כתב נושא: אני בשוק  (נקרא 6293 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק רחמים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
אני בשוק
« ב- : מאי 08, 2012, 11:53:11 »
חסמו אותי לכתיבה בדף הפייסבוק של ארגון להבה רק בגלל שלטענתם אני לא הייתי מספיק גזעני ?
אפילו מחקו את התגובה שלי משם.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=297360967013246&set=a.242625472486796.58819.132505276832150&type=1
זה מה שאני רשמתי שם שגרם לחסום אותי שם לכתיבה .
מה לעשות שאפילו שאני יהודי אני נגד גזענות ? יש לי אמונה אחרת , אני חושב שיש שם דברים שהם בגדר דעה והחמרה .
אני עברתי בגיל צעיר הרבה מעשי התעללות וכתוצאה מכך אני הגשתי הרבה תלונות במשטרה , והייתי הרבה פעמים בית המשפט , ושם התברר לי בוודאות שכל מי שהתעלל בי היה יהודי , אז מבחינה נפשית , אני לא מאמין שכל מי שיהודי הוא רשע , יש ויש .

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
בעניין: אני בשוק
« להגיב #1 ב- : מאי 08, 2012, 13:40:12 »
אתה לא יכול להיות יהודי ונגד גזענות.
היהדות גזענית.
היהדות מצווה אותך "לא תעמוד על דם רעך". ולכן כן מי שמתנכל ליהודי אחר מצווה לשנוא אותו ולפגוע בו ולהצר את צעדיו.
מי שיהודי לא מתחתן עם גויים. מי שמתחתן עם גויים נכרת מעם ישראל. ממילא הוא פורק את עצמו מיהדותו.
ונניח שאתה יפה נפש מלוקק שמגנה את הגזענות ותומך במתן זכויות וחירות לאורקים, על מנת שימשיכו לאנס ולחטוף ולקחת את בנות ישראל, ולשדוד ולרצוח את בני ישראל, אתה לא חייב לעשות את זה דווקא בדף של אנשים שנלחמים בכל כוחם להוציא נקבות שסובלות בשבי האורקים. אתה מחבל במאמץ המלחמתי ובפירוש עוזר להם להמשיך במעשי התועבה שלהם!

לגבי השורה האחרונה שלך.
אתה לא יכול לאמץ תפיסת עולם רק על פי מקרה מסויים ביותר שקרה לך, להתעלם מכל שאר המקרים שקרו לך ולשאר האנשים.
למשל. מעולם לא ראיתי אותך. אני לא מכיר אותך. אבל אני מניח די בבטחון שיש לך שתי אוזניים. למה ? כי לרוב בני האדם יש אוזניים. אז אולי יש אחד שנדפק ונולד עם אוזן אחת, אחד אחר שירדה לו אוזן בתאונה או תקרית אחרת. עדיין, רוב בני האדם מחזיקים ברשותם שתי אוזניים. לכן אני סמוך ובטוח שאף אתה נהנה מזוג אוזניך כרוב האנשים (כן כן... תעשה חיים).
איך זה קשור ?
מי שרוב החיים שלו עבר התעללויות, מרוב בני האדם אותם פגש, יכול להאמין שכל יהודי רשע. מי שעבר התעללות מאדם או כמה אנשים שהתאגדו ביחד במקרה מסויים להתעלל בו, אבל ברוב המקרים רוב האנשים שפגש בהם לא התעללו בו, לא יכול להסיק שכל יהודי מתעלל. כי הולכים אחר הרוב.

במציאות שלנו בה אנו יודעים שרוב הערבושים רוצים להרע לנו ועושים את זה בכל הזדמנות שיש להם, אני מסיק שכל ערבוש הוא רע/אורק/מחבל וכו'. אני יכול לקבל את הטענה שיש יוצאים מן הכלל. אבל היות והם יוצאים מן הכלל ונדירים בתכלית, ארצה הוכחות שהם יוצאים מן הכלל, לפני שיקבלו יחס שונה.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק רחמים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : מאי 08, 2012, 13:48:18 »
לא כל מי שיהודי הוא גזעני , אלא אם הוא בעיקר דתי או חרדי לאומי , ואני לא אדם דתי או חרדי .
אני מאמין שלא כל מי שלא יהודי הוא רשע , יש ויש .
ואני חושב שרוב הערבים שבעולם הם טובים אבל הם פוחדים להראות את זה כדי שארגוני הטרור המוסלמים לא יפגעו בהם .
זאת האמונה שלי , זה עניין שהוא בנפש , ואף אלימות לא יכולה לגרום לאדם לשנות החלטה שלו בנפש , אם הוא מאמין בה באופן אישי .

ומבחינת הלכה , הרבה רבנים חרדים לא לאומיים , כמו מר"ן הרב עובדיה יוסף שליט"א , פסקו שמותר מצד הדין להעסיק גוי גם אם הוא ערבי , כי זה שכתוב בתורה "לא תחנם על הגויים" מדבר על מתנות חינם , ובהעסקת עובד למשל ערבי , הוא לא מקבל את הכסף בחינם אלא בתמורה לזה שהוא עובד. כמו כן פסקו רוב רבני ההלכה שהפסוק "ולא תעמוד על דם רעך , מדבר על כל מקרה שבו יהודי נפגע,גם אם הפוגע הוא יהודי .
« עריכה אחרונה: מאי 09, 2012, 01:00:25 על ידי . »

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #3 ב- : מאי 08, 2012, 13:52:34 »
בטח טובים. פקח את עיניך וראה מה קורה בכל מאחז אורקים מסביב. ערבוש לערבוש אורק. ערבוש לאדם אורק. סתם ערבוש אורק. כולם אוכלים אחד את השני עם ובלי מלח. כלם דופקים אחת את השני. אחד את בנות משפחתו של השני ואחד את בנות משפחתו שלו. כולם שודדים את כולם. כולם רוצחים את כולם במעשי אכזריות מדהימים.
האמונה הזו שלך היא ריקוד על דמם של כל היהודים שסבלו ושסובלים מהמחבלים האלה.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #4 ב- : מאי 08, 2012, 13:55:04 »
קרנף דבר בשם עצמך ולא בשם היהדות.

מנותק רחמים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #5 ב- : מאי 08, 2012, 13:59:01 »
אני לא מאמין לכל מה שאומרים בתקשורת , כל תקשורת מראה רק מה שהיא חושבת שזה יעניין את האחרים .
יצא לי לראות במציאות יהודים חרדים תורניים שבאמת רוב זמנם הם לומדים תורה במקום לשרת בצה"ל ובכל זאת הם משלמים מיסים למדינה ואפילו מנסים בזמנם הפנוי ככל יכולתם גם אם זה אדם לא יהודי , לעזור ככל האפשר לכל מי שמבקש מהם עזרה .
אבל התקשורת את זה לא מראה , היא מראה  לרוב רק אם חרדי או אדם שמתחזה לחרדי ,מתנהג בצורה רעה .
אז אני לא מאמין בקלות למה שהתקשורת אומרת , ולא משנה איזה סוג של תקשורת ובמי מדובר , בין על חרדים ובין על ערבים ובין על כל דבר אחר .

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #6 ב- : מאי 08, 2012, 14:00:34 »
אני עברתי בגיל צעיר הרבה מעשי התעללות

זה מסביר הרבה.

מנותק רחמים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : מאי 08, 2012, 14:06:16 »
אני ניסיתי להתאבד . מבחינה גשמית בלי קשר לערבים , אני מרגיש רע על שעשו לי רע מאוד .
אבל אני מתאפק שלא להתאבד , רק כדי לא להענש הרבה יותר חזק בעולם הבא .

אבל אני לא מוצא את עצמי בעתיד , מתחתן עם גוי , בקשר לגויים , אני עושה הפרדה בין סוגי קשרי חברות .
מכרים , בסדר
כמו חברים , בסדר
אבל שבן הזוג שלי בחברות יהיה גוי ? בחיים לא .

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #8 ב- : מאי 08, 2012, 14:08:12 »
קרנף דבר בשם עצמך ולא בשם היהדות.
אני מדבר בשם היהדות על פי מידע, פסוקים ואמרות חז"ל. שהזכרתי והבאתי פה כמה וכמה פעמים כהוכחה לגזענות היהדות. אתה יכול להפריך את זה?

אני לא מאמין לכל מה שאומרים בתקשורת , כל תקשורת מראה רק מה שהיא חושבת שזה יעניין את האחרים .
יצא לי לראות במציאות יהודים חרדים תורניים שבאמת רוב זמנם הם לומדים תורה במקום לשרת בצה"ל ובכל זאת הם משלמים מיסים למדינה ואפילו מנסים בזמנם הפנוי ככל יכולתם גם אם זה אדם לא יהודי , לעזור ככל האפשר לכל מי שמבקש מהם עזרה .
אבל התקשורת את זה לא מראה , היא מראה  לרוב רק אם חרדי או אדם שמתחזה לחרדי ,מתנהג בצורה רעה .
אז אני לא מאמין בקלות למה שהתקשורת אומרת , ולא משנה איזה סוג של תקשורת ובמי מדובר , בין על חרדים ובין על ערבים ובין על כל דבר אחר .
אתה לא מאמין שאמרו בתקשורת שהיה פיגוע?
אתה לא מאמין כשאמרו בתקשורת ששלהבת פס, תינוקת קטנטנה, נורתה על ידי צלף, בדם קר, בעודה בזרועות אמה?
אתה לא מאמין כשאמרו בתקשורת שרצחו בדם קר את כל בני משפחת כהנא ושוב, תינוקות בזרועות הוריהם?
אתה לא מאמין שרצחו את בני משפחת פוגל?פאלמר? סחיווסחורדר?
אתה לא מאמין שרוב הפשיעה והרציחותבארץ באות מידי ערבושים?
אתהלא מאמין שכל הטרור בארץ וןרובו המוחלט של הטרור בעולם בא בידי ערבושים?
אתה לא מאמין שערבושים רקדו על הגגות כשנפלו טילים על ישראל במלחמת המפרץ והוסיפו ורקדו בכל הפיגועים הגדולים?
אתה לא מאמין שחברי הכנסת הערבושים קוראים בגלוי להשמיד את הכיבוש הישראלי ולרצוח יהודים?

"אני לא מאמין" :old_WTF_Aza:

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק רחמים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : מאי 08, 2012, 14:12:31 »
בלי קשר לערבי או לא ערבי , גוי או לא גוי ,
אני לא מאמין למה שאומרים בתקשורת , אלא רק אם אני בודק את הדבר בעצמי .

לפי דעתי ורק מבחינת דעה !!
מבלי להזכיר שמות כדי שזה לא יחשב ללשון הרע שלא לצורך תועלת .
אני חושב שרוב הפשעים שקורים במדינת ישראל במיוחד לא בגבולות ארץ ישראל , זה מאנשים יהודים שלא לימדו אותם בבית הספר לאהוב את השונה .
אני באופן אישי נגעל איך שכיום גם יהודים מתנהגים , לא ברובם אבל עדיין , אין כבוד לאחר , נשים לובשות פרוץ , קשה לשמור על הברית , אני בגעתי למצב שלאחרונה אני מעדיף כמה שפחות לצאת מהבית , בבתי הספר לפחות איפה שאני למדתי , אני לא אפרט איזה , למניעת לשון הרע שלא לצורך תועלת , בזמן ההפסקה התלמידים התנהגו באלימות . אותו הדבר בכמה מקומות עבודה שבהם אני עבדתי , אני נחשפתי לאלימות שכוונה כלפיי .
ולצערי הרב , קשה מאוד ללכת נגד הזרם , נגד הרוב .
אז לנוכח הדברים האלה , אני חושב שקודם צריך שיהיה שלום בין יהודים ליהודים לפחות לצורך הבנה בסיסית .
ואני מאוד פוחד ולא רוצה שזה יקרה , שאם תמשך האלימות בין האנשים , שאז פתאום יתחילו עוד אנשים להתאבד ולא רק בגלל המצב הכלכלי ,אלא גם החברתי ואו ביטחוני .
ואני לא חושב שאלימות גם בין יהודי ליהודי זאת הדרך לחיים טובים .
« עריכה אחרונה: מאי 08, 2012, 14:27:51 על ידי . »

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #10 ב- : מאי 08, 2012, 14:54:00 »
שלום בין יהודים מתחיל מזה שלא תומחים במחבלים כשהיהודים סובלים מהם! :nono:

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק רחמים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #11 ב- : מאי 08, 2012, 15:22:20 »
שלום בין יהודים מתחיל מזה שלא תומחים במחבלים כשהיהודים סובלים מהם! :nono:
שלום בין יהודים מתחיל שרואים שיהודי אחד מכבד את היהודי אחר .
הרי אם יהודי אחד לא מכבד את היהודי האחר , אז איך היהודי האחד ירצה בכלל להסכים עם היהודי האחר ?

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : מאי 08, 2012, 15:51:49 »
אני מדבר בשם היהדות על פי מידע, פסוקים ואמרות חז"ל. שהזכרתי והבאתי פה כמה וכמה פעמים כהוכחה לגזענות היהדות. אתה יכול להפריך את זה?
כושי יכול להתגייר, ערבי יכול להתגייר, אפילו עמלק יכול להתגייר ובתלמוד מסופר על מקרים כאלה שיצאו מהם תנאים גדולים. לכן גם אם מדברים על עליונות הנשמה היהודית לא מדובר בתורת גזע. אבל לדעתי רוב האמירות השוביניסטיות של חז"ל מתייחסות לכך שהיהדות היא דת אמת שניתנה ליהודים מידי הקב"ה בעוד שאומות העולם בחרו ללכת שולל אחרי נביאי שקר ואמונות שווא. אז ברור שכל האמונות לא שוות וכי היהדות עליונה על אמונות אחרות אבל שוב זה לא קשור בכלל למוצא ולגזע.

כמו כן זה לגמרי טבעי שיש ביהדות העדפה לבני עמנו על פני אחרים הרי זה טבעי וקיים בכל אומה מאומות העולם, אנשים דואגים יותר למי שקרוב אליהם ומי שחי אתם תחת אותה מערכת של חוקים, אזרחות, מעמד משפטי וכד'.

האיסור שלא לבוא בקשרי חתונה עם גויים גם כן לא נובע מגזענות אלא כדי לשמור על האמונה היהודית ולהגן מפני התבוללות ושמד.

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
« להגיב #13 ב- : מאי 08, 2012, 19:52:33 »

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #14 ב- : מאי 08, 2012, 21:20:16 »
כושי יכול להתגייר, ערבי יכול להתגייר, אפילו עמלק יכול להתגייר ובתלמוד מסופר על מקרים כאלה שיצאו מהם תנאים גדולים. לכן גם אם מדברים על עליונות הנשמה היהודית לא מדובר בתורת גזע. אבל לדעתי רוב האמירות השוביניסטיות של חז"ל מתייחסות לכך שהיהדות היא דת אמת שניתנה ליהודים מידי הקב"ה בעוד שאומות העולם בחרו ללכת שולל אחרי נביאי שקר ואמונות שווא. אז ברור שכל האמונות לא שוות וכי היהדות עליונה על אמונות אחרות אבל שוב זה לא קשור בכלל למוצא ולגזע.

כמו כן זה לגמרי טבעי שיש ביהדות העדפה לבני עמנו על פני אחרים הרי זה טבעי וקיים בכל אומה מאומות העולם, אנשים דואגים יותר למי שקרוב אליהם ומי שחי אתם תחת אותה מערכת של חוקים, אזרחות, מעמד משפטי וכד'.

האיסור שלא לבוא בקשרי חתונה עם גויים גם כן לא נובע מגזענות אלא כדי לשמור על האמונה היהודית ולהגן מפני התבוללות ושמד.
כל גוי יכול להתגייר (גיור אמיתי כמובן), אבל אתה לא יכול להתכחש לעובדה שישנם הגבלות גזעניות כאלה ואחרות.
כמו למשל בעניין של כהונה - פה מדובר בעניין גזעני נטו (רק בני אהרון יכולים להיות כהנים).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #15 ב- : מאי 08, 2012, 22:14:23 »

בכלל לא.
כל אחד יכול להתגייר. ואחרי שהתגייר. איך מתחתן? אתה יודע שיש גרים שלא יכולים לבוא בקהל ה'? אתה יודע שגם גרים שלכאורה יכולים לבוא בקהל ה', לא יכולים להנשא למשפחות כהונה?
כותב הרמב"ם בהלכות איסורי ביאה בפרק י"ב סעיף י"ג - י"ח שרוב הגויים שהתגיירו יכולים לבוא בקהל ולהתחתן עם משפחות ישראל (והנחיתות של גרים שהם יכולים להתחתן גם עם ממזרים). ויש כמה עמים שגרים שבאים מתוכם לא יכולים לבוא בקהל. בחלק זה רק זכרים. בחלק זה זכרים ונקבות. בחלק זה רק למשך שלושה דורות ובעמים אחרים, לעולם הם לא יכולים להתחתן עם זרע ישראל.
בסעיף ח' משווה את הגויה לבהמה. אבל זה לא חדש. יש המוני מאמרי ח"ל ופסוקים שמשווים את הגויים לבהמות...
פרק י"ח סעיף י אומר שגרים שהתחתנו אלה באלה, ילדיהם אסורים להנשא בכהונה עד שיתערב בזרע ישראל. כלומר, עד שאין מספיק מגזע ישראל בדמם, הם לא יכולים לזהם את גזע הכהונה בדם של גויים.

זה מספיק או שצריך עוד ?

ציטוט מתוך תשובה שהביא פה מאורו והעתיק מתוך אתר שומרי ברית קודש בשם הרב אהרן ראטה:
ולכן אין ראוי שיתערב זרע כשר של יהודי בזרע ארור

מקור:
http://www.2all.co.il/web/Sites/shomreybrit/PAGE22.asp

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #16 ב- : מאי 08, 2012, 22:41:10 »
בכלל לא.
כל אחד יכול להתגייר. ואחרי שהתגייר. איך מתחתן? אתה יודע שיש גרים שלא יכולים לבוא בקהל ה'? אתה יודע שגם גרים שלכאורה יכולים לבוא בקהל ה', לא יכולים להנשא למשפחות כהונה?
כותב הרמב"ם בהלכות איסורי ביאה בפרק י"ב סעיף י"ג - י"ח שרוב הגויים שהתגיירו יכולים לבוא בקהל ולהתחתן עם משפחות ישראל (והנחיתות של גרים שהם יכולים להתחתן גם עם ממזרים). ויש כמה עמים שגרים שבאים מתוכם לא יכולים לבוא בקהל. בחלק זה רק זכרים. בחלק זה זכרים ונקבות. בחלק זה רק למשך שלושה דורות ובעמים אחרים, לעולם הם לא יכולים להתחתן עם זרע ישראל.
בסעיף ח' משווה את הגויה לבהמה. אבל זה לא חדש. יש המוני מאמרי ח"ל ופסוקים שמשווים את הגויים לבהמות...
פרק י"ח סעיף י אומר שגרים שהתחתנו אלה באלה, ילדיהם אסורים להנשא בכהונה עד שיתערב בזרע ישראל. כלומר, עד שאין מספיק מגזע ישראל בדמם, הם לא יכולים לזהם את גזע הכהונה בדם של גויים.

זה מספיק או שצריך עוד ?

ציטוט מתוך תשובה שהביא פה מאורו והעתיק מתוך אתר שומרי ברית קודש בשם הרב אהרן ראטה:
ולכן אין ראוי שיתערב זרע כשר של יהודי בזרע ארור

מקור:
http://www.2all.co.il/web/Sites/shomreybrit/PAGE22.asp
אני לא מבין בדיני כהונה אבל בתכלעס הכוהנים הם אלה שסובלים היום מכל הכללים האלה. כל הדברים השליליים שאולי יש מקורות שאומרים על אומות העולם לא חלים על גרים ולכן זו לא גזענות. יש גויים שהמקורות מדברים בשבחם לא נכונה הטענה שכולם כמוהם כבהמות בעיני הגמרא. לדעתי אתה בוחר ללקט רק מה שנראה לך מתאים לתפיסה הגזענית שלך וגם אותו אתה מעוות כי ההשקפה האמיתי במקורות אינה של גזענות אלא או שיקולי רוח או שיקולים חומרניים של עלות ותועלת והישרדות.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #17 ב- : מאי 08, 2012, 22:49:06 »
סובלים? גם בן מלך צריך להתנהג בצורה מסויימת מכובדת ומגבילה. הוא יכול להנשא אך ורק לבת אצולה ולא יכול להנשא לממזרה או לקבצנית מטונפת. המעמד מחייב.

כל הדברים השליליים שאומרים על אומות העולם לא נאמרים על הגר כי צריך לקרב אותו. ומקובלנו שאדם שהתגייר זה בגלל שהנשמה שלו היא נשמה אחרת. כי בגויים אין נשמות אמיתיות. גר זה ניצוץ שנפל בין הגויים. ועדיין אנחנו רואים שבגלל הגזע שנולד אליו יש לו הגבלות עד שיטשטש את סימני הגזע שבא ממנו. ואם לא טשטש, ההגבלות בעינן נותרות.
גויים שדיברו בשבחם הם חסידי אומות העולם. ואחרי כל מה שדיברו בשבחם, עדיין לא הולכים להתחתן איתם או לעשות איתם כל דבר שאסור לעשות עם גוי, כמ לשתות יין, להתחבר אליהם, להתייחס אליהם בחיבה מיוחדת וכו'.
אם אתה טוען שאני מלקט רק מה שמתאים לי ואפילו את זה אני מעוות, אדרבא! הבא לי אתה מקורות שסותרים. דברים שלא לקטתי והתעלמתי מהם רק בגלל שלא מתאימים לי.
אם אתה לא יכול למצוא דברים כאלה, אולי בכל זאת אני צודק?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #18 ב- : מאי 08, 2012, 22:52:50 »
אני לא מבין בדיני כהונה אבל בתכלעס הכוהנים הם אלה שסובלים היום מכל הכללים האלה. כל הדברים השליליים שאולי יש מקורות שאומרים על אומות העולם לא חלים על גרים ולכן זו לא גזענות. יש גויים שהמקורות מדברים בשבחם לא נכונה הטענה שכולם כמוהם כבהמות בעיני הגמרא. לדעתי אתה בוחר ללקט רק מה שנראה לך מתאים לתפיסה הגזענית שלך וגם אותו אתה מעוות כי ההשקפה האמיתי במקורות אינה של גזענות אלא או שיקולי רוח או שיקולים חומרניים של עלות ותועלת והישרדות.
אתה רואה בזה סבל (בנושא הכהנים), אבל אני רואה בזה רמת קדושה גבוהה (ואני בכלל לא כהן).

הקב"ה בחר ספציפית את אהרון ואת צאצאיו תחתיו לשמש ככהנים.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
« להגיב #19 ב- : מאי 08, 2012, 23:06:38 »
אני לא מבין בדיני כהונה אבל בתכלעס הכוהנים הם אלה שסובלים היום מכל הכללים האלה.
סובלים? בע״ה עוד מעט תבוא להקריב אצלנו קרבנות.
״אַתָּה תָקוּם תְּרַחֵם צִיּוֹן כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד.״
״כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ וְאֶת עֲפָרָהּ יְחֹנֵנוּ.״

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #20 ב- : מאי 08, 2012, 23:09:33 »
מה? השלב הבא זה לומר שהיהודים סובלים מכל האיסורים שיש להם.
רבותי! המעמד מחייב! זה מקור לגאווה ולא לקינה וסבל!

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #21 ב- : מאי 08, 2012, 23:20:13 »
הסיפור הכי בולט הוא אולי רבי יהודה הנשיא ואנטונינוס בן אסוירוס. מסופר שהם היו חברים בלב ובנפש וכי רבי הבטיח לאנטונינוס שהוא יזכה לעולם הבא. יש גם סיפור על אחד מעשרת הרוגי מלכות רבי חנניה בן תרדיון שכהועלה על המוקד, הרומאים רצו לצלות אותו לאט כדי להמיתו בייסורים, אבל התליין הרומי שלו התאבד יחד אתו בשרפה גדולה כי הוא הבטיח לו שיזכה לעולם  הבא.

ואני לא מתיימר להיות מבין גדול ביהדות. אבל עובדה היא שאני לא מכיר אף רב רציני שמזכיר בכלל את המושג גזע.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
« להגיב #22 ב- : מאי 08, 2012, 23:21:34 »
מה? השלב הבא זה לומר שהיהודים סובלים מכל האיסורים שיש להם.
רבותי! המעמד מחייב! זה מקור לגאווה ולא לקינה וסבל!
אשרינו יוסי. תגיד להם שאת החטאת שלהם אנחנו נקריב להם בע״ה.
״אַתָּה תָקוּם תְּרַחֵם צִיּוֹן כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד.״
״כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ וְאֶת עֲפָרָהּ יְחֹנֵנוּ.״

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #23 ב- : מאי 09, 2012, 00:38:38 »
הסיפור הכי בולט הוא אולי רבי יהודה הנשיא ואנטונינוס בן אסוירוס. מסופר שהם היו חברים בלב ובנפש וכי רבי הבטיח לאנטונינוס שהוא יזכה לעולם הבא. יש גם סיפור על אחד מעשרת הרוגי מלכות רבי חנניה בן תרדיון שכהועלה על המוקד, הרומאים רצו לצלות אותו לאט כדי להמיתו בייסורים, אבל התליין הרומי שלו התאבד יחד אתו בשרפה גדולה כי הוא הבטיח לו שיזכה לעולם  הבא.

ואני לא מתיימר להיות מבין גדול ביהדות. אבל עובדה היא שאני לא מכיר אף רב רציני שמזכיר בכלל את המושג גזע.
עם ישראל נבחר בזכות היותם מזרע ישראל (יעקב).
הבסיס היה גזע, אך עדיין יש לגויים את האפשרות להתגייר (אך עדיין יהיו מבחינתם מגבלות מסויימות בדורות הראשונים).

מנותק רחמים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #24 ב- : מאי 09, 2012, 00:57:08 »
מבחינה גשמית , יש לי הרבה צרות בחיים חוץ מהעניין היהודי לא יהודי .