כתב נושא: המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י  (נקרא 26735 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #25 ב- : ינואר 01, 2012, 21:57:42 »
ואז יגרם ביטול תורה, פחות תורה שתגן בעדנו...
״אַתָּה תָקוּם תְּרַחֵם צִיּוֹן כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד.״
״כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ וְאֶת עֲפָרָהּ יְחֹנֵנוּ.״

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #26 ב- : ינואר 01, 2012, 21:57:57 »
אני לא מבין איך אתם יכולים להשוות בין סטודנט לאברך. א- רוב הסטודנטים תרמו 3 שנים לצבא. ב- סטודנטים, לפחות רובם, גם עובדים תוך כדי הלימודים. ג- סטודנטים, בעזרת הידע שרכשו, כן יחזירו למדינה אם במחקר או אם במשכורות גבוהות הודות לידע שרכשו (כלומר כשישלמו מיסים).

האברכים לעומתם, לא תורמים דבר למדינה. ובקשר ללא קצבאות לאף אחד, אני מסכים איתכם! ההבדל הוא שהחרדי יצטרך לצאת לעבוד, בעוד שהסטודנט ירוויח יותר כסף כי יצטרך לשלם פחות מיסים.

rafoe ויוסף בנימין, אם הבעיה שלי היא של אנטישמיות, למה אין לי בעיה עם דתיים לאומיים? אין פה שום דבר נגד יהודים, זה נגד אוכלי חינם.

ושוב אמרתי את זה מקודם, היחידים שצריכים לקבל סיוע מהמדינה זה זקנים (במידה והם צריכים) ונכים.
אני לא הייתי זה שהציע לבטל את הקצבאות, אלא אתה הצעת את זה.

אני פשוט הצעתי שיהיה שוויון מוחלט.

http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #27 ב- : ינואר 01, 2012, 22:00:39 »
אני לא הייתי זה שהציע לבטל את הקצבאות, אלא אתה הצעת את זה.

אני פשוט הצעתי שיהיה שוויון מוחלט.

ואני מסכים איתך. אבל כשאני מציע לקחת את הכסף מהחרדים ואתם טוענים "אבל הסטודנטים מקבלים פי 4!" אני רק מראה לכם למה הסטודנטים מקבלים מה שהם מקבלים, ואף על פי זה אני בעד לבטל את הקצבאות לכולם. מה שישאיר את החרדים בלי כלום ואת הסטודנטים עם יותר כסף מהמשכורת.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #28 ב- : ינואר 01, 2012, 22:02:18 »
אני לא מבין איך אתם יכולים להשוות בין סטודנט לאברך

לפני שתי שניות כתבת שקצבאות הן הסיבה למיסים גבוהים ולאף אחד פרט לזקנים ונכים אין את הזכות לקבל אותן. אתה יכול לשחק משחקים עם מישהו אחר.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #29 ב- : ינואר 01, 2012, 22:05:19 »
לפני שתי שניות כתבת שקצבאות הן הסיבה למיסים גבוהים ולאף אחד פרט לזקנים ונכים אין את הזכות לקבל אותן. אתה יכול לשחק משחקים עם מישהו אחר.

למה התעלמת ממה שכתבתי בהמשך? קצבאות זו הסיבה למיסים גבוהים. ואף אחד פרט לנכים וזקנים לא אמור לקבל אותם. זהנכון. אבל!!!!! מה שעשיתי זה לפרט את הסיבה שסטודנטים מקבלים פי 4 מחרדים. ועשיתי השוואה בין העשייה של הסטודנטים לעשייה של האברכים. אל תהיה ילד, תקרא את הכל ותגיב לעניין.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #30 ב- : ינואר 01, 2012, 22:13:08 »
תפסיק לבלבל במוח ותפסיק לתת תירוצים. האשמת את החרדים בבעיות הכלכליות ואמרת שזה בגלל הקצבאות שהם מקבלים. אחר כך כדי לטשטש את הדמיון בינך לבין גרמניה אמרת שאם יורידו קצבאות לכולם זה יעלה את המשכורת ב-20 אחוז. עכשיו פתאום כשאלה לא חרדים שמקבלים קצבאות אלא חילונים הן כבר לא בעיה. כולם שמים לב לצביעות. הציוני עירום.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #31 ב- : ינואר 01, 2012, 22:14:14 »
ואני מסכים איתך. אבל כשאני מציע לקחת את הכסף מהחרדים ואתם טוענים "אבל הסטודנטים מקבלים פי 4!" אני רק מראה לכם למה הסטודנטים מקבלים מה שהם מקבלים, ואף על פי זה אני בעד לבטל את הקצבאות לכולם. מה שישאיר את החרדים בלי כלום ואת הסטודנטים עם יותר כסף מהמשכורת.
אתה יודע כמה מקצועות חסרי תכלית לומדים באוניברסיטה?

אתה יודע כמה מחקרים הם חסרי תועלת? (מחקרים ששופכים עליהם מליונים כל שנה)

זה לא נחשב מבחינתך לבזבוז כסף?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #32 ב- : ינואר 01, 2012, 22:22:46 »
החרדים לא אשמים בשום דבר. שנותנים חינם אנשים בד"כ לוקחים. האם זה נטל כלכלי על שאר החברה? כן. בפירוש כן. איך שלא תסתכל על זה, זה נטל. גם מובטלים זה נטל. גם הערבים שעושים 10 ילדים ומכלכלים אותם על חשבון המדינה זה נטל. כנ"ל החרדים. כנ"ל לגבי חילונים שעושים את זה. פשוט אצל אוכלוסיה מסוימת זו מגמה, גם אצל הערבים וגם אצל החרדים. על הסטודנטים עוד אפשר להתווכח, כי הם כן מחזירים אתזה לחברה. אם זה ב3 שנים צבא, אם זה בעבודה תוך כדי הלימודים או אם זה במחקרים או במשכורות גבוהות בעזרת העבודות שהשיגו כתוצאה מהלימודים. בכל מקרה ברוב המקרים הם מחזירים. עד כאן לגבי ההבדל בין סטודנט שמקבל קיצבה לבין אחד שמתעלק על החברה כשהוא מקבל קיצבה (מובטלים כרוניים, חרדים, ערבים וכ'ו)

צביעות? אני יחזור על זהעוד פעם. סטודנט ממוצע שירת בצבא, עובד תוך כדי הלימודים, ויעבוד אחרי הלימודים.

לעומת אברך, שלא עבד בשביל אגורה בחיים שלו.

מצא את ההבדלים!

אפילו כשזה המצב, אני בעד לבטל את הקצבאות! לא רק לחרדים, אלא לכולם. ואני צבוע?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #33 ב- : ינואר 01, 2012, 22:33:04 »
בכית על קיצבאות הילדים. אמרתי לך שזה אינטרס של המדינה לעודד ילודה. ובאמת דפוק שמעודדים על הדרך השרצה של מחבלים.
קיצבת זקנים או נפגעי עבודה זה כי הם שילמו כל החיים ביטוח לאומי.
חקלאים שעוזרים להם עם המלפפונים, לא יודע כמה זה נכון, אבל זה אינטרס לאומי. ככה ישראל יא אח החזקות בעולם מבחינת חקלאות. כאחד שניסה להביא את החקלאות מישראל לאפריקה, אני יכול לומר לך שלוקחים חקלאים ישראלים לכל העולם על מנת לבנות פרוייקטים חקלאיים, חממות וכו'. זה מכניס כסף למדינה ומאכיל את התושבים. יצא לך להשוות מחיר של ירקות ופירות בארץ ובמקומות אחרים ?
אז על מה הרעש? על קצבה זעומה שמקבלים אנשים שלומדים לימודי דת במוסדות דת? למה כשאחד לומד פילוסופיה או כל מדע עיוני אחר, או אפילו לומד לימודי דת באוניברסיטה, נהנה מכל הטבות הסטודנט, חופשות וכל הדברים, והאברכונים שבאמת לומדים וחופשים הרבה פחות מכל האחרים, עינך צרה במעט שניתן להם? -כי הם דתיים. כי הם לומדים את זה במקום דתי...

בסופו של דבר, הדוקטור לפילוסופיה עוסק בפילוסופיה כל חייו ולא נותן כלום למשק. כלום! אבל האברכון בסופו של דבר יוצא לעבוד ונותן למשק. אז מי עדיף ?

עוד נקודה. גם אתה כשיהיו לך ילדים תקבל קיצבת ילדים. ואם תאמר לי שהאברכון שגר בדלת ממול מקבל פי שש בגלל שיש לו יותר ילדים ממך, אני מסביר לך שזה ביטוח לאומי. שני אנשים נפצעים בעבודה. אחד יותר, הצורך שלו גדול יותר והקצבה שלו גדלה יותר. אחד פחות. הצורך שלו קטן יותר והקצבה שלו קטנה יותר.

יכול להיות שניהם השתכרו אותו דבר לפני כן ושילמו לביטוח הלאומי אותו דבר. אבל זה ביטוח לאומי. לא פק"ם בלאטה. מתחת לבלאטה שלך, מה ששמת, זה מה שתוציא. בביטוח לאומי מחלקים את זה כחלק לאומי.
יש דבר שנקרא הסתכלות מאקרו. הכלכלה נבנית כמערך כללי. ואם תסתכל רק על מה שאתה עושה, לא יצא מזה כלכלה. אז אולי אתה שילמת ביטוח לאומי וקיבלת קיצבת ילדים פחות מהאברך. אבל הילדים שלו גדלים בצורה טובה ובטוחה יותר, העם מתחזק. הם בסוף יתרמו את חלקם, הכלכלה תתחזק.
נניח שאתה ירקן, ומהכנסותיך החודשיות מתקזז כחלק מהמיסים סכום מסויים לביטוח הלאומי. אותו סכום מגיע למשפחה ברוכת ילדים מסויימת, וזה עוזר להם ללכת ולקנות ירקות בחנות שלך.
יש ערך לעובדה שהם נשארים במחזור המסחר.

לא צריך רק להסתכל על זה כמו התקשורת.. החרדים לוקחים ולוקחים ולוקחים...
הם לוקחים ממש קצת. ומה שהם לוקחים, מגיע להם. הם לא מקבלים פה יותר מכל מדינה מתוקנת. רק שנטפלים אליהם פה יותר מכל מדינה מתוקנת...
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #34 ב- : ינואר 01, 2012, 22:35:17 »
אבל אביר הקרנפים, מה הם נותנים בתמורה?!

ומה זה אינטרס לאומי לעודד ילודה? אני עושה X כסף בחודש, אני יכול להרשות 2 ילדים, סבבה, אם אני אידיוט ועושה 8, אתה לא צריך לשלם עליהם!

הסיבה שלישראל יש חקלאות חזקה, לפי מה שאני יודע, זה בגלל פיתוחים טכנולוגיים, שפותחו ע"י מדענים שלמדו, לא ע"י אברכים.  זה שסיים את התואר בפילוסופיה, אין לי מושג ממה הוא מתפרנס, כל עוד הוא מרוויח את לחמו ולא חי על חשבון החברה, שיהנה! ואם הוא כן חי על חשבון החברה, הוא מבחינתי באותה סירה יחד איתם. עלוקה כלכלית.

עוד פעם, נפצעת בעבודה? את מקבל סוג של נכות, סבבה. על האם נכים וזקנים צריכים לקבל אין לנו ויכוח!

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #35 ב- : ינואר 01, 2012, 22:54:18 »

ומה זה אינטרס לאומי לעודד ילודה? אני עושה X כסף בחודש, אני יכול להרשות 2 ילדים, סבבה, אם אני אידיוט ועושה 8, אתה לא צריך לשלם עליהם!

הסיבה שלישראל יש חקלאות חזקה, לפי מה שאני יודע, זה בגלל פיתוחים טכנולוגיים, שפותחו ע"י מדענים שלמדו, לא ע"י אברכים.  זה שסיים את התואר בפילוסופיה, אין לי מושג ממה הוא מתפרנס, כל עוד הוא מרוויח את לחמו ולא חי על חשבון החברה, שיהנה! ואם הוא כן חי על חשבון החברה, הוא מבחינתי באותה סירה יחד איתם. עלוקה כלכלית.

עוד פעם, נפצעת בעבודה? את מקבל סוג של נכות, סבבה. על האם נכים וזקנים צריכים לקבל אין לנו ויכוח!
מה הם נותנים בתמורה? אתה באמת לא יודע?

הרי איך השתמרה השפה העברית במשך 2000 שנה? מתוך זיכרון? (איך אם לא מלימוד תורה?)

איך השתמרה התרבות היהודית? איך אנו עדיין קיימים כעם?

אתה רוצה עוד דוגמאות? (כי זה יהיה ארוך)

ומה נותן אותו ד"ר לפילוסופיה שמקבל עשרות אלפי שקלים לחודש על הרצאות באוניברסיטה? (שברובם הוא בכלל מטיף לתלמידים עד כמה ישראל היא מדינה של אפרטהייד)
מה נותנים בתמורה כל אותם "מדענים חוקרים" שרק חולבים כסף מקופת המדינה במסווה של מחקרים?

אתה רוצה לדבר על חקלאות? - הרי בתורה עצמה ישנם חוקים ברורים על איסור כלאיים בין מיני ירקות ופירות (איך התפתחה החקלאות הישראלית לדעתך?)

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #36 ב- : ינואר 01, 2012, 22:59:52 »
מה הם נותנים בהווה, לא מה הם נתנו.

אשמח לדוגמאות שרלוונטיות להווה.

דבר ראשון המרצה לפילוסופיה לא מקבל עשרות אלפי שקלים. דבר שני הוא מקבל את המשכורת שלו, כי יש ביקוש למה שהוא מלמד.

אני לא יודע על איזה מדענים אתה מדבר שחולבים כספים, ואם זה קיים צריך לתקן את זה. אבל עצם המוסד עצמו הוא לא לקוי. הוא חיוני, אם צריך לעבור תיקונים שיפורים ושינויים, אולי. אני לא מכיר את המוסד לעומקו. אבל מה שבטוח זה שהעליונות הטכנולוגית של ישראל, היא לא בזכות האברכים אלא בזכות המדענים שחולבים את התקציב.

אני לא מזלזל בתורה. אני פשוט טוען שאין שום תפוקה לחברה מהאברך שיושב ולומד.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #37 ב- : ינואר 01, 2012, 23:12:33 »
מה הם נותנים בהווה, לא מה הם נתנו.

אשמח לדוגמאות שרלוונטיות להווה.

בקצב שהשפה העברית מיתדרדרת היום, אזי שאין שום מניעה שהילדים שלך ושלי ידברו מן שפה מעוותת שמורכבת מעברית ואנגלית וקצת ערבית 0ואתה יודע למה אני מתכוון).
אז הנה לך דוגמא שמה שהיה בעבר הוא מה שיהיה בעתיד.
אז אני מוכן לממן את החרדים שישמרו לי על השפה המקורית (כדי שהילדים שלי יוכלו ללמוד עברית ממי שבאמת יודע עברית).

דבר ראשון המרצה לפילוסופיה לא מקבל עשרות אלפי שקלים. דבר שני הוא מקבל את המשכורת שלו, כי יש ביקוש למה שהוא מלמד.

אני לא יודע על איזה מדענים אתה מדבר שחולבים כספים, ואם זה קיים צריך לתקן את זה. אבל עצם המוסד עצמו הוא לא לקוי. הוא חיוני, אם צריך לעבור תיקונים שיפורים ושינויים, אולי. אני לא מכיר את המוסד לעומקו. אבל מה שבטוח זה שהעליונות הטכנולוגית של ישראל, היא לא בזכות האברכים אלא בזכות המדענים שחולבים את התקציב.

אתה מקשיב למה שאתה אומר?
אם המרצה לפילוסופיה מקבל את השכר שלו כי יש ביקוש למה שהוא מלמד, אז מה נגיד על הרב שמנהל כולל? (שלזה יש ביקוש הרבה יותר)
למה הראשון צריך לקבל והשני לא? (אין לי ספק שאם נבדוק, נגלה שיש הרבה יותר אברכים מסטודנטים שלומדים פילוסופיה)

אתה באמת צריך דוגמאות למחקרים חסרי כל תועלת? (כל יום אנו מתבשרים על "מחקר" כזה או אחר שגורם לנו לצחוק)
זה לא כסף שהולך לפח?

אני לא מזלזל בתורה. אני פשוט טוען שאין שום תפוקה לחברה מהאברך שיושב ולומד.
עיין בתחילת התגובה שלי.
אני רוצה שילדיי ושאר הדור הבא יידע לדבר עברית כמו שצריך. שיידעו מה זה חגים. שיידעו מה זה יהדות.
מי ילמד אותם את זה? אתה? אני? מי?
אחת הסיבות שהציונים (ובראשם הרצל) שנאו את החרדים היו בגלל שהם ייצגו את ה"יהודי הישן" (זה שמקיים מצוות ומתפלל בעברית).
ה"יהודי החדש" היה אמור לדבר גרמנית ולפקוד את אולמות האופרה.

מי אחראי לכישלון תכניתם?
הרי ללא החרדים לא היינו מדברים עברית (במקרה ה"טוב" היינו מדברים כאן ערבית).

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #38 ב- : ינואר 01, 2012, 23:14:53 »
בזכות התפילות אנחנו כאן בטח שלא בזכות הצבא שלנו.
אומנם הייתי חייל פשוט בצבא אבל תהיה בטוח שגם חייל פשוט רואה איך הצבא מתנהל ומתפקד וקשה לי להאמין שזה מה שיאצור 22 מדינות ערב שירצו להשמיד אותנו
הכול ניסים- ביום כיפור יכלו לגמור אותנו אם לא כמה טעיות מוזרות מאוד.
בששת הימים הם רצו לתקוף קודם וביטלו ברגע האחרון.
ב-48 אני בכלל לא מדבר.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #39 ב- : ינואר 01, 2012, 23:18:14 »
בזכות התפילות אנחנו כאן בטח שלא בזכות הצבא שלנו.
אומנם הייתי חייל פשוט בצבא אבל תהיה בטוח שגם חייל פשוט רואה איך הצבא מתנהל ומתפקד וקשה לי להאמין שזה מה שיאצור 22 מדינות ערב שירצו להשמיד אותנו
הכול ניסים- ביום כיפור יכלו לגמור אותנו אם לא כמה טעיות מוזרות מאוד.
בששת הימים הם רצו לתקוף קודם וביטלו ברגע האחרון.
ב-48 אני בכלל לא מדבר.
ספר את זה לכל אלה שחושבים ש"כוחי בעוצם ידי".

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #40 ב- : ינואר 01, 2012, 23:22:20 »
ספר את זה לכל אלה שחושבים ש"כוחי בעוצם ידי".

חחחח ברור כמו המכבים שנצחנו תיוונים כי יהודה המכבי היה כזה "גורילה".
אה וגם המכבים הפשוטים היו "סוסים".
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #41 ב- : ינואר 01, 2012, 23:39:09 »
העניין הוא לא הקצבאות שחרדים מקבלים - זו שערוריה אמנם, אבל יחסית זה כסף קטן. העניין הוא שהם לא משתתפים בשוק העבודה. ישראל היא המדינה עם אחוז השתתפות בשוק העבודה - בין הנמוכים ביותר במערב. זה קורה בגלל שתי אוכלוסיות בעיתיות: ערבים וחרדים.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #42 ב- : ינואר 01, 2012, 23:42:47 »
בעניין השפות, אנחנו חיים בעידן שבו אין נתק בין צד אחד של העולם לצד השני. (הסיבה שאני למשל יודע אנגלית ברמה גבוהה, לא קשורה לבית הספר) ואין פסול בללמוד שפות רבות. בקשר לעברית, המקצוע הזה נלמד בבית הספר. וככה השפה גם תשתמר.

המרצה לפילוספיה מקבל את השכר שלו, כי מזמינים אותו להרצות, בפני מי? סטודנטים. ושכר הלימוד שלהם הוא בעצם בחלקו שכר המרצה.

אבל בגלל שהאברכים לא עובדים, מי ישלם לרב שמנהל את הכהל? אם הכהל היה לוקח כסף כדי ללמד, זה היה מאלץ את האברכים לעבוד. (אלא אם כן עכשיו כבר התורה פחות חשובה להם והם לא חייבים ללמוד תורה)

הרבה מחקרים הם אידיוטיים? אולי אתה צודק. אבל בוא נהיה רציניים, ישראל מעצמה טכנולוגית לא סתם, אלא תודות לפיתוחים האלה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #43 ב- : ינואר 02, 2012, 13:07:11 »

מה הם נותנים בתמורה? כתבתי לך מליון פעם שבסוף רוב האברכים צריכים לצאת לשוק העבודה כי אי אפשר להחזיק משפחה על התרי זוזי שאתה והתקשורת כל כך מרעישים עליהם. ההצטרפות שלהם לשוק העבודה והילדים שלהם בסופו של דבר גם יצטרפו לשוק העבודה, זו התרומה שלהם.

א. אתה לא משלם עליהם. אתה משלם מיסים שחלק זעיר מתוכם הולך לסיוע זעיר. אם שילמת ביטוח לאומי 300 שקל, עדיין לא שילמת מספיק כדי לכסות את מה שהביטוח לאומי משלם לך על ילד אחד שלך. שאם אני זוכר נכון, זה 334. מי שגידל ילד יודע שזה כלום. אז לומר שאתה משלם על הילדים של הדוס, זה אווילי, לא מחושבן ותלוש מן המציאות.
ב. כן. יש אינטרס למדינה לעודד ילודה. אתה אולי לא רוצה לגדל עשרה ילדים מכל מיני שיקולים. אבל המדינה צריכה שמישהו ילד ילדים. אפילו בן גוריון ידע את זה ונתן בשעתו פרס כספי לאשה שילדה את הילד העשרים שלה או משהו כזה.
אנחנו חיים במדינה קטנה ומוקפת אוייבים. דמוגרפיה חיובית של יהודים עוזרת לנו. זה שהערבושים נכנסו לחישוב של דמוגרפיה חיובית זה אחד ממאפייני הסרטן במדינה הז. אבל עקרונית, ריבוי ילודה של יהודים זה אינטרס לאומי.

אתה שוכח שהזכרתי את החקלאות כי התבכיינת על סיוע לחקלאים. לא הזכרתי את החקלאות בקשר לאברכים. אין צורך לעשות סלט. התלוננת שחקלאים מקבלים סיוע. אמרתי שסיוע לחקלאות זה אינטרס לאומי.

אותו דוקטור לפילוסופיה בדרך כלל חי מתקציבים אקדמיים. במבט צר וקטן זה נראה כאילו הוא עלוקה. אבל החברה צריכה לממן היסטוריונים ופילוסופים. אם נהיה חברה של מוסכניקים, נהיה בסוף כמו הערבושים.
כמו שבגמרא כתוב שעיר זה ישוב מספיק גדול שיכול להחזיק עשרה בטלנים. מה זה עשרה בטלנים? עשרה אנשים שיושבים ולומדים תורה והציבור מפרנס אותם. עשרה בטלנים? עלוקות! פרזיטים! עושקי הקופה הציבורית!
אלא מה? כל ציבור שרוצה שתהיה בו השכלה צריך לממן מלומדים שתפקידם ללמד את הציבור, להגדיל ולשמר ידע. גם ידע עיוני. זה דבר בסיסי שכל אחד צריך להבין. אם אתה חושב שצריך ללמד היסטוריה בבית הספר, מן הסתם צריך להחזיק מלומדים להיסטוריה שיכולים ללמד את המלומדים שמלמדים בבתי הספר ולהגיע לידע גבוה יותר בהיסטוריה על מנת לכתוב ספרי היסטוריה ולפתח את הנושא.
ויותר ממה שלומדים היסטוריה, שוב שיהיו אנשים שידעו את המקורות והחוכמה העתיקה של העם שלנו, שכל העולם במשך ההיסטוריה העתיק וחקר את חוכמת היהודים העתיקה. ורק פה במדינה יש כמה קטני מוח שחושבים שהיסטוריה של סינים זה חשוב יותר מהתורה של היהודים...
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #44 ב- : ינואר 02, 2012, 13:57:11 »
לא כולם יוצאים לשוק העבודה. ואם הם עובדים אז כל הכבוד להם, אין סיבה שיקבלו קצבאות.

זה לא משנה כמה הם לוקחים ממני זה עניין עקרוני. אם אני עושה 2000 שקל או 75 אלף שקל בחודש, אין שום סיבה שחלק מהמשכורת שלי שאני עובד בשבילה, ילך לאחרים. אם אני רואה לנכון, אני יתרום.

במדינה שבה אין ערבים, אין סיבה שישלמו ליהודים כדי להוליד ילדים.

מי שעושה סלט זה אתה. הסיבסוד של החקלאים לא קשור לעליונות הטכנולוגית שיש לחקלאות הישראלית.

עוד פעם, כמו שלוקחים את הטובים ביותר בתחומים כמו ספורט מדע וכ'ו והמדינה נהיית סוג של ספונסר, אין לי בעיה עם זה, זה אפילו נכון לעשות! אבל לא כל אחד שמניח תפילין צריך לחיות על חשבון המדינה. קח את ה1000 הכי מוכשרים, אלה שמיועדים להיות המנהיגים הדתיים הבאים של העם, ותממן אותם לא ב600 שקל בחודש, אלא ב6000!

אני לא חזק בגמרא כמו שבטח כבר הבנת, אז אני יתן לך לענות על זה. עשרה בטלנים על עיר בת כמה נפשות?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #45 ב- : ינואר 02, 2012, 17:15:21 »
אז הנקודה היא שהם לא מקבלים קיצבאות כי הם עובדים אלא כי יש להם ילדים. והסברתי לך שיש אינטרס לאומי בילודה.
לא משלמים ליהודים להוליד ילדים, נותנים סיוע סמלי לאלה שיש להם ילדים.  חלק מהמשכורת שאתה עובד בשבילה הולך לתשלום מיסים.
המיסים נועדו לתשלומי דברים שהם אינטרס לאומי. כמו צבא, תחזוקת משטר, תשתיות, השכלה וחינוך...
חלק מן התקציב הולך לשיקום אסירים. תבכה לי שחלק מהמשכורת שאתה עובד ליה הולך בשביל אנשים שגנבו או רצחו או אנסו. אבל זה אינטרס לאומי לשקם את האנשים האלה שיחזרו למעגל החברה הנורמלית ולא יחזרו לפשיעה.
גם במדינה שבה אין ערבים, יש ערבושים מסביב ומדינות שונות. יש אינטרס שלא נהיה מדינה בעלת רבע תושב ורבע.

אני לא עושה סלט. אתה מפיל את זה עלי בלי קשר.
אמרתי שחקלאות זה אינטרס לאומי. אז אמרת שהמדינה תשקיע בפיתוח חקלאי ולא באברכים. האברכים לא קשורים לנושא. כי בנושא הזה התלוננת שהמדינה תומכת בחקלאים.
ובקשר למה שענית.
זה שמדענים ישקיעו בפיתוח טכנולוגי בלי אגרונומים וחקלאים בשטח שיישמו את זה, לא יציב אותנו במקום של חקלאות מעשי.

בספורט אולי לוקחים את הטובים ביותר כי זה עסק תחרותי. להשקיע באלה שמגיעים אחרון בתחרות, כל ילד מבין למה זה דפוק. אבל אתה לא יכול להגביל את הלימודים במגמות של היסטוריה, פילוסופיה ולימודי דת למספר מסויים.
יש אינטרס לאומי לפתח את ההשכלה, גם בתחומים עיוניים. וזה פתוח לכל.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #46 ב- : ינואר 02, 2012, 17:59:03 »
צבא משטרה ותשתיות משמשים את כולם. אי אפשר לספק הגנה סלקטיבית. כן חלק מהמשכורת הולך לתשלום מיסים והמיסים אמורים לשרת את כלל אזרחי המדינה. לא ללכת ישירות לכיס של אוכלוסיה שלמה רק על עצם היותם קיימים. במיוחד שאין תפוקה לכסף הזה!

חקלאות זה עסק. אני בטוח שהחקלאים לא קמים בבוקר נאמנים יותר למדינה מאשר נהג מונית או מורה. אם נהג מונית לא עושה כמות מסוימת של נסיעות, הוא לא יעבור את החודש. אם החקלאי לא ימכור כמות מסוימת, המדינה תגבה אותו. על זה דיברתי.

הכל צריך להיות במידה. וצריכה להיות כמות מקסימלית והיא לא צריכה להיות גדולה. בדיוק כמו שלא מממנים כל כדורגלן בשכונה, ככה לא צריך לממן כל אברך. מה קורה אם מחר עוד חצי מליון איש חוזרים בתשובה? עוד חצי מליון איש יקבלו קיצבאות? נראה לך הגיוני? זה חצי מליון איש שלא יעבדו ועדיין יקבלו כסף, איך הכלכלה תראה?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #47 ב- : ינואר 03, 2012, 00:42:33 »
אתה מתעלם מטיעונים שנאמרו. אם לא הגבת על הטיעונים שלי, לא הפרכת אותם.
בארה"ב הממשלה מסייעת לתעשיית הרכב שנקלעה לקשיים במשבר הרכב. למה? כי זה אינטרס לאומי. זה ענף גדול שמחזיק חלק מהכלכלה. למרות שזה עסק.
חלקאות זה לא סתם עסק. זה מחזיק חלק מהכלכלה וגם את העובדה שהמדינה מסוגלת להאכיל את עצמה. זה נכס גדול.

ושוב אתה חוזר על המשפט התלוש מן המציאות והמקומם כאילו מיסים הולכים ישירות לכיס של אוכלוסיה שלמה. מה הולך לכיס של אוכלוסיה שלמה? כמה אברכים שמקבלים חלק ממש זעום מהמיסים? קיצבת ילדים שכל ילד מקבל? גם ילדים של אנשים שאינם אברכים? מה הקשקושים האלה?
הסברתי לך שילודה זה אינטרס לאומי. לא יכולת לסתור את זה.
הסברתי לך שידע עיוני ומורשת זה אינטרס לאומי.
הסברתי לך שכל החצי מליון שאתה מדבר עליהם לא קיימים. הרוב נמצאים בשוק העבודה.
הסברתי לךגם את ההבדל בין ענף הספורט שהוא ענף תחרותי שבו ההשקעה בלוזרים היא שגויה, לבין ענף שאינו תחרותי, שממילא ניגש אליו ציבור מצומצם, ענף שמשכיל את השרויים בו ולכן אין עניין להגביל אותו כי העלות שלו נמוכה יחסית.
באלון מזרחי, אידיוט אחד שאין עוררין על טפשותו וחוסר השכלתו, השקיעו במהלך הקריירה שלו מבחינת תקציבים, מה שלא השקיעו באלף אברכים. אז חאלס להתבכיין בלי קשר ולהתעלם מטיעונים מחוסר תשובה.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #48 ב- : ינואר 03, 2012, 07:21:59 »
הגבתי לך במדויק על כל אחד ואחד מהם, אעשה זאת שוב באופן מוסדר כדי שלא תתבלבל.

הסיבה שבארה"ב הממשלה מצילה עסקים מסוימים זהבגלל שהם גדולים מדי בכדי לקרוס. כלומר אם יקרסו, האבטלה תהיה כל כך גדולה שאין להם ברירה. זה לא המצב באף אחד מהתחומים בארץ (בטח לא בחקלאות).

"כמה אברכים שמקבלים חלק ממש זעום" זה לא כמה אברכים, זה אוסף של עלוקות שהאברכים הם חלק בלתי נפרד ממנו.

ילודה זה אינטרס לאומי רק כשמתחרים בתוך המדינה עם הערבים, ברגע שמעיפים את הערבים זה לא רלוונטי.

אם הרוב נצאים בשוק העבודה, הם לא צריכים קיצבה.

בעניין של מילגות לימודים או ספורט או ואטאוור, מי שיש לו הישגים יוצאי דופן, צריך לקבל מילגה ולהתעמק בתחום שלו ללא הפרעה. מי שלא, שישלם על לימודיו בעצמו בעזרת עבודה.
עכשיו אני ישאל אותך על סמך המשפט שהבאת מהגמרה, כמה זה 10 בטלנים במדינה בת 7 מליון?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #49 ב- : ינואר 03, 2012, 14:00:40 »
אתה בטוח בקשר למצב הכלכלה בארץ? וכבר ציינתי שהערך של החקלאות הוא לא רק בתעסוקה אלא גם ביכולת של המדינה להאכיל את עצמה ולא להיות תלויה ביבוא.

אוסף של עלוקות? כמה אברכים יש, אנשים שכל מה שהם עושים זה לשבת וללמוד? מתוך הציבור החרדי שמונה יותר ממליון נפש...
החישוב הוא פשוט. ג' שהיא מפלגה של חרדים חרדים, דוסים לגמרי, חסידים וכו' ברובם אשכנזים. ג, לקחה בבחירות האחרונות בערך 5 אחוז מציבור המצביעים. תוסיף לה את המצביעים החרדים של ש"ס, קיבלת בערך 10. עוד אחוז או שניים מאחוזי ההצבעה הם של חרדים שמצביעים למפלגות ימין אחרות. אולי אפילו יותר.
ב 13 ביוני התפרסם בעיתון כלכליסט ש11,000 אברכים עומדים בקריטריונים לקבלת הבטחת הכנסה. שזה כמה מאות שקלים.
ל11 אלף אברכים יש 11 אלף נשים.
סה"כ 22,000. נוסיף עוד אברכים שלא עומדים בקריטריונים, תגיע ל12,000 בקושי, שזה 24,000 בעלי זכות בחירה.
אם תתרגם את זה למונחים מעשיים, אילו מפלגה של אברכים ונשותיהם הייתה רצה לכנסת, היו מספיק קולות בקושי לחצי מנדט מתוך 16 מנדטים שיש למפלגות החרדיות, שכמו שהסברתי לעיל, הכוח המעשי של הציבר החרדי הוא בערך 12 מנדטים. אולי קצת יותר. מה שאומר שהאברכים מהווים בערך 4 אחוז מסך בעלי זכות ההצבעה החרדים. וכשאני מדבר על חרדים אני מדבר על חרדים שחורים. לא סרוגים, ד"לים, מזרוחניקעס וכו'.

מסכת מגילה אומרת שפחות מעשרה בטלנים בבית הכנסת זה כפר. נניח שעיירה זה מתחיל להיות החל ממאה או מאתיים משפחות ? מה שאומר שאחוז הבטלנים (אנשים שלומדים כל היום והציבור מפרנס אותם) שעליו דיברה הגמרא היה בין 5 ל10 אחוז.

צא ולמד.
בציבור החרדי, אני אפילו לא מדבר על הציבור הכללי. רק בציבור החרדי יש פחות משניים וחצי אחוזים של אברכים שתורתם אומנותם (הרי האשה עובדת). בציבור הכללי זה 0.2 אחוז. האחוזים לא נמדדים על פי מספר הנפשות אלא על פי מספר הבוגרים בגיל העבודה. את אותם האברכים הציבור לא מפרנס. המדינה נותנת להם קיצבה זעומה שלא הייתה מפרנסת חצי מצרכיו של האברך אפילו היה חי לבדו בלא אשה וילדים. הציבור שמעריך את לימוד התורה תורם עוד קצת. אבל רוב עול פרנסת האברך נופל עליו ועל אשתו. לכן רובם בסופו של דבר יוצאים למעגל העבודה.

עכשיו זה יותר ברור?

עכשיו לאחר ששטחתי בפניך את הנתונים, אמור לי, האם המדינה לא יכולה להשקיע את המעט שהיא משקיעה בפלח האוכלוסיה הקטנטן הזה שעוסק במדעי הרוח העתיקים של עם ישראל? אפילו לא מממנים אותו. קצת סיוע. זה הכל.

כפי שהסברתי לך, הילודה היא אינטרס לאומי גם ללא הערבושים. נניח שמדינת ישראל נקיה מפולשים כושים/סלאבים/אסייאתיים/ערבושים. מדינת ישראל עדיין מוקפת בהמון של מדינות עוינות. ככל שמספר התושבים האמיתיים עולה, האפשרות שלנו למגן את הגבולות שלנו גדולה יותר.
כיצד?
אם הגבולות שלנו הם באורך מאה מטר (לדוגמה!), ויש לנו מאה תושבים, יש לנו חמישה חיילים שמתוכם אחד או שניים קרביים ויש לנו עוד עשרה חיילי מילואים שמתוכם שניים או שלושה קרביים. יש לנו חייל להגן על כל חמישים מטר ללא מילואים, וחייל להגן על כל 20 מטר עם המילואים. העומס של תקצוב הבטחון על מאה התושבים כבד.
אם באותם הגבולות יש מאתיים תושבים, הכלכלה היא כלכלה כפולה בגודלה ויכולה לשאת יותר בקלות צבא שגדול יותר בחצי (במקום כפול).

מקווה שלא סיבכתי אותך עם כל המתמטיקה בעניין הילודה והאברכים.

גם אם הרוב נמצאים בשוק העבודה, לא כולם משתכרים כדי מותרות עד היכולת לבוז לקיצבת הילדים הקטנה. זה יכול להיות מה שיעזור להורים קשי יום לקנות לילד עוד כמה זוגות מכנסיים לחורף בשביל הילד, אולי ספרי לימוד...
יש זוגות של אנשים ששניהם עובדים ועדיין קשה להם להביא לחם לפי הטף. וזה לא כי הם מתבטלים, הם עובדים קשה. אבל בעבודת כפיים לא עושים מליונים. ועבודת כפיים היא חלק מהשוק.

מקווה שהבהרתי יותר את התמונה.

צבא יהושע עוד יחזור!