כתב נושא: למי אתם מצביעים בבחירות ובפריימריז?  (נקרא 13227 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בעניין: למי אתם מצביעים בבחירות ובפריימריז?
« להגיב #25 ב- : מרץ 30, 2012, 18:10:05 »
אני חושב שאם החרדים יתחילו לשרת בהמוניהם בצב"ל זה יהיה גול עצמי. הם יהפכו אותו לעוד צינור למציצת כספים למגזר שלהם וימלאו אותו בג'ובניקים ברבנות הצבאית ובחיל החינוך. אה וגם הם יכפו הפרדה בין המינים ואת שאר המנהגים המשונים שלהם. בקיצור הם יתיכו את צה"ל וייצקו אותו לפי דמותם.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #26 ב- : מרץ 30, 2012, 18:22:48 »
או שהחרדים יתפקרו ויחזרו בשאלה,ההשפעה היא דו צדדית.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : מרץ 30, 2012, 18:24:02 »
אני לא רוצה שיתפקרו, רק שיהפכו ליותר עצמאיים ופחות קרציות.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #28 ב- : מרץ 30, 2012, 18:31:49 »
יש בזה משהו.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #29 ב- : מרץ 30, 2012, 19:31:02 »
אז תצביע לחבר'ה ששמים עליך פס. הם רואים בך משאב ראוי לניצול. כל התפקיד שלך זה לעבוד בשביל שהם יוכלו לקחת את הכסף שלך וכך הם יוכלו לא לעבוד וגם לשמור את הילדים שלהם חסרי כישורים וידע כדי שהם יאלצו לחיות כמו טפילים גם בדור הבא.
איזו שנאת חרדים.
איזה כסף חרדים לקחו לך? זה ערימה של קשקושים!
ניהלתי על זה ויכוח לפני זמן מה עם M4A1.
הרי לך השרשור.
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,34394.0.html
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #30 ב- : מרץ 30, 2012, 20:58:15 »
מי שגונב פה את רוב הכסף של המיסים שלך הם השרים באולימפוס והערבים...החרדים לוקחים נתח, אבל יחסית מזערי לערבים.
כמובן שצריך לשלב אותם בשוק העבודה, אבל זאת לא אשמתם, אלא אשמת הממשלה שמאפשרת דבר כזה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #31 ב- : מרץ 31, 2012, 18:25:56 »
איזו שנאת חרדים.
איזה כסף חרדים לקחו לך? זה ערימה של קשקושים!
ניהלתי על זה ויכוח לפני זמן מה עם M4A1.
הרי לך השרשור.
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,34394.0.html
אני לא שונא חרדים. מה שאמרתי זה נכון גם אם בוטה. במשפט שצוטת התייחסתי למפלגות החרדיות ולא לכל החרדים.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #32 ב- : מרץ 31, 2012, 19:52:45 »
קראתי את השרשור אולי המסקנה לשנות את הביטוח הלאומי שידאג אך ורק לקיצבאות זקנה.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק ricahuk

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • באנו חושך לגרש
« להגיב #33 ב- : מרץ 31, 2012, 19:55:38 »
אני אישית מצביע לאיחוד הלאומי - מיכאל בן ארי.
  אני יצביע למופז. אם שלי או ביבי ינצחו את מופז, אז אני עובר להתגורר בהנובר, גרמניה. אחרי שיהודי תימן עברו השפלה בארץ חטפו אותם קיפחו אותם הגיע הזמן למעומד מזרחי, התיימנים ממש עברו שואה שניה בארץ. התיימנים יחד עם חלק גדול מעדות המזרח תמיד נדפקו בארץ ונרדפו. דווקא היחס ליהודי תימן היה מעולה מערבים התיימנים. מלך תימן יש''ו שהתעלל ביהודים הודח מכסאו חי, בעוד בניו ויעציו הוצאו להורג.
« עריכה אחרונה: מרץ 31, 2012, 21:26:41 על ידי Rafoe »

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #34 ב- : מרץ 31, 2012, 23:19:28 »
אני לא שונא חרדים. מה שאמרתי זה נכון גם אם בוטה. במשפט שצוטת התייחסתי למפלגות החרדיות ולא לכל החרדים.
טענת שהם רוצים לא לעבוד ולגנוב את הכסף שלי.
אם זו המפלגה, הרי אנשי המפלגה עובדים. כמו אנשי כל מפלגה אחרת המעסיקה את צוות מפלגה. חברי הכנסת ועוזריהם עובדים מטעם המדינה.
אם אתה מדבר אל קהל המצביעים של המפלגה, הרי על זה דיברתי באותו השרשור.
וכפי שעולה מן השרשור, החרדים לא לוקחים אפילו עשר אחוז מן התדמית שמצמידים להם. החרדים לא עושקים אף אחד. הדבר היחיד שאפשר לדרוש מהם הוא שידאגו שהחלק שעובד בשחור, שיעבוד בלבן.
וכמו שהסברתי באותו השרשור, הנזק שזה עושה למדינה לא כזה גדול.
עשו מעכבר הר על מנת לנגח את אלה שהולכים בדרך הישנה של עם ישראל ומהווים תוכחה חיה לכל אלה שנטשו את דרך ישראל ומנסים לחיות בארץ ישראל בלי שום מחוייבות הנובעת מכך.

אני יצביע למופז. אם שלי או ביבי ינצחו את מופז, אז אני עובר להתגורר בהנובר, גרמניה. אחרי שיהודי תימן עברו השפלה בארץ חטפו אותם קיפחו אותם הגיע הזמן למעומד מזרחי, התיימנים ממש עברו שואה שניה בארץ. התיימנים יחד עם חלק גדול מעדות המזרח תמיד נדפקו בארץ ונרדפו. דווקא היחס ליהודי תימן היה מעולה מערבים התיימנים. מלך תימן יש''ו שהתעלל ביהודים הודח מכסאו חי, בעוד בניו ויעציו הוצאו להורג.
לבחור מועמד רק בגלל שהוא מזרחי, בלי קשר לשאלה אם הוא טוב להנהגת המדינה, זה אחד הצעדים הכי טפשיים. אתה יורה לעצמך ברגל. נראה לך שמופז יציל את המזרחיים רק בגלל שהוא כזה? נראה לך שהוא יחזיר את ילדי תימן החטופים, ימחק את ההשפלה ויבנה לכולם ארמונות מלכים ?
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
« להגיב #35 ב- : מרץ 31, 2012, 23:21:07 »
גם אני ספרדי וחושב שצריך מועמד משלנו אבל זה לא שיקול מספיק חזק כדי לזרוק את המדינה לפח בשביל זה.
״אַתָּה תָקוּם תְּרַחֵם צִיּוֹן כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד.״
״כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ וְאֶת עֲפָרָהּ יְחֹנֵנוּ.״

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #36 ב- : מרץ 31, 2012, 23:27:09 »
גם אני ספרדי וחושב שצריך מועמד משלנו אבל זה לא שיקול מספיק חזק כדי לזרוק את המדינה לפח בשביל זה.
מה ז"א "מועמד משלנו"?
זה בדיוק מה שדיברתי עליו בשרשור הזה: http://hayamin.org/forum/index.php/topic,35190.0.html

מה עם השיקול הכי חשוב - האם הוא טוב למדינה ולעם או לא?

הרב כהנא הי"ד לא היה ספרדי אך רוב בוחריו היו ספרדים.

זה באמת משנה מאיזו עדה מגיע המועמד?

קצת הגיון חברים.
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
« להגיב #37 ב- : מרץ 31, 2012, 23:35:04 »
מה ז"א "מועמד משלנו"?
זה בדיוק מה שדיברתי עליו בשרשור הזה: http://hayamin.org/forum/index.php/topic,35190.0.html

מה עם השיקול הכי חשוב - האם הוא טוב למדינה ולעם או לא?

הרב כהנא הי"ד לא היה ספרדי אך רוב בוחריו היו ספרדים.

זה באמת משנה מאיזו עדה מגיע המועמד?

קצת הגיון חברים.
נו, אני מסכים איתך ב100% לא הצלחת להבין את זה מהתגובה שלי.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #38 ב- : מרץ 31, 2012, 23:42:27 »
נו, אני מסכים איתך ב100% לא הצלחת להבין את זה מהתגובה שלי.
אני פשוט סולד ממונחים כמו "משלנו".
מבחינתי יהודי הוא "משלנו", וזה ממש לא משנה מאיפה הוא חזר.
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
« להגיב #39 ב- : מרץ 31, 2012, 23:47:46 »
אני פשוט סולד ממונחים כמו "משלנו".
מבחינתי יהודי הוא "משלנו", וזה ממש לא משנה מאיפה הוא חזר.
כולנו יהודים אבל תגיד מה שתגיד הפלו אותנו פה לרעה מהרגע הראשון.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : אפריל 01, 2012, 00:14:34 »
טענת שהם רוצים לא לעבוד ולגנוב את הכסף שלי.
אם זו המפלגה, הרי אנשי המפלגה עובדים. כמו אנשי כל מפלגה אחרת המעסיקה את צוות מפלגה. חברי הכנסת ועוזריהם עובדים מטעם המדינה.
אם אתה מדבר אל קהל המצביעים של המפלגה, הרי על זה דיברתי באותו השרשור.
וכפי שעולה מן השרשור, החרדים לא לוקחים אפילו עשר אחוז מן התדמית שמצמידים להם. החרדים לא עושקים אף אחד. הדבר היחיד שאפשר לדרוש מהם הוא שידאגו שהחלק שעובד בשחור, שיעבוד בלבן.
וכמו שהסברתי באותו השרשור, הנזק שזה עושה למדינה לא כזה גדול.
עשו מעכבר הר על מנת לנגח את אלה שהולכים בדרך הישנה של עם ישראל ומהווים תוכחה חיה לכל אלה שנטשו את דרך ישראל ומנסים לחיות בארץ ישראל בלי שום מחוייבות הנובעת מכך.
המפלגה שלהם דואגת לתקצב את מערכת החינוך החרדית ואת הישיבות מכל מיני משרדים ובכל מיני דרכים שמפלות אותם לעומת שאר התלמידים. ומה עוד- מערכת החינוך שלהם מייצרת ציבור חסר ידע וכישורים. הבנות במוסדות הנחשבים שלהם מסיימות עם מתמטיקה ברמה ששקולה ל3 יחידות, והבנים אפילו פחות. ועוד יותר גרוע עם ידע אפסי במחשבים כי אסור להם להכניס את הכלי ה"טמא" הביתה.

אני חושב שמה שהם עושים לילדים שלהם זה עוול גדול ואני מציע להם לשנות את מתכונת הלימודים אם כי אני לא חושב שצריך לכפות עליהם ללמד לימודים חילוניים כמובן. אבל ידע ריאלי ומיומנות בסיסית הכרחי שילמדו. ובכל מקרה, לא ייתכן שהתקציב שלהם לתלמיד יהיה גבוה משמעותית מהתקציב של שאר האוכלוסייה. לזה אני לא מסכים.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #41 ב- : אפריל 01, 2012, 01:45:40 »
אתה מדבר מחוסר ידע. וכמובן שלא קראת את השרשור הדובר. לכן מיותר לי לנהל את הויכוח שוב.
רק אתייחס למה שלא נאמר בשרשור, לפי רמת ההשכלה שאותה מקבלים במוסדות החרדיים.
לא יודע מאיפה אתה שואב את הידע שלך על מוסדות הלימוד החרדיים. אבל מוסדות הלימוד לבנים לא נועדו להנחיל ידע מקצועי.
מוסדות הלימוד לבנות מקנות ידע מקצועי ברמה טובה מאוד. החל מתכנות מחשבים ועד הנהלת חשבונות.
הקטע עם ידע אפסי במחשבים כל כך הזוי ולא קשור.

אני חוזר וממליץ לך לקרוא את השרשור שקישרתי אליו לעיל ובנוסף, לרכוש מעט יותר ידע על הציבור החרדי ומוסדותיו לפני שאתה יוצא חוצץ נגדו בלי שום בסיס. שהרי הבסיס שאתה מסתמך עליו, איננו קיים.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #42 ב- : אפריל 01, 2012, 13:02:21 »
אתה מדבר מחוסר ידע. וכמובן שלא קראת את השרשור הדובר. לכן מיותר לי לנהל את הויכוח שוב.
רק אתייחס למה שלא נאמר בשרשור, לפי רמת ההשכלה שאותה מקבלים במוסדות החרדיים.
לא יודע מאיפה אתה שואב את הידע שלך על מוסדות הלימוד החרדיים. אבל מוסדות הלימוד לבנים לא נועדו להנחיל ידע מקצועי.
מוסדות הלימוד לבנות מקנות ידע מקצועי ברמה טובה מאוד. החל מתכנות מחשבים ועד הנהלת חשבונות.
הקטע עם ידע אפסי במחשבים כל כך הזוי ולא קשור.

אני חוזר וממליץ לך לקרוא את השרשור שקישרתי אליו לעיל ובנוסף, לרכוש מעט יותר ידע על הציבור החרדי ומוסדותיו לפני שאתה יוצא חוצץ נגדו בלי שום בסיס. שהרי הבסיס שאתה מסתמך עליו, איננו קיים.
אני דווקא מתבסס על ידע ממקור ראשוני. הרמה הנלמדת במוסדות החינוך לבנות גם בבתי ספר הטובים של החרדים לא מתקרבת לרמה שמקובלת במגמה עיונית. אם חרדית רוצה ללמוד באוניברסיטה מקצוע כמו הנדסת חשמל, זה למרות שכל החברה וכל המערכת שהיא למדה בה מנסה למנוע את האפשרות הזאת ממנה. וכמובן שהיא צריכה ללמוד ולהשלים בגרות נורמלית. בישיבות לבנים יש ישיבות עם סטנדרטים גבוהים, אך לא נלמדים בהם  מקצועות חיוניים ברמה גבוהה אם בכלל, כולל מתמטיקה ומחשבים.

כל המערכת החרדית מתוכננת כדי לבודד ולמנוע הישגים ואפשרויות למימוש עצמי מהפרט.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #43 ב- : אפריל 01, 2012, 13:23:47 »
לא יודע מאיפה אתה שואב את הידע. שתי אחיות שלי למדו בסמינרים ויצאו עם מקצוע ביד. מי שרוצה לאחר מכן להרחיב את השכלתה ולהוסיף תארי, עושה את זה.
אף אחד לא מנסה למנוע הישגים מבני הנוער. זו גישה מוטעית לעניין.

בעוד שבכל העולם ההישגיות של הילד מתבטאת באיזה תואר הא עשה וכמה בוכטות הוא דופק בסיום הלימודים, בחברה החרדית ההישגיות קצת אחרת.
אמנם גם אצל החרדים מישהו שעשה תארים ובוכטות נקרא מוצלח. אבל זה לא העדיפות העליונה. העדיפות העליונה זה התורה, שמירת המצוות וחינוך הדור הבא שיגדל וילך בדרך העתיקה בה הלכו אבותיו.

לכן גם במוסדות הלימוד של הלימוד החרדי, המגמה הראשונית היא להוציא דור של יהודים. לאחר מכן, מי שרוצה להיות פרופסור או מליונר, שיבושם לו.
לכן בישיבות דואגים קודם כל שתלמד תורה, מוסר והלכה. סיימת ישיבה. למדת והחכמת. אתה יודע מה ה' אלוקיך רוצה ממך? אתה מוכן לחיים כיהודי? עכשיו אתה רוצה ללמוד מקצוע? בבקשה.
ויעידו על כך המוני החרדים והחרדיות שמצויים בשוק העבודה על כל ענפיו.

אז במקום להסתכל על העושק הנורא שהחברה החרדית מבצעת בילדיה, תמה נא ושאל את עצמך על העושק הנורא שמבצעת החברה החילונית בילדיה. מקנה להם מורשת מסולפת ועולם ערכים עקמומי שמוביל לאבדון.
כיצד מונעים מאותם ילדים את הבקיאות הנפלאה במסורת אבותיהם, בתורתם הנצחית ובהליכותיה של חוכמת עולם.
אילו היה לי ילד, הייתי מעדיף לגדל אותו בדרך הישנה.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
« להגיב #44 ב- : אפריל 01, 2012, 13:31:09 »
לא יודע מאיפה אתה שואב את הידע. שתי אחיות שלי למדו בסמינרים ויצאו עם מקצוע ביד. מי שרוצה לאחר מכן להרחיב את השכלתה ולהוסיף תארי, עושה את זה.
אף אחד לא מנסה למנוע הישגים מבני הנוער. זו גישה מוטעית לעניין.

בעוד שבכל העולם ההישגיות של הילד מתבטאת באיזה תואר הא עשה וכמה בוכטות הוא דופק בסיום הלימודים, בחברה החרדית ההישגיות קצת אחרת.
אמנם גם אצל החרדים מישהו שעשה תארים ובוכטות נקרא מוצלח. אבל זה לא העדיפות העליונה. העדיפות העליונה זה התורה, שמירת המצוות וחינוך הדור הבא שיגדל וילך בדרך העתיקה בה הלכו אבותיו.

לכן גם במוסדות הלימוד של הלימוד החרדי, המגמה הראשונית היא להוציא דור של יהודים. לאחר מכן, מי שרוצה להיות פרופסור או מליונר, שיבושם לו.
לכן בישיבות דואגים קודם כל שתלמד תורה, מוסר והלכה. סיימת ישיבה. למדת והחכמת. אתה יודע מה ה' אלוקיך רוצה ממך? אתה מוכן לחיים כיהודי? עכשיו אתה רוצה ללמוד מקצוע? בבקשה.
ויעידו על כך המוני החרדים והחרדיות שמצויים בשוק העבודה על כל ענפיו.

אז במקום להסתכל על העושק הנורא שהחברה החרדית מבצעת בילדיה, תמה נא ושאל את עצמך על העושק הנורא שמבצעת החברה החילונית בילדיה. מקנה להם מורשת מסולפת ועולם ערכים עקמומי שמוביל לאבדון.
כיצד מונעים מאותם ילדים את הבקיאות הנפלאה במסורת אבותיהם, בתורתם הנצחית ובהליכותיה של חוכמת עולם.
אילו היה לי ילד, הייתי מעדיף לגדל אותו בדרך הישנה.
+10 O0

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : אפריל 01, 2012, 14:09:36 »
דבריך כאילו יצאו מעלון תעמולה חרדית. אני לא דיברתי על הישגיות חומרית בלבד. דיברתי על מניעת הזדמנויות, מניעת ידע, בידוד אינטלקטואלי. וההוכחה היא הרי במציאות. בקרב חרדים מלידה לא כאלה שחזרו בתשובה, אין כמעט מהנדסים, רופאים, מדענים, חוקרים. כמה חרדיות שלמדו תכנות משתלבות רק ברובד הנמוך ביותר של בדיקת תוכנה בעבודה חלקית מותאמת לאימהות.

הדרך העתיקה ודרך האבות של היהודים היא לא החברה המעוותת שהחרדים חידשו כאן בארץ, שהם מכנים "חברת לומדים" אבל בפועל זו חברת שיפולים.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #46 ב- : אפריל 01, 2012, 20:26:57 »
לא תעמולה, כי אם הסברה. אני רואה בבירור שאתה לא יודע במה מדובר ואנ מסביר לך את ההחמצה הגדולה.
זה נכון שבקרב חרדים מלידה אין כמעט מדענים וחוקרים. אבל יש רופאים, מהנדסים, רואי חשבון, ענקי תיכנות, עורכי דין וכו'.
כל ההזדמנויות שאתה מדבר עליהם אלה הזדמנויות להשגיות חומרית. ו...הפלא ופלא. אלה מתלמידי הישיבות שהחליטו לצאת ולעבוד לאחר שעברו במסלול הישיבתי, משתלבים היטב בעבודות ובלימודים אקדמאים. לאחר שנים של אימון בניתוח אנליטי של סוגיות תלמודיות, הם מעכלים בקלות חומר לימודי.
אלה מהם שהחליטו לעשות כסף, חלקם הגדול מצליח לעשות כסף. אלה שלא עושים כסף, רובם הגדול מאחר ובחרו בחיים שיש בהם יותר תורה ופחות פרנסה.

אין פה מניעת הזדמנויות. יש פה סדר עדיפויות. החיים אינם נגמרים בגיל התיכון/ישיבה/סמינר. אפשר לאחר מכן לצאת וללמוד.
לטעון שהחרדיות שלמדו מקצוע משתלבות רק ברבדים הנמוכים, זה חטא לאמת.
מעבר לזה, גם אלה שיש להן תארים גדולים וטובים יותר, מחליטות לפעמים לעבוד בעבודה חלקית ופחות מכניסה על מנת להקדיש יותר זמן לבית ולילדים. שוב, סדר עדיפויות.
בעולם החרדי, הקריירה תמיד באה בעדיפות נמוכה יותר מאשר גידול הילדים והמשפחה. בעיקר הקריירה של האשה.

ואם תגיד שגם פה יש מניעת הזדמנויות, אתהה ואשאל. האם למנוע מן האשה את האפשרות של קריירה ולפתח משפחה בריאה וילדים מוצלחים, או שמא לפתח קריירה על מנת שהאשה לא תרגיש מקופחת וסגורה בבית, ואז תזניח את הבית והילדים... במקרה כזה היא מזניחה גם את אושרה.

החיים ידידי, מלאים בצמתים. לפעמים אתה מחמיץ פניה על מנת ללקט ולהוסיף לתרמיל. לא בהכרח שהפסדת. יש ופניה אחרת שתבוא בהמשך תוביל אותך לאותו מקום שנדמה שהחמצת. אז הרווחת כפול.

יש דרך ארוכה שהיא קצרה ויש דרך קצרה שהיא ארוכה...

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #47 ב- : אפריל 01, 2012, 21:39:02 »
אני חושב שלהתחתן בגיל 20 ואפילו לפני ואז להתחיל לייצר ילדים זה מוגזם. אבל אם הם רוצים לחיות כך אין שיעשו כך, על חשבונם.

מנותק ricahuk

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • באנו חושך לגרש
« להגיב #48 ב- : אפריל 02, 2012, 02:21:26 »
שאול מופז ועתניאל שנלר עברו ל''קדימה'' אחרי שהבינו ובצדק שלא משנה מה, ביבי נתניהו תמיד ינצח. ראיתם איזה יחס קיבל פייגלין? פייגלין  הוא הכלב של ''הליכוד'' פייגלין הוא שעיר לעזאזל של הליכוד.

מנותק מציאותי

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #49 ב- : אפריל 02, 2012, 02:27:15 »
שאול מופז ועתניאל שנלר עברו ל''קדימה'' אחרי שהבינו ובצדק שלא משנה מה, ביבי נתניהו תמיד ינצח. ראיתם איזה יחס קיבל פייגלין? פייגלין  הוא הכלב של ''הליכוד'' פייגלין הוא שעיר לעזאזל של הליכוד.

כי יש יותר מדי ערבים ושמאלנים בישראל שבוחרים בו.
הוא משרת את האינטרסים שלהם באופן מעולה.
אמרתי לפייגלין שילך עם האיחוד הלאומי, נראה מתי יפול לו האסימון.