כתב נושא: יצור מעוות  (נקרא 19822 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יצור מעוות
« להגיב #75 ב- : אפריל 12, 2007, 18:21:38 »
קודם כל דבר ראשון אני מוחה על כל נידנוד של ביזוי ת"ח שיצא מפיכם !!!

1) עד היום לא ראיתי תנועה שעושה קידוש ה' כמו ש"ס, בהקמת מוסדות תורה, במאבק עזרה לעניים, ובניסיון להרים את קרנה של היהדות בכל היבט של מדינת ישראל.

2) אתה טוען שהם "בגדו ברב כהנא", טוב אז לפחות הרב כהנא בעצמו חולק עליך!! הרב כהנא פירסם ספר שנקרא "משאל עם או מהפכה", ובספר הזה הוא מזכיר את כל הגורמים שפעלו נגד תנועת כ"ך, והרב לא מזכיר בכהוא זה את תנועת ש"ס!!!

3) התורה השוותה את כבוד המקום לכבוד ת"ח "את ה' אלוקיך תירא" "את" לרבות ת"ח, וגם אומרת התורה "אלהים לא תקלל ונשיא בעמך לא תאר" אלוהים הכוונה לדיין, וכולנו יודעים שהרב עובדיה היה דיין !!
וכך פוסק הרמב"ם: הלכות סנהדרין פרק כו א : כל המקלל דיין מדייני ישראל--עובר בלא תעשה, שנאמר "אלוהים, לא תקלל" (שמות כב,כז).
אז אני מציע לך להיזהר מאוד בלשונל לפני שאתה מדבר על דייינים !!

4) הרב עובדיה מעולם לא חזר בו ברצון שלו לעשות שלום, אבל שלום אמת וכן הסכימו כל גדולי הדור הספרדים והאשכנזים והאדמורי"ם החסידיים שחייבים להגיע למצב של שלום אמת! הבעיה היא שהמצב לא מאפשר את  עכשיו: "אני שלום וכי אדבר והמה למלחמה"!

5) אני רוצה שתסביר לי למה הרב כהנא נתן ראיון למגזין התועבה "פלייבוי"? האם אין בזה משום מתן לגיטימציה לעיתון התועבה?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יצור מעוות
« להגיב #76 ב- : אפריל 12, 2007, 18:35:08 »
ערן אחד אחד,

1.) מסכים איתך בזה, ולא על זה יצא קצפי עליהם, אינני מזלזל בתרומתם, היא אדירה, ואין מילים בכדי להודות להם על כך.

2.) הם אולי לא מכרו את הרב כהנא למלתעות האליטה הבולשביקית, אולם הם התנערו מדרכו כאנשים דתיים, בשם הדת, אז גם לזה אפשר לקרוא בגידה.

3.) אני מאוד מציע לך ערן, שקודם כל תדגיש את שמו של מי שאתה תוקף אותו, מה גם שאני לא קיללתי או תקפתי את הרב עובדיה ואני מכבד אותו בשל כבוד התורה, אני מזלזל באיש.

4.) ערן, נו באמת!!!, אחרי ל ההוכחות שהובאו כאן בפורום על זה שלעולם אין מצב של שלום עם האיסלם, אז אתה בא אלי בשם קישקושים על "שלום אמת"??? עם האיסלם??? נפלת על הראש??? אתה לוקח משהו לוריד? גם בעוד 300 שנה לא יהיה שלום עם האיסלם, כנראה גדולי התורה חושבים שהם עדיין מנהיגי קהילות בפולין.

5.) גם אם ידע מראש על העניין, וידע בשביל מי הוא מתראיין, אזי כל שעלי לומר הוא : "במקום שבעלי תשובה עומדים, צדיקים אל יעמודו".
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יצור מעוות
« להגיב #77 ב- : אפריל 12, 2007, 19:07:26 »
בסדר אני מקבל את דבריך, ורק שתדע לא תקפתי אף אחד רק רציתי להדגיש את מעלת הדיינים והת"ח וכמה יש להיזהר בכבודם.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
יצור מעוות
« להגיב #78 ב- : אפריל 12, 2007, 19:09:59 »
ציטוט
1) ... ובניסיון להרים את קרנה של היהדות בכל היבט של מדינת ישראל
אתה צריך להיות דובר של תנועת ש"ס.  מחליק לשון מקצועי!

ציטוט
2) אתה טוען שהם "בגדו ברב כהנא", טוב אז לפחות הרב כהנא בעצמו חולק עליך!!
זה שהוא לא הזכיר את ש"ס בספרו, זה לא אומר שהוא לא חלק עליהם באופן פרטי בפני תלמידיו.  לך שאל את נועם מה הרב הי"ד אמר לו ולשאר תלמידיו בנוגע לש"ס.

ציטוט
3) התורה השוותה את כבוד המקום ...
כפי שציטטתי, "ומועטים הם בני עלייה אשר יאחזו במדות על דרך אמת ואין כושל בם, הלא המה הגדולים אשר בארץ".  הגדולים מבינים את ההלכה ויודעים מתי להשתמש בכל מדה ומדה, ולא מצטטים את ההלכות שנוחות להם.

ציטוט
4) הרב עובדיה מעולם לא חזר בו ברצון שלו לעשות שלום, אבל שלום אמת וכן הסכימו כל גדולי הדור הספרדים והאשכנזים והאדמורי"ם החסידיים שחייבים להגיע למצב של שלום אמת! הבעיה היא שהמצב לא מאפשר את  עכשיו: "אני שלום וכי אדבר והמה למלחמה"!
זו בדיוק הנקודה.  מהו בכלל שלום אמת?  התורה היא אמת, כל השאר שקר.  לכן, ראשית כל, "שלום אמת" מוגדר אך ורק בתורה.  שנית, האם מוצדק להתייחס ל"שלום" כמטרה עליונה שמקדשת כל אמצעי?  האם מוצדק להפוך את השאיפה ל"שלום" לדת, כמו שהמתיוונים עשו עם הדמוקרטיה?  שלום או מלחמה הם תוצרי לוואי של מאמצינו לקדש את שמו יתברך, ומה שצריך להיות חשוב לנו זה לא שלום או מלחמה אלא העיקרון המנחה, שהוא תמיד קידוש השם, וקידוש השם הוא המטרה העליונה האמיתית עבור כל יהודי, שבקריאת שמע בכל בוקר מכוון למסור את נפשו על קידוש שמו יתברך.  "הרוצה להשלים, שישלים.  הרוצה לצאת למלחמה, יצא למלחמה"--כתב יהושע באגרת ששלח לעמי הארץ טרם כיבוש ויישוב הארץ בס"ד.  שלום "אמת" שמוביל לחילול השם אינו שלום ואינו אמת.  שלום שכרוך בהחזרת שטחי א"י הקדושה אינו שלום אמת עפ"י ההלכה.

אותם גדולים שדוגלים ב"החזרת שטחים תמורת שלום אמת" יודעים טוב מאוד את ההלכה, הם יודעים שהמשפט הזה חסר משמעות (המלה אמת מנוגדת לעיקרון של החזרת שטחים), הם יודעים שזה משחק מלים, הם מרגישים שמוצדק להשתמש בכזה טריק מטעה אך ורק בגלל שזה ברור שעם הערבים אף פעם לא יהיה שלום, לא שלום אמת ולא שלום שקר.  אבל עדיין, משחקי מלים כאלה קרובים בצורה מאוד מסוכנת לשקר, עבירה על ההלכה, והטעייה של יהודים בורים ביהדות.

ציטוט
5) אני רוצה שתסביר לי למה הרב כהנא נתן ראיון למגזין התועבה "פלייבוי"? האם אין בזה משום מתן לגיטימציה לעיתון התועבה?
בוא נניח שטענתך שהרב נתן ראיון לפלייבוי נכונה.  מצד אחד, אולי יש משהו בדבריך---יש כאן עניין של הצדקת תועבה.  אבל הרב כהנא הי"ד גם היה חבר כנסת, ובכך כביכול נתן לגיטימציה ל"דמוקרטיה" הישראלית.  ואולי באמת אלו היו טעויות.  אולי כל הכהניסטים צריכים להיות כמו נועם פדרמן, שמתייחס לממשלה כשיקוץ מוחלט וחסר תקנה ומעודד יהודים שלא להשתתף בבחירות---במקום להיות כמו הרב כהנא הי"ד וחיים בן-פסח, שמשתמשים בכל האמצעים, גם אם חלקם מפוקפקים, כדי להעביר את המסר שלנו, גם ליהודים וגם לגויים.

הקו המפריד בין "בתחבולות תעשה לך מלחמה" לבין שקר וחילול השם הוא קו דק מאוד.  אם יהודי מועד ועובר את הקו, זה מצער, אבל זה נסלח אם הוא עושה זאת מתוך אידאליזם, מסירות נפש ונחישות לקדש שם שמיים.  הרב כהנא הי"ד כל ימי חייו דאג לנפשות יהודיות ולקידוש השם.  למה דאג הרב עובדיה?

בין אם הרב כהנא עשה טעות ובין אם לאו---מה שחשוב זה שלאחר שכבר היה ח"כ הוא לא נתן ראיונות לפלייבוי והוא פעל ללא הפסקה לקידוש השם, ואם היתה לו קצת עזרה מש"ס, ממפד"ל, מאגודה, ומשאר המזוייפים שישבו איתו בכנסת, הוא יכול היה להצליח לקדש שם שמיים, לשים קץ לנישואי תערובת, לחולל מהפיכה במשרד החינוך, ולהפוך את צה"ל לצבא קידוש השם.

אני אסיים בדבר אחד: הורי האשכנזים המתיוונים לא סובלים את כל ש"ס ומנהיגיה, אבל את הרב כהנא הי"ד עד היום הם אוהבים ("למרות שהוא היה דתי", הם מוסיפים...) ונזכרים בערגה בימים שהוא גרם להם להיות גאים שהם יהודים שחיים בא"י.  הקהל העיקרי של ש"ס הם יהודים ספרדים שמרגישים שהצטרפות לש"ס היא הדרך הטובה ביותר ליקום באשכנזים.  אל תנסה להגיד לי שאין אלמנט גזעני בש"ס.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

אוריינוש

• אורח
יצור מעוות
« להגיב #79 ב- : אפריל 12, 2007, 20:14:19 »
בס"ד
ציטוט
1) ... ובניסיון להרים את קרנה של היהדות בכל היבט של מדינת ישראל
אתה צריך להיות דובר של תנועת ש"ס.  מחליק לשון מקצועי!

ציטוט
2) אתה טוען שהם "בגדו ברב כהנא", טוב אז לפחות הרב כהנא בעצמו חולק עליך!!
זה שהוא לא הזכיר את ש"ס בספרו, זה לא אומר שהוא לא חלק עליהם באופן פרטי בפני תלמידיו.  לך שאל את נועם מה הרב הי"ד אמר לו ולשאר תלמידיו בנוגע לש"ס.

ציטוט
3) התורה השוותה את כבוד המקום ...
כפי שציטטתי, "ומועטים הם בני עלייה אשר יאחזו במדות על דרך אמת ואין כושל בם, הלא המה הגדולים אשר בארץ".  הגדולים מבינים את ההלכה ויודעים מתי להשתמש בכל מדה ומדה, ולא מצטטים את ההלכות שנוחות להם.

ציטוט
4) הרב עובדיה מעולם לא חזר בו ברצון שלו לעשות שלום, אבל שלום אמת וכן הסכימו כל גדולי הדור הספרדים והאשכנזים והאדמורי"ם החסידיים שחייבים להגיע למצב של שלום אמת! הבעיה היא שהמצב לא מאפשר את  עכשיו: "אני שלום וכי אדבר והמה למלחמה"!
זו בדיוק הנקודה.  מהו בכלל שלום אמת?  התורה היא אמת, כל השאר שקר.  לכן, ראשית כל, "שלום אמת" מוגדר אך ורק בתורה.  שנית, האם מוצדק להתייחס ל"שלום" כמטרה עליונה שמקדשת כל אמצעי?  האם מוצדק להפוך את השאיפה ל"שלום" לדת, כמו שהמתיוונים עשו עם הדמוקרטיה?  שלום או מלחמה הם תוצרי לוואי של מאמצינו לקדש את שמו יתברך, ומה שצריך להיות חשוב לנו זה לא שלום או מלחמה אלא העיקרון המנחה, שהוא תמיד קידוש השם, וקידוש השם הוא המטרה העליונה האמיתית עבור כל יהודי, שבקריאת שמע בכל בוקר מכוון למסור את נפשו על קידוש שמו יתברך.  "הרוצה להשלים, שישלים.  הרוצה לצאת למלחמה, יצא למלחמה"--כתב יהושע באגרת ששלח לעמי הארץ טרם כיבוש ויישוב הארץ בס"ד.  שלום "אמת" שמוביל לחילול השם אינו שלום ואינו אמת.  שלום שכרוך בהחזרת שטחי א"י הקדושה אינו שלום אמת עפ"י ההלכה.

אותם גדולים שדוגלים ב"החזרת שטחים תמורת שלום אמת" יודעים טוב מאוד את ההלכה, הם יודעים שהמשפט הזה חסר משמעות (המלה אמת מנוגדת לעיקרון של החזרת שטחים), הם יודעים שזה משחק מלים, הם מרגישים שמוצדק להשתמש בכזה טריק מטעה אך ורק בגלל שזה ברור שעם הערבים אף פעם לא יהיה שלום, לא שלום אמת ולא שלום שקר.  אבל עדיין, משחקי מלים כאלה קרובים בצורה מאוד מסוכנת לשקר, עבירה על ההלכה, והטעייה של יהודים בורים ביהדות.

ציטוט
בוא נניח שטענתך שהרב נתן ראיון לפלייבוי נכונה.  מצד אחד, אולי יש משהו בדבריך---יש כאן עניין של הצדקת תועבה.  אבל הרב כהנא הי"ד גם היה חבר כנסת, ובכך כביכול נתן לגיטימציה ל"דמוקרטיה" הישראלית.  ואולי באמת אלו היו טעויות.  אולי כל הכהניסטים צריכים להיות כמו נועם פדרמן, שמתייחס לממשלה כשיקוץ מוחלט וחסר תקנה ומעודד יהודים שלא להשתתף בבחירות---במקום להיות כמו הרב כהנא הי"ד וחיים בן-פסח, שמשתמשים בכל האמצעים, גם אם חלקם מפוקפקים, כדי להעביר את המסר שלנו, גם ליהודים וגם לגויים.

הקו המפריד בין "בתחבולות תעשה לך מלחמה" לבין שקר וחילול השם הוא קו דק מאוד.  אם יהודי מועד ועובר את הקו, זה מצער, אבל זה נסלח אם הוא עושה זאת מתוך אידאליזם, מסירות נפש ונחישות לקדש שם שמיים.  הרב כהנא הי"ד כל ימי חייו דאג לנפשות יהודיות ולקידוש השם.  למה דאג הרב עובדיה?

בין אם הרב כהנא עשה טעות ובין אם לאו---מה שחשוב זה שלאחר שכבר היה ח"כ הוא לא נתן ראיונות לפלייבוי והוא פעל ללא הפסקה לקידוש השם, ואם היתה לו קצת עזרה מש"ס, ממפד"ל, מאגודה, ומשאר המזוייפים שישבו איתו בכנסת, הוא יכול היה להצליח לקדש שם שמיים, לשים קץ לנישואי תערובת, לחולל מהפיכה במשרד החינוך, ולהפוך את צה"ל לצבא קידוש השם.

אני אסיים בדבר אחד: הורי האשכנזים המתיוונים לא סובלים את כל ש"ס ומנהיגיה, אבל את הרב כהנא הי"ד עד היום הם אוהבים ("למרות שהוא היה דתי", הם מוסיפים...) ונזכרים בערגה בימים שהוא גרם להם להיות גאים שהם יהודים שחיים בא"י.  הקהל העיקרי של ש"ס הם יהודים ספרדים שמרגישים שהצטרפות לש"ס היא הדרך הטובה ביותר ליקום באשכנזים.  אל תנסה להגיד לי שאין אלמנט גזעני בש"ס.

מה הקשר?זה כמו שמתפללים בסידורים שונים ויש מנהגים שונים, זה לא גזענות!!!!!
וחוץ מזה הרב כהנא זצוק"ל הי"ד גם הפריד בין אשכנזים לספרדים....

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
יצור מעוות
« להגיב #80 ב- : אפריל 12, 2007, 20:19:54 »
בש"ס אין אלמנט גזעני, אדרבא הם ניסו דווקא ליצור שיוויון. בתחילה הם היו יחד עם האשכנזים אך הופלו לרעה על ידם.
לכן הם החליטו בתור פתרון לפרוש ולהקים מפלגה משלהם. לדעתי זה היה רעיון די טוב כי בראש כל מפלגה חרדית צריך
לעמוד רב שמייצג את הקבוצה, ושיוכלו לפעול עפ"י הלכותיו.
"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט עַד יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"  :sign006:

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יצור מעוות
« להגיב #81 ב- : אפריל 12, 2007, 20:31:58 »
דורון, בדיוק, בראש כל מפלגה עם דגש גדול על המילה "ראש", כי עד עכשיו הרבנים נמצאים ברקע ולא בתוך הכנסת בתור יו"רי מפלגות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

אוריינוש

• אורח
יצור מעוות
« להגיב #82 ב- : אפריל 12, 2007, 20:36:40 »
בס"ד
תראו את הסרטון ואלי ישי מש"ס הגיע למבנה ואמר:"....אני מאחל להם"(למתיישבים בבית בחברון) ישוב טוב ישוב מוצלח", רואים שש"ס לא שמאלנית?...

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יצור מעוות
« להגיב #83 ב- : אפריל 12, 2007, 20:40:22 »
ש"ס היא לא מרץ, אך קשה גם להגיד עליה שהיא ימין.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

אוריינוש

• אורח
יצור מעוות
« להגיב #84 ב- : אפריל 12, 2007, 20:41:51 »
בס"ד
לי לא קשה תראה: ש"ס היא ימנית!!!!!!!!!!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יצור מעוות
« להגיב #85 ב- : אפריל 12, 2007, 20:45:00 »
אוריינוש, חוש הומור מפותח,הוא דבר בריא, גרמת לי לחייך, מה שלא הרבה אנשים מצליחים לעשות, תודה.
ש"ס בגדול חוץ מאשר השמעת קולות של ימין בקושי מתי שזה מתאים לאינטרסים הצרים שלה, אזי הם משמיעים אותה, הם אולי היו נגד ההתנתקות ועמונה, אך הם לא מציעים אופציה לפתרון, אלא רק אומרים מה לא מתאים.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יצור מעוות
« להגיב #86 ב- : אפריל 12, 2007, 20:49:41 »
דווקא כך - קודם כל אני מוחה בך על כל נידנוד של ביזוי ת"ח, תעמיק בדבריך ותראה שהמחאה שלי במקומה!

1) הלוואי והייתי דובר ש"ס.

2) זה לא נכון!!  גם בספר "צופה ומנהיג" שכתבת נתנאל עוזי הי"ד שזה בעצם סיכומים של כל השיחות שנתן הרב כהנא בישיבה ומחוצה לה - והרב כהנא כמעט לא מזכיר שם את ש"ס או את הרב עובדיה והפעמים היחידות שהם כן מוזכרים - זה לשבח!!

3) הרב עובדיה לחם את "מלחמתה של תורה" יותר מכל רב אחר במדינת ישראל, וזה דבר ידוע לכל אדם שמכיר את סיפור חייו של הרב וקרא את הביוגרפיה שנכתבה עליו "ממרן עד מרן".

4) כתוב בתורה:  "לא תסור מכל אשר יורוך ימין ושמאל -- אפילו אומרים לך על ימין שהוא שמאל ועל שמאל שהוא ימין" - זאת מצוות עשה מן התורה!
מה שאתה חושב, ואיך המציאות נתפסת בעיניך - זה לא רלוונטי!

5) מה שהוריך אהבו אהבו ברב כהנא זה את שינאתו היוקדת לערבים ולא את הדתיות שבו וכלשונך: "למרות שהוא היה דתי". לעומת זאת ש"ס הקימה מוסדות של תורה, ישיבות, כוללים, מקוואות טהרה, ישיבות, בתי כנסיות, מוסדות חסד ועוד. וזה מהווה קידוש ה' הרבה יותר גדול מאשר "המוות לערבים" של הרב כהנא הי"ד.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יצור מעוות
« להגיב #87 ב- : אפריל 12, 2007, 20:56:02 »
שני הערות, על סעיף 4 ו-5 שלך.

4.) כל אשר יורוך זה בעניין של ד' אמות של הלכה נטו, כל מה שמחוצה לו מותר לך שתהיה לך חשיבה עצמאית, מה שאתה עושה זה בעצם הופך את היהדות לבולשביזם, איננו רובוטים של הקומסומול.

5.) ה"למרות שהוא היה דתי" בא לומר שאת כל שאר המייצגים הדתיים בכלל לא באו בחשבון ודווקא הוא כן, הוא לא מעורר בהם דחיה, היום כשיש ליהודים מדינה, התעסקות רק בעינייני השטעטל ממילא הוכת אותך לסקטוריאלי ואפילו לגלותי, מצוין שהרב כהנא הוא זה שהיטב הצליח לשקף את היס הנכון לאויב ואיך מחדירים אותו נכון בליבות העם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יצור מעוות
« להגיב #88 ב- : אפריל 12, 2007, 21:03:51 »
4) אני רוצה מקור הילכתי לדבריך! מנקודת מבט תורנית ההפך הוא הנכון שכן המושג "דעת תורה" הוא מושג מרכזי בחברה החרדית והחרדית-לאומית. על פי הרעיון הגלום במושג הזה, גדול בתורה רוכש לעצמו יכולת לפסוק לא רק בנושאים תורניים והלכתיים צרופים אלא גם בנושאי פוליטיקה, מדינה והלכות חיים בכלל. הסוגיות הדתיות שבהן עסק, על פי גישה זו, מזככות את מוחו ומכשירות אותו לפסוק בכלל תחומי החיים.
הטיב במיוחד הרב אברהם ישעיהו קרליץ (ה"חזון איש") לנסח במכתביו את סמכותו של גדול בתורה לפסוק בכל תחומי החיים. להגדרתו קיים חלק חמישי בשו"ע (בשולחן ערוך ישנם ארבעה חלקים), אשר ידוע לגדולי הדור, כשרק הם מוסמכים לפסוק ולנסח את אותם פסקים.

5) בתור אדם שכותב עבודה על תנועת ש"ס אתה צריך לדעת בצורה יפה מאוד שש"ס מאוד מעורת בחיים הפוליטים-מדיניים-כלכליים והיומיומים של מדינת ישראל.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יצור מעוות
« להגיב #89 ב- : אפריל 12, 2007, 21:14:02 »
4.) אינני חרדי כי אם חובש כיפה סרוגה, יש שיגדירו אותי דתי-לאומי, למרות שאני מתנער מהגדרה זו, ולדידי אכן קיים שטח שהוא לא מוגדר 4 אמות של הלכה, כל מה שמחוצה לו, יש לי חשיבה עצמית בעניין, אני לא אלך לרב לשאול אותו באיזה מקצוע עלי לעסוק, ולא אשאל אותו איזה צבע לצבוע את הקירות הפנימיות בבית שלי, מצטער, אינני זומבי, אפשר להיות דתי מבלי להיות זומבי.

5.) טוב לדעת שאתה יודע עלי פרטים שאני אפילו לא יודע על עצמי,  ממתי אני עושה עבודה על ש"ס?????? ובסופו של דבר הם לא מציעים אלטרנטיבה "מדינית", כך שאין להם גם ככה מה לומר בנדון, רק לטפוח לעצמם על השכם שהם הסתייגו מתוכנית ההתנתקות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצור מעוות
« להגיב #90 ב- : אפריל 12, 2007, 23:10:29 »
בש"ס אין אלמנט גזעני, אדרבא הם ניסו דווקא ליצור שיוויון. בתחילה הם היו יחד עם האשכנזים אך הופלו לרעה על ידם.
לכן הם החליטו בתור פתרון לפרוש ולהקים מפלגה משלהם. לדעתי זה היה רעיון די טוב כי בראש כל מפלגה חרדית צריך
לעמוד רב שמייצג את הקבוצה, ושיוכלו לפעול עפ"י הלכותיו.
דורון,

אני לא מאשים את היהודים הספרדים שהצטרפו לש"ס.  יש להם הרבה סיבות לכעוס על מה שהנבלות הבולשביקיות עשו להם ולאבותיהם זמן קצר לאחר קום המדינה.  הבעיה היא שלדעתי הם לא ניתבו את הכעס (המוצדק!) לאפיקים הנכונים.  גם הרב כהנא הי"ד כעס, וכעס מאוד, וכאב מאוד, על הפשע והעוול שנעשה ליהודים מארצות ערב, אבל הוא לא דבק בהבדלה בין יהודים ספרדים ליהודים אשכנזים אלא להיפך, הוא נלחם על אחדות.  ההבדלה היחידה שעלינו לעשות היא ביננו לבין הגוים, ובין האמת והשקר, ולא ביננו לבין עצמנו.

הגיע הזמן שגדולי ישראל, אשכנזים וספרדים, יתכנסו יחד ויחליטו על נוסח אחיד עבור כל העם, ישלבו אלמנטים אשכנזיים וספרדיים בתפילות ובמנהגים, ונשים קץ סוף סוף לגזענות, לקרע ולפירוד המלאכותי והטראגי הזה בעמנו, למען שלום-בית ואהבת ישראל.  גם אם בסופו של דבר יגיעו לנוסח שמורכב מ-90% מנהגים ספרדיים ו-10% מנהגים אשכנזיים, אני בתור אשכנזי מוכן ומזומן ללא עוררין וללא היסוס לקבל ללא דיחוי את הנוסח הזה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
יצור מעוות
« להגיב #91 ב- : אפריל 12, 2007, 23:16:25 »
ישנה הלכה שאומרת שכל אדם צריך לנהוג בנוסח התפילה כמנהג אבותיו.
זה מצויין שישנו מגוון רחב של דעות כגון: עדות המזרח, אשכנז, ספרד, תימני וכו', ואין זה אמור להביא כלל למחלוקות.
עובדה גם שגדולי חכמי אשכנז התבססו על השולחן הערוך בהלכותיהם.
הבעיה בימינו שנוצר קרע כ"כ גדול בעם עד שאפילו האשכנזים והספרדים התפלגו.
"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט עַד יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"  :sign006:

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצור מעוות
« להגיב #92 ב- : אפריל 12, 2007, 23:21:58 »
ישנה הלכה שאומרת שכל אדם צריך לנהוג בנוסח התפילה כמנהג אבותיו.
זה מצויין שישנו מגוון רחב של דעות כגון: עדות המזרח, אשכנז, ספרד, תימני וכו', ואין זה אמור להביא כלל למחלוקות.
עובדה גם שגדולי חכמי אשכנז התבססו על השולחן הערוך בהלכותיהם.
הבעיה בימינו שנוצר קרע כ"כ גדול בעם עד שאפילו האשכנזים והספרדים התפלגו.
קידוש השם לאומי ומחיקת חילול השם לאומי דוחים העדפות אישיות.  הקרע והפילוג בעם שלנו מובילים לחולשה, וחולשה של העם היהודי מהווה חילול השם.  עם כל הכבוד לפסק הרבנים לגבי שימור מסורת האבות, המציאות העכשווית, לדעתי, מכתיבה פסק אחר, למען שיקום העם ובניית אחדות מחדש.  השיקול המנחה העיקרי תמיד צריך להיות קידוש השם לאומי, ורק אח"כ באים כל שאר השיקולים הצרים של מנטליות השטעטל.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יצור מעוות
« להגיב #93 ב- : אפריל 12, 2007, 23:25:57 »
שוב "דווקא כך" אני לא יודע מאיפה אתה שואב את המקורות שלך אבל הם בטח לא מתורתו של הרב כהנא!

הרב כהנא מפורש בשיחותיו (מובא בספר צופה ומנהיג דף 439) וז"ל: "לגבי ראש השנה הרווקים נשארים פה..... השנה אנו מוכנים לעשות תפילות ע"פ העדות - אשכנזים, תימנים, ספרדים. גם נוסח אחיד הוא טוב - אך לפעמים אתה יוצא קירח מכאן ומכאן". עכ"ל.

ומה הקשר לגזענות? האר"י ז"ל כותב שיש בשמים 12 שערי תפילה כנגד 12 השבטים וכל נוסח של תפילה פותח את השער המתאים לו.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצור מעוות
« להגיב #94 ב- : אפריל 13, 2007, 05:07:08 »
זו הייתה דעתי האישית.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק פאקו411

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יצור מעוות
« להגיב #95 ב- : אפריל 13, 2007, 14:44:13 »
ציטוט

תיראו אני מרוקאי

ואני בתור אחד שדווקא ל אניראה מרוקאי ספגתי גזענות בגלל שאני כיאלו מרוקאי מצד אשכנזים אבל לי אין שום בעיה אם אשכנזים להפך

יש לי חבר ממש ממש טוב שההורים שלו שניהם אשכנזים והוא וואלה לבן כמו סיד זה לא מפריע לי לדעתי זה סתם שטויות

אבל לאור כול השנאה של האשכנזים כלפי למרות שלא עשיתי כלום כדי שיצדיק את זה (אני לא מאשים את כל האשכנזים אבל באמת יש הרבה ששונאים בלי סיבה)

אני מעדיף להישאר בקרב האנשים שכומני כיאלו מזרחיים למרות שאין לי שום בעיה אם אשכנזים פשוט מרגיש יותר ביטחון ככה

בייקר

• אורח
יצור מעוות
« להגיב #96 ב- : אפריל 13, 2007, 15:03:55 »
זה טבעי ונורמלי לכן היינו 12 שבטים.ישראל 2007 היא פדרציה של מיעוטים.העולים החדשים למשל באשדוד נמצאים בגטו שלהם מדברים רוסית,אוכלים אוכל שלהם,תרבות משלהם,טלביזיה משלהם.
וזאת דוגמא.
כור ההיתוך הסוציאליסטי נכשל ישראל איננה קיבוץ שבו כולם נראים ומתנהגים אותו הדבר.
אנשים לא רוצים לותר על זהותם,תרבותם,שפתם,הרגליהם.
הבעיה אצלנו היא שכל אחד רוצה לשנות את השני ולא מקבל אותו כמות שהוא.
אדם מחליט בעצמו נניח אני אוהב אוכל מזרחי.
כיהודים לא נחרים או נפגע ביהודי אחר אלא נקבל אותו אבל כל אחד יבחר היכן נוח לו להיות ועם מי נוח לו להיות.
נניח אני אשכנזי עם עור בהיר ואוהב בלונדיניות אז תגידו לי להתחתן עם אתיופית או לראות סרטים בערבית או בתורכית?
מצד שני מישהו עם טעם שונה שיבושם לו.
לי זה מפריע דווקא כי מנסים בכוח להפוך אותי לשמאלני ואני לא רוצה להיות כזה.
התשקורת מנסה לומר לי מה לחשוב ומה להיות כלומר פוליטקלי קורקט.
אם אני לא אוהב ערבים,הומואים תנו לי להיות עצמי וקבלו אותי כמות שאני הטרוסקסואל,שמרן,יהודי לאומי.
אני חייב התנצלות או הסברים למישהו?
שנאתי את רבין אז הייתי חייב לבחור עבורו או לתמוך בו?
לא מסמפט את אביב גפן מה לעשות?
רוצה שיתלו את טלי פחימה ואני לא מתגעגע לעזמי בישארה או לשולמית אלוני.