כתב נושא: רב לתלמיד: "אתה לא יהודי מספיק"  (נקרא 11646 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
רב לתלמיד: "אתה לא יהודי מספיק"
« ב- : דצמבר 19, 2012, 01:10:50 »
שימו לב למקרה הבא.

נער צעיר בן 16, בן העדה האתיופית, שלמד בפנימייה חרדית בטבריה סולק ממנה לאחר שהרב טען ש"הוא לא יהודי מספיק" ושאם ברצונו לחזור ללימודים בפנימייה הוא צריך לעבור גיור לחומרה.

זה הקישור לכתבה: 
http://www.mako.co.il/news-israel/education/Article-d05824c3dffab31004.htm&sCh=31750a2610f26110&pId=786102762

ובכן - משהו נראה לי מוזר כאן.
מה זאת אומרת "לא יהודי מספיק"?   
או שאתה יהודי או שלא. אני לא מכיר מונח כזה "לא יהודי מספיק".

מדובר בדיווח של ערוץ התעמולה 2.  הרב מוסרט במצצלמה נסתרת כשהוא אומר לאביו של הנער שעליו לעבור גיור לחומרה.
רק לי משהו כאן נשמע ונראה מוזר?
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
בעניין: רב לתלמיד: "אתה לא יהודי מספיק"
« להגיב #1 ב- : דצמבר 19, 2012, 02:13:19 »
לא אתעכב על הניסוח.
השאלה היא האם הוא או ההורים שלו עברו גיור לחומרא, כפי שפסקו רבנים, או שלא.
אם הרב משתייך לציבור שרבניו פסקו שהאתיופים צריכים גיור לחומרא, ואותה משפחה לא עברה גיור לחומרא, אז זה בעייתי. בעיקר עם שמירת שבת וכו'.
אם לא, אז הרב לא צודק.

כמובן שמאקו בכלל לא נכנסים לסוגיה הזו. זו סתם הזדמנות לנגח את "הרב המפלה"
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #2 ב- : דצמבר 19, 2012, 10:43:51 »
כן אבל אביר מה קרה שהם נזכרו רק עכשיו? קצת תמוה...

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : דצמבר 19, 2012, 10:45:39 »
עוד מעט גם יביאו לפה את הפשתונים (שלהם יש הרבה יותר קשר לעם ישראל מלרוב המוחץ של האתיופים, אלה שלא עברו גיור כהלכה) ויגידו שהם יותר יהודים מהגר"א

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #4 ב- : דצמבר 19, 2012, 14:26:24 »
כן אבל אביר מה קרה שהם נזכרו רק עכשיו? קצת תמוה...
מי נזכר? מנהל המוסד או התעמולה שונאת הדת?

והשמאלנים יעשו כל מה שהם יכולים כדי לנסות להרחיק אנשים מהדת ולצייר אותה כחשוכה וחסרת צדק.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : דצמבר 19, 2012, 17:23:51 »
למה צריך לדקור לו את הבולבול, לא מספיק להם שהוא כבר נימול, לומד בישיבה, ושומר תרי"ג מצוות ?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #6 ב- : דצמבר 19, 2012, 17:33:55 »
סלח לי שאני מביא השוואה כזו.
אבל אם ערבוש לומד בישיבה ושומר תרי"ג מצוות, הוא לא צריך גיור? בוודאי צריך!

לכן השאלה היא אם הוא או ההורים שלו אכן עברו את ההליך של גיור לחומרא.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : דצמבר 19, 2012, 17:43:04 »
אבל למה צריך לדקור לו את הבולבול זה נראה לי די מטורף ופרימטיבי. הוא כבר עבר ברית מילה כהלכה אז מה רוצים ממנו? בית דין יכול לבחון אותו ולדרוש שהוא יטבול ויצהיר שהוא רוצה לחיות כיהודי שומר מצוות.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #8 ב- : דצמבר 19, 2012, 17:48:54 »
זו ההלכה. אברהם אבינו באצמו עשה רק הטפת דם ברית. כך לפי רש"י.
גר מהול עושה הטפת דם ברית.
יש הרבה שמוצאים את ההלכה פרימיטיבית. שיבושם להם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #9 ב- : דצמבר 19, 2012, 20:51:26 »
ברור שאם יש ספק אין ספק, מגיירים לחומרא.
מה שאני לא מבין זה איך רק עכשיו הספק הזה בקשר ליהדותו עלה...מה קרה עד עכשיו?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #10 ב- : דצמבר 19, 2012, 22:26:51 »
אין לי מושג, בחיי. זו הבעיה כשאתה קורא כתבה באתרי התעמולה...

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #11 ב- : דצמבר 19, 2012, 23:16:09 »
אין לי מושג, בחיי. זו הבעיה כשאתה קורא כתבה באתרי התעמולה...

גם נכון.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #12 ב- : דצמבר 31, 2012, 11:43:53 »
הרב עובדיה יוסף מגדולי הדור שפסקיו מקובלים על רוב הספרדים פסק שלא צריכים שום גיור לחומרא.

לא מכיר את המקרה ולכן לא יודע מה להגיב על זה , ערוץ 2 זה ערוץ שקר.
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #13 ב- : דצמבר 31, 2012, 12:20:17 »
הוא גם פסק שהגיורים של המדינה ושל צה"ל כשרים...

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק יפתח שם טוב (משמיד השמאלנים)

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #14 ב- : דצמבר 31, 2012, 13:07:46 »
הוא פוסק גם שצריך להצביע לש״ס נו ו?
שפוך חמתך על הגויים לא ידעוך ועל משפחות אשר בשמך לא קראו

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #15 ב- : דצמבר 31, 2012, 20:40:24 »
אביר - ושוב, רוב הספרדים מקבלים את פסקיו.  אי אפשר לפסול בדיעבד(גג- מעכשיו והלאה,אם גדולי ישראל יסכימו- לא את מה שכבר נעשה) דבר שכבר קובל על רוב העם ונהגו לפיו , ודאי לא כשהמשמעות תהיה (בעניין הזה ,ביטול כל הגיורים) הריסת עשרות משפחות והכנסה אותם לעבירה כשהם באו לתוך העניין במצוה (נשואים שנישאו לגרים האלו ,ועיין שו"ע יו"ד רסח סימן ג) . וכך גם כאן, אי אפשר לפסול את היהודים האתיופים לאחר שכבר רוב העם קיבל שלא צריכים גיור לחומרא ,זה יצור יותר מדי בעיות. חוץ מזה , הסיבה (האמיתית) לעניין הבקשה לגיור לחומרא נעוצה בכך שהיה ידוע כבר מימי (ועל דבריו סמכו בעניין הגיור לחומרא לקהילה קדושה זו) הרדב"ז זצוק"ל ,שאע"פ שפסק שהם יהודים לכל דבר וחייב לפדות את העבדים מהם שהובאו מצרימה,היא שיש בעיות בגירושין שלהם . כך שנוצר בעייה של חשש ממזרות, ומכיוון שבגר אין בעייה של ממזרות,אז דורשים גיור לחומרא .  בימינו,נודע שגם בקידושין שלהם יש בעייה ,ולכן זה ביטל את החשש ממזרות וברוך השם ,אין שום סיבה לדרוש גיור לחומרא . אלו הם העובדות.

האם יש לך סיבה אחרת לדרוש גיור לחומרא?  האם יש לך בסיס הלכתי לזה ? האם יש גדולים שמסכימים איתך (ותביא,אם כן, ראיות שהם אמרו את זה לא בהקשר של בעיית הגירושין שלא כהלכה) ?

מנותק יפתח שם טוב (משמיד השמאלנים)

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #16 ב- : דצמבר 31, 2012, 21:42:35 »
אביר - ושוב, רוב הספרדים מקבלים את פסקיו.  אי אפשר לפסול בדיעבד(גג- מעכשיו והלאה,אם גדולי ישראל יסכימו- לא את מה שכבר נעשה) דבר שכבר קובל על רוב העם ונהגו לפיו , ודאי לא כשהמשמעות תהיה (בעניין הזה ,ביטול כל הגיורים) הריסת עשרות משפחות והכנסה אותם לעבירה כשהם באו לתוך העניין במצוה (נשואים שנישאו לגרים האלו ,ועיין שו"ע יו"ד רסח סימן ג) . וכך גם כאן, אי אפשר לפסול את היהודים האתיופים לאחר שכבר רוב העם קיבל שלא צריכים גיור לחומרא ,זה יצור יותר מדי בעיות. חוץ מזה , הסיבה (האמיתית) לעניין הבקשה לגיור לחומרא נעוצה בכך שהיה ידוע כבר מימי (ועל דבריו סמכו בעניין הגיור לחומרא לקהילה קדושה זו) הרדב"ז זצוק"ל ,שאע"פ שפסק שהם יהודים לכל דבר וחייב לפדות את העבדים מהם שהובאו מצרימה,היא שיש בעיות בגירושין שלהם . כך שנוצר בעייה של חשש ממזרות, ומכיוון שבגר אין בעייה של ממזרות,אז דורשים גיור לחומרא .  בימינו,נודע שגם בקידושין שלהם יש בעייה ,ולכן זה ביטל את החשש ממזרות וברוך השם ,אין שום סיבה לדרוש גיור לחומרא . אלו הם העובדות.

האם יש לך סיבה אחרת לדרוש גיור לחומרא?  האם יש לך בסיס הלכתי לזה ? האם יש גדולים שמסכימים איתך (ותביא,אם כן, ראיות שהם אמרו את זה לא בהקשר של בעיית הגירושין שלא כהלכה) ?

כל עוד הספרדים מצביעים לש״ס שלא יתפלאו למה מזלזלים בהם מפלגה של גנבים שעליהם קובע זקן סנילי
שפוך חמתך על הגויים לא ידעוך ועל משפחות אשר בשמך לא קראו

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #17 ב- : דצמבר 31, 2012, 22:06:42 »

לא אכנס לעניין הפסקים בעניין יהדות אתיופיה, שכן את הנושא הזה אני לא מכיר.
אחזור לנושא המקביל שהבאתי כדוגמא. הגיורים הפיקטיביים של צה"ל והרבנות שהוכשרו על ידו. פסק דין פוליטי ללא נימוק. פסק דין שגרם להחרמתו על ידי כמה וכמה גדולים שבראשם הרב שך.
רוסי ש"התגייר" בצבא או ברבנות מכל סיבה שהיא, ובכלל לא התכוון לשמור מצוות, הוא לא יהודי. והשאלה אם "לפרק משפחות" בגלל זה, היא שאלה שמאלנית לכל דבר. כי הנישואין שלו לא תופסים, כי הגיור שלו לא תפס. כי הוא גוי!
אז כשאדם שידוע כבעייתי מאוד בנושא הגיורים אומר לי שיהודי אתיופיה לא צריכים גיור לחומרא, אני לא יכול לסמוך עליו.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #18 ב- : דצמבר 31, 2012, 22:11:17 »
לא אכנס לעניין הפסקים בעניין יהדות אתיופיה, שכן את הנושא הזה אני לא מכיר.
אחזור לנושא המקביל שהבאתי כדוגמא. הגיורים הפיקטיביים של צה"ל והרבנות שהוכשרו על ידו. פסק דין פוליטי ללא נימוק. פסק דין שגרם להחרמתו על ידי כמה וכמה גדולים שבראשם הרב שך.
רוסי ש"התגייר" בצבא או ברבנות מכל סיבה שהיא, ובכלל לא התכוון לשמור מצוות, הוא לא יהודי. והשאלה אם "לפרק משפחות" בגלל זה, היא שאלה שמאלנית לכל דבר. כי הנישואין שלו לא תופסים, כי הגיור שלו לא תפס. כי הוא גוי!
אז כשאדם שידוע כבעייתי מאוד בנושא הגיורים אומר לי שיהודי אתיופיה לא צריכים גיור לחומרא, אני לא יכול לסמוך עליו.
מסכים אתך לחלוטין.

אני הכרתי כמה גויים במהלך שירותי הצבאי ש"התגיירו" רק בשביל החותמת. הם המשיכו לחגוג את יום המולד של אותו האיש ובוודאי שהמשיכו לחגוג את יום מילתו המתקרא "ראש השנה".

עוד כמה גרים כאלה ואבדנו.
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : דצמבר 31, 2012, 22:45:39 »
יפתח - תזהר בזלזול בחכמים,זה איסור חמור.
אביר - למען ההגינות אני גם חושב שיש בעיות בגיור של צה"ל. אבל זה לא רלוונטי לטענתי שרוב הספרדים מקבלים את פסקיו,זה פשוט האמת .את דבריו בעניין אתה יכול לקרוא כאן http://my.ynet.co.il/pic/alex/11.pdf
מה שאני כתבתי הוא - אי אפשר - לאחר מעשה,לבטל אותו, אם יש לזה השפעה מרחיקת לכת על הציבור שהלך על פי זה כאשר בעיניהם זה היה כשר, על סמך דברי חכמים גדולים. אין בימינו סנהדרין שיכולה לפסוק לכולם,כל ציבור הולך לפי הגדול שלו,וכשיש גדול שמשפיע על ציבור רב, והמונים מעם ישראל קיבלו את פסקיו, אם יש חשש שנסיון לבטל לאחר מעשה את הדבר - יגרום לבעיות בפני עצמם - זה בעייה חדשה . בעניין העניין של פירוק משפחות, "שאלה שמאלנית" ,אוקיי , בשביל זה בדיוק הפניתי אותך לשו"ע שם, עיין שם.אם יש חשש כזה , הגיור לא מתבטל,אפילו אם היה בעיות בתהליך הגיור שהיו גורמות לפסילת גרותו "אבל אם נשא ישראלית והוליד ממנה בן – לא פסלינן ליה." !

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #20 ב- : ינואר 01, 2013, 00:24:13 »
אתה טועה. השולחן ערוך מדבר על גר שהתגייר לפי דרישות ההלכה ויש סיבה לחשוד במניעיו או בחלק מהליכי הגיור.
לא מדובר על אנשים שהיו גויים ונשארו גויים וכל הגיור זה קריקטורה.
הם לא נושאים ישראליות. הם נושאים מתבוללות.

אי אפשר לבטל דבר שלא היה. ואם לא היה גיור... באמת אין מה לבטל.
והקובץ שנתת לי הוא בסך הכל הוכחה שהוא לא בדק ולא עשה וסתם סמך את ידיו על מפעל להכשרת נבלות וטרפות. לאור זה, אני תוהה אם לא מכשירים נבלות וטרפות גם בבד"ץ בית יוסף...

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #21 ב- : ינואר 01, 2013, 03:21:37 »
בתאוריה, אם ישנו גיור שלא כהלכה,אכן,זה לא נחשב גיור. אבל מנין לך שהם לא מגיירים כפי דרישות ההלכה?ב'ריטואל' הפורמלי אני מניח שכן,במיוחד כאשר ת"ח בסדר גודל כזה מעיד שזה נראה לו ליגיטימי.

איך הבנת משם שלא בדק?
הוא כותב שע"פ מה שידוע לו על העניין,על המלמדים,על הדיינים ועל העוסקים במלאכה(משמע שמכיר), הגיורים תקפים . וממליץ ליישם את ההמלצות של חברי ועדת רבנים שהציעו איך לשפר ולהדר

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #22 ב- : ינואר 01, 2013, 11:30:45 »
הבנתי מהמציאות. אפילו אחוז מהניגשים לגיור אינם גרי צדק. לכן מי שמגייר את כולם, בוודאי שלא מקפיד על הלכות הגיור וההליכים הנדרשים...

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #23 ב- : ינואר 16, 2013, 01:46:50 »
לדעתי,יש היום הרבה יהודים ויהודיות שנפלו בפח,שאכן חשבו שהם מתחתנים עם גרים,אבל למעשה על פי ההלכה הם עדיין גויים.

והם אפילו לא יועדים את זה,כך שילדים שלהם לא נחשבים יהודים במידה והם גברים יהודים וחבל.

ואני לא מדבר על מתבוללים אלה על כאלה שחשבו שהם מתחתנים כהלכה.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #24 ב- : ינואר 16, 2013, 02:12:08 »
נו. ומי אשם? אנשי ש"ס, הרבובדיה, דרוקמן וכל אלה שמכשירים את הגיורים ומספרים לאנשים שזה "גיור"...
ואז באה איזו פוסטמה וכותבת מדור שלם על גזענות ואיך הגזענות בתשדיר הבחירות של ש"ס פוגעת בה כי אמא שלה וסבתא שלה התגיירו...
גם כן גיור...

צבא יהושע עוד יחזור!