כתב נושא: סתירות בתנך  (נקרא 22981 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק NATALI

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
סתירות בתנך
« ב- : דצמבר 12, 2012, 20:53:44 »
שמעו אני לומדת תנך ואין לי מושג איך אתם מאמינים לזה כל כך הרבה בולשיט אני יתן לכם דוגמה תיבת נוח איך הוא הכניס את כל החיות+אוכל לתיבה אתם מבינים באמת שניסיתי להאמין באלוהים ובתנך אבל זה פשוט לא אמין לי.

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בעניין: סתירות בתנך
« להגיב #1 ב- : דצמבר 12, 2012, 20:58:31 »
לפי מה שאני יודע זה לא היה בכל העולם, אלא באזור מסויים (והוא בסוף סיים בהרי האררט, מצאו שם שאריות של ספינה)...משמע הוא לא היה צריך לאסוף את כל החיות ולא היה צריך לקחת כל כך הרבה אוכל.

מנותק NATALI

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : דצמבר 12, 2012, 21:02:11 »
לא נכון רשום שם שאלוהים אמר לו לקחת מכל החי והוא לא אמר לו רק מאזור מסוים

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : דצמבר 12, 2012, 21:08:34 »
נטלי, אל תאמיני לשום מילה שמלמדים אותך בשיעורי תנ״ך, בבתי ספר חילוניים מאכילים את כולנו בולשיט
יש מספיק אתרים נורמליים באינטרנט דרכם אפשר ללמוד תורה באמת.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #4 ב- : דצמבר 12, 2012, 21:09:37 »
ה' דאג לו.
מי שברא את העולם, מי שיצר מגבלות של זמן ומקום, יכול לפתור בעיות פעוטות כאלה.
אם את מאמינה שאותו אחד ברא את העולם כמו שכתוב בתחילת ספר בראשית, הוא זה שיצר את הטבע והוא שולט בו. אם את מאמינה שהאלוהים דיבר עם נח ואמר לו לבנות תיבה כי הוא הולך להוריד מבול בניגוד לטבע העולם, אז למה שלא תאמיני שהוא גרם שכל החיות והצמחים והאוכל יכנסו בתיבה?

זה לא סתירה. זה שאלה.
סתירה זה שבמקום אחד כתוב הפוך ממקום אחר.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק NATALI

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #5 ב- : דצמבר 12, 2012, 21:13:14 »
אני לא צריכה להאמין לאף אחד אני פשוט קוראת לא בקטע אינטרפרטיבי אלא בפשטות וזה רשום שם שחור על גבי לבן
ולאביר צודק זה לא סתירה הדוגמה שהבאתי היא רק אחת אבל יש גם סתירות והכי נוח להגיד אלוהים דאג אבל מי אמר בגלל שרשום בתנך?
יש הרבה ספרים שאומרים הרבה דברים זה לא אומר שאלוהים רשם את התנך גם אני יכולה לרשום ספר ולהגיד אלוהים רשם אותו מקווה שהבנת.

מנותק NATALI

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : דצמבר 12, 2012, 21:15:05 »
ודרך אגב לא רשום שם שאלוהים דאג לו לזה

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #7 ב- : דצמבר 12, 2012, 21:24:22 »
אז זו הנקודה שניסיתי להבהיר.
את לא יכולה להאמין לרבע מהספר ולקחת רק מה שבא לך. אם את מאמינה שה' ברא את העולם, וזה כתוב בתחילת הספר, אז ממילא מה שכתוב בפרשת נח זה פשוט.

גם לא צריך להיות כתוב.
ה' אמר לו להכניס את כל החיות. אז הוא הכניס. ה' לא ידע שזה בלתי אפשרי ? אין כזה דבר בלתי אפשרי בשביל ה'...

בקשר לשאלה האם אלוהים רשם את התנ"ך, אני חושב שכבר עניתי לך על זה בשרשור אחר... לא ?
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק NATALI

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #8 ב- : דצמבר 12, 2012, 21:27:23 »
אני מאמינה שיש אלוהים שברא את העולם אני פשוט לא חושבת שהוא כתב את התנך ולא לי הסברת אולי אתה מתבלבל עם מישהי אחרת אבל קראתי את זה בהנחה שהוא כתב את התנך אם כן למה הוא לא מסביר איך מה אנחנו צריכים לנחש?

מנותק NATALI

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : דצמבר 12, 2012, 21:29:07 »
הסברת לי איך זה שכולנו יהודים אז סבבה קיבלתי את זה

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #10 ב- : דצמבר 12, 2012, 22:07:28 »
הסברתי לך שהעובדה שכל היהודים בכל המקומות שמרו על אותה התורה והעבירו אותה בדייקנות מופלגת כזו. דייקנות כל כך גדולה, שלא האמנת כי אמרת שזה בלתי אפשרי. אבל ראית שזו המציאות.
מה גורם לשמירה חזקה כזו? העובדה שכל דור מעביר עדות לדור שאחריו על יציאת מצרים ועל אמיתות התורה. אם התורה תשתנה, זו לא עדות מהימנה. לכן היו מוכרחים לשמור על התורה בדייקנות מרובה.

הדור הראשון היה הדור של יציאת מצרים. ואם תפתחי ספר שמות, כשה' מוציא את עם ישראל מארץ מצרים באותות ובמופתים, זה מעבר לאירוע היסטורי. זו הפגנת כוח של ה'. ה' יוצא מאחורי הקלעים, איפה שהוא מנהל את העולם, ה' מראה לכולם שהוא הבורא והוא משנה את העולם כרצונו. מים לדם, כינים, חוצה את הים וכו'.
ה' לא עשה את זה רק כדי להוציא את בני ישראל ממצרים, אלא כדי שיהיה ברור שהוא קיים והוא מנהל את הטבע. אבל.. מה יעשו אנשי הדורות הבאים שלא היו שם ולא ראו?
אומר ה' לבני ישראל: למען תספר לבן בנך את אשר התעללתי במצרים ואת אותותי אשר שמתי בם.
ואומר: והגדת לבנך ביום ההוא לאמר, בעבור זה עשה ה' לי בצאתי ממצרים וכו'.
ויש עוד פסוקים שבהם ה' מזהיר אותנו שלא נשכח, ושנעביר את העדות הלאה.
אז אותו הדור עשו כל שנה פסח וסוכות ואמרו לילדים שלהם: זכר ליציאת מצרים. והילדים שלהם גם עשו וסיפרו לילדים שלהם איך סבא וסבתא יצאו מצרים. ועד היום אנחנו עושים פסח וסוכות ואומרים לילדים שלנו: זכר ליציאת מצרים.
אותו דבר הנרות של חנוכה. אני נמצא באפריקה ומדליק נרות באמצע שומקום. הכושים שואלים מה זה? אני מספר להם את מה שאבא שלי סיפר לי, שאבא שלו סיפר לו... וכו'... עד שמגיעים לדור הראשון שעשה את זה, מי שראה בעיניו.

נקודה שניה, הנבואות. התנך מכיל 24 ספרים ובהם נבואותיהם ודבריהם של 48 נביאים ו 7 נביאות. היו הרבה יותר נביאים. אומרים חז"ל שהיו נביאים כפליים מיוצאי מצרים. מה שאומר שבכל הדורות ששרתה נבואה על עם ישראל, היו יותר ממליון נביאים. אז למה רק 48? כי רק הנבואות האלה נצרכו לדורת. האמנם? הבה נראה.
בדיון שהיה לנו על ישו (אם את זוכרת) ציטטתי לך פסוקים שבהם משה מנבא את בואו של ישו, שחי יותר מאלף שנה אחריו. ויש עוד נבואות. והן מתגשמות עד היום הזה. נבואות על זה שנחיה בארצנו והאורקים יקחו את הבנות שלנו, את הרכוש שלנו ולא נוכל לעשות כלום... נבואות על השואה...
והנבואה שלמרות כל הרדיפות, עם ישראל ישאר כעם ישראל ולא ימחה מעל פני האדמה כמו עמים אחרים שחיו לאורך תקופת התנך. והנה ראית באותו הדיון. עם ישראל התפזר והתפצל בכל פינה על פני הגלובוס. ועדיין כולם עם ישראל. ועדיין בכל פינה יש את אותו ספר התורה ואותה היהדות..
הנבואות מתגשמות. הוכחה של אמת.

יש דבר נוסף שהוא הצופן התנ"כי.
מעבר לעובדה שהתנך כתוב בכל כך הרבה רבדים (גם על זה דיברנו) שכל מילה וכל אות משפיעה, כי התנך נכתב בצורה שיש לו שבעים פנים. והרי זו חוכמה על אנושית לכתוב ספר מקודד בצורה כזו. מעבר לזה, גילו שיש בתנך שמות של אישים ואירועים היסטוריים, מקודדים ומוצפנים בטקסט. יש תוכנה שמוציאה את זה. אם מדלגים מספר אותיות קבוע כל פעם, אם מדלגים מספר מילים קבוע, אם עושים ככה ואם עושים ככה. חפשי על זה בגוגל... זה מעניין מאוד.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : דצמבר 12, 2012, 22:10:39 »
נטלי אני ממליץ לך בלהט לראות את הסרטון הזה (לא להתעצל גם אם זה טיפה ארוך...)

מנותק NATALI

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #12 ב- : דצמבר 13, 2012, 11:59:11 »
נטלי אני ממליץ לך בלהט לראות את הסרטון הזה (לא להתעצל גם אם זה טיפה ארוך...)

סרט יפה מאוד אבל אם אני מבינה נכון המוסר השכל פה הוא שכולנו נחזור בתשובה ונהיה חרדים אתה באמת רוצה לקחת את הסיכון הזה?
הרי כבר היו דתיים והמצב לא היה טוב היו פוגרומים ופרעות אז מה?

מנותק NATALI

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : דצמבר 13, 2012, 12:01:15 »
הסברתי לך שהעובדה שכל היהודים בכל המקומות שמרו על אותה התורה והעבירו אותה בדייקנות מופלגת כזו. דייקנות כל כך גדולה, שלא האמנת כי אמרת שזה בלתי אפשרי. אבל ראית שזו המציאות.
מה גורם לשמירה חזקה כזו? העובדה שכל דור מעביר עדות לדור שאחריו על יציאת מצרים ועל אמיתות התורה. אם התורה תשתנה, זו לא עדות מהימנה. לכן היו מוכרחים לשמור על התורה בדייקנות מרובה.

הדור הראשון היה הדור של יציאת מצרים. ואם תפתחי ספר שמות, כשה' מוציא את עם ישראל מארץ מצרים באותות ובמופתים, זה מעבר לאירוע היסטורי. זו הפגנת כוח של ה'. ה' יוצא מאחורי הקלעים, איפה שהוא מנהל את העולם, ה' מראה לכולם שהוא הבורא והוא משנה את העולם כרצונו. מים לדם, כינים, חוצה את הים וכו'.
ה' לא עשה את זה רק כדי להוציא את בני ישראל ממצרים, אלא כדי שיהיה ברור שהוא קיים והוא מנהל את הטבע. אבל.. מה יעשו אנשי הדורות הבאים שלא היו שם ולא ראו?
אומר ה' לבני ישראל: למען תספר לבן בנך את אשר התעללתי במצרים ואת אותותי אשר שמתי בם.
ואומר: והגדת לבנך ביום ההוא לאמר, בעבור זה עשה ה' לי בצאתי ממצרים וכו'.
ויש עוד פסוקים שבהם ה' מזהיר אותנו שלא נשכח, ושנעביר את העדות הלאה.
אז אותו הדור עשו כל שנה פסח וסוכות ואמרו לילדים שלהם: זכר ליציאת מצרים. והילדים שלהם גם עשו וסיפרו לילדים שלהם איך סבא וסבתא יצאו מצרים. ועד היום אנחנו עושים פסח וסוכות ואומרים לילדים שלנו: זכר ליציאת מצרים.
אותו דבר הנרות של חנוכה. אני נמצא באפריקה ומדליק נרות באמצע שומקום. הכושים שואלים מה זה? אני מספר להם את מה שאבא שלי סיפר לי, שאבא שלו סיפר לו... וכו'... עד שמגיעים לדור הראשון שעשה את זה, מי שראה בעיניו.

נקודה שניה, הנבואות. התנך מכיל 24 ספרים ובהם נבואותיהם ודבריהם של 48 נביאים ו 7 נביאות. היו הרבה יותר נביאים. אומרים חז"ל שהיו נביאים כפליים מיוצאי מצרים. מה שאומר שבכל הדורות ששרתה נבואה על עם ישראל, היו יותר ממליון נביאים. אז למה רק 48? כי רק הנבואות האלה נצרכו לדורת. האמנם? הבה נראה.
בדיון שהיה לנו על ישו (אם את זוכרת) ציטטתי לך פסוקים שבהם משה מנבא את בואו של ישו, שחי יותר מאלף שנה אחריו. ויש עוד נבואות. והן מתגשמות עד היום הזה. נבואות על זה שנחיה בארצנו והאורקים יקחו את הבנות שלנו, את הרכוש שלנו ולא נוכל לעשות כלום... נבואות על השואה...
והנבואה שלמרות כל הרדיפות, עם ישראל ישאר כעם ישראל ולא ימחה מעל פני האדמה כמו עמים אחרים שחיו לאורך תקופת התנך. והנה ראית באותו הדיון. עם ישראל התפזר והתפצל בכל פינה על פני הגלובוס. ועדיין כולם עם ישראל. ועדיין בכל פינה יש את אותו ספר התורה ואותה היהדות..
הנבואות מתגשמות. הוכחה של אמת.

יש דבר נוסף שהוא הצופן התנ"כי.
מעבר לעובדה שהתנך כתוב בכל כך הרבה רבדים (גם על זה דיברנו) שכל מילה וכל אות משפיעה, כי התנך נכתב בצורה שיש לו שבעים פנים. והרי זו חוכמה על אנושית לכתוב ספר מקודד בצורה כזו. מעבר לזה, גילו שיש בתנך שמות של אישים ואירועים היסטוריים, מקודדים ומוצפנים בטקסט. יש תוכנה שמוציאה את זה. אם מדלגים מספר אותיות קבוע כל פעם, אם מדלגים מספר מילים קבוע, אם עושים ככה ואם עושים ככה. חפשי על זה בגוגל... זה מעניין מאוד.
אז אמרתי לך אין בעיה היה עם שהיה לו ספר לפני אלפי שנים ואז הוא התפרק וכל אחד הלך למקום אחר ואיכשהוא הוא שמר על הספר הזה כי הוא באמת האמין שאלוהים כתב אותו לגבי זה שכל אחד סיפר לבן שלו על יציאת מצרים מה עם דתות אחרות שגם כל אבא מספר לבן סיפור כזה?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #14 ב- : דצמבר 13, 2012, 12:14:19 »
העם לא התפרק. אם העם היה מתפרק, היינו שמים לב. העובדה שהעם נשאר בעל יחודיות של עם בכל העולם, שבכל מקום יודעים שהם יהודים ובכל מקום שמר על האמונה המקורית ועל המסורת שלו, זה אומר שהעם לא התפרק.
והם שמרו על הספר כי הם מאמינים שאלוהים נתן אותו וכו'.
בדתות אחרות מה ההורים מספרים לילדים?

אני רוצה לחזור ולהזכיר לך את ההבדל הגדול.
כשאבא שלי סיפר לי סיפור, הוא מעביר עדות. זו עדות מפי האנשים שהיו שם וראו שזה קורה והעבירו את זה לילדים שלהם. העובדה שהעדות עברה בצורה שלמה כל כך לאורך השנים, מראה על האמת שבה.
בשונה מסיפורי מוחמד וישו שהם לא עדות אלא שמועות ואגדות. כשאדם מספר לבן שלו על סנטה קלאוס או הבתולה הקדושה, הוא מעביר לו עדות? אבא שלו סיפר לו שאבא שלו סיפר לו שהסבא של הסבא שלו ראה את זה במו עיניו ? לא! אבא שלו סיפר לו שסבא של סבא של סבא שלו שמע סיפורים ממאמין משולהב ששמע סיפורים...

השוואה.
בצד אחד, עם שלם שהעיד על מראה עיניים. כל דור ממשיך את העדות, עם שלם. העדות לא השתנתה במשך אלפי שנים.
בצד שני, אדם שסיפר לעולם סיפורים. חלק האמינו, חלק לא. אלה שהאמינו, מעבירים הלאה את הסיפורים. אבל צריך לזכור, הכל מבוסס על האמונה במי שסיפר את הסיפור בפעם הראשונה, לא מראה עיניים וחוויה אישית של הדור הראשון... וגם, העדות משתנה, מוסיפה חלקים, מחולקת לחמישים גרסאות...
מה נסגר?

וכמובן, אני שוב טורח להזכיר את הנבואות שמלמדות על אמיתות, אני שוב טורח להזכיר לך לבדוק על הצופן התנ"כי.
והכי הכי חשוב, אלה שמספרים לך על ישו ומוחמד, גם מאמינים שהתנ"ך ניתן מידי האלוהים... כי מי שסיפר להם את הסיפורים שלהם, ידע שהוא לא יכול להפקיע את המהימנות של העדות הזו...

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק יפתח שם טוב (משמיד השמאלנים)

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #15 ב- : דצמבר 13, 2012, 16:09:59 »
נכון שאת צפונבונית? יש כל כך הרבה הוכחות לאמיתות התורה הקדושה השאלה שלי היא איך את לומדת בדיוק עם רש״י או בלי?
שפוך חמתך על הגויים לא ידעוך ועל משפחות אשר בשמך לא קראו

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #16 ב- : דצמבר 13, 2012, 17:01:46 »
יש להם שיעורי תנ"ך על ידי מורה שמאלנית או אורקית.
ראיתם פעם מורה לעברית שחושב שזה שטויות וזה לא משנה אם תדבר בשפה תקינה או כמו עולה חדש והמון סלנג? מורה למתמטיקה שחושב שבאמת שתיים ועוד שתיים זה חמש ורבע?
איך מצפים ללמוד תנ"ך מאנשים שמסתכלים על הספר והמסרים שלו בעין עקומה ?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #17 ב- : דצמבר 14, 2012, 00:51:32 »
אם את מאמינה שיש בורא לעולם ושהוא כל יכול אז מה הבעיה בשבילו לדאוג לנוח ולכל החיות בתיבה (הרי הוא כל יכול לא?)

אני רוצה לצטט לך דו שיח בין משה רבינו לקב"ה מספר במדבר פרק יא.
עם ישראל מתלונן ורוצה לאכול בשר. נמאס להם מהמן והם בוכים למשה שהם רוצים בשר.

מֵאַיִן לִי בָּשָׂר, לָתֵת לְכָל-הָעָם הַזֶּה: כִּי-יִבְכּוּ עָלַי לֵאמֹר, תְּנָה-לָּנוּ בָשָׂר וְנֹאכֵלָה.  לֹא-אוּכַל אָנֹכִי לְבַדִּי, לָשֵׂאת אֶת-כָּל-הָעָם הַזֶּה:  כִּי כָבֵד, מִמֶּנִּי.  וְאִם-כָּכָה אַתְּ-עֹשֶׂה לִּי, הָרְגֵנִי נָא הָרֹג--אִם-מָצָאתִי חֵן, בְּעֵינֶיךָ; וְאַל-אֶרְאֶה, בְּרָעָתִי.
וְאֶל-הָעָם תֹּאמַר הִתְקַדְּשׁוּ לְמָחָר, וַאֲכַלְתֶּם בָּשָׂר--כִּי בְּכִיתֶם בְּאָזְנֵי יְהוָה לֵאמֹר מִי יַאֲכִלֵנוּ בָּשָׂר, כִּי-טוֹב לָנוּ בְּמִצְרָיִם; וְנָתַן יְהוָה לָכֶם בָּשָׂר, וַאֲכַלְתֶּם.  לֹא יוֹם אֶחָד תֹּאכְלוּן, וְלֹא יוֹמָיִם; וְלֹא חֲמִשָּׁה יָמִים, וְלֹא עֲשָׂרָה יָמִים, וְלֹא, עֶשְׂרִים יוֹם. עַד חֹדֶשׁ יָמִים, עַד אֲשֶׁר-יֵצֵא מֵאַפְּכֶם, וְהָיָה לָכֶם, לְזָרָא:  יַעַן, כִּי-מְאַסְתֶּם אֶת-יְהוָה אֲשֶׁר בְּקִרְבְּכֶם, וַתִּבְכּוּ לְפָנָיו לֵאמֹר, לָמָּה זֶּה יָצָאנוּ מִמִּצְרָיִם.  וַיֹּאמֶר, מֹשֶׁה, שֵׁשׁ-מֵאוֹת אֶלֶף רַגְלִי, הָעָם אֲשֶׁר אָנֹכִי בְּקִרְבּוֹ; וְאַתָּה אָמַרְתָּ, בָּשָׂר אֶתֵּן לָהֶם, וְאָכְלוּ, חֹדֶשׁ יָמִים.  הֲצֹאן וּבָקָר יִשָּׁחֵט לָהֶם, וּמָצָא לָהֶם; אִם אֶת-כָּל-דְּגֵי הַיָּם יֵאָסֵף לָהֶם, וּמָצָא לָהֶם.
וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה, הֲיַד יְהוָה תִּקְצָר; עַתָּה תִרְאֶה הֲיִקְרְךָ דְבָרִי, אִם-לֹא.

משה מתפלא ושואל את הקב"ה איך הוא יספק לכל העם בשר למשך חודש שלם, והקב"ה עונה לו בקצרה "היד ה' תקצר?" (כלומר - האם ידי קצרה מכדי לעשות זאת?)

זאת התשובה לשאלתך וזאת לא תשובתי. זאת תשובתו של הקב"ה בעצמו.
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #18 ב- : דצמבר 15, 2012, 00:08:43 »
אני מאמינה שיש אלוהים שברא את העולם אני פשוט לא חושבת שהוא כתב את התנך ולא לי הסברת אולי אתה מתבלבל עם מישהי אחרת אבל קראתי את זה בהנחה שהוא כתב את התנך אם כן למה הוא לא מסביר איך מה אנחנו צריכים לנחש?
ל-3 אנשים אין חלק בעולם הבא

הראשון האומר,אין תחית המתים,השני האומר אין תורה מן השמים,והשלישי ואפיקורוס !

אגב גם לגויים שמקיימים את 7 מצוות נוח שהם מחוייבים בהם,ומאמינים בתחיית המתים ותורה מן השמיים,יש להם חלק בעולם הבא.
« עריכה אחרונה: דצמבר 15, 2012, 05:19:42 על ידי הבוס הגדול »
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #19 ב- : דצמבר 15, 2012, 01:41:36 »
אבל קראתי את זה בהנחה שהוא כתב את התנך אם כן למה הוא לא מסביר איך מה אנחנו צריכים לנחש?
התורה כתובה מפרדס:פשט,רמז,דרש וסוד.

התורה שאת קוראת באופן רגיל היא מבחינת הפשט (ותאמיני לי שגם להבין את הפשט צריך להיות תלמיד חכם,כי זה לא כמו ללמוד בכיתה א).

והסוד זה הקבלה,זוהר,תלמוד 10 הסיפרות.

אני אתן לך דוגמא,למה זה פשט (שנראה פשוט,לאדם בור),וכמה הוא מורכב.

תקחי למשל את המילה חן,כתוב כשעם ישראל אמר נעשה ונשמע אלוהים נתן חן לעם ישראל.

אז וואוו נתן להם חן ממש נחמד אה?!

אבל רק שתביני כמה עמוק רק המילה חן וגם מה שאני כותב זה על קצה המזלג ועוד נחשב לפשט שבתורה.

מקווה שאת רצינית ויש לך כוח לקרוא,זה קטע שאני מעתיק מליקוטי מוהרן תהני...

* מצטער מראש שהמילים הנקודות והפסיקים מחוברים,וזה בגלל שעשיתי העתק הדבק,מקטע שכתבי בעבר בפייסבוק שלי *

מהי המילה חן על פי התורה?!

.דע- כי על ידי התורה נתקבלים כל התפילות וכל הבקשות שאנו מבקשים ומתפללים-החן והחשיבות

וכי עכשיו בעוונותו הרבים החן והחשיבות האמיתי של ישראל נפל.

הסבר:

המילה חן מחולקת ל-ח ולאות-נ ,האות-נ מייצגת את ספירת מלכות והאות-ח מייצגת את הסיפרת הכתר

האות-נ היא בבחינת הלבנה,האות-ח היא בחינת השמש.

האות -נ היא קבלת על מלכות שמים והאות-ח היא קבלת החוכמה האלוקית.

על מנת לקבל חן צריך לעבור את התהליך של קבלת על מלכות שמיים שהיא בחינת הירח,שלירח אין אור מעצמו,וכל כולו מאיר

מהשמש.ולכן כתוב בליקוטים שעל מנת למצוא חן בעיני השם,צריך קודם להשיג את ה-נ ולאחר מכן באופן טבעי יהפך האדם כמאיר

כשמש.הסבר קצת יותר מפורט-זה קטע שאני מעתיק מהליקוטים:החכמה היא המעירה לאדם את הדרך כמו השמש,כי "הכסיל בחושך

הולך",אבל החכם הולך באור.יעקב אבינו נקרא שמש,כי הוא המאיר את החוכמה,ובנו יוסף נקרא ירח,כי הוא זה המקבל את האור מן

השמש,ולכן יוסף חלם שהשמש ואחד עשר הכוכבים(האחים שלו) משתחווים לפניו.כי החוכמה והשכל הוא החיות של כל דבר,כמו

שכתוב "החוכמה תחיה" וכו.אך מחמת שאור השכל גדול מאוד,אי אפשר לזכות אליו כי אם על ידי בחינת נון שהוא בחינת מלכות.כמו שכתוב

בתהילים-לפני השמש ינון שמו ופירש רשי-לשון מלכות.וכאן רבנו מלמד אותנו,שבשביל לזכות לחכמה,האדם צריך קודם את המלכות.וזה

המלכות היא בחינת הלבנה,ירח,כי הלבנה אין לה אור מעצמה,כי אם מה שמקבלת מהשמש.כשהבורא האציל מאורו לברוא עולמו,האור

השתלשל דרך עשר הספירות מכתר ועד מלכות,שהיא הספירה האחרונה.כל הספירות מקבלות מה שמעליהן ומשפיעות למה

שתחתיהן,אבל מלכות שהיא הספירה התחתונה ביותר,היא רק מקבלת.יוצא שכל מה שיש לה זה רק מה שקיבלה ומעצמה אין לה כלום.

כך גם הלבנה,היא מעצמה אין לה כלום והיא מקבלת את אורה מהשמש שהיא החוכמה ולכן הלבנה נקראת בחינת מלכות.

וזהו גם הפירוש ברובד היותר עמוק לנעשה ונשמע של עם ישראל,כי הסדר של קבלת התורה:קודם אמרו ישראל "נעשה" ואחר

כך "נשמע".נעשה זה המלכות שהיא קיום התורה והביטול לבורא,והנשמע זה החוכמה וטעמי המצוות רמזיה  וסודותיה.ישראל הקדימו

נעשה לנשמע דהינו את המלכות שהיא ה-נ,לנשמע שהיא החוכמה ומובא במדרש שבשעה שעם ישראל ענו נעשה ונשמע, תשובה זו מצא-

"חן" בעיני הבורא,וזה מה שכתוב "ויחן שם ישראל" אותיות ויהי-חן.
« עריכה אחרונה: דצמבר 15, 2012, 01:53:52 על ידי הבוס הגדול »

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #20 ב- : דצמבר 15, 2012, 05:15:40 »
סרט יפה מאוד אבל אם אני מבינה נכון המוסר השכל פה הוא שכולנו נחזור בתשובה ונהיה חרדים אתה באמת רוצה לקחת את הסיכון הזה?
הרי כבר היו דתיים והמצב לא היה טוב היו פוגרומים ופרעות אז מה?
הפוגרומים והפרעות הם תוצאה של הגלות.

כל עוד שישראל היו במעמד רוחני גבוה,ובית המקדש היה קיים אף עם לא יכל לגעת בעם ישראל אפילו עם אצבע.

אבל עם ישראל חטא,ובית המקדש נחרב,ועם ישראל יצא לגלות,עכשיו שימי לב למשפט הבא.

וְעַל חַרְבְּךָ תִחְיֶה וְאֶת אָחִיךָ תַּעֲבֹד וְהָיָה כַּאֲשֶׁר תָּרִיד וּפָרַקְתָּ עֻלּוֹ מֵעַל צַוָּארֶךָ

המשפט הוא בעצם הברכה שקיבל עשיו מיצחק,ופרושו הוא בגלל שעשיו מכר את הבכורה בנזיד עדשים,הוא יעבוד את יעקב כלומר יהיה נחות ממנו.
לכן עשיו תמיד שונא ליעקב,והשנאה הזאת מושרשת בליבם של הגויים,שמבחינה רוחנית הם עשיו.

אבל ההגנה זה אך ורק כל עוד יעקב (ישראל),ילכו בדרך התורה,כאשר יעקב (עם ישראל),לא ילכו בדרך התורה,הוא (עשיו) יקבל הכוח והזכות מן השמיים לפגוע ביעקב.

"וְהָיָה כַּאֲשֶׁר תָּרִיד וּפָרַקְתָּ עֻלּוֹ מֵעַל צַוָּארֶךָ"

ברגע שיעקב יחטא תקבל רשות מן השמיים לפגוע בו,ולא מתוך ענישה אלה מתוך כוונה להחזיר את יעקב לדרך הישר.

וכך היה לאורך כל הגלות ,הפוגרומים הם תוצאה של ניסיון היהודים להידמות לגויים ולהשתלב בתרבותם,השואה עצמה היא כבר תוצאה

של התבוללות בכמויות שאי אפשר לתאר,עם ישראל חתום עם בורא עולם בברית נצחית,מהרגע שנחתם הברית הוא נצחי ואין אפשרות

להפר אותו,כל מעשה שמנוגד לברית פרושו מכה להחזרת המוטב ( כיום קוראים לזה חזרה בתשובה ).

לכן כל עוד שאנחנו בגלות (ואנחנו עדיין בגלות),יש לעשיו כוח לפגוע בנו,כיום המצב מסוכן ביותר מכוון שעשיו וישמעאל מאחדים כוחות.

ומטרת הסרט הזה הוא לעורר כמה שיותר יהודים שיחזרו לדרך המוטב.

* ועוד משהו מעניין ,היא מדוע הגלות הנוכחית נקראת גלות אדום,שמסבירה מדוע  הגויים-הנוצרים (לא הערבים )נקראים אדום.

כתוב בספר הנסתר,כי עשיו מכוון ששנא את יעקב על מעשה העדשים החליט ששם ממלכתו יהיה אדום,על כך ששנאתו תהיה חקוקה בשם

ממלכתו (ממלכת אדום), ומלחמתו תהיה עד השמדתו הסופית של יעקב (עם ישראל).

מספור כי בספר הגלגולים של הארי,כתוב כי ישו (שנולד יהודי,אבל ממזר),הוא גלגולו של עשיו,ולכן  הגלות האחרונה גלות רומי,נקראת גלות אדום.

« עריכה אחרונה: דצמבר 15, 2012, 05:45:37 על ידי הבוס הגדול »

מנותק NATALI

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #21 ב- : דצמבר 15, 2012, 13:36:41 »
ל-3 אנשים אין חלק בעולם הבא

הראשון האומר,אין תחית המתים,השני האומר אין תורה מן השמים,והשלישי ואפיקורוס !

אגב גם לגויים שמקיימים את 7 מצוות נוח שהם מחוייבים בהם,ומאמינים בתחיית המתים ותורה מן השמיים,יש להם חלק בעולם הבא.
מעניין אני מניחה שאתה לא דתי כי התגובה שלך נכתבה בשבת בדיוק כמו שלי זה אומר שיש לך חלק לעולם הבא?
כי הרי אם אתה באמת מאמין אז אתה תשמור שבת לא?
ולא משנה כמה זה קשה לך הרי אם אתה מאמין אמור לחכות לך מפלצות ושטנים וגיהנום או לא יודעת במה אתם מאמינים אחרי המוות נכון?
אבל עזוב את זה ראיתי פסוק שאומר דרך ארץ קדמה לתורה אני יכולה להבטיח לך שהדרך ארץ שלי הרבה יותר טובה מ90% מהדתיים הרי ידוע עד כמה הם חצופים ורמאים(תחפש ביוטיוב תמצא הרבה דוגמאות) אז מה האלוהים שלך שונא אותי יותר מהם? אתה באמת מתיימר לדבר בשמו?

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #22 ב- : דצמבר 15, 2012, 14:56:45 »
מעניין אני מניחה שאתה לא דתי כי התגובה שלך נכתבה בשבת בדיוק כמו שלי זה אומר שיש לך חלק לעולם הבא?
ולא משנה כמה זה קשה לך הרי אם אתה מאמין אמור לחכות לך מפלצות ושטנים וגיהנום או לא יודעת במה אתם מאמינים אחרי המוות נכון?
אבל עזוב את זה ראיתי פסוק שאומר דרך ארץ קדמה לתורה אני יכולה להבטיח לך שהדרך ארץ שלי הרבה יותר טובה מ90% מהדתיים הרי ידוע עד כמה הם חצופים ורמאים(תחפש ביוטיוב תמצא הרבה דוגמאות) אז מה האלוהים שלך שונא אותי יותר מהם? אתה באמת מתיימר לדבר בשמו?
נטלי אכן אני לא אדם דתי,אבל מאוד רוחני,למדתי בעבר קבלה והעומק שלי בנסתרות יחסית גדול.

וכן יש לי עולם הבא,לכל עם ישראל יש עולם הבא חוץ מ-3 שכתבתי,וזה לאחר שאני ואת נעבור זיכוך בגהנום.

תראי את צריכה להבין המושגים ביהדות כמו גן עדן, גהנום ,עולם הבא, הם לא כמו בנצרות

נתחיל מהעולם הבא,העולם הבא זה לא עולם אחר שאת לא מכירה זה בדיוק אותו עולם שאנחנו חיים בו כרגע,רק שהמציאות הרוחנית תהיה שונה בו לחלוטין.

אני אתן לך דוגמא:אם למשל תחזרי בזמן לתקופה של האדם הקדמון,ותנסי להסביר לו שיש עולם אחר ממה שהוא מכיר משהוא שהוא

אפילו לא יכול לתפוס בחושים שלו,וזה מסיבה מאוד פשוטה כי הוא לא יכול להכיל את כל הקידמה שקיימת היום.

אם תספרי לו יש עולם אחר שכולו נוח והכל מהיר,אדם אחד בצד אחד של העולם מתקשר עם אדם שעומד בצד השני של העולם בשניה

אחת,הוא לא יבין בכלל על מה את מדברת,ויגיד לך מה מבלבלת את המוח,הריי זה העולם שקיים לא יכול להיות משהו אחר.

ובכל זאת את תנסי להסביר לו,לא תבין (תגידי לו) זה אותו עולם רק מציאות שונה לחלוטין.

כך יהיה גם עם העולם הבא,רק שלהבדיל בין הדוגמא שהבאתי לך שזה אותו עולם כי זו אותו מציאות רוחנית רק קידמת החומר,העולם הבא

על פי היהדות יהיה עולם חומרי כמו שכתבתי אבל רוחני יותר.

ונעבור לגהנום,הגיהנום על פי היהדות הוא לא כמו בנצרות,בנצרות מתארים לך שדים ורוחות ומפלצות ואש,וכל כולו הוא עונש על החטאים.

ביהדות מסבירים שהגיהנום הוא בכלל לא עונש הוא זיכוך הנשמה על חטאים,סוג של ניקיון הנשמה שעוברת על מנת שתוכל להכנס לגן עדן

נקיה,בקבלה מתארים את הגהינום אך ורק בדבר אחד-הרגשת הבושה,הנשמה מרגישה בושה על מה שהיא עשתה,והרגשת

הבושה היא ההרגשה הקשה עוצמתית ביותר שאדם יכול להרגיש,ולא מעט אנשים מתאבדים בעולם רק בגלל שמרגישים בושה ממה שהם

עשו,ובכך שהנשמה מרגישה את הבושה היא מזכחת את עצמה,ככל גודל החטאים (שזה בעצם הליכלוך),כך עוצמת הבושה חזקה יותר.

והבושה נובעת מזה שכאשר האדם מת,עולם האמת מתגלה לפניו אין יותר הסתרות והכל גלוי.

נכון שגם ביהדות מתארים את הגיהנום כאש ולהבות,אבל זה לא כמו הנצרות שבאמת מאמינים שיש שם אש,מכוון שאי אפשר לתאר רוחנית

בחומר,מצאו המקובלים דרך לתאר לאנושות במושגים של חומר,  זה בדיוק  כמו סיפורי אהבה ושנאה,כאשר אדם שאוהב מישהי ורוצה

לתאר את הרגשות שלו הוא לא יכול לתאר את הרגש,ולכך הוא מתאר את זה במושגים של העולם הזה כמו אש וחשמל וסערה וכו.

לעומת,זאת גן עדן הוא גם לא כמו בנצרות שמתארים אדם ערום וחסר השכלה הולך לו עם בת זוגתו ערום בין העצים.

היהדות מגלה כי גן עדן הוא מקור החכמה.

הגן הוא החוכמה האלוקית נצחית ואין סופית,מה שנקרא על פי הקבלה עולם האין סוף,והעדן הוא הנשמה של האדם,וכשיש חיבור בין הגן

לעדן יש חכמה אין סופית,ובהתאם לכך יש גם חיים נצחיים,כי האור האלוקי הוא מקור החיים.

לגביי דרך ארץ קדמה לתורה,נכון את צודקת,כתוב כי קדמה דרך ארץ לקבלת התורה (קבלת האור),אבל משהו אחד שאת לא מבינה,את

חושבת שמי שהוא אדם דתי אז הוא מושלם,ואת שוכחת כי אנחנו נמצאים במציאות כזאת על מנת לתקן את חטא האדם הראשון שכולנו

ניצוצות אור מנשמתו,הדת והמצוות היא הדרך לתיקון הנשמה,וכל עוד שהאדם בדרך הוא לא מושלם,המצוות הן כלי לתיקון הנשמה.

אם הוא היה מתוקן ומשולם הריי שהוא כבר היא ממתין לעולם הבא במציאות אחרת (כדון מציאות המתים שנמצאים בצרור החיים).

כשאת רואה אדם דתי שלא מתנהג כראוי ואומרת אההה אדם דתי אהה....

זה כמו להגיד על רכב מקולקל שאת רואה במוסך,ולהגיד אה עלק תקין אההה,הריי ברור לך שהרכב נמצא במוסך בשלבי תיקון,וכך גם

האדם הדתי והחילוני יחדיו כולנו כאן על מנת לתקן ואף אחד לא מושלם.

* מעבר לזה אסור לך לשכוח כי התקשורת בישראל לא כל כך אוהדת את הדת,והם מנפחים הרבה דברים *

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #23 ב- : דצמבר 15, 2012, 23:35:01 »
מאיפה את לוקחת את היומרה הזו להגיד שהדרך ארץ שלך טובה הרבה יותר מהדתיים ולטעון שכולם חצופים ורמאים בגלל כמה סרטונים ביוטיוב?

אנשים באמת מקבלים כל השמצב שאחרים מפרסמים, בל לשאול את השאלות הבסיסיות ביותר.
אלו שאלות? בבקשה:
1. מי העלה את הסרטונים האלה ליוטיוב ומה האינטרס שלו?
2. מה הסיפור שמאחורי הסרטון, באיזה הקשר הוא צולם?
3. האם כמה סרטונים מצביעים על ציבור המונה מליון נפש? או שזה היוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל?
4. האם את מכירה אנשים מהציבור המדובר, או שכל המידע שלך הוא מתוך סרטונים שנועדו להבליט התנהגות בלתי נאותה?

שמתי לב שגם את וגם אחיך לא דיברתם בחיים שלכם שיחה אחת נורמלית עם אדם חרדי. אבל משום מה אתם בטוחים שאתם יודעים עליהם הכל.
מאיפה היומרה הזו להחליט שאתם יודעים הכל בלי לדעת כלום?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק NATALI

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #24 ב- : דצמבר 16, 2012, 06:55:51 »
מאיפה את לוקחת את היומרה הזו להגיד שהדרך ארץ שלך טובה הרבה יותר מהדתיים ולטעון שכולם חצופים ורמאים בגלל כמה סרטונים ביוטיוב?

אנשים באמת מקבלים כל השמצב שאחרים מפרסמים, בל לשאול את השאלות הבסיסיות ביותר.
אלו שאלות? בבקשה:
1. מי העלה את הסרטונים האלה ליוטיוב ומה האינטרס שלו?
2. מה הסיפור שמאחורי הסרטון, באיזה הקשר הוא צולם?
3. האם כמה סרטונים מצביעים על ציבור המונה מליון נפש? או שזה היוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל?
4. האם את מכירה אנשים מהציבור המדובר, או שכל המידע שלך הוא מתוך סרטונים שנועדו להבליט התנהגות בלתי נאותה?

שמתי לב שגם את וגם אחיך לא דיברתם בחיים שלכם שיחה אחת נורמלית עם אדם חרדי. אבל משום מה אתם בטוחים שאתם יודעים עליהם הכל.
מאיפה היומרה הזו להחליט שאתם יודעים הכל בלי לדעת כלום?
אני מעדיפה ליגוע בנקודות שנתת גם בפוסט ההוא בפוסט הזה
קודם כל לRafoe זה עוד שקר שבקיבוצים יד חזרה בתשובה זה פרופוגנדה על מנת להעלות את את המורל לדתיים גם אני יכולה להגיד שבבני ברק חוזרים בשאלה מה שנכון.
לאביר הקרנפים הראיה שלך היא סובייקטיבית ותמיד תגן על הדתיים לא צריך להכיר אותם כדי להבין זה לוגיקה פשוטה אני אסביר
דתיים=לרוב לא משכילים
חילונים=לרוב רוכשים השכלה
למה הופכים להיות דתיים?כי המוסר שלך מעוות ואתה צריך מישהו שיכוון אותך ויתן לך מסגרת כמו אלוהים וספר תנ"ך.
מה זה משנה מי העלה את הסרטונים ולמה? רואים בסרטון מלא מלא דתיים לא אחד ולא שתיים.
לגבי החטיפה אני מעדיפה לא להתעסק בזה כרגע אני אבדוק בגוגל לפני שאני מגיבה על זה.
מה שקרה בעבר עם הנוצרי הייתה טעות חמורה שלי כי כל דת זה דבר לא טוב לכן אני לא אצא יותר תמימה לגבי דתות.
עם כמה שאתה מעצבן אותי עם הדעות שלך אני מכבדת אותך כי לפחות אתה לא משקר אלא מדבר מחוסר ידע לא כמו השני רפו שקובע עובדות כמו שבקיבוצים כולם חוזרים בתשובה.
ולא אני לא אסתכל ביוטיוב על סרטונים דתיים כי גם לי הם ישטפו את המוח כמו שאני רואה את אחי מתנדנד ואני מפחדת שהוא יחזור בתשובה.
לכן כמו שאמרתי בהתחלה המוסר של הדתיים מעוות והם צריכים ספר שיוכיח להם שהם הכי טובים.
למה שהם ירגישו יותר טובים?מי הם שיקבעו במקום אלוהים?
ואל תגיד לי שאני לא יודעת על דתיים יש מליון כתבות על הגועל נפש שלהם ולא זה לא שקר כי יש דתיים שמדברים שמה אז אל תנסה אפילו לבלבל אותי