כתב נושא: הסטטוס קוו המיתפורר  (נקרא 3948 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
הסטטוס קוו המיתפורר
« ב- : אוקטובר 13, 2007, 22:45:48 »
אני חושב שהיום כולם מבינים שהסטטוס קוו של החילונים-דתיים מיתפורר.
ראשית כשנחתם הסטטוס קוו החרדים-דתיים-שליש עליון של שומרי מסורת היה כ-15% מהאכלסיה.
בימינו חרדים-דתיים-שליש עליון של שומרי המסורת זה כ-30% מהאכלסיה.
למרות אותו גידול משמעותי הסטטוס קוו נוטה לאט לאט עם השנים דוקא לכיוון החילוניות!
הדוגמה הנהדרת זה מצעד הבושה בירושלים
2005: הם לא צועדים!
2006: הם צועדים במקום סגור
2007: הם צועדים
חוק גידול חזיר ניכפה ברעיון פשוט אך גאוני.
שידורי טלוזיה בשבת שלא היו חלק מהסטטוס קוו ניקבעו כמותרים כי טלווזיה זה רדיו (?)
וברור?
מי דואג לשמירה על המצב?
קומץ שופטים חילונים ככולם שאינם מייצגים את הציבור הישראלי דתית (חילונים) או פוליטית (שמאל נוסח מר"ץ).
ברור כי צריך לשנות את המצב.
אמנם עכשיו אי אפשר להקים מדינת הלכה כמו שצריך אבל הציבור המאמין צריך לקום ולדרוש שינוי במצב שכן אפילו שגדל מספרו ביחס לאוכלוסיה, כוחו הולך וקטן - לפחות בזירה הפוליטית-משפטית.
שהרי להם לאותם פוליטיקאים כדאי לזכור הציבור הדתי והמסורתי ישלוט מאוד בקרוב בצה"ל ומי ששולט בצבא מחזיק למדינה באשכים
(כן החלתי לרכך מעט את המלה כדי שתהיה רשמית מכובדת יותר)
שלמה.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 14, 2007, 07:27:22 על ידי דוקא_כך »
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #1 ב- : אוקטובר 13, 2007, 23:59:01 »
אם לא יהיו שידורים בשבת זה אומר שאין שידורי הליגה הגרמנית בכדורגל וזה אומר שאני אהיה אדם מאוד עצוב :)

עז77

• אורח
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #2 ב- : אוקטובר 14, 2007, 07:35:34 »
אם לא יהיו שידורים בשבת זה אומר שאין שידורי הליגה הגרמנית בכדורגל וזה אומר שאני אהיה אדם מאוד עצוב :)

בימינו יש אמצעים שאיתם ניתן להקליט בצורה אוטומטית ולצפות בצאת השבת

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #3 ב- : אוקטובר 14, 2007, 07:47:33 »
איזה זכרון קצר יש לנו.  הרי רק לפני מספר עשרות שנים, הגרמנים הנאצים האלה יש"ו רצחו מליונים מבני עמנו.  ואתה נהנה מהליגה הגרמנית?!  זה במישור המוסרי.  במישור האמוני, התורני, עצם זה שאתה נהנה מפעולה שמהווה חילול שבת, זו גם בעיה.  אם אתה כבר "נאלץ" לחלל שבת (מסיבות כלשהן) לפחות תרגיש קצת נקיפות מצפון, רגשות אשמה שאמורים לגרוע מהנאתך.  ודבר אחרון: אני מבטיח לך, שבשלב מסויים בחייך, כדורגל יראה לך כחבורה של 20 טפשים שרצים אחרי כדור.  הנפש שלך תשתוקק לקרוא דברי תורה של גדולי ישראל בכל הדורות, במקום לבהות במסך הטלוויזיה.  ואולי יום אחד תחליט כמוני שאתה בכלל לא רוצה טלוויזיה בבית.  "תורה ציווה לנו משה מורשה קהילת יעקב".  דרשו חז"ל: אל תקרא "מורשה" אלא "מאורסה".  לוותר על לימוד תורה בשביל לצפות בחבורה של נאצים רצים אחרי כדור זה כמו לסרב להתייחד עם אשתך ערב ליל הכלולות, ובמקום זה לצפות בליגה הגרמנית.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק פאקו411

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #4 ב- : אוקטובר 14, 2007, 08:45:57 »
הגזמתה דווקא_כך הוא כולה אוהב את הכדורגל

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #5 ב- : אוקטובר 14, 2007, 16:25:21 »
טוב,נתחיל מזה שלצפות במשחק כדורגל מוקלט זה לא מהנה כי אתה כבר יודע את תוצאת המשחק וכל חווית הצפיה נהרסת.
דבר נוסף הוא שאיני רואה טלוויזיה בכלל חוץ ממשחקי הכדורגל.
דבר שני החברה שבה אני נמצא לא מאפשרת לי לחזור בתושבה,האמן לי שכבר שקלתי את זה ורציתי מאוד בכך.
דבר נוסף שאני ניהנה מאוד מדברי תורה ואוהב מאוד את התנ"ך וכו',אם זה לא היה מושך אותי סביר להניח שלא הייתי בפורום הזה,אני ימני כי אני מאמין אמונה שלמה בקדוש ברוך הוא ומאמין בא"י השלמה.

ולסיום אני מרגיש שלם עם עצמי בדרך שבה אני מאמין ותומך בה',אני יודע שהגמול והסיפוק שאני אקבל מהדרך הישרה יותר תהיה גדולה וחזקה הרבה יותר אך כרגע אני מרוצה מאוד מדרך החיים שלי ואני מרגיש שהקדוש ברוך הוא איתי בכל מעשי.

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #6 ב- : אוקטובר 14, 2007, 17:05:36 »
טוב,נתחיל מזה שלצפות במשחק כדורגל מוקלט זה לא מהנה כי אתה כבר יודע את תוצאת המשחק וכל חווית הצפיה נהרסת.
דבר נוסף הוא שאיני רואה טלוויזיה בכלל חוץ ממשחקי הכדורגל.
דבר שני החברה שבה אני נמצא לא מאפשרת לי לחזור בתושבה,האמן לי שכבר שקלתי את זה ורציתי מאוד בכך.
דבר נוסף שאני ניהנה מאוד מדברי תורה ואוהב מאוד את התנ"ך וכו',אם זה לא היה מושך אותי סביר להניח שלא הייתי בפורום הזה,אני ימני כי אני מאמין אמונה שלמה בקדוש ברוך הוא ומאמין בא"י השלמה.

ולסיום אני מרגיש שלם עם עצמי בדרך שבה אני מאמין ותומך בה',אני יודע שהגמול והסיפוק שאני אקבל מהדרך הישרה יותר תהיה גדולה וחזקה הרבה יותר אך כרגע אני מרוצה מאוד מדרך החיים שלי ואני מרגיש שהקדוש ברוך הוא איתי בכל מעשי.

אילו השמפחה שלי חזרה בתשובה בסיביבה קומניסטית למחצה אנטי יהודית ואנטישמית להחריד.
בטח שגם אתה יכול.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #7 ב- : אוקטובר 14, 2007, 18:01:54 »
הגזמתה דווקא_כך הוא כולה אוהב את הכדורגל
מה שמפריע לי זה לא העניין של הכדורגל באופן כללי, אלא כדורגל גרמני.  צריך שיהיו לנו עקרונות.   אנו לא נסלח ולא נשכח לעם הגרמני את מה שהנאצים האלה יש"ו עשו לנו.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #8 ב- : אוקטובר 14, 2007, 19:21:00 »
מה שמפריע לי זה לא העניין של הכדורגל באופן כללי, אלא כדורגל גרמני.  צריך שיהיו לנו עקרונות.   אנו לא נסלח ולא נשכח לעם הגרמני את מה שהנאצים האלה יש"ו עשו לנו.

יש מחלוקות רבות בענין,אני לא אתחיל להתווכח איתך בנושא כי זה לא יגמר לעולם.
"איש איש באמונתו יחיה"

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #9 ב- : אוקטובר 14, 2007, 23:47:46 »
יש מחלוקות רבות בענין,אני לא אתחיל להתווכח איתך בנושא כי זה לא יגמר לעולם.
"איש איש באמונתו יחיה"
אני לא מכיר את ה"ציטוט" שלך.  לעומת זאת, אני כן מכיר את הפסוק: (חבקוק ב:ד) צדיק באמונתו יחיה.  הרשה לי להביא דבר תורה רלוונטי בנושא (דגש שלי בכחול):

http://www.neviim.net/index.php?p=86

התנ"ך ונפלאות העברית
פרלמנט — מאת אורי פז
23/12/2005

"אם אני קורא את התנ"ך בעברית, אני כמעט לא מבין מה כתוב שם", הצהיר השבוע שמעון פרס במשדר הצהריים בגלי צה"ל, כשהסביר מדוע הוא מעדיף לקרוא תנ"ך באנגלית. שמעתי ולא האמנתי למשמע אוזניי. ההקשר היה איזשהו כנס לספרות עברית מתורגמת לצרפתית, ופרס רמז בחן, כי בצרפתית קל יותר לקרוא ספרות עברית. מי שמאמין שפרס קרא אי-פעם בכל מרומי שנותיו כסופות-השיער ספר עברי בצרפתית, שיקום!
והנה, מצאתי בדיוק השבוע את חובב התנ"ך, הסופר והפובליציסט מאיר שלו (מחבר הספר 'תנ"ך עכשיו', הוצ' שוקן 1985, 175 עמ’), מגיב בטורו תגובה הולמת לדבריו אלה של "הלוזר הנצחי" הזה כמעט בחיזיון נבואי, שכן ככל הנראה כלל לא התוודע אליהם:

אינני יודע איך זה אצל הסינים, אבל אם תיתן ליווני או לאנגלי טקסטים שנכתבו בימי אגממנון או המלך ארתור – הם לא יבינו מילה מהכתוב. לעומת זאת, דוברי העברית עדיין מסוגלים להבין חלק גדול מכתביהם העתיקים. וכך קרה שאנחנו חיים בתקופה מעניינת מאוד, שבה השפה המדוברת והשפה הכתובה עדיין חיות בשלום יחסי, ולא אחת אפשר לגלות שסלנג עכשווי ופסוקי תנ"ך רועים יחדיו ונער קטן נוהג בם בכיף. הדבר התאפשר משום שבמשך זמן ממושך מאוד לא שימשה העברית את דובריה כשפה יומיומית, התפתחותה הואטה מאוד.

את כל זה אני מספר משתי סיבות. האחת – שאני מתברך בלבבי על הזכות לחיות בתקופה הזאת, לקרוא ולדבר ולכתוב בשפה עם כל כך הרבה רבדים חיים. והשנייה, שאני מבקש לספר על דוגמה למה שזה עתה ניסיתי לומר: עמדתי השבוע ליד מעבר חצייה והמתנתי לאור הירוק. פתאום התעורר עלי רוגזה של גברת אחת, שגם היא חיכתה לאותו אור ירוק עצמו, והחליטה לפאר ולהלל באוזני את ציבור המתנחלים.

"אלה אנשים טובים", היא אמרה לי.

"נפלאים", מיהרתי להסכים.

"אני עבדתי אצלם בניקיון", המשיכה הגברת, "והם עזרו לי מאוד. אני הייתי במה זה מצוקות, והם – מאשפתות הם הרימו אותי".

כמו שאמרתי, אני לא חושב שיש עוד שפה בעולם שבה שירת-חנה ו"מה זה מצוקות" מסוגלים לחיות יחדיו. אפשר להניח שמדובר במצב זמני בהחלט, וכיוון שהשפה העברית מתפתחת בקצב מסחרר, גם אצלנו תתרחש בקרוב ההפרדה בין השפה המודרנית והשפה הקלאסית. אבל נכון לעכשיו זה עוד לא קרה, ואפשר להתענג וליהנות (המוסף לשבת, “ידיעות אחרונות", 16.12.05, ט"ו בכסלו תשס"ו, עמ’ 7).

(ואיך זה בדיוק קשורים דבריו אלה של מאיר שלו כתגובה לבורות המכאיבה שראוי להתבייש בה שמעון פרס? אני כבר סומך על האינטליגנציה של קוראי היקרים, שכן כל ניסיון להסבר שכזה ייהפך למגוחך למדי.)

ושמא, מה יש לצפות בכלל מפוליטיקאי ישראלי ממוצע? הלא כבר מצאנו בתוכם כאלה שלא יודעים בכלל לחבר משפט כתוב בעברית ללא טעויות כתיב למכביר? מה, גם כאשר מדובר בזְקן חברי הכנסת של ארצנו הקטנטונת? מסתבר שגם כאשר מדובר בזקן פוליטי כמתושלח.

שהרי, הרי רווח בקרב מועמדים לצטט פסוקים ולשלבם בחינניות לתוך נאומים. מועמדים אחדים נוטים לשלב בנאומם בפאתוס כיכרות אינטלקטואלי בין השאר פסוקי תנ"ך, מובאות מהתלמוד וציטוטים משירי ביאליק. אלא שהנואם הישראלי הממוצע אמנם פותח או חותם נאום חגיגי בפסוק מהתנ"ך, אבל זו עטיפה ריקה; התנ"ך אינו חלק, לא מחיי הנואם ולא מחיי השומעים אותו. ולעתים אף מביך לשמוע כיצד משבשים פסוק, או עושים בו שימוש לא נכון.

כמו למשל ב"פסוק מן התנ"ך" במירכאות כפולות ומכופלות: "איש באמונתו יחיה". מי שחושב שמקור הקלישאה במקרא, חוטא לאמת. נורא נאיבי לחשוב שהתנ"ך יכול להכיל פסוק כה פלורליסטי; וכי אין ליהדות אמת אחת, בשורה אחת לכלל האנושות, בשעה שלבנותיה-מֵנָכְסֵיה, הנצרות והאיסלאם, ישנה כזו?! אין זה אלא עיוות מהותי של הפסוק: "צדיק באמונתו יחיה" (חבקוק ב, ד), ומיהו אותו צדיק, אם לא מי שמשתדל להיות אמון על תורת ישראל במעשיו הטובים בחיי היומיום.

דוגמה נוספת מביאה הסופרת הבריטית דוריס לסינג בהקדמה לספר קהלת במהדורת King James Bible האנגלית (דווקא), שראתה אור בסוף המאה הקודמת: "בימינו, כשמישהו שומע כי ‘עת ללדת ועת למות’, אנשים חושבים שזה בוודאי שייקספיר, כי התנ"ך בימינו הוא נחלתם של מעטים בלבד".

אכן, מעטים בלבד, לצערנו הרב. ואם אכן בקומץ יחידי סגולה עסקינן, הכיצד זה נחשב דווקא התנ"ך האבוד ל"ספר הספרים", שהוא המודפס ביותר בהיסטוריה של המערב, ושמרוב היותו רב-מכר בינלאומי אינו נספר עוד בחישובי טבלאות רבי-המכר? הלא מאז חתימתו פרץ ספר התנ"ך מתחום היהדות, ובאמצעות הנצרות ומאוחר יותר גם באמצעות האיסלאם, השפיע על העולם, והפך ליצירה האוניברסלית הנפוצה ביותר שידע עולם התרבות, בהיותו מתורגם כמעט לכל לשונות האדם – כיצד זה הפך באמת ל"נחלתם של מעטים בלבד"? אלא שגם כאן כמו בהרבה דברים במעגל חיינו בעולם, יש להבדיל בין הכמות לאיכות, בין היות התנ"ך רב-מכר כמותי לבין היותו נחלתם של מְתֵי מספר.

כפי שהיטיב לנסח זאת אומן-ההגדרה, הפרופ’ ישעיהו ליבוביץ המנוח: "התנ"ך פופולארי באותו מובן שהוא תורגם לכל הלשונות, אולם מבחינת תוכנו ומהותו, הריהו זר לרוב רובה של האנושות בכל הזמנים בכל הדורות ובכל התקופות; וכיום הוא אף זר במידה רבה גם לרובו של אותו קיבוץ אנושי של כ-14 מיליון בני אדם המוחזק להיות העם היהודי" (ישעיהו ליבוביץ, "שיחות על חגי-ישראל ומועדיו", הוצ’ המשפחה, ירושלים 1999 ה'תש"ס, עמ’ 109).

ואכן, הישראלי הממוצע יעדיף לבלוע גחלת לוהטת מלצטט ציטוט מקראי; הוא אינו בקיא בפסוקים בעל-פה (למעט בשחוקות שבקלישאות). שורש רתיעתם של רבים מן התנ"ך כחלק חי מעולם האסוציאציות הישראלי – כמו גם התרחקותם הגדלה והולכת מכל היבט של החיים והתרבות הנושא גוון יהודי כלשהו – נובעת בין השאר מתפיסתם שהנאורות והקידמה עצמן ראוי שיתבטאו רק בעברית "מאונגלזת" דלה.

אלא שההתרחקות מן התנ"ך מביאה להתרחקות מן השפה העברית המקורית. הגם שבתנ"ך אין שמות תואר ואין אפיונים, והמילים פשוטות ופּוּריטָניות (תוצאה של צניעות ופשטות של אורחות חיים והתנהגות מוסרית חמורת סבר) – הוא מגיע לתחום ביטוי נרחב ביותר. והגם שנכתב בשפה עתיקה, מי שקורא את התנ"ך מגלה להפתעתו את עושרו הלשוני שלא איבד מכוחו ולא ייאבד מיופיו, והוא בהיר ומנוסח להפליא וצלילו כובש גם אוזן בת-זמננו.

שומה על הישראלי הממוצע להכיר את הטקסטים המקראיים ואת עולם האסוציאציות של התרבות היהודית שמשתקפת בתנ"ך ואף בתלמוד, ולו בשביל שלא יהיה בבחינת "גוי דובר עברית".

אילו היית לומד כל יום מתוך פרוש המכבי, היית יודע את הציטוט הנכון ("צדיק באמונתו יחיה"), את המקור (חבקוק הנביא), והיית מבין ש"יחיה" פירושו אינו סתם "יחיה" אלא אך ורק אם היהודי מתנהג כצדיק ומתהלך תמים את ה', אז הוא יחיה בעולם הזה ("ואתן להם את חוקותי ואת משפטי הודעתי אותם.  אשר יעשה אותם האדם וחי בהם" [יחזקאל כ:יא]) ולעולם הבא ("ועמך כולם צדיקים לעולם יירשו ארץ" [ישעיהו ס:כא]).
« עריכה אחרונה: אוקטובר 14, 2007, 23:48:30 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #10 ב- : אוקטובר 15, 2007, 12:17:07 »
אשרייך 'דווקא כך'!
כל הכבוד לך.אני רואה המון אנשים ביום יום כשאני מנסה להוכיח אותם על חטא,אומרים לי 'אל תתערב , איש איש באמונתו יחיה' . ואני כולי מיואש כבר
מאנשים כמותם שחושבים שבאמת יש פסוק כזה בתנ"כ או שיודעים שדבר כזה לא קיים והם פשוט תופסים על ז טרמפ להנאתם . אנשים שאומרים איש באמונתו
יחיה , אלה אנשים שמשקרים לעצמם . אומרים "אני מאמין" , אבל מצד שני אומרים איש באמונתו יחיה - זה לא נכון! אם הקב"ה היה רוצה שכל יהודי באמונתו
יחיה אז למה הוא נתן לנו  תורה ? בשביל היופי ? בשביל שפעם בשנה נוכל לקפוץ איתה עד השמיים להודות לקב"ה עליה ?

הקב"ה רצה לזכות את עם ישראל ולפיכך הרבה להם תורה ומצוות , הקב"ה שאתה אמרת בעצמך שאתה מאמין בו , ואתה יודע טוב טוב שיש בית דין של מעלה
ומתוקף זה שאתה מאמין בו אתה יודע שהוא צופה ומשגיח בכל עת וקורא מחשבות אדם - אף-על-פי  זאת , אתה מרשה לעצמך לחלל שבת . אז איפה האמונה שלך ?
אתה "מאמין" אבל בעצם לא אכפת לך ממה שהוא אומר לך ? אתה לא מפחד ממנו ? אם אתה "מאמין" אתה אמור לדעת שכל דברייך בספר נכתבים , והשמירת
שבת הזאת היא חוק חשוב וכבד מאוד לעם ישראל - הקב"ה מצווה עלייך לשבות לנוח ולהתענג [ ויעידו פה אחד אחד משומרי השבת (אני בניהם) , אין עונג
גדול יותר משמירת שבת כהלכתה - שזה אומר תפילות , אוכל בשפע , שירים , שמחה , שתייה בטיב טעם , לימוד תורה ורבה - אם תקיים שבת כזאת אתה תבכה
בצאת שבת בגלל שהשבת נגמרה - באחריות!]

« עריכה אחרונה: אוקטובר 15, 2007, 12:18:44 על ידי נאור »

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #11 ב- : אוקטובר 15, 2007, 16:25:00 »
הייתי מציע לך להאיט קצת את הקצב וההתלהבות בנושא השבת, שכידוע היא מהמצוות הכי קשות לשמירה עבור חוזר בתשובה, במיוחד מי שחי בסביבה חילונית.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 15, 2007, 18:17:51 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #12 ב- : אוקטובר 15, 2007, 17:18:49 »
אני מודה לאי התקינות של המשפט,רציתי להביע יותר את הרעיון של חיה ותן לחיות. זה שהגרמנים עשו ככה וככה לא מונע ממני לצפות בכדורגל גרמני כמו שרבים מכם מחזיקים בביתם מוצרים תוצרת גרמנית (נעלי אדידס\פומה,מכונת כביסה,מדיח,מכונית) כך שאני מציע שקודם תבדוק מה יש בביתך לפני שאתה מטיף לי לא לצפות בכדורגל גרמני. אם יש אמת בדבריך ולא תמצא אף מוצר ולא הקטן ביותר שהוא תוצרת גרמנית אני הוריד בפניך את הכובע.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #13 ב- : אוקטובר 15, 2007, 23:11:32 »
נעלי אדידס/פומה?זה בכלל תוצרת סין לא ;D?

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
הסטטוס קוו המיתפורר
« להגיב #14 ב- : אוקטובר 16, 2007, 00:46:37 »
הרוב הכל מיוצר בסין,כי זה כח עבודה זול,זה לא אומר שהתכנון,השיווק והמחיר הוא לא גרמני.