כתב נושא: כמה פעמים צריך לחזור על זה???  (נקרא 7505 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
כמה פעמים צריך לחזור על זה???
« ב- : דצמבר 01, 2006, 01:24:26 »
כמה פעמים אפשר להזכיר שישראל מוקפת אויבים המבקשים את נפשה ואחת היא מה תעשה וכיצד תנהג?

כמה פעמים אפשר להסביר שהנוסחה "שטחים תמורת שלום" היא מרשם לחיסולה של מדינת היהודים, שכן היא דורשת מישראל למסור לאויב את הדבר היחיד והיחיד שהיא חסרה-שטחים, ולקבל ממנו בתמורה את הדבר האחד והיחיד שהוא חסר-שלום.

כמה אפשר להסביר כי האיסלם הוא הרשע האולטימטיבי, יורש הנאציזם, וכי היהודים (כהרגלם) חוזרים לתפקידם המסורתי של השעיר לעזאזל, נייר לקמוס במלחמת עולם שלישית.

כמה פעמים אפשר לחזור ולהציג את הדרג המדיני של ישראל במערומיו, כחבורת חדלי אישים ההופכת את מעמדם קרדום לחפור בו והם חפים כליל מהבנה היסטורית ואסטרטגית.

כמה אפשר לחזור ולהזהיר מפני ההדרדרות של צה"ל, המנהל מזה שנים ללא תורת מלחמה והולך מדחי אל דחי בביצועיו?

כמה אפשר לחזור ולהתריע מפני הירידה החמורה בקרב הקצונה הבכירה של הצבא, חלקם עושי דברם של ראש ממשלה פלוני ושר בטחון אלמוני?

כמה פעמים אפשר להסביר כי אין כל דבר מוסרי ב"טוהר הנשק" של צה"ל? להפך, זו השחתה מוסרית המנוצלת בידי האויב ומקורה ברגש הנחיתות היהודי.

כמה פעמים אפשר לחזור ולהסביר שמערך המילואים של צה"ל ככוח לוחם מקצועי הוא הונאה עצמית?

כמה פעמים אפשר להתריע מפני התבוסתנות שהפכה לדוקטרינה ביטחונית המייצרת פילים לבנים דוגמת ה"חץ" או "גדר הבטחון" וכשלים אסטרטגיים בנוסח בריחה חד צדדית מלבנון ורצועת עזה.

כמה פעמים אפשר לחזור ולבאר כי אין ולא היו "ארגוני טרור" ערביים וכי החיזבאללה והחמאס הם יחידות בצבא הסורי/איראני וכי הפת"ח הוא ארגון מצרי הסר לפקודתו של הגנרל עומר סולימאן, שר המודיעין המצרי.

כמה פעמים אפשר לחזור ולהסביר כי הטיהור האתני שביצעה ישראל באוכלוסייתה הוא פשע נגד האנושות, מבצעיו הם פושעים, ובכך שומטת ישראל את הרציונל המוסרי לקיומה.

כמה פעמים אפשר לחזור ולהתריע מפני הטירוף שבהקמת יישות ערבית ריבונית בשטחי יו"ש אשר ייעודה היחיד-במוצהר ובגלוי- הוא להחריב את המדינה ה"ציונית" ולבוא במקומה.

כמה פעמים אפשר להתריע מפני נגע!!! השמאלנות, בעל בריתו של האויב ואחת היא אם מזדון אם מכסילות- שהשתלט על האקדמיה והתקשורת.

כמה פעמים אפשר לחזור ולטעון שאם היהודים החליטו להקים מדינה, עליהם לנהל אותה על פי כללים של מדינה ולא של קהילת ביאליסטוק או מגנצא.

כמה פעמים לחזור ולהתריע מפני מכבסת המילים האורווליאנית שהשתלטה על השיח הציבורי בישראל דוגמת: "העם הפלשתיני" ,"מחנה השלום", "תהליך השלום", "שטחים תמורת שלום", "לדבר עם האויב", "ארגון פת"ח הפראגמטי", "ירושלים הערבית" ושאר ההבלים שהם היפוכם הסימטרי של האמת כפשוטה.

ולבסוף, כמה פעמים אפשר לחזור ולקבוע כי בפני מדינת היהודים עומדות שתי חלופות בלבד, שתיהן בלתי סימפטיות, אך "זה מה יש": לחיות על חרבה או לא לחיות בכלל.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

עז77

• אורח
בעניין: כמה פעמים צריך לחזור על זה???
« להגיב #1 ב- : דצמבר 02, 2006, 01:45:16 »
כנראה כמה שיידרש כדי להבטיח את קיומנו...  :-\

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #2 ב- : דצמבר 02, 2006, 06:14:04 »
הודעה מצוינת כרגיל, נץ.

הרשה לי להגיב על שתיים מתוך שש עשרה הנקודות החשובות שהעלית:

ציטוט
כמה פעמים אפשר להסביר שהנוסחה "שטחים תמורת שלום" היא מרשם לחיסולה של מדינת היהודים, שכן היא דורשת מישראל למסור לאויב את הדבר היחיד והיחיד שהיא חסרה-שטחים, ולקבל ממנו בתמורה את הדבר האחד והיחיד שהוא חסר-שלום.

הנוסחה "שטחים תמורת שלום" אף פעם לא עבדה בהיסטוריה ולא תעבוד בעתיד.  דיינו להזכיר הבוגדנות הפחדנית של צ'מברליין, שמסר את אדמות הסודטים של צ'כוסלובקיה להיטלר תמורת "שלום בזמננו".  דוגמא נוספת: החלוקה של הודו לשתי מדינות, הודו ופקיסטן, שלמעשה היוותה כניעה ללחץ מוסלמי ובריטי, ונתינת שטחים למוסלמים ההודים תמורת "שלום".

ציטוט
כמה אפשר להסביר כי האיסלם הוא הרשע האולטימטיבי, יורש הנאציזם, וכי היהודים (כהרגלם) חוזרים לתפקידם המסורתי של השעיר לעזאזל, נייר לקמוס במלחמת עולם שלישית.

אני לא מסכים אתך ש"האיסלם הוא יורש הנאציזם".  האיסלם כבר קיים 1400 שנים, והולך ומתחזק.  הנאציזם היה תופעה חולפת, לכל היותר שותף זמני של האיסלם.  היטלר, ימח שמו, לא שכנע אף גרמני להרוג את עצמו בפעולת התאבדות למען הרייך השלישי, ולעומתו משנתו של מוחמד אחראית לעשרות מיליוני מוסלמים ב-1400 השנים האחרונות שהקריבו וממשיכים להקריב את חייהם בכוונה למות בג'יהאד.  וזה כולל לא רק גברים אלא נשים, ילדים, ואפילו קשישים.

כל הנקודות שהעלית פשוט מצוינות.  תודה, נץ!
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #3 ב- : דצמבר 02, 2006, 21:36:01 »
דןקא_כך, א.) תודה רבה, מודה לך על המחמאות הנדיבות שאתה חולק לי.

ב.) אבל אני חייב להודות שלא אני כתבתי את הדברים במקורם, בסך הכל לקחתי את הדברים שיניתי כמה מילים בודדות (שלא פגעו במהות כלל), הלא כבר נאמר: "כל המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם", הדברים המקוריים נכתבו בגליון האחרון של כתב העת הדו חודשי: "נתיב" (מומלץ מאוד לכל חברי הפורום לעשות מנוי, וגם להשיג את הגיליונות הקודמים, לפחות של השנתיים האחרונות, יש להם גם אתר באינטרנט http://www.nativ.cc/) ע"י העורך מר אריה סתיו, אדם דגול, היודע לומר תמיד את המילים הנכונות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #4 ב- : דצמבר 02, 2006, 21:54:51 »
ציטוט של דווקא_כך:
ציטוט
הנוסחה "שטחים תמורת שלום" אף פעם לא עבדה בהיסטוריה ולא תעבוד בעתיד.  דיינו להזכיר הבוגדנות הפחדנית של צ'מברליין, שמסר את אדמות הסודטים של צ'כוסלובקיה להיטלר תמורת "שלום בזמננו".  דוגמא נוספת: החלוקה של הודו לשתי מדינות, הודו ופקיסטן, שלמעשה היוותה כניעה ללחץ מוסלמי ובריטי, ונתינת שטחים למוסלמים ההודים תמורת "שלום".

ותגובתי לכך היא: עצם ההשוואה בין "ראשי ממשלתנו" למדינאי הבריטי הוא עלבון לצ'מברליין, שכן הוא לא ויתר על אינצ' אחד מאדמת אנגליה, אלא רק מסר שטח של "מדינות שאין אנו יודעים דבר עליהם" (כלשונו), לעומת המשטר הפרוטו-בושלביקי פה, שמסר את אדמותנו שלנו, אבל עצם האיזכור של "הסכם מינכן" מוכיח כל פעם מחדש את הרפיסות של המערב הצבוע והכושל.
ובעניין הודו, אתה נוגע כאן בעצב חשוף, שכן, הלוואי והמצב שלנו היה כמו הודו (שטח אדיר, לא בכדי נאמר עליו "תת היבשת ההודית", אוכלוסיה של 1.2 מיליארד איש, צבא אדיר) ובעניין חבל קשמיר הלוואי והנבלות הקומוניסטיות הנאלחות, בשלטון שלנו היו נאבקים על שטחי ארץ ישראל כשם שההודים עושים זאת בחבל קשמיר.
וההסטוריה מוכיחה כי ההודים הולכים וקולטים שלא יהיה שלום אף פעם אם גורם איסלמי כל שהוא (לפחות אצלם זה מתחיל לחלחל, אצלנו השמאלנים המסוממים ממשיכים באיוולת כימים ימימה).

עוד ציטוט של דוקא_כך:
ציטוט
אני לא מסכים אתך ש"האיסלם הוא יורש הנאציזם".  האיסלם כבר קיים 1400 שנים, והולך ומתחזק.  הנאציזם היה תופעה חולפת, לכל היותר שותף זמני של האיסלם.  היטלר, ימח שמו, לא שכנע אף גרמני להרוג את עצמו בפעולת התאבדות למען הרייך השלישי, ולעומתו משנתו של מוחמד אחראית לעשרות מיליוני מוסלמים ב-1400 השנים האחרונות שהקריבו וממשיכים להקריב את חייהם בכוונה למות בג'יהאד.  וזה כולל לא רק גברים אלא נשים, ילדים, ואפילו קשישים.

ותגובתי לכך היא:
אתה צודק חלקית, שכן אני רוצה להזכיר לך שהאיסלם עבר הרבה תמורות במהלך ההסטוריה, וכמעט אין קשר בין האיסלם שהיה לפני 1000 שנה לבין מה שהוא ב500 השנה האחרונות, וכן הרשה לי לצטט דמות מוערצת בעולם האיסלמי (המופתי הידוע לשמצה חאג' אמין אל חוסייני) שאמר מפורשות ואני מצטט: "האיסלם והנאציזם חד הם", אני רוצה להוסיף שלא בכדי ספר כמו "מיין קאמפף"  והזיוף הרוסי- "הפרוטוקולים של זקני ציון", ספרים אלה הם רבי מכר ברחבי העולם הערבי בפרט ועולם המוסלמי בכלל, והיטלר הוא דמות חשובה מאוד מבחינתם, צריך גם להזכיר את המרד המפורסם של רשיד עלי כיליאני בעירק 1941 נגד הבריטים ומה שעשו הערבים שם ליהודי עיראק בזמן הקצר של המרד.
לכן אני צריך לתקן, האיסלם במתכונתו הנוכחית הוא אכן יורש הנאציזם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : דצמבר 03, 2006, 06:49:28 »
ציטוט
האיסלם עבר הרבה תמורות במהלך ההסטוריה, וכמעט אין קשר בין האיסלם שהיה לפני 1000 שנה לבין מה שהוא ב500 השנה האחרונות

אני לא מסכים עם זה.  אמנם, במהלך הזמן היו לחצים והשפעות על מוסלמים להתמתן ולשנות את האיסלם, אבל האיסלם לא השתנה.  לפחות זו דעתי.  וכראיה---חומייני הצליח תוך זמן קצר להחיות את האיסלם המקורי.  הוא התיר משכב בהמה, והמליץ להתחתן עם בנות 9 (חיקוי התנהגותו של מייסד הדת הנאצית ימ"ש).

הייתי מעוניין לשמוע מדוע אתה מאמין שהאיסלם השתנה, ואיך הוא השתנה.

תודה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : דצמבר 03, 2006, 22:34:25 »
האיסלאם והנאציזם לא קשורים זה בזה במקורם , אלא בחלקים מהאידיולוגיה שלהם.

הנאציזם היה פיצוץ אלים שנמשך אל ורק למשל זמן קצר
ואילו האסלאם היא חומצה רעילה המחלחלת לאט לאט וזורעת הרס בלי שישימו לב.
The Jewish Defense League (JDL) is a terrorist Jewish organization whose purported goal is to protect Jewish people and property from anti-Semitism.

--Wikipedia.

מנותק מליק

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : דצמבר 05, 2006, 14:29:01 »
הברירה היחידה, שהיא פרקטית וברת ביצוע, לצערי, היא נתינת אוטונומיה מלאת לרשות הפלשתינאצית, להגיד להם, קחו את השטח שכבר בידיכים, תקימו מדינה, לתת להם סיוע ראשוני, ולהגיד להם, אם תתקפו, תקבלו פי 10. קסאם אחד עלינו, 10 בתים שלכם, 2 קסאמים, 20 בתים וכן האלה.
אני יודע שאני נשמע רע כאשר אני אומר לתת להם מדינה, אבל ברגע שיהיה להם מדינה, תהיה לנו לגיטימציה מלאה לתקוף אותם בכל כוחנו ולעשות את הטראנספר המיוחלך שלהם לארצות ערב.
מחכה לתגובות.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #8 ב- : דצמבר 06, 2006, 03:50:50 »
הברירה היחידה, שהיא פרקטית וברת ביצוע, לצערי, היא נתינת אוטונומיה מלאת לרשות הפלשתינאצית, להגיד להם, קחו את השטח שכבר בידיכים, תקימו מדינה, לתת להם סיוע ראשוני, ולהגיד להם, אם תתקפו, תקבלו פי 10. קסאם אחד עלינו, 10 בתים שלכם, 2 קסאמים, 20 בתים וכן האלה.
אני יודע שאני נשמע רע כאשר אני אומר לתת להם מדינה, אבל ברגע שיהיה להם מדינה, תהיה לנו לגיטימציה מלאה לתקוף אותם בכל כוחנו ולעשות את הטראנספר המיוחלך שלהם לארצות ערב.
מחכה לתגובות.

זו טעות.  תהליך חילופי האוכלוסין שהחל בתש"ח מוכרח להסתיים בהקדם האפשרי, בלי קשר להתנהגותם של הערבים.  אף פעם אי אפשר לדעת.  מה אם פתאום יעלה אצלם לשלטון נחש ערמומי כמו סאדאת ימ"ש, וישכנע אותם להירגע באופן זמני ולחתום על הסכם "שלום"?  לנו לא תשאר ברירה אלא לקבל את נוכחותם, שכן, הרי הם חיים איתנו בשלום, כביכול, ובזמן הזה הם יתחזקו, יתרבו, ויחכו לשעת כושר.

העברת המוסלמים לארצותיהם צריכה לכלול לא רק את ערביי השטחים, אלא גם את ערביי המדינה, כולל הערבים הנוצרים.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק מליק

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : דצמבר 06, 2006, 10:46:25 »
אוקיי, העלת נקודה מעניינת, זו באמת דילמה שצריך לחשוב עליה....
וןבקשר לערביי המדינה- הם המסוכנים ביותר לפי דעתי.
בהם צריך להיות הטיפול הממגר הראשון, להשתיק את קולם ומהר

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #10 ב- : דצמבר 07, 2006, 19:34:12 »
דוקא כך, בעניין התמורות באיסלם, בסופו של דבר בימי הביניים החשוכים שרוב העולם הנוצרי לא ידע קרוא וכתוב והכנסיה שלטה בתפיסות המדעיות, האיסלם לעומת זאת היה חוד החנית האנושי: בפליסופיה, בארכיטקטורה, בתיעוד היסטורי והסטוריונים ידועים, במתימטיקה, בתורת המלחמה, במדעים מדוייקים, ברפואה וכו', דוגאמאות לכך ניתן לקבל מהרמב"ם.
הם המציאו את האלגברה, ומבנה מפואר כמו הטאג' מאהל הוא יצירה מוסלמית, תגיד מה שתגיד.
מה שכתבתי בפורום לגבי ה"חשישיון" (עיין ערך Asassin) מוכיח כי היה פעם רוב איסלמי דומם שלא דגל בטירוף הזה, אני רק רוצה להזכיר ושלא כמו בחמש מאות השנים הראשונות לאיסלם שהיה מורכב אתנית רובו מערבים, היום מעורבים בליל גדול של עמים, ויש אומרים שמי שהביא לנפילת האיסלם היו התאסלמות השבטים הברברים מערבות אסיה, כגון המונגולים הטטרים והתורכים.

אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : דצמבר 10, 2006, 21:54:47 »
דוקא כך, בעניין התמורות באיסלם, בסופו של דבר בימי הביניים החשוכים שרוב העולם הנוצרי לא ידע קרוא וכתוב והכנסיה שלטה בתפיסות המדעיות, האיסלם לעומת זאת היה חוד החנית האנושי: בפליסופיה, בארכיטקטורה, בתיעוד היסטורי והסטוריונים ידועים, במתימטיקה, בתורת המלחמה, במדעים מדוייקים, ברפואה וכו', דוגאמאות לכך ניתן לקבל מהרמב"ם.
הם המציאו את האלגברה, ומבנה מפואר כמו הטאג' מאהל הוא יצירה מוסלמית, תגיד מה שתגיד.
מה שכתבתי בפורום לגבי ה"חשישיון" (עיין ערך Asassin) מוכיח כי היה פעם רוב איסלמי דומם שלא דגל בטירוף הזה, אני רק רוצה להזכיר ושלא כמו בחמש מאות השנים הראשונות לאיסלם שהיה מורכב אתנית רובו מערבים, היום מעורבים בליל גדול של עמים, ויש אומרים שמי שהביא לנפילת האיסלם היו התאסלמות השבטים הברברים מערבות אסיה, כגון המונגולים הטטרים והתורכים.

זה מיתוס.  כל ההישגים בזמן האימפריות המוסלמיות היו אך ורק בזכות דהימים לא-מוסלמים (כמו הרמב"ם!) שחיו תחת השלטון המוסלמי, ויש לכך תעוד רב (אני יכול למנות מספר ספרים באנגלית, בעיקר של רוברט ספנסר).  התרומה העיקרית של הערבים לאלגברה היתה המספר אפס (כמה אירוני...).
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #12 ב- : דצמבר 10, 2006, 23:04:24 »

זה מיתוס. כל ההישגים בזמן האימפריות המוסלמיות היו אך ורק בזכות דהימים לא-מוסלמים (כמו הרמב"ם!) שחיו תחת השלטון המוסלמי, ויש לכך תעוד רב (אני יכול למנות מספר ספרים באנגלית, בעיקר של רוברט ספנסר). התרומה העיקרית של הערבים לאלגברה היתה המספר אפס (כמה אירוני...).

אינני מבין מי המציא את השטות הזאת שהערבים המציאו את האלגברה. בכיתה ז' לימדו אותי שהערבים פיתחו אותה, וזה כמובן שקר גמור. האלגברה פותחה על ידי מתמטיקאי פרסי בשם אל ח'ואריזמי שחי בבגדד. הוא לא היה מוסלמי אלא האמין בדת הפרסית העתיקה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #13 ב- : דצמבר 15, 2006, 00:34:26 »
האלגברה קיבלה את שמה מן הספר 'כתאב אל-ג'באר' של אל-חוואריזמי. אני חושב שהוא היה מוסלמי לפחות באופן רשמי. כמו רבים החכמים ה'ערבים' הוא לא היה ערבי אתני. לפי מה שאני יודע ההודים הם שגילו ראשונים את האפס. הערבים ימשו"ז היו מתווכים גם בידע בין אירופה להודו וסין. הם גם ירשו הרבה מהידע היווני כתוצאה מכיבושיהם (אלכסנדריה ומרכזי ידע יווניים אחרים). היו כתבים יוונים שאבדו למערב (או הושמדו על ידי הכנסייה) ותרגומם הערבי התגלה למערב מאות שנים מאוחר יותר. 

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #14 ב- : דצמבר 15, 2006, 01:12:56 »
תראו, ישנה מחלוקת הסטורית בין הסטוריונים ומזרחנים לגבי תורמת האיסלם לקדמת האנושות, אז גם הם לא תרמו דבר בתחום המתימטיקה, לבטח בתחומים אחרים הם כן תרמו כגון ארכיטקטורה (אגב, פרופ' ברנארד לואיס, המומחה מס' אחד לאיסלם וההסטוריה שלו מאיר את עיניינו לעובדה שלמרות ההדחקה המינית של המוסלמים בדמות הרעלה,  ואי קיום יחסי מין לפני הנישואין המוטיבים המיניים מתגלמים בארכיטקטורה של המסגדים שלהם, לא צריך להיות בעל דמיון רב כדי להבין למה בגוף האדם מקביל לצריח עם הכיפה של המסגד, ולמה אפשר להשוות בקלות את הכיפות הגדולות והרחבות שמזדקר מהן הסהרון  ושמשמשים בתור גגות למסגדים שונים) ישנו תיעוד לא מוסלמי נרחב על תרומתם לקדמה זו, ואגב הן רס"ג והן הרמב"ם כתבו על ה"מתכלמיון" או ה"כלאם" שהם היו חבורות של פילוסופים איסלמיים שהרמב"ם מודה שהם ישבו וחקרו ושכללו תורות כמו של אריסטו ואפלטון, תאמרו מה שתאמרו.
והארה לגבי הדת העתיקה של הפרסים, קראו לדת זו: "זאראתוסטרה" , שבהתחלה הוגדרה ככופרת ועבודת אלילים ע"י המוסלמים שכבשו את הממלכה הסאסנית שבפרס, אבל אחרי שהם נזכרו שגם להם יש ספר קודש שמנחה אותם, המוסלמים עברו להגדיר אותםן אהיל אל כיתאב (עם הספר, כמו היהודים והנוצרים אליבא דהאיסלם ותנאי הח'ליף השני עומר אבן אל ח'טיב).
אלוף מיל. בני פלד ז"ל