כתב נושא: איזה רב הכשיר את עסקת שליט ושחרור אלף רוצחים, בניגוד לדעת ההלכה? - לא מפתיע!  (נקרא 14084 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
איזה רב הכשיר את עסקת שליט ושחרור אלף רוצחי&#
« להגיב #50 ב- : אוקטובר 21, 2011, 03:13:57 »
בס"ד
נכון במקום שיש חילול השם אין חולקין כבוד לרב זה בכלל לא אומר שמותר לבזות אותו
יש ברמב"ם את ההגדרות לתלמיד חכם. אני לא חושב שהרבובדיה הנכבד שלך עומד בהן. אם היה עומד בהן, הייתי סותם את הפה.
אגב.. ראית את משה רבינו או את אביי ורבא שאתה מחזיק כל כך ממה שהם אמרו ?
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #51 ב- : אוקטובר 21, 2011, 07:57:36 »
יש הבדל בסוג חילול ה' שרב עושה..
רב שמחלל את ה' אם הוא גונב או לוקח שוחד וכ"ו.. זה חילול ה' במובן הרגיל ואז אין חולקים לו כבוד.
אבל "רב" שמעז לפגוע בעם ישראל בפסיקות שמסכנות חיי יהודים, מעבר לחילול ה' יש לו גם דין רודף
ומובן שאדם שיש לו דין רודף, אז להשפיל אותו (כלשונך) זה אפילו לא מותר, זה הכרחי ומתבקש.

וסתם נקודה למחשבה.. למה אני מבזה אותו? האם לא נכון יותר להגיד שהוא מבזה את עצמו בזה שהוא הולך נגד העם שלו?

בס"ד
זה כל הקטע שהוא לא לוקח שום שוחד זה כבר המצאות שלך ושל התשקורת שמנסה לסכסך בין יהודים לבין תלמיד חכם
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #52 ב- : אוקטובר 21, 2011, 08:00:38 »
יש ברמב"ם את ההגדרות לתלמיד חכם. אני לא חושב שהרבובדיה הנכבד שלך עומד בהן. אם היה עומד בהן, הייתי סותם את הפה.
אגב.. ראית את משה רבינו או את אביי ורבא שאתה מחזיק כל כך ממה שהם אמרו ?
בס"ד
מה שאמרו משה רבינו ואביי זה משהו כתב הסטייפלער לא כתב את זה  בשום אגרת את מה שהמצאת שהוא כתב על הרב יוסף אם באמת הרב קנייבסקי היה רואה בזה אמת או צורך הוא היה כותב
הרב יוסף כן עומד בהגדרות האלה שהרי אם לא תלמידי חכמים אחרים היו מבזים אותו ועובדה שאף אחד לא מבזה אותו רק מכבדים אותו אנשים מכל העולם כולו מי שמבזה אותו זה רק מנגיעות אישיות

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יש בעולם החרדי מנהג מגונה להעמיד בראש המחנה שלהם רב ישיש, להקיף אותו בחצר שמבודדת אותו מהעולם, ולשחרר בשמו פסיקות וצווים בכל נושא שבעולם. אני משתדל מאוד לא לגנות את הרבנים אבל את החצרות שלהם אני כן מגנה.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
יש בעולם החרדי מנהג מגונה להעמיד בראש המחנה שלהם רב ישיש, להקיף אותו בחצר שמבודדת אותו מהעולם, ולשחרר בשמו פסיקות וצווים בכל נושא שבעולם. אני משתדל מאוד לא לגנות את הרבנים אבל את החצרות שלהם אני כן מגנה.
בס"ד
בזה אני מסכים איתך יש הרבה עסקנים אינטרסנטים שמה שמעניין אותם זה כסף והם נדבקים לרב שהוא נחשב גדול ומתיידדים איתו ומציגים לפניו תמונת מצב מעוות כך שיהיה ברור להם שהוא יםסוק לטובתם וכך גם להם יהיו רווחים מהפסקים האלה

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד
בזה אני מסכים איתך יש הרבה עסקנים אינטרסנטים שמה שמעניין אותם זה כסף והם נדבקים לרב שהוא נחשב גדול ומתיידדים איתו ומציגים לפניו תמונת מצב מעוות כך שיהיה ברור להם שהוא יםסוק לטובתם וכך גם להם יהיו רווחים מהפסקים האלה
זה לא שניתן לפתור רב כזה מכל אחריות אלא אם הוא כבר ממש סנילי. הוא לא צריך להסכים שדבר כזה ילך סביבו ושאנשים ידברו בשמו או שהוא "יפסוק" לפי מידע מסונתז שמגישים לו האנשים סביבו בבלעדיות.

על הרב אלישיב אמרו שהוא הכריז שחל דין רודף על משחיתי המסגד בטובא זנגרייה. הרב אלישיב הוא בן 101 ועטוף בחצר שמפרידה בינו ובין העולם. הוא אפילו לא יודע עדיין שבתו בת שבע קנייבסקי הלכה לעולמה בתחילת החג כי חוששים לספר לו על כך בגלל מצבו הבריאותי העדין. אז אני מאחל לו שיהיה בריא ויעמוד בבשורה המרה אבל איך ייתכן שישיש כזה שבאין לו בכלל נגישות למקור מידע אמין ומלא יפסוק בעניין אקטואלי כזה ? במקרה שלו אני חושב שסתם אנשים מדברים בשמו ושהוא לא פסק שום דבר. הרב עובדיה יוסף כנראה יותר מצוי בעניינים אבל עדיין כנראה שהוא יודע מה שקורה בעולם רק לפי מה שלוחשים באי ביתו על אזנו. אפשר לראות בו מנהיג רוחני אבל בשום אופן לא ניתן לקבל מנהיג מדיני שתהליך קבלת ההחלטות שלו מבוסס על לחישות באוזן.

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
מדובר באדם שלמד תורה כ-80 שנה.
הוא נבחר להיות הרב הראשי הספרדי והחזיק בתפקיד י' שנים.
אין כאן אף אחד בפורום שיכול להגיע לדרגה של הרב הגאון!
הוא אחד מתוך מעט אנשים גדולים מדורות קודמים.
כך מדברים על אדם שמסיט גזרות מעם ישראל?
מה השלב הבא להגיד שמשה רבינו היה חס וחלילה טיפש או בוגד?
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
הרבובדיה הוא רב מטעם. אתה יכול לומר שמבודדים את הרב אליישיב מהעולם. גם את ר' חיים קנייבסקי. אני מסכים עם זה. הרבובדיה מאוד מעורה בעניינים. ואת מה שהוא אומר ושומע, אנשים מקבלים בשידור חי לכל העולם.
הרבובדיה אוהב ליצור פרבוקציות ולחלל שם שמים בהתבטאויות בובמסטיות. הרבובדיה מבזה את התורה שהוא למד ושאנשים הולכים אחריו בגללה, בהתנהגות של ערס מהשוק. תלמיד חכם מתנהג במתינות. דברי חכמים בנחת נשמעים.

ג'ו לובר. אל תאמר שהמצאתי דברים. למטה מכבודי לשקר. אני מוסר כהווייתם דברים שנאמרו לי. גם אביי ורבא לא העלו בעצמם את דבריהם על הכתב. רבינא ורב אשי העלו על הכתב את כל דברי הגמרא. כל עם ישראל סומך על דבריהם ולומד במשך אלף וחמש מאות שנה את חוכמתם של התנאים והאמוראים לפי המסורת שהקנו לנו אותם אנשים קדושים.
אני בטוח שבסביבתך יש כמה אנשים מהימנים שאם יאמרו לך כך או אחרת, תאמין להם בגלל שהם לא נוהגים להפיץ שמועות או להמציא דברים. אם אדם כזה אומר דבר בשם רב גדול, אדם שלא עוסק בפוליטיקה ואין לו מזה שום רווח אישי, אני מאמין לו.

שלמה. הרבובדיה היה רב ראשי במשך 10 שנים. נכון. אבל רב ראשי זה לא רבותא. ההיפך. זו עילה לפסול. זה רב מטעם. אתה אומר שהוא לא מקבל וחד? אז מה פתאום ש"ס יושבת בממשלות הכי גרועות ומשתפת פעולה עם המעשים הכי נפשעים על מנת לקבל כסף והטבות ממשלתיות?
יש לך אנשים, רבנים, אדמורים, צדיקים קדושים שיצקו מים על ידיהם של תלמידי חכמים. אנשים שלא הנהיגו ולא פסקו בעצמם רק לאחר עשרות שנים שלמדו ושימשו את רבותיהם.
זה לא דבר שאני יכול לומר על מי שברח מהרב שלו כדי להיות רב מטעם.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #58 ב- : אוקטובר 22, 2011, 19:32:25 »
בס"ד
נכון במקום שיש חילול השם אין חולקין כבוד לרב זה בכלל לא אומר שמותר לבזות אותו

התואר רב הוא תואר כבוד. ואני לא חולקת כבוד ל"רבנים" כאלה.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #59 ב- : אוקטובר 22, 2011, 19:34:16 »
התואר רב הוא תואר כבוד. ואני לא חולקת כבוד ל"רבנים" כאלה.
בס"ד
אסור לבזות אותם ולקלל אותם