כתב נושא: מצבן של הנשים מעולם לא היה טוב יותר (באמת?)  (נקרא 17352 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מצבן של הנשים מעולם לא היה טוב יותר (באמת?)
« להגיב #50 ב- : יוני 20, 2007, 13:58:54 »
ארצות הברית זו לא דוגמה לחופש אילו אתה שחור יהיה לך יחס כמו לאדם שיש לו IQ 88 ואין לו הרבה סיכוי להצליח בחיים לא משנה מה הוא באמת.
מי האנשים שמתייחסים ככה לשחורים???
אני בטוח שאצלנו בפורום אין אף אחד כזה.
« עריכה אחרונה: יוני 20, 2007, 14:07:54 על ידי pbc »

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #51 ב- : יוני 20, 2007, 14:04:46 »
בישראל משגשג מסחר בנשים בעקר מהגוש הסובייטי . בוא לא נתעלם מהעובדה הזאת. זה שאחרים מגעילים ורעים והאו"ם הם אנטישמים לא מסיר מעלינו  את הצורך לבדוק את מעמד הנשים בארץ. הטענות שלי כלפי הפמניסטיות שהן ברובן שמאלניות והן דואגות לערבים המסכנים (ששולחים נשים להתפוצץ) יותר מאשר לנשים. זה ממש לא נכון שבארץ יש שכר שווה וקדום שווה של נשים. תראו את אחוז הנשים בכנסת. תאמינו לי שיש פמיניסטיות יפות ומושכות חלק מהפורם חושב בתבניות לא נכונות.

אף אחד לא מתעלם מכך, הממשלה פושטת על סחר בנשים יום יום, אך לא ייתכן שאנו נעמוד במקום האחרון של הטבלה לזכויות נשים למרות שאנו בין האומות היחידות שבהן יש נשים מנהיגות, משכילות ושרות בממשלה, לעומת עמים אחרים שמפלים את הנשים מכל בחינה ומפלים אותן, אפילו במדינות שנקראות מדינות מערביות, כמו צרפת וארה"ב מעולם לא היה להם אחוז גבוה כל כך של נשים בממשל או שבכלל לא היו להם נשים מנהיגות, לעומת ישראל.
נכון מאוד, ישראל היא המדינה הראשונה בעולם שבראשה עמדה אישה

זה הכל עניין של מוניטין, הרבה יותר קל להאשים את ישראל, מדינה קטנה ששותקת תמיד, "החננה של ביה"ס"

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #52 ב- : יוני 20, 2007, 14:07:15 »
ארצות הברית זו לא דוגמה לחופש אילו אתה שחור יהיה לך יחס כמו לאדם שיש לו IQ 88 ואין לו הרבה סיכוי להצליח בחיים לא משנה מה הוא באמת.

ישראל הייתה בין הראשונות שהגיעה למודעות אנטי גזענית שטבועה בתרבות, אם אתה זוכר את המחזמר "אל תקרא לי שחור".
ארה"ב גם תמכה במשטר האפרטהייד.
« עריכה אחרונה: יוני 20, 2007, 15:26:41 על ידי tomsalts »

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
« להגיב #53 ב- : יוני 20, 2007, 15:24:17 »

בפורום לא,דיברועל ארה"ב בעיקר
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה
ואריה אם יישאג,מי לא יירא,מי לא יירא?

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #54 ב- : יוני 20, 2007, 15:27:49 »

ישראל הייתה בין הראשונות שהגיעה למודעות אנטי גזענית שטבועה בתרבות, אם אתה זוכר את המחזמר "אל תקרא לי שחור".
אתה טועה, ישראל היא הייתה בת הברית הטובה ביותר של ד.א. ואילו ארה"ב הטילה עליה סנקציות

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #55 ב- : יוני 20, 2007, 15:31:00 »

אתה טועה, ישראל היא הייתה בת הברית הטובה ביותר של ד.א. ואילו ארה"ב הטילה עליה סנקציות

אני לא חושב שזה הגיוני, הרי הבאנו לכאן אנשים שחורים, למה שנתמוך במשטר שכזה? והרי לארה"ב יש היסטוריה של אפליה.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #56 ב- : יוני 20, 2007, 16:12:18 »
בישראל משגשג מסחר בנשים בעקר מהגוש הסובייטי . בוא לא נתעלם מהעובדה הזאת. זה שאחרים מגעילים ורעים והאו"ם הם אנטישמים לא מסיר מעלינו  את הצורך לבדוק את מעמד הנשים בארץ. הטענות שלי כלפי הפמניסטיות שהן ברובן שמאלניות והן דואגות לערבים המסכנים (ששולחים נשים להתפוצץ) יותר מאשר לנשים. זה ממש לא נכון שבארץ יש שכר שווה וקדום שווה של נשים. תראו את אחוז הנשים בכנסת. תאמינו לי שיש פמיניסטיות יפות ומושכות חלק מהפורם חושב בתבניות לא נכונות.

אף אחד לא מתעלם מכך, הממשלה פושטת על סחר בנשים יום יום, אך לא ייתכן שאנו נעמוד במקום האחרון של הטבלה לזכויות נשים למרות שאנו בין האומות היחידות שבהן יש נשים מנהיגות, משכילות ושרות בממשלה, לעומת עמים אחרים שמפלים את הנשים מכל בחינה ומפלים אותן, אפילו במדינות שנקראות מדינות מערביות, כמו צרפת וארה"ב מעולם לא היה להם אחוז גבוה כל כך של נשים בממשל או שבכלל לא היו להם נשים מנהיגות, לעומת ישראל.

אתה צודק. הייתי מַציע לַמדינוֹת החברות בּאוּ"ם-שמוּ"ם לפשפש היטב בציציוֹתיהן לפני שהן באוֹת אלינוּ בקובלנות בענייני-מוּסר.

אני מסכים גם עם רוב הדברים שאמרה ציפורה. הנתוּנים הלא-מחמיאים בנושא הסחר בנשים בארצנוּ חמוּרים וּמדאיגים כשלעצמם, וּמוּטב לנוּ כִּמדינה השואפת להיות מוּסרית (לפחוֹת בעיני עצמהּ) שיתפּסוּ מקום יותר מרכזי בסולם-העדיפויות החברתי שלנוּ (לא חושב שיש איזשהוּ 'הכרח-על' לגרום לכך שמִספּר הנשים בַּכּנסת יהיה שווה למִספּר הגברים, אגב..).

ברם, יש להימנע מהצמדת דִברי-ביקורת לגיטימיים שלנוּ 'מִבּית' לַקישקוּש האנטישמי של השמוּ"ם שעליו דובר בטופיק זה, ולוּ מחשש קל שהדברים עלוּלים להיתפס כ'הודאה באשמה' וכִ'כניעה' לאנטישמיוּת (למרות שדווקא ציפורה מאד הדגישה שזה ללא קשר ושהדו"ח של השמוּ"ם הוא באמת מוגזם להחריד וחסר כל פרופורציה מציאוּתית וכו', ואוּלם בכל-זאת): הייתי פותח שרשוּר חדש ונִפרד על סחר בנשים. זאת דעתי.

אגב, על דבר אחד ממש לא הסכמתי עם ציפורה. "פמיניסטיות יפות ומושכות"...?? ???

פחח!, אין חיה כזאת. :coolsmiley:

מנותק zipora

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #57 ב- : יוני 20, 2007, 21:39:10 »
כאשר אני לא מסכימה עם דעה אני מתייחסת לדעה ולא ישר טוענת שמי מחזיק בדעה זו  הוא מכוער ולא מושך מינית ולא התחתן. לעומת זאת, בפורום הנכבד, כאשר מתייחסים לתנועה של נשים מיד עולה הצורה שלהן מצבן המשפחתי וגילן. זה לצערי מראה שיש עוד הרבה מה לשפר נושא. ושוב אני אומרת רב הנשים שנהיו פמיניסטיות זה לא בהכרח מתוך תסכול אישי. חיים טוען שזו תנועה ששמה בראש את האגו. זכותו, אני לא חושבת ככה. אבל כמו שאמרתי הן פנו (לפחות בארץ) לזכויות הערבים ולא לזכויות הנשים. ולגם בשן וגם גלעד תאמין לי שאני יודעת על מה אני מדברת. אבל זה באמת לא רלוונטי. ושוב אני אומרת האום הם חיות רעות העולם וצריך להגיב על כל תעמולה שלילית שהוא עושה ובתקיפות וגם בנושא נשים. זה נוגע בנושא אחר שההסברה הישראלית היא חלשה מטופשת וכל הזמן מתנצלת.

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #58 ב- : יוני 20, 2007, 23:35:01 »
בישראל משגשג מסחר בנשים בעקר מהגוש הסובייטי . בוא לא נתעלם מהעובדה הזאת. זה שאחרים מגעילים ורעים והאו"ם הם אנטישמים לא מסיר מעלינו  את הצורך לבדוק את מעמד הנשים בארץ. הטענות שלי כלפי הפמניסטיות שהן ברובן שמאלניות והן דואגות לערבים המסכנים (ששולחים נשים להתפוצץ) יותר מאשר לנשים. זה ממש לא נכון שבארץ יש שכר שווה וקדום שווה של נשים. תראו את אחוז הנשים בכנסת. תאמינו לי שיש פמיניסטיות יפות ומושכות חלק מהפורם חושב בתבניות לא נכונות.

אתה צודק. הייתי מַציע לַמדינוֹת החברות בּאוּ"ם-שמוּ"ם לפשפש היטב בציציוֹתיהן לפני שהן באוֹת אלינוּ בקובלנות בענייני-מוּסר.

אני מסכים גם עם רוב הדברים שאמרה ציפורה. הנתוּנים הלא-מחמיאים בנושא הסחר בנשים בארצנוּ חמוּרים וּמדאיגים כשלעצמם, וּמוּטב לנוּ כִּמדינה השואפת להיות מוּסרית (לפחוֹת בעיני עצמהּ) שיתפּסוּ מקום יותר מרכזי בסולם-העדיפויות החברתי שלנוּ (לא חושב שיש איזשהוּ 'הכרח-על' לגרום לכך שמִספּר הנשים בַּכּנסת יהיה שווה למִספּר הגברים, אגב..).

ברם, יש להימנע מהצמדת דִברי-ביקורת לגיטימיים שלנוּ 'מִבּית' לַקישקוּש האנטישמי של השמוּ"ם שעליו דובר בטופיק זה, ולוּ מחשש קל שהדברים עלוּלים להיתפס כ'הודאה באשמה' וכִ'כניעה' לאנטישמיוּת (למרות שדווקא ציפורה מאד הדגישה שזה ללא קשר ושהדו"ח של השמוּ"ם הוא באמת מוגזם להחריד וחסר כל פרופורציה מציאוּתית וכו', ואוּלם בכל-זאת): הייתי פותח שרשוּר חדש ונִפרד על סחר בנשים. זאת דעתי.

אגב, על דבר אחד ממש לא הסכמתי עם ציפורה. "פמיניסטיות יפות ומושכות"...?? ???

פחח!, אין חיה כזאת. :coolsmiley:

תלוי, פמניסטיות במידה זה בסדר, אבל פמניסטיות קיצוניות זה דבר מפחיד, קשה להבדיל בינן לבין ערפאת..

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #59 ב- : יוני 21, 2007, 00:09:25 »
כאשר אני לא מסכימה עם דעה אני מתייחסת לדעה ולא ישר טוענת שמי מחזיק בדעה זו הוא מכוער ולא מושך מינית ולא התחתן. לעומת זאת, בפורום הנכבד, כאשר מתייחסים לתנועה של נשים מיד עולה הצורה שלהן, מצבן המשפחתי וגילן. זה לצערי מראה שיש עוד הרבה מה לשפר בנושא. ושוב אני אומרת רב הנשים שנהיו פמיניסטיות זה לא בהכרח מתוך תסכול אישי. חיים טוען שזו תנועה ששמה בראש את האגו. זכותו, אני לא חושבת ככה. אבל כמו שאמרתי הן פנו (לפחות בארץ) לזכויות הערבים ולא לזכויות הנשים. ולגם בשן וגם גלעד תאמין לי שאני יודעת על מה אני מדברת. אבל זה באמת לא רלוונטי. ושוב אני אומרת: האו"ם הם חיות רעות בעולם וצריך להגיב על כל תעמולה שלילית שהוא עושה ובתקיפות, וגם בנושא נשים. זה נוגע בנושא אחר, שבו ההסברה הישראלית היא חלשה, מטופשת וכל הזמן מתנצלת.

ציפורה, אני מתנצל אם כך. אני התכוונתי בבדיחוּת-הדעת להיערתי האחרונה בעניין המראה החיצוני של "פמיניסטיות". אני מתנצל אם נִפגעת. אני מודה שלפעמים חוש-ההומור שלי אינו מוּבן מאליו לכוּלם.

ה"נושא האחר", כפי שהִגדרת אותו בהודעתך האחרונה, הוא-הוא הנושא המרכזי של הדיוּן פה, ולא כל היתר. דהיינוּ הנושא הוא החזירוּת האנטישמית של השמוּ"ם, ולא מה שאת בחרת להתמקד בו – דהיינוּ מעמדן הירוּד (לדעתך) של הנשים בישראל וגורלן המר (לדעתך) והאכזר. אם את רוצה לפתוח פה דיוּן חדש על נושא זה – הרי שאת יותר מִמוזמנת לעשות זאת באשכול נִפרד, ועל זה דיברתי.

ולמה?

כי ברגע שמַציגים נושא שיש עליו מחלוקת בהקשר של נושא שאין עליו מחלוקת, אוטומטית מתערערת גם החסינוּת של הנושא שאין עליו מחלוקת. ככה זה. וזה לא טוב, או עדיף שלא, כי באמת אין קשר בין הדברים. וזה סתם פוגע האחד בַּשני.

אני מאמין לך שאת מגנה כמו כולנוּ את אמירוֹתיו של השמוּ"ם האנטישמי, אבל דווקא משׁוּם כּך, כדאי היה לפעול באופן טאקטי יותר ולפתוח שרשוּר אחר, כדי שהדברים הבּאמת-חשוּבים לא ייתפסוּ באותו קונטקסט יחד עם כל העניינים האחרים – שמקומם יפה והם לגיטימיים ואפילוּ חשוּבים, אבל לא כּאן, מִשׁוּם שׁכּאן הם עלוּלים להיתפס כמו שהם עלוּלים להיתפס גם אם לא התכוונת לכך וגם אם תבהירי שלא התכוונת לכך 500 פעמים בכל הודעה. כּאן זו קטגוריה של "פיקוּח-נפש" (אנטישמיוּת), קטגוריה שלא שקוּלה בִּכְלל כנגד הנושאים ה"פנימיים" האחרים, וחשוּב לעשות הכל לשמור על זה כּך. ולכן כל מה שעלוּל להיות מוּבן, ולוּ לעין תועה, כנוגד, ולוּ "למראית-עין", את הדבר שכּוּלנוּ מסכּימים עליו כּאן (וּברוּך ה' על זאת) – יִמצא לוֹ מקום אֲחַר כּבוד מִחוּץ לאשׁכּוֹל זה. זאת דעתי.

ושוּב, אני מאמין לך שאת מגנה את הדברים של השמוּ"ם לגמרי ושאת חושבת שהם חסרי-פרופורציה ריאלית לחלוטין. אבל זה גם קצת עניין של טאקט, כַּנִראה.. אין מה לעשׂות.

ולַנושא המרכזי שמעסיק אותך: אני פמיניסט אמיתי.  כּן! אני חושב שאישה צריכה להיות אישה ולא גבר. ואני חושב שמצבן של הנשים בישראל ביחס למצבן בָּעולם הרבה יותר טוב בישראל מאשר ברוב המדינות המערביות, קל וָחומר בִּשאר המדינות. אבל גם אילוּ הייתי חושב שמצבן של הנשים בישראל לא היה יכול להיות יותר גרוּע, הייתי פותח דיוּן מיוּחד בשרשוּר אחר ונִפרד בָּעִניין הספציפי הזה, חלילה לא  לערבב "שִׂמחה" בְּ"שִׂמחה". (יצא לי ניסוּח גרוּע, אני יודע. בחחחעע.. :P)

הבנת עכשיו ?

דרך-אגב, אני מאד אוהב לקרוא את ההודעות שלך. הן מאד מדוייקות, מאד חכמוֹת וּמאד לָעִניין.
חבל שאת לא כותבת יותר.. באמת. :)
« עריכה אחרונה: יוני 21, 2007, 00:15:21 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק פאקו411

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #60 ב- : יוני 21, 2007, 01:59:13 »

קיצ

אני לא חושב שזה הגיוני, הרי הבאנו לכאן אנשים שחורים, למה שנתמוך במשטר שכזה? והרי לארה"ב יש היסטוריה של אפליה.

למה שלא?
 המשטר הזה תרם המון בחלקים שונים למדינה וליחסים הכלל עולמיים שלנו

ותאמין לי שאם היהי עדיין את המשטר הזה דרום וכלל אפריקה הייתה ניראת ביכלל אחרת
לא כמו שהיא עכשיו

מעוז למחלות
מעוז לעוני
מעוז לאילמות
מעוז לפשע

בקיצור לא יעזור כמה מיליארדים האו"ם ושחר המדינות החברות בו  יתנו מיליארדים לאפריקה עד שלא יקום מישטר יציב וראוי שיודע לנהל מדינה כמו  שהיה  בזמנו ( אפילו שהם היו גיזענים )אפריקה כרגיל תמשיך להיתפרק ולהיות בעוני

אפריקה = "בור השופכין של העולם"

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #61 ב- : יוני 21, 2007, 02:44:18 »
מעניין מה יהיה עכשיו כשקבלני הנפט עוברים לאפריקה (מדינות כמו ניגריה, אנגולה).
אפילו הערבים ניצלו איכשהו את הנפט ובנוּ את כל גורדי השחקים בדובאי וכו'.

אני ממש ממש לא גזען, אני נגד כל מה שחיים אומר על שחורים (למרות שאני מבין את הסיבה לכך, אנטישמים).

אבל מה הסיכוי שלא יהיה שם עוד פעם משבר יהלומים או איך שלא קראו לזה?
« עריכה אחרונה: יוני 21, 2007, 03:56:03 על ידי גם בשן וגם גלעד »
The Jewish Defense League (JDL) is a terrorist Jewish organization whose purported goal is to protect Jewish people and property from anti-Semitism.

--Wikipedia.

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #62 ב- : יוני 21, 2007, 12:01:13 »

קיצ

למה שלא?
 המשטר הזה תרם המון בחלקים שונים למדינה וליחסים הכלל עולמיים שלנו

ותאמין לי שאם היהי עדיין את המשטר הזה דרום וכלל אפריקה הייתה ניראת ביכלל אחרת
לא כמו שהיא עכשיו

מעוז למחלות
מעוז לעוני
מעוז לאילמות
מעוז לפשע

בקיצור לא יעזור כמה מיליארדים האו"ם ושחר המדינות החברות בו  יתנו מיליארדים לאפריקה עד שלא יקום מישטר יציב וראוי שיודע לנהל מדינה כמו  שהיה  בזמנו ( אפילו שהם היו גיזענים )אפריקה כרגיל תמשיך להיתפרק ולהיות בעוני

אפריקה = "בור השופכין של העולם"

ברור שזה ככה, המליציות והדת האיסלאמית החריבו את המקום..

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #63 ב- : יוני 21, 2007, 14:09:11 »

כי הכל אינטרסים, זה למה.

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #64 ב- : יוני 21, 2007, 16:40:02 »

כי הכל אינטרסים, זה למה.

השאלה אם הייתה התנגדות מצד העם או לא.