כתב נושא: ''מעשיי רגב חמורים מהקרנת הסרט על אמיר, והוא יוקרן''  (נקרא 1747 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Torah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
כחודש לפני קיום פסטיבל הסרטים, הסערה התרבותית סביב הסרט התיעודי על יגאל עמיר ממשיכה. חברת הנהלת הסינמטק בגלצ: "דוהרים בתאוצה לחוסר דמוקרטיה גם באומנות - נראה לי נורא" האזינו
יואב סטולר

בליבת הסערה התרבותית שנמצאת בימים האחרונים בראש הכותרות נמצא הסרט התיעודי "על סף הפחד" שמציג את רוצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, יגאל עמיר, כאיש משפחה. רות חשין חברת ההנהלה בסינמטק ירושלים, שבמסגרת פסטיבל הסרטים שיתקיים בו צפוי להיות מוקרן הסרט, אמרה הבוקר (שלישי) בראיון לניב רסקין כי "מעשיה של מירי רגב חמורים מהקרנת הסרט על יגאל עמיר, והוא יוקרן".
חשין הסבירה: "אני לא מתה על הרעיון של סרט על יגאל עמיר, אבל היה מי שהחליט שזה היה תפקידו ולכן אני הולכת איתם". לדבריה, כל החלטה לפסול את שידור הסרט תהווה התערבות בלתי ראויה. "אני מאמינה שהשרה רגב תתעשת ותבין שזה לא מתפקידה לא לתת כסף למשהו שלא לטעמה", אמרה חברת ההנהלה, "אוי לנו במדינת ישראל, זה יותר חמור מאשר להציג סרט על יגאל עמיר".

"שרת תרבות לא צריכה להתערב בעניין", טענה חשין, "הסינמטק איננו גוף פוליטי, אלא גוף תרבותי-אומנותי". עוד אמרה בראיון כי "אם ישנה החלטה עקרונית לתמוך בפסטיבל, אז היא לא יכולה להחליט איזה סרט יעלה ואיזה לא בעזרת האיום הכספי - זה איום וסחיטה". חברת הנהלת הסינמטק הזהירה: "אנחנו דוהרים בתאוצה לקראת חוסר דמוקרטיה גם באומנות וזה נראה לי נורא".

שרת התרבות והספורט, מירי רגב מהליכוד, מסרה בתגובה: "הדבר הובא לידיעתי על ידי כלי התקשורת ובכוונתי לבחון את הנושא באמצעות ועדה שתקום, ביחד עם הגורמים המקצועיים ונציגי מוסדות התרבות, על מנת לגבש החלטה בסוגיה זו וסוגיות נוספות".
16/06/15 | 10:04

מקור: http://glz.co.il/1083-64326-HE/Galatz.aspx