כתב נושא: יצור מעוות  (נקרא 19808 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יצור מעוות
« להגיב #50 ב- : אפריל 10, 2007, 16:35:32 »
בש"ס לא חסרות בעיות אך לא אמנה אותן כאן.
« עריכה אחרונה: אפריל 10, 2007, 16:53:22 על ידי דוקא_כך »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

אוריינוש

• אורח
יצור מעוות
« להגיב #51 ב- : אפריל 10, 2007, 16:40:43 »
בס"ד
אז תגיד כמה מהם(אם יש)!!!!!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
יצור מעוות
« להגיב #52 ב- : אפריל 10, 2007, 16:54:42 »
בס"ד
אז תגיד כמה מהם(אם יש)!!!!!
חיים כבר ציין בשידורים קודמים מספר בעיות בתנועת ש"ס, שנובעות מההנהגה של התנועה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
יצור מעוות
« להגיב #53 ב- : אפריל 10, 2007, 20:50:58 »
אני עדיין בדעה של להפריד את הרב עובדיה מש"ס.
ש"ס בעייתית ככל שתהיה אין להשוות את מה שקורה בה לאופיו של הגר"ע.
ואני לא הולך אחריו כמו זומבי. אבל בתור גדול הדור והפוסק של ימינו אני לא אטיל בו אפילו ספק של מום ח"ו.
"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט עַד יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"  :sign006:

אוריינוש

• אורח
יצור מעוות
« להגיב #54 ב- : אפריל 10, 2007, 20:54:56 »
אני עדיין בדעה של להפריד את הרב עובדיה מש"ס.
ש"ס בעייתית ככל שתהיה אין להשוות את מה שקורה בה לאופיו של הגר"ע.
ואני לא הולך אחריו כמו זומבי. אבל בתור גדול הדור והפוסק של ימינו אני לא אטיל בו אפילו ספק של מום ח"ו.
נכון!כנ"ל! :) :) :)

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יצור מעוות
« להגיב #55 ב- : אפריל 10, 2007, 21:40:38 »
קודם כל אני מוחה בכל תוקף בכל מי שדיבר פה נגד מרן הראשל"צ הגר"ע יוסף שליט"א !!!

"אומרים רבתינו: "הווי מתחמם כנגד אורן של חכמים והווי זהיר בגחלתן שלא תכווה, שנשיכתן נשיכת שועל ועקיצתן עקיצת עקרב ולחישתן לחישת שרף וכל דבריהם כגחלי אש'' (אבות, ב', י').
כתוב בספר שערי תשובה לרבינו יונה שער ג ד"ה קמד:...והמבזה תלמידי חכמים, והמבזה את המועדות, כי אף על פי שיש בידו תורה ומעשים טובים אין לו חלק לעולם הבא
ועוד אומרים רבותינו: כל השומע ביזיון תלמיד חכם ואנו מוחה, נתפס בעוון!!!
הרב כהנא הי"ד בהופעה אצל לארי קינג (משנת 1985) אמר דברים מפורשים: "כל מי שמדבר נגד תלמיד חכם נקרא אתאיסט, כופר רשע".
הרב מאיר כהנא הי"ד כותב בסיפרו "כהן ונביא" כרך ב': "הקשב והבט בזהירות מרובה על אותו אדם שהוא טוען אוהב יהודים , אם הוא מדבר בשם "היהדות" בשעה שהוא אדם שמעולם לא למד, ומשתמש במעט שלמד כדי לתקוף בו תלימדי חכמים (וזה לא משנה איזה ת"ח)- הוא אינו בשבילך". הכוונה הוא אינו שווה שתתחבר אליו, ובטח שלא תשים אותו עליך למנהיג!!!!
וחוץ מזה שגלוי וידוע לכל שהרב כהנא היה מתייעץ עם גדולי תורה בהלכה, גם עם אותם רבנים לא היו בדיוק בזרם שלו. לדוגמא עיין בספר "אגרות משה" של הרב משה פיינשטיין (מגדולי הזרם הליטאי בארה"ב), בחלק אורח חיים ד', לו' ששם הוא דן בשאלה ששאל אותו הרב מאיר כהנא הי"ד בקשר למנהג שרווח בקהילתו של הרב כהנא, האם כדי להמשיך במנהג או לבטל אותו.
וכי הרב כהנא לא יכל היה לפסוק לבד אם אותו מנהג או טוב או רע- אלא יש לנו גדולי תורה ואיתם מתייעצים בהלכה, וכן נהג הרב כהנא בעצמו וכך עלינו לנהוג.
עכשיו יש כאלה שמרהיבים עוז בחוצפה ויד רמה מעזים בכלל לפתוח פיהם נגד אחד מגדולי ישראל בדור האחרון הגר"ע יוסף שליט"א שהוא עצמו איש רב פעלים ותלמיד חכם עצום אשר חיבר למעלה מ-40 ספרים, והתיר אלפי עגונות בחיוו, הקים עולה של תורה בארץ ובעולם, ועזר לעם ישראל בשעות קשות- כגון שהוא לבד בעצמו התיר את כל העגונות של מלחמת יוה"כ. רק הצצה קטנה לתוך ספרי ההלכה שלו מראה שרבנים וראשי קהילות מכל רחבי העולם פונים אליו כי הוא הכתובת לתשובה תורנית ברורה!!!
עכשיו יש כאלה עיוורים פה שמוציאים דיבה בכמויות, וטוענים שהוא פעל נגד הרב כהנא, ובכן ח'ברה אני לא יודע מאיפה אתם מקריצים שהוא פעל נגד הרב כהנא, אבל אם אתם במקום לבלבל את השכל בדברים שאינכם מבינים בהם כלום, ובמקום להוציא דיבה על גדולי ישראל (ה' ירחם), תקראו את הספר של הרב כהנא שהוא חיבר בעצמו בשם "משאל עם או מהפכה" , ששם הרב כהנא מסביר בדיוק מי הם הגורמים שפעלו נגדו ונגד תנועתו כ"ך, והוא לא מזכיר שם בכהוא זה את הרב עובדיה!
וגם כשהוא חולק על הגר"ע יוסף שליט"א בנושא "שטחים תמורת שלום" כפי שהוא מביא בסיפרו "על האמונה ועל הגאולה" ששם הרב כהנא פורש את כל שיטתו בנושא "שטחים תמורת שלום" הוא חולק בכבוד עם נימוקים הילכתיים, ואפילו לא פעם אחת הוא מזכיר את שמו של הרב עובדיה שליט"א.
ועיין בספר צופה ומנהיג עמ' 287 ששם הרב כהנא הי"ד, שם יש נאום של הרב כהנא משנת 1989 כ-5 שנים לאחר שש"ס הוקמה, וכ-16 שנים לאחר פסיקתו של הרב עובדיה בנושא "שטחים תמורת שלום", בנאום הזה הוא מזכיר את הרב עובדיה בשמו המלא (הרב עובדיה יוסף) כיאה לגדול בדורינו, ולא חס וחלילה חס ושלום "כסף". אם מישהו מעוניין לדעת למה הוא דיבר עליו, הרב כהנא אמר שהרבנות צריכה להיות מעל המדינה, ושמנהיגי הרבנות כמו הרב עובדיה (שהיה הרב הראשי במשך רוב שנות פעילות כך)  צריכים להיות צריכים להיות מעל למדינה ולא כפופים לה"!!!!!

והוא רחום יכפר עוון!!

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצור מעוות
« להגיב #56 ב- : אפריל 10, 2007, 22:13:00 »
והנה לכם כותרת משנת 91 למניינם, כדי שתכנסו לפרופורציות.
כל מלה נוספת - מיותרת לטעמי.
« עריכה אחרונה: אפריל 10, 2007, 22:14:52 על ידי האלקשי »

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
יצור מעוות
« להגיב #57 ב- : אפריל 10, 2007, 22:21:48 »
אתה עושה מאיתנו צחוק?
אתה רוצה להגיד לי שאתה באמת ובתמים מאמין לתשקורת?!
כמה פעמים הם יצאו בהשמצות נגד הרב עובדיה שכולן שקר גמור!
« עריכה אחרונה: אפריל 10, 2007, 22:23:39 על ידי dhdoron »
"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט עַד יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"  :sign006:

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצור מעוות
« להגיב #58 ב- : אפריל 10, 2007, 22:32:39 »
צודק.
עדיף לדפוק את הראש בקיר ולהתעלם מעובדות גם אם הן כתובות שחור על גבי לבן, כי ככה הכי נוח.

כמובן שגם הפסק ההזוי של שטחים תמורת שלום הוא המצאה של העיתונות,
וכמובן אישור השותפות בממשלת אוסלו זו המצאה שאין לה שחר שנולדה במרתפי מעריב,
וכך גם הפסק הטרי הקובע כי מותר לשחרר אלפי מחבלים צמאי דם לרחובותינו.

הכל המצאות של התשקורת - דיר בלאק! אל תאמין לזה, חלילה. למעשה הקיר בו אתה
דופק את הראש אינו קיר אלא משב רוח קל. אז מה אם כואב הראש? קח אספירין ותמשיך...

בייקר

• אורח
יצור מעוות
« להגיב #59 ב- : אפריל 10, 2007, 22:44:37 »
אני דיברתי בעד הרב עובדיה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יצור מעוות
« להגיב #60 ב- : אפריל 11, 2007, 01:55:16 »
להפריד בין הרב עובדיה וש"ס, זה כמו להפריד בין כסא והרגליים שלו, בלי רגליים, אין כסא.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

אוריינוש

• אורח
יצור מעוות
« להגיב #61 ב- : אפריל 11, 2007, 16:25:39 »
בס"ד
להפריד בין הרב עובדיה וש"ס, זה כמו להפריד בין כסא והרגליים שלו, בלי רגליים, אין כסא.
למה להפריד?לא צריך להפריד שישארו ביחד!לי אין בעיה עם הרב עובדיה יוסף שליט"א ואין לי בעיה עם ש"ס!!!!!!!!

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
יצור מעוות
« להגיב #62 ב- : אפריל 11, 2007, 16:51:36 »
אוריינוש, אמרתי שיש להפריד ביניהם כדי לסבר את אוזני המקטרגים עליו.
בעקרון גם לי אין בעיה עם ש"ס אבל נראה שלחלקנו יש...

אוריינוש

• אורח
יצור מעוות
« להגיב #63 ב- : אפריל 11, 2007, 16:58:22 »
בס"ד
אה טוב הבנתי....

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יצור מעוות
« להגיב #64 ב- : אפריל 11, 2007, 20:45:58 »
שמתי לב שנמחקה לי ההודעה, מה קרה האלקשי כאשר מדובר בגר"ע יוסף שליט"א אתה מוכן לבזות ת"ח חופשי ולהאמין לעיתנאות ולתחקירנים למרות שזה נגד המציאות, וכ"ש שאני ראיתי אותו במו עיני אומר שאסור לחלק את י-ם. "אל תגעו במשיחי ובנביאי אל תרעו".
אבל כזה מגיע לרב כהנא (שאני מאוד מכבד אותו) אתה מעדיף להעלים עובדות בשטח, תראה עצם העובדה שהרב כהנא התראיין בשביל מגזין התועבה "פלייבוי" ואח"כ עוד כתב את זה בספרו (הליגה להגנה...) שהוא התראיין - אל זה אין לך תרוצים אתה פשוט מעדיף למחוק את ההודעה במקום להתמודד איתה, ובלשונך:"הכל המצאות של התשקורת - דיר בלאק! אל תאמין לזה, חלילה. למעשה הקיר בו אתה
דופק את הראש אינו קיר אלא משב רוח קל. אז מה אם כואב הראש? קח אספירין ותמשיך...".

אל תשכח כתוב בספר שערי תשובה לרבינו יונה שער ג ד"ה קמד:...והמבזה תלמידי חכמים, והמבזה את המועדות, כי אף על פי שיש בידו תורה ומעשים טובים אין לו חלק לעולם הבא.

בייקר

• אורח
יצור מעוות
« להגיב #65 ב- : אפריל 11, 2007, 21:41:02 »
סגרנו:לא נבזה תלמידי חכמים ואם תהיה ביקורת נבקר רק את ש"ס.

מנותק אלירן

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
יצור מעוות
« להגיב #66 ב- : אפריל 11, 2007, 21:53:09 »

בדיוק! יפה אמרת..

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצור מעוות
« להגיב #67 ב- : אפריל 11, 2007, 22:58:54 »
לא סגרנו כלום.  תנועת ש"ס מורכבת מאנשים שכפופים למרותו ומושפעים מתורתו של הרב עובדיה יוסף.  נציגיהם בכנסת מחללים את שם השם בכך שאינם קוראים תגר נגד כל השיקוצים, התועבות והפשעים שמתחוללים במדינה שקמה לקדש שם שמיים ("לא למענכם").  היחיד שזעק נגד נישואי תערובת, נגד חינוך ממלכתי אנטי-יהודי, נגד דמוקרטיה נוסח המערב שמנוגדת להלכה--היה הרב מאיר כהנא זצוק"ל הי"ד.  ומה היתה תגובתם לקידוש השם של רבי?  האם הם הצביעו איתו בכנסת בעד יהדות, בעד תורה, בעד קידוש השם?  כולנו יודעים את התשובה.

ש"ס בגדו ברב שלי הי"ד, הם תקעו סכין בגבו, הם הקריבו עקרונות תורניים בשביל בצע כסף ובשביל השפעה, והם גידלו וממשיכים לגדל דורות של מזוייפים מחללי השם שעושים את מצוות השם "מצוות אנשים מלומדה".  תנועת ש"ס מהווה גזענות רטרואקטיבית, מעין נקמה על כל מה שבן-גוריון ושאר הבוגדים היהודונים עוללו ליהודים הצדיקים שעלו לארץ מארצות ערב ב-1948 למניינם.  ההישג היחיד של תנועת ש"ס הוא החרפת הפילוג בין אשכנזים לספרדים.  האירוניה היא שדוקא הכהניסטים, שמתעקשים לחשוף את כל הפשעים שעשו הבולשוויקים ליהודים המזרחיים---דוקא הכהניסטים שנואים על ש"ס.

אז ככה שלא--לא סגרנו כלום, ולא אכפת לי כמה שטופי-מוח כמו ערן יצפצפו ויפטפטו דברי סרק על "ביזוי תלמיד חכם".  הדבר הכי חשוב, בטח יותר חשוב מנתינת כבוד לש"סניק, הוא קידוש השם ומחיקת חילול השם.  ת"ח שאחראי לחילול השם, חובה להוכיח (לא באופן כללי, שזה יהיה ביזוי, אלא הוכחה אך ורק על אותם מעשים ודיבורים שמהווים חילול השם) כדי שכל העם ילמד וידע מה מותר ומה אסור.

אילו הרב עובדיה היה מודה בפומבי על טעויות שעשה בעבר ומשנה את עמדותיו, ובעקיפין את מצע תנועתו, לא היה צורך להשתתף בויכוחים מיותרים כאלה בפורום.  לצערנו, זה עדיין לא קרה, וכנראה שזה גם לא יקרה (הלוואי שאני טועה).  הרב עובדיה יוסף הוא לא א-להים, וכשצריך להוכיח אותו, אנחנו נוכיח אותו, על אפם וחמתם של תלמידיו, שכנראה לא מסוגלים לחשוב באופן עצמאי.  יהדות זה לא נצרות--אנחנו לא סוגדים לבני תמותה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
יצור מעוות
« להגיב #68 ב- : אפריל 11, 2007, 23:16:41 »
דוקא כך, את דברי הבאים אני אומר כמעט בבטחון גמור למרות שלא וידאתי אותם.
הרב עובדיה אינו שותף לאידיאולוגיה הפוליטית של ש"ס ואינו יכול לקבוע אותה כיוון שזו מפלגה גדולה המורכבת
משרים רבים בעלי השקפות שונות בנוגע למדינה, לכן לא תוכל לכפות על ש"ס להיות מפלגה כהניסטית.
נוסף על כך הוא מקדיש זמן מועט למפלגה כך שזו הוכחה מספיק טובה שהוא לא יכול להיות מעורב בכל צעד קטן שקורה.
דוגמא מצויינת עכשיו היא הגעתו של השר אלי ישי אל הבית בחברון וחיזוק המתנחלים. (השר הראשון שנכח במקום).
האם הוא נשלח דווקא ע"י הרב עובדיה? לא מחייב בכלל...
כפי הידוע לך ש"ס מייצגת את הזרם החרדי שכלל לא מתעניין במדינה או במה שקורה בה, החרדים חיים במסגרת משלהם.
הרב עובדיה בכל זאת ת"ח ולכן אתה לא יכול לבוא אליו בדרישות שיצהיר ברבים על שינוי דרכיו, סלח לי אבל זה גובל בחוצפה.
« עריכה אחרונה: אפריל 11, 2007, 23:18:17 על ידי dhdoron »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יצור מעוות
« להגיב #69 ב- : אפריל 12, 2007, 01:11:47 »
הרב עובדיה טען שהוליכו אותו שולל לגבי הסכמי אוסלו וקצינים בכירים שייעצו לו שמן הבחינה הבטחונית ההסכם הוא דבר טוב ונחוץ, ואני שואל שאלת תם: מה אני הקטון היודע נפש המוסלמי ויודע מה טיבם של הסכמים בינם לבין מי שאיננו מוסלמי, אף אשכנזי אנוכי, לא גדלתי בינותם, לא התחכחתי עם תרבותם ומוסרותיהם.
לעומת זאת, הרב עובדיה, נולד וגדל במצרים שם גם כיהן כרבה הראשי, מכיר לפני ולפנים את התרבות איתה הוא התחכך מינקות, ובכול זאת הוא בוחר להתעלם במופגן מן ההגיון המינימלי בנושא זה ועוד מביא אליו מומחים "מטעם", כדי שייעצו לו על טיבם של "הסכמים" אלה??? צר לי אך בכל הנוגע לעניין זה הייתי מאוד שמח אם מישהו ברוב טובו היה נאות להסביר לי אנומליה זו.
כי זה פשוט נשגב מבינתי.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יצור מעוות
« להגיב #70 ב- : אפריל 12, 2007, 02:12:05 »
דוקא כך, את דברי הבאים אני אומר כמעט בבטחון גמור למרות שלא וידאתי אותם.
הרב עובדיה אינו שותף לאידיאולוגיה הפוליטית של ש"ס ואינו יכול לקבוע אותה כיוון שזו מפלגה גדולה המורכבת
משרים רבים בעלי השקפות שונות בנוגע למדינה, לכן לא תוכל לכפות על ש"ס להיות מפלגה כהניסטית.
נוסף על כך הוא מקדיש זמן מועט למפלגה כך שזו הוכחה מספיק טובה שהוא לא יכול להיות מעורב בכל צעד קטן שקורה.
דוגמא מצויינת עכשיו היא הגעתו של השר אלי ישי אל הבית בחברון וחיזוק המתנחלים. (השר הראשון שנכח במקום).
האם הוא נשלח דווקא ע"י הרב עובדיה? לא מחייב בכלל...
כפי הידוע לך ש"ס מייצגת את הזרם החרדי שכלל לא מתעניין במדינה או במה שקורה בה, החרדים חיים במסגרת משלהם.
הרב עובדיה בכל זאת ת"ח ולכן אתה לא יכול לבוא אליו בדרישות שיצהיר ברבים על שינוי דרכיו, סלח לי אבל זה גובל בחוצפה.

אוקיי, אז גם אם מנהיגיה האחרים של ש"ס טועים, והרב עובדיה רואה זאת ובכל זאת שותק (בשם ה"אחדות", "שלום בית", והימנעות מ"לשון הרע")---זה גם חטא, זו חנופה, מכיוון שגם מי שלא מוכיח, הוא מחניף.

"מוכיח אדם אחרי חן ימצא ממחליק לשון"

"ומועטים הם בני עלייה אשר יאחזו במדות על דרך אמת ואין כושל בם, הלא המה הגדולים אשר בארץ"
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
יצור מעוות
« להגיב #71 ב- : אפריל 12, 2007, 17:43:50 »
ועל מי בדיוק הרב צריך להוכיח אותם?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יצור מעוות
« להגיב #72 ב- : אפריל 12, 2007, 17:52:11 »
הרב עובדיה טען שהוליכו אותו שולל לגבי הסכמי אוסלו וקצינים בכירים שייעצו לו שמן הבחינה הבטחונית ההסכם הוא דבר טוב ונחוץ, ואני שואל שאלת תם: מה אני הקטון היודע נפש המוסלמי ויודע מה טיבם של הסכמים בינם לבין מי שאיננו מוסלמי, אף אשכנזי אנוכי, לא גדלתי בינותם, לא התחכחתי עם תרבותם ומוסרותיהם.
לעומת זאת, הרב עובדיה, נולד וגדל במצרים שם גם כיהן כרבה הראשי, מכיר לפני ולפנים את התרבות איתה הוא התחכך מינקות, ובכול זאת הוא בוחר להתעלם במופגן מן ההגיון המינימלי בנושא זה ועוד מביא אליו מומחים "מטעם", כדי שייעצו לו על טיבם של "הסכמים" אלה??? צר לי אך בכל הנוגע לעניין זה הייתי מאוד שמח אם מישהו ברוב טובו היה נאות להסביר לי אנומליה זו.
כי זה פשוט נשגב מבינתי.
ועל מי בדיוק הרב צריך להוכיח אותם?
דורון, למה אתה מתעלם במופגן מהשאלה שלי?
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
יצור מעוות
« להגיב #73 ב- : אפריל 12, 2007, 18:00:56 »
נכון. רציתי לעיין קצת כדי לדעת בבירור.
הרב עובדיה עלה לארץ בגיל 4 כך שאין אתה יכול לומר ששהה במצרים מספיק זמן כדי להכיר את התרבות.
לאחר מכן כשעלה לארץ מיד התמסר לתורה.
איך תפקיד הרב הראשי קשור בדיוק לבעיית הערבים בארץ?
וייתכן באמת שהקצינים הוליכו אותו שולל, מה לעשות?!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יצור מעוות
« להגיב #74 ב- : אפריל 12, 2007, 18:15:51 »
דורון, טעות שלי, הוא נולד וגדל עד גיל 4 בעיראק ואז עלה לארץ יחד עם משפחתו, בגיל 26 הסכים להזמנה מישיבה במצרים כדי לכהן בראשה, שם גם שהה בזמן מלחמת ה"חירות", אך שוב פעם, אתה מצפה מיהודי ממוצא מזרחי, בטח ובטח עם חוכמה כמו שלו, להבין מה זה האיסלם ותפיסתם של מאמיניו, תקן אותי אם אני טועה, בטח ובטח בתקופות קדומות שלפני הקמת המדינה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל