יהיה אסון בשבילי ובשביל המשפחה. בנתיים אני אוכל בבית אפילו שאין לנו הפרדת כלים וכו'... אבל מנסה כמה שאני יכול להקפיד חבל שזה לא מצליח לי עד הסוף.

נקווה לטוב. ואני באמת מפחד לחזור בתשובה מבחינת המשפחה במיוחד.
הרב כהנא צדק!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #10 ב- : ינואר 14, 2007, 22:48:15 »
אצלי זה ששמעתי את חיים במשך הרבה מאוד זמן (ואני מדבר על שנתיים משהו כזה) היה הבסיס לזה אבל לא היה שום פוש שיוזיז את זה (אבל הייתי קרוב מאוד למסורת) ואז בקיץ נתקלתי באתר "הידברות" וזה הקסים אותי ובאמת אני מרגיש את עצמי ביהדות. אבל יש לי משפחה וכולם פה חילונים ואני בתור שומר כשרות יחיד מאוד קשה לי ובטח שאני לא מדבר על חזרה בתשובה שזה יהיה אסון בשבילי ובשביל המשפחה. בנתיים אני אוכל בבית אפילו שאין לנו הפרדת כלים וכו'... אבל מנסה כמה שאני יכול להקפיד חבל שזה לא מצליח לי עד הסוף.

גם אני שחכתי לציין הייתי מכור להרצאות של הידברות ביחוד של זמיר כהן...
יגאל=גואל

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #11 ב- : ינואר 14, 2007, 22:50:34 »

נכון שהוא מדהים? לא יודע איך אבל הוא מצליח להכנס לכל לב יהודי (בלי קשר למצב הדתי שלו) אחרי שנכנסים קצת גם הרב דודי ברוורמן רב מצוין לפי דעתי.
הרב כהנא צדק!

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #12 ב- : ינואר 14, 2007, 22:53:14 »

נכון שהוא מדהים? לא יודע איך אבל הוא מצליח להכנס לכל לב יהודי (בלי קשר למצב הדתי שלו) אחרי שנכנסים קצת גם הרב דודי ברוורמן רב מצוין לפי דעתי.
כן יש לי סיפורים על אנשים שלא היו קשורים לדת וזלזלו בכל הקטע הזה של ההרצאות פשוט אחרי כמה דקות היו מרותקים יש לו הרצאות מעולות בכלל אדם ורב גדול.
אני אהבתי גם את ההרצאות של גיל גרשון אם מישהו פה מכיר...
יגאל=גואל

מנותק כך או כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : ינואר 15, 2007, 03:54:30 »
לינק למי שקשה לקרוא תהילים אפשר רק להאזין .

http://www.tehilim.net/