כתב נושא: ערבי מטול כרם יקבל תעודה כחולה בגלל בנו ה"יהודי"  (נקרא 11215 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
אני לא יודע עד כמה אתה דתי או מאמין בדת. אבל אציג בפניך את העניין הבא.
יש בתורה פסוק שאוסר להביא לבית המקדש אתנן זונה ומחיר כלב. כלומר: בית המקדש הוא מקום קדוש. הקרבנות הם כלילי הקדושה, שאפילו מחשבה פסולה אחת בזמן ההקרבה פוסלת אותם. לכן אסור לבזות את האלוהים ואת בית האלוהים ואת המתנות או את המיסים שמעלים לו בכסף או חפצים בזויים. כלומר, ממון שהושג על ידי "עבודה" בזנות או סחר בכלבים.

יש בעם ישראל את הכהנים שעליהם נאמר "וקידשתו כי את לחם אלוהיך הוא מקריב". ומהכהנים שלו מצפה האלוהים לטוהר לקדושה, שכן הם אלה שמשרתים אצלו, הם אלה שמייצגים אותו והם אלה שמטפלים בקרבנות שלו. לכן ההגבלות על נישואין של כהנים גדולות יותר משל המון העם. וגם המון העם, עם ישראל, הרי הם קהל ה'. וקהל ה' צריך להיות טהור וקדוש.

נתת לי דוגמאות לא קשורות של מוסלמים ופירמידות. אין לי מושג מה הקשר. אבל לא ענית לטיעונים שלי. אולי אתה גם לא מבין למה כסף ומתנות שבאו על ידי סחר בסמים הם פסולים. בעיקר כשחבר כנסת או ראש ממשלה מקבל אותם. וזה בערך אותו הסיפור. כמו הממזר, גם על הכסף לא רואים מבחוץ מאיפה הוא בא. לכאורה זה אותו כסף, אותם הסימנים, אותם הצבעים ואותו הערך. אבל המקור ממנו הגיע הכסף קובע במקרים רבים את האפשרות של אדם הגון - ובעיקר אישי ציבור - לקבל אותו ולעשות בו עסקים.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק דמי אחיך

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
אני חילוני.

והדוגמא עם הפירמידות היתה להראות שמדובר בדבר שאינו הגיוני, והנימוק היחיד שנותר זה "ככה אלוהים ציווה". בנקודה הזו אין מה להמשיך בדיון.

אני מבין את מה שאתה אומר לגבי חשיבות הקדושה, אבל עניין הממזרים שהם מקוללים לנצח, זה כמו שאני אחלל שבת, אז בעוד 1,000 שנים הצאצאים שלי יחשבו טמאים. ויודע מה, זה עוד היה יותר הגיוני, כי זה חטא שביצעתי, לעומת הממזרים המסכנים שלא חטאו בדבר. האם ישנה עוד עבירה ביהדות שגורמת לכל הצאצאים שלך להיות טמאים עד סוף הדורות? קשה להאמין. אפילו ילדיו של רוצח לא יחשבו לטמאים.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
סלח לי. אני באמת לא מבין את ההיגיון שלך.
אתה מסוגל להבין ברמה מסויימת מצב שבו תחלל שבת ובגלל זה יפסלו את הצאצאים שלך, כי ביצעת חטא. למרות שהצאצאים שלך לא חטאו ולא באו כתוצאה מהחטא הזה. אבל אתה לא מסוגל להבין שאם חטאת בניאוף, הצאצאים שלך שבאו כתוצאה מהפעולה הזו יהיה בהם פגם?

ילדיו של רוצח לא יחשבו לטמאים כי הם לא נולדו כתוצאה מהרצח. זה הכלל: כל דבר שבא כתוצאה מעברה ומטומאה, פסול. "ואם מזבח אבנים תעשה לי, לא תבנה אתהן גזית - כי חרבך הנפת עליה ותחלליה".
לכן לולב הגזול פסול. אי אפשר לקיים מצווה בלולב שהשגת על ידי עבירה של גזל. אסור להנות מחילול שבת. אסור להנות מממון גזל. אסור להנות מממון ריבית. אסור להנות מעבודה זרה.
למה? כי כל אלה דברים שבאו לעולם בעבירה. הצורה שבה דברים אלו באו לעולם, הייתה פסולה ולכן פוסלת את הדברים.

אתה סובב סחור סחור סביב הקטע המטופש - יש לומר, קטע שמאלני לגמרי - של "הממזרים לא חטאו". אבל הקטע של הילדים החולים במחלה גנטית למרות שלא חטאו, מסביר לך שזה לא קטע של "חטאו" אלא תוצאה של מעשי ההורים.

אני מבקש ממך להתייחס נטו לנקודה הזו. נטו.
ממזר הוא ילד שנולד כתוצאה מאחת משלושת העברות החמורות ביותר. אם לא היו מבצעים את העבירה, הוא לא היה נולד. מה שאומר שכל מציאותו היא תוצאה של עבירה ותלויה בעשיית העבירה. גם הנכד של הנכד שלו שאתה אומר שלא חטא, לא היה קיים אילולא בוצעה העבירה.
אז הסיבה היא לא שהילד חטא, אלא שהוא תוצאה של עבירה.
אתה מסוגל להבין למה אסור להשתמש בלולב גזול? אתה מסוגל להבין למה אסור להנות מעבודה זרה או ממון עבודה זרה?
אז אולי... אתה מסוגל להבין למה אסור להתחתן עם זרע ניאופים?
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק דמי אחיך

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
הכוונה בעניין חילול השבת היתה כזו - אם נולדתי כתוצאה מניאוף, אני טמא וכל הצאצאים שלי טמאים. אם חיללתי שבת וכל הצאצאים שלי היו טמאים, אז לפחות אחד מ"שושלת הטמאים" חטא במשהו... גם כן מצד אבסורדי לגמרי, זאת רק היתה הערת אגב.

לא הבנתי מה שמאלני במה שאמרתי. התפיסה לפיה יהודים צריכים לקבל גמול על המעשים שלהם ועונש על החטאים שלהם, נראית לי מקובלת מאד ברוב תחומי הדת, חוץ מכמה תחומים ספציפים שבהם הילד נדפק בגלל ההורים שלו.

ציטוט
אני מבקש ממך להתייחס נטו לנקודה הזו. נטו.
ממזר הוא ילד שנולד כתוצאה מאחת משלושת העברות החמורות ביותר. אם לא היו מבצעים את העבירה, הוא לא היה נולד. מה שאומר שכל מציאותו היא תוצאה של עבירה ותלויה בעשיית העבירה. גם הנכד של הנכד שלו שאתה אומר שלא חטא, לא היה קיים אילולא בוצעה העבירה.
אז הסיבה היא לא שהילד חטא, אלא שהוא תוצאה של עבירה.
אתה מסוגל להבין למה אסור להשתמש בלולב גזול? אתה מסוגל להבין למה אסור להנות מעבודה זרה או ממון עבודה זרה?
אז אולי... אתה מסוגל להבין למה אסור להתחתן עם זרע ניאופים?
אני מבין את הרעיון של הטומאה, לא מסוגל לקבל את זה כדבר מוסרי. אני לא מסוגל לקבל שיהודי יהיה טמא כי לפני שבעה דורות אבא שלו נולד מחוץ לנישואין, גם אם 6 דורות היו צדיקים גמורים.
בקיצור יש תהום גדולה בינינו בנושא הזה ונראה לי שמיצינו.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
לא נראה לי שמיצינו כי אתה לא מתייחס לנקודה.

הקטע השמאלני זה הקטע של "מה הוא עשה".

העקרון הוא שהילד הוא תוצאה של חטא. לא ענית לשאלה שלי

והנה השאלה, בפעם השלישית:
האם אתה חושב שממון שבא כתוצאה מחטא/עבירה על החוק הוא ממון כשר ואין שום בעיה להשתמש בו, כולל אלה שצריכים לשמש דוגמא לציבור?

האם אתה חושב שדבר שבא כתוצאה מפשע, הוא דבר פסול, בלי קשר לשאלה אם הוא אשם ?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק דמי אחיך

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
לא נראה לי שמיצינו כי אתה לא מתייחס לנקודה.

הקטע השמאלני זה הקטע של "מה הוא עשה".

העקרון הוא שהילד הוא תוצאה של חטא. לא ענית לשאלה שלי

והנה השאלה, בפעם השלישית:
האם אתה חושב שממון שבא כתוצאה מחטא/עבירה על החוק הוא ממון כשר ואין שום בעיה להשתמש בו, כולל אלה שצריכים לשמש דוגמא לציבור?

האם אתה חושב שדבר שבא כתוצאה מפשע, הוא דבר פסול, בלי קשר לשאלה אם הוא אשם ?

איך "מה הוא עשה"=שמאל בדיוק?

לגבי השאלה שלך - כן. אבל לא לגבי בני אדם יהודים. אני לא משווה בין יהודים וממון. לכסף אין רגשות, לכסף אין זכות בחירה להיות צדיק או חוטא, זה בסה"כ חומר.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
שוב אתה מפספס את הנקודה. הנקודה לא תמיד תלויה ב"מה הוא עשה". יש אנשים בעולם שאוכלים אותה גם אם תשאל מליון פעמים "מה הוא עשה". והדוגמא שנתתי לך זה אנשים שחולים במחלות גנטיות שלא עשו כלום, אבל אוכלים אותה.
אני חוזר ומדגיש: הנקודה היא לא מה הוא עשה אלא איך הוא נוצר.
הכסף הגזול לא אסור כי הכסף חטא אלא כי הכסף הוא תולדה של חטא. גם הממזר לא אסור כי הוא חטא אלא כי הוא תולדה של חטא.
השאלה "אבל מה הוא עשה", כל כך לא רלוונטית...

צבא יהושע עוד יחזור!