כתב נושא: אין עם "פלסטיני" ואין "פלסטין" - סרט חדש שנראה מצויין ברוך השם  (נקרא 10178 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק ROI5

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • מדינת ישראל היא מדינה יהודית דמוקרטית, נקודה.
הם לא עם, אלא חלק מעם - העם הערבי (הישמעאלי, אם תרצה לדקדק יותר).
ז'בוטינסקי היה נגד הדת אפילו יותר מהרצל (הוא אף הציע פעם שאזרחים יהודים שיגדלו פאות ויחיו חיים דתיים יהיו אזרחים סוג ב').
ז'בוטינסקי היה קרוב מאד לדעותיו להרצל (זה שהוא היה תקיף יותר נגד הערבים לא אומר שהוא היה מחובר למסורת).
במקרה הזה אני לא מסכים איתך (וגם לא אסכים איתך).
כל אחד מאיתנו כתב את דברו, ועדיף שניתן לשאר הגולשים לשפוט.
אני אחזור על זה שוב - מי שרוצה להישאר יהודי יישאר יהודי, ומי שלא רוצה - פשוט יתבולל וייעלם (תרבותית ורוחנית), בדיוק כמו רוב הרפורמים בארה"ב.
אלה שיישארו יהודים במדינת תל אביב (ושוב, זו רק משאלת לב אישית שלי) לא יהיו שונים מיהודים מכל מקום אחר (ביהודה או מכל העולם).
אני כבר לא אחזור על זה, מכיוון שכתבתי את כל מה שהיה לי לכתוב.
ברור שהיו נוצרים ערבים לפני האסלאם (מהסיבה הפשוטה - הנצרות יותר עתיקה מהאסלאם), ואל תשכח שבכל זאת הביזנטים שלטו על שטחים נרחבים במזרח התיכון (הביזנטים היו נוצרים והפיצו באכזריות את הנצרות), אבל אני מדבר ספציפית על ארץ ישראל (עד שנת 638, שנת כיבוש ארץ ישראל ע"י הערבים, לא היו בארץ ישראל ערבים).
למעשה - פלישה ראשונה של ערבים לארץ ישראל התבצעה כבר בשנת 634, אך בשנת 638 הושלם הכיבוש (שהוביל בין היתר לבנייתו של מסגד אל אקצא על חורבותיו של בית שני).
אשרי המאמין (אני מעדיף להשאיר ראשי מחוץ לחול).

1. חלק מהאומה הערבית אבל חלק  מהעמים הירדנים והמצרים.
2.ז'בוטינסקי הושפע מהרצל אך הצביע נגדו לדוגמה שדובר בהאם להגיע לאוגנדה כפתרון זמני. ואגב הנה מה שאייזיק רמבה אמר על ז'בוטינסקי "עמידת הגבורה של הרב קוק.. חוללה מהפכה בנפשו של ז'בוטינסקי ,'אם המסורת יכולה להוציא לוחם כזה', הרהר, 'ודאי יש בה עושר של ערכי מוסר...'. "העם והנוער לא ישכחו את קולך שגילה מחדש את גבורת המסורת היהודית" טלגרף אל הרב...". ז'בוטינסקי כינה את הרב "כהן גדול... נשיא הרבנים של ארצנו הקדושה. בפעם הראשונה הרגשתי כי עוד יש לה זכות להיקרא 'קדושה'"
3.אבל שוב,דיברתי על זה, הלאום היהודי יישאר כך או כך. אבל מה שישתנה זה כמות העמים(בדיוק כמו שבממלכת ישראל ויהודה המקראיים היו שני עמים).
4.אני רק יחדד את דברי: חיים בן פסח יהודי אבל הוא לא יכול להיות חלק מהלאום היהודי אם הוא לא חי בישראל מעולם(גם אם הוא רוצה להיות, מדינת ישראל לא מאפשרת לו).
5.אבל הנקודה שלי הייתה שלא כל הנוצרים-ערביים הם מוסלמים שהתנצרו בתקופת הצלבנים, היו גם כאלה שהיו עוד מתקופת הרומאים.
6.טוב... מה שתגיד.
"לו היה לנו רוב יהודי בארץ, היינו קודם כל יוצרים פה מצב של שוויון זכויות גמור, מוחלט ומושלם, בלי שום יוצא מן הכלל: יהודי או ערבי ארמני או גרמני, אין הבדל בפני החוק- כל הדרכים פתוחות לפניו, יוכל אפילו להיות ראש ממשלה אם התוכנית המדינית שלו תמצא חן בעיני רוב הצירים במורשתון העתיד. הסטאטוס של ערבי בארץ ישראל יהיה בדיוק שווה לסטאטוס של סקוטי או וולשי באנגליה."(זאב ז'בוטינסקי ימני מוצהר, ראש בית"ר)

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')

1. חלק מהאומה הערבית אבל חלק  מהעמים הירדנים והמצרים.
2.ז'בוטינסקי הושפע מהרצל אך הצביע נגדו לדוגמה שדובר בהאם להגיע לאוגנדה כפתרון זמני. ואגב הנה מה שאייזיק רמבה אמר על ז'בוטינסקי "עמידת הגבורה של הרב קוק.. חוללה מהפכה בנפשו של ז'בוטינסקי ,'אם המסורת יכולה להוציא לוחם כזה', הרהר, 'ודאי יש בה עושר של ערכי מוסר...'. "העם והנוער לא ישכחו את קולך שגילה מחדש את גבורת המסורת היהודית" טלגרף אל הרב...". ז'בוטינסקי כינה את הרב "כהן גדול... נשיא הרבנים של ארצנו הקדושה. בפעם הראשונה הרגשתי כי עוד יש לה זכות להיקרא 'קדושה'"
3.אבל שוב,דיברתי על זה, הלאום היהודי יישאר כך או כך. אבל מה שישתנה זה כמות העמים(בדיוק כמו שבממלכת ישראל ויהודה המקראיים היו שני עמים).
4.אני רק יחדד את דברי: חיים בן פסח יהודי אבל הוא לא יכול להיות חלק מהלאום היהודי אם הוא לא חי בישראל מעולם(גם אם הוא רוצה להיות, מדינת ישראל לא מאפשרת לו).
5.אבל הנקודה שלי הייתה שלא כל הנוצרים-ערביים הם מוסלמים שהתנצרו בתקופת הצלבנים, היו גם כאלה שהיו עוד מתקופת הרומאים.
6.טוב... מה שתגיד.
כמו שציינתי - אני לא אוהב לחזור על עצמי (זה כבר משעמם), ואני לא רוצה לייאש את השאר (שייאלצו לקרוא את כל זה).
לכן אני אפסיק כאן, ואתן לאחרים לשפוט (כל מה שכתבתי אפשר לחקור וללמוד).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

יישר כח חיים, תודה על הסרטון.