כתב נושא: הצדיק הגדול בהיסטוריה יובל שרלו: מתנגד לועדות חקירה לארגוני השמאל  (נקרא 1691 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הרב שרלו: נגד ועדת חקירה לשמאל הקיצוני

במכתבו השבועי לבוגרי ישיבתו, הדגיש ראש ישיבת פ"ת, הרב יובל שרלו, כי "יש להתנגד לועדת חקירה של הכנסת".
אאגודל טקסט
פרסום ראשון: כ"א תמוז תשע"א, 23/07/11 20:29
ישי קרוב

ראש ישיבת ההסדר, הרב יובל שרלו, הסביר במכתב ששלח לבוגרי ישיבתו, את עמדתו כלפי וועדות החקירה ויוזמות הגבלת חופש הביטוי, "הדיון על גבולות חופש הביטוי אינו משמח אותי. אני מאמין כי טוב היה שלא היה צורך בדיון כזה", כותב הרב שרלו בפתח מכתבו.

"גם מהצד הפראקטי יש לזכור כי גלגל מסתובב בעולם, ומי שישלול את חופש הביטוי של השני ימצא את עצמו במקום בו שוללים את חופש הביטוי שלו עצמו. לא זהו הנימוק המוסרי והעקרוני לחופש הביטוי, ולא הייתי רוצה שדרכנו תעוצב לפי שיקולים פראקטיים, אולם גם זה צריך להילקח בחשבון".

הרב שרלו הדגיש במכתבו כי גם למושג 'חופש הביטוי' ישנן גבולות, "ראשית, אין שום דבר, בשום תחום, שהוא ללא גבולות. שנית, חופש דעות עלול להתדרדר בקלות לחופש מעשים. על כן, השאלה המסובכת היא שאלת הגבולות".

"יש לתמוך בשקיפות של עמותות וארגונים ביחס למקורות המימון שלהם ולעשות פעילות אינטנסיבית כדי להגיע לכך", הדגיש הרב שרלו, "אולם להתנגד לועדת חקירה של הכנסת, שהיא גוף פוליטי ולא גוף חוקר שבסיסו אינו פוליטי".

"הבה נשוב לדרכי הויכוח והמחלוקת הראויים לתרבות העתיקה והמעצימה של עם ישראל, ונאבק כנגד הדעות הרעות לא בדרך של סתימת פיות, אלא בדרך של התנגדות עזה להם, ויכוח, הפרכה, הוספת אורה, ובכל הדרכים שאכן מנצחות מאבק תרבותי, או למעלה מכך - מתברכות ומנסות לכלול את משנתו של השני בתוך משנתנו שלנו", סיים הרב שרלו את מכתבו.

למכתבו המלא של הרב יובל שרלו לחצו כאן

מנותק לב חכם לימינו

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • Syria delanda est
אנרכיזם וועדות חקירה לא הולכים ביחד...
והרב שרלו שוב נפל כאן, בארה"ב יש ועדות חקירה של הסנאט וזכותם לחקור כמעט כל דבר וכל מי שמזומן לועדת חקירה חייב להתייצב ואם לא מרשלים גוררים אותו לשם...
לתשומת ליבו של הרב שרלו...
היה עליכם לבחור בין חרפה למלחמה. בחרתם בחרפה, אך מן המלחמה לא תימלטו

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
צריך להזכיר עוד משהו לאדון שרלו הנכבד.
חופש הביטוי הוא לא ערך מוסרי יהודי.
וליהודים במדינת ישראל ממילא אין את חופש הביטוי שיש לשמאלנים ולאורקים.
אבל כל הטעם שלו הוא להמשיך ולהוריד את האף לשאול תחתיות, שמא ירדפו אותנו יותר...
ומה שיש כרגע לא מספיק לך?
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אני חושב שהוא נכשל כאן בלוגיקה. זה שתקום וועדת חקירה לא אומר שאין חופש ביטוי או שחופש הביטוי יינטל ממישהו. צריך לדעת את האמת על מי עומד מאחורי עמותות כאלה. אני חושב שאם יש עמותת בוגדים שממוננת על ידי ממשלת נורווגיה או על ידי שייכים מהמפרץ הפרסי אז הציבור צריך לדעת את זה ואם מי שמשמש שופר שלהם מסתיר זאת אז הוא מבצע הונאה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
ואין שום זכות לבגוד ביהודים או במדינה ולתמוך בהרג ופרעות ביהודים, בשם חופש הביטוי!
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!