כתב נושא: מי פה מיתאמן ? מי פה התחיל להיתאמן ובמה?  (נקרא 63587 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
מי פה מיתאמן ? מי פה התחיל להיתאמן ובמה?
« להגיב #25 ב- : יוני 21, 2007, 21:06:26 »
מדהים, DJ Luminus ! :-*

הלוואי שהייתי עושה אלפּית מִזה ביום.
אם תרצה, אין זו אגדה.
« עריכה אחרונה: יוני 21, 2007, 21:23:22 על ידי גם בשן וגם גלעד »
The Jewish Defense League (JDL) is a terrorist Jewish organization whose purported goal is to protect Jewish people and property from anti-Semitism.

--Wikipedia.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #26 ב- : יוני 21, 2007, 21:23:51 »

אם תרצה, אין זו אגדה.

הוֹ, תודה על העידוּד. :-)

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
אני לומד קראטה
« להגיב #27 ב- : יוני 21, 2007, 21:38:23 »
אני לומד קראטה ועושה אירובי. אני לומד את הקראטה ביסודיות, כי המטרה שלי היא להגיע למצב שאני אוּכל לחסל ערבי בַּידיים.
« עריכה אחרונה: יוני 21, 2007, 21:43:04 על ידי גם בשן וגם גלעד »
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק אלירן

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אני לומד קראטה
« להגיב #28 ב- : יוני 21, 2007, 21:45:30 »
אני לומד קראטה ועושה אירובי. אני לומד את הקראטה ביסודיות, כי המטרה שלי היא להגיע למצב שאני אוּכל לחסל ערבי בַּידיים.
יפה..
עלה והצלח!

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #29 ב- : יוני 21, 2007, 21:59:37 »
וכמה הוא משקיע ?

אני מתאמן בחדר כושר המטרה שלי לעלות במסת שריר  - פיתוח גוף
גם אני התחלתי להתאמן. המטרה לעלות במסת השריר. אני מתאמן 3 - 4 פעמים בשבוע.

להיות באדי בילדר זה לא בריא ולא טבעי, לגוף יש מסה סופית, אם אתה עובר אותה מצבך רע, להרבה באדי בילדרים יש כיום בעיות לב-ריאה
תעסוק בספורט טבעי כמו שחייה..

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
« להגיב #30 ב- : יוני 21, 2007, 23:51:55 »
קודם-כל, אל תשכח לאכול חלבונים מיד אחרי האימון. גם איחור של כמה דקות יכול להשפיע על מהירות בניית השריר.

יש לי שאלה: למישהו יש עצות לאימוני מהירות כלשהם? לדעתי גם זה דבר מאוד חשוב (זריזות – הן בידיים, ברגליים וכו').

תלוי איזה סוג של מהירות,
קואורדינאציה,
מהירות של חזרות (ספרינטים),
כוח מתפרץ (קפיצה),
או מהירות:סיבולת.

הממ.. אני מתכוון יותר שנגיד לתת אגרופים ובעיטות יותר מהירים, לזוז מהר יותר ביתר קלות, כאלה דברים.
נראה לי שזה יותר באומנות לחימה מאשר מכון-כושר, אבל אני לא סגור על זה.
« עריכה אחרונה: יוני 21, 2007, 23:58:49 על ידי גם בשן וגם גלעד »
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה
ואריה אם יישאג,מי לא יירא,מי לא יירא?

מנותק פאקו411

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #31 ב- : יוני 22, 2007, 00:35:27 »
וכמה הוא משקיע ?

להיות באדי בילדר זה לא בריא ולא טבעי, לגוף יש מסה סופית, אם אתה עובר אותה מצבך רע, להרבה באדי בילדרים יש כיום בעיות לב-ריאה

שוב אתה מדבר בנושא שאתה לא מבין בו כלום.

"באדי בילדינג" זה טבעי לחלוטין כל-עוד אתה לא משתמש במִשתנים ובחומרים למיניהם.

וגם מי שמשתמש בחומרים – צריך להתאמן יותר קשה, לישון יותר טוב ולאכול הרבה יותר. מי שמשתמש בחומרים עובד יותר קשה מ"באדי בילדר" טבעי. אל תעשה הכללות.

"באדי בילדינג" בלי חומרים זה טבעי כמו ששחייה זה טבעי.
« עריכה אחרונה: יוני 22, 2007, 00:51:05 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #32 ב- : יוני 22, 2007, 01:26:50 »
הוא צודק. כשמִשקלך הוא 100 קילוגרמים ועוד של רקמה אקטיבית (למרות שגם הלב עובר עלייה במאסה מִסקווטים וכו') – לעלות במדרגות יגרום להתנשפות.

אבל חוץ מזה הוא טועה בהכל. לשתות כלור זה לא ממש טבעי (אך כיף לעשות ספרינטים מול חברים בבריכה לאימון). ובאמת גם במצב של 100 קילוגרמים שריר, אתה יותר בריא מבן-אדם שָׁמן, אפילו קצת. לדוגמה
אז מצב של 80 קילו על 8% שומן (אגב ירידה מתחת למשהו בתחום הזה, לא בריאה) תאמין לי לא יגרום שום נזק.

אגב, לפעמים לאכול שניצל צמחי מסוכן יותר מלהזריק סטרואידים.
לעשן הרבה יותר מזיק, לקחת תרופות-הרגעה הרבה יותר מזיק.
אני מדבר על טסטוסטרון ו-GH ווריאציות שלהם.
ומי שלוקח חומרים לא באמת צריך להתאמן יותר קשה. פשוט יש לו הפוטנציאל לעשות זאת ולקבל תמורה.

דבר שני, סבבתיק:
כן, זה לא חדר-כושר. חדר-כושר בארץ זה בית-בושת במקרה אחד, מועדון חברתי במקרה שני ואולי איזה חור בקיר של באדי-בילדרים, שזה הווריאציה הנורמלית יחסית.

אגרופים ובעיטות יותר מהירים. זה מתחלק ל-2:

1. כוח מתפרץ, ואני יכול לתת לך כרפרנס אתר של מתאגרף שמלמד תרגילים מסויימים לזה ספציפית (אגב, הוא יכול לעשות כמה דברים מדהימים בתחום הזה, מתח עם שתי מחיאות-כף, שכיבות-סמיכה עם 3 מחיאות-כף ומעיל של משקל עליו, מחיאה אחת מאחורי הגב כשהוא כמעט עולה על הרגליים מהדחיפה).

2. מהירות של חזרות בזמן קצר, מושגת ע"י למידה של טכניקה נכונה של התנועה קודם-כל, ואז פשוט שבירת שיאים בזמן קצר. במילים אחרות מעולם האגרוף: עבודה על ה-SPEEDBAG.
« עריכה אחרונה: יוני 23, 2007, 21:09:44 על ידי גם בשן וגם גלעד »
The Jewish Defense League (JDL) is a terrorist Jewish organization whose purported goal is to protect Jewish people and property from anti-Semitism.

--Wikipedia.

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #33 ב- : יוני 22, 2007, 01:28:21 »

אם תרצה, אין זו אגדה.

הוֹ, תודה על העידוּד. :-)
תהווה דוגמה ותתחיל להתאמן. קודם תקדיש לפחות שעה בשבוע: 3 ימים (20 דק' כל יום).
« עריכה אחרונה: יוני 23, 2007, 21:10:33 על ידי גם בשן וגם גלעד »

--Wikipedia.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : יוני 22, 2007, 04:09:04 »
מגניב, ליאו! :laugh:

אני רואה שאתה אוצר בתוכך הרבּה ידע בַּנושא, כולל מוּנחים פְּסוודוֹ-מִקצועיים שאת חציים בקושי הצלחתי להבין.. :o
תגיד, למדת את זה באיזשהוּ מקום ? ממישהוּ ספציפי ?

מנותק Roma

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #35 ב- : יוני 22, 2007, 12:14:29 »
אם כבר מדברים על שחייה:

השחייה תורמת לעיצוב הגוף?
או לכוח?
« עריכה אחרונה: יוני 23, 2007, 21:10:56 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #36 ב- : יוני 22, 2007, 14:39:34 »
אם כבר מדברים על שחייה:

השחייה תורמת לעיצוב הגוף?
או לכוח?

אין כזה דבר "עיצוב הגוף". לַשריר ישנה צורה מסויימת: שתי נק' חיבור, גידים באורך מסויים שנקבע בגנים ואינו משתנה, ורקמה רכה שהיא בעצם השריר עצמו שזה בעצם מין () צורה <--- כזאת, פחות או יותר.

בדרך-כלל ישנם מספר ראשים כאלה בכל שריר שמחוברים לאותו גיד. בקיצור זה לא משתנה. זה יכול להיות עבה או דק יותר בהקשר הזה וזהו. וזה שומר על אותה פרופורציה בעסק הזה.

אני אמחיש לך את זה כך:

קח מקל (עצם), קשור שני חוטים לבלון קטן ואת הקצה השני למקל. אלה הם הגידים. עכשיו אתה יכול לנפח את הבלון או להוציא אוויר, אבל לא לנפח שם יותר או פחות, ואתה לא יכול לפסל את הבלון – הוא יכול לגדול ולקטון. הבנת?

שחייה לא תורמת לכוח. ישנו מעבר קטן לכוח בשחייה למרחקים קצרים של <20 שניות +/-, כיוון שהמהירות של החזרות (אין לי מושג איך לקרוא לזה בעברית) קשורה מעט לגודל של השריר והקיבולת האנאירובית, בנוסף ליעילות מערכת העצבים לשלוח RATE CODING מהיר (מלא פולסים לשריר בזמן קצר), וזה טיפה עובר לכוח.
מעבר לזה, תראה שהשחיינים – ככל שהזמן עולה – נעשים קטנים יותר ורזים יותר, עם יותר שומן עליהם.

אגב, הייתי איזה שנתיים בקורס שחייה כשהייתי קטן יותר. זה לא עשה שינוי משמעותי בגוף שלי בתוך שנתיים. הייתי שמנמן ורזיתי הרבה ויכולתי לעשות כמה עליות-מתח וכו' (לא התאמנתי אז אבל משום מה היה לי איזה רצון להגיע ל-30 עליות-מתח. אגב, היה זמן שיכולתי לעשות את זה, עכשיו אני עושה 20).

לא למדתי את זה בשום קורס רשמי. כל המידע קיים באינטרנט ובסִפרות(שאת רובה גם גנבתי מהאינטרנט מאתרי-שיתוף אבל שיהיה).
« עריכה אחרונה: יוני 23, 2007, 21:18:48 על ידי גם בשן וגם גלעד »

--Wikipedia.

מנותק פאקו411

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #37 ב- : יוני 24, 2007, 04:07:47 »

אני רואה שאתה אוצר בתוכך הרבּה ידע בַּנושא, כולל מוּנחים פְּסוודוֹ-מִקצועיים שאת חציים בקושי הצלחתי להבין.. :o

אני הבאתי את ליאו מאיזה אתר לפיתוח גוף. הוא היה כאן לפניי אבל הוא חשב שאנשים כאן משוגעים בגלל רוני, עד שהסברתי לו שזה לא נכון.

והרבה זמן רציתי שליאו ישתף מהידע הרב שלו בתחום, כי שמתי לב שיש פה מתאמנים. :) ולרוב המדרכים בחדרי-כושר הם על הפנים ..
« עריכה אחרונה: יוני 24, 2007, 04:10:35 על ידי גם בשן וגם גלעד »

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #38 ב- : יוני 24, 2007, 04:11:45 »

אני הבאתי את ליאו מאיזה אתר לפיתוח גוף. הוא היה כאן לפניי אבל הוא חשב שאנשים כאן משוגעים בגלל רוני, עד שהסברתי לו שזה לא נכון.

והרבה זמן רציתי שליאו ישתף מהידע הרב שלו בתחום, כי שמתי לב שיש פה מתאמנים. :) ולרוב המדרכים בחדרי-כושר הם על הפנים ..

אה. תודה על ההסבּר. :)
באמת יש לו ידע עצוּם ולמדתי ממנוּ הרבּה.

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #39 ב- : יוני 24, 2007, 11:14:28 »
וכמה הוא משקיע ?

וגם מי שמשתמש בחומרים – צריך להתאמן יותר קשה, לישון יותר טוב ולאכול הרבה יותר. מי שמשתמש בחומרים עובד יותר קשה מ"באדי בילדר" טבעי. אל תעשה הכללות.

טעות, הבאדי בילדינג נותנת לך מסת שריר לא טבעית, זה יכול לגרום גם לבעיות בריצה וגם בקורדינציה..
תאמין לי, "I've been there"

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #40 ב- : יוני 24, 2007, 13:37:01 »
אני הייתי במכון כושר כשנה, שבה הצלחתי לפתח את עצמי די טוב.
מ-20% שומן ל-18.7% שומן, מ-85 ק"ג ל-78 ק"ג.
מ-0 עליות מתח ל-7-8 עליות מתח (כשהייתי בשיא, לפני כחודש-חודשיים).

בשל הבגרויות התחלתי להתאמן פחות ופחות, וגם יצאתי מהאיגרוף התאילנדי שהייתי בו כ-3 חודשים.

גם המכון נסגר, כך שאני צריך למצוא מקום חדש. כנראה אני אלך לקאנטרי-קלאב גלי-גיל שליד הבית שלי. מה שכן, כבר נמאס לי לעבוד על מסת שריר. שנה עבדתי על זה, וזה הפך לשגרה.

אם וכאשר אני ארשם כמנוי לקאנטרי גלי-גיל, אני כנראה אעשה רק אירובי, זאת אומרת הליכה להפחתת אחוזי-שומן וּלחיטוב, או ריצה בשביל לפתח את הסיבולת לב-ריאה.
אה, וכמובן לאחר ההליכה – מתח וכפיפות-בטן.
« עריכה אחרונה: יוני 24, 2007, 14:48:38 על ידי גם בשן וגם גלעד »

בייקר

• אורח
« להגיב #41 ב- : יוני 24, 2007, 13:38:57 »
בסוף כולם כאן יראו כמו דוד בן משה מהפורום באנגלית.

מנותק אור-לי

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #42 ב- : יוני 24, 2007, 14:10:24 »
התחלתי לעבוד באיסוף ערכות מגן , תאמין לי זה אימון אחלה אימון.
חוק העונשין, תשל"ז-1977
סימן ב': בגידה
פגיעה בריבונות המדינה או בשלמותה   97.
[ד/7]   (א)   מי שעשה, בכוונה לפגוע בריבונותה של המדינה, מעשה שיש בו כדי לפגוע בריבונותה, דינו – מיתה או מאסר עולם.       (ב)   מי שעשה, בכוונה ששטח כלשהו יצא מריבונותה של המדינה או ייכנס לריבונותה של מדינת חוץ, מעשה שיש בו

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #43 ב- : יוני 24, 2007, 14:25:34 »
וכמה הוא משקיע ?

אני מתאמן בחדר-כושר. המטרה שלי: לעלות במסת שריר – פיתוח גוף.
גם אני התחלתי להתאמן. המטרה: לעלות במסת השריר. אני מתאמן 3-4 פעמים בשבוע.

להיות "באדי בילדר" זה לא בריא ולא טבעי. לגוף יש מסה סופית. אם אתה עובר אותה, מצבך רע. להרבה "באדי בילדרים" יש כיום בעיות לב-ריאה.

טעות, הבאדי בילדינג נותנת לך מסת שריר לא טבעית, זה יכול לגרום גם לבעיות בריצה וגם בקורדינציה..

בקיצור, אם אתה בכושר לב-ריאה עלוב, וה-BMI שלך מעבר למה שתקין (שזה אגב משאיר מקום להרבה מאוד שרירים; במקרה שלי זה מעל ל-80 קילוגרמים; בגובה שלי זה מספיק להעמיס מסת-שריר שאנשים לא יוכלו ולוּ לסובב את הראש, אם אתה הולך בשרוולים ארוכים אפילו) – אז ייתכן שאתה תסבול מזה בצורה מוגבלת.

עדיין הטפלות בקטנה לדברים שוליים.
« עריכה אחרונה: יוני 24, 2007, 14:53:06 על ידי גם בשן וגם גלעד »

--Wikipedia.

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #44 ב- : יוני 24, 2007, 14:30:43 »

חח.. פרשתי לא בגלל רוני אלא בגלל הפורום האנגלי והגזענות שם כלפי שחורים, כמעט יותר מכלפי ערבים (מה אכפת לכם משחורים, קיבינימט??).
« עריכה אחרונה: יוני 24, 2007, 14:53:56 על ידי גם בשן וגם גלעד »

--Wikipedia.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #45 ב- : יוני 24, 2007, 14:59:15 »

חח.. פרשתי לא בגלל רוני אלא בגלל הפורום האנגלי והגזענות שם כלפי שחורים, כמעט יותר מכלפי ערבים (מה אכפת לכם משחורים, קיבינימט??).

ליאו, אם אתה תזלזל בבעיות של אחרים, יזלזלו בבעיות שלך.

השחורים האנטישמים ואלה שהמירו את עצמם למוסלמים הם בעיה אמיתית באמריקה. כל השיט של "חודש למרטין לותר קינג", "חודש השחורים", Black History Is World History וכו'.. כמו שלא אומרים לך "מה אכפת לך מערבים" אל תאמר "מה אכפת לכם משחורים".

אנחנו צריכים להתאחד נגד אויב משותף ולא להתפלג.
« עריכה אחרונה: יוני 24, 2007, 19:57:13 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #46 ב- : יוני 24, 2007, 15:05:04 »
מבחינתי שחורים מוסלמים הם מוסלמים.
מבחינתי שחורים אנטישמים הם אנטישמים.

ולא זכור לי ששמעתי אי-פעם משהו בּראפּ על יהודים (אבל הרבה, נגיד, על נצרות וכו'..).

זה עדיין לא אומר להתאחד נגד שחורים. חוץ מזה, כמו שאמרתי, JTF האנגלי באותה תקופה הזכיר לי את "סטורמפרונט" (אבל יהודי).
אולי כדאי להפסיק לרדת על השחורים, שהם אולי יהיו יותר בעדנו ופחות נגדינו???

נ.ב.:
כשנכנסתי לפורום האנגלי באותה פעם, היה שם פורום שנִקרא "פורום חיים בריאים". אנשים שם לא יודעים כלום. יש שם חבר בשם JDL4EVER, שגם נכנס לפורום העברי, בחור נחמד ביותר.הוא טוען שלא צריך לאכול ארוחת-בוקר................
וחבר אחר שם טוען שאותו דוד בן-משה נהייה חולה (כנראה הצטננות או משהו) בגלל הרמת-משקלות.... WTF?

אגב, אני נכנסתי לפה עוד פעם כי רציתי לראות עד כמה "גדול" דוד בן-משה באמת. נראה לי שהוא עושה תוכנית עם חיים, והוא לא נראה כאילו הוא מתאמן.
« עריכה אחרונה: יוני 24, 2007, 20:01:37 על ידי גם בשן וגם גלעד »

--Wikipedia.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #47 ב- : יוני 24, 2007, 15:11:08 »
אולי הם קוראים להם "שחורים" אבל זה ברור שהם מתכוונים רק לשונאי אמריקה ושונאי היהודים, וכל מי שמשתמש בסמים.
בדיוק כמו שאנחנו שונאים ערבים אבל כאשר נעשה טרנספר נשאיר את מי שהוא בעד ישראל וכו'.

גם הערבים אומרים לעולם שהם בעד שלום, שהם לא רוצים מלחמות וכו', אבל מתחת לפני השטח אתה לא יודע מה קורה.

לא אמרתי שזה להתאחד נגד שחורים; זה להתאחד נגד כל מי שמאיים על העולם המערבי. אני מאמין שכל הבעיות שלנו, של אירופה ושל ארה"ב, קשורות אחת בשנייה כמו בשרשרת ואי-אפשר לפתור אחת לגמרי מבלי שהשנייה תיפתר גם היא, ולהיפך.
« עריכה אחרונה: יוני 24, 2007, 20:02:37 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #48 ב- : יוני 24, 2007, 15:12:53 »

ליאו, אם אתה תזלזל בבעיות של אחרים יזלזלו בבעיות שלך.
השחורים האנטישמים ואלה שהמירו את עצמם למוסלמים הם בעיה אמיתית באמריקה, כל השיט של חודש למרטין לותר קינג, חודש השחורים, Black History Is World History וכו', כמו שלא אומרים לך "מה אכפת לך מערבים" אל תאמר "מה אכפת לכם משחורים", אנחנו צריכים להתאחד נגד אויב משותף ולא להתפלג.

מה הבעיה שלך עם מרתין לות'ר קינג? הרי הוא היה פרו-ישראלי.
« עריכה אחרונה: יוני 24, 2007, 20:03:07 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #49 ב- : יוני 24, 2007, 15:18:21 »
וכמה הוא משקיע ?

אני מתאמן בחדר-כושר. המטרה שלי: לעלות במסת שריר – פיתוח גוף.
גם אני התחלתי להתאמן. המטרה: לעלות במסת השריר. אני מתאמן 3-4 פעמים בשבוע.

להיות "באדי בילדר" זה לא בריא ולא טבעי. לגוף יש מסה סופית. אם אתה עובר אותה, מצבך רע. להרבה "באדי בילדרים" יש כיום בעיות לב-ריאה.

בקיצור, אם אתה בכושר לב-ריאה עלוב, וה-BMI שלך מעבר למה שתקין (שזה אגב משאיר מקום להרבה מאוד שרירים; במקרה שלי זה מעל ל-80 קילוגרמים; בגובה שלי זה מספיק להעמיס מסת-שריר שאנשים לא יוכלו ולוּ לסובב את הראש, אם אתה הולך בשרוולים ארוכים אפילו) – אז ייתכן שאתה תסבול מזה בצורה מוגבלת.

עדיין הטפלות בקטנה לדברים שוליים.

ממש לא נכון.. הטעות של הבאדי בילדרים זה שהם לא עושים אירובי, ואני מכיר הרבה כאלו, (בגלל זה אמרתי "הייתי שם").. ואז לא רק שאתה לא מחטב טוב את הגוף, אתה מעלה במשקל השרירים והריאות שלך נשארות כרגיל, ואז יש הפרשים בין הריאות לשרירים וזה מזיק בהרבה דרכים לגוף, לפעמים נזק בלתי הפיך.