כתב נושא: "רבנים" רשעים: שומרי משפט - רבנים למען "זכויות אדם"  (נקרא 859 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק MaorJudah

  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הודעות: 3550
שומרי משפט הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום כמאה חברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.

שומרי משפט אינו ארגון פוליטי מפלגתי.

שומרי משפט הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי.

שומרי משפט משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים.

שומרי משפט פועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם.

שומרי משפט פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהם של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלשתינאים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימאלית. מאז ייסודו, השתתפו אלפי מתנדבים במאות פעילויות של עשיית צדק במדינה ובחברה.

עבודת שומרי משפט מבטאת את תפיסת חבריו לפיה כיהודים אנו מחויבים להתריע על כל עוול הנגרם לכל אדם בשאר הוא, תפיסה המבוססת על האמונה שהאדם נברא בצלם אלוהים. אנו מאמינים כי עלינו מוטלת החובה להביא לידיעת הציבור בישראל כל הפרה של זכויות אדם, וכי תפקידנו להפעיל לחץ על מוסדות המדינה כדי שיתקנו עוולות אלו.

אנחנו בשומרי משפט שואבים את סמכותנו משני מקורות עיקריים – מן התרבות היהודית ההומניסטית ומן האמנות הבין-לאומיות לזכויות האדם. לצד המאמץ למנוע הפרות של זכויות האדם, שומרי משפט מביא אל השיח הציבורי בישראל הבנה מקורית והומניסטית של המקורות היהודיים. בתקופה שבה הקריאה הלאומנית והבדלנית של המסורת היהודית נשמעת ברמה, שומרי משפט נותן ביטוי לאחריות היהודית המסורתית לשלומם ולרווחתם של הזר, השונה והחלש. הגר, האלמנה והיתום.

שומרי משפט זוכה לתמיכתם של ארגונים רבניים קונסרבטיביים, רפורמיים ורקונסטרוקציוניסטיים בצפון אמריקה ובבריטניה.


http://rhr.org.il/heb/?page_id=2מנותק Rafoe

  • מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • הודעות: 11045
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
"רבנים" רשעים: שומרי משפט - רבנים למען "זכויות אדם"
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 11, 2011, 18:31:20 »
אני עדיין מתקשה להבין איך רב אורתודוקסי (לכאורה), שיודע את ההלכה לגבי גויים ועבודה זרה בארץ ישראל, מצטרף לארגונים אנטי יהודיים כגון אלה.
צריך סוג מיוחד ביותר של מחלת נפש כדי לתת יד לחטאים מהסוג הזה.

על הרפורמים ושאר הרעות אני בכלל לא מדבר (במקרה הטוב מדובר בנוצרים שיש להם שורשים יהודיים).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!