כתב נושא: חידה: "כלשהו" או "כלשהוא" ?  (נקרא 46473 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

עז77

• אורח
חידה: "כלשהו" או "כלשהוא" ?
« להגיב #75 ב- : ספטמבר 28, 2007, 12:18:30 »
ברצינוּת ?! :o אתה בטוּח שזה מה שהיא אמרה ?? "נָתַנְתָּ" ?!
בטוח שלא דימיינת את זה או משהוּ ?

אני שמעתי שדיברו ככה בצפת ובירושלים בימי קדם...

עז77

• אורח
« להגיב #76 ב- : ספטמבר 28, 2007, 12:22:47 »
לא הערתי לך על הכתיבה שלך. לא עניין אותי למשל איך אתה כותב "בחרוּ" ביומנך או במחברתך הפרטית. עניין אותי הפורום והתנועה. ו.. כן, גם העברית :) (זאת לא בושה!)
וזה כן קריטי לנוּ, וזה כן משמעוּתי בשבילנוּ, וזה כן גורם לנוּ נזק תדמיתי וערכּי עצוּם, ואנחנו כן מפסידים הרבה משתמשים פוטנציאליים משׂכילים בגלל זה והִסברתי לך זאת בפרטי-פרטים במסרים (אתה מוזמן לבדוק וּלהיווכח). ואם מוסיפים לחשבון את העובדה שזה לוקח בדיוּק רבע-שניה להסיר אות קטנה מהודעה,- אזי לִתפיסתי כל הוויכוּח שהתנהל סְביב העניין מאותו מסר והלאה היה פשוּט חסר-תכלית לחלוּטין וּבעיקר לא-חכם – מִשוּם שהוויכּוּח עצמו גורם להרבה יותר בִּזבוּז-זמן מאשר להסיר אות מהודעה, וחבל.

זאת דעתי, אבל כפי שאמרתי דיעותינוּ בָּעִניין הזה כנראה חלוּקוֹת. :)

נו באמת בשן, לעזוב את הכל ולהתחיל לתקן אותיות פה וניקודים שם, איפה זה היה נגמר?
לא היה לי זמן וסבלנות לזה, זה באמת חשוב אני מסכים איתך, אבל בכלל לא בהשוואה לדברים האחרים שהיו לי על הראש באותה עת.
היום הייתי פועל אחרת, יש לנו כמה וכמה מנהלים בפורום, רוני כבר לא איום כמו פעם - וכמו שראית כאן , אני נענה בשמחה לתקן טעויות רציניות אם יש לי כאלה.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 28, 2007, 12:24:08 על ידי עֹז77 »

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #77 ב- : אוקטובר 03, 2007, 17:52:59 »
נו באמת בשן, לעזוב את הכל ולהתחיל לתקן אותיות פה וניקודים שם, איפה זה היה נגמר?
לא היה לי זמן וסבלנות לזה, זה באמת חשוב אני מסכים איתך, אבל בכלל לא בהשוואה לדברים האחרים שהיו לי על הראש באותה עת.
היום הייתי פועל אחרת, יש לנו כמה וכמה מנהלים בפורום, רוני כבר לא איום כמו פעם - וכמו שראית כאן , אני נענה בשמחה לתקן טעויות רציניות אם יש לי כאלה.

זה היה אירוּע "חריג". זו לא הייתה סתם "שגיאת דפוּס" ארעית תמימה כמו בַּקישוּר שהבאת. בַּקישוּר שהבאת זה היה סתם דיסקלוּד חביב וּמשעשע ולא "שגיאת-כתיב" של ממש. יחי ההבדל. מעבר לכך, בַּקישוּר שהבאת– ה"שגיאה" כביכול קבורה עמוק בנִבחי אחד העמודים הפנימיים והנִסתרים-מהעין (נִדמה לי השלישי) של אחד האשכולות הפחוֹת-מרכּזיים בַּפורום. דווקא שָׁם לא היה אִכפּת לי שלא תתקן.. :P

לעוּמת זאת, השגיאה ההיא- הייתה שגיאה אמיתית, לא-מכובדת, בוטה, שהתנוססה לראווה בכותרת של הודעה רִשׁמית בַּפורום, שהייתה גם סקר, ושנִכתבה על-ידי מנהל.  בעינַי זה נזק עצוּם וחמוּר שִׁבעתיים מִכּל-מיני שׁגיאות "דיסקלוּד" או אפילוּ שגיאות "רגילוֹת" למיניהן, שמופיעות בעמודים נידחים של אשכולות-חוּלין...

כפי שאמרתי, מדובר בשגיאה בולטת מאד (ואחסוך אותה למען אלה שלא יודעים עדיין על מה אני מדבר) שמשחיתה את התדמית שלנוּ בעיני משתמשים פוטנציאליים וּמפחיתה את הערך של הפורום דראסטית. זה לא דומה לַשגיאות ה"רגילות" שאתה עושה לפעמים (נוּ, וכולנוּ אגב..) – הן מבחינת חריפוּת-הצרימה שלה, הן מבחינת המיקוּם המרכזי שבו היא הופיעה והן מבחינת האימפּקט ה"ממלכתי" שהיא קיבלה מעצם העובדה שהיא נִכתבה על-ידי מנהל. כּאמוּר, אני מבין שאנחנוּ עד עכשיו כנראה חלוּקים בַּנקודה הזאת, אך זו דעתי הנכוחה.

כפי ששׂמת לב, ואני בּטוּח ששׂמת לב, אני לא נוהג להעיר חינם, וּמעולם לא הערתי לך על שגיאוֹת-כתיב "רגילוֹת" כאלה ואחרוֹת, לא לפני המִקרה ולא לאחריו (והאמן לי שהיוּ וישנן). הסיבה היחידה שחרגתי מהרגלי אז, בַּמִקרה היחידי שהרשיתי לעצמי לפנות אליך (ברוב-חציפוּתי) וּ"להטרידך" בעִניינים 'זניחים' כאלה,– הייתה, שוּב, רמת-חוּמרתוֹ האֶקְסֵפְּצְיוֹנָאלִית של המִקרה והדאגה האישית שלי לטובת הפורום.

ונִכוויתי.   אם חשבתָּ שהערתי לך כדי להתחיל איתך "מסכת תיקוּני אותיות פה וניקודים שם" – טעית טעוּת גדולה בהערכה שלך לגביי אז. ואתה מבין זאת בדיעבד היום.

אני נוטה לייחס זאת ללחץ הרב שהופעל עליך באותה תקופה ולשפוט אותך לכף-זכוּת, ואני סולח לך כמובן (אך לא שוכח :)).
« עריכה אחרונה: אוקטובר 03, 2007, 18:07:42 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

עז77

• אורח
« להגיב #78 ב- : אוקטובר 03, 2007, 18:45:29 »
  זה היה אירוּע "חריג". זו לא הייתה סתם "שגיאת דפוּס" ארעית תמימה כמו בַּקישוּר שהבאת. בַּקישוּר שהבאת זה היה סתם דיסקלוּד חביב וּמשעשע ולא "שגיאת-כתיב" של ממש. יחי ההבדל. מעבר לכך, בַּקישוּר שהבאת– ה"שגיאה" כביכול קבורה עמוק בנִבחי אחד העמודים הפנימיים והנִסתרים-מהעין (נִדמה לי השלישי) של אחד האשכולות הפחוֹת-מרכּזיים בַּפורום. דווקא שָׁם לא היה אִכפּת לי שלא תתקן.. :P

לעוּמת זאת, השגיאה ההיא- הייתה שגיאה אמיתית, לא-מכובדת, בוטה, שהתנוססה לראווה בכותרת של הודעה רִשׁמית בַּפורום, שהייתה גם סקר, ושנִכתבה על-ידי מנהל.  בעינַי זה נזק עצוּם וחמוּר שִׁבעתיים מִכּל-מיני שׁגיאות "דיסקלוּד" או אפילוּ שגיאות "רגילוֹת" למיניהן, שמופיעות בעמודים נידחים של אשכולות-חוּלין...

כפי שאמרתי, מדובר בשגיאה בולטת מאד (ואחסוך אותה למען אלה שלא יודעים עדיין על מה אני מדבר) שמשחיתה את התדמית שלנוּ בעיני משתמשים פוטנציאליים וּמפחיתה את הערך של הפורום דראסטית. זה לא דומה לַשגיאות ה"רגילות" שאתה עושה לפעמים (נוּ, וכולנוּ אגב..) – הן מבחינת חריפוּת-הצרימה שלה, הן מבחינת המיקוּם המרכזי שבו היא הופיעה והן מבחינת האימפּקט ה"ממלכתי" שהיא קיבלה מעצם העובדה שהיא נִכתבה על-ידי מנהל. כּאמוּר, אני מבין שאנחנוּ עד עכשיו כנראה חלוּקים בַּנקודה הזאת, אך זו דעתי הנכוחה.

כפי ששׂמת לב, ואני בּטוּח ששׂמת לב, אני לא נוהג להעיר חינם, וּמעולם לא הערתי לך על שגיאוֹת-כתיב "רגילוֹת" כאלה ואחרוֹת, לא לפני המִקרה ולא לאחריו (והאמן לי שהיוּ וישנן). הסיבה היחידה שחרגתי מהרגלי אז, בַּמִקרה היחידי שהרשיתי לעצמי לפנות אליך (ברוב-חציפוּתי) וּ"להטרידך" בעִניינים 'זניחים' כאלה,– הייתה, שוּב, רמת-חוּמרתוֹ האֶקְסֵפְּצְיוֹנָאלִית של המִקרה והדאגה האישית שלי לטובת הפורום.

ונִכוויתי.   אם חשבתָּ שהערתי לך כדי להתחיל איתך "מסכת תיקוּני אותיות פה וניקודים שם" – טעית טעוּת גדולה בהערכה שלך לגביי אז. ואתה מבין זאת בדיעבד היום.

אני נוטה לייחס זאת ללחץ הרב שהופעל עליך באותה תקופה ולשפוט אותך לכף-זכוּת, ואני סולח לך כמובן (אך לא שוכח :)).

וכל הסרט הזה בגלל אות אחת?

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #79 ב- : אוקטובר 03, 2007, 21:40:38 »

וכל הסרט הזה בגלל אות אחת?

בַּמִקרה הזה, ה"איכוּת" יותר חשוּבה מה"כּמוּת" (אם כך אתה מתעקש לחשב את זה), כן. בקונסטלציה הזאת, במיקום הזה של הטעות, בסדר-גודלהּ של הטעוּת (שהיא גם "טעוּת-הגייה" ולא רק שגיאת-כתיב), בַּגוּשׁפּנקה ה"ממלכתית" שהיא קיבלה – מספיק אות אחת כדי לצרום ולבלוט ולגרום הוזלה, השחתה והפחתה של ערך הפורום מבחינה תדמיתית וּלאבד משתמשים. חד-משמעית כן.

מנותק יהְוֹנָתַן

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #80 ב- : אוקטובר 21, 2007, 02:31:25 »
כלשהוא...
אין הטיפה חוצבת בסלע מכוח עוצמתה, אלא מכוח התמדתה!

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #81 ב- : אוקטובר 21, 2007, 17:07:36 »
כלשהוא...
החידה כבר נפתרה, והוכרז הפתרון ע"י גם בשן.

מנותק nino

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • יהודים אוהבים את ישוע
« להגיב #82 ב- : אוקטובר 21, 2007, 18:38:12 »
אז מה הפתרון??  :idiot2: :-\ ::) :???:

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #83 ב- : אוקטובר 21, 2007, 19:00:35 »