כתב נושא: מה דעתכם על היהדות הקראית ?  (נקרא 32009 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
מה דעתכם על היהדות הקראית ?
« להגיב #25 ב- : אוגוסט 27, 2007, 23:15:02 »
תגיד לי,נראה לך,שגדולי הדור של אז ישקרו?
אדם מאמין כמו שהם האמינו בחיים שלו לא יעז לשקר,ובייחוד לא דבר שכזה.
איך אתה מאמין שהתורה בכתב נשמרה והתורה שבע"פ לא?
לא סתם העלו אותה על הכתב,בגלל שאנשים התחילו לשכוח אותה,ולרוב רק החכמים של הדור זכרו אותה.
לא סתם ללמוד משנה תלמוד וגמרא נקראים גם ללמוד תורה.
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה
ואריה אם יישאג,מי לא יירא,מי לא יירא?

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
« להגיב #26 ב- : אוגוסט 27, 2007, 23:16:53 »
אהד ההצעה היחידה שלי לך היא כזות לך תילמד את התורה שבעל פה ואז תבין מי צודק.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : אוגוסט 28, 2007, 00:15:10 »
לא נכון לומר זאת, יש יהודים שקיבלו את התלמוד והתושב"ע, ויש כאלה שלא, זה עדיין לא אומר שהם לא יהודים .

ויש יהודים שקיבלו איסלאם ונצרות, SO WHAT? זה אומר שיש יהדות איסלאמית ויהדות נוצרית?

היהדות מוגדרת על ידי התורה, ותורה יש רק אחת. אי אפשר להפריד בין תורה שבע"פ לתורה שבכתב.
מי שכופר ולו באות אחת מן התורה הינו מין ומותר להרוג אותו בכל מקום בפרהסיא.

נב. הקראים לא היו יהודים ש"לא קיבלו" חלקים מסוימים מהתורה לכתחילה, הם כת שהתפצלה מהיהדות המקורית במאה השמינית.
תוכיח לי שהייתה תושב"ע .

א. קיום התושב"ע נצרך להוכחה לא יותר מאמיתות התורה שבכתב. ואדרבא, אמיתות התורה שבכתב מועברת בעם ישראל במסורת,
באותה המסורת בה מועברת התורה שבכתב. אם כן, מצינו שההוכחה הנצרכת לאמיתות התורה שבע"פ היא היא התורה שבכתב!

ב. עצם העובדה שהקראים קמו 2100 שנים לאחר מתן תורה וכ-700 שנה לאחר חתימת ההעלאה לכתב של המשנה ע"י רבי,
מוכיח שאין להם גישה למסורת היהודית המקורית, וללא מסורת כל הבליהם מתמוטטים כמו בניין קלפים.
אוקי מצטער לא ראיתי את התגובה הזו .

א. התורה שבכתב היא עובדתית קיימת באופן וודאי החל מהמאה ה6 לפני הספירה, לא נמצאו עוד ספרים מהתקופה הקדומה יותר, וכנראה שלא ימצאו מאחר ואין סיכוי שדפים ישרדו כ"כ הרבה זמן .

ב. עצם העובדה שהגאונים קמו  שנים לאחר מתן תורה וכ-700 שנה לאחר חתימת ההעלאה לכתב של המשנה ע"י רבי,
מוכיח שאין להם גישה למסורת היהודית המקורית, וללא מסורת כל הבליהם מתמוטטים כמו בניין קלפים, עצם העובדה שהרב קוק חי 3000 שנה לאחר מתן תורה וכ-1800 שנה לאחר חתימת ההעלאה לכתב של המשנה ע"י הרבי מוכיח שאין לו כל גישה למסורת היהודית המקורית, וללא מסורת כל הבליו מתמוטטים כמו בניין קלפים .  :o
למען האמת, עצם הטענה שהתורה שבע"פ, 200 מגילות (!), נשמרו ללא כל שינוי 1000 שנים, ולפתע הועלו על כתב פשוט לא הגיונית ואבסורדית לחלוטין .

א.  אם יש לך הוכחות ארכיאולוגיות לכך שהתורה שבכתב היתה קיימת זמן כלשהו לפני שהתושב"ע הועלתה על הכתב,
אינה אומרת שיש לך הוכחה לאמיתותה של התורה, וכן לא לשימורה המדוקדק. נמצאו גם מגילות חמורבי מלפני 4000 שנים,
האם זוהי הוכחה לאמיתותן? כל זה לא רלוונטי ליהדות שלא נמשכת אחר הארכיאולוגיה אלא אחר המסורת הנמסרת מדור לדור
עד למעמד הר סיני. וראה הקדמת הרמב"ם לפירוש המשנה.

ב. האנלוגיה שלך מצחיקה, הגאונים לא שינו דבר מדברי חז"ל, בניגוד לקראים שבדומה לנוצרים ולצדוקים לפניהם - פרקו
מעליהם את עול המסורת לחלוטין ובדו מלבם דרך חדשה לפרש את התורה שבכתב. אילו היית אומר שלקראים היתה מסורת
משלהם הסותרת את דברי חז"ל - היה לנו בסיס להתווכח. אבל הם לא טוענים זאת, ולכן כל ויכוח בנושא הוא עקר.
« עריכה אחרונה: אוגוסט 28, 2007, 00:15:41 על ידי האלקשי »

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #28 ב- : אוגוסט 28, 2007, 11:23:25 »
א. אמרתי לך, יש לי הוכחות לשימורה המדוקדק החל מהמאה ה6 לפני הספירה  :-*
הרבנים כנראה פשוט המציאו את התושב"ע בכדי לשמר את העברית בדרך זו או אחרת, בכל מקרה, 13 העיקרים ביהדות שנכתבו ע"י הרמב"ם נכתבו לפניו ע"י חכם קראי  ^-^

ב. לקראים אכן יש מסורת שנוגדת את התושב"ע והיא נובעת מהתנ"ך :
(ד,מ) וְשָׁמַרְתָּ אֶת-חֻקָּיו וְאֶת-מִצְווֹתָיו, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם, אֲשֶׁר יִיטַב לְךָ, וּלְבָנֶיךָ אַחֲרֶיךָ--וּלְמַעַן תַּאֲרִיךְ יָמִים עַל-הָאֲדָמָה, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לְךָ כָּל-הַיָּמִים."

רְאֵה לִמַּדְתִּי אֶתְכֶם, חֻקִּים וּמִשְׁפָּטִים, כַּאֲשֶׁר צִוַּנִי, יְהוָה אֱלֹהָי: לַעֲשׂוֹת כֵּן--בְּקֶרֶב הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַתֶּם בָּאִים שָׁמָּה לְרִשְׁתָּהּ. (ד,ו) וּשְׁמַרְתֶּם, וַעֲשִׂיתֶם--כִּי הִוא חָכְמַתְכֶם וּבִינַתְכֶם, לְעֵינֵי הָעַמִּים: אֲשֶׁר יִשְׁמְעוּן, אֵת כָּל-הַחֻקִּים הָאֵלֶּה, וְאָמְרוּ רַק עַם-חָכָם וְנָבוֹן, הַגּוֹי הַגָּדוֹל הַזֶּה."

"וְעַתָּה יִשְׂרָאֵל, שְׁמַע אֶל-הַחֻקִּים וְאֶל-הַמִּשְׁפָּטִים, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְלַמֵּד אֶתְכֶם, לַעֲשׂוֹת--לְמַעַן תִּחְיוּ, וּבָאתֶם וִירִשְׁתֶּם אֶת-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֵי אֲבֹתֵיכֶם, נֹתֵן לָכֶם.
(דברים ד,ב) לֹא תֹסִפוּ, עַל-הַדָּבָר אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוֶּה אֶתְכֶם, וְלֹא תִגְרְעוּ, מִמֶּנּוּ--לִשְׁמֹר, אֶת-מִצְווֹת יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם, אֲשֶׁר אָנֹכִי, מְצַוֶּה אֶתְכֶם."

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : אוגוסט 28, 2007, 17:06:29 »
א. אמרתי לך, יש לי הוכחות לשימורה המדוקדק החל מהמאה ה6 לפני הספירה  :-*
הרבנים כנראה פשוט המציאו את התושב"ע בכדי לשמר את העברית בדרך זו או אחרת, בכל מקרה, 13 העיקרים ביהדות שנכתבו ע"י הרמב"ם נכתבו לפניו ע"י חכם קראי  ^-^

ב. לקראים אכן יש מסורת שנוגדת את התושב"ע והיא נובעת מהתנ"ך :
(ד,מ) וְשָׁמַרְתָּ אֶת-חֻקָּיו וְאֶת-מִצְווֹתָיו, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם, אֲשֶׁר יִיטַב לְךָ, וּלְבָנֶיךָ אַחֲרֶיךָ--וּלְמַעַן תַּאֲרִיךְ יָמִים עַל-הָאֲדָמָה, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לְךָ כָּל-הַיָּמִים."

רְאֵה לִמַּדְתִּי אֶתְכֶם, חֻקִּים וּמִשְׁפָּטִים, כַּאֲשֶׁר צִוַּנִי, יְהוָה אֱלֹהָי: לַעֲשׂוֹת כֵּן--בְּקֶרֶב הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַתֶּם בָּאִים שָׁמָּה לְרִשְׁתָּהּ. (ד,ו) וּשְׁמַרְתֶּם, וַעֲשִׂיתֶם--כִּי הִוא חָכְמַתְכֶם וּבִינַתְכֶם, לְעֵינֵי הָעַמִּים: אֲשֶׁר יִשְׁמְעוּן, אֵת כָּל-הַחֻקִּים הָאֵלֶּה, וְאָמְרוּ רַק עַם-חָכָם וְנָבוֹן, הַגּוֹי הַגָּדוֹל הַזֶּה."

"וְעַתָּה יִשְׂרָאֵל, שְׁמַע אֶל-הַחֻקִּים וְאֶל-הַמִּשְׁפָּטִים, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְלַמֵּד אֶתְכֶם, לַעֲשׂוֹת--לְמַעַן תִּחְיוּ, וּבָאתֶם וִירִשְׁתֶּם אֶת-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֵי אֲבֹתֵיכֶם, נֹתֵן לָכֶם.
(דברים ד,ב) לֹא תֹסִפוּ, עַל-הַדָּבָר אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוֶּה אֶתְכֶם, וְלֹא תִגְרְעוּ, מִמֶּנּוּ--לִשְׁמֹר, אֶת-מִצְווֹת יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם, אֲשֶׁר אָנֹכִי, מְצַוֶּה אֶתְכֶם."

אוהד,
אין דבר כזה "מסורת" שנובעת מפרשנות עצמאית של התנ"ך על ידי כתות אלה ואחרות,
מסורת כשמה כן היא - מסירה והעברה מדור לדור. ושוב, כדאי שתעיין בהקדמת הרמב"ם למשנה.

ההבלים של הנוצרים והקראים ויתר הכתות נובעות מחוסר ההבנה הבסיסי שהתורה ניתנה להשתמר על ידי האומה הישראלית
בהעברה מדור לדור, וללא האלמנט הבסיסי הזה, לאף אומה או כת אין זכות על חלק כלשהו מהתורה.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #30 ב- : אוגוסט 28, 2007, 17:15:18 »
בוודאי שיש מסורת שנובעת מהתנ"ך, הנה מס' דוגמאות :
א. ברית מילה .
ב. חגיגת חג הפסח, שבועות, פורים וכו' .
ג. מאכלים מסורתיים; רעשנים וכיו"ב .
ועוד....
הקראים לא טוענים שיש להם חזקה בתורה, הם חושבים שהם היהודים האמיתיים מאחר והם מבצעים את התורה כמו שהיא ולא מוסיפים או גורעים ממנה .
אפילו הרבנים עצמם גרעו מהתושב"ע שהמציאו מצווה, לדוגמא, בתלמוד (או במשנה..) כתוב שיש להוסתבב עם התפילין כל היום , מדוע המצווה הזו (שצוותה ע"י התושב"ע אך מוסיפה לתורה, עבירה על מה שאלוהים קבע) לא מיושמת כיום ע"י החרדים לדוגמא, ששוקדים על התלמוד ועל המשנה יותר מאשר על התורה וכך מעניקים לה ערך יותר גבוה ? זה פשוט אבסורד !

הקראים דווקא חושבים שהתורה שבכתב השתמרה מדור לדור, ובמאה הראשונה והשניה לספירה הרבנים הוסיפו עוד תורה, שכינוהה התורה שבעל-פה וטענו שהיא עברה מדור לדור, על-אף שאין לטענה זו כל שחר וביסוס, בוחרים מרבית עם ישראל להאמין לטענה זאת ולהתעלם מהפסוקים הבאים (שכבר הבאתי) :

שנאמרו ע"י אלוהים או ע"י משה (שאמר את מה שאלוהים אמר לו) .
« עריכה אחרונה: אוגוסט 28, 2007, 17:20:07 על ידי אֹהד »

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #31 ב- : אוגוסט 28, 2007, 17:29:29 »
בוודאי שיש מסורת שנובעת מהתנ"ך, הנה מס' דוגמאות :
א. ברית מילה .
ב. חגיגת חג הפסח, שבועות, פורים וכו' .
ג. מאכלים מסורתיים; רעשנים וכיו"ב .
ועוד....
הקראים לא טוענים שיש להם חזקה בתורה, הם חושבים שהם היהודים האמיתיים מאחר והם מבצעים את התורה כמו שהיא ולא מוסיפים או גורעים ממנה .
אפילו הרבנים עצמם גרעו מהתושב"ע שהמציאו, לדוגמא, בתלמוד (או במשנה..) כתוב שיש להוסתבב עם התפילין כל היום , מדוע המצווה הזו (שצוותה ע"י התושב"ע אך מוסיפה לתורה, עבירה על מה שאלוהים קבע) לא מיושמת כיום ע"י החרדים לדוגמא, ששוקדים על התלמוד ועל המשנה יותר מאשר על התורה וכך מעניקים לה ערך יותר גבוה ? זה פשוט אבסורד !

הקראים דווקא חושבים שהתורה שבכתב השתמרה מדור לדור, ובמאה הראשונה והשניה לספירה הרבנים הוסיפו עוד תורה, שכינוהה התורה שבעל-פה וטענו שהיא עברה מדור לדור, על-אף שאין לטענה זו כל שחר וביסוס, בוחרים מרבית עם ישראל להאמין לטענה זאת ולהתעלם מהפסוקים הבאים (שכבר הבאתי) :

שנאמרו ע"י אלוהים או ע"י משה (שאמר את מה שאלוהים אמר לו) .

אבל זה לא מה שקרה.

הקראים קמו במאה השמינית והחליטו יום בהיר אחד שהם מפסיקים לקיים את התורה שבע"פ שקיימו אבותיהם לפי המסורת,
וכפי שכבר כתבתי, לו באמת היתה להם מסורת מימי הר סיני לקיים תורה שבכתב בלבד, היה לנו על מה להתווכח, אבל מכיון
שאין מסורת שכזו - פשוט חבל"ז. הם דמיינו לעצמם שיטה אחרת שאינה יהדות, ובכך הוציאו עצמם מהכלל וכפרו בעיקר.

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : אוגוסט 28, 2007, 17:38:24 »
אתה רואה אהד לא רק אני אומר שהם הוציעו את עצמם מהיהדות.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #33 ב- : אוגוסט 28, 2007, 17:49:16 »
ציטוט
אבל זה לא מה שקרה.

הקראים קמו במאה השמינית והחליטו יום בהיר אחד שהם מפסיקים לקיים את התורה שבע"פ שקיימו אבותיהם לפי המסורת,
וכפי שכבר כתבתי, לו באמת היתה להם מסורת מימי הר סיני לקיים תורה שבכתב בלבד, היה לנו על מה להתווכח, אבל מכיון
שאין מסורת שכזו - פשוט חבל"ז. הם דמיינו לעצמם שיטה אחרת שאינה יהדות, ובכך הוציאו עצמם מהכלל וכפרו בעיקר.
ואבות אבותיהם של אבותינו עבדו אלילים (לדוגמא, אבי אברהם), וזה אומר ש...??
יש להם מסורת מהר-סיני, והם גם לא הוציאו עצמם מהיהדות, הם קוראים ליהודים שמאמינים שבתושב"ע "אחינו" או "אחינו הרבניים", הם מאז ומתמיד החשיבו עצמם לחלק מהעם היהודי . והתושב"ע בכלל לא אמורה להיות העיקר, התורה אמורה להיות העיקר ורק היא, ולכן החרדים חוטאים בעיקר .

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : אוגוסט 28, 2007, 18:32:16 »
ציטוט
אבל זה לא מה שקרה.

ואבות אבותיהם של אבותינו עבדו אלילים (לדוגמא, אבי אברהם), וזה אומר ש...??
יש להם מסורת מהר-סיני, והם גם לא הוציאו עצמם מהיהדות, הם קוראים ליהודים שמאמינים שבתושב"ע "אחינו" או "אחינו הרבניים", הם מאז ומתמיד החשיבו עצמם לחלק מהעם היהודי . והתושב"ע בכלל לא אמורה להיות העיקר, התורה אמורה להיות העיקר ורק היא, ולכן החרדים חוטאים בעיקר .

אתה סותר את עצמך, ידידי. אם תאמר שהיתה להם מסורת מהר סיני, ממי הגיעה המסורת הזו? מאבותיהם, שקיבלו גם את התושב"ע.
ואם תאמר שהם לא קיבלו את מסורת אבותיהם אלא בחלקה, וברחו לפרש את מצוות התורה כרצונם - הרי שהם מודים שהם בדו
את הכת שלהם מלבם ואין להם ראיה כלשהי שהם נהגו כמו שנהג משה רבינו והדורות הבאים אחריו.

בקיצור - בלוף אחד גדול.

לגבי הוצאתם מכלל ישראל, הם עשו זאת מיד כשהם כפרו בתורה שבע"פ שנתנה למשה בהר סיני מפי הגבורה, וכן גם מבחינת היוחסין
הם ספק גויים (מכיון שהיוחסין אצלם נקבע לפי האב, ולכן אם יהודי מוליד ילד מגויה, הרי שלפי הקראים הוא יהודי ולפי היהדות הוא גוי גמור)
וספק ממזרים (מכיון שהנישואין שלהם תקפים אך הגירושין אינם תקפים). לכן בזמנינו אי הקראים אסורים לבוא בקהל לחלוטין, והם גרועים
יותר מסתם גויים - כי את הגוי אפשר לגייר, ואילו הקראי הוא ספק גוי אך גם ספק ממזר שאינו יכול לבוא בקהל עד עולם.

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #35 ב- : אוגוסט 28, 2007, 18:35:27 »
אהד תחשוב בהגיון לענן לא הייתה שום בעיה אם התורה שבעל פה ואז כשהתפקיד נילכח ממש מיתחת לאף שלו פיתאום הוא החליט שכן יש לו בעיה.
חשוד.....

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #36 ב- : אוגוסט 28, 2007, 18:43:39 »
ציטוט
אתה סותר את עצמך, ידידי. אם תאמר שהיתה להם מסורת מהר סיני, ממי הגיעה המסורת הזו? מאבותיהם, שקיבלו גם את התושב"ע.
ואם תאמר שהם לא קיבלו את מסורת אבותיהם אלא בחלקה, וברחו לפרש את מצוות התורה כרצונם - הרי שהם מודים שהם בדו
את הכת שלהם מלבם ואין להם ראיה כלשהי שהם נהגו כמו שנהג משה רבינו והדורות הבאים אחריו.
אהא ! זה עיקר הוויכוח פה !! זה הרי ברור שקיבלנו את התורה שבכתב, ואין שום הוכחה שקיבלנו את התושב"ע, אלא ברור שהמציאו אותה במאה הראשונה ובמאה השניה לספירה . כמו כן, כנראה אינך מבין את היופי של הפירוש העצמי, זה הרבה יותר טוב מאשר ציות עיוור לקבוצת רבנים שאומרת מה לעשות או שמפרשת דברים מסוימים ואני צריך לעקוב אחרי הפירוש שלהם, מדוע שאני לא אפרש לפי ההגיון שלי ? אלוהים העניק לי חופש בחירה, ואני מבטל את חופש הבחירה הזה כאשר מקשיב אני לפירושים סתמיים של רבנים (אני חלילה לא מזלזל !) שאומרים לי מה לעשות .

ציטוט
לגבי הוצאתם מכלל ישראל, הם עשו זאת מיד כשהם כפרו בתורה שבע"פ שנתנה למשה בהר סיני מפי הגבורה, וכן גם מבחינת היוחסין
הם ספק גויים (מכיון שהיוחסין אצלם נקבע לפי האב, ולכן אם יהודי מוליד ילד מגויה, הרי שלפי הקראים הוא יהודי ולפי היהדות הוא גוי גמור)
וספק ממזרים (מכיון שהנישואין שלהם תקפים אך הגירושין אינם תקפים). לכן בזמנינו אי הקראים אסורים לבוא בקהל לחלוטין, והם גרועים
יותר מסתם גויים - כי את הגוי אפשר לגייר, ואילו הקראי הוא ספק גוי אך גם ספק ממזר שאינו יכול לבוא בקהל עד עולם.
:2funny:
כנראה אינך מודע לכך, שיהדותו של אדם נקבעה במקרא לפי האב, לא לפי האם, ולכן, הקראים מסורתיים יותר ממך וממני ויהודים יותר ממך וממני .
כמו כן, אסור לקראים להתחתן ולהוולד עם גויה, והם גם חיו בקהילות מבודדות במיוחד, אבל הם מתירים לקראי/קראית להנשא ליהודי/ה רבני/ת, לעומת זאת, היהודים הרבניים לא מתירים זאת .

ובחיי, אני עכשיו מבין על מה הם מדברים כשהם אומרים ששונאים אותם .

שלמה:
טעות נפוצה, חלק מהיהודים לא הכירו בתורה שבעל פה עוד מהתקופה שהמציאו אותה .
« עריכה אחרונה: אוגוסט 28, 2007, 18:46:49 על ידי אֹהד »

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #37 ב- : אוגוסט 28, 2007, 18:45:54 »
אהד הם ממש אבל ממש אוהבים אותנו.
זוכר איך הם מיד חשדו בי שאני איזה מרגל או אחד שרוצה להפיל את האתר שלהם?

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #38 ב- : אוגוסט 28, 2007, 18:47:37 »
רק אחד חשד ואתה אומר "כולם חושדים" ??? נו באמת...
וראית איזה נחמדים הם היו, על מה אתה מדבר..

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #39 ב- : אוגוסט 28, 2007, 18:51:10 »
רק אחד חשד ואתה אומר "כולם חושדים" ??? נו באמת...
וראית איזה נחמדים הם היו, על מה אתה מדבר..

היה שם עוד אחד שהסכים איתו
שזה 2 מתוך 4 אנשים שסה"כ היוא אז פעילים שם

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #40 ב- : אוגוסט 28, 2007, 18:58:36 »
לא, הוא אמר "במידה וזה נכון", לעומת השני שקבע במאה אחוז שאנחנו מתחזים .

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #41 ב- : אוגוסט 28, 2007, 19:02:27 »

הציטוט נכון :
"אם החשדות של איתן נכונים, וכנראה שכך הדבר"
:/

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #42 ב- : אוגוסט 28, 2007, 19:05:06 »

הציטוט נכון :

(איתן זה איתן אחר  :P )
בכל מקרה, זה לא אומר שהם שונאים אותנו, והוא אמר "כנראה" בכל מקרה (המקרה השני  :D ) .

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #43 ב- : אוגוסט 28, 2007, 19:06:50 »
ציטוט
אהא ! זה עיקר הוויכוח פה !! זה הרי ברור שקיבלנו את התורה שבכתב, ואין שום הוכחה שקיבלנו את התושב"ע, אלא ברור שהמציאו אותה במאה הראשונה ובמאה השניה לספירה . כמו כן, כנראה אינך מבין את היופי של הפירוש העצמי, זה הרבה יותר טוב מאשר ציות עיוור לקבוצת רבנים שאומרת מה לעשות או שמפרשת דברים מסוימים ואני צריך לעקוב אחרי הפירוש שלהם, מדוע שאני לא אפרש לפי ההגיון שלי ? אלוהים העניק לי חופש בחירה, ואני מבטל את חופש הבחירה הזה כאשר מקשיב אני לפירושים סתמיים של רבנים (אני חלילה לא מזלזל !) שאומרים לי מה לעשות .

א. סליחה? איך "ברור" שקיבלנו את התורה?
אנחנו יודעים שקיבלנו את התורה בהר סיני מהמסורת שהיא התורה שבעל פה.

אחרת תוכל לטעון שהתורה שבכתב גם היא נכתבה על ידי בני אדם בזמן כלשהו, כפי שסוברים החוקרים האתאיסטים.
מנין ההוכחה שלך שהתורה היא מן השמים, אם לא מהמסורת?

ב. אני מבין את "היופי" של הפירוש העצמי, זה באמת יותר יפה לפרש איך שנוח לך. איך לא?
בגלל היופי והגמישות יותר אנשים נמשכים לדתות עם כנסיות יפות, עם אורגן מתנגן לו בתפילות, עם כיפות זהב מפוארות, עם ביקורים בכנסיה פעם אחת בשבוע וכו'.
אבל לא כך היא היהדות, היהדות היא תורת אמת ואין בה מקום לחרטוטים ולפרשנות עצמית, גם אם זה בא על חשבון היופי החיצוני.

ג. אינך מבין את משמעות המושג בחירה חופשית בתורה. בחירה חופשית היא בחירה באמת כשיש לך גם אפשרות של שקר והיצר הרע מסית אותך אחר השקר.
והרי זה מקרא מפורש בתורה: ראה נתתי לפניך היום את החיים ואת הטוב ואת המוות ואת הרע...ובחרת בחיים. התורה אומרת לך במה לבחור,
היא לא נותנת בפניך אופציה לגיטימית לבחור במוות וברע אלא שהקב"ה נותן בפניך את הרע כחלק מהתיקון ומהמבחן שלך בעולם הזה. לכן כל הקשקוש על פירוש
עצמי וזכות בחירה הם דברי הבל של כסילים שמבקשים להסיר מעצמם את עול הלימוד וההבנה ורוצים להתחיל לפרש מתוך מוחם הקודח ולא מתוך אמיתה של תורה.

ציטוט
:2funny:
כנראה אינך מודע לכך, שיהדותו של אדם נקבעה במקרא לפי האב, לא לפי האם, ולכן, הקראים מסורתיים יותר ממך וממני ויהודים יותר ממך וממני .
כמו כן, אסור לקראים להתחתן ולהוולד עם גויה, והם גם חיו בקהילות מבודדות במיוחד, אבל הם מתירים לקראי/קראית להנשא ליהודי/ה רבני/ת, לעומת זאת, היהודים הרבניים לא מתירים זאת .

ובחיי, אני עכשיו מבין על מה הם מדברים כשהם אומרים ששונאים אותם .

מפליא הדמיון לנוצרים הקדמונים שהיו בוכים כל היום וכל הלילה ששונאים אותם, ובהפסקות בין דמעה לדמעה רוצחים יהודים על כך שחיסלו את משיח השקר שלהם.
גם הקראים בוכים על כך ששונאים אותם, אך הם עצמם העלילו על היהודים עלילות דם בפני השלטונות פעמים רבות אינספור. דמעות תנין, אמרנו?

בכל מקרה, אתה שוב סותר את עצמך. ביהדות היוחסין של כהנים ומלכים נקבע לפי האב, אך היהדות לפי האם. גם אבותיהם של הקראים קבעו את יהדותם
לפי האם, וגם הם מודים בכך. לפי מסורת אבותם, הם נחשבים לספק ממזרים וספק גויים, זה שהם החליטו פתאום שהם מבינים את דברי התורה יותר טוב - מילא.
אבל לטעון שהם "מסורתיים" מלשון מסורת, זה מגוחך. ואחר כך עוד לבכות על שנאה - זה בכלל פאתטי.

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #44 ב- : אוגוסט 28, 2007, 19:07:23 »

הציטוט נכון :

(איתן זה איתן אחר  :P )
בכל מקרה, זה לא אומר שהם שונאים אותנו, והוא אמר "כנראה" בכל מקרה (המקרה השני  :D ) .

זו לשון חלקלקה יותר אם זה רק כניראה  למה הוא ביכלל כתב את זה?
הוא בהחלט מיצתתרף לחשדות של איתן.
וזה הקראים התחילו את הקרע ביהדות ולא הרבנים.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #45 ב- : אוגוסט 28, 2007, 19:28:22 »
האלקשי :
א. ברור מהציטוט הבא :
"אֵלֶּה הַחֻקִּים וְהַמִּשְׁפָּטִים וְהַתּוֹרֹת אֲשֶׁר נָתַן ה' בֵּינוֹ וּבֵין בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּהַר סִינַי בְּיַד משֶׁה". (ויקרא פרק כו מו)
יפה, כעת לכל הטענות שלך בסעיף א' אין בסיס ויסוד .

ב. אתה סותר עצמך באופן חמור, כל התורה שבע"פ היא פירוש עצמי של הרבנים, יתרה מזאת, כנראה אינך מבין שהקראים פועלים לפי ההקשר של המצווה, ההיגיון וכדומה . הכוונה האמיתית והנכונה של נותן התורה היא אובייקטיבית, וחיצונית מאיתנו. היא אינה נובעת מאיתנו, אלא מהקב"ה.
וכיום, כדי להגיע אליה, אנחנו צריכים להשתדל ככל האפשר לפרש בפרשנות אובייקטיבית כלומר פרשנות ללא משוא פנים ובלתי מוטה.
במצב כזה, שבו אין לאף אחד נבואה, וכל אדם יכול לטעות, אי אפשר לסמוך על שום אדם שהפרשנות שלו תהיה נכונה. מה שהופך פרשנות לנכונה זה רק קרבתה לדעתו של נותן התורה, כלומר היותה קולעת לרצונו של אלוהים. ולכן חייבים לפרש את התורה בפרשנות עצמית. וזאת מפני שאי אפשר לסמוך על פרשנות של אף אדם, מאחר ואם יטעה הוא, ונפעל לפי דבריו, יוצא שהוא הטעה את כל עם ישראל .
ובכדי להגיע לפירוש מדויק ככל האפשר, כדאי להתווכח עם מכרים המבינים ובקיאים בתורה וכך להבין את כל פני הפסוק, וכבר אמרו חז"ל (והם אכן חז"ל לקראים)
"שבעים פנים לתורה[....]"

ג. סלח לי, אבל בציטוט אחד אינך יכול לבטא את חופש הבחירה, חופש הבחירה הוא החופש לבחור, בין רע וטוב - אמנם, אך רע וטוב הינם מושגים סובייקטיביים, ולכן, אני יודע מה רע לי ומה טוב לי, אבל אתה אינך יודע זאת . חופש הבחירה הוא החופש להחליט, החופש להחליט לא מוגבל מאחר והוא חופש, חופש לא יכול להיות מוגבל להגדרות/תיאורים סובייקטיביים/יות כגון טוב ורע, ולכן כאשר אני מקשיב לרבנים ככלי ומקבל את המצאותיהם ואת התוספות שלהם לתורה אני משעבד את החופש המוגבל, אמנם, שהוגבל ע"י התורה, אך מחוץ להגבלות שנתנה התורה יש לי חופש מוחלט, שהוענק לי ע"י הקב"ה ואין שום סיבה שאתן לרבנים המתיימרים להיות גדולים ואדירים לגרום לי להמרות את ציוויו של אלוהים .

--
תן דוגמא אחת להעללות דם של הקראים (ולא הקראילרים !!) על היהודים, הפרחות באוויר, כבר אמרנו ?

בכל מקרה, היהדות אכן נקבעה לפי האב, ההוכחה לכך היא שתמיד כאשר הראו שושלות בתנ"ך (..או דורות..) הראו רק את האבות, ולכן היהדות נקבעה לפי האב .
רק תוספת מאוחרת שינתה זאת, ולא, אבותיהם של רוב הקראים לא עקבו לפי הקביעה שהיהדות מועברת באם מאחר והקראים הם שושלת של יהודים שלא קיבלו את המשנה ואת התלמוד מלכתחילה , והם, תאמין לי, בהחלט הרבה יותר מסורתיים מרוב היהודים .

=--==-=--=-=
שלמה :
ה"קרע" ביהדות החל עוד עם כת הצדוקים, כת הפרושים, כת הבייתוסים, הסקריקים האיסיים וכדומה .
« עריכה אחרונה: אוגוסט 28, 2007, 19:29:00 על ידי אֹהד »

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #46 ב- : אוגוסט 28, 2007, 19:29:24 »
הם הגדילו את הקרע עוד יותר.
ממש יופי להם.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #47 ב- : אוגוסט 28, 2007, 19:30:14 »
אלו הפרושים שהחלו את הקרע כאשר פרשו מהיהדות, הפרושים הם הרבניים של היום לידיעתכם, ממש יופי לכם  :P

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #48 ב- : אוגוסט 28, 2007, 19:34:02 »
אלו הפרושים שהחלו את הקרע כאשר פרשו מהיהדות, הפרושים הם הרבניים של היום לידיעתכם, ממש יופי לכם  :P
זה ממש לא נכון זה היה עוד זרם וזה היה הרבה לפני הקרע הקראי.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #49 ב- : אוגוסט 28, 2007, 19:35:35 »
ממש כן נכון, הצדוקים הם הכוהנים שהיו מימי שלמה ודוד המלך, הפרושים פרשו מהיהדות ולכן מתכנים "פרושים" (מלשון פרישה) .