כתב נושא: על לאומנות חילונית  (נקרא 4107 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
על לאומנות חילונית
« ב- : אוגוסט 01, 2011, 16:46:24 »
מלות קודש מפיו של מו"ר הרב כהנא הי"ד (מתוך: ארבעים שנה, פרק ה': "יש אלוקים בעולם")

הסבור שאופי הבעיות והמשברים והסכנות העומדים בפני עם ישראל הוא מדיני או כלכלי או חברתי או צבאי, אינו מבין מאומה. מנהיג המסוגל לדבר או לכתוב על בעיותיו של היהודי בלי להזכיר את שם ה' - לכל היותר הוא נבער מדעת. פנו ממנו, נוסו מפניו! אין הוא ערובה אלא לאסון לאומי; דחו אותו!

לאומן חילוני ולו מן התקיפים והמקסימליסטיים? אין היהדות מכירה בדבר הזה. אהבת העם ואהבת הארץ חסרות משמעות הן ומגוחכות ללא יסוד ייחודם של העם והארץ בזכות קיומו של הקב"ה. לאמץ את עם ישראל ולהלחם למען ארץ ישראל הם צעדים משמעותיים רק אם הן העם והן הארץ מיוחדים הם. ייחוד זה נובע אך ורק מהאלוקים ומתורתו. מי שאינו מבין זאת, אינו מבין כלום. אין לו תשובות על בעיותינו. אין הוא כלל רלבנטי ליעוד של היהודי.   

גורל היהודי תלוי תמיד בשאלת נאמנותו לה' ולמצוות, ועד כלות כל הזמנים זאת תהיה המפתח לאסון ולגאולה. תולדות ישראל מאז ומעולם ותולדות ישראל כיום ובעתיד תלויות בנקודה אחת ויחידה: "אם בחוקותי תלכו" ו"אם את חוקותי מאסו". . . הראשון מבטיח שלום ושלווה וחדווה וגאולה, השני מבטיח שואה ואסון ח"וח. אין מנוס מחוק טבע זה הטבוע במהות הבריאה. אם אמנם הולכים בדרכי הבורא, אזי התחייב אביו של עם ישראל, הכל יכול, להביא על בניו את שכרם המובטח. זוהי התשובה, זהו המפתח לשערי הגאולה צדיקים יבואו בם. אך מי שאינו מבין נגזר עליו לפוץ כמו קש ברוח ולקחת עמו, חלילה וחס, רבים מידי מאחיו ומאחיותיו. יש אלוקים בעולם, זוהי העובדה היסודית והרלבנטית ביותר  בשביל היהודי. על יסוד זה בלבד יכול היהודי להשתית את חייו ואת תקוותיו, האישיים והלאומיים.

יש אלוקים בעולם, והוא ה' אלקי ישראל. הוא קיים, הכל יכול ויודע הכל, הוא היה, הוא הווה, והוא לעולם יהיה בורא הכל, ובורא האדם בכלל זה. הוא איננו התרמית המגוחכת של החוששים להצהיר בגלוי על כפירתם ומסתתרים אחרי הגדרת האלוקים כ"רוח שבאדם", בדומה למעי הגס מאוד או לצרבת...

הוא אלוקי ההיסטוריה! כל אשר היה, הווה ויהיה – הוא גזר וגוזר. יחידים ולאומים הנם בידיו כלי ביד היוצר, וגורלם תלוי בהכרעתו. קטני האמונה הרועדים בפני מלכות האומות ונשיאיהן והשואלים בקול רוטט: מי יעמוד בפני זעמם של אלה, ומה יהיה עלינו אם יסרבו לספק לנו את זהבם, את רכבם ואת סוסיהם? – שוטים הם, בוגדנים ומחללי השם!

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #1 ב- : אוגוסט 01, 2011, 16:51:25 »
כל לאומיות שלא באה מתוך תורה מביאה לידי אסונות וכל יהודי שלא בא מתוך תורה יהפוך לבוגד החולני ביותר. בל נשכח שגם אורי אבנרי היה לוחם אצ"ל מהולל ושמנחם בגין (שמסר 75% מארץ ישראל שבידינו למצרים הנאצית) היה מפקדו

מנותק דניאלJTF

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "גם כי אלך בגיא צלמות לא אירא רע כי אתה עמדי"
על לאומנות חילונית
« להגיב #2 ב- : אוגוסט 01, 2011, 17:10:36 »
זה רק מרחיק עוד אנשים מהתנועה

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #3 ב- : אוגוסט 01, 2011, 17:14:09 »
זה רק מרחיק עוד אנשים מהתנועה

מרחיק לא פחות מעידוד הגירה ערבית נאצית מארץ ישראל ועוד הרבה פחות מהתנגדות פיזית לגירושים. מטרת התנועה היא לא ללקק לטפשים ולבוגדים, אלא כדי להציל את היהודים משואה פיזית ורוחנית. והחילונות - חוסר האמונה, הבטחון והדבקות בה', היא יסוד היסודות של צרותינו

מנותק adirco

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #4 ב- : אוגוסט 01, 2011, 17:23:59 »
רון אתה מדבר שטויות
אני ציוני חילוני ויש עוד הרבה כמוני

כל אחד לומד קצת תורה חושב שהוא הגאון מוילנה...

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #5 ב- : אוגוסט 01, 2011, 17:31:10 »
רון אתה מדבר שטויות
אני ציוני חילוני ויש עוד הרבה כמוני

כל אחד לומד קצת תורה חושב שהוא הגאון מוילנה...

בנתיים אני דווקא חושב שרון עושה דבר חשוב,האמת היא החשובה ולא מה שנוח לך לשמוע.

אני גם אדם חילוני,ועם הזמן התחלתי להבין שהדרך שאנחנו כחילונים אני מתכוון ללאומנים היא דרך שגויה,אם המלחמה על ישראל היא לא בשביל התורה אז אין לנו מה לעשות כאן,כי באמת אבל באמת אפשר להקים מדינה לאומית בכל מקום אחר.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #6 ב- : אוגוסט 01, 2011, 17:53:21 »
מה שאתה אומר זה שבואו נהפוך את התנועה לדתית ומי שחילוני לא יורשה להצטרף!

אסור לנו לדחות אנשים, עלינו לקבל אותם ולהראות להם את הדרך הנכונה!

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #7 ב- : אוגוסט 01, 2011, 17:57:45 »
מה שאתה אומר זה שבואו נהפוך את התנועה לדתית ומי שחילוני לא יורשה להצטרף!

אסור לנו לדחות אנשים, עלינו לקבל אותם ולהראות להם את הדרך הנכונה!

אני לא אומר דבר כזה,אני אומר שמי שנכנס לפורום צריך לקבל מידע שהוא אמיתי,אני לא דוחה אף אחד בפורום גם אם היה כאן מוסלמי

הייתי מדבר יפה ומנסה להסביר לו את האמת שארץ ישראל שייכת ליהודים ואין עם פלסטיני יש לאום ערבי,אם הוא היה רציני הייתי

נותן לו גם הוכחות אבל זה לא הנושא כרגע.

כשאתה הולך ללמוד לתואר ראשון אתה רוצה לקבל את כל המידע שהוא אמיתי ולא מה שאתה רוצה לשמוע,ואם יש סטודנט שלא מקבל את מה

שהמרצה מלמד כי זה לא נראה לו זה לא אומר שצריך לדחות אותו אבל המרצה צריך להמשיך בשלו ולא לספר לסטודנט מה שהוא רוצה לשמוע.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #8 ב- : אוגוסט 01, 2011, 23:13:31 »
בס''ד

אנו לא דוחים יהודים חילוניים. אנו אוהבים כל יהודי, חילוני כמו דתי.

אך אין לנו סיכוי בלי הקב''ה וערכי התורה. מי שחושב שישראל יכולה לשרוד בלי הקב''ה באמת חי בהזיות.

ראינו את פשיטת הרגל של לאומניות חילונית. תראו את הבנים של גיבורי האצ''ל - צפורה שפיצר (ציפי לבני), יאהוד שמאלמרט, דן מרידור, אבינדב בגין (שהוא אנרכיסט) וכו'.

יש רק לדתיים הרבה ילדים - שיעור הלידה של גיבורי יו''ש הדתיים יותר גבוה משיעור הלידה של הערבים המוסלמים!

יש לנו עתיד רק דרך התורה.

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #9 ב- : אוגוסט 01, 2011, 23:28:10 »
בס''ד

אנו לא דוחים יהודים חילוניים. אנו אוהבים כל יהודי, חילוני כמו דתי.

אך אין לנו סיכוי בלי הקב''ה וערכי התורה. מי שחושב שישראל יכולה לשרוד בלי הקב''ה באמת חי בהזיות.

ראינו את פשיטת הרגל של לאומניות חילונית. תראו את הבנים של גיבורי האצ''ל - צפורה שפיצר (ציפי לבני), יאהוד שמאלמרט, דן מרידור, אבינדב בגין (שהוא אנרכיסט) וכו'.

יש רק לדתיים הרבה ילדים - שיעור הלידה של גיבורי יו''ש הדתיים יותר גבוה משיעור הלידה של הערבים המוסלמים!

יש לנו עתיד רק דרך התורה.

כן, זה ידוע לי,
אבל אני אומר שאנחנו צריכים לקבל אותם כמו שהם לתנועה, ולנסות להשפיע עליהם שיילכו בדרך הנכונה ביותר

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #10 ב- : אוגוסט 02, 2011, 02:31:23 »
כן, זה ידוע לי,
אבל אני אומר שאנחנו צריכים לקבל אותם כמו שהם לתנועה, ולנסות להשפיע עליהם שיילכו בדרך הנכונה ביותר

בס''ד

זה בדיוק מה שאנו עושים.

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
על לאומנות חילונית
« להגיב #11 ב- : אוגוסט 02, 2011, 12:37:14 »
אני חילוני מאמין.. כל מה שהדתיים אומרים שזה חרטא ברטא זה לא נכון.. אני מאמין באלוהים ולאט לאט מתחזק.. ואני מכיר עוד המון כמוני שהם לא פחות פטריוטים מרון או חיים בעצמו, אני גם מעדיף מנהיג שומר תורה ומצוות אבל מישהו אמיתי כמו הרב כהנא הי"ד ולא מישהו מש"ס.

אבל שוב זה לא קשור יש הרבה חילונים כמוני ועוד רבים שיהיו מוכנים למנוע בגוף שלהם מדינה פלסטינית ואפילו למות למען המדינה.. זה לא הופך אותם לפחות.

לאט לאט כולם מתקרבים סופו של דבר ב"ה יהיו פה רק יהודים.

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #12 ב- : אוגוסט 02, 2011, 14:08:47 »
אני לא רואה הבדל בין חילונים לאתאיסטים(אבל זה לא משנה כרגע).

מי שהולך דרך התורה, לא משנה אם הוא מציג עצמו כחילוני או דתי או וואט אבר, הוא פשוט יהודי שהולך בדרך הנכונה.
מטרת המאמר היא להסביר שכל פעולה שאנחנו עושים אנחנו צריכים לדעת מה התורה אומרת לגבי פעולה זו.
בגלל שאנחנו יהודים החובה עלינו ללכת דרך התורה שניתנה לנו, ורק בדרכה.
מי שלא הולך בדרך התורה, הוא הולך בדרך שגויה וזה נקרא בגידה.
ושוב: לא משנה איך הוא מציג עצמו, דתי או חילוני. כמו שאתם יודעים יש גם כאלה שמציגים עצמם כדתיים והם בוגדים בעם ובקב"ה.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #13 ב- : אוגוסט 03, 2011, 01:34:03 »
אני לא רואה הבדל בין חילונים לאתאיסטים(אבל זה לא משנה כרגע).

מי שהולך דרך התורה, לא משנה אם הוא מציג עצמו כחילוני או דתי או וואט אבר, הוא פשוט יהודי שהולך בדרך הנכונה.
מטרת המאמר היא להסביר שכל פעולה שאנחנו עושים אנחנו צריכים לדעת מה התורה אומרת לגבי פעולה זו.
בגלל שאנחנו יהודים החובה עלינו ללכת דרך התורה שניתנה לנו, ורק בדרכה.
מי שלא הולך בדרך התורה, הוא הולך בדרך שגויה וזה נקרא בגידה.
ושוב: לא משנה איך הוא מציג עצמו, דתי או חילוני. כמו שאתם יודעים יש גם כאלה שמציגים עצמם כדתיים והם בוגדים בעם ובקב"ה.

מאוד מסקרן אותי איך אתה מגדירה את עצמך,חרדית,לאומית,מסורתית,או מה של יהיה...???

אני אדם חילוני ולא נחשב בוגד,כבר כתבתי בעבר שאני מאמין באלוהים אני מאמין שישראל שייכת ליהודים אבל אני לא חיי כמקיים מצוות ולומד תורה.

מנותק צביון יהודי

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • אנו מייחלים ל"נכבה 2"
על לאומנות חילונית
« להגיב #14 ב- : אוגוסט 03, 2011, 01:58:48 »
קודם כל, אני לא אוהב את המושג "לאומנות", הוא מושג שמזכיר יותר מדי את גרמניה הנאצית או איטליה הפאשיסטית. 
המושג לאומיות, מתאים יותר.
שנית, אני אתאיסט ואני לא חושב שאני הולך להביא "אסון על עם ישראל".
אני מאמין שא"י שייכת לנו בגלל ההתיישבות היהודית בא"י עוד מימי קדם ולא בגלל התנ"ך.
אני לא מאמין בעם פלסטיני בגלל שאני מכיר את ההיסטוריה ואני יודע שהפלסטינים הם בסה"כ ערבים שברחו מא"י ב48.
אני בעד טרנספר לערבים מאחר שאני רואה ברוב יהודי בישראל ערך עליון ואני מאמין שרוב הערבים בארץ מסכנים זאת.
וכן...
אני לא מתנגד לקיום לימודי דת או בקיום מצוות הדת(כל דת) בא"י כל עוד הם לא כופות דברים עליי, כך שאני לא מבין  מדוע אני גורם "סיכון לעם ישראל" או משהו כזה.
אם ייתכן להעביר ערבים מכפר אחד לשני בתוך תחומי המנדט הבריטי – קשה למצוא איזה נימוק פוליטי או מוסרי נגד העברת אותם הערבים משטח העומד תחת שלטון יהודי לשטח שיעמוד תחת שלטון ערבי. אנו לא היינו יכולים להסכים להעברה – גם אם היא מוצעת ומוצאת לפועל על ידי אנגלים - - - אילו הייתה ההעברה כרוכה בנישול, כלומר בהריסת הקיום הכלכלי של האנשים המועברים. אבל גם מתוך חסידות יתירה וקפדנות מוסרית מקסימלית אי אפשר להתנגד להעברה, המבטיחה למועברים גם תנאים חומריים מספיקים וגם ביטחון לאומי מקסימלי, כפי שמחייבת ההעברה המוצעת על ידי הוועדה.
דוד בן גוריון

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
על לאומנות חילונית
« להגיב #15 ב- : אוגוסט 03, 2011, 02:34:54 »

אני מאמין שא"י שייכת לנו בגלל ההתיישבות היהודית בא"י עוד מימי קדם ולא בגלל התנ"ך.

אני מסכים לגבי המונח לאומיות, אך לגבי שאר הדברים אני חושש שיש לנו מחלוקת עמוקה ביותר.

אם הזכות שלך על ארץ ישראל היא רק מכוח התיישבות יהודים מימי קדם, אז למה שלא באמת נחלק את הארץ כמו שהשמאל רוצה? (ערבים התחילו לשבת כאן החל מלפני 1400 שנה, אז גם להם יש איזושהי טענה על התיישבות הסטורית)

למה שלא ניתן גם לותיקן איזושהי אוטונומיה בירושלים (כמו שהם דרשו לא מעט פעמים בעבר)? - הרי הייתה גם ממלכה צלבנית בירושלית לפני כ-1600 שנה

הדבר המרכזי שאתה צריך לשאול את עצמך היא מה נותן לך את הזכות לחזור לארץ שהייתה תחת שלטונות זרים במשך 1900 שנה רק משום שלפני 2000 שנה הייתה כאן ריבונות מדינית של אבותיך (המוסלמים שלטו כאן יותר שנים מהיהודים במצטבר).
למה אתה כן והם לא?

אני לא מאמין בעם פלסטיני בגלל שאני מכיר את ההיסטוריה ואני יודע שהפלסטינים הם בסה"כ ערבים שברחו מא"י ב48.

הפיקציה ה"פלסטינית" היא לא משהו שצריך או לא צריך להאמין בו, אלא העובדה שאין דבר כזה עם "פלסטיני" היא עובדה בדיוק כמו שהשמש זורחת כל יום במזרח.
אמונה היא דבר שלא בטוחים בו, ואילו אמיתותו של העם ה"פלסטיני" אינה עומדת בספק (גם בקרב השמאלנים) - אין ולא היה עם כזה.
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #16 ב- : אוגוסט 03, 2011, 02:36:33 »
קודם כל, אני לא אוהב את המושג "לאומנות", הוא מושג שמזכיר יותר מדי את גרמניה הנאצית או איטליה הפאשיסטית. 
המושג לאומיות, מתאים יותר.
שנית, אני אתאיסט ואני לא חושב שאני הולך להביא "אסון על עם ישראל".
אני בעד טרנספר לערבים מאחר שאני רואה ברוב יהודי בישראל ערך עליון ואני מאמין שרוב הערבים בארץ מסכנים זאת.
וכן...
אני לא מתנגד לקיום לימודי דת או בקיום מצוות הדת(כל דת) בא"י כל עוד הם לא כופות דברים עליי, כך שאני לא מבין  מדוע אני גורם "סיכון לעם ישראל" או משהו כזה.

קודם כל ברוך הבא לפורום

דבר שני עזוב לרגע את האמונה,אם אלוהים קיים או לא,תסתכל רגע על המציאות של היום כשאתה רוצה להסביר לעולם שהזכות שלך להיות בישראל היא מימי קדם,הם יכולים לקורא בתנך ולהגיד אההה רגע גם בתנך שלכם כתוב שאתה כבשתם את הארץ,אז אתם(אנחנו)בכל זאת כובשים ואין לכם בכלל זכות להיות על האדמה הזאת אפילו במרכז הארץ או בכל מטר אחר בישראל.
לכן צריך להסביר לעולם שהזכות היא מהתורה אלוהים נתן לנו את הארץ הזאת,הגישה שלך שגויה והיא סוג של חרב פפיות בהסברה לעולם למה מגיע לנו להיות כאן וזה כבר לא משנה עם זה בשטחים או במרכז.

מנותק צביון יהודי

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • אנו מייחלים ל"נכבה 2"
על לאומנות חילונית
« להגיב #17 ב- : אוגוסט 03, 2011, 02:45:21 »
אני מסכים לגבי המונח לאומיות, אך לגבי שאר הדברים אני חושש שיש לנו מחלוקת עמוקה ביותר.

אם הזכות שלך על ארץ ישראל היא רק מכוח התיישבות יהודים מימי קדם, אז למה שלא באמת נחלק את הארץ כמו שהשמאל רוצה? (ערבים התחילו לשבת כאן החל מלפני 1400 שנה, אז גם להם יש איזושהי טענה על התיישבות הסטורית)

למה שלא ניתן גם לותיקן איזושהי אוטונומיה בירושלים (כמו שהם דרשו לא מעט פעמים בעבר)? - הרי הייתה גם ממלכה צלבנית בירושלית לפני כ-1600 שנה

הדבר המרכזי שאתה צריך לשאול את עצמך היא מה נותן לך את הזכות לחזור לארץ שהייתה תחת שלטונות זרים במשך 1900 שנה רק משום שלפני 2000 שנה הייתה כאן ריבונות מדינית של אבותיך (המוסלמים שלטו כאן יותר שנים מהיהודים במצטבר).
למה אתה כן והם לא?
הפיקציה ה"פלסטינית" היא לא משהו שצריך או לא צריך להאמין בו, אלא העובדה שאין דבר כזה עם "פלסטיני" היא עובדה בדיוק כמו שהשמש זורחת כל יום במזרח.
אמונה היא דבר שלא בטוחים בו, ואילו אמיתותו של העם ה"פלסטיני" אינה עומדת בספק (גם בקרב השמאלנים) - אין ולא היה עם כזה.
כי זה לא משנה מי שלט כאן, זה משנה מה היה המאזן הדמוגרפי, ערבים הגיעו לפה רק במאה ה8 אחרי מסעות הג'יהאד של החליפים.
יהודים היו פה עוד לפני 3000 שנה, אנחנו העם הכי עתיק שקיים שחי בא"י(כי הכנענים, המצרים הקדמונים והפלישתים התבוללו), לכן יש לנו זכות עליה.

אז סליחה אני משנה את זה ל"אני מכיר בעובדה"
אם ייתכן להעביר ערבים מכפר אחד לשני בתוך תחומי המנדט הבריטי – קשה למצוא איזה נימוק פוליטי או מוסרי נגד העברת אותם הערבים משטח העומד תחת שלטון יהודי לשטח שיעמוד תחת שלטון ערבי. אנו לא היינו יכולים להסכים להעברה – גם אם היא מוצעת ומוצאת לפועל על ידי אנגלים - - - אילו הייתה ההעברה כרוכה בנישול, כלומר בהריסת הקיום הכלכלי של האנשים המועברים. אבל גם מתוך חסידות יתירה וקפדנות מוסרית מקסימלית אי אפשר להתנגד להעברה, המבטיחה למועברים גם תנאים חומריים מספיקים וגם ביטחון לאומי מקסימלי, כפי שמחייבת ההעברה המוצעת על ידי הוועדה.
דוד בן גוריון

מנותק צביון יהודי

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • אנו מייחלים ל"נכבה 2"
על לאומנות חילונית
« להגיב #18 ב- : אוגוסט 03, 2011, 02:48:15 »
קודם כל ברוך הבא לפורום

דבר שני עזוב לרגע את האמונה,אם אלוהים קיים או לא,תסתכל רגע על המציאות של היום כשאתה רוצה להסביר לעולם שהזכות שלך להיות בישראל היא מימי קדם,הם יכולים לקורא בתנך ולהגיד אההה רגע גם בתנך שלכם כתוב שאתה כבשתם את הארץ,אז אתם(אנחנו)בכל זאת כובשים ואין לכם בכלל זכות להיות על האדמה הזאת אפילו במרכז הארץ או בכל מטר אחר בישראל.
לכן צריך להסביר לעולם שהזכות היא מהתורה אלוהים נתן לנו את הארץ הזאת,הגישה שלך שגויה והיא סוג של חרב פפיות בהסברה לעולם למה מגיע לנו להיות כאן וזה כבר לא משנה עם זה בשטחים או במרכז.
תודה.
עזוב את זה שהיום הרבה ארכאולוגים טוענים שהשתלטנו על הארץ לא בכוח צבאי, זה עניין שנוי במחלוקת.
אבל כמו שאמרתי לראפו, אנחנו העם הכי עתיק שקיים שחי בא"י וזה נותן לנו את הזכות.
וגם הערבים מבינים את זה, זה למה ה"פלסטינאים" טוענים שהם צאצאי הכנענים או הפלישתים, כדי לקבל את הזכות.
דוד בן גוריון

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
על לאומנות חילונית
« להגיב #19 ב- : אוגוסט 03, 2011, 14:29:17 »
מאוד מסקרן אותי איך אתה מגדירה את עצמך,חרדית,לאומית,מסורתית,או מה של יהיה...???

אני אדם חילוני ולא נחשב בוגד,כבר כתבתי בעבר שאני מאמין באלוהים אני מאמין שישראל שייכת ליהודים אבל אני לא חיי כמקיים מצוות ולומד תורה.

אני יהודיה שמנסה להתחזק. פשוט מאוד.

היום גם חילוני הוא בן אדם שמאמין, אבל חילוניות היא כמו אתאיסטיות. אי אפשר להיות גם חילוני וגם להאמין ביהדות ובקב"ה.
אדם לא יכול להיות גם חילוני וגם להאמין בקב"ה וביהדות, זה סתירה. או שאתה מאמין ואתה מגדיר עצמך כיהודי, או שאתה לא מאמין ואתה מגדיר עצמך חילוני/אתאיסט.

האמונה שלך חלשה מאוד. מקווה שתתחזק יום אחד ותבין שאי אפשר להאמין ולא לקיים מצוות וללמוד תורה.
ודווקא נראה לי שאתה כן מקיים מצוות אבל אתה לא מודע לכך. לדוגמא, אתה מתנחל על אדמת ארץ ישראל. זאת כבר מצווה.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
על לאומנות חילונית
« להגיב #20 ב- : אוגוסט 07, 2011, 22:49:58 »
כי זה לא משנה מי שלט כאן, זה משנה מה היה המאזן הדמוגרפי, ערבים הגיעו לפה רק במאה ה8 אחרי מסעות הג'יהאד של החליפים.
יהודים היו פה עוד לפני 3000 שנה, אנחנו העם הכי עתיק שקיים שחי בא"י(כי הכנענים, המצרים הקדמונים והפלישתים התבוללו), לכן יש לנו זכות עליה.

אז סליחה אני משנה את זה ל"אני מכיר בעובדה"
על זה בדיוק אני מדבר.

הערבים הצליחו לשכנע חלק ניכר מהעולם שהם באמת צאצאי הפלשתים והכנענים (למרות שאין ביניהם שום קשר), ולכן אנו צריכים לקום ולהכריז בקול ברור וצלול: "אין זה משנה מי היה קודם, אלא זכותינו על הארץ היא מכח בריתנו עם הקב"ה ולא משום דבר אחר".

אבותינו הגיעו הנה מלכתחילה (לפני 3000 שנה) בגלל אותה ברית שכרת הקב"ה עם אברהם אבינו ולא בגלל שום דבר אחר.

זכותינו על הארץ היא זכות אלוקית (ואת זה אפילו בן גוריון ידע כשהכריז בפני הבריטים ש"הקושאן שלנו על הארץ הוא התנ"ך").
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!