כתב נושא: מה דעתכם על היהדות הקראית ?  (נקרא 31748 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מה דעתכם על היהדות הקראית ?
« להגיב #50 ב- : אוגוסט 28, 2007, 19:40:03 »
לפי מה שאני יודע הם נקראים "פרושים" מאחר והם פירשו את התורה.

ובכלל, מה שאתה אומר על התורה שבע"פ שהרבניים המציאו אותה, אפשר לומר בול אותו דבר על התורה שבכתב, שמישהו אחר כתב אותה.

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
« להגיב #51 ב- : אוגוסט 28, 2007, 19:57:50 »
ממש כן נכון, הצדוקים הם הכוהנים שהיו מימי שלמה ודוד המלך, הפרושים פרשו מהיהדות ולכן מתכנים "פרושים" (מלשון פרישה) .

זה שקר.
הצדוקים אמרו את זה אבל אין לזה שום הוכחות.
והשמרונים ביכלל אומרים שהם היהודים אז מה...
הצדוקים כמו כניראה באמת הזמן הבית השני.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #52 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:05:47 »
ממש כן נכון, הצדוקים הם הכוהנים שהיו מימי שלמה ודוד המלך, הפרושים פרשו מהיהדות ולכן מתכנים "פרושים" (מלשון פרישה) .

זה שקר.
זה לא שקר, הצדוקים היו היהודים ה"מקוריים" עד בערך המאה הראשונה שגם הם התחילו לעוות אותה ולגרוע ממנה כמו הפרושים, והקראים רוצים להיות כמו היהודים המקוריים שפעלו לפי התורה שבכתב .

ציטוט
ובכלל, מה שאתה אומר על התורה שבע"פ שהרבניים המציאו אותה, אפשר לומר בול אותו דבר על התורה שבכתב, שמישהו אחר כתב אותה.
אבל אני מאמין בתורה שבכתב במאה אחוז, אני לא מאמין בתורה שבעל פה שהיא תורה שבעל פה  ב י כ ל ל .

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #53 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:09:22 »
אין לכך הוכחות.
זה מה שהם טענו.
אבל עכשיו כימאת כולם חוץ מהקראים מסכימים אם כך שהמקור שלהם היה בתקופת בית המקדש ה-2 כניראה מאה 4 לפני הספירה.
וכשאני אומר כימאת כולם זה לא יהודים רבנים אלה הרבה מאוד אנשים שהתעסקו אם ההסטוריה היהדותית.
אתה יכול להמשיך להאמין לשקרים שהקראים מאכילים אותך.
אההה וזכור הם לא ממש אמרו לך אבל הרב כהנא זה פושע גדול רב רבני בוגד שפועל נגד היהדות האמתית.
וגם אלפי רבנים דגולים אחרים שהם לפי האמונה הקראית פושעים גדולים.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #54 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:10:48 »
שקרים ?
יודע מה, ה"שקרים" שלהם עדיפים על שלך מאחר והם מבוססים בהיסטוריה, אם אתה כ"כ בטוח שאלו שקרים אולי תפריך לי אותם, בבקשה !

ד"א, עופר :
בדומה לשאר הכתות מתקופה זו - מקור שמה של כת הפרושים אינו ברור, אך חוקרים סבורים שהפרושים נקראו כך משום שפרשו מהזרם המקובל באותה תקופה, או משום שנתנו פירושים הלכתיים שונים. בתלמוד מבארים האמוראים את השם "פרושים" בכך שהם 'פרושים מן העריות'. בראשם של הפרושים עמדו חכמי המשנה התנאים. ראשיה של כת זו נקראו בכינוי "רבי", שפירושו "גדול", "מורם מעם".

ההיסטוריון היהודי יוסף בן מתתיהו מספר על שלוש כתות עיקריות במאה הראשונה לספירת הנוצרים: צדוקים, איסיים ופרושים (שמנו לדבריו כ-6000 חברים) אך נראה שהיו עוד זרמים יהודיים מלבד כתות אלו.
« עריכה אחרונה: אוגוסט 28, 2007, 20:13:13 על ידי אֹהד »

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #55 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:15:54 »
שקרים ?
יודע מה, ה"שקרים" שלהם עדיפים על שלך מאחר והם מבוססים בהיסטוריה, אם אתה כ"כ בטוח שאלו שקרים אולי תפריך לי אותם, בבקשה !

מה ממה להתחיל שלא היצתה תורה שבעל פה עד המאה הראשונה-שניה לספירה?
אם לא היה איך אנשים כיבלו את זה והאמינו שתמיד היה?
לגבי הצדוקים אין הוכחות שהן היוא בזמן בית המקדש הראשון.
אין כאן שום ביסוס היסטורי.
הענן היקר שלהם רצה כוח לא כיבל אותו הוציא את עצמו מהיהדות היתחנף למוסלמים-כן מצאתי את זה בעוד מקור באנצקלפדיה שלי ועכשיו אין לי סיבה לא להאמין בזה
הישתמש בקשרים הנכונים הוריד לקראות רבים מהיהודים.
אבל אם הזמן הזרם כימאת ונעלם רבים מבניו כמו שהבנתי חזרו ליהדות הרבנית.
וזהוא סוף סיפור.
חלק גדול מהנוער והצעירים של הקראים פונים ליהדות הרבנית אחרי שהם נחשפים לתורה שבעל פה.
מיספרם הולך וקטן בכול המקומות בעולם באופן משמעותי.
בקרוב יגמר הסיפור.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #56 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:20:49 »
אם הרבנים בימי בית שני היו אומרים להמונים שיש דרקונים אשר נשלטים בעזרת חוטים הקשורים לעננים, ההמונים היו מאמינים להם, בדיוק כמו באירופה כאשר הכנסיה שלטה בהמונים בעזרת בבל"ת . הפרושים אמרו שרק להם יש את הזכות לפרש, וזה דורש את הסמיילי :  :2funny:

הצדוקים היו היהודים המקוריים, הם פשוט כונו "יהודים" עד אשר הפרושים פרשו מהיהדות וגרמו לקרע בעם, לאחר מכן הצדוקים עיוותו גם הם את התורה וכדומה .

ואין קשר לזה שבניו של ענן בן דוד חזרו לרבניים, אם בכלל, זה כמו שתגיד שאם אחאב הפך לעובד אלילים זה מראה שעבודת האלילים היא הדרך הנכונה, כמו כן לענן בן דוד לא היה כח רב .

איפה ההפרכות שהבטחת שלמה ?
« עריכה אחרונה: אוגוסט 28, 2007, 20:25:02 על ידי אֹהד »

מנותק הַיְּמָנִי הָאֲמִתִּי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כהנא צדק,מוות למחבלים המוסלמים!!!!!
« להגיב #57 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:37:38 »
בס"ד
אתה אומר שהקראים הם בסך הכל מקשיבים רק למה שהתורה אומרת.
אז תגיד לי,איפה בתורה כתוב שצריך להדליק נרות שבת?
איפה כתוב שאסור לאכול כבש בחלב של פרה?
אז אתה רואה שיש דברים שאם לא היה את התורה שבעל פה,לא היינו עושים,רק בגלל חוסר הבנה.
"אין דו קיום איתם!!! אין דו קיום עם סרטן!!!"
]

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #58 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:38:46 »
אם הרבנים בימי בית שני היו אומרים להמונים שיש דרקונים אשר נשלטים בעזרת חוטים הקשורים לעננים, ההמונים היו מאמינים להם, בדיוק כמו באירופה כאשר הכנסיה שלטה בהמונים בעזרת בבל"ת . הפרושים אמרו שרק להם יש את הזכות לפרש, וזה דורש את הסמיילי :  :2funny:

הצדוקים היו היהודים המקוריים, הם פשוט כונו "יהודים" עד אשר הפרושים פרשו מהיהדות וגרמו לקרע בעם, לאחר מכן הצדוקים עיוותו גם הם את התורה וכדומה .

ואין קשר לזה שבניו של ענן בן דוד חזרו לרבניים, אם בכלל, זה כמו שתגיד שאם אחאב הפך לעובד אלילים זה מראה שעבודת האלילים היא הדרך הנכונה, כמו כן לענן בן דוד לא היה כח רב .

איפה ההפרכות שהבטחת שלמה ?

אין שום הוכחת לכך שהצדוקים היוא מבית המקדש הראשון.
ענן עזב בגלל שהוא רצה כוח וזהוא.
הוא הצליח לבסיג כמה שהצליח.

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #59 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:41:56 »
בס"ד
אז אתה רואה שיש דברים שאם לא היה את התורה שבעל פה,לא היינו עושים,רק בגלל חוסר הבנה.

האנשים האלה מרבים לערבב בשר וחלב ועוד.
הקראות=היהדות הרפורמית העתיקה

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #60 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:44:58 »
בס"ד
נו ומי אמר שהקראים מדליקים נרות של שבת ?
וכתוב בתורה ב שמות כג, יט; לד, כו; דברים יד, כא שאסור לבשל גדי בחלב אימו, חז"ל הרחיבו את האיסור הזה לכל סוגי הבשרים מכיוון שבעת העתיקה לא יכלו האנשים להבדיל בין עוף, בקר וכד' ולכן יצא שאכלו עוף עם חלב, שזה מותר, ולעיתים גדי עם חלב, שזה אסור .

ציטוט
כבר אמרתי, שרק אחרי שהפרושים פרשו מהיהדות התפלגה היהדות לכל מיני זרמים והיהדות שממנה פרשו הפרושים הייתה הצדוקים עד אשר הם עיוותו אותה .
והטענה שלך שהוא רצה כוח מבוססת על...?

ציטוט
הפרושים :
א. הממסד היהודי הכניסייתי-נוצרי של העת העתיקה .
ב. היהדות הריפורמית העתיקה .
 8)

« עריכה אחרונה: אוגוסט 28, 2007, 20:46:11 על ידי אֹהד »

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #61 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:46:41 »
הטענה שלי מבוססת אל האמונה מהצד הרבני שאיתה מסכימים גם ההיסטוריונים הא יהודים.
ביגלל שהיא נישמעת הרבה יותר הגיונית.
דווקא כשהוא לא כיבל תתפקיד פיתאום הוא ניזכר שיש לו בעיה אם התורה שבעל פה.
כן בטח.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #62 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:48:43 »
שלמה, כבר אמרתי לך שהיו יהודים שלא קיבלו את התורה שבעל-פה מיד כשהמציאו אותה, קשה להבין ??
« עריכה אחרונה: אוגוסט 28, 2007, 20:49:34 על ידי אֹהד »

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #63 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:50:18 »

זה שקר.
זה לא שקר, הצדוקים היו היהודים ה"מקוריים" עד בערך המאה הראשונה שגם הם התחילו לעוות אותה ולגרוע ממנה כמו הפרושים, והקראים רוצים להיות כמו היהודים המקוריים שפעלו לפי התורה שבכתב .

ציטוט
אבל אני מאמין בתורה שבכתב במאה אחוז, אני לא מאמין בתורה שבעל פה שהיא תורה שבעל פה  ב י כ ל ל .
אז מה אם היא בע"פ?זה משנה אם אותה התורה כתובה או ניתנת בע"פ?כמו שניתן להמציא דבר ולספרו בע"פ, ניתן גם להעלות אותו על הכתב.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #64 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:51:13 »
זה משנה מאחר ולא ייתכן שהיא תשתמר באופן כ"כ טוב 1000 שנים, ואין לתושב"ע שום איזכור, גם לא בתנ"ך וגם לא בממצאים היסטוריים .

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #65 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:54:41 »
בס"ד
נו ומי אמר שהקראים מדליקים נרות של שבת ?
וכתוב בתורה ב שמות כג, יט; לד, כו; דברים יד, כא שאסור לבשל גדי בחלב אימו, חז"ל הרחיבו את האיסור הזה לכל סוגי הבשרים מכיוון שבעת העתיקה לא יכלו האנשים להבדיל בין עוף, בקר וכד' ולכן יצא שאכלו עוף עם חלב, שזה מותר, ולעיתים גדי עם חלב, שזה אסור .

ציטוט
כבר אמרתי, שרק אחרי שהפרושים פרשו מהיהדות התפלגה היהדות לכל מיני זרמים והיהדות שממנה פרשו הפרושים הייתה הצדוקים עד אשר הם עיוותו אותה .
והטענה שלך שהוא רצה כוח מבוססת על...?

ציטוט
הפרושים :
א. הממסד היהודי הכניסייתי-נוצרי של העת העתיקה .
ב. היהדות הריפורמית העתיקה .
 8)

לא תבשל גדי בחלב אמו, קראי רשאי לפרש זאת כאיסור על התאכזרות לבעלי חיים, משמע ניתן לאכול גדי עם חלב, אפילו חלב של גדי נקבה, אבל לא מהחלב של האמא הספיציפית של אותו הגדי שממנו נלקח הבשר כדי לא להיות אכזר.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #66 ב- : אוגוסט 28, 2007, 20:55:58 »
פירוש מעניין, אבל ידוע שהמצווה נבעה מכך שבישול גדי בחלב אימו היה פולחן אלילי ולכן הצטוונו לא לעשות כך .

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #67 ב- : אוגוסט 28, 2007, 21:00:04 »
אהבתי את הפרוש oferst       
 ;D

הדת שלכם ממש הישתנה כמו שהם בעצמם אומרים במאה ה-19.
הם ממש בגדו בעקרונות חשובים מאוד.
כמובן שהם יכולים לשנות את הדת מדי יום ויום מקצה לקצה וזה עדיין יהיה בסדר.

צריך נושא מיוחד פירושים מצחיקים ל-לא תבשל גדי בחלב אמו
אסור לבשל חיות שהם שלהם מתחיל ב-ג בחלב.
אסור לבשל גדי אפילו בחלב אימו.
אסור להישתמש בחלב
אסור לבשל גדי בחלב אימו אבל בהחלט מותר לאכול את זה בדרך אחרת העיקר שזה לא יהיה מבושל
עוד רעיונות?
 :D

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #68 ב- : אוגוסט 28, 2007, 21:02:57 »
שטויות שלמה, רואים שאתה מפרש בצורה כזאת מוקצנת, אבסורדית ולא הגיונית בשביל להתנגח ברעיון הקראי שאותו יישמו הרבנים הפרושיים במועדון הרבנים האקסלוסיבי, אבל זה מראה שהטענות של שניכם פשוט לא רציניות ומבוססות על הבלי הבלים, גידופים ולא עובדות, כמו כן, אתם מראים את השנאה שלכם לקראים באופן בוטה ואומרים שהם חלק מדת נפרדת, ואילו הם קוראים לכם "אחינו", איפה הכבוד ההדדי ? כנראה שאין לכם ...

ד"א, אני עדיין לא קראי באופן רשמי, כך שאתה לא יכול להגיד ה"דת שלכם"  :P

ד"א2, אם אוכלים בשר לא מבושל סביר שיקבלו הרעלה .
« עריכה אחרונה: אוגוסט 28, 2007, 21:05:37 על ידי אֹהד »

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #69 ב- : אוגוסט 28, 2007, 21:07:58 »
אסור לבשל.
יתכן ואפשר לאכול אותו נע או מיובש או ממולח היטב  :)
אני מתחיל לחשוב שהקראות והרפורמים זה כימאת אותו הדבר.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #70 ב- : אוגוסט 28, 2007, 21:08:52 »
יפה לך שלמה, ככה תוכל לקלל את כולם ולחשוב שרק אתה צודק  ::)

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #71 ב- : אוגוסט 28, 2007, 21:15:11 »
האלקשי :
א. ברור מהציטוט הבא :
"אֵלֶּה הַחֻקִּים וְהַמִּשְׁפָּטִים וְהַתּוֹרֹת אֲשֶׁר נָתַן ה' בֵּינוֹ וּבֵין בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּהַר סִינַי בְּיַד משֶׁה". (ויקרא פרק כו מו)
יפה, כעת לכל הטענות שלך בסעיף א' אין בסיס ויסוד .

אתה צוחק, אני מקוה. הוכחה לאמיתות התורה היא... מה שכתוב בתורה עצמה?
אני מניח שבכתתך עוד לא הגיעו ללימודי הלוגיקה. אם כך, אתעזר בסבלנות.

ב. אתה סותר עצמך באופן חמור, כל התורה שבע"פ היא פירוש עצמי של הרבנים, יתרה מזאת, כנראה אינך מבין שהקראים פועלים לפי ההקשר של המצווה, ההיגיון וכדומה . הכוונה האמיתית והנכונה של נותן התורה היא אובייקטיבית, וחיצונית מאיתנו. היא אינה נובעת מאיתנו, אלא מהקב"ה.
וכיום, כדי להגיע אליה, אנחנו צריכים להשתדל ככל האפשר לפרש בפרשנות אובייקטיבית כלומר פרשנות ללא משוא פנים ובלתי מוטה.
במצב כזה, שבו אין לאף אחד נבואה, וכל אדם יכול לטעות, אי אפשר לסמוך על שום אדם שהפרשנות שלו תהיה נכונה. מה שהופך פרשנות לנכונה זה רק קרבתה לדעתו של נותן התורה, כלומר היותה קולעת לרצונו של אלוהים. ולכן חייבים לפרש את התורה בפרשנות עצמית. וזאת מפני שאי אפשר לסמוך על פרשנות של אף אדם, מאחר ואם יטעה הוא, ונפעל לפי דבריו, יוצא שהוא הטעה את כל עם ישראל .
ובכדי להגיע לפירוש מדויק ככל האפשר, כדאי להתווכח עם מכרים המבינים ובקיאים בתורה וכך להבין את כל פני הפסוק, וכבר אמרו חז"ל (והם אכן חז"ל לקראים)
"שבעים פנים לתורה[....]"

זאת הנחת הכפירה הקראית, אל תנסה להציג זאת כעובדה. מסורת אבותינו שהינה בידינו קובעת שמשה קיבל את התושב"ע בהר סיני, בדיוק כמו את התורה שבכתב.
וכאן אנחנו חוזרים לויכוח על הוכחת אמיתות מתן התורה, שגם היא אך ורק במסורת. אין לך קצה חוט להאחז בו.

חז"ל היו ממעתיקי השמועה, ואכן היו הלכות שהם פסקו מעצמם לפי הכללים שניתנו למשה בהר סיני. וכך אנו ממשיכים עד היום.
אתה לעומת זאת, חסר כלים לפרש את התורה.

משל לקבלן שרוצה לבנות בניין כשיש לו כמה כפיות ברזל חלודות, והוא מלגלג וצוחק למראה הקבלן השכן, שטורח ומביא פועלים וציוד כבד.
אי אפשר לבנות בניין אמיתי עם כפיות חלודות, הבניין שתבנה יהיה בדמיונך בלבד. מי שחושב שהוא מסוגל לפרש את התורה ואת הכוונה האלוקית
מתוך שכלו המוגבל וללא העזרים שהנחיל הקב"ה לאדם בדמות כללי הפסיקה, משול לקבלן האהבל הזה.

לגבי 70 פנים לתורה, הכוונה היא לא כשהם סותרים זה את זה ומורים על דרכים שונות זה מזה.
התורה מדגישה שאין זה טוב שמתרבה המחלוקות ההלכתיות שהתגברו בישראל עם החלשות הדורות. תורה יש רק אחת.
"משרבו תלמידי ב"ש ותלמידי ב"ה ולא שימשו את רביהן כל צורכן ורבו המחלוקו' בישראל ונחלקו לשתי כתות אילו מטמאין
ואילו מטהרין ועוד אינה עתידה לחזור למקומה עד שיבוא בן דוד" (ירושלמי מסכת חגיגה פרק ב)

ג. סלח לי, אבל בציטוט אחד אינך יכול לבטא את חופש הבחירה, חופש הבחירה הוא החופש לבחור, בין רע וטוב - אמנם, אך רע וטוב הינם מושגים סובייקטיביים, ולכן, אני יודע מה רע לי ומה טוב לי, אבל אתה אינך יודע זאת . חופש הבחירה הוא החופש להחליט, החופש להחליט לא מוגבל מאחר והוא חופש, חופש לא יכול להיות מוגבל להגדרות/תיאורים סובייקטיביים/יות כגון טוב ורע, ולכן כאשר אני מקשיב לרבנים ככלי ומקבל את המצאותיהם ואת התוספות שלהם לתורה אני משעבד את החופש המוגבל, אמנם, שהוגבל ע"י התורה, אך מחוץ להגבלות שנתנה התורה יש לי חופש מוחלט, שהוענק לי ע"י הקב"ה ואין שום סיבה שאתן לרבנים המתיימרים להיות גדולים ואדירים לגרום לי להמרות את ציוויו של אלוהים .
אם כן, אתה כופר גם בתורה שבכתב. הפסוק המפורש שהבאתי לך ועוד פסוקים אינספור מדגישים את היות האמת האבסולוטית.
מה שעקום הוא השכל שלנו, מפני גסות החומר. וכי האדם יודע מה טוב לו? הבל הבלים. החופש לעשות את מה שמורה לו הלב
התר אחר היצר ואת מה שמורה לו השכל החומרי אינו טוב לאדם, מה שטוב לאדם הוא להדבק בדרכי ה'. מי שרואה את התורה
כמוגבלות לחופש שלו, וחושב שטובת האדם היא סובייקטיבית לפי מה שידמיין שכלו או יטעה אותו יצרו - אינו אלא מקיים את הפסוק:
ישרים דרכי ה' - צדיקים ילכו בם ופושעים יכשלו בם.

--
תן דוגמא אחת להעללות דם של הקראים (ולא הקראילרים !!) על היהודים, הפרחות באוויר, כבר אמרנו ?
...
בסוף המאה התשיעית קמו בין הקראים חכמים שהלכו אחרי ענן, והכחישו אמיתות התורה שבע"פ. הם פירשו את התורה הכתובה מתוך התורה עצמה, ובכך סרו בפרטים רבים מתורת ענן. קראים האלה היו קנאים גדולים לדתם, והם סבבו ערים ומדינות להפיץ תורתם ע"י פיתוים, דרשות ויכוחים, וגם ע"י חירופים וגידופים, עלילות נגד הרבנים וזיוף דבריהם. הם הצליחו להטות לב רבים מהחלשים באמונתם בא"י ובמצרים.
...
החכם החשוב בין הקראים האחרונים הוא אברהם בן שמואל פירקוביץ. הוא אסף חומר רב על תולדות הקראים לשכנע את השר וואראנצאוו שהיה נציב בדרום רוסיה כי הקראים חיו בקרים מזמן קדום, והם לא לקחו חלק בהריגת ישו, ודתם שונה מדת הרבנים. מטרת פנייתו הייתה לזכות את הקראים בזכויות שלא נהנו בהן יהודים ברוסיה. הממשלה הטילה על פירקוביץ לאסוף את כל התעודות הנוגעות לקדמוניות הקראים בקרים. הוא חפר בבית הקברות הישן בטשיפיט-קלעי (סלע היהודים) בקרים, וביקר גם בערי קווקז. הוא אסף בדרכי מרמה כתבים עתיקים, ספרי תורה וכתבי יד שמצא בגניזות בבתי הכנסיות ואצל אנשים פרטים מיהודי קרים הנקראים קרימצאקים. בעזרת זיופים שונים ברשימות בספרי קודש ובכתובות על מצבות עלה בידו להוכיח כי הקראים התיישבו בקרים בזמן שלמנאסר מלך בבל, ולא היו מעורבים בהריגת ישו. הוא הגיש מסמכים מזויפים אלה לממשלה הרוסית אשר נתנה אמון בם ע"פ עדות חכמים אחדים, ובראשם המומר חוואלסון אשר העידו על אמיתותם משנאת הרבנים. בדרך זו זכו הקראים לשיוויון זכיות ע"פ חוק הקיסר אלכסנדר השני בשנת 1863. הזכויות אושרו מחדש על ידי השר הצורר ניקולאי איגנאטיעף בשנת 1881.
הקראים קנו שיווי זכויות זה במחיר בגידתם באחיהם, ובניתוק כל קשר בינם ובין היהודים הרבנים ברוסיה. פירקוביץ העליל עלילות על הרבנים והתלמוד כדי לשאת חן בעיני הממשלה, וזיופיו עזרו לו. רבים מחכמי ישראל האמינו בזיופי פירקוביץ, ובהם פירסט, יאסט, ובמקצת גם גרץ ושמחה פינסקר שהיה הראשון לחקור את הקראים בספרו "לקוטי קדמוניות". הוא שגה בהאמינו בפירקוביץ להקדים זמן קראים שונים, החליט כי כל אלה שעסקו בפירוש המקרא עד זמן רב סעדיה גאון היו קראים, וכי הקראים היו הראשונים בישראל בלימוד פילוסופיה, לשון, דקדוק והבנת המקרא על פי פשוטו. למרות כל זאת, חשובה פעולת פירקוביץ בכך שהדפיס רבים מספרי הקראים הראשונים אשר גילה.

...

http://www.daat.ac.il/encyclopedia/value.asp?id1=2319

בכל מקרה, היהדות אכן נקבעה לפי האב, ההוכחה לכך היא שתמיד כאשר הראו שושלות בתנ"ך (..או דורות..) הראו רק את האבות, ולכן היהדות נקבעה לפי האב .
רק תוספת מאוחרת שינתה זאת, ולא, אבותיהם של רוב הקראים לא עקבו לפי הקביעה שהיהדות מועברת באם מאחר והקראים הם שושלת של יהודים שלא קיבלו את המשנה ואת התלמוד מלכתחילה , והם, תאמין לי, בהחלט הרבה יותר מסורתיים מרוב היהודים .

אין הוכחה מהשושלת בתנ"ך, שהרי כולם מסכימים שהיוחסין (שבט, כהונה, מלכות) נקבעים לפי האב. וכן גם בגויים היוחסין הם לפי אב.
אלא שהחיתון של יהודי עם גויה הוא מקרה מיוחד והתורה אומרת שבן אם גויה הוא גוי, מהפסוקים:
וְלֹא תִתְחַתֵּן בָּם בִּתְּךָ לֹא תִתֵּן לִבְנוֹ וּבִתּוֹ לֹא תִקַּח לִבְנֶךָ: כִּי יָסִיר אֶת בִּנְךָ מֵאַחֲרַי. כתוב יסיר ולא יסירו, ומתיחס רק לנכרי בעל הבת ולא
לנכרית אשת הבן - סימן שבן זה אינו קרוי בנך. (קידושין סו:)

« עריכה אחרונה: אוגוסט 28, 2007, 21:23:08 על ידי האלקשי »

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #72 ב- : אוגוסט 28, 2007, 21:25:52 »
ציטוט
אתה צוחק, אני מקוה. הוכחה לאמיתות התור היא... מה שכתוב בתורה עצמה?
אני מניח שבכתתך עוד לא הגיעו ללימודי הלוגיקה. אם כך, אתעזר בסבלנות.
אני מניח שלא נולדת עם זיכרון מפותח דיו, אתה אמרת שברור שקיבלנו את התורה בסיני מהתושב"ע, אני הוכחתי לך שכתוב את זה בתורה שבכתב .
להלן ציטוט מדבריך :
"סליחה? איך "ברור" שקיבלנו את התורה?
אנחנו יודעים שקיבלנו את התורה בהר סיני מהמסורת שהיא התורה שבעל פה."
לא נורא האלקשי, עם הזמן הזיכרון ישתפר .

ציטוט
זאת הנחת הכפירה הקראית, אל תנסה להציג זאת כעובדה. מסורת אבותינו שהינה בידינו קובעת שמשה קיבל את התושב"ע בהר סיני, בדיוק כמו את התורה שבכתב.
וכאן אנחנו חוזרים לויכוח על הוכחת אמיתות מתן התורה, שגם היא אך ורק במסורת. אין לך קצה חוט להאחז בו.

חז"ל היו ממעתיקי השמועה, ואכן היו הלכות שהם פסקו מעצמם לפי הכללים שניתנו למשה בהר סיני. וכך אנו ממשיכים עד היום.
אתה לעומת זאת, חסר כלים לפרש את התורה.

משל לקבלן שרוצה לבנות בניין כשיש לו כמה כפיות ברזל חלודות, והוא מלגלג וצוחק למראה הקבלן השכן, שטורח ומביא פועלים וציוד כבד.
אי אפשר לבנות בניין אמיתי עם כפיות חלודות, הבניין שתבנה יהיה בדמיונך בלבד. מי שחושב שהוא מסוגל לפרש את התורה ואת הכוונה האלוקית
מתוך שכלו המוגבל וללא העזרים שהנחיל הקב"ה לאדם בדמות כללי הפסיקה, משול לקבלן האהבל הזה.
למה אתה מסתמך על התורה שבע"פ יותר מהתורה האמיתית שבכתב ? לפי ההיגיון שלך, התושב"ע, שניתנה לכאורה למשה, מוכיחה את העובדה שהתורה שבכתב ניתנה למשה בהר סיני . כנראה שאני לא היחיד שעדיין לא הגיע לכיתה בה מלמדים שיעורי לוגיקה  ::)

ציטוט
אם כן, אתה כופר גם בתורה שבכתב. הפסוק המפורש שהבאתי לך ועוד פסוקים אינספור מדגישים את היות האמת האבסולוטית.
מה שעקום הוא השכל שלנו, מפני גסות החומר. וכי האדם יודע מה טוב לו? הבל הבלים. החופש לעשות את מה שמורה לו הלב
התר אחר היצר ואת מה שמורה לו השכל החומרי אינו טוב לאדם, מה שטוב לאדם הוא להדבק בדרכי ה'. מי שרואה את התורה
כמוגבלות לחופש שלו, וחושב שטובת האדם היא סובייקטיבית לפי מה שידמיין שכלו או יטעה אותו יצרו - אינו אלא מקיים את הפסוק:
ישרים דרכי ה' - צדיקים ילכו בם ופושעים יכשלו בם.
כנראה לא הבנת אותי, ידידי היקר.
החופש שלנו מוגבל למה שאלוהים הכתיב בתורה שלנו, שהיא האמת האבסולוטית, כפי שכבר אמרתי .
הקושיה נפתרה  ;)

ציטוט
...
בסוף המאה התשיעית קמו בין הקראים חכמים שהלכו אחרי ענן, והכחישו אמיתות התורה שבע"פ. הם פירשו את התורה הכתובה מתוך התורה עצמה, ובכך סרו בפרטים רבים מתורת ענן. קראים האלה היו קנאים גדולים לדתם, והם סבבו ערים ומדינות להפיץ תורתם ע"י פיתוים, דרשות ויכוחים, וגם ע"י חירופים וגידופים, עלילות נגד הרבנים וזיוף דבריהם. הם הצליחו להטות לב רבים מהחלשים באמונתם בא"י ובמצרים.
...
החכם החשוב בין הקראים האחרונים הוא אברהם בן שמואל פירקוביץ. הוא אסף חומר רב על תולדות הקראים לשכנע את השר וואראנצאוו שהיה נציב בדרום רוסיה כי הקראים חיו בקרים מזמן קדום, והם לא לקחו חלק בהריגת ישו, ודתם שונה מדת הרבנים. מטרת פנייתו הייתה לזכות את הקראים בזכויות שלא נהנו בהן יהודים ברוסיה. הממשלה הטילה על פירקוביץ לאסוף את כל התעודות הנוגעות לקדמוניות הקראים בקרים. הוא חפר בבית הקברות הישן בטשיפיט-קלעי (סלע היהודים) בקרים, וביקר גם בערי קווקז. הוא אסף בדרכי מרמה כתבים עתיקים, ספרי תורה וכתבי יד שמצא בגניזות בבתי הכנסיות ואצל אנשים פרטים מיהודי קרים הנקראים קרימצאקים. בעזרת זיופים שונים ברשימות בספרי קודש ובכתובות על מצבות עלה בידו להוכיח כי הקראים התיישבו בקרים בזמן שלמנאסר מלך בבל, ולא היו מעורבים בהריגת ישו. הוא הגיש מסמכים מזויפים אלה לממשלה הרוסית אשר נתנה אמון בם ע"פ עדות חכמים אחדים, ובראשם המומר חוואלסון אשר העידו על אמיתותם משנאת הרבנים. בדרך זו זכו הקראים לשיוויון זכיות ע"פ חוק הקיסר אלכסנדר השני בשנת 1863. הזכויות אושרו מחדש על ידי השר הצורר ניקולאי איגנאטיעף בשנת 1881.
הקראים קנו שיווי זכויות זה במחיר בגידתם באחיהם, ובניתוק כל קשר בינם ובין היהודים הרבנים ברוסיה. פירקוביץ העליל עלילות על הרבנים והתלמוד כדי לשאת חן בעיני הממשלה, וזיופיו עזרו לו. רבים מחכמי ישראל האמינו בזיופי פירקוביץ, ובהם פירסט, יאסט, ובמקצת גם גרץ ושמחה פינסקר שהיה הראשון לחקור את הקראים בספרו "לקוטי קדמוניות". הוא שגה בהאמינו בפירקוביץ להקדים זמן קראים שונים, החליט כי כל אלה שעסקו בפירוש המקרא עד זמן רב סעדיה גאון היו קראים, וכי הקראים היו הראשונים בישראל בלימוד פילוסופיה, לשון, דקדוק והבנת המקרא על פי פשוטו. למרות כל זאת, חשובה פעולת פירקוביץ בכך שהדפיס רבים מספרי הקראים הראשונים אשר גילה.
אתה מודע לכך שמה שהבאת הוא על הקראילרים, מה שאמרתי בפירוש לא להביא ?!
כנראה שאתה גם לוקה בבעיות בהבנת הנקרא .
ואגב, אני רוצה סימוכין היסטוריים לפסקה הראשונה .

ציטוט
אין הוכחה מהשושלת בתנ"ך, שהרי כולם מסכימים שהיוחסין (שבט, כהונה, מלכות) נקבעים לפי האב. וכן גם בגויים היוחסין הם לפי אב.
אלא שהחיתון של יהודי עם גויה הוא מקרה מיוחד והתורה אומרת שבן אם גויה הוא גוי, מהפסוקים:
וְלֹא תִתְחַתֵּן בָּם בִּתְּךָ לֹא תִתֵּן לִבְנוֹ וּבִתּוֹ לֹא תִקַּח לִבְנֶךָ: כִּי יָסִיר אֶת בִּנְךָ מֵאַחֲרַי. כתוב יסיר ולא יסירו, ומתיחס רק לנכרי בעל הבת ולא
לנכרית אשת הבן - סימן שבן זה אינו קרוי בנך. (קידושין סו:)
וזה מוכיח שהיהדות עוברת מאם ?

--

בחייך האלקשי, ציפיתי ליותר .
« עריכה אחרונה: אוגוסט 28, 2007, 21:26:36 על ידי אֹהד »

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #73 ב- : אוגוסט 28, 2007, 21:34:05 »
אהד בזכות אותם רבנים אנחנו לא עבדנו 95%+ מהעם שלנו-ראה ערך הקראים.
הם אומרים שהם היוא 40% ועכשיו הם הרבה פחות מ-1%.
היהדות הרבנית הצליחה לשמור אל מיליוני מאמינים גם בזמנים הכי קשים במאה ה-19 כשכול התחיל להיות פתוח ליהודים.
ב-שואה כשנרצחו 6 מיליון יהודים.
ובתקופה שמדינת ישראל נלחמה בדת בקרב כול המיגזרים.
הקראים מאמינים שישחובה גדולה לישב את הארץ.
הם במשך 200 שנה היוא רבים למדי אבל הישוב שלהם בארץ זו הייתה בדיחה עצובה קהילה בירושלים שנעלמה.
הציונות הדתית שכיבלה אישור אמיתי לפעול בסוף ה-70 כבר עסתה יותר ממה שהקראים ב-200 שנה.
וזכור הדתיים הלאומים לא תמיד היוא 8% מהכלסיה בהתחלה היה מדובר בקבוצה קטנה של 30,000-35,000 איש.
בזמן שאילו השומרונים באמת היוא 40% במאה ה-10 אז מיספרם היה כ-480,000.
מספיק כדי לכבוש את הארץ-במיוחד אחרי שהאמפריה המוסלמית התפרקה.
לדוגמה הצלבנים כבשו את ישראל אם לא יותר מ-40,000 אבירים ותוך כדי המסה עד שהם הגיעו לירושלים רבים כבר נשרו.
כך שבקרב החשוב אל ירושלים היוא רק כ-14,000 לוחמים.
באצם הכוח שניכנס לארץ היה כ-20,000 לוחמים...
השומרנים כאמור היוא 480,000 כלומר יכלו לגיס הרבה יותר מ-20,000 40,000 או 60,000 לוחמים.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #74 ב- : אוגוסט 28, 2007, 21:36:15 »
שלמה, לפי דבריך הנצרות צודקת מכיוון שיש 2 מיליארד נוצרים בעולם, והנוצרים השיגו הכי הרבה במדעים, טכנולוגיה ועוד .