כתב נושא: מלחמת אחים ? חרדים נגד חילונים עצוב איזה שנאה  (נקרא 21974 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
נתחיל עם זה שהיות ולפי הנתונים, אברכי הכוללים שמקבלים את מלגת אברכי הכוללים הם רק 11 אלף, זה בכלל לא החרדי הממוצע. 11 אלף לא יכולים לקבוע ממוצע לציבור שמונה קרוב למליון איש. זה אחוז!
אז האברך שעליו אנחנו מדברים, מקבל כמה מאות שקלים מהמדינה בשביל שהוא לומד בכולל.
כל אדם במדינה, בלי קשר להיותו חרדי או לא, מקבל קיצבת ילדים. חרדי, חילוני, אורקים... כל אדם מקבל. אתה לא יכול לייחס את זה דווקא לחרדים, כשכולם נהנים מזה וזה לא קשור בכלל למה אתה מאמין בו או לאיזה מגזר אתה משתייך.
את כספי התרומות שהזכרת, זה גול עצמי. כי זה תרומות. למה עינך צרה בזה שאנשים חושבים שהאברכים עושים משהו חשוב ביותר ומגיע להם שיתרמו להם ? התרומות לא באות מהכיס שלך. לא באות מתשלום מיסים. מה רע לך ?
אז יש כמה סיבסודים וכל מיני דברים שעוזרים. בלי ספק החיים של אותם אנשים היו קשים בהרבה בלי אותם הסיבסודים והקיצבאות. אבל לומר שאנשים חיים מזה? קצת רחוק...

לדוגמא. אברך שיש לו שלושה ילדים. גם אם יחיה ממש בצמצום, יצטרך לפחות אלפיה לכל נפש בבית. מה שאומר לפחות חמישיה.
אז שבע מאות שקל המדינה מקציבה ל"תורתו אומנותו". על הילדים הוא מקבל קיצבה של עוד כמה? 600? עד כאן כלכלה שוטפת. אולי אפשר להוסיף הנחה בארנונה שבאה במקרים מסויימים. וכמה זה יוצא לחודש? עוד מאתיים?
יצא לך 1,500 בחודש. שכמעט חצי מתוכו הוא היה מקבל גם אם לא היה חרדי.

אז הכולל משלים לו עוד אלף או יותר מתרומות. תלוי כמה תרומות הכולל הזה מקבל. אשתו מרוויחה עוד שלוש או ארבע וככה סוגרים את החודש.
יש ארבעה ילדים? חמישה? זהו... האברכון הולך לעבוד. מה נראה לך?
אז הוא כבר לא מקבל קיצבה של תורתו אומנותו. הוא מקבל קיצבת ילדים שכל בנאדם במדינה עם ילדים מקבל. והוא מקבל סיבסוד בדיור שכל אדם עם משפחה וותיקה ומספר ילדים מקבל...
איך זה בדיוק קשור לעובדת היותו חרדי? בגלל שסטטיסטית חרדים לא מתגרשים כל יומיים ? בגלל שחרדים יולדים יותר מילד ורבע?

מס רישוי, זו דוגמא למס שאתה חייב לשלם אם אתה רוצה רכב או אפילו רישיון נהיגה. בדברים כמו אגרות רישוי וקנסות תעבורה ומיסוי הקשור לתעבורה, משתמשים כדי לסלול דרכים ולדאוג לתשתיות וכו'. קח את כל אלה שאין להם רישיון ותגיד שהם חיים על חשבונך. הנה הם משתמשים בדרכים שלא שילמו עליהן מיסים!
מיסים שלחרדים אין שימוש בהם. אגרת רדיו וטלוויזיה הולך בשביל דברים שהחרדים לא משתמשים בהם. גם כל תקציבי הבידור והספורט שיכולים בקלות להתחרות בכל תקציבי הישיבות והכוללים, הם תקציב שהחרדים לא נהנים ממנו. כי חרדים לא הולכים לתאטרון ולא רואים טלוויזיה ולא הולכים לראות כדורגל וגם לא בונים להם בשכונה מגרש כדורגל.

אז תגיד למה צריכים קיצבה? אם יש תקציב שהוא 15 אחוז מההכנסה שלך, בגלל שאתה לא חי עליו לגמרי, תוותר? זה עוזר. אז לך מפריע שעוזרים להם מכל מיני סיבות שלימדו אותך. יותר משמפריע לי שמפריע לך, מפריע לי שאתה הופך את ה15 אחוז האלה ל"חי על זה". אפשר לחיות בלי לעבוד? ממש לא. אשתו עובדת. הם מוותרים על המון דברים, ואם לא היה הכולל מוסיף מכספי תרומות פי 2 ממה שהמדינה משלמת, הם לא היו יכולים לחיות ככה.
וכמובן, לחזור שוב ולהזכיר. אחרי שלושה ילדים ויותר, הרוב חייבים לעבוד. כי אי אפשר לחיות ממשכורת של אשה וכסף שאברך מקבל מהכולל.
אז מה? אנשים שעובדים, למה שיקבלו קיצבה? -כדי לסייע לגדל את הילדים. זה לא קשור לחרדים. כל אזרח במדינה מקבל את זה. יש כאלה שצריכים את זה פחות, יש כאלה שצריכים את זה יותר.

ואם תחזור על הטיעון שלך ותגיד לי: קפיטליזם! תשלם על מה שאתה משתמש. ואל תכריח אותי לשלם מיסים על מה שאני לא משתמש!

אצטט לך את מה שכתבת לי בהודעה האחרונה: זה מיסים שכולם משלמים בלי קשר...

אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בוא נשים את ה11 אלף בצד הם לא מייצגים שום דבר.

אין לי שום בעיה עם התרומות, הסעד שבא מהמדינה הוא הבעיה. "כמה סיבסודים וכל מיני דברים שעוזרים". אתה יודע מתי זה מתחיל להיות בעיה? כשאנשים עובדים קשה להם לסיים את החודש. וזה המצב היום. למה הסיבסודים האלה צריכים להיות קיימים אצל החרדים, ולא אצל החילונים? נראה לי לא הוגן בעליל.

עכשיו תגיד לי שזה לא רק כלפי החרדים זה לכל מי שיש לו וותק בנישואין, אבל חילונים אין להם וותק בנישואין, וכשחוקק החוק הזה היה אפשר לכתוב במפורש חרדים ולסגור עניין וכולם ידעו את זה. עד עכשיו לא ברור לי למה אברך שלא עובד (לרוב) צריך לקבל דירה בחצי מחיר! פרס על לימודיו? לא נשמע לי הגיוני בכלל.

לגבי החבר'ה בלי רישיון ובלי אוטו, איך הם משתמשים בדרכים אם אין להם כלי רכב? על תחבורה ציבורית הם משלמים.

נניח שהחל ממחר אין פשיעה בערים חרדיות, זה אומר שאין צורך שישלמו מיסים שמגיעים למשטרה? אין מדינה היום בלי טלוויזיה בלי ספורט זה דברים אלמנטריים. ויותר מזה, גם אני לא משתמש לא ברדיו לא הולך לתאטרון ופעם אחרונה שראיתי משחק כדורגל היה במונדיאל. עדיין זה דבר שמשותף לכלל הציבור.

"חי על זה" זה לא רק הקיצבה, זה הקיצבה+סיבסודים שמגיעים רק להם. אני רואה את עניין הדירות ולא מבין למה. למה זוג צעיר של חילונים ששניהם עובדים קורעים תתחת צריכים לשלם מליון וחצי על דירה, וחרדים שאחד לומד השני עובד, משלמים 700-800 אלף?

אם החילונים לא מקבלים את זה, למה שהחרדים יקבלו? למה שלא כל אזרח בישראל יקבל 700 שקל? תאמין לי שאף אחד לא יוותר על זה מרצון.

לגבי המיסים, מיסים שכולם משתמשים הכוונה לדברים כמו צבא ומשטרה. אין הגיון שתושבי תל אביב  ישלמו פחות מס מתושבי שדרות בגלל המרחק שלהם מהאויב. אבל בהחלט הגיוני לבטל כל מיני סוגים שונים של סעד שרק גונבים מכולם כדי לתת למעטים בעשרות שיטות שונות. שכל אחד ישמור את מה שהוא מרוויח (פרט למיסי חובה שהולכים לכלל האוכלוסיה) ושיהיה בהצלחה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
הנקודה היא שאתה מחליט מה זה מיסי חובה שהולכים לכלל האוכלוסיה. וברגע שאתה מחלק את זה לפי השיטה הזו, אז אין לדבר סוף. למשל: בבני ברק אין תחנת משטרה כי אחוזי הפשיעה שם שואפים לאפס! אם צריך, מזמינים ניידת מרמת גן או גבעתיים.
הסעד שבא מהמדינה הוא הבעיה לדעתך. אבל ה700 שקל שאנחנו מדברים עליהם, באים לאותם 11 אלף שהודית שהם לא מייצגים שום דבר כי הם חלק מזערי. אז על מה נתווכח? על קצבת ילדים? קיצבה שמקבל כל אזרח שיש לו ילדים, וחלקם נאבק לסגור את החודש בין אם הם חרדים ובין אם לא... אז בגלל שהרבה חרדים מקבלים את הקיצבה, תבטל אותה?

אתה מתלונן שלחילונים אין וותק בנישואין. מי מכריח אותם לפרק את הנישואין כל יומיים?
יש היגיון בלעזור לשני אנשים שגרים ביחד ונלחמים כל חודש לגדל את הילדים, מאשר לעזור לכל אחד מהם בנפרד. אתה לא מסכים עם זה? הרי אם אין וותק בנישואין, המדינה תעזור לבנאדם לקנות דירה לבד. ואז כשיתחתן, יקבל עזרה לקנות דירה עם אשתו. וכשיתגרש ויתחתן עם אשה אחרת, יקנה איתה עוד דירה, ובפעם השלישית עוד דירה...
לא נראה לך יותר הגיוני כשמעניקים עזרה לאנשים יציבים שלא מזגזגים ולא צריכים לקנות דירה כל יומיים בהתאם לקפריזות שלהם אלא בגלל שהם באמת צריכים ?

למה אתה מודה בתחילת ההודעה ש11 אלף האברכים לא מייצגים שום דבר, ובהמשך ההודעה שלך אתה מתייחס אל זה שקונה דירה כאל "אברך" ובהמשך כותב שחרדים "אחד לומד השני עובד". מה קרה ל11 אלף ? כי אם תגיד 11 אלף שרובם ממילא צעירים ואין להם וותק בנישואין, אז נראה שאלה שמקבלים הטבות הם בכלל חרדים קצת יותר מבוגרים, עם יותר ילדים, אלה שכבר עזבו את הכולל ועובדים.
ואם אתה אומר שצריך וותק בנישואין כדי לקבל את הסיבסוד בדירה, אז למה אתה מתלונן שזוג צעיר חילוני לא יכול לקנות דירה? הרי גם זוג צעיר חרדי לא יכול לקנות דירה.

עם כל מה שאתה אוסף, אתה עדיין לא יכול לקרוא לזה "חי על זה". כי עדיין לא הראית לי איך אדם יכול לחיות בלי לעבוד מכל הקיצבאות והסיבסודים שלטענתך יש, ושהחלק העיקרי שאתה מתמרמר עליו, מגיע לאחוז קטן יחסית...

עכשיו. למה אתה קובע שצבא ומשטרה זה לכולם ולא לפי הצורך, וסעד זה לא לכולם אלא לפי הצורך ?
אם מחשבים כל תקציב מתקציבי המדינה ומחלקים אותו איפה שצריך, אז למה שמי שצריך יותר תקציב סעד כמו אמא חד הורית, לא יקבל את זה, אבל מי שצריך יותר תקציב צבאי או משטרתי כן יקבל את זה?
למה תקציב ספורט זה אלמנטרי וגם ציבור שלם שלא נהנה מזה ואפילו לא טורחים לבנות להם דברים כאלה, צריך לשאת בנטל כמו הציבור שכן נהנה מזה. כי זה אלמנטרי.
אבל לסייע להורים לגדל את הדור הבא של המדינה זה לא אלמנטרי. כי בידור זה יותר אלמנטרי מגידול ילדים. ולכן כולם צריכים לשאת בנטל הוצאות הספורט במקום שמי שרוצה לראות כדורגל שישלם מחיר כפול ומשולש על הכרטיס, למשל...

אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "לדוד,ברוך ה׳ צורי,המלמד ידי לקרב,אצבעותי למלחמה"
זה לא כמו שאתה מציג את זה , הותק בנישואין אצל זוגות צעירים לא נובע מ"פירוקים" .
דתי שמתחתן בגיל 18 , מן הסתם יהיה יותר ותיק מאחד שהלך לגולני בגיל 18 ,כי הערכים שלהם שונים לגמרי .
דתי מתחתן , וזה הכל .
חילוני מסיים צבא , הולך "לנקות ת'ראש " באיזה חור מלא סמים בישבן של העולם מהחרא של הצבא, אחר כך חוזר , אולי קצת לומד , מחפש עבודה מסודרת , ואז חושב על חתונה , בד"כ.
כנראה שבגיל 25+ כשהוא ירצה לקנות דירה , לדתי יהיה יותר וותק בנישואין ,כך שזה באמת חוק ש"נתפר" במיוחד לחרדים .
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .
"תכופות אנו נותנים בעצמנו לאויב את הכלים לכלותנו." - איזופוס.
"פייסן הוא אדם המאכיל תנין, בתקווה שהוא יאכל אותו אחרון." - וינסטון צ'רצ'יל
"קודם כל תהיינה העובדות בידיך, ואז תוכל לסלף אותן כאוות נפשך."- מרק טווין.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
החוק בנישואין נועד למנוע מצב של פירוקים שבו המדינה עוזרת לאותו אדם לקנות דירה פעמיים ושלוש.
נתחיל מזה שרוב הדתיים לא מתחתנים בגיל 18 אלא בגיל 20 ומעלה. וככל שהאדם פחות דתי, גיל הנישואין עולה. ואין לי מושג מה רמת הוותק בנישואין, האם זה 5 או עשר שנים. כי אם זה 5 שנים, יש הרבה חילונים שכן עומדים בקריטריונים. אז נראה שאנחנו חוזרים לשורה הראשונה של ההודעה הנוכחית. הסיבה היא כדי לא לקנות לאותו אדם שלש פעמים דירה.

ואתה לא יכול להאשים דתיים שהם מחזיקים מעמד בנישואין. זה באמת מגוחך. במקום לשבח את התופעה ולעזור לאלה שבאמת מקימים בית ולא מתפרפרים על ימין ועל שמאל ולא משנה כמה הם דתיים, אתה אומר שתפרו בשבילם חוק ?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
לאדם נשוי מגיע יותר? אני ממש לא בטוח. אם אני רוצה להתחתן רק בגיל 35, אני צריך לשלם יותר על דירה? אין שום הגיון במה שאתה אומר.

הסעד של ה700 מגיע רק ל11 אלף, כל הסיבסודים והכסף שמגיע מהמדינה מגיע לכל החרדים.  כסף שמגיע מהמדינה לישיבה ומהישיבה ללומדים בה, מבחינתי זה אותו דבר כמו שיקבלו מעטפה ישירות לבית. וזה באמת מפריע לי. דבר ראשון כן אפשר לחיות על זה. אולי לא בתל אביב, אבל בחלקים יותר זולים בארץ זה בהחלט אופציה. האמת שזה לא משנה אם אפשר לחיות מזה או לא, זה עדיין לא נראה לי הוגן שהם מקבלים כסף כדי ללמוד וסוטדנטים משלמים כדי ללמוד (כמה סטודנטים כבר לומדים אומנות? הרוב לומדים דברים יותר פרקטיים)

העניין במיסים זה שאי אפשר לגבות לפי צורך, כולם משלמים. ובקשר למה שמקבלים בתמורה, זה לא הגיוני שחלק יקבלו יותר. בטחון זה דבר אלמנטרי. כולם כולל כולם צריכים להרגיש בטוחים במדינה. אם בבני ברק דרושה ניידת אחת ובנתניה 30 זה לא משנה שניהם זכאים לבטחון.

ברמה הכלכלית זה לא עובד ככה, לא הגיוני לצפות שאדם עובד ואדם לא עובד או עובד חלקית יזכו לאותם תנאים סוציאליים. לא הגיוני שזוג בני 30 שהתחתן לא מזמן לא יוכל לקנות דירה כששניהם עובדים וזוג חרדי בני 30 שהתחתן לפני 10 שנים עם 3-6 ילדים כשאחד ההורים עובד והשני (נניח) עובד במשרה חלקית, כן יוכל, ועוד יקבל אותה בחצי מחיר. משהו אבסורד בהתנהלות הזו.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
באמת שאני לא מבין למה אתה משבש הכל.
אם אתה מבין שהשבע מאות שקל האלה מגיעים רק ל11 אלף איש, למה אתה חוזר על זה שכסף מגיע לישיבה וזה כמו שקיבלו מעטפה לבית? זה 11 אלף ואמרת שזה לא מייצג. לא ?
אז בזה שאתה כותב ישיבה ולא כולל, אתה בעצם מנסה שוב לטעון בדרך עקיפה שזה יותר מ11 אלף? אולי ברגע שהודית שזה 11 אלף, תהיה עקבי ותתנהג כאילו כבר הכרת בזה שזה רק 11 אלף במקום שוב לחזור ולנפח את זה?
הרי זו בדיוק הסיבה שהפסקתי לענות לדיון הקודם. אתה מודה בעובדה מסויימת ואחר כך חוזר על טענות כאילו לא הודית.

ולעניין. יש 11 אלף איש שמקבלים מלגה של 700 שקל. אי אפשר לחיות מזה בשום מקום ובשום צורה. חד וחלק. מי שטוען שאפשר לחיות מ700 שקל, או משקר, או חי בסרט או השד יודע מה...
ושוב אתה חוזר על הטענה שאנשים משלמים כסף כדי ללמוד והם מקבלים כסף כדי ללמוד. הזכרתי בפניך את עניין המלגות. הזכרתי בפניך את העניין שלתקצב את מלגת האברך שנקרא לה "מלגת קיום" למרות שהיא פחות מרבע ממלגת קיום שמקבלים בכל מקום אחר, ונדע שלתקצב כל סטודנט שהוא, אפילו בלי מלגות, עולה פי כמה למדינה.
ושוב לקחת את הדוגמא שנתתי והתייחסת אליה באופן כולל במקום להתייחס אליה כדוגמא. יש סטודנטים לאמנות, להיסטוריה, לפילוסופיה... כל מה שנקרא מדעי הרוח שזה מקצועות לא פרקטיים בעליל. כמות הסטודנטים האלה גדולה מכמות האברכים.

ואם אתה מודה שבמיסים אי אפשר לגבות לפי צורך, אתה צריך להבין את זה שאתה לא יכול לקבוע שפה ישלמו לפי צורך ופה לא. כי אם אתה מבין שאתה לא משלם מיסים איפה שבא לך וכמה שאתה חושב שבא לך, ואם זה לא רלוונטי שאדם מסויים ישלם יותר מיסים שהוא פחות נהנה מהם וירגיש שהוא פראייר, אז זה נכון לגבי כל סוג של מיסים.
כי כמו שהתחלת להבין, מיסים זה לא דבר שכל אזרח מחליט מה הוא עצמו רוצה לתקצב מזה. זה דבר קולקטיבי שיושבים אנשים שאמורים להחליט בשביל כל המדינה כיצד לבצע את התקציב הכולל.

ולכן גם המושג של סבסוד או קצבת ילדים זה לא עניין של "מגיע" אלא איפה יותר צריך ויותר הגיוני לשים את הכסף.
כי אם בא לך להתחתן בגיל 30 זה עניין שלך. רק שהקריטריון הוא לא שבגיל שלושים כולם מקבלים עזרה. הסברתי לך שיקול הגיוני מאוד למה לתת את הכסף למי שיש לו וותק בנישואין וילדים. לא ענית לי על זה באופן הגיוני. לא הסברת לי למה המדינה צריכה לסבסד לאותו אדם פעמיים ושלוש את הדירה, לאחר שבכל השנים האחרונות חי לבד ובזבז כסף על בילויים ושטויות. בשונה מזוג שבכל השנים האחרונות הקימו משפחה. וזה לא משנה אם הם בני שלושים או ארבעים. משנה כמה הם השקיעו במשפחה בשנים האחרונות. מה הסיכוי שיצטרכו לקנות להם דירה נוספת עוד חמש שנים, ואיך זה חשוב לדור העתיד של המדינה.

נסה לענות לי על זה. כי בעצם רוב הטענות שאתה מעלה הן טענות שלא מתייחסות לנימוקים הגיוניים למה התקציב מגיע למקום מסויים, אלא הם טענות בסגנון: למה הוא ולא אני? גם אני רוצה!
וזה, אם לא אכפת לך, סגנון טענות של ילד קטן...

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
עוד שאלה יש לי לשאול אותך :את אומר שהחרדים חיים מהיד לפה ,בלי יותר מידי חסכונות , אם בכלל .
מאיפה בכלל יש להם כסף לקנות דירה ?
הרבה ילדים , מעט הכנסה , אפשר לשרוד בכבוד , אבל לקנות דירה במאות אלפי שקלים , אם לא מיליונים ?
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
השלך על ה׳ יהבך והוא יכלכלך!
״אַתָּה תָקוּם תְּרַחֵם צִיּוֹן כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד.״
״כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ וְאֶת עֲפָרָהּ יְחֹנֵנוּ.״

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
נראה לך שכל אברך דלפון רץ לקנות דירה יקרה?
למה נראה לך שכל "פרויקט" נכבש עד מהרה על ידי חרדים שרצים לשם לקנות? מרוב שיש להם כסף לקנות דירות יקרות בתל אביב ?
אמא שלי גרה בדירה שעולה חצי מליון דולר. נראה לך שיש לה כסף מיותר? כשההורים שלי קנו את הבית הוא עלה בערך מאה אלף דולר... והם מכרו את הבית הישן שלהם שגם הוא נקנה במחיר ממש זול כשבנו אותו.
לא סתם החרדים הולכים לגור במקומות כמו בית שמש, ביתר, קרית ספר, עמנואל וכו', מקומות שלא עולים הרבה.
ואלה שקונים דירות במקומות יקרים יותר, בדרך כלל יש להם יותר כסף או שהם מסתמכים על כסף ממכירת הבית הקודם ולא צריכים להוסיף הרבה.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אז איך רואים מגמה של "התחרדות" בשכונות למשל בירושלים ? מאיפה הכסף לרכישת הדירות (הדירות בקריית יובל , אפילו הגרועות ביניהם , עומדות על מאות אלפי שקלים , במקרה הזול ביותר )

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
אתה שוכח שלא כל החרדים אביונים. ויש הרבה תושבי חוץ שקונים דירות בירושלים וכאלה שההורים עוזרים להם וכאלה שכפי שאמרתי, מוכרים דירה קודמת, מוסיפים קצת וקונים.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מאיפה להורים שלהם יש כסף ? ומה הכוונה תושבי חוץ ?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
הורים. אנשים יותר מבוססים. לא צעירים שרק התחילו או שנאבקים להאכיל את הפיצקאלאך כל חודש. תסכים איתי שהורים שאין להם לא יכולים לעזור...
תושבי חוץ זה אמריקאים, אירופאים וכו'. לרוב, אמריקאים. אפשר לראות איך הם מפציצים המוני שכונות בירושלים.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
מטיפה לחרדים שחיים בארץ יש כסף?
בדיוק מאותו מקום שיש לחילונים.
ממש לא 100% מהחרדים לומדים תורה כול היום.
יש חרדים רופאים יש חרדים שעובדים בבורסת היהלומים ויש גם חרדים שעובדים במפעלים.
נשים חרדיות לרוב עובדות לפעמים במסגרת מיוחדת ולפעמים במקומות עבודה רגילים.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
לא שיבשתי דבר. 11 אלף זכאים ל700 שקל בחודש. יחד עם ה11 אלף האלה, כל הלומדים מקבלים גם כסף מהמוסד שבו הם לומדים. והכסף הזה מגיע מ2 מקורות, תרומות ומהמדינה. פשע שהמדינה עושה דבר כזה.

בתור סטודנט אני יכול להגיד לך שלא כולם מקבלים את המלגות האלה. אתה אולי רואה מקצועות מדעי הרוח כמשהו לא פרקטי, יכול להיות שבחלקם אתה צודק אבל עובדה שהאנשים האלה אחרי זה כן יצטרכו להתפרנס מהמקצוע שלמדו לא ככה? ואם לא היה ביקוש למקצוע לא היו לומדים אותו.
לפחות רובם.

בקשר למיסים המדינה צריכה להשתמש בכספי המיסים כדי להטיב עם כל האזרחים לא רק עם אוכלוסיה אחת.
את הקריטריון הכתיבו בשביל שיטיב עם החרדים. אי אפשר להתווכח עם זה. חילונים (רוב העם זה חילונים) חי כמו ילד עד גיל 27-28 ורק אז מתחיל לחפש חברה רצינית ובסביבות גיל 30 מתחתן. זאת המציאות. כל השנים האלה הם עובדים תוך כדי לימודים או מיד אחרי אבל הם עובדים. לא הגיוני שלא יוכלו לקנות דירה אחרי משהו כמו 10 שנות עבודה כל אחד. אני לא חושב שהעובדה שחרדי החליט להתחתן 10 שנים קודם ולעשות ילדים אומרת שהוא צריך לשלם 50% על דירה, לא מקבל את ההסבר הזה, ומסתבר שגם רוב העם לא.

אם אני מצליח לרוץ 10 ק"מ בשעה ואתה מצליח לרוץ 10 ק"מ בחצי שעה, אז בשם השוויון, אתה צריך לרוץ 20? ממש לא. ואם אתה בכושר יותר טוב זה בגלל עבודה קשה, סביר להניח שלא נולדת ככה, אין שום סיבה שאתה תרוץ את הק"מ החסרים שלי. בריצה זה פחות כואב אבל כשזה מגיע לכיס, תאמין לי שזה כואב.

מה זאת אומרת לסבסד לבנאדם פעמיים שלוש דירה? היא לא צריכה לסבסד לאף אחד דירה! ואם כן אז לכולם.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
אתה כן משבש. מי זה "כל הלומדים" אם יש רק 11 אלף? תחליט! מצד אחד אתה מודה שזה רק 11 אלף, מצד שני אתה מדבר על עוד לומדים מעורפלים שהשד יודע מאיפה המצאת אותם ואיפה הם קיימים.

בתור סטודנט אתה רואה שיש מקצועות שהם לא פרקטיים. אבל אנשים מתפרנסים מהם כמו מורה להיסטוריה, מרצה לפילוסופיה, או אנשים שסתם עשו תואר והתואר הזה מעניק להם זכאות למשכורת גבוהה יותר בסוגים שונים של משרות. רק בגלל שהם נחשבים יותר "משכילים". אחוז אלה שעוסקים בפועל במקצועות ה"לא פרקטיים" שלהם, לא כזה גבוה. אצל האברכים, המקצוע פרקטי. זה מאוד רלוונטי לדרך החיים שלהם. וחלקם באמת עוסק באותו מקצוע לאחר מכן. כמו הוראה, רבנות ודיינות. ובכך אתה לא יכול להכחיש שאלה מקצועות שצריכים לימוד נוסף ברמה גבוהה.
כשאתה אומר שלא כולם מקבלים את המלגות, זה מאוד תלוי מה גודל הסכום שצריך להקציב למלגות ומה הנחיצות. אם מלגת לימודים פלוס מלגת קיום לסטודנט הממוצע יכולה להגיע קרוב לארבעים אלף בשנה אם לא יותר, הרי שאצל האברך זה עומד על פחות מרבע.  מה שמאפשר חלוקה קצת יותר רחבה.

בקשר למיסים, המדינה באמת משתמשת בכספי המיסים כדי להיטיב עם כל האזרחים. רק שכמו שתקציבי הרווחה נועדו לאוכלוסיה החלשה ולא לתושבי כפר שמריהו, וכמו שתקציבי הספורט לא נועדו לתושבי בני ברק, וכמו שתקציבי הטלוויזיה ורשות השידור לא נועדו לרוב האוכלוסיה החרדית, כך יש תקציבים שהאוכלוסיה הזו נהנית מהם יותר. ואם חרדי שמע רדיו איש לא יבוא אליו בטרוניות שרק לחילונים מותר להנות מרדיו כי זה תקציב שלהם. ואם חילוני עומד בקריטריונים וקנה דירה, הוא מקבל את הסיבסוד כי זה לא נועד רק למי שמגיע עם שטריימל וגרביים לבנות.

אתה טוען שאת הקריטריון של דירה הכתיבו בשביל החרדים. אבל עדיין לא ענית לי למה שהמדינה תסבסד לאותו אדם פעמיים ושלוש לקנות דירה. בבקשה, ענה לי על זה!
אתה כותב פה כאילו החרדי מתחתן עשר שנים מוקדם יותר כדי לקבל סיבסוד מהמדינה. במקום להבין שהחרדי מתחתן עשר שנים מוקדם יותר כי הוא "מתיישב" מוקדם יותר. וגם מי שעובד (רובם, כאמור), לא זורק את הכסף שלו על יותר מדי שטויות כי הוא עדיין "רווק". אלא הם מגדלים את דור ההמשך ועוסקים בחינוך ועסוקים בחיים האמיתיים במקום לשחק מחוץ למועדון. אז אולי אתה תספר לי, למה שהם יקבלו סיבסודים בשביל המשחקים שלהם (והם מקבלים המון תקציבים בשביל המשחקים שלהם) בעוד שאת מסתכל בעין רעה על החרדי שמקבל סיבסוד לצורך גידול דור העתיד בצורה יציבה מאוד.
ואתה יודע מה? הגיוני מאוד שמי שעבד עשר שנים ופיזר את הכסף שלו על כל שטות שבעולם, שלא יוכל לקנות דירה. תקציבי מדינה וסיבסודים לא נועדו כדי שתוכל לטוס לעשות קרחנות בהודו או טיולים באירופה או כל סוג של חגיגות שעושים חבר'ה צעירים שלא רוצים לקחת עול ולהתחתן או להתחיל לחשוב ברצינות על החיים.

המשפט האחרון שכתבת ממש לא נכון... אתה יודע מה ? מחר יבוא למאהל הפראיירים יצחק תשובה. הוא ישב שם עם עופרה שטראוס ושרי אריסון ופפושדו ועופר נימרודי. וכל אלה יבכו כמה שהם פראיירים, כי הם משלמים בחודש מיסים מה שהמשפחה שלך לא שילמה כל החיים שלה. והם מקבלים תקציב וסיבסודים פחות ממה שאתה מקבל כסטודנט.
זה נראה לך ?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
יש 11 אלף שמקבלים את ה700 שקל. חוץ מהם ישנם עוד רבים שלומדים ואינם זכאים ל700 שח אבל עדיין מקבלים מימון מהמוסד שבו הם לומדים.

מורה להסטוריה זה מקצוע מאוד חשוב. ואם בחברה פרטית המנכל החליט לתת העלאה במשכורת למי שיעשה תואר בלא משנה מה, זו החלטה שלו. כמובן שלא הגיוני שכולם ילמדו הסטוריה כדי להיות מורים להסטוריה. אבל אם יש לך 5% שלומדים הסטוריה ו50% מהם יהיו מורים אין בזה שום בעיה.

אצל החרדים נניח ש10% יהיו מורים 10% דיינים ו10% שאר האופציות, למה השאר לומדים את זה? בטח לא כי הבוס בחברה שבה הם עובדים החליט לתת העלאה לבעלי תואר אקדמאי.

בקטע של תקציבי הרווחה פה בדיוק ההבדל. תושבי בני ברק בוחרים שלא לקחת חלק בעולם הכדורגל. שאין מה לעשות הוא נורמה בארץ (אגב גם אני בחיים לא הייתי במשחק כדורגל) זה מבחירה. מליונר מכפר שמריהו לא יכול לבחור לקחת חלק בתקציבי הרווחה זה ההבדל. הבחירה.

זה לא משנה כרגע מה גובה המלגה, בד"כ המלגות ה"הכבדות" הולכות למצטיינים ובמקצועות חשובים כמו פיזיקה כימיה ולא תאטרון לדוגמא. ועדיין לא כולם זכאים לזה.

בקשר לדירה, המדינה לא צריכה לסבסד דירות לאף אחד. לא משנה מי מו מה אין שום הצדקה לזה. יותר מזה, אני חושב שזו חוצפה לבוא בתלונות לבנאדם שעובד ובוחר איך לבזבז את הכסף שלו, ועוד להעניש אותו בזה שהוא צריך לשלם פי 2 על דירה, כשהוא חי על חשבון עצמו, בטח כשהחרדים לא חיים על חשבון עצמם, ואין סיבה שיקבלו על זה פרס, 50% הנחה על דירה.

המיסים שתשובה והחבורה משלמים הם כל כך גבוהים כי הם ביחס להכנסה שלהם. 40% ממאה מליון או 40% מכמה עשרות אלפים זה לא אותו דבר מן הסתם, אבל החוק מחייב 40% ולכן זה 40%. אני ילך איתך יותר רחוק. כשתשובה ירצה לקנות דירה במודיעין, אין סיבה שהוא ישלם אגורה יותר מכל אדם אחר, כולל אברך עם 10 ילדים שנשוי 20 שנה.
« עריכה אחרונה: יולי 15, 2012, 19:46:50 על ידי m4a1 »

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
אם יש מישהו שאינו זכאי לקבל את הכסף ומקבל אותו מהמוסד בו הוא לומד, הרי שהוא לא מקבל אותו מהמדינה. בגלל שהמדינה פרסמה שהיא נתנה ל11 אלף ראשים. אז אם יש כאלה שמקבלים מלגה מתרומות, איך זה קשור אליך?

מורה להיסטוריה זה מקצוע חשוב. גם רב זה מקצוע חשוב. והקרירטריונים לרמת משכורת גבוהה יותר לאקדמאים הם לא נתונים להחלטתו של בעל חברה פרטית. הם נתונים ממשלתיים. והמקום בו הם הכי בולטים זה כאשר אתה עובד מדינה למשל.
כמובן שלא הגיוני שכולם ילמדו להיות מורים להיסטוריה. אבל הי! 11 אלף מתוך מדינה שלימה, זה אומר שעל כל ששת אלפים וחמש מאות נפש, יש אדם אחד שמשתלם במקצועות התורה ברמה גבוהה יותר. מאלה יוצא הדור הבא של המורים, הרבנים והדיינים.  זה לא "כולם".

בקטע של תקציבי הרווחה, ענית לעצמך. כמו שמליונר מכפר שמריהו לא יכול לבחור אם לשלם את המיסים או לקבל קיצבת סעד, ככה גם אתה לא יכול לבחור אם לשלם מיסים או לקבל סיבסוד. זה דבר שנקבע בקריטריונים כלליים לפי שיקולים קצת יותר גבוהים מ"למה הוא ולא אני" או "גמני רוצה!".

והרי זו בדיוק הטענה שטוענים אנשי המחאה. זו בדיוק הטענה שלך!
למה אנחנו נותנים יותר ומקבלים פחות?
ואני שואל אותך, למה יש אנשים שנותנים יותר ממך ומקבלים פחות ממך? אמרת שזה ביחס להכנסה שלהם? חוצפה! הרי בפיסקה אחת לפני כן כתבת שלא יתכן שיענישו מישהו שעובד ובוחר איך לבזבז את הכסף שלו. אז למה להעניש את המליונר שהרוויח כסף ולא רוצה לבזבז אותו על תקציבים שמוזילים באופן משמעותי את הלימודים שלך באוניברסיטה? רוצה ללמוד? שלם את מלוא המחיר!

לפי השיטה שלך, שבה כל אחד משלם לעצמו בדיוק את מה שהוא משתמש בו, וכל אחד שעובד קשה לא אמור לממן את השני, כולם אמורים לשלם מס גולגולת ולא מס לפי הכנסה ולא לקבל תקציב ועזרה אם הם מתקשים לסגור את החודש...
לפי השיטה הזו, המליונר לא צריך לשלם יותר מיסים ממך. ואתה לא אמור להיות מתוקצב יותר ממנו. מה שבפועל קורה. אז או שתסביר לי מה ההבדל ההגיוני בין המצב שנוצר בין המליונר ובינך, ובין המצב שנוצר בין האברך ובינך.
או שתגיד לי כמו עם סטודנטים מסויימים או תקציבים שאורקים מקבלים שאמרת שזה לא בסדר ולא אמורים לתת.. ואמרת במקומות אחרים שלא צריך לתת זה ולא צריך לתת זה...

אז אולי אתה בעצם מתכוון לקומוניזם ולא לקפיטליזם. כולם מתוקצבים באופן שווה. כולם משלמים באופן שווה. אחלה רעיון. אה?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
אם אני משלם 40%, גם תשובה צריך. עזוב שמה שקורה היום זה שהוא משלם קרוב ל2% אבל זה נושא אחר. בכל מקרה כולם מחויבים ל40%. ה40% שלו הרבה יותר גבוהים, מצד שני גם ה100% שלו. זה לא אומר שאני ישלם 500 שקל שיהיו 10% מהשכר שלי והוא ישלם חצי מליון שיהיו 50% משלו, זה באמת לא הוגן, אבל 40% לכולם.
 מה אני מקבל מהמדינה שהוא לא מקבל? אני לא יודע.
יותר מזה, אני לא אמור לקבל מהמדינה שום דבר שהוא לא מקבל וזו בדיוק הנקודה שלי!!! כולם משלמים את חלקם השווה (40% משכרם) כדי לממן דברים שהולכים לכלל האוכלוסיה (אגב אם תגיד לי לבטל מלגות אני לא יתנגד, אני בעד שהקריטריון היחיד למילגה יהיה הישיגים) כמו בטחון או תשתיות. לא סבסודים כאלה ואחרים. עד כמה שידוע לי זה קפיטליזם אבל תקרא לזה איך שנוח לך.

אז זהו שבנוסף ל11 אלף שמקבלים 700 בחודש, ישנם עוד נוספים שלומדים שמקבלים מהמוסד שאליו הם שייכים, והכסף שהמוסד נותן לא בא רק מרתומות אלא גם מהמדינה וזה מפריע לי.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')

מורה להסטוריה זה מקצוע מאוד חשוב. ואם בחברה פרטית המנכל החליט לתת העלאה במשכורת למי שיעשה תואר בלא משנה מה, זו החלטה שלו. כמובן שלא הגיוני שכולם ילמדו הסטוריה כדי להיות מורים להסטוריה. אבל אם יש לך 5% שלומדים הסטוריה ו50% מהם יהיו מורים אין בזה שום בעיה.
מוזר...
דווקא את הדברים החשובים באמת למדתי שלא במסגרת בית הספר.
כנראה שהמורים להסטוריה לא עושים את עבודתם כמו שצריך או לחלופין מי שהכשיר אותם לא עשה עבודה טובה.
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
או שתכנית הלימודים שקובלת את ידיהם לא עושה את העבודה .
המורים להיסטוריה בארץ הם דווקא ברמה גבוה יחסית (אלו שאני פגשתי) , הבעיה היא שהם מצומצמים ביותר מבחינת זמן וחומר , נעולים על תוכנית לימודים וספר , ואין להם חופש ללמד אותך את מה שצריך ללמד .

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
לא כולם משלמים 40 אחוז. יש כאלה שמשלמים עשר אחוז. ככל שההכנסה גדלה, אחוז המס גדל. זה דבר שאתה צריך ללמוד על תשלומי המיסים במדינה. ואתה כרגיל מסתכל רק על מס הכנסה שהוא חלק קטן.
יש מיסי שבח ואגרות ותשלומי פתיחת חברות ואלף ואחד דברים שאם תשב עם רואה חשבון תראה שהוא משלם עוד כל מיני מיסים שלא חלמת שקיימים.
אתה טוען שהוא משלם קרוב ל2 אחוז. על סמך מה ? כמו שאתה טוען שיש חרדים שמקבלים כסף מהמדינה למרות שהמדינה אומרת לך שהם לא ? בדקת את הספרים שלו? על מה אתה מסתמך?

אז דבר ראשון, אנשים לא משלמים אחוז מיסים שווה. וגם לשיטתך, למה שהמדד יהיה אחוז הכנסות ולא סכום שווה? בגלל שהוא מרוויח יותר ממך, תן לו להנות מהכסף. למה הוא צריך לקנות לצבא מהמיסים שלו ארבעה טנקים ואתה בקושי משלם חצי אקדח ?
והנה לך שיש עוד הרבה תקציבים שהם לא בטחון או תשתיות. וכמו שהסברתי לך לעיל, אם תבטל את תקציבי הסעד למיניהם ותחיה במדינת סדום שבה כל אחד אוכל בדיוק את מה שהוא מרוויח, המדינה תהיה במצב זוועה אחרי שנתיים שלוש.
ואם נבטל את המלגות, למה שהקריטריון היחיד יהיה הישגים? נבטל הכל! כי אם אינטרס לאומי של ילודה או יציבות משפחתית או כל אינטרס לאומי אחר שהצבתי לפניך בשיקולים שלי, ולא התייחסת אליהם כי לא הייתה לך תשובה או כי זה לא מעניין אותך, למה שנתחשב בעובדה שצריך לתקצב אנשים שמצליחים יותר, כדי לבנות מצויינות טובה יותר? הרי לא אכפת לך משיקולים שבגללם מתקצבים אנשים מסויימים יותר מאחרים.

אתה מוכן להגיד לי על סמך מה אתה טוען שיש עוד אנשים שמקבלים כספים מחוץ ל11 אלף שהמדינה מצהירה עליהם? המדינה נותנת להם בשחור מתחת לשולחן? איזה כספים בדיוק?
אני לא מוכן שתפריח סתם שמועות. כשמבקשים ממך לעמוד מאחורי הדברים שלך אתה מתחמק, ואחרי כמה הודעות חוזר להזכיר את זה. אם יש לך מידע, שפוך אותו בבקשה. אם אין לך, חדל קשקשת!

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מוזר...
דווקא את הדברים החשובים באמת למדתי שלא במסגרת בית הספר.
כנראה שהמורים להסטוריה לא עושים את עבודתם כמו שצריך או לחלופין מי שהכשיר אותם לא עשה עבודה טובה.

המורים יודעים טוב הסטוריה, זה מה שמותר ואסור להם ללמד שבעייתי.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
כשרק התחילה המחאה החברתית שנה שעברה היו מלא כתבות על זה שחברות ענק משלמות מעט מאוד מיסים, אם תתעקש אני ימצא לך את זה.

כן אני יודע מס פרוגרסיבי.

11 אלף זה החבר'ה שלומדים כמו שנאמר כאן, הדור הבא של הרבנים. בפועל לומדים בישיבות עשרות אלפים אם לא מאות אלפי תלמידים. כולם כולל כולם מקבלים כסף מהמוסד בו הם לומדים. חלק מהכסף שהם מקבלים מגיע מתרומות שהגיעו למוסד, וחלק מכספים שהמוסד קיבל מהמדינה.

מדד של סכום קבוע ולא % הוא לא הגיוני, אי אפשר למצוא סכום שבו כולם יוכלו לעמוד בו, והמדינה תוכל להחזיק את עצמה, לכן הולכים על חלק יחסי. הגיון פשוט.

אתה טוען שהמדינה תקרוס, אני טוען שהיא רק תצמח. סבסודים יוצרים תרבות של מסכנות ובכיינות של מגיע לי. אני חוזר בפעם ה100. מי שעובד, עובר את החודש. מי שלא עובד, לא עובר. מי שרוצה לעבוד מוצא עבודה. מי שלא רוצה לעבוד, שלא יבוא ויקח לי מהכיס. וזה ברמה הכללית בלי קשר לחרדים.

העניין של המילגות הוא מה אתה בעצם רוצה לקדם. אם ברצונך כמדינה או אפילו כאינדבידואל לקדם את הטובים ביותר להישיגים יוצאים מן הכלל, או לדחוף את כולם. תזכור שהכל על חשבונך.

קשקשת? בבקשה: http://news.walla.co.il/?w=/9/1664347

לגבי השיקולים שהעלית שאתה טוען שהתעלמתי מהם, זה בולשיט. אף אחד לא יעשה יותר ילדים כי זה משתלם לו כלכלית.