כתב נושא: ערן, כמה תיקונים היסטוריים לגבי המאמר שלך, על "הגלות והגויים"-המורחב.  (נקרא 3860 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
א.) שכחת את מרד יהדות התפוצות בין השנים 115- 117 (לטעותם), מרד זה היה לנוכח שעת הכושר בכמות הירודה של הסד"כ הרומאי בשאר אזורי מסופוטמיה, כרתים, מצרים (במיוחד באלכסנדריה) ולוב.

היהודים בפזורה שם פתחו במרידות בכדי לאזור לאחיהם בא"י, וגם בכדי לנקום על טבח שנערך ביהודי לוב ואלכסנדריה ע"י המקומיים, בהתחלה היו הצלחות ניכרות, אבל כעבור זמן הרומאים התעשתו שלחו תיגבורות ושברו את המרידות בכל רחבי האזור, וזה פגע נואשות בעם היהודי בנוסף  למרד בר כוכבא שנחל בסופו של דבר כישלון חרוץ.

ב.) יהודי אנגליה גורשו ע"י המלך אדוארד הראשון והורשו לחזור רק כ-350 שנה לאחר מכן ע"י אוליבר קרומוול.

ג.) מגפת הדבר הגדולה או "המוות השחור" שקטל כל אדם שלישי באירופה במאה ה-14, נוצר ע"י המונגולים (כוחותיו של קובלאי חאן נכדו של ג'ינגס חאן), הם השתמו בלוחמה ביולוגית והפיצו את מחלת הדבר, ע"י זה שעל כל עיר שהם צרו עליו, הם יידו פנימה גופות נגועות בדבר ע"י קטפולטות והחדירו עכברושים נגועים דרך מערכות המים של הערים הנ"ל, וכך פרצה המגפה הגדולה בכל רחבי אירופה.

ד.)גם המוסלמים המאורים גורשו בבושת פנים מספרד עם פול המצודה האחרונה שלהם בטולדו, אנדלוסיה, וגם על מוסלמים שנשארו באיזור אולצו להתנצר או למות, וגם הם סבלו מנחת זרועה של האינקויזיציה.

ה.) שכחת גם את פוגרום קיילצה בפולין 1946 שם נהרגו 46 יהודים ניצולי התופת הנאצית.

ו.) פרעות 1881- 1882, היו כתוצאה מהתנקשות בחייו של הצאר אלכסנדר, בהתנקשות זו היו מעורבים גם יהודים.
הס מלהזכיר שפרעות אלה היו בהוראת השלטון ובעידודו.

ז.)ומעל הכל, פשוט שכחת לגמרי את מאות אלפי היהודים (יש שיאמדו זאת במעל מיליון, שואה חד וחלק), שמתו במיתות משונות או נשלחו לסיביר הקרה, מקום ממנו לא חזרו בחיים, וכל זאת בין השנים 1917-1953, כל זאת בגלל המהפכה הקומוניסטית וההוצאות להורג ההמוניות של לנין וסטאלין בטענות על פעילות קונטררבולוציוניות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
נץ,
היריעה קצרה מלהכיל את כל האסונות שעברו עם ישראל בגלות. אבל אין הכי נמי אתה צודק כל מקרה ראוי שיחקק על לוחות ההיסטוריה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
וגם אפשר בהחלט להוסיף את דבריו של "מרטין לותר" מייסד הכנסיה הפרוטסטנטית .אני רוצה להביא ציטוט מיצירתו "על היהודים ושקריהם":
"אם כן אנחנו דווקא אשמים בכך שאינינו נוקמים את דמם הנקי של אדונינו (יש"ו) ושל כל הנוצרים שיהודים שפכו במשך 300 שנה אחרי חורבן בית המקדש, ואת דמם של הילדים שהם שפכו מאז. אנחנו חוטאים כאשר איננו שוחטים אותם".
ועוד ציטוט נוסף מהמשך דבריו בספר, הוא מציע את "הפיתרון הסופי":
"ראשית כל, יש לשרוף את כל בתי הכנסת שלהם, ואת מה שלא נשרף, יש לקבור באדמה לגמרי כדי שלעולם וועד לא יראה אדם אבן או לבנה מהם......... לאחר מכן יש לשרוף ולהרוס בדומה את בתיהם".

גם הרב כהנא הי"ד מביא את דבריו של מרטין לותר ימ"ש בסיפרו כהן ונביא חלק ב'.
« עריכה אחרונה: ינואר 07, 2007, 20:14:28 על ידי eran »

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
חשבתי  שהפרוטסטנאנטים
די אוהבים את היהודים
כי אני  יודע  שיש  את הנוצרים האנווגאליסטים
שהם ממש  אוהבים את ישראל כיום
בעבר  אני  לא  יודע  מה היה  איתם אם מישהו יש  לו מידע על זה  אני  באמת רוצה  לדעת?
אבל מה  שראיתי  כיום הם ממש  תומכים בישראל  ראיתי  מאמרים שלהם
שהם אמרו שאריק שרון עשה טעות וכל מי שחילק  את ישראל עשה טעות גדולה
ולא  מיזמן גם ראיתי  תוכנית עליהם
שהם כל כך אוהב את ישראל
ש 90 אחוז  מהדברים שלהם בבית הם דברים ישראלים
והם אמרו שם שהם מוכנים להילחם יחד  עם ישראל
נגד  האוייב  המוסלמי 
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הפרוטסטנים ממש לא אוהבים אותנו, להפך הדת הכי קרובה "לנציונאל סוציאליזם" זה הפרוטסטנטיות. היטלר היה משתדל לשכנע את כל הקתולים שבמפלגתו "להמיר" את הקתוליות בפרוטסטנטיות. ווטלר פונק שהיה שר הכלכלכה בגרמניה הנאצית המיר את הקתוליות בפרוטסטנטיות בעיקבות בקשתו של היטלר.
אבל שתבין גם הפרוטסנטים לא היו לכתחילה למפלגה הנאצית, אתה יודע שבסעיף הדת שבתעודת הזהות כל מי שהצטרף לנאצים, היה צריך להמיר את דתו מנוצרי למאמין באלוהים.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הפרוטסטנטים הם זרם מעוד מגוון וכך גם היחס לישראל. למשל הכנסיה הפרסבטרית מחרימה את ישראל. מרטין לותר שייסד את הדת הזו מאוד התאכזב מכך שהיהודים סירבו לאמץ את האמונה שלו ולכן רדף אותם. ולעומת זאת הלותרנים של הולנד היו סובלנים והציעו מקלט ליהודים שגורשו מספרד.

אני לא חושב שהפרוטסטניות יותר נאצית מהקתוליות. האידיאולוגיה הנאצית היא אנטי נוצרית, ורואה בנצרות המצאה יהודית טמאה. הימלר מפקד האס-אס ניסה ליצור או לשחזר הדת הטבטונית הטרום נוצרית אבל ללא הצלחה. דוקא הנאצים צמחו בבוואריה הקתולית, ואוסטריה הקתולית הייתה לא פחות נאצית מגרמניה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הס מלהזכיר שהיטלר התחיל את דרכו הפוליטית במפלגה הקתולית ימנית של קרל לוגר ראש העיר הנאצי של וינה ימ"ש, שעל שמו קוריים אקדחי הלוגר של הנאצים במלחמת העולם השניה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הס מלהזכיר שהיטלר התחיל את דרכו הפוליטית במפלגה הקתולית ימנית של קרל לוגר ראש העיר הנאצי של וינה ימ"ש, שעל שמו קוריים אקדחי הלוגר של הנאצים במלחמת העולם השניה.

צודק, אבל זה היה הרבה הרבה לפני שהיטלר ימ"ש גיבש לו "השקפת עולם", למען האמת היו לו חברים יהודים עד ערב מלחמה"ע ה-1, אנשים כמו יוזף נוימן שאיתו הוא עבד - היטלר היה מצייר תמונות ויוזף היה מוכר אותם. יש אומרים שהם אפילו נסעו כמה ימים ביחד על מנת לעשות סבב מכירות של התמונות של היטלר ימ"ש. הד"ר בלוך שהיה הרופא של אמו, שאותו הוא הציל (או יותר נכון חס על חיוו) לאחר האנשלוס. והיו עוד כמה, יש על כך עדויות בסיפרו של פרופ' איאן קרשו "היבריס".

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
תוסיף גם את המישלינגים שהיו "בני תערובת" על פי הנאצים שחלקם היו יהודים על פי ההלכה (האמא הייתה יהודיה) וששירתו בוורמאכט.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יש לי ספר נפלא בבית של פרופ' בריאן ריג שהוא בעצם מחקר על תופעת המישלינגים. הספר נקרא "החיילים היהודים של היטלר".
דרך אגב מחבר הספר (פרופ' בריאן ריג) הוא יהודי אמריקאי ששירת בצה"ל ביחידה קרבית בהתנדבות.