כתב נושא: שאלה: האם טאכיונים קי'ימים במציאות הפיזיקלית?!  (נקרא 7097 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
כאשר למדתי אסטרו-פיזיקה בפקולטה לאווירונאוטיקה בטכניון בחיפה, שמעתי על חלקיקים קוסמי'ים שנקראים: טאכיונים, שנעים בחלל היקום במהירויות גבוהות בהרבה ממהירות האור, שהיא כידוע לכולם 300000 ק"מ בשני'ה, ונחשבת למהירות הגבוהה ביותר בממשות של היקום המוכר לנו, עפ"י תורתו של אי'ינשטי'ין הפיזיקאי הנודע. תיאורטית, ברגע שעוברים את מהירות האור הזמן מתחיל ללכת אחורה! במהירות האור עצמה הזמן לא זז!
להלן מס' קישורים למאמרים מעני'ינים בקשר לחלקיקים אלו וגם לתיאורית המיתרים הקשורה אלי'הם:
http://www.sf-f.org.il/story_600
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%9B%D7%99%D7%95%D7%9F

מהי דעתכם על כך?
האם קי'ימים חורים שחורים ביקום הפיזיקלי (הממשי) והאם הם בולעים לתוכם כל מאסה כולל אור ולכן הם נקראים "שחורים"? האם הכבידה (גראוויטצי'ה) בהם היא אינסופית? האם אפשר תיאורטית לקצר מרחקים ביקום באמצעות מעבר דרך או בתוך חור שחור? ומה זה חור לבן?
עוד מאמרים:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A8_%D7%A9%D7%97%D7%95%D7%A8
http://news.walla.co.il/?w=/5/688261/@@/item/printer
תקראו ותהנו - לפחות תלמדו משהו שאתם עוד לא יודעים!  :coolsmiley:
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
שאלה: האם טאכיונים קי'ימים במציאות הפיזיקלית?!
« להגיב #1 ב- : אפריל 01, 2008, 21:13:06 »
א.) מילת המפתח בכל הנושא של אותם טאכיונים היא- תיאורטית כל מי שיש מינימום של הבנה בעולם המדע יודע היטב, שכל הקונספט המדעי בנוי על ניסוי וטעייה הבאים אחרי תיאוריה/תזה מסויימת של המדען המניח הנחה אקסיומטית ללא כל תצפית מוקדמת הניתנת למדידה על ידי הכלים שבידי האנושי באותו רגע נתון (אני מצטער שאני מתנסח כאן ברמת פילוסופיה של המדעים, אבל אין לי ברירה) אליבא דעמנואל קאנט.
עצם יישותו האונטולוגית של אותם טאכיונים (כל עוד לא הופרך התזה על ידי הוכחה חותכת, דהיינו שלילה מדעית תצפיתית על התופעה) היא הנחה של משפט אפריורי (משפט בעל הנחות בסיס שאיננו מצריך הוכחה לעת עתה).
במילים אחרות האם דבר שלא מופיע כרגע לעינינו יכול להוות הדבר כשלעצמו? זו שאלה שחוקרי הטאכיונים עדיין לא הצליחו לענות עליה ומאידך לא הופרכה על ידי תיאוריה אחרת או גילוי מדעי סותר.

ב.) עצם קיומם של חורים שחורים כבר הוכח ברגע שהאדם הצליח לייצר בכוחות עצמו חלקיקי אנטי-חומר במאיצי חלקיקים (הדבר כבר נעשה ונוסה בהצלחה יתירה במכון ויצמן למדע, המרכז המדעי של האיחוד האירופאי בצרפת ושוויץ, וכן בMIT), וכן אלמנטים ותהליכים בחלל שנצפו זה מכבר על ידי טלסקופים (האבל לדוגמא) רבי עוצמה המוכיחים המוכיחים את קיומם מעבר לכל ספק סביר, כך שנראה שאותם מיעוט פיזיקאים, חובת ההוכחה היא עליהם ועדיין לא הצליחו לערער במידה מספקת על כל העניין.
האם כח הכבידה ביישות שכזו היא אינסופית? זו שאלה שעולם המדע לא יצליח לענות עליו כל עוד לא ניסה את זה בפועל.
ובכלל זה לא שאלה נכונה, כי גם לכדור הארץ יש כח כבידה אינסופי מעצם מהותו, וכן לדי והותר כוכבי לכת ביקום, השאלה הנכונה היא- האם אין משהו המסוגל להתגבר על כוח הכבידה העוצמתי של החור השחור?

ג.) חור לבן הוא המקביל להליך הסופר-נובה, דבר שאגב הוא עדיין תיאורתי ראה את תגובתי המתאימה בסעיף א'.

ד.) לגבי מושג הזמן בפועל וכן זה במהירות האור, קל וחומר מעבר לו, מי שמתמצא קצת יודע שתורת הקוונטים וחלק ניכר מהפרשנויות שלה מערערות על תפיסת הזמן של איינשטיין, כך שבתוך הקהילה המדעית, כל נושא מושג הזמן נתון במחלוקת.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #2 ב- : אפריל 02, 2008, 12:36:48 »
השאלה היא: האם תורת ההסתברות ותיאוריית הקוואנטים עומדות במבחן המציאות, כאשר יש חלקיקים ביקום המוכר לנו, שנעים במהירויות הרבה יותר גבוהות ממהירות האור, ולכן כאשר אינשטי'ין ניסה להוכיח ששום דבר ממשי לא יכול לעבור את מהירות האור וזוהי המהירות הסופית הוא למעשה טעה, לפחות מהבחינה התיאורטית.
חוץ מזה, י'יתכן שחורים שחורים ביקום הנראה לנו, מובילים לעוד יקומים במספר אינסופי של יקומים, שעליהם לא חלים החוקים של יקום זה, ואנחנו בני-האדם אפילו לא מבינים ולא יודעים את החוקים של יקום זה, כל שכן לגבי עוד יקום או אינסוף יקומים אחרים בעלי מימדים אחרים!
האם י'יתכן לצורך המחשבה שבענין, שיצור אינטיליגנטי כלשהו שחי בפלנטה ביקום מקביל לנו, יצליח באמצעים פסוודו-טכנולוגיים, לעבור דרך חור שחור שיביא אותו לקרבת כדור הארץ?! לפי פרופ' בראנובר הי"ו י'יתכן שיש עוד יצורים אינטיליגנטי'ים ביקום המוכר לנו, או ביקום מקביל כלשהו, וגם תיתכן פגישה בעתיד בין יצורים אלו לבינינו. פרופ' הוקינגס מארה"ב מאמין וחושב שאסור לנו להאיץ בכך, כיוון שכל פגישה בינינו לביניהם תוביל להשמדת המין האנושי!!!
לדעתו של הוקינגס, אדם הוא כמו נמלה לעומת יצור כזה, מבחינת ההתפתחות הכוללת שלו לעומתינו! ולכן אסור לנו לנסות להביא על עצמינו שואה באמצעות  ניסיונות ליצור קשר עם יצורים אלו!
מהי דעתכם על כך - היכנסו לדיון והשתתפו בו.
רובי.
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #3 ב- : אפריל 04, 2008, 00:36:04 »
השאלה היא: האם תורת ההסתברות ותיאוריית הקוואנטים עומדות במבחן המציאות, כאשר יש חלקיקים ביקום המוכר לנו, שנעים במהירויות הרבה יותר גבוהות ממהירות האור, ולכן כאשר אינשטי'ין ניסה להוכיח ששום דבר ממשי לא יכול לעבור את מהירות האור וזוהי המהירות הסופית הוא למעשה טעה, לפחות מהבחינה התיאורטית.
חוץ מזה, י'יתכן שחורים שחורים ביקום הנראה לנו, מובילים לעוד יקומים במספר אינסופי של יקומים, שעליהם לא חלים החוקים של יקום זה, ואנחנו בני-האדם אפילו לא מבינים ולא יודעים את החוקים של יקום זה, כל שכן לגבי עוד יקום או אינסוף יקומים אחרים בעלי מימדים אחרים!
האם י'יתכן לצורך המחשבה שבענין, שיצור אינטיליגנטי כלשהו שחי בפלנטה ביקום מקביל לנו, יצליח באמצעים פסוודו-טכנולוגיים, לעבור דרך חור שחור שיביא אותו לקרבת כדור הארץ?! לפי פרופ' בראנובר הי"ו י'יתכן שיש עוד יצורים אינטיליגנטי'ים ביקום המוכר לנו, או ביקום מקביל כלשהו, וגם תיתכן פגישה בעתיד בין יצורים אלו לבינינו. פרופ' הוקינגס מארה"ב מאמין וחושב שאסור לנו להאיץ בכך, כיוון שכל פגישה בינינו לביניהם תוביל להשמדת המין האנושי!!!
לדעתו של הוקינגס, אדם הוא כמו נמלה לעומת יצור כזה, מבחינת ההתפתחות הכוללת שלו לעומתינו! ולכן אסור לנו לנסות להביא על עצמינו שואה באמצעות  ניסיונות ליצור קשר עם יצורים אלו!
מהי דעתכם על כך - היכנסו לדיון והשתתפו בו.
רובי.
זה עדיין לא יצא מכלל תיאוריה, איננו יכולים לצפות בחלקיקים שכאלה שכן עדיין האדם לא המציא את המכשור המתאים בשביל לצפות בחלקיקים אלו.
מדי פעם עולה תיאוריה חדשה המתיימרת להפריך את תורותיו של איינשטיין, כל עוד אין להם הוכחה חותכת הנתנת לצפייה אנושית ממילא זו נותרת תיאוריה המתיימרת לומר משהו חדש על העולם אבל עדיין אינה יכיחה (מלשון הוכחה), זה מהותו של עולם המדע.
קיומם של יקומים נוספים הוא תת תאוריה (או פרשנות נוספת) של תורת הקוונטים, שחלקם של המדענים הטוענים במציאות קיומם (או יישותם, אונטולוגית) הוא מיעוט בטל בקרב חוקרי תורת הקוונטים, בדיוק כמו אלו הכופרים בקיומם של חורים שחורים.
משרד ההגנה הבריטי כבר אמר במפורש כשפרסם הודעה חד משמעית שאנחנו לבד ביקום, אין עוד ייצורים מלבד אלו החיים על פני כדור הארץ שכן רק לכדור הארץ יש את התנאים המאפשרים קיום לייצורים חיים על פניו, כמות המדענים שתומכים בקיומם של יצורים חוץ כדור ארציים/חוצנים/חייזרים וכו' הוא קטן מאוד ורוב מיניינה וביניינה של עולם המדע דוחה את עצם אפשרות קיומם.
פרופ' סטיבן הוקינג (אלא אם כן יש גם מדען בשם הוקניגס שמתעסק בתחום ולא שמעתי עליו) כבר חזר בו מכל כך הרבה תיאוריות שהיו לו באסטרופיזיקה וקוסמולוגיה כך שאינני יודע אפילו אם זוהי תיאוריה חדשה שלו או כזו שהוא כבר הספיק לחזור בו ממנה.

אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #4 ב- : אפריל 04, 2008, 00:57:14 »
זה עדיין לא יצא מכלל תיאוריה, איננו יכולים לצפות בחלקיקים שכאלה שכן עדיין האדם לא המציא את המכשור המתאים בשביל לצפות בחלקיקים אלו.
מדי פעם עולה תיאוריה חדשה המתיימרת להפריך את תורותיו של איינשטיין, כל עוד אין להם הוכחה חותכת הנתנת לצפייה אנושית ממילא זו נותרת תיאוריה המתיימרת לומר משהו חדש על העולם אבל עדיין אינה יכיחה (מלשון הוכחה), זה מהותו של עולם המדע.
קיומם של יקומים נוספים הוא תת תאוריה (או פרשנות נוספת) של תורת הקוונטים, שחלקם של המדענים הטוענים במציאות קיומם (או יישותם, אונטולוגית) הוא מיעוט בטל בקרב חוקרי תורת הקוונטים, בדיוק כמו אלו הכופרים בקיומם של חורים שחורים.
משרד ההגנה הבריטי כבר אמר במפורש כשפרסם הודעה חד משמעית שאנחנו לבד ביקום, אין עוד ייצורים מלבד אלו החיים על פני כדור הארץ שכן רק לכדור הארץ יש את התנאים המאפשרים קיום לייצורים חיים על פניו, כמות המדענים שתומכים בקיומם של יצורים חוץ כדור ארציים/חוצנים/חייזרים וכו' הוא קטן מאוד ורוב מיניינה וביניינה של עולם המדע דוחה את עצם אפשרות קיומם.
פרופ' סטיבן הוקינג (אלא אם כן יש גם מדען בשם הוקניגס שמתעסק בתחום ולא שמעתי עליו) כבר חזר בו מכל כך הרבה תיאוריות שהיו לו באסטרופיזיקה וקוסמולוגיה כך שאינני יודע אפילו אם זוהי תיאוריה חדשה שלו או כזו שהוא כבר הספיק לחזור בו ממנה.

תודה לך נץ על התגובה המלומדת, אך אני עדי'ין מאמין באינסוף יקומים ובחורים שחורים כבר מזמן אני מאמין, וכ"כ גם בקיומם של יצורים אינטיליגנטים אחרים וצורות חי'ים אחרות על פני פלנטות מרוחקות מאיתנו מאוד (במושגים של מאות אלפי או מליוני שנות אור מאיתנו) שלא אכפת להם בכלל מפלנטה שקוראים לה: כדור-הארץ או Earth ויש להם "בעיות" הרבה יותר דחופות וחשובות.
אני גם מאמין לתיאורי'ה שבעבר הרחוק היו חי'ים על פני הפלנטה מאדים במע' השמש שלנו, ויש לכך מס' הוכחות:
1) מן החלל ניתן לראות ולצפות במעין פנים על פני הפלנטה שהן דמויות אדם או יצור דומה לו. הרבה חוקרים ניסו להסביר זאת אך לא הצליחו להפריך את התיאורי'ה שהפנים הללו נעשו ע"י יצורים תבוני'ים מתי שהוא לפני שנים רבות, כאשר היו אולי חי'ים שם.
2) מבנה דמוי פירמידה כדוגמת הפירמידות במצרים העתיקה במרחק של כמה עשרות ק"מ מן ה"פנים".
3) עוד מבנים מסודרים בצורה גיאומטרית מסודרת באותו אזור של הפלנטה.
4) התעלות המפורסמות שבעבר היו או לא היו בהן מים - האם הן מעשה ידי יצורים תבוני'ים דומים או לא דומים לנו?!
על כל שאלות אלו יש לענות ולדעתי אין סתירה עם קיום הבורא לגבי אותו "עולם" או פלנטה והימצאות חי'ים אחרים על פניה, כיוון שאמרו חז"ל על הקב"ה את האימרה הידועה: 'בונה עולמות ומחריבם' כלומר י'יתכן מאוד שאכן הי'ה היקום שוקק חי'ים פעם לפני שנים והחי'ים האלו הושמדו בין אם בהתערבות אלוקית ובין אם ע"י תושבי הפנטות עצמם.
לסיום, העובדה היא שיש גם פלנטות או מה שקרוי כוכבי לכת גם במערכות אחרות ביקום וסביר להניח שיש או היו בהן חי'ים כלשהם, לפחות ברמה הבאקטריאלית-חי'ידקית וגם דבר זה הוכח ע"י המדע.
עפ"י תורתינו כאמור לא תהי'ה הפתעה, אם יום אחד תהי'ה פגישה בינינו ובין יצורים מפלנטות אחרות, אבל זה נושא לדיון בפני עצמו, והיריעה קצרה מלדבר על כך.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #5 ב- : אפריל 04, 2008, 01:31:19 »
תודה לך נץ על התגובה המלומדת, אך אני עדי'ין מאמין באינסוף יקומים ובחורים שחורים כבר מזמן אני מאמין, וכ"כ גם בקיומם של יצורים אינטיליגנטים אחרים וצורות חי'ים אחרות על פני פלנטות מרוחקות מאיתנו מאוד (במושגים של מאות אלפי או מליוני שנות אור מאיתנו) שלא אכפת להם בכלל מפלנטה שקוראים לה: כדור-הארץ או Earth ויש להם "בעיות" הרבה יותר דחופות וחשובות.
אני גם מאמין לתיאורי'ה שבעבר הרחוק היו חי'ים על פני הפלנטה מאדים במע' השמש שלנו, ויש לכך מס' הוכחות:
1) מן החלל ניתן לראות ולצפות במעין פנים על פני הפלנטה שהן דמויות אדם או יצור דומה לו. הרבה חוקרים ניסו להסביר זאת אך לא הצליחו להפריך את התיאורי'ה שהפנים הללו נעשו ע"י יצורים תבוני'ים מתי שהוא לפני שנים רבות, כאשר היו אולי חי'ים שם.
2) מבנה דמוי פירמידה כדוגמת הפירמידות במצרים העתיקה במרחק של כמה עשרות ק"מ מן ה"פנים".
3) עוד מבנים מסודרים בצורה גיאומטרית מסודרת באותו אזור של הפלנטה.
4) התעלות המפורסמות שבעבר היו או לא היו בהן מים - האם הן מעשה ידי יצורים תבוני'ים דומים או לא דומים לנו?!
על כל שאלות אלו יש לענות ולדעתי אין סתירה עם קיום הבורא לגבי אותו "עולם" או פלנטה והימצאות חי'ים אחרים על פניה, כיוון שאמרו חז"ל על הקב"ה את האימרה הידועה: 'בונה עולמות ומחריבם' כלומר י'יתכן מאוד שאכן הי'ה היקום שוקק חי'ים פעם לפני שנים והחי'ים האלו הושמדו בין אם בהתערבות אלוקית ובין אם ע"י תושבי הפנטות עצמם.
לסיום, העובדה היא שיש גם פלנטות או מה שקרוי כוכבי לכת גם במערכות אחרות ביקום וסביר להניח שיש או היו בהן חי'ים כלשהם, לפחות ברמה הבאקטריאלית-חי'ידקית וגם דבר זה הוכח ע"י המדע.
עפ"י תורתינו כאמור לא תהי'ה הפתעה, אם יום אחד תהי'ה פגישה בינינו ובין יצורים מפלנטות אחרות, אבל זה נושא לדיון בפני עצמו, והיריעה קצרה מלדבר על כך.
אני שם לב בדבריך רובי65 (ולא שאני חלילה מזלזל בך או בתפיסתך הייקומית), שישנה מילה אחת מרכזית העומדת ביסוד תמיכתך בקיומם של יקומים נוספים על זה המוכר לנו (וגם זה רחוק מלהיות נכון) וכן בקיומם של ייצורים חיים מחוץ לכדור הארץ שמוצאם הוא לא מכדור הארץ, המילה הזו היא: מאמין!
דבר זה אומר לי בעצם שאין כאן דבר המבוסס על יכיחות מדעית הנגזרת מתצפיות אלא הנחת מוצא הנשענת על תיאוריות וטיעונים טרנסצדנטליים (אם לתפוס שוב את ניסוחיו של עמנואל קאנט).
"הוכחה" מספר 1 איננה אומרת לי דבר, שכן זהו אינטרפטציה אומנותית (שעליו כל אחד יכול להחוות דעתו גם אם אין לו הבנה בגרוש בנדון) ועדיין נאס"א (או כל גוף מחקר חללי אחר, לא חקר מקרוב את אותו פנים/פרצוץ הנצפה על פני המדענים כדי להוכיח או לפרוך את עצם היותו של פרצוף זה דבר שנעשה על ידי חיים תבוניים ולא ע"יי הליכים גאולוגיים/סיסמולוגיים או תופעות מזג אוויר/אקלים על פני המאדים (כמו עין הסערה על פני כוכב צדק).
גם "הוכחה" מס' 2 שלך איננה אומרת לי דבר, שכן בשונה מהפסלים האדירים שנמצאו על איי הפסחא מערבית לצ'ילה באוקיאנוס השקט, גם למבנים (עד כמה שאפשר לקרוא להם מבנים בכלל, עד שלא חקרו אותם מקרוב או "מבפנים" אם בכלל יש להם איזה "בפנים") שנצפו מרחוק (על ידי לווין מהחלל) אין זה חד משמעי לטעון שהם נבנו על ידי חיים תבוניים ולא תוצאה נדירה של הליך טבעי על פני המאדים או מתחת לשטח הפנים שלו, דבר זה אגב גם נמצא על פני כדור הארץ בו דברים שנוצרו על ידי תהליכים טבעיים לאורך זמן נראים נראים מבמט ראשון ושני כאילו נעשו על ידי יד אנוש (לדוגמא: אבן דמוי פטריה בפארק תמנע ליד אילת, חציבה בסלעים על ידי התנגשות מים, שינויים גיאולוגיים על פני הקרקע היוצרת כל מיני דברים כתוצאה מפעילות סייסמולוגית, התקשות מגמה/לבה על פני הקרע אחרי התפרצות וולקנית, נטיפים במערות על ידי חלחול מים וכו' וכו').
אותו כנ"ל לגבי סעיף 3 ו-4 שלך.
לגבי "בונה עולמות ומחריבן" כאן יש בינינו הסכמה אבל לא יודע אם זה אכן נכון לגבי מאדים וכן גם קיום חיים תבוניים עליו לפני שהושמדו??? שוב תיאוריה לא מאוששת ותו לא, דבר הנשאר בגדר טיעון טרנסצדנטלי.
שוב, הטענה שאומרת שישנם התכנות קיומם של ייצורים חד-תאיים בלבד על פני פלנטות אחרות (לא נמצאו כאלה על פני המאדים דבר המעלה שאלות לגבי התיאוריה שלך) היא דבר שלא הטכח עדיין על ידי המדע, שכן, הייצור האנושי לא הצליח להגיע לשום פלנטה מלבד הירח ומאדים (בעזרת רובוטים בנתיים) ולחקור באופן בלתי אמצעי את הפלנטה לאורכה  ולרוחבה, זה בכלל מצחיק שכן אפילו את כדור הארץ לא סיים המדע לחקור, ויש לו עוד המון מה ללמוד בכל כך הרבה תחומים (רק להזכיר לדוגמא שהאדם לא הצליח להגיע עדיין לקרקעית הכי עמוקה בעולם של האוקיאנוס העומד על כמעט 12 ק"מ באוקיאנוס השקט בקרבת הפיליפינים ויפן ולחקור את היצורים הנמצאים בעומקים אלו, וכן האדם לא הצליח לחפור יותר מ-12 ק"מ מתחת לאדמה ולהכנס אל מתחת למעטפת כדור הארץ ולחקור את צפונותיה).
לגבי דעת תורה לגבי קיומם של חוצנים בחלל החיצון, זה דבר הנתון במחלוקת, וממה שאני יודע לגבי דעת גדולי התורה בנושא, הם נוטים לשלול את קיומם מתוך הנאמר בתורה שבכתב ושבע"פ (לגבי תורת הנסתר/הקבלה/זוהר, כאן כבר יש סיפור שונה לגמרי לגבי בכלל כיצד יש להבין ובאיזה רובד את הנאמר והנלמד בנסתר).

« עריכה אחרונה: אפריל 04, 2008, 01:34:44 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #6 ב- : אפריל 04, 2008, 02:07:51 »
שוב תודה לך נץ על התגובה, אך עדי'ין לא באתי על סיפוקי המלא!
אני בהחלט חושב ובטוח שאריך פון דניקן הי'ה בדאי ושקרן פאתולוגי ולכן כל ממצאיו כביכול אינם נכונים והם מופרכים מעיקרם!
לעומת זאת, אדם כגון אורי גלר, שעליו נכתב בספר ביוגראפי שקיבל את כוחותיו מאלומת אור חזקה מעב"ם שפגש בהיותו ילד, לזה אני נוטה להסכים (לא רק להאמין). אני בהחלט בטוח שישנם עוד חי'ים אחרים חוץ ממה שיש על פני או בתוך כדור-הארץ (בכל רמת חי'ים אפשרית) ואת זה לא תוכל להפריך, כיוון שכך אני, ואין סתירה ממשית בספרי הקבלה והזוהר בפרט לכך.
'בונה עולמות ומחריבן' היא הוכחה שהיקום שלנו קי'ים מליארדי שנים, ולכן אין סיבה להניח כי המדע סותר את האמונה היהודית או להיפך. הם רק משלימים זה את זה וההוכחה: הצופן התנ"כי הממוחשב שהתגלה בדורינו וידעו עליו חז"ל כבר מזמן! (יש כמובן גם הוכחות אחרות של השלימות של מדע ואמונה קריא תורה משמי'ים ע"י הקב"ה, שנבראה 600 דורות לפני בריאת העולם).
לפי כל הממצאים המדעי'ים שנעשו ע"י בני אנוש, קי'ימים עצמים בכדור-הארץ בעלי גיל גבוה מגיל בריאת העולם ע"י הקב"ה עפ"י האמונה היהודית!
לדוג': הדינוזאורים (התנינים הגדולים בספר בראשית, י'יתכן), סלעים בגראנד-קניון באמריקה ואבנים בעלי גיל של מליוני או מליארדי שנים, כוכבי שבת שנקראים קוואזארים בסופו של היקום המוכר לנו במרחק של 20 מליארדי שנות אור, ובעלי גיל עצום של מליארדי שנים, ועוד ועוד.
כל זאת אי אפשר להפריך ולסתור עפ"י כל אמת מידה של חשיבה ולו גם פשוטה ולא מדעית גרידא.
זה רק מגדיל את כוחו של הבורא הקב"ה מלך מלכי המלכים ואת אינסופיותו, ולא ההיפך מכך - תחשוב על זה ותענה לי...

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #7 ב- : אפריל 04, 2008, 02:28:06 »
שוב תודה לך נץ על התגובה, אך עדי'ין לא באתי על סיפוקי המלא!
אני בהחלט חושב ובטוח שאריך פון דניקן הי'ה בדאי ושקרן פאתולוגי ולכן כל ממצאיו כביכול אינם נכונים והם מופרכים מעיקרם!
לעומת זאת, אדם כגון אורי גלר, שעליו נכתב בספר ביוגראפי שקיבל את כוחותיו מאלומת אור חזקה מעב"ם שפגש בהיותו ילד, לזה אני נוטה להסכים (לא רק להאמין). אני בהחלט בטוח שישנם עוד חי'ים אחרים חוץ ממה שיש על פני או בתוך כדור-הארץ (בכל רמת חי'ים אפשרית) ואת זה לא תוכל להפריך, כיוון שכך אני, ואין סתירה ממשית בספרי הקבלה והזוהר בפרט לכך.
'בונה עולמות ומחריבן' היא הוכחה שהיקום שלנו קי'ים מליארדי שנים, ולכן אין סיבה להניח כי המדע סותר את האמונה היהודית או להיפך. הם רק משלימים זה את זה וההוכחה: הצופן התנ"כי הממוחשב שהתגלה בדורינו וידעו עליו חז"ל כבר מזמן! (יש כמובן גם הוכחות אחרות של השלימות של מדע ואמונה קריא תורה משמי'ים ע"י הקב"ה, שנבראה 600 דורות לפני בריאת העולם).
לפי כל הממצאים המדעי'ים שנעשו ע"י בני אנוש, קי'ימים עצמים בכדור-הארץ בעלי גיל גבוה מגיל בריאת העולם ע"י הקב"ה עפ"י האמונה היהודית!
לדוג': הדינוזאורים (התנינים הגדולים בספר בראשית, י'יתכן), סלעים בגראנד-קניון באמריקה ואבנים בעלי גיל של מליוני או מליארדי שנים, כוכבי שבת שנקראים קוואזארים בסופו של היקום המוכר לנו במרחק של 20 מליארדי שנות אור, ובעלי גיל עצום של מליארדי שנים, ועוד ועוד.
כל זאת אי אפשר להפריך ולסתור עפ"י כל אמת מידה של חשיבה ולו גם פשוטה ולא מדעית גרידא.
זה רק מגדיל את כוחו של הבורא הקב"ה מלך מלכי המלכים ואת אינסופיותו, ולא ההיפך מכך - תחשוב על זה ותענה לי...
א.) אורי גלר הוא בדאי ושרלטן ש"שיחק אותה" ותו לא, בן דוד שלי שהוא קוסם, להטוטן ואמן אשליות ביצע את כל מה שאורי גלר עשה במופעי קסמים שלו, אז הרשה לי שלא להתרשם.

ב.) שוב, נכון אני לא יכול להפריך, אבל אם אתה רוצה לומר משהו חדש על העולם ממילא חובת ההוכחה היא עליך ולא עליי, השולל את קיומם (כמו רוב הקהילה המדעית) של חוצנים.
לא טענתי שיש משהו בטענתו של אותו שרלטן-פון דניקן לגבי פסלי איי הפסחא (באם לכך התכוונת כשדברת עליו, ואם אני טועה אז איתך הסליחה), להפך, השתמשתי בזה כדוגמא לפסלים מוזרים שנעשו בידי אדם (הציויליזציה הפולינזית) ללא טכנולוגיה מודרנית.

ג.) שוב, אני בהחלט מסכים ש"בונה עולמות ומחריבן" מאפשר להוכחות המדעיות להתיישב עם הנאמר בתורה, אבל זה איננו אומר דבר לגבי חוצנים.
אפרופו הצוםן התנ"כי אם אתה כבר מעלה את זה, העולם המדעי כבר סתר את  אפשרות קיומו של הצופן התנ"כי וכן גם רוב מיניינם של גדולי התורה כבר אמרו שאין בזה ממש.

ד.) חישוב גילם של ממצאים פרה-היסטוריים נעשה על ידי האיזוטופ הרדיו-אקטיבי פחמן 14, כבר כיום ישנה שיטה מדעית ההולכת וצוברת תומכים בקרב הקהילה המדעית (ולא שרלטנים ופסוודו-מדענים סטייל הניו-אייג'/פוסטמודרניזם) ששיטת בדיקת גיל כרונולוגי של ממצאים פרה-היסטוריים ע"י אותו איזוטופ היא בעייתית ביותר מבחינה מדעית שכן ישנו עירעור על כך שאכן ההליכים הגיאולוגיים והפיזיקליים על פני כדור הארץ היו קונסיסטנטיים על פני כל התקופה הנדונה.
וכן גם לא נצפו כל שרידים שהם של ממצאים פרה-היסטוריים או אחרים על פני הירח או מאדים (שרק אליהם הצליח האדם להגיע פיזית, במאדים בעזרת רובוטים בנתיים), כך שאין שום יכולת להסיק שישנם חיים או שהיו חיים על פני פלנטות אחרות לאור זה.

כל זה כמובן שאיננו בא כהוא זה לערער על עוצמתו של הקב"ה או אינסופיותו, ואין הוא צריך להוכיח זאת לפני ייצור אנוש ככל שזה ידרוש זאת בשל קטנות אמונתו.

אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #8 ב- : אפריל 04, 2008, 02:51:19 »
תרשה לי לסתפק בזה בינתי'ים והעיקר: אין אני בא לסתור את קיומו של הבורא הקב"ה אלא להיפך - לאושש את קיומו ואת אינסופיותו כנאמר בתניא: 'אור אינסוף' ועוד תארים אחרים הניתנים לו ע"י מקובלים בספרי קבלה. ברור שאני עם אפסיותי לא בא להתנצח כאן בקשר לקב"ה אלא רק להוכיח שהוא אכן קי'ים וישנו מבחינת יש מיש לעומת יש מאין שהוא כל שאר הבריאה מלבדו ונאמר עוד: 'אין עוד מלבדו, ואפס זולתו', 'ראשון ואין ראשית לראשיתו...' ושם: 'הינו אדון עולם לכל נוצר, יורה גדולתו ומלכותו' וכו' וכו'. ברור מעל לכל ספק שאכן בורא עולם קי'ים וגם קיומו של העולם הבא איננו בא בספק כלשהו.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #9 ב- : אפריל 06, 2008, 01:30:52 »
תרשה לי לסתפק בזה בינתי'ים והעיקר: אין אני בא לסתור את קיומו של הבורא הקב"ה אלא להיפך - לאושש את קיומו ואת אינסופיותו כנאמר בתניא: 'אור אינסוף' ועוד תארים אחרים הניתנים לו ע"י מקובלים בספרי קבלה. ברור שאני עם אפסיותי לא בא להתנצח כאן בקשר לקב"ה אלא רק להוכיח שהוא אכן קי'ים וישנו מבחינת יש מיש לעומת יש מאין שהוא כל שאר הבריאה מלבדו ונאמר עוד: 'אין עוד מלבדו, ואפס זולתו', 'ראשון ואין ראשית לראשיתו...' ושם: 'הינו אדון עולם לכל נוצר, יורה גדולתו ומלכותו' וכו' וכו'. ברור מעל לכל ספק שאכן בורא עולם קי'ים וגם קיומו של העולם הבא איננו בא בספק כלשהו.
אם כך אז הויכוח שלך הוא לא איתי אלא עם אנשים שאינם מאמינים ובעיקר מה שמגודר בתור: "תינוקות שנשבו".
אני מסכים עם כל מילה מהנאמר בהודעתך זו.
לגבי קיום חוצנים, יקומים מקבילים, פרשנויות שונות בתורת הקוונטים בקוסמולוגיה, כאן כנראה יש בינינו מחלוקת, וחובת ההוכחה היא על אלו הטוענים לקיומם ללא כל הוכחה הניתנת לתצפית.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #10 ב- : אפריל 06, 2008, 01:32:28 »
אם כך אז הויכוח שלך הוא לא איתי אלא עם אנשים שאינם מאמינים ובעיקר מה שמגודר בתור: "תינוקות שנשבו".
אני מסכים עם כל מילה מהנאמר בהודעתך זו.
לגבי קיום חוצנים, יקומים מקבילים, פרשנויות שונות בתורת הקוונטים בקוסמולוגיה, כאן כנראה יש בינינו מחלוקת, וחובת ההוכחה היא על אלו הטוענים לקיומם ללא כל הוכחה הניתנת לתצפית.
אני מסכים איתך ב-100%!