כתב נושא: שלום זה שוב אני  (נקרא 12579 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק daneil_

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
שלום זה שוב אני
« ב- : ספטמבר 26, 2012, 01:12:35 »
לאחר בדיקה על היהדות קראתי קצת בתנ"ך ואז צצה לי שאלה
איך אני יכול לדעת שמה שכתוב בתנ"ך זה אמת?
איך אפשר להאמין שאלוהים דיבר עם אברהם?
תודה לכם

מנותק לוחם סיירת

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בעניין: שלום זה שוב אני
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 26, 2012, 18:30:55 »
לפי כל מיני דברים שכתובים בתורה ומוכחים היום מדעית מה שפעם הגוים לא ידעו.
{א} שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי: {ב} עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ: {ג} אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ: {ד} הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל: {ה} יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ: {ו} יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה: {ז} יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ: {ח} יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:

פרק תהילים זה יהיה לרפואת יניב בן ענת הי"ו

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 26, 2012, 19:46:16 »
שאלה מצויינת:

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 26, 2012, 19:47:58 »
או אם אתה רוצה בקצרה:

בנוסף, יש כל כך הרבה דברים המדע היום מגלה שהיו ידועים ליהודים...יש הרבה מידע על זה.
ככל שתלמד יותר כך תדע שזאת האמת.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #4 ב- : ספטמבר 26, 2012, 22:04:28 »
התשובה שאני נותן לך, יכולה להתאים גם לדודי שמשתמש בתירוץ הנפוץ של כל מיני אנשים: אני לא יכול להאמין באלוהים שהורג ילדים ואנשים.
אתה יכול להאמין באלוהים שהבטיח להם שיהרוג אותם ואת הילדים שלו אם לא ישמעו בקולו, ובסוף "השתפן" ולא הרג אותם למרות שהם ממשיכים לחרוש על עבירות חופשי?

אם תפתח תנ"ך ותקרא אותו. אפילו רק תקרא ולא תלמד עם מפרשים ובדרך שצריך. תראה המוני נבואות שהתגשמו. ההיסטוריה מוכיחה.
ה' הבטיח למשה שעם ישראל יכנסו לארץ, ויבנו מקדש, ולאחר מכן יחטאו, וה' ימסור אותם ואת בנותיהם וילדיהם ביד הנכרים. ושכל הגויים יגידו שעם ישראל ננטש על ידי ה' בגלל חטאיו.
וה' מבטיח לנביאים שישובו. ולאחר מכן מבטיח להם שאם העם יחטא, הם ימסרו שוב בידי הגויים.
וכך נכתבות בתנך כל מיני הבטחות ותיאורים שבימינו מתגשמים. ואיך ידעו את זה לפני שלושת אלפים שנה ?
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק רחמים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #5 ב- : ספטמבר 27, 2012, 00:50:34 »
אני חושב שגם השואה שהייתה באירופה , כתוב בתנ"ך היהודי כמובן.

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #6 ב- : ספטמבר 27, 2012, 01:46:51 »
השואה שבאירופה לדעתי באה להפריד את היהודים מהגויים.
יותר מדי יהודים התבוללו וניסו להיטמע באירופה, ניסו להיות יותר אירופאים מהאירופאים עצמם.
אנחנו "עם לבדד ישכון", אם אנחנו לא נלך בחוקותיו אנחנו נחטוף מכה, אם נלך בחוקותיו נעלה לגדולה.

אגב אם לא הייתה שואה היו נכחדים הרבה יותר יהודים בגלל ההתבוללות.

מנותק daneil_

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : ספטמבר 27, 2012, 04:43:08 »
אוקיי אז הטענה שלו זה בגלל מסורת אבל גם לנוצרים יש מסורת אז מה?
זה אומר שהם צודקים?
ולגבי זה שאמר שבגלל שהתחתנו עם גויים קרה את השואה השתגעת?
אחי בעוד 3 חודשים מתחתן עם בחורה לא יהודיה והיא אישה מאוד טובה גם לי יש חברה לא יהודיה והיא מדהימה באופי שלה
ואני גם אתחתן איתה כנראה מה רע בזה היא גם בת אדם

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #8 ב- : ספטמבר 27, 2012, 08:24:08 »
אוקיי אז הטענה שלו זה בגלל מסורת אבל גם לנוצרים יש מסורת אז מה?
זה אומר שהם צודקים?
ולגבי זה שאמר שבגלל שהתחתנו עם גויים קרה את השואה השתגעת?
אחי בעוד 3 חודשים מתחתן עם בחורה לא יהודיה והיא אישה מאוד טובה גם לי יש חברה לא יהודיה והיא מדהימה באופי שלה
ואני גם אתחתן איתה כנראה מה רע בזה היא גם בת אדם

כן אבל המסורת שלהם לא התחילה מעם שלם שראה ושמע את ה', אלא מבן אדם אחד שטען שהוא הבן של ה'.
חוץ מזה, יש"ו היה יהודי שכפר, זה סיפור די ארוך, בקצרה, הנצרות היא שקר אחד גדול שלקחה קצת מהאמת של היהדות (היא מבוססת על היהדות) ואפשר להוכיח את זה בקלות...וזה נעשה פה בפורום כמה וכמה פעמים.
אני סומך על רפו שיתן לך קישורים.
ואני השתגעתי? אח שלך השתגע...הוא מכרית את זרעו מהעם היהודי.
האישה הזאת יכולה להיות האישה המושלמת, זה לא משנה, אם היא לא יהודיה כל השושלת שלו לא תהיה יהודית, מה הבעיה שהיא תתגייר או שהוא ימצא לעצמו יהודיה? מה חסרות יהודיות בארץ ישראל?
ואסור לנו להתבולל כי ע"י כך אנחנו מעבירים את הלפיד היהודי הלאה לדור הבא.
גולדה מאיר הייתה זאת שאמרה שמי שמתבולל מצטרף לששת המיליונים שנרצחו בשואה, לא אני.

מנותק daneil_

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : ספטמבר 27, 2012, 14:27:23 »
אוקיי שאלתי את אבא שלי על זה הוא אמר שזה שראה את זה עם שלם זה גם סיפור וזה לא אמיתי ואם הנצרות היתה אומרת שגם עם שלם ראה את אלוהים מדבר לישו גם היו מאמינים לזה. עכשיו שלא תבין לא נכון אני חושב שהנצרות זה שקר אבל כמו שהם המציאו דברים מי אמר שמישהו לא המציא את זה שראו עם שלם את אלוהים מדבר למשה אם לבן אדם אחד כמו ישו יש מליארד מאמינים אז זה יכול לקרות גם לנו.
לגבי אחי אתה אומר שבגלל שהיהודים התחתנו עם גויות קרתה השואה אז מה תגיד על זה שנהרגו שם דתיים גם להם הגיע?
תודה על תשובתך.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #10 ב- : ספטמבר 27, 2012, 15:04:04 »
הנוצרים מספרים שעם שלם ראה את ישו עושה ניסים. אבל זה סיפורים. כי הם לא הילדים של אלה שראו את הניסים. אנחנו הילדים של אלה שראו מה קרה שם.
אתמול היה יום הכיפורים. בתפילת מוסף של יום הכיפורים יש פיוט שנקרא "אלה אזכרה". הפיוט מספר על עשרת הרוגי מלכות.
אתה מבין, במסורת ישראל, כל אירוע משמעותי נקבע לזכרון באותו הדור ומאותה שנה כל אב סיפר לילדיו, כל רב לתלמידיו. זה מופיע כציון משמעותי בכמה אירועים בלוח השנה העברי. העובדה שדברים כאלה קרו, מעוגנת היטב במסורת מפי אלה שהיו עדים. ולא במסורת מפי אלה שהאמינו לסיפורים, כמו בנצרות ובאיסלאם.
אבא לא מחנך את הבן שלו, למות בשביל שטויות! אם אבא שלי חינך אותי שאני צריך למות בשביל היהדות שלי, כי הוא מעיד בעדות נאמנה מפי אבא שלו, שהעיד בעדות נאמנה מפי אבא שלו... וכך דורות שלמים שכל אב העיד לבנו שהאב הראשוני עמד בהר סיני ושמע באוזניו בנות התמותה "אנוכי ה' אלוהיך". האפיפיור בוותיקן או איזה קאדי מוסלמי עלוב, יכולים לספר לך שהסבא שלהם ראה בעצמו והעביר להם עדות חותכת לניסים שראה בעיניו?
פסח.
חנוכה.
פורים.
אירועים שאי אפשר לעקור. עם שלם ששומר מסורת לא על דת, אלא על אירוע שקרה. וזה לא שיום אחד מישהו משכנע עם שלם שזה קרה פעם ולכן צריך לחגוג. מאותו רגע שזה קרה, כל שנה ושנה חוגגים ומקיימים את המצוות והמנהגים.
יש תיעוד גדול מזה ?

לגבי אחיך ולגביך. אני אומר לך מפורשות. התרחק מגויות!
מבחינתך, שאתה רחוק מן הדת ולא מכיר באלוהים, אתה לא מבין את גודל האסון והנזק. זו בחורה טובה, יאללה חתונה!

בגלל שיהודים התחתנו עם גויות, הייתה שואה. זו אחת הסיבות. וכשהאש מתחילה להשתולל, היא הורסת הכל. מקובלנו כבר שלושת אלפים שנה, עוד הרבה לפני השואה, שמשעה שניתנת הרשות למשחית להשחית, הוא לא מבדיל בין צדיק לרשע.
כמו כן אנחנו יודעים עוד הרבה לפני השואה, שכל ישראל ערבים זה לזה. ובזמן שאחיך מתחתן עם גויות, גם יהודים תמימים ישלמו את המחיר, בגללו!

וחוצמזה צריך לקחת בחשבון את העניין של גלגול נשמות וחשבונות שמיים שזה דבר אינסופי שאנחנו לא יכולים לעקוב אחריו כי נקודת המבט שלנו מצומצמת לאדם שאנחנו רואים בתקופת חיים אחת ולמה שאנחנו יודעים עליו שזה כלום...
ואיך תדע למי הגיע למות ולמי הגיע לחיות?

איך תוכל לשפוט את האלוהים על חשבונותיו ומשפטיו, אם אתה בכלל לא יודע את הסיבות שלו או מה בכלל קורה שם? ראית איזה תינוק מת והחלטת שזה לא מגיע לו כי הוא תינוק. שזה עוד חלק ממוסר הגויים המזוייף.
ועל סמך זה אתה פוסל את האלוהים. לא נראה לך מופרך ?
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק daneil_

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #11 ב- : ספטמבר 27, 2012, 15:16:48 »
אז אתה אומר שבגלל אחי צריכים לשלם על זה יהודים דתיים?
זה לא קצת לא הוגן?
הרי אלוהים אמור לעשות צדק,ואם יהרגו בגלל אחי יהודים דתיים זה לא ההפך מצדק?

מנותק daneil_

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #12 ב- : ספטמבר 27, 2012, 15:32:08 »
אה ועוד משהו הרי אלוהים קובע הכל אז הוא קבע שאחי יתחתן עם לא יהודיה אחי בכלל לא אשם פה אם ככה
כנ"ל לגבי השואה הרי אם אלוהים קובע הכל אז הוא קבע שהיהודים שם יתבוללו אם ככה אז הוא ממש חסר צדק?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #13 ב- : ספטמבר 27, 2012, 15:55:33 »
הכל בידי שמים חוץ מיראת שמים.
אם אלוהים קובע את הבחירות שלך, איפה בדיוק הניסיון שלך? על מה תקבל שכר ועונש?

ה' כותב בתורה: ראה נתתי לפניכם היום את החיים ואת הטוב ואת המוות ואת הרע... ובחרת בחיים!

ה' נותן לך את אפשרות הבחירה. ועל פי מה שתבחר, זה מה שיוצא.

אנחנו יודעים שבימי הדין כמו ראש השנה ויום כיפור, האדם נשפט כאינדיבידואל ובאותו זמן נשפט כחלק מן הכלל. כל עיר נשפטת בפני עצמה, ובה במידה העיר נשפטת כחלק מן המדינה.
כלומר, אתה כאדם נשפט גם כעצמך, מה עשית ולאיפה התקדמת, וגם כחלק מן העם ומן המדינה.
אז יכול להיות שבעולם הזה, בו אתה מסווג לא רק כיחידה עצמאית אלא גם כחלק מעיר וממדינה, אתה תישפט כחלק ממדינה או כחלק מעם שיצא חייב. וברגע שהעם יצא חייב כי רוב מעשי העם הם פשע, אז אתה נענש עם כל העם.
ובעולם האמת, שם אתה נשפט לגמרי בפני עצמך ואפילו אתה יכול לקבל נקודות זכות נוספות אם למרות ההשפעה הרעה של שאר העם הצלחת ללכת בדרך הישר.

ואם תשאל איפה פה הצדק?
יש תשובות לדבר.
1. כמו שכתבתי, כל ישראל ערבים זה לזה. יש חובה על כל עם ישראל כעם ללכת בדרכי ה'. ויש חובה על יהודים ללמד ולהסביר לאחיהם שלא יודעים או לא נוהגים כשורה, מה היא חובת האדם בעולמו ומה הם חוקי ה' ואיך צריך לקיים אותם. ולכן במידה שיש חלק קטן בעם שלא נוהג כשורה, העם צריך לעקור אותו לפני שיגדל. ואם גדל, זו אשמת העם שיש בהם כל כך הרבה חוטאים. ואם זו אשמתם, גם הם נושאים בעונש. הרי זה צדק.
2. אתה שוכח שהעולם בו אנו חיים הוא פרוזדור בפני העולם הבא. זה לא המקום הסופי ולא המטרה האמיתית. ולכן, גם אם בוצעו גזרי דין משמים בעולם הזה, הם עדיין לא הפעולה הסופית של הצדק.
לכן, אם יש המון צדיקים שמתו יחד עם המון רשעים בגלל גזירה שנפלה משמיים על חטאי העם, בעוד שהצדיקים שילמו בעונש הזה על החטאים המועטים שלהם ועל האשמה שיש להם במצב הכללי של העם וכעת הם זכאים באופן מוחלט ועוברים ישר לגן עדן, שאר הרשעים שמתו איתם, יש עוד חשבון ארוך לסגור איתם.
הרי הצדיק שעבד קשה כל ימיו, יעלה לשמיים ויכנס לגהינום לכבס את החטאים מעל נשמתו? לכן הצדיק סובל קצת בעולם הזה ועולה נקי למעלה לקבל את שכרו. הרי זה צדק.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק daneil_

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #14 ב- : ספטמבר 27, 2012, 16:05:39 »
אז זאת אומרת שאם אני מסכים איתך ולא מנסה למנוע מאחי להתחתן איתה גם אני אשם?
ומה לגבי חברה שלי אני אוהב אותה והיא אותי והאופי שלה יותר טוב מהרבה יהודיות שאני מכיר למרות זאת אתה אומר לי שאני צריך לבחור יהודיה עם אופי פחות טוב?
אני לא מצליח להבין מה ההבדל ביניהם גם יהודיה וגם גויה הן בני אדם אז רק בגלל שהיא נולדה למשפחה לא נכונה כלשונך?
וחוץ מזה גם יעקב התחתן עם לא יהודיה,כן הגעתי כבר לפרק שבו הוא מתחתן עם זלפה ובלהה שהן לא יהודיות!!!!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #15 ב- : ספטמבר 27, 2012, 16:39:13 »
אם אתה מסכים איתי, למה שלא תמנע ממנו להתחתן איתה?
הרי אם אתה מסכים איתי, זה אומר שאתה חושב שהוא עושה מעשה בלתי נכון שמזיק לא רק לעצמו אלא לשלמות העולם בכלל ולעם ישראל בפרט. יש לך אחריות כלפי אח שלך, כלפי העם שלך וגם כלפי העולם שבו אתה חי.
לכן יש לנו חובה להשפיע ולשכנע ולמנוע מעשים כאלה.

כנ"ל לגבי חברה שלך. כרגע אתה איתה והעובדה הזו גורמת לך להגדיל את היתרונות שלה ולצמצם יתרונות של אחרים. אתה בא להגיד לי שלא תוכל למצוא יהודיה טובה ממנה ? אני לא חושב. אני בטוח שתוכל למצוא יהודיה טובה ממנה.
אני יכול לגלות לך סוד קטן. מי שזכה לשמור תורה ומצוות, יודע שאין בעולם כולו בנות כבנות ירושלים.
וכשאני אומר בנות ירושלים, אני לא מתכוון לכל יצור ממין נקבה שנולד/גדל/חי בעיר ירושלים רבתי כפי שזה נקרא היום מבחינה מוניציפאלית. אני מתכוון לכל אותן בנות שגדלות, מחונכות והולכות בכל דרכיהן בדרכי ירושלים העתיקות. כדוגמא שהנחילו לנו האמהות, הנביאות ובנות ירושלים כדוגמת קמחית. קמחית הייתה אשה שחיה לפני יותר מאלפיים שנה בארץ ישראל ובזכות צניעות יתירה שהייתה בה, זכתה שכמה וכמה מבניה היו כהנים גדולים.

אם תבדוק ותסתכל, תמצא שהבנות שחונכו ומקפידות ללכת לפי החינוך היהודי האמיתי והישן, הן הבנות הטובות בעולם. לא תמצא טובות מהן.

בקשר ליעקב. אז עוד לא היה "יהודי" ולא היה עם ישראל. יעקב בעצמו לא היה "יהודי" אלא "עברי". והמילה עברי במשמעותה המקורית מתייחסת לעובדה שאברהם אבינו בא מעבר הנהר - נהר פרת. לכשתמשיך ותקרא, תגיע לספר דברים שבו כתוב: בעבר הנהר ישבו אבותיכם מעולם, תרח אבי אברהם ואבי נחור...

ועדיין, אנו רואים שהאבות השתדלו לקחת נשים "מהמשפחה". איפה ששמרו על "טוהר הגזע" של בני שם.
לכן אברהם שולח את אליעזר להביא לבנו אשה "מבנות השבט". ויצחק ורבקה שולחים את יעקב לחרן, לקחת גם אשה "מהשבט".
יעקב נושא את בנותיו של לבן לנשים. לבן נותן לכל אחת מבנותיו שפחה שגדלה איתה ושירתה אותה מילדות. השפחות הן בנותיו של לבן. אבל בשונה מהגבירות, הן לא בנותיו של לבן מאשתו אלא מפילגשו. לכן הן שפחות. עדיין, הן בנות לבן ו"מהשבט".

זו הסיבה שאני תמיד אומר שתנך לא "קוראים" אלא לומדים. אבל בתור התחלה זה טוב שאתה קורא. ואני שומח שאתה קורא ולומד ושואל. 
אנחנו פה תמיד בשבילך. וכל שאלה שיש, שאל! נשתדל לתת לך את כל המידע שאתה צריך.
עלה והצלח!

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
« להגיב #16 ב- : ספטמבר 27, 2012, 16:40:06 »
אז זאת אומרת שאם אני מסכים איתך ולא מנסה למנוע מאחי להתחתן איתה גם אני אשם?
ומה לגבי חברה שלי אני אוהב אותה והיא אותי והאופי שלה יותר טוב מהרבה יהודיות שאני מכיר למרות זאת אתה אומר לי שאני צריך לבחור יהודיה עם אופי פחות טוב?
אני לא מצליח להבין מה ההבדל ביניהם גם יהודיה וגם גויה הן בני אדם אז רק בגלל שהיא נולדה למשפחה לא נכונה כלשונך?
וחוץ מזה גם יעקב התחתן עם לא יהודיה,כן הגעתי כבר לפרק שבו הוא מתחתן עם זלפה ובלהה שהן לא יהודיות!!!!
נשמה, לא רק הם לא היו יהודיות, גם רחל ולאה לא היו יהודיות מהסיבה הפשוטה שלא היו אז יהודים...
״אַתָּה תָקוּם תְּרַחֵם צִיּוֹן כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד.״
״כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ וְאֶת עֲפָרָהּ יְחֹנֵנוּ.״

מנותק daneil_

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : ספטמבר 27, 2012, 16:57:16 »
אוקיי תודה על הסבלנות שלכם.
התחלתי קצת להבין את העניין אם ככה אז ממתי יהודים התחילו להיחשב יהודים?
ולמה אנחנו עליונים על הגויים?
ואם תביא לי תשובה מספקת על השאלה האחרונה איך אני יכול לשכנע את אחי הרי הוא כבר קבע את החתונה שלו לעוד 3חודשים ולא משנה מה אני אעשה זה לא ישכנע אותו לבטל אז אין לי טעם אפילו לנסות כי הוא כמו אבא שלי גם אנטי דת והוא בן 24

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #18 ב- : ספטמבר 27, 2012, 17:23:13 »
איפה אתם גרים? בן 24 ומתחתן? ואם אתם גרים בארץ...הוא השתמט?

מנותק daneil_

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : ספטמבר 27, 2012, 17:27:43 »
גרנו בארצות הברית אני אחותי ואמא שלי בגלל העבודה שלי חזרנו לארץ והים אנחנו גרים בקיבוץ בצפון ואבא שלי בחיים לא יתן לנו להשתמט הוא נפצע בשלום הגליל שמעתי את הסיפור שלו איזה 70000 פעם ואחי היה בסיירת צנחנים

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #20 ב- : ספטמבר 27, 2012, 19:30:54 »
אוקיי תודה על הסבלנות שלכם.
התחלתי קצת להבין את העניין אם ככה אז ממתי יהודים התחילו להיחשב יהודים?
ולמה אנחנו עליונים על הגויים?
ואם תביא לי תשובה מספקת על השאלה האחרונה איך אני יכול לשכנע את אחי הרי הוא כבר קבע את החתונה שלו לעוד 3חודשים ולא משנה מה אני אעשה זה לא ישכנע אותו לבטל אז אין לי טעם אפילו לנסות כי הוא כמו אבא שלי גם אנטי דת והוא בן 24

מתי יהודים החלו להחשב כיהודים?
עם ישראל החל להחשב כעם לאחר מתן תורה. השושלת הגזעית מתחילה בשבעים נפש שירדו מצרימה. כלומר, יעקב ובניו ונכדיו.

למה אנחנו עליונים על הגויים?
יש את הסיבה הראשונה שהרבה לא יאהבו לקרוא כי זו יהדות. והם אוהבים להשלות את עצמם שגזענות זה פרימיטיבי ולא יפה.
הסיבה הראשונה היא גזע. פשוט.
לנח היו שלושה בנים. שם, חם ויפת. משם נועדה לצאת הגדולה והחוכמה, מיפת נועדה לצאת האמנות והיופי לסוגיו וחם היה אמור להיות עבד לאחיו.
משפחה ששמרה את טהרת שושלת שם הגיעה לבסוף להולדתו של אברהם אבינו. אברהם נשא לאשה את שרה והוליד את יצחק. היו לאברהם בנים נוספים, המפורסם שבהם היה ישמעאל. אבל הם תערובת עם גזע של בני חם. שכן הגר הייתה בת מלך מצרים. כלומר, בת חם.
יצחק נשא לאשה את רבקה שהייתה מאותה המשפחה והולידו את יעקב ועשיו. עשיו נשא לו נשים מבנות כנען והתבולל. יעקב שוב נשא לו נשים מאותה המשפחה והתחיל את עם ישראל בילדיו ונכדיו.

צאצאיהם של בני יעקב (להלן - בני ישראל) פרו ורבו והפכו לעם שלם במצרים. מעתה, בני ישראל הוא כבר כינוי לעם שלם. אותו עם יצא ממצרים באותות ומופתים וקיבל את התורה על הר סיני.

הסיבה הראשית והמעולה שבגללה אנחנו עליונים על הגויים, אנו יהודים. הנשמה שלנו קשורה לה' ולתורה. הנשמה שלנו גבוהה יותר. הנטיה שלנו לרוב, רוחנית יותר.

דורות של יהודים ששמרו על עצמם, הולידו ילדים בנישואין כשרים, בקדושה ובטהרה, חינכו אותם מגיל צעיר והנחילו להם את אהבת הספר ואת טוהר המידות. זיכוך חוזר ונשנה של רוחניות, של פעילות המוח ושל מוסר, יצרה עם שהכושר המחשבתי, הרוחני והמוסרי שלו, גבוה בהרבה מהממוצע בשאר העמים.

כל עוד עם ישראל שמר על מסורת אבותיו, על החוקים והחינוך השורשיים והעתיקים כפי שלמד מאבותיו, אחוזי הפשיעה בקרב העם היו אפסיים. ממש אפסיים. יש סיפורי מופת על עיירות ששטר של סכום גדול שהונח על אדן החלון, נשאר שם וצבר אבק כשחיכה לבעליו המקוריים שיבואו לאסוף אותו.
כמובן, אני לא אומר שזה קרה תמיד ושאף אחד לא ביצע פשע. אבל האווירה הכללית, המצב התנהגותי הכללי, היה טהור ונקי בהרבה.

משעה שהחלו היהודים להתבולל, רמת הפשיעה עלתה. משעה שהחלו היהודים לנהוג לפי חוקי הגויים, רמת הפשיעה עלתה, רמת הבהמיות עלתה, רמת הפריצות עלתה. המוסר המשיך להתקיים מן השפה ולחוץ, אבל בפועל לא הלכו לפיו.

בכמה עשרות השנים הראשונות לקיומו של הישוב העברי בארץ ישראל, אנשים לא היו נועלים את דלתות בתיהם. כשנתפס הגנב העברי הראשון בתל אביב, נהנה בן גוריון ואמר: עכשיו אנחנו מדינה ככל העמים.
ללמדך, שלפני שלימדו אותנו שלהתחתן עם גויים זה טוב ולנהוג כמוהם זה טוב, העם לא הכיר תופעות כאלה על בסיס רחב ויומיומי. זה היה סיפור ששומעים מבן הדוד של השכן...

וכעת השאלה היא, האם לזנוח את כל המורשת המפוארת והעבר ההיסטורי שבכל העולם מדברים עליו ומזכירים אותו בקנאה והערכה (וגם בשנאה של קנאה) בשביל נקבה שאפשר להשיג אחרת, יהודיה, טובה לא פחות?
או אולי, אפשר לשים כתף במאמץ הלאומי המשותף של חזרה לערכי אבות. נסיון לחתור לעם נקי יותר. עם שבו אין "גנבים". ואם יש מישהו, אז הוא "הגנב של תל אביב" כי אין אחרים...

אם תכתוב בגוגל "ג'ואיש אינטלג'נס" (באנגלית כמובן) תראה המוני מאמרים ומחקרים שכתבו וביצעו גויים שתהו על התופעה. אתה יכול גם לחפש על תופעת המוסר היהודי והנטיה הרוחנית באופן כללי.
זה לא דבר שאני המצאתי. זה פלא שכל העולם ניזון ממנו.

כדאי לאחיך להמשיך ולהשתייך לעם העתיק והיפה הזה. שהילדים שלו יהיו שייכים משני הצדדים למורשת וליכולות של העם הזה. לא לאבד את הקשר ואת השייכות בגלל עניין רגעי בן חלוף.
זה דבר שגדול ממני וממך.
אתה מתחתן עם מישהי, ברבות הימים שניכם תמותו. מה ישאר? הילדים, הנכדים וצאצאיהם...
ולאן אתה מוליך אותם?
האם אתה תהיה החוליה שנקטעה והילדים שלך יזרקו החוצה, מחוץ לבוסתן הנפלא הזה שמגדל ענקי מחשבה, רוח, כשרון, מוסר וכו' בצפיפות גבוהה בשיעור של עשרות אלפי אחוזים יותר משאר העולם?
או אולי תחזיק חזק ותתן לילדים שלך את האפשרות להשתייך לעם הזה, כי מי שמתחתן עם גויה, זה נגמר אצלו. לילדים שלו כבר אין את האפשרות. הם בחוץ. השרשרת נותקה...
אתה לא רוצה לשמור מצוות? נניח. מה עם הילדים שלך? אולי הם ירצו להיות יהודים? למה לשלול מהם ?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק daneil_

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #21 ב- : ספטמבר 27, 2012, 20:09:07 »
שמע אחי בלי להעליב אותך אבל אתה נשמע מאוד גזען מה גם שאני יכול לסתור אותך בקלות מה עם כל המתגיירים הרי הם לא "מהגזע" שלנו?
חוץ מזה בדקתי קצת בגוגל על חם וממה שראיתי רשום שם שהוא קולל להיות שחור ולהיות עבד אז אני לא יודע מה אבל התורה מאוד גזענית כי איך היחס שלך למשל לאתיופים? מה הם לא חלק מהעם? אני לא יודע אבל זה נותן לגיטימציה מאוד לא ברורה איך להתייחס אליהם

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #22 ב- : ספטמבר 27, 2012, 23:16:48 »
ראשית, בכלל לא מעליב אותי שאני גזען. כזה אני.
אנשים הפכו את המילה גזען לכינוי גנאי למרות שרוב האנשים גזענים ברמה כזו או אחרת והם מסתירים את זה כדי שלא יחשבו שהם חשוכים ופרימיטיביים. כי התכתיב של החברה היום, שהאדם צריך להיות תרבותי. ותרבותי זה אומר ליברלי שאוהב עומואים עד בחילה ומחבק את האויבים שלו גם אחרי שהרגו את כל הילדים שלו...

אז נתחיל עם זה שאני באמת גזען. נמשיך עם זה שהתפישה שהיהודים כעם עליונים על עמים אחרים - זו תפישה גזענית. ונסיים עם זה שהיהדות גזענית מאוד. ואם כבר הזכרת כושים, המשך וקרא את כל האיזכורים שלהם בתורה. לא מחמיא בכלל.

והרי כבר כתבתי לך בהודעה הקודמת שהרבה לא יאהבו את מה שאני אומר כי זה גזעני וגזענות זה לא יפה...

אתה יכול לסתור אותי בקלות? האמנם?
הצגת את עניין המתגיירים. נושא שעלה פה לדיון פעמים רבות.
בגלל עניין הגזע, אדם שמתגייר מצטרף לדת היהודית. היות והצטרף לדת היהודית, הוא יכול להתחתן עם רוב היהודים. אבל, בגלל שבגזעו הוא לא יהודי, הוא לא יכול להנשא לכהונה. הבת הישירה שלו, לא יכלה להנשא לכהן. הגמרא במכת קידושין דנה בעניין, עד כמה הצאצאים שלו צריכים להתערב בנישואין עם יהודים וותיקים, עד שיוכלו להנשא לכהונה.
כותב הרמב"ם מפורשות, שגר שנישא לגיורת וילדיהם נישאים לבני גרים, גם אחרי עשרה דורות לא יוכלו להנשא לכהונה עד שינשאו לישראל ויתערבו בהם כך שישתכח שם גיותם. כלומר, רוב הדם והגזע הם כבר ישראל.

לאורך הדורות, כמות הגרים בעם ישראל לא הייתה גדול. הכמות הייתה שולית מאוד. הגרים נטמעו בעם ישראל וכך לא השפיעו על הזרימה הכללית של המגמה שציינתי בהודעה הקודמת.
וזו בדיוק הסיבה שאם ישראל שמר על עצמו יפה במרוצת ההיסטוריה למרות התפוצה והרדיפות. עם שמתחתן רק בינו לבין עצמו. מקרים חריגים, נטמעים בתוך הכלל הגדול.

בקשר לאתיופים. יש קהילה של אתיופים שהם יהודים. או שהם צאצאים של גרי צדק או שהם באמת משתייכים לאחד מעשרת השבטים (מה שלא נראה לי כי עשרת השבטים גלו מזרחה על ידי האשורים ולא מעבר למצרים).
כל שאר האתיופים, הם סתם כושים עלובים ואין מקומם בארץ.
בכלל, כל מי שאינו יהודי, אין מקומו בארץ. לא משנה אם הוא כושון עלוב שלא יודע לעשות כלום בחיים חוץ מלהיות שוטף רצפות עצלן, או מדען גרעין רוסי שתורם לחברה ולקהילה האקדמית והמשכילה בארץ. גויים - לא בארץ ישראל.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק daneil_

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #23 ב- : ספטמבר 28, 2012, 14:55:16 »
בקיצור לפי מה שהבנתי ממך זה שהעם היהודי הוא פיקציה כי יהודי מתימן ויהודי מפולין הם לא אותו גזע ואין ביניהם שום קשר חוץ מדת

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #24 ב- : ספטמבר 28, 2012, 15:59:22 »
איך הבנת את זה? יהודי זה עם שהתחיל במתן תורה...זה שיש יהודים מכל מיני מינים וסוגים זה לא משנה.
מה שמאחד בינינו זאת הדת.