כתב נושא: האם השכולה בתגובה לנזיפה מנשיאת העליון: אמשיך להילחם, לא ירתיעו אותי  (נקרא 2167 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Torah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
דבורה גונן, אמו של דני גונן שנרצח בפיגוע, אמרה בשיחה עם ynet כי לא הופתעה מתגובת נשיאת בית המשפט העליון שקטעה את דברי הביקורת שלה במהלך דיון ואמרה כי יש גבול למה שהיא יכולה לומר. "בסך הכול הבעתי את התחושות שלי מכל הדברים שנאמרו בדיון. משהו פה לא תקין"
מרים נאור ודבורה גונן(צילום: מוטי קמחי, אבי מועלם)

"כשהיא נזפה בי לא הבנתי מה אני אמורה לעשות". כך אמרה אחר הצהריים (יום ה') דבורה גונן, אמו של דני גונן ז"ל שנרצח בפיגוע לאומני, שננזפה היום על ידי נשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור לאחר שמתחה ביקורת על בית המשפט במהלך הדיון. "אמשיך להילחם ואף אחד לא ירתיע אותי", אמרה גונן בשיחה עם ynet.

"אני יושבת שם ושומעת את הדברים הללו", סיפרה גונן על רגע הנזיפה. "בסך הכול הבעתי את התחושות שלי מכל הדברים שנאמרו בדיון. משהו פה לא תקין וצריך לעשות בדק בית בעניין".

במהלך דיון שנערך בבג"ץ בעתירות של קרובי מחבלים נגד הריסות בתיהם הביעה האם השכולה מורת רוח כלפי בית המשפט ונציגי העותרים, ונענתה בתגובה קשה מצד הנשיאה נאור.

דני גונן

אנשי ארגון "אלמגור", שמייצגים משפחות של נפגעי טרור, ביקשו מהרכב בג"ץ שכלל גם את השופטים חנן מלצר ונעם סולברג לאפשר להורים שכולים להביע את עמדתם בסוגיית הריסת בתי המחבלים. גונן פנתה לשופטים ואמרה בכאב: "דני היה עמוד התווך של המשפחה". בהמשך היא גם הוסיפה נימה ביקורתית ואמרה: "הנרצחים הפכו לשקופים. הפכתם את הקורבנות לאשמים. אני שומעת כמה המשפחות של המחבלים מסכנות, אנחנו לא?".

השופטת נאור קטעה את דבריה של האם השכולה ואמרה לה: "גם לאם שכולה יש גבול במה שהיא יכולה לומר פה. הגברת לא תהפוך פה את הזכות שניתנה לה להטחת האשמות". התגובה של השופטת נאור גרמה לגונן להשתתק.

"הייתי הראשונה באולם", גונן סיפרה לאחר מכן בשיחה עם ynet. "לא התפרצתי, ביקשתי את רשות הדיבור ואני אחת שאומרת את שעל לבי. התחושות קשות, אני מרגישה שאנחנו לא צד בעניין וזה נורא מתסכל. היום יש אווירה שכולם עם משפחות המחבלים, מנסים לברר אם ידעו או לא ידעו, ואנחנו המשפחות השכולות לא צד בעניין, אותנו לא שואלים שום דבר".

גונן הוסיפה ואמרה: "לא הופתעתי מתגובתה של השופטת, וזה הכי חמור, שכבר התרגלתי לתגובות הללו ולהתנהלות המשפטית הזו". לדבריה, מדיניות ההרתעה של מדינת ישראל נפגעה קשות. "אם אחרי הרצח של דני שלי ואחרי הרצח של מלאכי רוזנפלד היו מגיבים באופן מיידי בצעדים תקיפים, אז לא היינו מגיעים למה שקורה היום", אמרה. "פיגוע רודף פיגוע, אזרחים, שוטרים וחיילים נדקרים כל יום ואף אחד לא מתעסק בהרתעה. זה פשוט לא יאומן".

היא הוסיפה כי בימים כאלה ראשי המדינה צריכים לעשות חשבון נפש. "כל אחד צריך לבדוק את עצמו ומה הוא עושה כדי למנוע את הרצח הבא", אמרה. "אני בסופו של דבר רוצה שבית המשפט העליון יבין שיש אחריות כבדה ורבת משקל להחלטות, הרבה יותר מהריסת קיר אבן"

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
תראו תהבדל בין הפנים התמימות והמסכנות של האמא לפנים הזומביות של השופכת

מנותק Torah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
תראו תהבדל בין הפנים התמימות והמסכנות של האמא לפנים הזומביות של השופכת
    :laugh: :laugh: