כתב נושא: הספדי הרב כהנא הי"ד מתוך הספר המאיר לארץ  (נקרא 6674 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד
הרב מרדכי אליהו זצוק"ל
"ידך לא אסרות ורגליך לא לנחשתים הגשו לנפול לפני בני עולה  נפלת ויוסיפו כל העם לבכות עליו"
מורי ורבותי הפסוקים הקינה הזאת נאמרה על אבנר."ידך לא אסרות ורגליך לא לנחשתים הוגשו -איך נפלת לפני בני עולה?!ויוסיפו כל העם לבכות עליו".לא מספיק שאתמול בכינו והיום נבכה?ויוסיפו כל העם לבכות עליו.
מורי ורבותי!לא מכיריפ את רב מאיר!לא יודעים את הערך שלו!את היראת שמים שלו!את הלמדנות שלו!את החסד שלו!את הצדק שלו! את הצדקות שלו בסתר!כמה משפחות בערב פסח ובערב סוכות ובערב ר"ה מקבלים ממנו מצרכים.כמה עניים קיבלו ממנו כסף מתן בסתר!אני יכול לומר לכם בתקופה האחרונה לפני רה"ש-34000 דולק חילק לצדקה.משפחה אחת היה חסר לה כסף הוציא מכיסו הפרטי ונתן לה!זה חסד! זו יראת שמים!זה צדקה!זה מתן בסתר!התכונות הנפשיות שלו העדינות שבנפש שלו היראת שמים הפנימית שלו .את זה לא יודעים ולא מכירים.מורי ורבותי!הקביעת עתים לתורה שלו המוסר שאמר את זה אנחנו לא יודעים.
מי התחיל לדבר על יהודי רוסיה?מי עורר את העם הישראלי והעולם כולו מתרדמתם.מי עורר אותנו על יהודי רוסיה?מי חזה מראש שיהודי רוסיה יצאו עוד מגלות מצרימה ?הלא הוא רבי מאיר כהנא הי"ד(אמן).רבותי אשתו כמה עגונות אני יכול לומר עכשיו כמה עגונות בקשתי ממנו שיעזור ויפעל והצלנו כמה עגונות.כמה נשים יהודיות הוא הציל מידיים לא -יהודיות!
רב מאיר רב מאיר!אני מבקש ממך שתעלה בשמים ותעורר את כל הרוגי המלכות שיעמדו בשמים על טובת כלל ישראל שלא נוסיף לדאבה עוד ושהקרבן הזה קרבן אחרון ולא ישמע עוד שוד ושבר בימינו ונזכה לגאולה שלימה במהרה בימינו אמן.(אמן!)
הרב בנימין זאב כהנא הי"ד(בנו של הרב)
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הספדי הרב כהנא הי"ד מתוך הספר המאיר לארץ
« להגיב #1 ב- : מאי 04, 2011, 22:44:18 »
בס"ד
הרב בנימין זאב כהנא הי"ד
בן הרב
אבא למדתי ממך הרבה אבל עוד יותר מכך לא למדתי וההרגשה היא של הזדמנות מוחמצת.עדיין מחכים שתחזור מחו"ל להמשיך ומתקשים להאמין שכבר חזרת אך הפעם כדי לשכון ברגבי האדמה עליה נלחמת כל ימי חייך.עכשיו אחרי ההספדים אחרי "השבעה" אחרי הסיפורים התברר לי לפתע כמה אחים יש לי.לכמה אנשים היית אבא ממש אבא ויותר מאבא-כי גם לחיי העולם הבא הבאת אותם אבל לא רק לעולם הבא גם בעולם הזה הרגישו בך את האבא שאכפת לו.יכולת להיות להם לאבא בשעה שלמדתי ממך מה זה אבא למדתי מה זה אבא למדתי שגם כשאבא לא בבית- אפשר להיות אבא.היום אני יודע שבהעדרויות אלה מהבית הספקת לטפח הרבה הרב בנים אהובים כשעל עמך האהוב השפעת מאוצרך הבלתי נדלה. אבל גם באותם זמנים כשראשך היה נתון לבנים הרבים שחיכו גם אם הם לא ידעו זאת להשפעתך גם באותם זמנים נתת לי לחוש את האבא וללמוד כיצד אפשר להיות אבא גם מהניכר גם מהכלא.גם באותה שנה ארוכה בה שהית בכלא בניכר שנה שלא תישכח כמו בכל אותם חודשים ארוכים בהם היית רחוק ידעתי כמה איכפת לך ממני ידעתי כמה שחשוב לך שאהיה בסדר שאלמד שאלמד תורה.
המשך יבוא בע"ה עוד מעט

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #2 ב- : מאי 04, 2011, 23:05:29 »
בס"ד
המשך להספד הרב בנימין זאב כהנא הי"ד בן הרב

גם כשהיית בבית הרי גם אז לא היית משועמם אבל תמיד היה לך את  הזמן ללמוד גם איתי כמה דברים התחלנו ללמוד יחד להמשיך יותר מדי כמובן לא יכולנו תמיד הנסיעה לחו"ל או לחילופין שערי בית הכלא-עמדו בשער.אבל זה באמת לא משנה כי את הרעיון את מה שרצית-העברת.אני זוכר שלמדנו יחד דוקא זמן ארוך כל בוקר "מסילת-ישרים" שנים אח"כ הזכרת לי שהרמח"ל היה בגדר "אחרי מות -קדושים אמור" כמה היית דומה לו גם בארחות הפרטיות וגם בגורלו בחייו-החרימו אותו בחייו.גם אותו מן הסתם ה"מנודים" בעולם הזה מקומם בעולם האמת-יקר הוא מאוד.מור אבא הריני כפרת משכבו הי"ד-זרע כל חייו.מי הבין אותו? אלו כוחות צריך על מנת לזרוע-וכולםשואלים תמהים או בזים ולועגים-לשם מה? מה התכלית?מה אתה עושה?!לא חבל? והוא המשיך בשסבלנות אין קץ לזרוע מסביר גם למי שלא רוצה לשמוע וגם בו הוא זורע גם אם הנזרע קוצף ומקלל לטובתו-באהבה.מו"ר אבא הכ"מ זרע בכשרון ובאומץ הוא ידע כיצד-בגדולים ובקטנים בחכמים ובטפשים אם ישמעו ואם יחדלו.זרעי גאולה זרע חלקם ראה שונאים פרי אבל את הסוף את העץ הסופי והשלם לא זכה לראות.לא זכינו שיראה.וכנראה זה לא היה כ"כ משנה לו.הוא את שלו עשה-הוא יכול למסור דו"ח מושלם.כי אצלו הכל היה כ"כ פשוט מה לעשות? פשוט צו ה'.כ"כ פשוט.מו"ר אבא הכ"מ דיבר לכולם ובכולם יכול היה למצוא אהבה וקרקע לקליטה.(לכן גם גדלה השנאה לשמים גם השונאים הציצו ו"נפגעו").והצעירים-כמה תעצומות נפש שאבו ממנו.וילדים?וילדים?מי יכול לתאר השמחה ואת האהבה ששררה בפגישה בינו לבין ילדים כמה אנרגיה זרמה בפגישה כזו ודברי תורה נשפכו שם כמים בטבעיות.  רק ידע מה הם לומדים וכבר הוא חי את אותו ענין והילדים מרותקים לתיאוריו שהוא ממש חי אותם לעינהם.לא קשה להבין כאשר אנשים שהכירו אותו בהיותו רב קהילה מורה וכו ומספרים שרק הוא דיבר אליהם בשפתם מכל רבניהם.הרי הוא היה כל כך פתוח וליברלי.לנו לקטנים קשה לסדר בראש כזו תקיפות עם כזו פתיחות.אבל הוא יישר מושגים ידע כל דבר במקומו.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : מאי 04, 2011, 23:13:57 »
בס"ד
המשך לדברי הרב בנימין זאב כהנא הי"ד בהספד על אביו
ענווה סבלנות.יסודות של מנהיג בישראל.בישבה לא הפסיר מו"ר אבא הכ"מ לדבר על תיעוב הגאוה כחוט השני עבר הנושא בשיחותיו.והענווה שלו-כמה מיוחדת היתה לפי הכללים אותם קבע בפנינו.העמדה בה עמד במשך שלושים שנותיו האחרונות כנביא מוכיח "מככב" בעיתונים עמדה לרבים כסתירה לענווה ואמנם כמה סיכון היה בה אך נכונותו ויכולתו  לבטל את עצמו נכונותו למסור אתה שמו("כהנא") את כבודו את גופו למען עמו למסור לטוב ולרע-ביטלה אצלו את ה"יש".במדבקות הראשונות של ה"ליגה" בארץ אחד העיקרים:"לבטל את היש".זה כל כך חשוב יסודי!כל צעקה שלו כלהפרסום הענק שהוא עצמו עמד מאחוריו נבע מנכונתו למסור את כולו לטובת הכלל.הוא היה אומרולא מתחסד בענווה מזוייפת שהוא יודע שהעם נמשכים אחריו ולכן שמו חייב להיות במרכז לא היה לו זמן ל"משחקי"  ענווה
בענוותו האמיתית הבין שמול האסונות העלולים לבוא על העם-חייבים לפעול ובנחישות.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #4 ב- : מאי 04, 2011, 23:46:16 »
בס"ד
המשך להספד הרב בנימין זאב כהנא הי"ד בן הרב
אני רוצה לגעת בנקודה הזאת שמו"ר אבא הכ"מ לא רצה לקבל שומרי-ראש.למה?הוא ודאי לא השלה את עצמו הוא האחרון שישלה את עצמו מי שזעק נגד האשליות של עמו גם את עצמו לא השלה.הוא גם ידע ש"אין סומכין על הנס"הרי חי אימרה זו בטחון בה' הצריך אצלו כיסוי- המעשה.א"כ למה לא רצה שמירה?נזכרתי במשך השבעה באותו דבר תורה שהיה רגיל מו"ר אבא הכ"מ לחזור עליו לעיתים מזומנות מה שאומר עזרא הסופר בשעת עלייתם מבבל לארץ:"ואקרא שם צום על הנהר אהוה להתענות לפני אלוקינו לבקש ממנו דרך ישרה לנו ולטפינו ולכל רכושינו (ואת המשך הפסוק היה מדגיש מעומק הלב חש את הדברים:)
כי בושתי לשאול מן המלך חיל ופרשים לעזרינו מאויב בדרך כי אמרנו למלך לאמר:יד אלוקינו על כל מבקשיו לטובה ועוזו ואפו על כל עוזביו"כאן-היה אומר מו"ר אבא הכ"מ מותרת הבושה!כשיש חשש חילול השם יש כללים אחרים.עזרא הבין שהמלך לא לתפוס כיצד אותו אחד שכ"כ הגדיל באזניו את אלוקיו לפתע מבקש ממנו-שמירה. נדמה לי שמו"ר אבא הכ"מ שלא הפסיק לדבר בפני הציבור ויותר בהרצאות בחו"ל על בטחון בה' לא לפחד מעליה ארצה לא לפחד מבוש ה' איתנו!לא לפחד!נדמה לי שהוא הבין את מה שעזרא הבין.וכיוןן שהבין-ביצע.גם אם בעומק העניין אין קשבה'ר בין הדברים הרי שאם היו נראים סביבו "גורילות" שומרים כיצד הבטחון בה'  לו הטיף היה מתקבל באזני השומעים? יש חשש של חילול השם-יש כללים אחרים.הוא ויתר על השמירה למען עמו למען הרעיון.הוא היה כתמיד מוכן למות בשביל עמו!
רבים ניסו בחייו ואחרי מותו להגדיר את הנקודה של מו"ר אבא כ"מ דיברו על אמת אמונה אהבת ישראל קידוש השם לא אגזים אם אומר ששמעתי בין עשר לעשרים נקודות שונות.והכל נכון.אני חושב שמושג הנקמה אחד מנושאי הרעיון היהודי מבטא וכולל בדורנו את יסוד ותמצית דרכו.לכן היה מרבה כל כך לדבר על הנושא וספיחיו. אולי בדור אחר דור שמושג הנקמה יתקבל בפשטות ובטבעיות תחזור הנקמה להיות עוד נושא מהנושאים הרבים של תוה"ק.אבל בדורינו טעון במושג הנקמה כ"כ הרבה-את האומץ לומר את האמת את הבטחון  בה'
 את הדרל לקידוש השם מסירות נפש בביצועה הדרך להצלת העם -לאהבת ישראל עוברצ דרכה ואם נושאים אלה הרי ממילא נמשכים כגאולה א"י מלחמה מנהיג וכו.
בסיום דברי אני נזכר באותו בית מדרש עליו היה מספר מו"ר אבא הכ"מ. הוא היה מספר בחיוך בעיינים נוצצות על בית המדרש ענק שיש בשמיים קוראים לו"אמת" שם יעמדו כולם היה אומר ומישהו עומד ומכריז את האמת מי צדק ומי לא הכל שם אמת.כל הנושאים מתבהרים.איזה תענוג היה לו להזכיר את זה.היום הוא עומד שם ונהנה מתענג על ה'
 שם כולם חייבים להודות לו.שם הוא כבר לא לבד.
יה"ר שמילים אלו יצטרפו לדברים שאחרים כתבו ויכתבו -ויתנו לנו משהו מדרכי אבי הרב הכ"מ לא רק כרדי לבכות ולהתרפק על זכרו הטהור אלא כדי חתת כיוון ועידוד  להמשיך בדרכו. ניתן כולנו כתף אל כתף לשאת את המשא הכבד שנשא הוא לבדו לשאת שמו שהוא נשא באותה דרך ובאותם שיטות.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : מאי 05, 2011, 00:03:44 »
בס"ד
אברהם הרשקוביץ
(נאמני "כך" ומקירי זכרו של הרב)
מה למדתי מהרב כהנא הי"ד?
למדתי הרבה מהרב כהנא למדתי להיות יהודי גאה למדתי אהבת ישראל.
מה זה להיות יהודי גאה? להיות יהודי גאה זה ללמוד לקיים את מצוות הבורא קלות כקשות הגיוניות עם אלה שלא כל כך נראות הגיוניות לקיים את המצוות הנראות לנו מובריות ואלה שבעוונותינו כלא מוסריות.
לדעת"ששפלותם של ישראל- חילול שמו הוא"ולעומת זאת"עוצמתו של ישראל-קידוש השם הוא".
למדתי מהרב כהנא מה זה מסירות נפש למען עם ישראל.הרב כהנא סיכן את גופו מאות פעמים ואולי אף אלפי פעמים כדי להביא הצלה לעם ישראל ולבסוף מסר את חייו ממש.
אהבת ישראל זה לא לאהוב את כלל ישראל סתם אלא לאהוב כל אחד ואחד מישראל.לפעמים זה קשה מאוד ישנם יהודים שקשה מאוד לאהוב אותם ובכל זאת הרב כהנא לימוד אותי שגם אותם צריך לאהוב ואף הוסיף הרב כהנא ללמד אותי שגם כשיהודים גידפו ולעגו לו הוא הפריח  לכיוונם נשיקות באוויר.אם יהודי פגע בך אנו מחוייבים ב"לא תקום ולא תטור".
אהבת ישראל זה להרגיש את הכאב של יהודי  אפילו כשהוא עצמו אינו יודע לבטא את הכאב של עצמו.ישנם יהודים שהם בגדר "תינוקות שנשבו" שמרגישים ניצוץ של יהדותם אבל לא יודעים כלל מה זו יהדות אותם צריך לקרב.ישנם יהודים רעבים לפת לחם אבל מתביישים לבקש  ואז אנו מחוייבים לעזור להם וכמובן שעדיף לעשות כן על ידי מתן הולם בסתר.אהבת ישראל זה להעסיק יהודי למרות שהעסקת גוי זולה יותר .אהבת ישראל זה לקנות אך ורק מיהודי למרות שלקנות מגוי זה הרבה יותר זול .
אלו שני כללים שהרב כהנא לא לימד אותי אלא הגשים בחיים.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #6 ב- : מאי 05, 2011, 12:15:56 »
בס"ד
הספד של בנציון גופשטיין תלמידו של הרב
רבנו לא ישב לרגע אחד במנוחה לא היה לו רגע של שלווה בחיים.הלך מחיל לחיל מעיר לעיר מכפר לכפר משכונה לשכונה כדי להפיץ את הרעיון היהודי האמיתי.
כשהיינו אנו תלמידיו בבקשה שינוח לרגע מיד השיב:"אין זמן אין זמן"!הרב חי בתחושה מתמדת שהזמן אוזל שאוזלים רגעי החסד האחרונים שנתן לנו הקב"ה וניסה בכל כוחו להביא את הגאולה השלמה-הגאולה של "זכו" בעוז והדר גאולה עם ענני כבוד ולא את הגאולה של "לא זכו"-של בעתה שבה יצטרך ח"ו הקב"ה להעמיד עלינו מלך קשה שיטיל עלינו גזרות ויסורים וצרות קשות עד מאוד כדי שנחזור בתשובה.
את זה רצה רבנו למנוע רצה למנוע את הצרות הנוספות אצ היסורים הקרבים להחזיר את כל העם בתשובה.ומתי?היום.ולכן "אין זמן אין זמן"ואכן לא נח לרגע!
ועתה הגיע רבנו למנוחה עכשיו הוא כבר נח.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : מאי 05, 2011, 12:31:11 »
בס"ד
אבל אנחנו נשארנו ללא אב ללא רב ללא מורה דרך במדבר הבורות .כולנו צריכים לבכות ולספוד על הרצח אבל הבכי צריך להיות עלינו-על עם ישראל שנשאר ללא מנהיג ללא נביא אמת בדור.ולכן שומה עלינו להמשיך בכל כוחנו במלאכת הקודש שהתחיל בה רבנו.עד עתה יכולנו לסמוך עליו שהוא כבר יעשה הוא ידבר הוא ישכנע- אנחנו יכולים להשאר בשקט בישיבה.אך עתה אין לנו לא רב ולא מנהיג לסמוך עליו עתה עלינו לסמוך על עצמינו ולצאת ולהפיץ בכל הכח והעוז את הרעיון היהודי האמיתי בכל שכבות הציבור היהודי החל מהרבנים ובחורי הישיבות עד לפשווטי העם(כביכול).הזמן אוזל והמלאכה מרובה מאוד.עד עתה רוב המלאכה נעשתה ע"י רבנו אך עתה החובה עלינו.ללא הרב המלאכה קשה עשרות מונים אך כמו שהרב תמיד חזר ואמר החובה שלנו היא לעשות
אין חובה להצליח עלינו לעשות את המוטל עלינו ואחרי שנעשה את המוטל עלינו נוכל לומר לקב"ה:"אף אתה עשה מה שהבטחתנו".אין דבר המאפיין את רבנו יותר מאשר אהבת ישראל.הרב לא שקט לרגע מלהפיץ את הרעיון היהודי האמיתי בכל מקומות ישראל ואין מתאים כמו דברי התנא דבי אליהו אותו ספר שהרב אמר עליו שחייבים ללמוד אותו בע"פ:"ושמא אותן שבעים אלף שנהרגו בגבעת בנימין מפני מה נהרגו?לפי שהיה להם לסנהדרין גדולה שהניח משה ויהושע ופנחס בן אלעזר עמהם היה להם לילך ולקשור חבלים של ברזל  במתניהם ולהגביה בגדיהם  למעלה מארכובותיהן ויחזרו בכל עיירות ישראל יום אחד ללכיש יום אחד לבית אל יום אחד לחברון יום אחד לירושלים וכן בכל מקומות ישראל  וילמדו את ישראל דרך ארץ בשנה ובשתים ובשלוש עד שיתיישבו  ישראל בארצם כדי שתגדל ויתקדש שמו של הקדוש ברוך בעולם כולן שבא מסופו ועד סופו .והם לא עשו כן אלא כשנכנסו לארצם  כל אחד ואחד מהם נכנס לכרמו וליינו ולשדהו ואומרים:שלום עליך נפשי כדי שלא להרבות עליהן את הטורח".כך עשה רבנו ואת זה רבנו קיים.ויותר מזה באותו יום היה בשלושה מקומות שונים בארץ והכל כדי להחזיר רת העם בתשובה וע"י כך להביא את הגאולה השלמה.
ועתה כשנשארנו ללא רבנו החובה עלינו להמשיך בדרכו ובכך לזכות ולהביא את הגאולה השלמה בימינו. 

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #8 ב- : מאי 08, 2011, 01:10:46 »
בס"ד
הרב מרדכי אליהו זצוק"ל
"ידך לא אסרות ורגליך לא לנחשתים הגשו לנפול לפני בני עולה  נפלת ויוסיפו כל העם לבכות עליו"
מורי ורבותי הפסוקים הקינה הזאת נאמרה על אבנר."ידך לא אסרות ורגליך לא לנחשתים הוגשו -איך נפלת לפני בני עולה?!ויוסיפו כל העם לבכות עליו".לא מספיק שאתמול בכינו והיום נבכה?ויוסיפו כל העם לבכות עליו.
מורי ורבותי!לא מכיריפ את רב מאיר!לא יודעים את הערך שלו!את היראת שמים שלו!את הלמדנות שלו!את החסד שלו!את הצדק שלו! את הצדקות שלו בסתר!כמה משפחות בערב פסח ובערב סוכות ובערב ר"ה מקבלים ממנו מצרכים.כמה עניים קיבלו ממנו כסף מתן בסתר!אני יכול לומר לכם בתקופה האחרונה לפני רה"ש-34000 דולק חילק לצדקה.משפחה אחת היה חסר לה כסף הוציא מכיסו הפרטי ונתן לה!זה חסד! זו יראת שמים!זה צדקה!זה מתן בסתר!התכונות הנפשיות שלו העדינות שבנפש שלו היראת שמים הפנימית שלו .את זה לא יודעים ולא מכירים.מורי ורבותי!הקביעת עתים לתורה שלו המוסר שאמר את זה אנחנו לא יודעים.
מי התחיל לדבר על יהודי רוסיה?מי עורר את העם הישראלי והעולם כולו מתרדמתם.מי עורר אותנו על יהודי רוסיה?מי חזה מראש שיהודי רוסיה יצאו עוד מגלות מצרימה ?הלא הוא רבי מאיר כהנא הי"ד(אמן).רבותי אשתו כמה עגונות אני יכול לומר עכשיו כמה עגונות בקשתי ממנו שיעזור ויפעל והצלנו כמה עגונות.כמה נשים יהודיות הוא הציל מידיים לא-יהודיות!
רב מאיר רב מאיר!אני מבקש ממך שתעלה בשמים ותעורר את כל הרוגי המלכות שיעמדו בשמים על טובת כלל ישראל שלא נוסיף לדאבה עוד ושהקרבן הזה קרבן אחרון ולא ישמע עוד שוד ושבר בימינו ונזכה לגאולה שלימה במהרה בימינו אמן.(אמן!)

הרב מרדכי אליהו זצ"ל גם אמר על מו"ר הרב כהנא: "הרב כהנא היה גלגול של לוחם תנ"כי שלא ידע את משמעות המילה פחד". אבל גם הוא הספיק לאכזב בסוף כשבגד בו וסירב להתערב לטובתו כשפסלו את תנועת כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #9 ב- : מאי 30, 2011, 15:32:31 »
הרב מרדכי אליהו זצ"ל גם אמר על מו"ר הרב כהנא: "הרב כהנא היה גלגול של לוחם תנ"כי שלא ידע את משמעות המילה פחד". אבל גם הוא הספיק לאכזב בסוף כשבגד בו וסירב להתערב לטובתו כשפסלו את תנועת כך
z\
בס"ד
חס וחלילה בגד בו רון מה אתה לא יודע מה היה שם!

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #10 ב- : מאי 31, 2011, 10:45:02 »
בס"ד
המשך הספדי הרב כהנא הי"ד
הספד של ישראל שניידר מתלמידי הרב

התמים הגיבור-רבינו מאירדוד בן יחזקאל שרגא הכהן-הי"ד!
אני חסיד ברסלב.אצלינו בברסלב מדברים הרבה על מעלת התמימות.בשבילי הרב כהנא הוא סמל התמימות במישור המקראי-לאומי."רצה הקדוש ברוך הוא לזכות את ישראל" והרבה להם מפרשים ודורשים.אשרי מי שזוכה ללמוד את המקרא ממבט למדני-בריסקאי.יהא חלקי עם הזוכים להבין סודות הקבלה מתוך ספורי התורה אבל צריכים לזכור:"אין מקרא יוצא מדי פשוטו".מה גדול היה כח רבי מאיר בהזכרת והדגשת כלל זה.לא קם כמוהו איש שהיה יכול להוריד את אינטלקטואלי ישראל מהתעופפותם במגדלי מחשבה למדניים ופילוסופיים הפורחים באויר לארץ-תרתי משמע.
ובכן מחנך גדול ומדריך עצום היה הרב כהנא אבל הוא לא הסתפק בזה.איש מלחמה היה דמות תנ"כית.הוא לחם נגד הממסד היהודי בארצות הברית ונגד הממסד הממשלתי כאן בארץ.כמה שנא את השקר והצביעות.בקבלה ובחסידות מדברים על הקליפות המכסות את האמת דוגמת קליפת הכלי המכסה את הפרי. לדאבונינו "נתברכו" בכמה וכמה קליפות קשות.אם זה קליפת ההומאניזם של הליבראלי של השמאלנים אם זו קליפת טוב הלב המעושה של חלק מה"קוקניקים" ואם זו קליפת טמטום המח והלב של חלק מהחרדים(מיעוט ).הוא צעק ומחה.אצל רבים רבים מצעקותיו ומחמאותיו-הזיזו משהו.למחצה לשליש ולרביע-התקרבו לדרך האמת.
אני מעתיק ממדרש רבה המבואר-פרשה צ"ט סימן י"א(עמוד של"ז) הדורש סמיכות הפסוקים שבספר בראשית פרק מ"ט פסוקים י"ח וי"ט:
"לישועתך קיויתי ה' גד גדוד יגודנו".וזה הלשון:
"אחרי הבטחת גבורה לדן על שמשון אומר יעקב:"לישועתך קיויתי ה'"-לפי שהיה יעקב אבינו רואה אותו ברוח קדשו וסבור בו בראשונה שהוא מלך המשיח המושיע את ישראל  ברוב כוחו תשועת עולמים. אבל כיוון שראה אותו יעקב שמת אמר:"לישועתך קיויתי  ה'"-אין זה מביא גאולה.אלא שהגאולה תבוא בידי ישראל שהוא בא בעקב.כמו שנאמר בסוף הימים.כמו שנאמר:הנה אנוכי שולח לכם את אליה הנביא" שהוא משבט גד.לכך נאמר:"והוא יגוד עקב" משבט גד יקום בעקבות הימים מי שיגיד בשורת הגאולה האמיתית לישראל".
הרב כהנא נרצח.הוא היה "שמשון" דורנו.עכשיו עלינו לחכות להתגלות אליהו הנביא.והוא יבשר לנו בשורות טובות ישועות ונחמות אמן ואמן.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : יוני 01, 2011, 10:23:12 »
בס"ד
הספד של הרב נחמן כהנא אחי הרב

נבוזראדן רב הטבחים בא לירושלים וראה דם מבצבץ על רצפת בהמ"ק.הוא שאל:של מי הדם הזה שמבצבץ ורותח בבהמ"ק?ואמרו:זה דם של כהן ונביא שנרצח בבהמ"ק.
וגם היום דם של כהן וחכם עדיף מנביא כהן ונביא דמו נשפך על רקע הר -הבית.הדם הזה מבצבץ רותח.על זה אין כפרה.יש קרבן מעולם הדומם-ניסוך המים ויש קרבן מעולם הצומח-מנחות וניסוך היין יש קרבן מעולם החי-הזבחים ויש קרבן מעולם המדבר-כהן ונביא שנרצח בבהמ"ק.
הם טוענים :"כהניזם"-מאיר כהנא היה כהניזם.אבל מה זה כהניזם?זה התחיל בארץ ישראל במשפחת כהנא לפני מאה ורבעים שנה.הכהניסט הראשון שבא היה האבא של הסבא רב ברוך דוד כהנא הוא היה הכניסט הראשון.עסק בתורה למד ולימד הקים חסידות צאנז בצפת חי בעוני נאבק בגויים הקים פה משפחתו.אחריו הכהניסט השני-בנו רב נחמן כהנא שהמשיך בדרך התורה בצפת.אחריו אבינו הרב יחזקאל שרגא כנהא.נולד בצפת ונתן לנו את הכהניזם שלו לתורה ללימוד תורה חסד קיום מצוותיה אהבת ישראל ואהבת ארץ ישראל.זה כהניזם אמיתי ומאיר כהנא היה כהניסט וכולנו כל המשפחה כהניסטים.
עד עכשיו היית הרב מאיר כהנא ראש תנועת "כך" מקים גאות היהודים באמריקה מייסד ישיבת "הרעיון היהודי".היום אתה מאיר דוד בן הרב יחזקאל שרגא תלך לאבינו תגיד לו שאנחנו נאמנים לדרך.ותלך לפני אבינו שבשמים תתפלל בשביל עם ישראל בשעה קשה זו.תתפלל לרחמים מן השמים."עת צרה היא ליעקב וממנה יושע" בזכות הצדיקים שמתים על קידוש  ה'."אחי צר לי עליך נעמת לי מאוד איך נפלו גיבורים".
בשם המשפחה אנו מבקשים סליחתך אם לא ידענו לכבד אותך כיאות ולפי שיעור קומתך.
ותנוח בשלום על משכבך עד שתעמוד לגורלך בקץ הימים."וכיפר אדמתו עמו". 

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : יוני 01, 2011, 10:39:52 »
בס"ד
גד סרוטמן
"צדיקים במיתתם קרויים חיים".ומהם החיים?-"צדיק באמונתו יחיה".
הנה הרב ירו בך ועוד מעט יכניסו אותך לתוך הקבר.
אבל אל תבכו-הרב כהנא לא מת!הוא חי!הוא עדיין חי!כי האמונה הזרע הזרע של האמונה שהוא נטע בכל אחד ואחד מאיתנו הזרע הזה מוצח ויצמח ויהיה ליער עבות!
הנה הרב אתה לא מת!אתה חי!אנחנו נחיה אותך!אל תדאג!אל תדאג!אתה תנוח על משכבך בשלום היה סמוך ובטוח.
לפני שתלו את עולה הגרדום הרוג המלכות שלמה בן יוסף הי"ד הוא הספיק לכתוב על אחד הפתקים שהוברחו בעכו-"אני מאמין שאחרי מותי לא יבליגו עוד".גם אתה יכול להאמין באמונה הזאת-לא יבליגו עוד!
האש הזאת שאתה היצתת לכל אחד ואחד בלב אנחנו נלבה אותה אנחנו נלבה אותה!
אתה חי!ואתה תחיה לנצח!

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #13 ב- : יוני 01, 2011, 20:54:30 »
בס"ד
מתוך החלק בספר
הספדי נאמני "כך" ומוקירי זכרו של הרב
פנחס גיל
הרב כהנא עם כל יום שעובר מרגישים אנו יותר ויותר מה גדולה האבידה מה גודל החסר.
חיי עם ישראל ישתנו ללא היכר בלעדיך.היית לא רק סמל מאבקו של עם ישראל בדור זה אלא גם עיצבת את מאבקו ואת דרכו.היית מנהיג לעם ישראל.ראשון הלכת באש ובמים ללא פחד ומורא.פרצת את מסך הברזל שמאחוריו כלאה ממלכת הרשע את מיליוני אחינו-והיום כולם עסוקים בעליה אף שונאיך ורוצחיך.פרצת את מסך השתיקה בשאלה מהי דמותה האמיתית של מדינת ישראל-מדינה יהודית או "מדינת חוק דמוקרטית"?והיום כולם מתווכחים על שאלה זו-אף ה"דמוקרטים" רוצחיך.התחלת המאבק בטיהור ארצנו מהפולשים הפלשתים-הערבים-והיום מנהלי המדינה הזאת-רוצחיך-מוכרחים בעל כורחם-לדחוק את רגלי הערבים מרחובותינו.
הרב כהנא היית לנו תקווה..והנה אבוי נפלת נרצחת בידי כוחות הטומאה...
ורוצחיך צוהלים ממשיכים  לשפוך את דמך גם אחרי שנקראת לישיבה של מעלה.ולאן יפנה צאן הקדושים כאשר אבד רועהו?
הרב כהנא נשלחת להוציא את עמך מהחושך אל אור גדול נשלחת להצילנו.אך אין דור זה רוצה להגאל(חלקו).מה נאמר מה נעשה?אין לנו אלא לפנות אליך בתחינה אחרונה-תלמד עלינו זכות לפני כסא כבודו כי סגרו עלינו שונאינו ואין מציל בידם.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #14 ב- : יוני 03, 2011, 13:00:39 »
בס"ד
הספדי נאמני "כך" ומוקירי זכרו שח הרב
בת שבע גולדשטיין

פעם היתה לי מורה שיום אחד סטתה דקות מספר משיעורה הרגיל כדי לספר לנו את הסיפור.
היא סיפרה שבעודה ילדה בבית ספר יסודי הכירה ילד צעיר ממנה במקצת. יום אחד באמצע ההפסקה ניגש אליה הילד הזה כולו נרגש ומזועזע ואמר:"בואי בואי אני צריך להראות לך משהו". היא הלכה אחריו מבוהלת אל תוך הכיתה.הוא ניגש ללוח תפש חתיכת גיר וסימן x."את רואה" הוא אמר "זה אושוויץ-כאן הגרמנים משמידים את היהודים.את רואה את זה".והוא מתח שני קווים אל עבר ה-x "אלה מסילות הברזל המוליכות לאושוויץ וכל יום אלפי יהודים מובלים בהם להשמדה.אילו"  הוא אמר בקול כאוב   "אמריקה היתה מפציצה פעם אחת את המסילות האלה כמה עשרות אלפי יהודים היו ניצולים ממות".
אלה היו דבריו-זו היתה נשמו של ילד שגדל להיות מאיר ששביב הגדולה נצנץ בו עוד שנים קודם לכן כשישב כפעוט על ברכיו של זאב זבוטינסקי ונענע בראשו גשהוא אמר לו:"מאיר תגדל להיות יהודי טוב".
זכות רבינו הקדוש הי"ד תגן עלינו ושיהיה מליץ יושר בעדינו.

ת.נ.צ.ב.ה.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #15 ב- : יוני 03, 2011, 17:20:39 »
בס"ד
עקיבא לרנר
"ויצא יעקב..."-למה כתוב "ויצא"היה צריך להיות כתוב "וילך"?
אומר רש"י :"לומר לך כשצדיק בעיר-הוא הודה הוא זיוה הוא הדרה יצא צדיק פנה הודה
פנה זיוה פנה הדרה".
אכן נשתנו פני העיר מאז נעזבנו יתומים בלי רבינו הקדוש מורה הדרך -מאיר עינינו בתורה על גווניה על כל דקדוקיה כשמו כן הוא.
"ועשית עמדי חסד ואמת"-רק לאיש אמת שכל חייו לחם עליה בדבקות ובלי סטיות בדבקות מול אויבינו ובלי סטיות מול חברים.רק איש אמת כזה ראוי לחסד של אמת מהמון עםממאות אלפי יהודים שליוו אותו ללא תשלום וגמול וללא תמורה.
אכן תמורה ותודה מושגים שלא הכיר רבינו.עשית לרב נהגת בשבילו לא לרב נהגת אלא למען העם למען קידוש שמו הגדול זו כל מטרתו של רבינו הקדוש בעולמו."לאהבה את ה' אלוקיכם ולדבקה בו" כמה פעמים שמענו מפי רבינו הקדוש את הפסוק הזה?!ואומר   
ה"אבי-עזר" מפרש על ה"אבן-עזרא" על המילים ולדבקה בו והוא סוד גדול.נכונים דברי האבן עזרא כי סוד ה' ליראיו הדבקים במדותיו כמאמר חז"ל.ובדבקות עצמה יש סוד עצום שלא להחליף עבודת איש באחיו ולאחוז ברחמנות במקום שצריך לכעוס או שלא להחזיק ענווה במקום שצריך גאות או נקמה כמעשה פנחס.ומועטים המה בני העליה אשר יאחזו במדות על דרך האמת ואין כושל בם הלא המה הגדולים אשר בארץ".אכן גדול היה רבינו בין היחידים בדורו.ידע על מידה ומידה ואת זמנה ואת מידתה ללא נגיעות אישיות.
אף פעם לא שמענו את שמו של הרב בקשר לגוף מסוים או לפעולה מסוימת זהוא תרם כסף או הקצה כוח אדם מה זה משנה מי עשה העיקר-לעשות העיקר למען עם ישראל.
"וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'".אכן מות רבינו הוא שריפה בוערת ולא נכבית.אין את מי לשאול ואין מי שיענה.חסרים לנו העידודים וההסברים
ואין לנו למי לפנות אלא לאבינו שבשמים.

מנותק אדם לא שפוי

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #16 ב- : יוני 03, 2011, 17:56:27 »
z\
בס"ד
חס וחלילה בגד בו רון מה אתה לא יודע מה היה שם!

מבחינתו של "היהודי היקר", רון בן ישמעאל, כולם בוגדים.

מנותק אדם לא שפוי

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : יוני 03, 2011, 18:32:00 »
בס"ד
אברהם הרשקוביץ
(נאמני "כך" ומקירי זכרו של הרב)
מה למדתי מהרב כהנא הי"ד?
למדתי הרבה מהרב כהנא למדתי להיות יהודי גאה למדתי אהבת ישראל.
מה זה להיות יהודי גאה? להיות יהודי גאה זה ללמוד לקיים את מצוות הבורא קלות כקשות הגיוניות עם אלה שלא כל כך נראות הגיוניות לקיים את המצוות הנראות לנו מובריות ואלה שבעוונותינו כלא מוסריות.
לדעת"ששפלותם של ישראל- חילול שמו הוא"ולעומת זאת"עוצמתו של ישראל-קידוש השם הוא".
למדתי מהרב כהנא מה זה מסירות נפש למען עם ישראל.הרב כהנא סיכן את גופו מאות פעמים ואולי אף אלפי פעמים כדי להביא הצלה לעם ישראל ולבסוף מסר את חייו ממש.
אהבת ישראל זה לא לאהוב את כלל ישראל סתם אלא לאהוב כל אחד ואחד מישראל.לפעמים זה קשה מאוד ישנם יהודים שקשה מאוד לאהוב אותם ובכל זאת הרב כהנא לימוד אותי שגם אותם צריך לאהוב ואף הוסיף הרב כהנא ללמד אותי שגם כשיהודים גידפו ולעגו לו הוא הפריח  לכיוונם נשיקות באוויר.אם יהודי פגע בך אנו מחוייבים ב"לא תקום ולא תטור".
אהבת ישראל זה להרגיש את הכאב של יהודי  אפילו כשהוא עצמו אינו יודע לבטא את הכאב של עצמו.ישנם יהודים שהם בגדר "תינוקות שנשבו" שמרגישים ניצוץ של יהדותם אבל לא יודעים כלל מה זו יהדות אותם צריך לקרב.ישנם יהודים רעבים לפת לחם אבל מתביישים לבקש  ואז אנו מחוייבים לעזור להם וכמובן שעדיף לעשות כן על ידי מתן הולם בסתר.אהבת ישראל זה להעסיק יהודי למרות שהעסקת גוי זולה יותר .אהבת ישראל זה לקנות אך ורק מיהודי למרות שלקנות מגוי זה הרבה יותר זול .
אלו שני כללים שהרב כהנא לא לימד אותי אלא הגשים בחיים.

כשאני קורא את הטקסט הזה אני אומר: "ברוך שעשני אתאיסט". דת הייתה מקדמת דנא דרך לסמא את ההמונים ולהוביל את עדר המאמינים לביצוע מעשים לא אנושיים, לא מוסריים ולא הגיוניים. זו בדיוק הסיבה שבכל פעם שיש קונפליקט בין דת למדע אני תמיד אתייצב לימין המדע. אתה יודע למה? כי הדת אומרת לך מה לחשוב ואילו המדע איך לחשוב.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #18 ב- : יוני 04, 2011, 20:57:55 »
בס"ד
יש נטיה עולמית כשמדברים על דתות אז כל מה שמשותף לכל הדתות להכניס גם ליהשות וזה לא נכון
אולי מה שאמרת נכון לגבי הנצרות והאסלאם וכו...
אני יכול להביא לך מקורות ביהדות שסותרים את מה שאמרת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #19 ב- : יוני 17, 2011, 14:40:48 »
בס"ד
הספד של הרב יעקב יוסף על הרב כהנא הי"ד