כתב נושא: לוחמות קרקל מעידות על הכאבים שסוחבות  (נקרא 2407 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
הפמיניסטיות עבדו מאד קשה במהלך השנים כדי להגיע למקסימום שוויון בין נשים וגברים בכל תחומי החיים, ובעיקר בצבא.

כך למשל הוקם הגדוד "קרקל" - גדוד לוחם המורכב מלוחמים ולוחמות שהוקם בשנת 2004.

הכל מתנהל על מי מנוחות והפמיניסטיות אוהבות להביא כדוגמא את הגדוד כהוכחה שאישה יכולה לעשות הכל כמו גבר, ואפילו בצבא.

אלא שכתבה המתפרסמת באתר מעריב מוכיחה שלא בדיוק כך הדבר.

מספר חיילות ששירתו בגדוד מתראיינות ובכנות נדירה ביותר (שאינה מאפיינת פמיניסטיות) הן שופכות אור על מה שעובר על אישה בתנאים של גבר.

וכך אומרות המתראיינות:

מתראיינת אחת מעידה כך:
"ישבתי במקלחת פשוט כי לא הייתי מסוגלת להתקלח בעמידה. לקח לי רבע שעה ללכת מרחק של 100 מטר. זה התחיל בשברי מאמץ קלים יחסית במהלך הטירונות. המוטיבציה הגבוהה ותחושת המחויבות גרמו לי להמשיך ולתת מעצמי ככל האפשר. למרות הכוונות הטובות, הבעיה החריפה. משברי מאמץ קלים יחסית ברגל אחת התפתחו שברי מאמץ בדרגה 4, שזו דרגה גבוהה מאוד, בכפות הרגליים, בירכיים ובברכיים. זה הגיע למצב שממש לא הייתי מסוגלת ללכת לשירותים. נתנו לי לנוח והסגל התחשב בי מאוד, אבל אחרי חודש וחצי בטירונות הגעתי לאורתופד והרגשתי שהרופאים חושבים שכולן סתם מתבכיינות".

מתראיינת שנייה מעידה כך:
"כל הזמן הטיפו לנו ש'בחורה יכולה לעשות כל מה שגבר יכול לעשות'. אין שום הבנה לגבי מה הבנות מסוגלות לעשות ומה לא.
נכנסתי לכושר טוב במהלך הטירונות. לא ויתרתי לעצמי והיה חשוב לי לתרום ולסייע גם לחיילים האחרים. לקראת סוף הטירונות התחילו כאבי גב. היו לי כאבים באגן, ואגן שמאל היה תפוס לי כל הזמן. הופניתי לרופא שאמר לי 'את בסדר'. הלכתי לעוד רופאים צבאיים שאמרו לי 'אין לך כלום'. בהתחלה לא התלוננתי על כאבים, אז המפקדים היו איתי בסדר. אחר כך כבר שמעתי מהם דברים כמו 'את בכיינית', 'לא באמת כואב לך' ו'את רוצה להתחמק'. היו ימים שלא יכולתי לקום מהמיטה. עברתי בדיקות וגילו שיש לי פריצת דיסק ובקע. הייתי ממש במצב של צליעה. האגן כמעט ננעל - טווח התנועה שלו הפך להיות מינימלי, וזה יצר מצב של גרירת רגל. בסופו של דבר עברתי ועדה רפואית שקבעה לי פרופיל 45.
יש הערכה גסה מאוד של המסוגלות. כל אחת מגיעה עם יכולות אחרות. אנחנו לא בנים, וזה לא הגיוני להגיד לבחורה שהיא מסוגלת לעשות הכל כמו גבר. אני מאמינה שבנות יכולות להיות לוחמות ושיש להן מה לתרום בשירות קרבי, אבל זה צריך להיות תחת פיקוח שבודק מה בנות מסוגלות לעשות ומה לא".

עדות של מי ששירתה כמפקדת בגדוד:
"בפלוגה שלי שירתה בחורה שהייתה חדורה במוטיבציית שיא, וסיימה את השירות עם שברי מאמץ דרגה 4. היא התקשתה ללכת 800 מטר לחדר האוכל. כבר שלוש שנים היא מתקשה לעשות פעולות פשוטות כמו לעלות במדרגות. הבנות בוחנות את קצה הסיבולת של הגוף שלהן, וזה מסוכן. הן 'מורעלות', וזה עולה להן בבריאות. להיות לוחמת קרקל זה למעשה להיות לוחם ממין נקבה, שמסוגל פיזית, בהרבה מקרים, ליכולות נמוכות מאלה של הבנים. אנחנו שונים, הבנים והבנות, ואי אפשר להתעלם מזה".

ישנן פמיניסטיות שלמרות הכל מסרבות לקבל את הדין ומתרצות, וכך אומרת ראש מדור שילוב נשים בצה"ל (קצינה בדרגת רב סרן):
"אנחנו צריכים אותן מבחינת כוח אדם. כשאנחנו נותנים ללוחמת אפוד שמתאים לה ותזונה נכונה, זה לא כדי להניף את הדגל של שוויון ההזדמנויות אלא כי כך היא תהיה לוחמת טובה יותר, ותבצע את המשימה טוב יותר.
אם אני מתאימה את הסביבה לחיילת, היא תתפקד טוב יותר ותביא תועלת רבה יותר למערכת. לצבא יש מערך פיזיולוגי מצוין שמטפל במי שזקוקה לכך. הייתי מעודדת אותן ללכת יותר להכנה לפני הגיוס. אם הן תתגייסנה אחרי הכנה, נקודת הפתיחה שלהן תהיה טובה יותר".

אז ראש מדור שילוב נשים בצה"ל חושבת שאם החיילות יתאמנו לפני הגיוס הם יגיעו במצב פיזי טוב יותר, ועל כך מעניין לשמוע מחיילת שהייתה פרמדיקית בגדוד:
"בנות בנויות פיזית בצורה 'פחות מוצלחת' מבנים. למשל, האגן שלנו רחב יותר, כי אנחנו צריכות ביום מן הימים ללדת. הגוף שלנו נמצא בנחיתות בהשוואה לנקודת הפתיחה של הגבר הממוצע מבחינת כושר.
היו בנות שבגלל המשא הכבד שנשאו קיבלו דימומים בין-ווסתיים, שמגיע בין המועדים של המחזור, כשהגוף לא אמור לדמם. היו בחורות שהמחזור שלהן איחר ואפילו נעלם למשך כמה חודשים. הדימומים הם דבר מאוד מדאיג. אי אפשר לדעת אילו השלכות עלולות להיות לזה לטווח הארוך".

לכתבה המלאה:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/468/017.html?hp=1&cat=875&loc=4 
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
בעניין: לוחמות קרקל מעידות על הכאבים שסוחבות
« להגיב #1 ב- : מאי 12, 2013, 01:04:39 »
וזה אחרי שמורידים סטנדרטים כדי שבנות תוכלנה להתקבל בכלל לגדוד כזה.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #2 ב- : מאי 12, 2013, 01:15:04 »
הוצאת נשים מהצבא = עוד צעד בדרך לשילוב של חרדים בצבא/במדינה = צבא יהודי אמיתי ואיכותי יותר.

מנותק duddi

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #3 ב- : מאי 13, 2013, 22:20:53 »
הפמיניזם הקיצוני ימיו ספורים. זה רק טרנד , וזה לא מתאים לעם היהודי.