כתב נושא: תמונת מצב  (נקרא 2970 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
תמונת מצב
« ב- : ספטמבר 28, 2007, 07:32:46 »
(מאת משה פייגלין)

הביטו בתמונה הזו – שפורסמה ב"הארץ" בשבוע שעבר. שר הביטחון אהוד ברק יורד לשטח כדי לבדוק את מוכנות הצבא למלחמה הצפויה שכולם מדברים בה. הביטו היטב בתמונה, היא משקפת טוב יותר מ1000 מילים את הפירמידה הישראלית ההפוכה. ברק –  האיש האחראי יותר מכל אדם אחר בישראל לסיטואציה הביטחונית אליה נקלענו, עומד שם על הטנק מוקף בפמליה של קצינים בכירים ומתחקר את המילואימניק המסכן שמצא שם. גם ברק וגם קציניו הבכירים נראים שבעים מאוד. ה'פוזה' הגברית הסמכותית עם החזה הנפוח והידיים על המותניים -  לא מצליחה להסתיר את הכרס המשתפלת מעבר לחגורות הצבאיות. היא גם לא מצליחה להסתיר את הביטחון העצמי שאבד בקיץ שעבר, את הבלבול, את החשש. זהו הפיקוד הבכיר, זהו צה"ל תוצר עידן ה"שלום" וההתנתקות וזהו שר הביטחון שאמור לטפל במשבר. עכשיו, כשענני המלחמה הולכים ומתעבים מעל – יורדים כולם לבדוק את כשירות חיילי קו הדם. למעשה הם באים לחפש את התשובה למצב שיצרו, אצל אלה, שכמו במלחמה לפני שנה, ידרשו שוב לשלם בחייהם את מחיר מחדליהם. מתוך הטנק יוצא אליהם משהו שהוא ההיפך הגמור מהם. מילואימניק צעיר, חבוש כיפה ומזוקן, כחוש, מפויח ומאובק, שכל עמידתו אומרת צניעות, פשטות ותכליתיות.

כך נראית הפירמידה הישראלית ההפוכה. שר הביטחון אהוד ברק – הוא האיש שהצליח לסובב את גדודו סחור סחור ולהימנע ממגע עם האוייב בזמנים הקריטיים ביותר במלחמת יום כיפור. זהו האיש שחמק מאחריותו הפיקודית לקרב סולטן יעקב ונעדריו. זהו האיש שהפקיר את מדחת יוסוף למותו בקבר יוסף וקבע שיאים חדשים של הפקרת פצועים בשטח. אהוד ברק הוא האיש שחמק מאחריותו לאסון צאלים, האיש שהבריח את צה"ל מלבנון, הכניס את תל-אביב לטווח טילי החיזבאללה ואחראי ישירות לתבוסה הצורבת בקיץ שעבר. אך מעל לכל  – אהוד ברק הוא האיש שבתקופת כהונתו כרמטכ"ל  (91-95) החלה ההתעצמות הסורית והמצרית בטילים ארוכי טווח. ברק יכול היה להזהיר את הממשלה והציבור מפני האיום שחייבים לחסלו, אם לא היו שומעים בקולו יכול היה להתפטר ולעורר את הציבור מפני נשק יום הדין ההולך ומצטבר מצפון ומדרום. אך הרמטכ"ל המעוטר ביותר נתבקש אז מראש הממשלה רבין, לשקוד על הכנת הסכם השלום עם ירדן – ומדוע שיקלקל את חגיגת השלום ואת עתידו המבטיח בפוליטיקת המזה"ת החדש.

עכשיו – בזכות הבוחרים הערבים של מפלגת העבודה, עומד הנהנתן ממגדלי אקירוב מול הבייני"ש (פלוגת בחורי ישיבה) על הטנק.

אם תרצו – זוהי תמצית המציאות הישראלית. הגווארדיה השבעה שדרדרה את ישראל אל פי תהום של איום קיומי שלא ידעה מעולם – עודנה שולטת ועודנה מדרדרת את המדינה. ומולה האזרח הפשוט שיאלץ לשלם את המחיר ולהציל את המדינה ממנהיגיה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

עז77

• אורח
תמונת מצב
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 28, 2007, 12:35:35 »
פרייאר מי שמתגייס

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
תמונת מצב
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 28, 2007, 15:59:13 »
הם גם לא נראים במיטבם,אני לא מזלזל בשמנים,אבל קצינים עם קרס כזאת,פחחח איזו בדיחה.
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק ליעד

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • כהנא חי!!!
תמונת מצב
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 29, 2007, 22:18:01 »
פרייאר מי שמתגייס
צריך להיתגייס אבל אם יש לך פקודה שנוגדת את חוקי התורה צריך לסרב פקודה
רבנו שאג בקול גדול "אין שום יאוש בעולם כלל!"(רבי נחמן)

עז77

• אורח
תמונת מצב
« להגיב #4 ב- : ספטמבר 29, 2007, 22:37:22 »
צריך להיתגייס אבל אם יש לך פקודה שנוגדת את חוקי התורה צריך לסרב פקודה

בן כמה אתה ליעד?

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
תמונת מצב
« להגיב #5 ב- : ספטמבר 29, 2007, 23:41:56 »
פרייאר מי שמתגייס
אני הולך להתגייס, ובכל זאת אני לא מרגיש פרייאר.
הצבא הוא עדיין צבא ישראל, והיום יותר מתמיד הוא חייב להיות חזק ומרשים.
עם זאת, אני אסרב להשתתף בגירוש של יהודים מאדמתם.

עז77

• אורח
תמונת מצב
« להגיב #6 ב- : ספטמבר 30, 2007, 01:46:29 »
אני הולך להתגייס, ובכל זאת אני לא מרגיש פרייאר.
הצבא הוא עדיין צבא ישראל, והיום יותר מתמיד הוא חייב להיות חזק ומרשים.
עם זאת, אני אסרב להשתתף בגירוש של יהודים מאדמתם.

ייתכן וזה כי לא טעמת מהו היחס המזלזל של הצבא בחיילים שלו, אני מאחל לך שיהיה לך שירות חלק
ושלא תסבול כמו שחיילים אחרים סבלו מהצבא האטום הזה, שבעיניו כל החיילים הם סטטיסטיקה נעה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
תמונת מצב
« להגיב #7 ב- : ספטמבר 30, 2007, 15:24:40 »
פז, צר לי, אבל כחייל משוחרר אני חייב לומר לך שככל הנראה מצפה לך התפכחות מהירה וכואבת.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 30, 2007, 15:25:44 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
תמונת מצב
« להגיב #8 ב- : ספטמבר 30, 2007, 23:41:16 »
פז, צר לי, אבל כחייל משוחרר אני חייב לומר לך שככל הנראה מצפה לך התפכחות מהירה וכואבת.
אני לא בטוח בכך.
אני יודע שהצבא זה לא בדיוק חוויה נעימה, ותיאורו של ישעיה "כי מלאה צבאה, כי נרצה עוונה" בהחלט מתאים.
אני גם יודע שהצבא הישראלי (ובטח גם צבאות -גופים גדולים- אחרים.) מרושל ולא מסודר.
אך בכל זאת, התרומה למדינה, והשותפות בהגנתה, אלה דברים שנראים לי חשובים מאוד.

עז77

• אורח
תמונת מצב
« להגיב #9 ב- : ספטמבר 30, 2007, 23:58:27 »
אני לא בטוח בכך.
אני יודע שהצבא זה לא בדיוק חוויה נעימה, ותיאורו של ישעיה "כי מלאה צבאה, כי נרצה עוונה" בהחלט מתאים.
אני גם יודע שהצבא הישראלי (ובטח גם צבאות -גופים גדולים- אחרים.) מרושל ולא מסודר.

פז אני לא מדבר איתך על "לא נעים" של שפשפת, תס"חים וחורים באוהל בחורף...

לי למשל יש חבר ילדות ששירת בצבא האמריקאי במקביל לזה שאני שירתתי בצבא הישראלי, היינו מדברים הרבה אז,
ואין מה להשוות, א-י-ן מה להשוות אם זה ביחס הרפואי, בפינוקים (סטייקים בחדר אוכל), במשכורת החודשית, אבל מעל לכל,
וזה הנקודה היחידה בעצם שהציקה לי - היחס. היחס אל החייל הפשוט, החפ"ש המצוי.

פז, כשתתגייס ותצטרך את הצבא, לא משנה בשביל מה זה יהיה, אז זה יהיה רגע ההתפכחות שלך,
אולי זה יבוא לך כשאתה תשב בשעה ה 12 שלך במרפאת החר"פ מקופל מכאבים, כי לא מרשים לך להיבדק אצל רופא פרטי
אלא רק אצל מילואימניק מתוסכל שראה 200 כמוך היום, או שאולי זה יקרה שתצא לאבט"ש באזור מסוכן בלי קסדה ונשק (אבל עם משרוקית תקינה בהחלט),
אולי זה יקרה שתשב 9 שעות במטווח בלי אוכל ולאף אחד מהמפקדים שלך זה לא יזיז, ואולי חס וחלילה תקלע למצב של חיים ומוות שבו באמת תבין לראשונה
שאתה יכול פשוט להתפגר בו במקום או גרוע מזה לגסוס לאט, וזה לא יזיז לאף אחד! אףף אחד כולל למפקד שלך את אתה יודע מה...

לצערי הרב פז, זה הצבא שלנו, ואומרים לך את זה 2 מבוגריו.
אני רק מקווה שתתקל בכמה שפחות רגעים מפכחים שכאלה, לפני שתבין שאתה משרת בצבא של "מסחרה"...

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
תמונת מצב
« להגיב #10 ב- : אוקטובר 01, 2007, 01:58:39 »
אני לא בטוח בכך.
אני מציע לך להכנס לאתר של כתב העת "נתיב", וכן דבריו של ד"ר אורי מילשטיין על המצב של צה"ל ברמה המערכתית, צה"ל נמצא במצב בכי רע מן המסד ועד הטפחות, צה"ל מתנהל כמו מיליציה של ברון סמים קולומביאני, אתה תבין היטב עד כמה אתה בורג קטן במכונה חורקת היחס יהיה כלפיך מחפיר, הכל פרטאץ', הכל בדיחה, מריחה, ראש קטן, אף אחד לא באמת רוצה ש"תתרום", אף אחד לא מחפש את התרומה שלך, צא מהסרט.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
תמונת מצב
« להגיב #11 ב- : אוקטובר 03, 2007, 04:24:26 »
שהקב"ה ירחם על עם ישראל ושיגאל אותנו מהמנהיגים שלנו.  אני לא יודע עוד כמה זמן ארץ ישראל תבליג על חילול קדושתה והתועבות שמתחוללים על אדמתה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק מרים

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
תמונת מצב
« להגיב #12 ב- : אוקטובר 03, 2007, 10:03:21 »
ב"סד
אני לא יודעת מתי אזרחים אכפטיים באמת כמוכם .יקומו והתנגדו לכל המערכת שמדרדרת את
עם ישראל האמיתי (ולא המפוברק) לתאום ובמקום לבזבז את הכוחות והאנרגיות לצבא ,
שמזמן הפסיק להיות באמת הגנה . ובשם השם ,בקידוש השם יתרמו את היכולות ,והאנרגיות
והשכל הישראלי שאין עליו למען להציל את עמנו מאבדון בטוח.ולקידוש שמו ,ובעזרת השם.
לאפשר למשיח צידקנו לבוא ולגאול את העולם כולו מהייסורים הגדולים והבלתי אפשריים .
ולמה כל הרבנים והחכמים לא מתאחדים  ובכח גדול יכולים להשפיע ולהכריע את הכף.
אני פשוט לא קולטת. :knuppel2: :smil037:

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
תמונת מצב
« להגיב #13 ב- : אוקטובר 03, 2007, 15:28:55 »
ב"סד
אני לא יודעת מתי אזרחים אכפטיים באמת כמוכם .יקומו והתנגדו לכל המערכת שמדרדרת את
עם ישראל האמיתי (ולא המפוברק) לתאום ובמקום לבזבז את הכוחות והאנרגיות לצבא ,
שמזמן הפסיק להיות באמת הגנה . ובשם השם ,בקידוש השם יתרמו את היכולות ,והאנרגיות
והשכל הישראלי שאין עליו למען להציל את עמנו מאבדון בטוח.ולקידוש שמו ,ובעזרת השם.
לאפשר למשיח צידקנו לבוא ולגאול את העולם כולו מהייסורים הגדולים והבלתי אפשריים .
ולמה כל הרבנים והחכמים לא מתאחדים  ובכח גדול יכולים להשפיע ולהכריע את הכף.
אני פשוט לא קולטת. :knuppel2: :smil037:
בס"ד
מרים, תופעת קיומם של גדולי הדור קטני אמונה שמשלמים מס שפתיים למושגים כמו קידוש השם ומסירות נפש, אינה חדשה.  רק יחידי סגולה כמו הרב כהנא זצוק"ל הי"ד ניחנו באמונה שלמה ובמסירות נפש ואהבת ישראל אמיתיים, והולכים בדרכם של משה רבינו, שמואל הנביא, דוד המלך ע"ה, אליהו הנביא ושאר הנביאים.  אלו הם מנהיגיך ישראל.  כמה רבנים למעט הרב כהנא, הרב אלבה, הרב קרויזר והרב אמנון יצחק, את מכירה שמקיימים מצוות "הוכח תוכיח" והולכים בדרך "הלוא־משנאיך ה' אשנא ובתקוממיך אתקוטט"?  כמה רבנים את מכירה ששיבחו את מעשה קידוש השם של הצדיק יגאל עמיר, הפנחס של דורנו, על גבורתו ומסירות נפשו?  ואין צריך להזכיר את חילול השם שהתרחש כשהרב כהנא היה בין החיים.  הרי הוא לא זכה כלל לתמיכה פומבית מגדולי הדור!  מה שקורה עכשיו זה כלום לעומת חילול השם שהתחולל אז, כשהיתה הזדמנות פז למחנה ה"דתי" להפגין אמונה ולתמוך בגדול ישראל שהיה חבר כנסת, ובכך להשפיע על עם ישראל לטובה.  לקב"ה יש סבלנות.  הוא גם שואל את אותה שאלה ששאלת, ומחכה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן