כתב נושא: "במשטרה לא סובלים את דנינו, המינויים שלו פוליטיים. השר קובע הכול"  (נקרא 3064 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Torah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בשיחה שהגיעה במלואה לידי וואלה! NEWS, נשמע ניצב בדימוס קובי כהן מבקר בחריפות את המפכ"ל, בעת שכיהן תחתיו כמפקד מחוז ש"י. "למה הוא נבחר לתפקיד, בגלל יכולות? הוא לא מסוגל להזיז אבן ממקום למקום". האזינו

מתקפה חזיתית: ניצב בדימוס קובי כהן, שכיהן כמפקד מחוז ש"י במשטרה ואולץ לפרוש בשל יחסים אינטימיים עם פקודה, תועד תוקף בחריפות את המפכ"ל יוחנן דנינו, בשיחה שניהל לפני כשנתיים ואשר הגיעה במלואה לידי וואלה! NEWS. "יוחנן דנינו חי במגננה, ראיתי שחגי (ניצב חגי דותן - י"א) נכנס בו בלי סוף אבל הוא לא מחפש לריב עם אף אחד, יש לו עוד שנתיים. אמרו לי שדנינו נקמן, שאם רבת איתו אל תחשוב שזה פג תוקף, ולקחתי כהנחת עבודה את זה שהוא לא שוכח", נשמע כהן בשיחה.

בהמשך השיחה נשמע כהן מבקר בחריפות את פועלו של דנינו. "50% במשטרה לא סובלים אותו ולא מדברים איתו. למה הוא נבחר לתפקיד, בגלל יכולותיו? האיש לא מסוגל להזיז אבן ממקום למקום, איזה פרויקט הוא עשה?".

כהן תיאר את מערכת היחסים עם השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ. "השר מנהל את המשטרה, הוא קובע את השחקנים, את התוצאה ואת המגרש. המינויים האחרונים, חלקם הגדול מינויים פוליטיים, מה שלא ראו שנים במשטרה", אמר.

ביקורת חריפה על המפכ"ל כהן ודנינו

הניצב לשעבר אף תיאר את המפכ"ל כאיש המונע מאינטרסים צרים. "מרוב הסקרים יוחנן דנינו חי במגננה, במגננה של 'מי שתוקף אותי - אני תוקף אותו בחזרה'. המגננה של יוחנן זה שקט, זה 'תעזבו אותי', זה 'אני רוצה לגמור את השנה', זה 'יש לי עוד שנה ואני לא רוצה לריב עם אף אחד'. אני ראיתי שגם לחגי (דותן), שחגי נכנס בו בלי סוף, והם לא אוהבים אחד את השני בלשון המעטה. הוא ברוב המקרים מסכים למינויים של חגי, למה? כי הוא לא רוצה חזיתות, הוא לא איש של חזיתות. הוא לא רוצה לריב עם אף אחד, הוא לא רוצה להתווכח עם אף אחד, הוא רוצה לנוח ולהיות בפינה שלו", אמר הניצב לשעבר.

"אמרו לי: 'תשמע, אל תתרגם אותו. הוא נקמן עוד 300 שנה, אם הייתה לך מריבה איתו, שלא תחשוב שזה פג תוקף. קח בחשבון שהוא לא שוכח'", נשמע כהן בקולו. "לכן גם לקחתי את זה כהנחת עבודה".

הוא הוסיף מלים קשות על עמיתיו לקצונה הבכירה במשטרה. "הייתי בספ"כ (סגל פיקוד כללי) האחרון, אוקיי? הספ"כ האחרון, ספ"כים לא מדברים, זה מנזר שתקנים שמה, אחד יותר טיפש מהשני שם, 50% מהאנשים שם לא יודעים לדבר עברית, זה לא אנשים חכמים במיוחד. הוא (דנינו) מנהל את הספ"כ, אין התנגדויות. כולם עם ראש כמו חבובות וזהו".