כתב נושא: ** שאלו את הימין האמיתי לתאריך 25 בספטמבר **  (נקרא 11499 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

עז77

• אורח
אנא שימרו את כללי התוכנית על מנת להגבילה לאורך סביר:

א. רק הודעה אחת לכל גולש. כל הודעה נוספת תמחק.

ב. רק שאלה או הערה אחת לכל גולש.

ג. כל שאלה או הערה חייבת להיות קצרה ולעניין.

ד. לאחר 15 שאלות, האשכול ינעל.

הודעות שהן אינן שאלות או פניות לחיים בן פסח, ימחקו אוטומטית בלי אזהרה.
אין להתחיל להתווכח אחד עם השני באשכול הזה!

לאחר פרסום התשובות, האשכול אוטומטית יועבר לפורום "ארכיון דיון כללי".

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
** שאלו את הימין האמיתי לתאריך 25 בספטמבר **
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 20, 2007, 13:02:36 »
שלום חיים.

רציתי לשמוע, מה דעתך על רבי נחמן מברסלב?
* אני התחלתי לקרוא את הספרים שלו, ואני מאוד התרשמתי מִספריו.

תודה מראש, איתן.

* חיים, רציתי להוסיף משהו קטן: אם תוכל, תן לכל חברי הפורום נאום של כמה מילים, למה חשוב להגיב לסרטונים שלך, ושל הגולה בארץ. (אני מבקש זאת ממך, כי אתה בן-אדם בעל כריזמה יוצאת דופן.)
« עריכה אחרונה: ספטמבר 23, 2007, 05:37:16 על ידי גם בשן וגם גלעד »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק הגולה בארץ

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • '' וייכחשו אוייבך לך ואתה על במותמו תדרוך ''
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 20, 2007, 13:31:30 »
בס"ד

לחיים בן-פסח היקר הי"ו,

כידוע, נִתמך האויב הערבי הנאצי יש"ו על-ידי אירגון .U.N.R.A, ששולח סכומי-עתק שמוזרמים אליו בִּרציפות בְּחָסוּת האוּ"ם, והאויב הערבי הנאצי יש"ו מנצל את העובדה שכספים אלו מחולקים ללא פיקוח, ולכן הוא גובה כספים עבור אוייבים ערבים נאצים שכבר מזמן אינם בין החיים (אוכל בשרם הטמא ברימה ותוליעה, ועצמותיהם נשחקו בגהינום). כספים אלו מְשַׁמְּשִׁים בין השאר לִרכישת נשק ותחמושת, וּלגיוס מחבלים מתאבדים יש"ו.

אירגון .U.N.R.A מתעלם מכך, מִשׁוּם שהמדינות ששלחו אותו, ארה"ב ואירופה, מקבלות שוחד ממדינות-הנפט של האויב הערבי הנאצי יש"ו ולכן טוענות שאין בִּיכולתן לבדוק אודות מְקַבְּלֵי הקיצבאות הללוּ (הצמודות לַדולר), מכיוון שאינם מוכנים להיחשף לַסכּנה וּלסייר בָּאֲזוֹרִים הַמְלאים בָּאויב הערבי הנאצי יש"ו, ולכן אינם בודקים אחר מְקַבְּלֵי "כַּסְפֵּי הסיוּע". אולם בעת הבחירות בְּקֶרֶב האויב הערבי הנאצי יש"ו, הם יָדְעוּ לשלוח מפקחים ולבדוק את האוייבים הנ"ל אחד לאחד !!

בעקבות כך באה שאלתי:  האם יש אפשרות להעלות את העניין לַגורמים בְּארה"ב שיש להם השפעה, להפסיק את התמיכה בָּאויב הערבי הנאצי יש"ו, וּלְכל הפחות לְהַתְנוֹת זאת בפיקוח וּבְמתן דין-וחשבון לְגורם מוסמך שיבדוק אַחַר יעד הכספים הללוּ ?
ואם לא, אז יש להעלות לַכּותרות את העובדה שארה"ב ואירופה תומכות באירגוני-טרור של האויב הערבי הנאצי יש"ו, שאחראי לַפּעולות של אוסאמה בִּין-לאדן יש"ו -ושם רשעים ירקב, ועוד המון מעשי-רצח המוניים, וּפְשָׁעִים לרוב, וזאת תמורת שוחד ממדינות-הנפט של האויב הערבי יש"ו !! יש לציין שֶׁהַפְסָקַת מה שהם קוראים לו "כספי סיוּע" עשויה לגרום לַהֲגִירָה המוֹנית של רבּים מִקֶרֶב האויב הערבי הנאצי יש"ו מארץ-הקודש, תיבָּנה ותיכּונן בב"א.

הקב"ה ישלח לנו גואל-צדק בב"א.
                                                                                               הגולה בארץ :smil037:
« עריכה אחרונה: ספטמבר 23, 2007, 06:23:30 על ידי גם בשן וגם גלעד »
בס''ד
 '' חשף ה' את זרוע קדשו לעיני כל הגויים ,וראו כל אפסי ארץ את ישועת א'לוקנו ''
 '' קול צופיך נשאו קול יחדיו ירננו כי עין בעין יראו בשוב ה' ציון ''

מנותק nino

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • יהודים אוהבים את ישוע
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 20, 2007, 13:55:14 »
וואלה אתה תותח, חיים, אבל אתה שוב פעם קצת טועה כי אתה קורא לי דהן, שזה שם-המשפחה שלי ולא השם שלי הפרטי, שזה נינו. מה אני אעשה שאמא שלי קצת אהבלה..  :D
היא בחרה לי שם מוזר כזה. אני לא אוהב אותו, אבל זה השם שלי. זה איזו מילה בספרדית, אני לא זוכר מה התרגום.

חיים, החיקוי שלך הצחיק אותי מאוד, וּבאמת צדקת ולא הבנתי כלום, אבל זה היה מצחיק חבל"ז ובואנה, צ'מע לא ידעתי שהיית עִם כושים בכלא! אתה ממש גבר עם ביצים! אני ממש מחזיק ממך עכשיו עוד יותר, חיים! הרמת איתם גם משקולות כמו בסרטים?

רציתי לשאול אותך: למה אתה לא בטלוויזיה שלנו בישראל? יש לנו בכבלים ערוץ קהילתי שנִקרא "מכאן", וכל אחד ששולח קלטות – משדרים אותו! לא תאמין איזה אהבלים משדרים שם,
אז בטח שאדם גאון ומצחיק כמוך. למה לא תשלח לשם קלטות גם??

נינו דהן.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 20, 2007, 17:18:31 על ידי עז77 »

מנותק נשבור להם את העצמות

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : ספטמבר 20, 2007, 14:35:40 »
באמת חיים?? לא ידעתי שרבין ההוֹמוֹ הקוֹקְסִינל הזה אמר "נשבור להם ת'עצמות". אני שמעתי רק את הרב כהנא הצדיק אומר ככה בְּהרצאה שהייתה לאבא שלי בָּאוֹטוֹ פעם.
ווָּאלָּה, רבין הזבל הזה חחחחחח גם-כן חָנְטָרִישׁ. גם אתה שמח שהוא מת, חיים?  חיים, יש לי שאלה אליך. אבל תענה לי דוּגְרִי:

אתה לא חושב שהחלום שלנוּ אבוּד? תִּרְאה מה זה! אנחנו ממש על הקאנטים 20 שנה! אין לנו נציג בַּכְּנסת, העם הזה לא איתנוּ, מקסימוּם קיצוני בשבילו זה ביבי החרא הזה, –
אתה לא חושב שאנחנו מבזבזים את הזמן שלנו? ווָּאלָּה, אני צעיר אבל אתה אומר שאתה כבר בן 50?? ואתה נִרְאֶה סָבַּבָה לגמרי דרך-אגב. אבא שלי בַּגיל שלך נִרְאָה כמו אבא שלך כבר..  ;D

הַקִּיצֶר, שמעתי תוכניות שלך שאתה יכולת להיות ככה ולהיות ככה וּלהרוויח כסף ולעלות לארץ. אתה לא מתפתה להגיד לָעַם הדפוק הזה "שֶׁיֵּלְכוּ לְקִיבִּינִימַט כְּבר" ??
יּאללה, דַּבֵּר איתי בַּתוכנית! בַּיי, איש, וְכָל הכּבוד לך! אתה גבר גבר !  O0

ודרך-אגב, תמשיך עם פליקס! ככה אני מצאתי אותך, אם אתה רוצה לדעת..
« עריכה אחרונה: ספטמבר 23, 2007, 06:32:19 על ידי גם בשן וגם גלעד »

ממשיכים בדרכו !

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #5 ב- : ספטמבר 20, 2007, 16:53:09 »
בס"ד

שלום לך, חיים!
אני מקווה שעבר עליך צום קל וכל חטאיך כופרו (אני גם מקווה שאני לא עובר את גבול החנופּה ;D).

הייתי רוצה לשמוע את דעתך בקשר לַאֲתָרִים או לְאירגונים דתיים שהם לא ימניים (אך לא חייבים להיות גם שמאלניים). העניין הוא שאמא שלי אמרה לי שכדאי לי "להירגע" עם ה"קיצוניות" שלי, ושכדאי לי לנסות גם אתרים דתיים לא ימניים. אמרתי לה שאתרים/אירגונים דתיים שעוסקים בכל תחומי החיים (כולל פוליטיקה וחברה) אבל הם לא ימניים, נעשׂוּ על-ידי אנשים שלא מבינים את מהוּת היהדות, שיהדות אצלם זה רק בבית-הכנסת.

ועוד שאלה, אתה לא חייב לענות אם אינך רוצה:
ישנה תופעה שדתיים לא מוכנים שילדיהם (אשר גם הם דתיים מלידה) יִנָּשְׂאוּ לְדתיים שחזרוּ בִּתשובה. לפי דעתי זה פוגע באחדות, וגם הדתיים הם לא בדיוק טלית שכולה תכלת (אני לאו דווקא מדבר על הכהניסטים, שֶׁכּן מהרושם שנוצר לי מהכהניסטים, הם אנשים שדווקא תומכים בנישואין כאלה שמאחדים את העם).
מה אתה חושב על הנושא?

תודה מראש, עופר.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 23, 2007, 14:02:53 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק הַיְּמָנִי הָאֲמִתִּי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כהנא צדק,מוות למחבלים המוסלמים!!!!!
« להגיב #6 ב- : ספטמבר 20, 2007, 17:17:55 »
לחיים שלום!

בס"ד
חיים, רציתי להגיד לך שהחיקוי של הכושים היה פשוט קורע מצחוק!!!

ועכשיו לבקשתי: רציתי לבקש ממך אם תוכל לספר קצת על איך זה להיות בַּכּלא בארה"ב....
"אין דו קיום איתם!!! אין דו קיום עם סרטן!!!"
]

עז77

• אורח
« להגיב #7 ב- : ספטמבר 20, 2007, 18:07:13 »
חיים שלום, רציתי לשאול האם היתה לרב כהנא עמדה בכל הקשור לתרומת איברים, ומהי עמדתך בנושא חתימה על כרטיס אד"י?
כרטיס אד"י הוא למעשה כרטיס שאם חתמת עליו, אז מבחינה משפטית זה אומר שבמקרה וחס וחלילה אתה מת מוות רגיל או אפילו מוות מוחי,
או אפילו אם איזה רופא החליט ש"אין לך סיכוי" לצאת מתרדמת או פציעה קשה, זה מָקְנֶה (נותן) לרופאים זכות חוקית על הגוף שלך
ואת היכולת המשפטית להחליט בעצמם אם ואיך לתרום את כל האיברים שלך ליהודים או ערבים (או מחבלים שנפצעו והובאו לטיפול בישראל)
וזאת על פי הצרכים שלהם וללא שום אישור מהמשפחה שלך. ועכשיו יש גם קמפיין על כך בישראל, כי אומרים שיש מצוקה גדולה
של תרומות איברים בארץ ואפילו יוסי ביילין ימ"ש רוצה להציע חוק שאומר שאם אתה צריך השתלה ולא חתמת על כרטיס אד"י,
אז אתה לא תהיה זכאי להשתלה. מה דעתך בנושא?

נ.ב - נשמח לשמוע קאמבק שלך ושל גיל אברהם (לא חייבים כל שבוע),
אני באופן אישי מתגעגע מאוד לַתוכניות המשותפות שלכם.

ולסיום בקשה אישית:

חיים, אני קצת כועס עליך בכל פעם שאני שומע אותך קורא לעצמך "מפגר", "בּוּר", אידיוט"
או כל-מיני דוגמאות אחרות שבהן אתה מוריד מערכך. כמנהיג אתה צריך להיות גאה וזקוף.
אסור לך להשתמש ברטוריקה הזוֹ לגבי עצמך. למען עם ישראל. כשאתה לא מכבד את עצמך, אחרים לא יכבדו אותך,
אתה מיועד בעיני להיות ראש-ממשלה ועליך להתנהג בהתאם. צניעות וענווה הן מעלות יקרות, אך בגבול מסויים.
לכן אנא ממך, חדל לדבר על עצמך בצורה שלילית. איש אינו מושלם, ויחסית ל"חסרונות" שאתה מציין כל פעם, אתה מתפקד באופן מבריק!
אתה עובד עם השרת, מנהל את העניינים בפורום, והעברית שלך היא באמת חסרת-תקדים לאדם שלמד אותה במדינה זרה,
אני למדתי אנגלית כילד בארה"ב ועכשיו אחרי כל השנים בארץ האנגלית שלי התקלקלה,
אני מוצא את עצמי עושה טעויות מביכות לפעמים כשאני לא מרוכז או עייף ממש כמוך, אבל יש הבדל גדול ביננו!
כי אתה, אתה אף פעם לא גרת בישראל אפילו חודש אחד!! ותראה איך אתה מדבר שוטף! ושנינו יודעים חיים,
שנינו יודעים שכל אלה דברים שכבר אמרו באוזניך גולשים רבים, הן בפורום הזה והן בפורום האנגלי.

לכן, חיים, אנא ממך, חדל להוריד מערכך בשידורים ובפורום.
זה פוגע בי כתומך בך, זה פוגע בקהל שלנו שאוהב אותך אבל בעיקר זה פוגע בך כדמות מנהיגותית.
חיים אני מעולם לא התחנפתי לאיש ולא החמאתי למי שלא מגיע לו ביושר, ואני אומר לך!
אתה אגדה חיה, וסיפור-חייך הוא חובת לימוד לכל ילד בישראל.
לכן זְקוף קוֹמה, הרם ראשך והישר מבט גבוה אל כּס המנהיג אשר לך הוא.

תודה,
עז.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 24, 2007, 17:34:33 על ידי עז77 »

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
חיים שלום יש לי שאלה אחת
« להגיב #8 ב- : ספטמבר 20, 2007, 19:02:37 »
חיים שלום,

יש לי שאלה אחת:  האם הימין-האמיתי קשור לַליגה נגד-השמצה?  והאם אתה מַכִּיר את היו"ר של הליגה נגד-השמצה (אברהם פוּקְסְמַן)?

והאם יש שיתוף-פעולה ביניכם ?
« עריכה אחרונה: ספטמבר 23, 2007, 14:28:16 על ידי גם בשן וגם גלעד »
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק אלירן

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #9 ב- : ספטמבר 20, 2007, 19:18:44 »
שלום רב חיים,

לִכְבוֹד יום הכיפורים, אני רוצה לבקש מִמך סליחה אם מתי שהוא פגעתי בך..
אם אתה סולח לי אני מבקש ממך להגיד שלוש פעמים - מוחל מוחל מוחל.

תודה וִישר כח על הכל! אתה יהודי יקר!
אוהבים אותך.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 23, 2007, 14:29:44 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק רַק_כָּך

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • היום כולם יודעים- הרב כהנא צדק!!! ממשיכים בדרכו.
« להגיב #10 ב- : ספטמבר 20, 2007, 21:12:16 »
שלום לך חיים בן-פסח.

שאלתי הפעם היא:
האם אתה אדם דתי? ואם כן- אז איך אתה מגדיר את עצמך מבחינת הדת?

תודה רבה מראש,
רק_כך.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 24, 2007, 18:27:26 על ידי עז77 »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #11 ב- : ספטמבר 20, 2007, 22:58:34 »
חיים שלום רב,

לא יצא לי זה הרבה זמן לכתוב לַתוכנית שלך, מכיוון שלא היה לי נושא שהיה נראה לי מתאים להעלותו.
עכשיו לדעתי ישנו צורך לִדְבַר נושא שכזה.
כתבתי על זה בעבר כבר בַּפורום:

הַחְלָפַת לימוּדי "מורשת רבין"– קישקושי "פלורליזם" ואזרחות "טובה"– וּבִמקוֹם זאת ללמד את מורשת ג'ינג'ס חאן ונכדוֹ קובלאי חאן לגבי איך מטפלים בבעיה המוסלמית. רצוי שגם יִילָּמד מה קרה בְּמַסְּעוֹת-הצלב בארץ ישראל, וכן את כל הסיפור של צלאח א-דין אל-איובי.
יש לכך הרבה השלכות גם להיום. אודה לך אם תתייחס לָעִניין בְּכובד-ראש. בתודה, נץ.
חג שמח.

נ"ב: בָּהקשר הזה אני חייב לציין את המִשפט המפורסם של הגנרל דאגלס מקארת'ור: "אין ולוּ מִקרה אחד בהיסטוריה בּוֹ התבוסתנוּת לא גבתה מחיר אכזר מן התבוסתן".
« עריכה אחרונה: ספטמבר 23, 2007, 14:37:46 על ידי גם בשן וגם גלעד »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #12 ב- : ספטמבר 21, 2007, 01:45:06 »
שלום חיים,

ממה לדעתך האליטות מפחדים יותר?  מה"איום הדמוגרפי" של הציבור האמוני (שהפיכתו לרוב היא בהכרח רק עניין של זמן), או מהאיום הדמוגרפי של ערביי ישראל?  האם לדעתך האליטות מעדיפים שמדינת ישראל תושמד ובלבד שהיא לא תהפוך למדינה יהודית אמיתית, היינו "מדינת הלכה"?

איך אתה מסביר את העובדה שלא היו יותר מקרים של קידוש השם לאחר שיגאל עמיר נכלא?  האם זה בגלל שהציבור האמוני נרתע, או מכיוון שהאליטות הידקו את האבטחה סביבם והפנו יותר משאבים למחלקה היהודית בשב"כ?

כמו כן, אני מצטרף לתוכחה הנכונה של עז77.

א) העובדה שלא נותנים לך לעלות לארץ היא הוכחה ברורה שאתה יותר מדי חכם (עבור גורמים מסויימים).

ב) אתה מעליב אותי וחברים אחרים, מכיוון שהרי אנו יודעים שכשאתה קורא לעצמך כינוי גנאי, זה בהשוואה לרב כהנא זצוק"ל הי"ד, אז אם אתה אידיוט (ח"ו) בהשוואה לרב כהנא, איך אני וחברים אחרים אמורים להרגיש?!

ג) משה רבינו נבחר ע"י הקב"ה לא בזכות רהיטות לשונו, שהרי ידוע שהוא היה כבד-פה (כפי שהרב כהנא היה בצעירותו), אלא בזכות אהבת ישראל ומסירות נפשו לעם ישראל, אותן יש לך, וזה מה שהופך אותך למנהיג.  בשם אהבת ישראל, ובמסגרת קבלת עול מלכות שמיים, ואך ורק לשם שמיים, הריני מוכיח אותך על כך שאתה מבזבז אפילו רגע אחד לגינוי עצמי מיותר במקום להקדיש כל רגע ורגע אך ורק להעברת דבר ה' לעם ישראל.

וכמובן שבהשוואה אליך אני תולעת.

גמח"ט,
דוקא_כך
« עריכה אחרונה: ספטמבר 21, 2007, 02:14:30 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : ספטמבר 22, 2007, 23:07:27 »
חיים שלום רב,

בְּסִרטונים רבים אתה טוען שמצוי בידיך סקר שמראה כי 97% מערביי ישראל, ערביי השטחים והערבים בַּאֲרָצוֹת מוּסלמיוֹת, תומכים בחיזבאללה. אולם ככל שחיפשתי לא הצלחתי למצוא סקר כזה. הסקרים שמצאתי מְדַבְּרִים על מִספּרים צנועים הרבה יותר, למשל הסקר הזה של מְכוֹן דחף:

http://food.msn.co.il/news/Internal/Internal/200608/20060825121324.htm

שטוען כי רק 18% מערביי ישראל תומכים בחיזבאללה, ואילו 27% מהם תומכים בממשלת ישראל. ראיתי עוד המון סקרים בַּנושא הזה, אבל אף אחד מהם אפילוּ לא התקרב לַמִספּר שאתה ציינת. איפה מצאת את הסקר שלך, ולמה אתה חושב שהוא אמין יותר מסקרים אחרים?
« עריכה אחרונה: ספטמבר 23, 2007, 14:42:32 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק tm1

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #14 ב- : ספטמבר 23, 2007, 03:19:29 »
חיים שלום,

במערכת המִשפט הישראלית העובדה שיש עורכי-דין ואין שיפוט ישיר והעובדה שהשופטים לא צמודים להלכה (כמו שהיה בסנהדרין) – פוגעות לדעתי בִּיעילוּתהּ.
האם שיטה של מושבעים כמו בארה"ב תהיה יעילה יותר בישראל, כי לסנהדרין העם כנראה לא מוכן ?

תודה וִישר כח.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 23, 2007, 14:43:45 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #15 ב- : ספטמבר 23, 2007, 05:49:09 »
חיים היקר שלום רב, :)

ראשית-כל, אני מצטרף לַבּקשה של עז77 בעניין השׁמוֹת שאתה לפעמים מרעיף על עצמך. גם לי זה קשה כל פעם כשאני שומע אותך מקל בערך עצמך. אני יודע שזה בא מתוך צניעוּת תמימה ואני מאחל בכל לִבִּי שיהודים שמתבּוננים בך יזכּוּ בִּזְכוּתךָ להתקרב לארחוֹת צדיקים, אבל לצערי בְּדור הֶ"הפוּך-על-הפוּך" של היום, מוחם המעֻוַות של האנשים מקצר להם את טווח-ההבנה של הדברים והם עלוּלים דווקא לפרש את דבריך בָּאופן המילוּלי שלהם בִּמקוֹם כמעלוֹת גבוהות. הוֹי, כמה חינוּך וּמושׂג רוּחני חסרים בדורנוּ! "דור כלב", פשוּטוֹ כמשמעוֹ.

מִספּר שאלוֹת קצרוֹת לי אליך הפעם:  האם תחת מִמשׁל כּהניסטי, הרבנים שירכּיבוּ את הסנהדרין יצטרכוּ להוכיח שהם בעלי השקפוֹת כהניסטיוֹת כדי להיבחר לַסנהדרין?  וּמִכּאן גם עולה השאלה: מי יִבְחר אותם בְּדיוּק? הממשלה? הכּנסת? כְּלל הרבנים? ..

וגם: האם יכול להיות שהרב עובדיה יוסף יהיה חלֶק מהסנהדרין? וּמה לגבי הרב אבינר? וּמה לגבי הרב אלישיב?

תודה רבה, ישר כוח ושבוע טוב, :-)

גם בשן וגם גִלעד.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 24, 2007, 21:17:19 על ידי גם בשן וגם גלעד »