כתב נושא: מאיר דגן לא מסוגל לסגור את הפה  (נקרא 1273 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
מאיר דגן לא מסוגל לסגור את הפה
« ב- : דצמבר 01, 2011, 23:59:03 »
ראש המוסד הקודם מתנהג כמו סוכן יח"צ של האייתוללה חמנאי.

ציטוט
אש המוסד לשעבר מאיר דגן אינו עושה כל מאמץ להסתיר את חששותיו ממדיניותו של הצמד בנימין נתניהו ואהוד ברק. היום, בראיון לאילנה דיין בתוכנית "עובדה", תקף את דבריו של ברק בחודש שעבר כאילו נותר לישראל חלון זמנים בן פחות משנה לפעולה צבאית לעצירת הגרעין. "אני מאוד מוטרד", אמר. "מה שאני מבין (מדברי ברק. ע"ה) הוא שמדינת ישראל חייבת לפעול בטווח הזמן הזה. אני לא שותף להערכה הזו". "לא שר הביטחון, לא ראש הממשלה ולא שר האוצר ימנעו ממני להביע את דעתי. אנחנו לא חיים במדינה לא דמוקרטית", הוסיף.

דגן הביע דאגה מטעויות אפשריות של ההנהגה בישראל והסביר כי אם תסתמן החלטה לתקוף באיראן, עליו להיות "מתריע בשער לפני שיקרה אסון". תקיפה יזומה כעת, טען, תהיה כניסה "בעיניים פקוחות למלחמה אזורית. זה מתחייב רק כשאנחנו מותקפים או כשהחרב מתחילה לחתוך בבשר החי".

איראן תגיב בירי טילים וכמוה גם חיזבאללה, חמאס "ולאור מצבה הבעייתי של סוריה, צריך להניח שיש סיכוי סביר שהסורים יצטרפו", כדי להסיט את תשומת הלב מהמהומות נגד המשטר. "אני לא יודע להתנבא על כמות ההרוגים במתקפה כזו", עקץ את ברק. "אני חייב להניח שרמת ההרס, שיתוק החיים הנורמליים, המחירים שייגבו מאתנו בחיי אדם יהיו יותר גבוהים".

הוא מנה את ההבדלים בין תקיפת הכור הגרעיני הסורי, המיוחסת לישראל, לפי פרסומים זרים, לתקיפה אפשרית באיראן: ליוזמי ההפצצה "מותר היה להניח מראש שבשאר אסד לא יגיב". במקרה האיראני, אמר, האלטרנטיבה הצבאית הישראלית חייבת להיות ברירה אחרונה בלבד. ראש המוסד לשעבר חלק על קביעתה של דיין שפצצה גרעינית בידי איראן תהיה "שואה" לישראל. איראן, הוסיף דגן, היא מדינה "מתוחכמת, שפועלת באופן רציונלי".

הערכתו, אם תיפול ההחלטה אצל האייתוללות בטהראן בדבר ייצור נשק גרעיני, ידע המודיעין המערבי על כך בזמן ואיראן רק תעמיק את הסתבכותה עם הקהילה הבינלאומית. דברים דומים אמר השבוע גם ראש אמ"ן לשעבר, האלוף (מיל') עמוס ידלין.

בתשובה על "שאלתה התיאורטית" של אילנה דיין לגבי התקלות בחיסול מבחוח, ענה דגן: "יש בישראל נטיה לאוברדרמטיזציה של מצבים. יש אצלנו ועדות חקירה על כל דבר קטן. כל אחד מתכונן לוועדת החקירה הבאה...אני אשאל אותך שאלה - יש לדובאי מישהו עצור? האם שמעת על מישהו שנעצר כתוצאה מחשיפת התמונות האלה?

"... במציאות שבה אתה פועל בתנאים שמשתנים כל הזמן זה לא ריאלי להגיע למצב של אפס תקלות...במקרים שחשבתי שהאחריות יוצרת בעיה למדינת ישראל הצעתי לסיים את תפקידי".
http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1581218

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #1 ב- : דצמבר 02, 2011, 06:40:10 »
בס"ד
לדעתי הוא טועה באמרותיו אבל הוא רק מפחד מהצמד חמד ביבי וברק שתי הטמבלים בזה אפשר להבין אותו
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
« להגיב #2 ב- : דצמבר 02, 2011, 07:20:13 »
אפילו אילנה דיין יש"ו מודה שאירן גרעינית תהיה שואה 2. והוא כמובן "חולק" עליה.

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #3 ב- : דצמבר 08, 2011, 23:11:16 »
זה לא שאילנה דיין היא כזו סמכות לקבוע מה מידת הסכנה. בזה הוא מוסמך פי מאה ממנה. הבעיה שכולם משתפים בזה דעות פוליטיות.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!