כתב נושא: בקשה: שינוי שם  (נקרא 12135 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
בקשה: שינוי שם
« להגיב #25 ב- : אוגוסט 10, 2007, 13:21:48 »
עמרי זה השם האמיתי שלו, ולמה עמרי היה מלך רשע ?
הוא דיבר על פלסר נראה לי.

דיברתי על עמרי. היה מלך ישראל רשע עובד עבודה זרה.

וחוץ מזה, זה גם שמו של החזיר מחוות השקמים...

אה עומרי אביו של אחאב. על זה נאמר רשע בן רשע (וזה גם מתאים למשפחת שרון).
באמת מפליא אותי שזה באמת שם נפוץ.
"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט עַד יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"  :sign006:

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #26 ב- : אוגוסט 12, 2007, 05:45:33 »
עמרי זה השם האמיתי שלו, ולמה עמרי היה מלך רשע ?
הוא דיבר על פלסר נראה לי.

דיברתי על עמרי. היה מלך ישראל רשע עובד עבודה זרה.

וחוץ מזה, זה גם שמו של החזיר מחוות השקמים...

רגע, אז זה אומר שבגלל כל רשע שנולד אי-פעם בשם מסויים, השם הנ"ל "שׂרוּף" לעד וּלעולְמי-עולמים? :o

או בלשוננוּ הצב"רית:

WTF?????????

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #27 ב- : אוגוסט 12, 2007, 05:51:05 »
גם בשן וגם גלעד, האם תקרא לבנך אדולף ? אולי יאסר (סתם) ?
אם עמרי לא היה הראשון שמוכר בשם עמרי אז זה היה בסדר לקרוא למישהו בשם הזה, כמו שטלי פחימה אינה הראשונה שקוראים לה טלי אז בסדר לקרוא למישהי טלי .
אבל לי אין בעיה עם זה, עמרי זה שם בסדר בעיני, בכל מקרה עמרי ואחאב הפכו את ממלכת ישראל למאוד חזקה .

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #28 ב- : אוגוסט 12, 2007, 06:18:00 »
גם בשן וגם גלעד, האם תקרא לבנך אדולף ? אולי יאסר (סתם) ?
אם עמרי לא היה הראשון שמוכר בשם עמרי אז זה היה בסדר לקרוא למישהו בשם הזה, כמו שטלי פחימה אינה הראשונה שקוראים לה טלי אז בסדר לקרוא למישהי טלי .
אבל לי אין בעיה עם זה, עמרי זה שם בסדר בעיני, בכל מקרה עמרי ואחאב הפכו את ממלכת ישראל למאוד חזקה .

לא ירדתי לסוף-דעתך. אולי זה משהוּ אצלי, לא יודע. הפכתי בה והפכתי בה, ולא מצאתי נוסחה. מה בעצם אתה רוצה להגיד? "פסול", "לא פסול", "כן פסול".. מה? :o
עמרי = אדולף..  טלי = רק "טלי פחימה".. מה?
נסה ניסוח שונה או משהוּ...

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #29 ב- : אוגוסט 12, 2007, 06:52:51 »
 ;D
א.השם עמרי הוא השם של המלך הרשע של ישראל, וכל אלה שקוראים להם עמרי נקראים על שמו .
ב.אדולף הוא שם שהיה נפוץ אך לאחר היטלר הפסיק השם להיות נפוץ מאחר והוא מזוה עם הצורר .
ג.טלי פחימה, בשונה מעמרי, אינה הראשונה שקוראים לה טלי ולכן אם מישהו מחליט לקרוא לבת שלו טלי זה לא על שמה .

יש מבין ?

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #30 ב- : אוגוסט 12, 2007, 07:11:14 »
;D
א.השם עמרי הוא השם של המלך הרשע של ישראל, וכל אלה שקוראים להם עמרי נקראים על שמו .
ב.אדולף הוא שם שהיה נפוץ אך לאחר היטלר הפסיק השם להיות נפוץ מאחר והוא מזוה עם הצורר .
ג.טלי פחימה, בשונה מעמרי, אינה הראשונה שקוראים לה טלי ולכן אם מישהו מחליט לקרוא לבת שלו טלי זה לא על שמה .

יש מבין ?

טוב, לפחות עכשיו לא עשׂית סלט שלם מהדברים שלך..

כעת נִשׁאר לך רק להסביר לי את הקשר בינם לבין מה שאני שאלתי קודם. שאלתי האם בגלל כל רשע (מוּכּר, מוּכּר) שנולד אי-פעם בשם מסויים, אותו שם נחרץ גורלו להיפסל לעדי-עד לשימושים חוזרים (גם אם היוּ הרבה אנשים אחרים ידועים בהיסטוריה בעלי אותו שם, אפילוּ היוּ צדיקים גמוּרים או סתם אנשים טובים..), ולמה.
« עריכה אחרונה: אוגוסט 12, 2007, 07:14:03 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #31 ב- : אוגוסט 12, 2007, 07:15:19 »
;D

יש מבין ?

טוב, לפחות עכשיו לא עשׂית סלט שלם מהדברים שלך..

כעת נִשׁאר לך רק להסביר לי את הקשר בינם לבין מה שאני שאלתי קודם. שאלתי האם בגלל כל רשע (מוּכּר, מוּכּר) שנולד אי-פעם בשם מסויים, אותו שם נחרץ גורלו להיפסל לעדי-עד לשימושים חוזרים (גם אם היוּ הרבה אנשים אחרים ידועים בהיסטוריה בעלי אותו שם, אפילוּ היוּ צדיקים גמוּרים או סתם אנשים טובים..), ולמה.

מאחר ש-: א'. השם עמרי הוא השם של המלך הרשע של ישראל, וכל אלה שקוראים להם עמרי נקראים על שמו, והוא האדם הראשון שנקרא בשם הזה, כל אחד שנקרא עמרי נקרא על שמו.
« עריכה אחרונה: אוגוסט 12, 2007, 07:17:55 על ידי גם בשן וגם גלעד »

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : אוגוסט 12, 2007, 07:55:41 »
אוקיי, הבנתי את כוונתך עכשיו.

וּמִניין לך שעמרי מלך ישראל היה הראשון בהיסטוריה שנִקרא עמרי? וגם אם כן, אני לא רואה שום קשר בין אותו עמרי לבין כל עמרי אחר שבעולם. יכול להיות עמרי רשע (כמו אותו המלך) ויכול להיות עמרי צדיק. יכול להיות מרדכי וענונו הבוגד השפל עוכר-ישראל, ויכול להיות מרדכי היהודי. יכול להיות דוד בן-גוריון ימ"ש ויכול להיות דוד המלך ע"ה, יכול להיות אברהם אבינוּ ויכול להיות אברוּם בורג (ושר"י). יכול להיות אדולף הצורר, ויכול להיות אדולף אחר, חסיד אומות-עולם, שהִציל יהודים בַּשואה.

זה שההורים לא רוצים לתת לילדם שם שמזוהה עם מישהוּ שהוא פסול מסיבה מוצדקת מִבְּחינתם, זה עניין שלהם, אבל זה לא הופך אותו לפסול באופן גורף.
לכן אמרת שהשם עמרי כן מקובל עליך (ולא מפני ש"עמרי גם הפך את ממלכת ישראל לממלכה חזקה". עמרי הזה היה רשע- נקודה).

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #33 ב- : אוגוסט 12, 2007, 08:14:37 »
עמרי הוא האדם הראשון בהיסטוריה היהודית והעולמית בכלל ששמו היה עמרי .
למה לקרוא לבן שלך ע"ש של מישהו רשע ? בוודאי שיש עמרי רשע, כמו המלך עמרי, ויהיה אדם בשם עמרי שהוא צדיק, אבל פה אנחנו מדברים על השם, השם לא מעיד על טיבו של האדם, אבל שם שהוא ע"ש מישהו יכול להעיד על הרצון של הורי הילד שקראו לו בשם הזה יהיה אדם בדיוק כפי שהיה האיש שע"ש נקרא הילד.
 אני בטוח שהוריו של עמרי לא ידעו מי היה עמרי, או שהם קראו לו עמרי ע"ש מישהו אחר, אני לא יודע, אך למשל, לדוד בן גוריון, ניתן השם דוד ע"ש דוד המלך, האם זה מעיד על טיבו של אותו דוד שרק נולד ? כמובן שלא, אבל זה מעיד על הטיב הרצוי, או על הרצון לקרוא למישהו בשם יהודי שהוא במקרה גם היה מלך ישראל

הדוגמא שהבאת בקשר לחסידי אומות העולם אינה רלוונטית, האם הוריו של אותו חסיד אומות עולם קראו לו אדולף בגלל שרצו שיהיה כמו האדולף הנודע ? או סתם ? אם שהם בכלל קראו לו אדולף לפני שהתגלו מעשיו של אדולף הנודע? אין זה באמת משנה, מה שמשנה הוא שאתה צריך להבין משהו בסיסי, שמו של האדם לא מעיד על טיבו, אם אני אקרא לבני (אם יהיה לי בן ולא בת) שיהיה לי בעתיד בעז"ה, שלמה, זה אומר שהוא יהיה החכם באדם ? אדם נפלא ? אני מקווה מאוד, אך זה לא שולל את האפשרות שח"ו הוא יהיה רוצח, גנב וכו' .

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : אוגוסט 12, 2007, 09:13:31 »
1. הדוגמה שהבאתי לגבי חסידי אומות-עולם כּן הייתה רלוונטית לנושא-הדיוּן של אותה פיסקה. הנושא באותה פיסקה (אם לא הבנת) היה הטענה (שלי) שאין בשם-האדם כדי להעיד על טיבו, על אופיו, על זהותו, על תכונותיו, על אישיותו וכו'. אני שׂמח שאתה חושב כמוני.

2. טענתי גם, בפסקה נִפרדת, וּללא כל קשר לַפיסקה הקודמת, כי השם שההורים מחליטים לתת לילדם או להימנע מלתת לו, יש לו קשר אך-ורק להגיגי-ליבם של אותם הורים ספציפית,- איזה שם הוא בחזקת "לגיטימי" בעיניהם ואיזה שם לא. וזה לא עניין גורף ששם מסויים הוא "תמיד" לגיטימי וששם אחר "תמיד" לא. עובדה שאתה למשל כן מחזיק את השם "עמרי" כמקובל (ולא בגלל הסיבה שציינת, כאמוּר), בעוד שהאלקשי או מישהו אחר לא. זה עניין סובייקטיבי. זה (ורק זה) מה שטענתי בַּפיסקה השנייה.

ו...אני שמח לגלות שגם בזה אתה מסכים איתי. :o

3. אל תעשה לי סלט מהדברים, תודה.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #35 ב- : אוגוסט 12, 2007, 09:32:29 »
אֹהד, אנחנוּ מסכימים על הכל, נִראה לי.
חבל על הוויכוּח, זה לא אמיתי. אנחנוּ אומרים אותו דבר וּסתם מתקוטטים לריק.. חבל על הזמן וחבל על האנרגיה. זה פשוּט מיותר וּבעיקר חסר-תוחלת.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #36 ב- : אוגוסט 12, 2007, 09:36:11 »
גם בשן, כל מה שעשיתי זה לענות לפסקה הזו :
"וּמִניין לך שעמרי מלך ישראל היה הראשון בהיסטוריה שנִקרא עמרי? וגם אם כן, אני לא רואה שום קשר בין אותו עמרי לבין כל עמרי אחר שבעולם. יכול להיות עמרי רשע (כמו אותו המלך) ויכול להיות עמרי צדיק. יכול להיות מרדכי וענונו הבוגד השפל עוכר-ישראל, ויכול להיות מרדכי היהודי. יכול להיות דוד בן-גוריון ימ"ש ויכול להיות דוד המלך ע"ה, יכול להיות אברהם אבינוּ ויכול להיות אברוּם בורג (ושר"י). יכול להיות אדולף הצורר, ויכול להיות אדולף אחר, חסיד אומות-עולם, שהִציל יהודים בַּשואה."

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #37 ב- : אוגוסט 12, 2007, 09:39:13 »
גם בשן, כל מה שעשיתי זה לענות לפסקה הזו :
"וּמִניין לך שעמרי מלך ישראל היה הראשון בהיסטוריה שנִקרא עמרי? וגם אם כן, אני לא רואה שום קשר בין אותו עמרי לבין כל עמרי אחר שבעולם. יכול להיות עמרי רשע (כמו אותו המלך) ויכול להיות עמרי צדיק. יכול להיות מרדכי וענונו הבוגד השפל עוכר-ישראל, ויכול להיות מרדכי היהודי. יכול להיות דוד בן-גוריון ימ"ש ויכול להיות דוד המלך ע"ה, יכול להיות אברהם אבינוּ ויכול להיות אברוּם בורג (ושר"י). יכול להיות אדולף הצורר, ויכול להיות אדולף אחר, חסיד אומות-עולם, שהִציל יהודים בַּשואה."

אחלה, בסדר גמוּר. :)