כתב נושא: אני החילוני היחידי כאן?  (נקרא 12923 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בעניין: אני החילוני היחידי כאן?
« להגיב #25 ב- : דצמבר 03, 2006, 21:34:45 »
אני חילוני , שגר בבית חילוני בקרוב (אחרי השירות הצבאי עוד כשנה) אני מתכוון לחיות כמסורתי אני לא יודע אם זה נקרא לחזור בתשובה.

אגב אני לא כ"כ בטוח אם אפשר להחשיב אתאיסטים כיהודים , הרי אין להם אפילו קשר אחד קטן ליהדות חוץ מהמוצא שלהם , והם מתנהגים כאילו הם בעצמם דת מסויימת (עם טיעונים דיי חלשים אם אפשר לומר שמעתי משהו כמו : אם יש אלוהים אז למה אין לי מזל או משהו רובם חושבים שהשם חייב לפנק אותם בלי שהם מחוייבים לשום קוד מוראלי אפילו הקטן ביותר)
The Jewish Defense League (JDL) is a terrorist Jewish organization whose purported goal is to protect Jewish people and property from anti-Semitism.

--Wikipedia.

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #26 ב- : דצמבר 04, 2006, 22:15:23 »
אני חילוני , שגר בבית חילוני בקרוב (אחרי השירות הצבאי עוד כשנה) אני מתכוון לחיות כמסורתי אני לא יודע אם זה נקרא לחזור בתשובה.

אגב אני לא כ"כ בטוח אם אפשר להחשיב אתאיסטים כיהודים , הרי אין להם אפילו קשר אחד קטן ליהדות חוץ מהמוצא שלהם , והם מתנהגים כאילו הם בעצמם דת מסויימת (עם טיעונים דיי חלשים אם אפשר לומר שמעתי משהו כמו : אם יש אלוהים אז למה אין לי מזל או משהו רובם חושבים שהשם חייב לפנק אותם בלי שהם מחוייבים לשום קוד מוראלי אפילו הקטן ביותר)

טעות חמורה! יהדות זו לא רק דת אלא לאום... יהודי הוא אדם שמשתייך לעם ישראל, בנוסף לזה הוא יכול להיות גם מאמין בדת היהודית...
לעומת זאת כל מוסלמי הוא חייב להיות מאמין כי מוסלמי זה לא לאום (לדוגמה: עיראקי, פרסי, סורי...) לכן כל מוסלמי הוא מאמין.
הרב כהנא צדק!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #27 ב- : דצמבר 04, 2006, 23:52:19 »

טעות חמורה! יהדות זו לא רק דת אלא לאום... יהודי הוא אדם שמשתייך לעם ישראל, בנוסף לזה הוא יכול להיות גם מאמין בדת היהודית...
לעומת זאת כל מוסלמי הוא חייב להיות מאמין כי מוסלמי זה לא לאום (לדוגמה: עיראקי, פרסי, סורי...) לכן כל מוסלמי הוא מאמין.
אתה כל כך צודק, וחשוב לחזור ולהדגיש את זה בכל הזדמנות.  בניגוד לנצרות ולאיסלם, היהדות אינה דת.  אנחנו עם, ויש לנו שפה משלנו, אמונה משלנו, וארץ משלנו.  כל מי שמתיימר להיות יהודי, ובו-זמנית מתעקש לשבת בגלות או כופר בעיקר, גורם לחילול שם ה' בלתי נסלח.  לצערנו, ישנם יהודים שהפכו את היהדות לדת, לאוסף של פולחנים חסרי משמעות, ל-"מצוות אנשים מלומדה", והחילוניים מרגישים בצביעות הזו באופן אינטואיבי, וזה יוצר אצלם שנאת חינם וסלידה מכל דבר "דתי".

אין לי בעיה עם אנשים שמכריזים על עצמם כחילוניים או אתאיסטים---כאלה יכולים לעשות מה שהם רוצים.  לאף אחד אין מהם ציפיות.  אבל יש לי (ולכולנו) בעיה רצינית עם הצבועים, אלו שמתעקשים להיקרא יהודים, ואולי אפילו לובשים כיפה, אבל מסלפים ומזייפים את ההלכה ומציגים ליהודים אחרים ולעולם כולו תמונה שקרית של היהדות.  היהודים היחידים שמותר להם לגור בגלות הם יהודים כמו חיים, שהוגלו על-ידי שונאי ישראל מא"י, או דיפלומטים שממלאים תפקיד רשמי.  (כמובן שזה הופך אותי לצבוע במדה מסוימת שכן, כפי שרוב חברי הפורום יודעים, אני גר נכון להיום בארה"ב.)

אולי הגיע הזמן לעשות הפרדה בין יהודי אמוני, ששם דגש על אמונה, על בטחון ועל קידוש השם, לבין יהודי דתי, ששם דגש על "מצוות אנשים מלומדה", על הסממנים החיצוניים של היהדות, על פולחנים שלא דורשים מעורבות רגשית, שלא דורשים הקרבה או עמידה על עקרונות.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק ארץ ישראל

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #28 ב- : דצמבר 05, 2006, 13:48:36 »
דווקא כך הזכיר את הסלידה מהדתיים.
אני סולד מהדתיים בגלל הכפייה.
שכל הדתיים פה בטח יתרעמו וכיוב'
אבל כמו שנאי רואה את זה, יש כפייה דתית בארץ.
המון דברים נכפיים עליי באופן אישי, ועל שאר היהודים בכלל.
ארץ ישראל לעם ישראל.

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #29 ב- : דצמבר 05, 2006, 19:06:03 »
אז במילים אחרות , אם ישנו נוצרי מסויים כמו בהודו המעוניין להתגייר זה בלתי אפשרי?

תודה על ההסבר בכל אופן. זה מסדיר אצלי הרבה דברים. בכל אופן אני עדיין שואף להיות מסורתי
The Jewish Defense League (JDL) is a terrorist Jewish organization whose purported goal is to protect Jewish people and property from anti-Semitism.

--Wikipedia.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #30 ב- : דצמבר 06, 2006, 03:41:07 »
דווקא כך הזכיר את הסלידה מהדתיים.
אני סולד מהדתיים בגלל הכפייה.
שכל הדתיים פה בטח יתרעמו וכיוב'
אבל כמו שנאי רואה את זה, יש כפייה דתית בארץ.
המון דברים נכפיים עליי באופן אישי, ועל שאר היהודים בכלל.

האם אתה מוכן לפרט למעננו באילו תחומים אתה מרגיש כפיה?  תודה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #31 ב- : דצמבר 06, 2006, 03:42:13 »
אז במילים אחרות , אם ישנו נוצרי מסויים כמו בהודו המעוניין להתגייר זה בלתי אפשרי?

תודה על ההסבר בכל אופן. זה מסדיר אצלי הרבה דברים. בכל אופן אני עדיין שואף להיות מסורתי

כל בן-אדם, בכל מקום בעולם, יכול להתגייר ולהפוך להיות לחלק מעם ישראל.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #32 ב- : דצמבר 07, 2006, 18:07:53 »
יש איזו אחת שהיא למעשה זו שהפנתה אותי לפורום היא רוצה להרשם והיא קוראת בפורום שכנעו אותה:>

למה היא לא כותבת פה?...

הנני כאן!
ואתם לא יודעים כמה טוב עשיתי לעצמי בזה שנרשמתי לפורום

"עַל-מִשְׁכָּבִי, בַּלֵּילוֹת,
בִּקַּשְׁתִּי, אֵת שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי,  בִּקַּשְׁתִּיו, וְלֹא מְצָאתִיו."

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #33 ב- : דצמבר 07, 2006, 18:14:07 »
אולי תשתפי אותנו בכמה טוב זה התבטא....

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #34 ב- : דצמבר 07, 2006, 18:19:44 »
אוקי, אז ככה
תמיד שייכתי את עצמי לזרם הימני, תמיד אני מוצאת את עצמי בדיונים פולייטים סוערים בין חברים וכו'
הבעיה, שאף פעם לא הייתי שייכת ספציפית לשום זרם, לא הבנתי הרבה בכהנא מפד"ל מי ומה

מאז שאני בפורום (שזה לא כל כך הרבה זמן) הושפעתי מחיים בן פסח, יש לו כושר דיבור משכנע ביותר
פתאום אני מגלה את כל הקהילה הימנית הזאת ואומרת "וואלה, אני לא "המוזרה" היחידה"
אני מזדהה עם כל הדעות שלו אני פשוט מעריצה אותו!
אני אוהבת את ההתקרבות הפתאומית הזאת לדת ולציונות.
אני ממש מקווה להרחיב את הפעילות שלי בקרב "מחנה" כהנא, ובעזרת השם נגיע גם לכנסת!!

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #35 ב- : דצמבר 07, 2006, 19:27:32 »
ראשית תני לי לברך אותך בברכת "ישר כוח" על ההזדהות שלך עם הדרך האמיתית והנכונה כפי שהיא מודגשת על פי המסורת היהודית מדורי דורות.
בקשר לעיניין הציונות אני ממליץ לך מאוד לקרוא 2 מאמרים של הרב מאיר כהנא בשם "ציונות", ו-"מרדכי" שנמצאים בספר "כהן ונביא" כרך ב'- ששם הוא מסביר מה זה בעצם "הציונות" האמיתית לפי תפיסת עולמו, ובעצם לפי המקורות היהודים.

עכשיו לי יש שאלה- מתי שמעת את פסח בן חיים שאת אומרת שיש לו כושר משכנע, אני כבר למעלה משנתיים נע בקהילת "הכהנסיטים", והשתתפתי בעצרות, ובאזכרות של הרב הי"ד וזאת ופעם ראשונה שאני שומע עליו. 

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #36 ב- : דצמבר 07, 2006, 19:40:15 »
אתה בעצם אומר שאתה גולש בפורום ולא שמעת את התוכניות של חיים בן פסח?

מנותק ליעד

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • כהנא חי!!!
« להגיב #37 ב- : דצמבר 07, 2006, 19:44:59 »
גם אני חילוניתת...

הייתי בטוחה שהרוב פה דתיים.. הסטיגמה היא שרוב הימנים הקיצוניים הם דתיים
אבל אני שמחה לראות שטעיתי
בתוכנית אחת של חיים הוא הסביר למה הרבה אנשים שהאבות והאימהות שלהם היו באצ"ל ובלח"י
הם עכשיו שמלאנים, הוא אמר שזה בגלל שהם לא שומרים תורה ומצוות.
רבנו שאג בקול גדול "אין שום יאוש בעולם כלל!"(רבי נחמן)

מנותק ליעד

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • כהנא חי!!!
« להגיב #38 ב- : דצמבר 07, 2006, 19:53:09 »

בקשר להודי התורה לא מעדיפה שהגויים יתגירו הי רוצה שהם יקימו את שבעת מצוות בני נח.
רבנו שאג בקול גדול "אין שום יאוש בעולם כלל!"(רבי נחמן)

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #39 ב- : דצמבר 09, 2006, 12:57:31 »

בקשר להודי התורה לא מעדיפה שהגויים יתגירו הי רוצה שהם יקימו את שבעת מצוות בני נח.

מהם שבעת מצוות נוח? לא שמעתי אף פעם  ???

מנותק אריה י

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #40 ב- : דצמבר 09, 2006, 21:38:03 »
לק"י [!!!]

7 מצוות בני נוח, לא שייכים אליך. אתה יהודי/את - וככזה תשאר לעולמי עד - גם אם חלילה!!! אפ' לא ניקח דוגמא ממך. - אם יהודי מחליט להמיר את דתו/להשתמד - הוא עדיין נשאר יהודי. - יש כאלו שמגיע להם עונש חמור- ויש כאלו אפ' מוות! -אבל יהודי, תשאר כזה.

יהודי; אדם שאמא שלו יהודיה. ולא משנה מה אביו.
בנוסף, אני לא מדבר על גיורים כמו של הרבנות היום - כי מביאים בקונטיינטרים מאסות של רוסים [וסליחה, אני לא מתכוון לפגוע בעם הרוסי - אלא על המושג] נותנים להם כסף, ומשכנעים אותם כמעט בכוח להיות יהודים.. - זאת לא היהדות!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #41 ב- : דצמבר 10, 2006, 21:35:43 »
ראשית תני לי לברך אותך בברכת "ישר כוח" על ההזדהות שלך עם הדרך האמיתית והנכונה כפי שהיא מודגשת על פי המסורת היהודית מדורי דורות.
בקשר לעיניין הציונות אני ממליץ לך מאוד לקרוא 2 מאמרים של הרב מאיר כהנא בשם "ציונות", ו-"מרדכי" שנמצאים בספר "כהן ונביא" כרך ב'- ששם הוא מסביר מה זה בעצם "הציונות" האמיתית לפי תפיסת עולמו, ובעצם לפי המקורות היהודים.

עכשיו לי יש שאלה- מתי שמעת את פסח בן חיים שאת אומרת שיש לו כושר משכנע, אני כבר למעלה משנתיים נע בקהילת "הכהנסיטים", והשתתפתי בעצרות, ובאזכרות של הרב הי"ד וזאת ופעם ראשונה שאני שומע עליו. 
חבל, פספסת תוכניות מאלפות ממש.  בפינה השמאלית-עליונה של הדף תראה את הכיתוב

ואם תקליק עליו, תגיע לאתר שלנו, שממנו תוכל להוריד הקלטות של התוכניות של חיים.  כדאי ומומלץ!
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן