כתב נושא: צע"ל-צבא ערבי לישמאל, עצר אתמול עם המשטרע 50-מתיישבים-  (נקרא 22210 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק עֹמרי

• Omriz לשעבר
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • -===האויב הערבי מבין רק בכוח===--
    • האמת על דת האיסלאם
עומרי אתה צודק אבל בפירוש מותר לסרב פקודה בצבא.אני אישית סירבתי פקודה בצבא ונענשתי.
יש פקודה לא חוקית כמו לשדוד בנק או לאנוס ערביה או לגרש יהודי או לאכול חזיר.
במצב כזה יש שתי אופציות:א.מילוי הפקודה וקבילה ב.סירוב פקודה ונשיאה בתוצאות.

מה זה פקודה לא חוקית בשבילך? אולי פקודה לא חוקית בשבילך היא חוקית בשבילי ולהיפך?!
זאת אומרת שאתה מזדהה עם החולירות האלה, הטייסים האלה, שסירבו לצאת למשימות וחתמו על עצומה נגד הפצצות בעזה.??
כי אם אתה אומר שמותק לימני לסרב פקודה כמו כשהתנתקות לא ניראת לו, אז גם מותר לשמאלני לסרב פקודה כש"להרוג" מחבל זה לא ניראה לו!
בוא תגיד לי מה היה קורה אם במלחמה האחרונה כשכוח של יחידה מובחרת היה יוצא ללבנון כדי לחסל עשרות מחבלים, וכולם מהם היו שמאלנים והיו מסרבים לצאת (כי ככה חינכו אותם)
מי היה יוצא במקומם? אז מה? מעכשיו ניתן לשמאלנים לעשות עבודות עם טפסים ולימנים ניתן את ההפצצות? ככה זה עובד?
אני ראיתי אתמול סרט על ההתנתקות, סרט דוקומנטרי, סרט מעולה!!! שבישוב נצר חזני היה באותה תקופה מתנחל שהוא טייס!!
וחברים יקרים שלי, אותו טייס קיבל את הגזרה משמיים, הוא לא סירב פקודה!! הוא קרא במדרשה לכל הנערים לא להרים ידיים אבל בשום פנים ואופן לא להיכנע!!
הוא אמר אם יצטרכו שירימו אותי בכוח, אני לא אלך בכוחות עצמי, ומאותו צד הוא לא הלך נגד הצבא!! הוא לא סירב ולא קרא לסרב!
אותו טייס הבין שאם הקב"ה החליט על הגזרה הנוראית הזאת "התנתקות", אז זה מה שיקרה!! וכמו שמברכים על הטובה, מברכים על הרעה!
"לעשות נקמה בגויים תוכחות בלאומים, לאסור מלכיהם בזיקים ונכבדיהם בכבלי ברזל"
כדי להפסיק את האלימות יש להשתמש באלימות!
"הפתרון להפסקת הפיגועים: חזיר!"

מנותק tm1

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
פלסר, בסופו של דבר, אני חי היטב עם אחיי החרדים למרות שחלקים זעירים מהם  בגדו בעם היהודי (עיין ערך חלקים הזויים מסאטמר ונאטורי קרטא).
הם תכ'לס אנשים טובים, המקיימים אורח חיים שכולו תורה, יש בהם עשבים שוטים כמו בכל חברה, ואפילו באחוז מופחת מכל חברה אחרת, הם תורמים בדי והותר אפיקים אחרים שאינך יודע או מודע להם, וכן אני מוכן לחיות עם חברה מצומצמת מאוד שמקדישה את חייה לאוהלה של תורה נטו ואיני צריך שיתגייסו לצבא דווקא, מה גם שאם תבדוק, תגלה שבעשרים שנה האחרונות כל מחזור הגיוס הולך ומתייצב על פחות מ- 50% גיוס, מה שאומר שכמות המשתמטים הלא דתיים (קרי: חילוניים, למרות שאינני אוהב לקרוא להם בדרך זו), עולים על אחיהם החרדים בעשרות מונים, לך תתלונן על אביב גפן, ג'קו אייזנברג ושות' לפני שאתה בוכה מרה על אחוזי הגיוס בעולם החרדי.
הערבים הם הבעיה ובה יש להתמקד.

בוודאי .

החרדים , קיצוניים ככל שיהיו - ל_א רוצים במותם של הדתיים והחילונים היהודים .
הערבים שחיים בארץ ישראל (גם ביהודה ושומרון וגם בשאר הארץ ) כ_ן  רוצים במותם של הדתיים והחילוניים ( וגם החרדים ) היהודים .

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
צע"ל-צבא ערבי לישמאל, עצר אתמול עם המשטרע 50-מת
« להגיב #152 ב- : מאי 29, 2007, 00:06:16 »
מסכים איתך נץ וגאה בזה, אבל חוץ מהערבים יש את החרידים אוכלי החינם שלא משרתים בצה"ל ומביאים עליו ביקורת ועל כל שאר היהודים, דתים, חילוניים לא משנה מגינים עלייהם והם יורקים לנו בפנים.

החרדים לא יכולים לשרת היום בצה"ל (לצערם) מִפּאת נושאי כשרוּת וּפְריצוּת. גם לצה"ל, מן העבר השני, יש בעייה לשלב אותם בשל אותם נושאים - ואם תִשאל את צה"ל, הוא מעדיף לוותר עליהם.  בע"ה העניין הזה יסתדר עם החלפתו של המִמשל הקיים במִמשל כהניסטי. אז, לא רק שלא תהייה להם בעייה לשרת בצה"ל, אלא הם גם ישׂמחוּ ויגידוּ לנוּ תודה שפתחנוּ לפניהם את הדרך.

לא שכולם ירוּצוּ מייד "למלא את חובתם לַמדינה". יהיוּ כּאלה שימשיכוּ "למלא את חובתם לַמדינה" על-ידי לימוּד-תורה. גם זו "חובה לַמדינה" - אבל רק למי שמתאים. מי שלא, יתגייס לצבא וישרת את המדינה כמו כל השאר. יהיה מִיוּן בָּרמה האידיבידוּאלית-האישית ביותר.  זאת ההשקפה הכהניסטית, וזאת בדיוק ההשקפה של התורה. גם בימי משה רבּנוּ עה"ש היה צבא לוחם בחרב וצבא לוחם בלימוּד-תורה. זה צְבא ה' וזה צְבא ה'. העם היהוּדי צריך את שניהם באופן שווה.  אבל לא יהיה מצב כמו היום, שבו כולם בַּמִגזר החרדי מְנוּעים מִבּחינה שרירוּתית-קולקטיבית מִלשרת בַּצבא (שוּב, שלא מִתוך בחירה..) וּממשיכים לקבּל מהמדינה תמיכה עבוּר משהוּ שהם לא מתאימים (ולפעמים גם לא רוצים!) למלא.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
 אני פשוט חייב שמישהו יישב לי את הסתירה.

דווקא כך, אתה טוען שחילוני שיושב בישראל הוא כובש אכזר ואין לו זכות על המדינה הזאת. יודע מה, אני מכבד את דעתך, אבל שניה אחרי זה חיים מדבר כאן על ה"אחים החילונים שלנו".

אז איך הימין האמיתי מוכן לקבל אליו חילונים אם הוא חושב שאין להם זכות על המדינה הזאת? (כשאני אומר חילוני אני לא מתכוון למסורתי. יש הבדל).

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #154 ב- : מאי 29, 2007, 04:22:46 »
  או, עכשיו אתה מדבּר לָעִניין. על זה בדיוּק כתבתי בהודעתי הלפני-קודמת. חיים כבר עשה לא תכנית אחת ולא שתיים בַּנושא הזה ונתן תשובה מלאה וּמַקיפה שיישבה את הסתירה שאתה מדבּר עליה לחלוטין. גם לי כחילוני הייתה הרגשת סתירה כזאת בהתחלה, וכעת אין לי עוד.  בִּגלל זה אמרתי- חכּה לַתכנית של חיים. הוא יסביר לך הכל. :) סבלנוּת. אתה איש חכם. שני סרטונים של חיים בַּנושא ואתה תבין בדיוּק את מה שרוּבּנוּ כּאן מבינים, ורוּבּנוּ הרי חילוניים...

בגדול, התשובה היא כזאת: עם ישראל כיום לא מוּכן לייעוּדוֹ האמיתי, עקב כל שטיפת-המוח רבת-השנים של התשקורת האנטי-יהודית בישראל ושל המִמסד הבולשביקי, ועקב הגלות הארורה שעיוותה את הלך-מחשבתו והפכה אותו לנכה מבחינה פסיכולוגית ומנטאלית - מרגיש "נִפסד", חלש, "כפוף", חסר-ביטחון מול העולם, ללא עמוד-שידרה רוחני וּללא אמונה בזכותוֹ הבּסיסית לשׂרוד.  העמדה של הימין האמיתי היא לא להיכנס לחיים האישיים של הפרט, אבל כּן להרבּוֹת בהשפעה וּבשינוּי דרך חינוּך בני-הנוער לערכים יהודיים, שמירה על צביון יהודי של המדינה, כיבוד תכנים וּסמלים יהודיים, לימוד והטפה של מושׂגי-יסוד בעולם היהדוּת כמו תפילין, מזוזה, גמרא; יצירת אמצעים שיביאו לעידוּד יהודים להבין מי הם וּמה הם ולמה הם - לא כדי להכריח חו"ח, אלא כדי שבִּרְבוֹת הימים הבן שלך, נדב, ירצה כבר לבד, בטבעיוּת, את מה שאנחנוּ לא מוכנים אליו נפשית כרגע (וּבִגלל זה אנחנוּ בארץ שלנוּ עם השׂפה שלנוּ עם התורה שלנוּ - אבל אנחנוּ בַּגלוּת.  בִּגלל זה אנחנוּ אוחזים בידינוּ את עיר-הקודש.. עיר-הבּירה ההיסטורית שלנוּ --- אבל היא לא באמת בידינוּ.  וכו' וכו').

אתה מבין כמה זה מורכב, נדב?  ההשקפה ה"כהניסטית" (אני מרגיש די מגוחך שאני אומר "כהניסטית". הכוונה היא "יהודית", זה אותו דבר; ההשקפה ה"יהוּדית") עובדת לטווח רחוק. אנוּ יודעים שאין לנוּ סיכוי עם הדור הזה, וּבקושי עם הדור הבא. זה לא קל לעשׂות תרפיה לעם שלם בדור אחד אחרי 20 דורות של גלוּת. זה ייקח זמן, ואנחנוּ מוּדעים לכך. אבל צריך להתחיל עכשיו, כי עמוד-השִׁדרה הרוּחני הנוכחי שלנוּ הולך-וָדל. אם נמשיך להתעלם מהבעייה, נאבד אותו לגמרי. וּבלא עמוּד-שִׁדרה רוּחני - יימחה העם היהוּדי ללא נגיעת-יד חיצונית.
ההתמודדות עם הבעייה כרוכה בשיקום. השלב הראשון בכל תרפיה למחלה = מוּדעוּת. וזאת המטרה שלנוּ כָּרגע.

האם הבנת זאת עכשיו, נדב?
« עריכה אחרונה: מאי 29, 2007, 04:43:49 על ידי גם בשן וגם גלעד »

בייקר

• אורח
בפירוש כן כל אחד ומצפונו.אם לטייס מותר לסרב להפציץ ערבים לי מותר לסרב לפנות ישוב.אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה.יש תקדים משפטי מקרה כפר קאסם שבג"ץ קבע שזאת היתה פקודה בלתי חוקית בעליל.
אני לא אפנה ישוב ויהי מה זה בשבילי יהרג ובל יעבור.אם המחיר הוא סרבנות הרי שהיא קיימת.
ההבדל הוא ששמאלני פציפיסט שיושב בכלא אחרי כמה ימים הוא בוכה לאמא אני אשב בכלא כמו גבר ולא אפנה ישוב.
מטריד אותי שאתה אומר שתמלא כל פקודה.
אין כזה דבר אלא בצבא של רובוטים.
בחיים אני לא עושה מה שאני לא רוצה אז בגלל שאני לובש מדים אהפוך לאדם נטול בחירה חופשית?!
בסך הכל מדובר בשולים של התפלגות הפעמון ולא באנרכיה.
הצבא לא אמור לפנות ישובים אלא המשטרה.
עובדתית שמאלנים נלחמים והורגים ערבים לכן הטיעון שלך נופל.
עלי הטילו לשמור וסרבתי במקרה מסוים וקיבלתי ריתוק,הנה הפרתי פקודה מפורשת ונשארתי בחיים.
יש עברות משמעת רבות בצבא בלי קשר.

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
« להגיב #156 ב- : מאי 29, 2007, 09:53:40 »

דווקא כך, אתה טוען שחילוני שיושב בישראל הוא כובש אכזר ואין לו זכות על המדינה הזאת. יודע מה, אני מכבד את דעתך, אבל שניה אחרי זה חיים מדבר כאן על ה"אחים החילונים שלנו".

אז איך הימין האמיתי מוכן לקבל אליו חילונים אם הוא חושב שאין להם זכות על המדינה הזאת? (כשאני אומר חילוני אני לא מתכוון למסורתי. יש הבדל).

לפי מה שאני רואה יש עדיין כאלו שלא הבינו מספר מושגים בנוגע לשמירת הדת:

חרדי- אדם המקפיד על מצווה קלה כבחמורה ומקדיש את רוב יומו ללימוד התורה.
דתי(לאומי)- אדם המקיים את מצוות התורה, מקיים סדר יום של אדם רגיל וקובע עיתים לתורה.
מסורתי- משתדל לשמור שבת,כשרות,תפילה וכו'
חילוני- אינו מקיים את רוב מצוות התורה אך מאמין בה'.
אתאיסט- כופר בה' ובתנ"ך משמע הוא יהודי לא יהודי.

כך אני רואה כל אחד מהסוגים, וזו לא בהכרח ההגדרה המילונית.
« עריכה אחרונה: מאי 29, 2007, 09:54:16 על ידי dhdoron »
"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט עַד יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"  :sign006:

בייקר

• אורח
אי אפשר לא להיות יהודי.מי שנולד לאמא יהודיה הוא יהודי גם אם התנצר.

מנותק איציק

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
לא חצה שום קוווווווו
צה"ל להזכירכם  נהפך מההגנה לצבא הגנה לישראל
הגנה לא הלכה לשום מקום היא חיה וקיימת  ולכל היפי נפש ושמדברים רק יפה על צה"ל  יבוא יום שאתם תיתחרטו שלא השמעתם עליו
ביקורת !!! כי מה שיש עכשיו אפשר לשנות ! צה"ל שמולאני יותר מאי פעם
העובדה שבהיתנתקות ל א  היו הרבה שסירבו פקודה  זה מראה על חיליים חלשים שלא עומדים על שלהם בזמן ההיתנתקות היו לי הרבה חברים בצבא
הם אמרו לי שהם יסרבו פקודה עם יאלצו אותם לפנות אבל הם גם אמרו שהרבה חברים שלהם לא רוצים לפנות אבל לא יסרבו פקודה
זה מראה על אנשים חלשים ! ראיתי הרבה אנשים שתענו שעם מסרבים פקודה הצבא שלנו יהיה צבא חלש אני לא חושב כך בכלל אני חושב ההפך ולכן אני חושב שהם אנשים חלשים ! בן אדם חלש זה בנאדם  שלא עומד אחרי העקרונות שלו
בנוסף לכל אני חושב שבצבא וזה לפי דעתי קיים הרבה שנאת חינם אני חושב שיש הרבה מה לשנות בצבא והכי חשוב זה לבקר אותו ! כמו כל דבר אחר
ובטח של בטח כאשר צבא שאמור לשמור עליך מפנה אותךךך מביתך ! בטענה שהוא לא יכול לשמור עליך שם !
בנוסף לכל אל תשכחו שבין האלופים יש תמיד רצון להיתחבב על הפוליטיקאים  שהם ממנים אותם  לרמטכ"ל  היום יש ממשלת שמאל  וגם הרמטכ"ל הוא שמאל
ויותר גרוע הרמטכ"ל הנוכחי חושב שישראל צריכה לעשות "הסכם" שלום עם סוריה  שזה אומר לתת שטחים תמורת אולי הכרה בנו
שלא נדבר על זה שהוא האלוף לשעבר היחיד שהיה הכי "מתון" בדעותיו השמאליות  שזה בכלל עצוב !

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה

נדב,
נראה לי שכשאתה כותב "חילוני" אתה מתכוון לאתאיסט גמור, ואילו כשאני כותב "חילוני" אני מתכוון ליהודי, אמנם קטן אמונה, אבל עדיין עם זיקה יהודית כלשהי, עם כבוד מינימלי לתורה וליהדות, מישהו שפונה אל רב בתואר "כבוד הרב", מישהו שלפעמים הולך לבית-כנסת ומרגיש הרגשה מיוחדת כחלק מציבור מתפללים.  המסר של האלקשי הוא שרוב החילוניים בעם הם כאלה, ואילו חלק קטן מאוד הם אתאיסטים גמורים.  אתה כתבת "אתה טוען שחילוני שיושב בישראל הוא כובש אכזר ואין לו זכות על המדינה הזאת" אבל למעשה לא אני טוען כך אלא רבים מהחילוניים עצמם הם שמאלנים שמרגישים כמו כובשים אכזרים ונלחמים בגבורה על הזכויות כביכול של ה"פלשתינאים"!  כלומר, לא אני טוען אלא הם עצמם טוענים זאת!  להיפך, אני לא חושב שהם כובשים אכזריים.  אבל המחלה הנפשית הזו הגיונית, מכיוון שההצדקה היחידה עבור יהודי לחיות בא"י למרות השמדת שבעה עממי כנען וכיבוש שטחים במהלך מלחמות ההישרדות של מדינת ישראל, היא ההבטחה של הקב"ה שמתועדת בתורה, לתת את שטחי א"י השלמה לנו ולצאצאינו, אם בחוקותיו נלך.  וכשאין תורה, אין את ההצדקה הזו, יש רק שנאה עצמית ובלבול.  זו היתה כוונת דברי המקורית.  מקווה שהצלחתי ליישב את הסתירה כביכול בין דברי ובין דבריו של מנהיג תנועתינו.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק palsar

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *

נדב,
נראה לי שכשאתה כותב "חילוני" אתה מתכוון לאתאיסט גמור, ואילו כשאני כותב "חילוני" אני מתכוון ליהודי, אמנם קטן אמונה, אבל עדיין עם זיקה יהודית כלשהי, עם כבוד מינימלי לתורה וליהדות, מישהו שפונה אל רב בתואר "כבוד הרב", מישהו שלפעמים הולך לבית-כנסת ומרגיש הרגשה מיוחדת כחלק מציבור מתפללים.  המסר של האלקשי הוא שרוב החילוניים בעם הם כאלה, ואילו חלק קטן מאוד הם אתאיסטים גמורים.  אתה כתבת "אתה טוען שחילוני שיושב בישראל הוא כובש אכזר ואין לו זכות על המדינה הזאת" אבל למעשה לא אני טוען כך אלא רבים מהחילוניים עצמם הם שמאלנים שמרגישים כמו כובשים אכזרים ונלחמים בגבורה על הזכויות כביכול של ה"פלשתינאים"!  כלומר, לא אני טוען אלא הם עצמם טוענים זאת!  להיפך, אני לא חושב שהם כובשים אכזריים.  אבל המחלה הנפשית הזו הגיונית, מכיוון שההצדקה היחידה עבור יהודי לחיות בא"י למרות השמדת שבעה עממי כנען וכיבוש שטחים במהלך מלחמות ההישרדות של מדינת ישראל, היא ההבטחה של הקב"ה שמתועדת בתורה, לתת את שטחי א"י השלמה לנו ולצאצאינו, אם בחוקותיו נלך.  וכשאין תורה, אין את ההצדקה הזו, יש רק שנאה עצמית ובלבול.  זו היתה כוונת דברי המקורית.  מקווה שהצלחתי ליישב את הסתירה כביכול בין דברי ובין דבריו של מנהיג תנועתינו.

לא כל החילוניים שמאלנים אבל אם להשוות בין החילונים לדתיים אז כמובן הדתיים הם השפויים מבין כולם.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
שוב - חותם על כל מלה של האלקשי