כתב נושא: האם כל מי שאינו יהודי הוא בגדר אויב  (נקרא 12878 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בהמשך לדיון שהתפתח כאן
http://hayamin.org/forum/index.php

בהמשך לדבר האחרון שכתבתי לפני שהדיון ננעל.

ברור שאני מאמין שגם למי שלא מאמין בה' יש זכות קיום. איפה בתורה כתוב שמי שלא מאמין בה' אין לו זכות קיום?
אז את אומרת לא לכפות, אבל מי שלא מאמין בה' אין לו זכות קיום? יש פה סתירה.

זה נכלל ב7 מצוות נוח בעקיפין, לקבל את זה שליהודים יש שליטה מלאה בארץ. לא זוכר את הניסוח המדויק.

אללה זה אלוהים בערבית, בדיוק כמו ש god זה אלוהים אנגלית. זה לא חילול השם.

אגב לפי גישתך גם ליהודים אתאיסטים אין זכות קיום? ואני אסמך לראות אסמכתא מרב כלשהו או סמכות יהודית כלשהי, אפילו פסוקים בתנ"ך שמאמתים את הטיעונים ואת השקפת העולם שלך.

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
האם כל מי שאינו יהודי הוא בגדר אויב
« להגיב #1 ב- : מרץ 29, 2011, 22:34:14 »
דעתי:

לכל אדם שתומך בכהניסטים ובעם ישראל ישנה זכות קיום, כל עוד הם לא מתערבבים איתנו (פרט ליהודים אתאיסטים שלהם מותר).

אבל אני הייתי מעדיף שהגויים תומכי ישראל בכל זאת יישארו במקום שלהם.
אם הם יבואו לארץ ישראל זה גם יגרום לפיצוץ אוכלוסין ויכול להיות שגם להתבוללות.

פעם שמעתי את המשפט " אתה יכול להאמין גם באבנים מצידי, כל עוד אתה לא משליך אותן עליי"

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #2 ב- : מרץ 29, 2011, 22:40:51 »
דעתי:

לכל אדם שתומך בכהניסטים ובעם ישראל ישנה זכות קיום, כל עוד הם לא מתערבבים איתנו (פרט ליהודים אתאיסטים שלהם מותר).

אבל אני הייתי מעדיף שהגויים תומכי ישראל בכל זאת יישארו במקום שלהם.
אם הם יבואו לארץ ישראל זה גם יגרום לפיצוץ אוכלוסין ויכול להיות שגם להתבוללות.

מה בקשר לאנשים שאינם חיים בגבולות א"י?

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : מרץ 29, 2011, 22:43:52 »
מה בקשר לאנשים שאינם חיים בגבולות א"י?

אם הם אנשים שאין להם דעה בנוגע לעם ישראל או תומכי ישראל, מה לא בסדר איתם? מצידי שיאמינו באל הפיצה בעל הקרניים.
(חוץ ממוסלמים שגם ככה התרבות שלהם והדת שלהם היא הנחותה ביותר)

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #4 ב- : מרץ 29, 2011, 23:34:04 »
בהמשך לדיון שהתפתח כאן
http://hayamin.org/forum/index.php

בהמשך לדבר האחרון שכתבתי לפני שהדיון ננעל.

ברור שאני מאמין שגם למי שלא מאמין בה' יש זכות קיום. איפה בתורה כתוב שמי שלא מאמין בה' אין לו זכות קיום?
אז את אומרת לא לכפות, אבל מי שלא מאמין בה' אין לו זכות קיום? יש פה סתירה.

זה נכלל ב7 מצוות נוח בעקיפין, לקבל את זה שליהודים יש שליטה מלאה בארץ. לא זוכר את הניסוח המדויק.

אללה זה אלוהים בערבית, בדיוק כמו ש god זה אלוהים אנגלית. זה לא חילול השם.

אגב לפי גישתך גם ליהודים אתאיסטים אין זכות קיום? ואני אסמך לראות אסמכתא מרב כלשהו או סמכות יהודית כלשהי, אפילו פסוקים בתנ"ך שמאמתים את הטיעונים ואת השקפת העולם שלך.

אם אתה מאמין בה' אתה צריך להאמין שמי שלא מאמין בו הוא אויב שלך, ואתה יודע מה עושים לאויבים.
לכפות על מישהו להאמין במשהו זה להגיד לו "תאמין בזה" אני אומרת או שתאמין או שלא איך שבא לך כל עוד אתה לא מאמין אתה אויב שלי.

גם באנגלית זה לא ה'.

אין כזה דבר יהודי אתאיסטי.
אתאיסט זה אחד שלא מאמין באף אל. יהודי זה מי שמאמין בקב"ה.

יש פסוק שבטח שמעת עליו: "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד"
והרי לך מאמר של הרב כהנא לגבי הטיעונים שלי ליחסים בין היהודים לאומות העולם: http://jtf.org/forum/index.php/topic,18454.0.html

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #5 ב- : מרץ 29, 2011, 23:41:55 »

אין כזה דבר יהודי אתאיסטי.
אתאיסט זה אחד שלא מאמין באף אל. יהודי זה מי שמאמין בקב"ה.

שאלה עלייך...

אני יהודי שמאמין באלוהים לפי היהדות,אבל עם דגש גדול אני לא שומר ולו חצי מצווה ויותר מזה אני הרבה פעמים עובר על הרבה דברים חמורים מאוד לפי הדת שהעונשים שלהם חמורים ביותר(ואני לא מתכוון חס ושלום לבגידה בעם,אלה לדברים אחרים בכל דבר בחיים).
ומה זה בעצם אומר שאני גם אוייב שלך?

ואני שואל את זה ברצינות כי תמיד רציתי לדעת איך הצד הדתי מסתכל עליי ואם כבר מדברים על זה אז הייתה לי הזדמנות לשאול.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : מרץ 29, 2011, 23:48:11 »
אני מסכים עם JEWISH GIRL ,שהתפקיד של כל בריות העולם הוא להכיר בבוראם, הקב"ה אלוקי ישראל.

אני לא סובר שכל גוי הוא אויב רק מכיוון שאינו יהודי או בן נח.  אני כן סובר שישנם אויבים רעיוניים. אתאיזם,נצרות,ואיסלאם רוצות בהשמדת היהדות ללא שום ספק . בין אם התכנון שלהם זה להפוך אותם לאתאיסטים\נוצרים\מוסלמים ,או בין אם הם מתכננים השמדה פיזית (גם לאתאיסטים,זה לא דבר חסר תקדים...סטאלין..) .

כל דת מסיונרית של עם אחר היא בגדר אויב רעיוני . אם ישנם דתות שלא מחפשות לנכס את כל האנושות לדתותיהם,זה אני מניח סיפור אחר.

היהדות דוגלת באמיתות הכוונה של המתיהד ,  אין שום טעם שגוי יתגייר רק מפחד , אדרבה, בתקופה שהגוים פחדו מאיתנו ברמה כזאת שהייתה גורמת להם להתגייר רק מפחד , נמנענו מלגייר אותם (למשל ימי דוד ושלמה עליהם השלום,שבהם לא קיבלו גרים,כי לא ידעו אם הם כנים, או מפחדים\רוצים להתחלק ב"עושר") גם אם הם רצו.
לכן בבוודאי ש"לגייר בכח" אף פעם לא היה באג'נדה שלנו . להבדיל, בזמן מלחמה ,כל שטח שנופל לידינו.כל גוי שירצה להשאר בתחומינו ולא להלחם,חייב להשלים (לקבל שבע מצוות, מס ועבדות הממלכה) ,איננו מתירים עבודה זרה בתחומי ארצנו.

מעבר לכך , גוים שאינם אויבים הם לא הפקר , לא דמם, ולא ממונם . אסור לגזול או לרצוח גוים ,הם לא חיות, ואנחנו בוודאי לא ברברים .

התפקיד שלנו מול הגוים הוא להיות אור לגוים , להראות להם את הדרך להגיע לאמת  על ידי להוות דוגמה . להקים חברה קדושה,לקיים את סיבת "בחירתנו" , להיות ממלכת כהנים וגוי קדוש ,אור לגוים ,כשגוים יבואו לבקש את האמת נסביר להם כיצד הם יכולים להתחבר לאלוקי ישראל,נדריכם .תפקידנו הוא להראות את גדולת אלוקינו,בורא העולם,רעיונותיו ,ומושגיו. אנחנו אמורים להרים את דגל האמת.
מתוקף תפקידנו , זה ברור שיקומו לנו מתנגדים , השקר מחוסר יכולתו להתמודד עם האמת , מנסה לבטלה ולהשמידה , ואל לנו לתת לרשעותם במה כלשהי ... הם עלובי העולם,שמנסים להטעות את שאר הגוים בהצגה כאילו הם דורשי החסד ודוברי הטוב ( אתאיסטים מדברים על "כפייה" "ורשעות" ו"ניצול" של הדתות ,כשהם אלו שכמעט כל רכושם נוצר בתנאי עבדות במדינות חלשות,הם מעודדים הפקרות ,ואז דורשים להרוס את הפירות שנוצרים מזה(הפלות,שמאושרות על ידי אותם אלו שמדברים בשבח לחיות את החיים עד המקסימום,אבל לא מאפשרים חיים למה שמפריע להם "להנות" ורבים הדוגמאות  , נוצרים ומוסלמים ,מדברים על ה"טוב" ה"צדק" וה"מוסר" ה"רחמים" ה"חסד" ,כשכל פעם שהיה בידיהם כח כדי להציג בו את ה"דברים היפים" שהם מדברים עליהם ,הם השמידו עמים ,גזלו אותם, וכפו את ערכיהם הריקים דרך החרב. ככה נולדה אמריקה שהיום מפטפטת על צדק חופש וחירות ,ככה נולדה אוסטרליה ,ככה נולד העולם הערבי.)

אנחנו צריכים להיות האלטרנטיבה , לכל הרשע ,זה תפקידנו הלאומי ,לקדש שם שמיים ,להיות שליחי האמת, כדי להוביל את העולם לימים שבהם באמת יהיה צדק משפט ומוסר שמרכזו בירושלים וארץ ישראל ומשם הוא משפיע על כל העולם."וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים, נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית-השם  בְּרֹאשׁ הֶהָרִים, וְנִשָּׂא, מִגְּבָעוֹת; וְנָהֲרוּ אֵלָיו, כָּל-הַגּוֹיִם.   וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים, וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל-הַר-השם אֶל-בֵּית אלוקי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו, וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו:  כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה, וּדְבַר-השם מִירוּשָׁלִָם.  וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם, וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים; וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים, וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת--לֹא-יִשָּׂא גוֹי אֶל-גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא-יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה. " ישעיהו ב:א-ד.

עד אז עלינו להוות דוגמה,ולא לפחד מתגובת הגוים,ולעשות מה שמוטל עלינו ,ואם יהיה צריך "כִּי בְתַחְבֻּלוֹת, תַּעֲשֶׂה-לְּךָ מִלְחָמָה;    וּתְשׁוּעָה, בְּרֹב יוֹעֵץ. " משלי כד:ו  נעשה מאמץ אנושי ,והשם יעזור, רק הוא קובע מה יהיה.
« עריכה אחרונה: מרץ 30, 2011, 00:06:08 על ידי hebraic »
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : מרץ 29, 2011, 23:52:23 »
שאלה עלייך...

אני יהודי שמאמין באלוהים לפי היהדות,אבל עם דגש גדול אני לא שומר ולו חצי מצווה ויותר מזה אני הרבה פעמים עובר על הרבה דברים חמורים מאוד לפי הדת שהעונשים שלהם חמורים ביותר(ואני לא מתכוון חס ושלום לבגידה בעם,אלה לדברים אחרים בכל דבר בחיים).
ומה זה בעצם אומר שאני גם אוייב שלך?

ואני שואל את זה ברצינות כי תמיד רציתי לדעת איך הצד הדתי מסתכל עליי ואם כבר מדברים על זה אז הייתה לי הזדמנות לשאול.

אתה לא אויב אבל אתה כן חוטא ואתה כנראה יודע את זה. זה בינך לבין ה'.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #8 ב- : מרץ 30, 2011, 00:06:14 »
אתה לא אויב אבל אתה כן חוטא ואתה כנראה יודע את זה. זה בינך לבין ה'.

ואם אני חוזר בעתיד בתשובה,אבל אמיתית לא חיצונית תשובה פנימית האל יסלח לי על כל החטאים?

או שלמרות זאת אני אקבל את העונשים אבל הוא יהיה איתי יותר עדין בגלל שהחלטתי לתקן את הדרך?

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #9 ב- : מרץ 30, 2011, 00:13:35 »
אני מסכים עם JEWISH GIRL ,שהתפקיד של כל בריות העולם הוא להכיר בבוראם, הקב"ה אלוקי ישראל.

אני לא סובר שכל גוי הוא אויב רק מכיוון שאינו יהודי או בן נח.  אני כן סובר שישנם אויבים רעיוניים. אתאיזם,נצרות,ואיסלאם רוצות בהשמדת היהדות ללא שום ספק . בין אם התכנון שלהם זה להפוך אותם לאתאיסטים\נוצרים\מוסלמים ,או בין אם הם מתכננים השמדה פיזית (גם לאתאיסטים,זה לא דבר חסר תקדים...סטאלין..) .

כל דת מסיונרית של עם אחר היא בגדר אויב רעיוני . אם ישנם דתות שלא מחפשות לנכס את כל האנושות לדתותיהם,זה אני מניח סיפור אחר.

היהדות דוגלת באמיתות הכוונה של המתיהד ,  אין שום טעם שגוי יתגייר רק מפחד , אדרבה, בתקופה שהגוים פחדו מאיתנו ברמה כזאת שהייתה גורמת להם להתגייר רק מפחד , נמנענו מלגייר אותם (למשל ימי דוד ושלמה עליהם השלום,שבהם לא קיבלו גרים,כי לא ידעו אם הם כנים, או מפחדים\רוצים להתחלק ב"עושר") גם אם הם רצו.
לכן בבוודאי ש"לגייר בכח" אף פעם לא היה באג'נדה שלנו . להבדיל, בזמן מלחמה ,כל שטח שנופל לידינו.כל גוי שירצה להשאר בתחומינו ולא להלחם,חייב להשלים (לקבל שבע מצוות, מס ועבדות הממלכה) ,איננו מתירים עבודה זרה בתחומי ארצנו.

מעבר לכך , גוים שאינם אויבים הם לא הפקר , לא דמם, ולא ממונם . אסור לגזול או לרצוח גוים ,הם לא חיות, ואנחנו בוודאי לא ברברים .

התפקיד שלנו מול הגוים הוא להיות אור לגוים , להראות להם את הדרך להגיע לאמת  על ידי להוות דוגמה . להקים חברה קדושה,לקיים את סיבת "בחירתנו" , להיות ממלכת כהנים וגוי קדוש ,אור לגוים ,כשגוים יבואו לבקש את האמת נסביר להם כיצד הם יכולים להתחבר לאלוקי ישראל,נדריכם .תפקידנו הוא להראות את גדולת אלוקינו,בורא העולם,רעיונותיו ,ומושגיו. אנחנו אמורים להרים את דגל האמת.
מתוקף תפקידנו , זה ברור שיקומו לנו מתנגדים , השקר מחוסר יכולתו להתמודד עם האמת , מנסה לבטלה ולהשמידה , ואל לנו לתת לרשעותם במה כלשהי ... הם עלובי העולם,שמנסים להטעות את שאר הגוים בהצגה כאילו הם דורשי החסד ודוברי הטוב ( אתאיסטים מדברים על "כפייה" "ורשעות" ו"ניצול" של הדתות ,כשהם אלו שכמעט כל רכושם נוצר בתנאי עבדות במדינות חלשות,הם מעודדים הפקרות ,ואז דורשים להרוס את הפירות שנוצרים מזה(הפלות,שמאושרות על ידי אותם אלו שמדברים בשבח לחיות את החיים עד המקסימום,אבל לא מאפשרים חיים למה שמפריע להם "להנות" ורבים הדוגמאות  , נוצרים ומוסלמים ,מדברים על ה"טוב" ה"צדק" וה"מוסר" ה"רחמים" ה"חסד" ,כשכל פעם שהיה בידיהם כח כדי להציג בו את ה"דברים היפים" שהם מדברים עליהם ,הם השמידו עמים ,גזלו אותם, וכפו את ערכיהם הריקים דרך החרב. ככה נולדה אמריקה שהיום מפטפטת על צדק חופש וחירות ,ככה נולדה אוסטרליה ,ככה נולד העולם הערבי.)

אנחנו צריכים להיות האלטרנטיבה , לכל הרשע ,זה תפקידנו הלאומי ,לקדש שם שמיים ,להיות שליחי האמת, כדי להוביל את העולם לימים שבהם באמת יהיה צדק משפט ומוסר שמרכזו בירושלים וארץ ישראל ומשם הוא משפיע על כל העולם."וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים, נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית-השם  בְּרֹאשׁ הֶהָרִים, וְנִשָּׂא, מִגְּבָעוֹת; וְנָהֲרוּ אֵלָיו, כָּל-הַגּוֹיִם.   וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים, וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל-הַר-השם אֶל-בֵּית אלוקי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו, וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו:  כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה, וּדְבַר-השם מִירוּשָׁלִָם.  וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם, וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים; וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים, וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת--לֹא-יִשָּׂא גוֹי אֶל-גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא-יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה. " ישעיהו ב:א-ד.

עד אז עלינו להוות דוגמה,ולא לפחד מתגובת הגוים,ולעשות מה שמוטל עלינו ,ואם יהיה צריך "כִּי בְתַחְבֻּלוֹת, תַּעֲשֶׂה-לְּךָ מִלְחָמָה;    וּתְשׁוּעָה, בְּרֹב יוֹעֵץ. " משלי כד:ו  נעשה מאמץ אנושי ,והשם יעזור, רק הוא קובע מה יהיה.

מעניין O0

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #10 ב- : מרץ 30, 2011, 00:14:27 »
הבוס- אפשר לעשות תשובה , ומי שבא להטהר מסעיין לו . השם יתברך רוצה שיהודי יחיה חיים מהותיים ,ולא של הבל ,אם האדם חוזר בתשובה ,בוודאי שהקב"ה לא ימנע ממנו ,בגלל חטאי העבר שלו.

LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
« להגיב #11 ב- : מרץ 31, 2011, 23:49:53 »
בס''ד
לא כל מי שאיננו יהודי הוא אויב. אויב הוא מי ששונא את עם ישראל ומנסה לפגוע, להשמיד או לגרש את עם ישראל מארצו. אני יהודי דתי ויש לי חברים נוצרים בארה''ב ואוסטרליה, וחברים בודהיסטים ביפן. הם אינם יהודים - אך הם חברים.
עדן איסקוביץ

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #12 ב- : אפריל 01, 2011, 00:03:37 »
המטרה של היהדות (בניגוד לאסלאם ולנצרות) היא לא לגייר את הגויים, אלא לגרום להם להכיר בקב"ה כאלוהים האחד והיחיד.

לא כל גוי הוא אויב, אבל גוי שעובד עבודה זרה (כמו אסלאם ונצרות) יש לו פוטנציאל גדול מאד להיות שונא ישראל (מה שקורה במציאות).

אבל כמובן שגוי שנמצא בארץ ישראל ולא מקיים 7 מצוות בני נח, ועובד עבודה זרה, הוא בגדר אויב ויש לגרשו (מחשש שידיח יהודים לעבוד עבודה זרה).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #13 ב- : אפריל 01, 2011, 11:40:09 »
המטרה של היהדות (בניגוד לאסלאם ולנצרות) היא לא לגייר את הגויים, אלא לגרום להם להכיר בקב"ה כאלוהים האחד והיחיד.

לא כל גוי הוא אויב, אבל גוי שעובד עבודה זרה (כמו אסלאם ונצרות) יש לו פוטנציאל גדול מאד להיות שונא ישראל (מה שקורה במציאות).

אבל כמובן שגוי שנמצא בארץ ישראל ולא מקיים 7 מצוות בני נח, ועובד עבודה זרה, הוא בגדר אויב ויש לגרשו (מחשש שידיח יהודים לעבוד עבודה זרה).

לגרום להם להכיר בקב"ה כאלוהים האחד והיחיד, באילו אמצעים?

והכוונה לגויים בכל מקום או רק בא"י?

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #14 ב- : אפריל 01, 2011, 17:15:27 »
לגרום להם להכיר בקב"ה כאלוהים האחד והיחיד, באילו אמצעים?
לא באמצעים אלימים (אם זה מה שחשבת עליו), אלא בעיקר ע"י הסברה.

תנועת חב"ד עושה את זה ברחבי העולם (עוסקת בהסברה לגויים שעליהם לקיים 7 מצוות בני נח).

והכוונה לגויים בכל מקום או רק בא"י?
הכוונה היא לגויים בכל מקום (כי גם הגויים הם בני אדם שנבראו ע"י הקב"ה, ומן הראוי שיכירו בזה).

גויים בארץ ישראל הם עניין אחר לגמרי - גוי שחי בארץ ישראל ואינו מקיים את 7 מצוות בני נח (דהיינו: עובד עבודה זרה) נחשב לאוייב לכל דבר ויש לגרשו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #15 ב- : אפריל 01, 2011, 18:29:51 »

תנועת חב"ד עושה את זה ברחבי העולם (עוסקת בהסברה לגויים שעליהם לקיים 7 מצוות בני נח).
הכוונה היא לגויים בכל מקום (כי גם הגויים הם בני אדם שנבראו ע"י הקב"ה, ומן הראוי שיכירו בזה).

גויים בארץ ישראל הם עניין אחר לגמרי - גוי שחי בארץ ישראל ואינו מקיים את 7 מצוות בני נח (דהיינו: עובד עבודה זרה) נחשב לאוייב לכל דבר ויש לגרשו.

יפה, אבל כל גוי שלא חי בארץ חופשי לעשות כרצונו ואם בוחר לעבוד את בודהה או כל דבר אחר זו זכותו ואינו מוגדר כאויב. בהנחה שאיננו מדברים על דת מיסיונרית, שגם על זה אני לא מסכים כי כל עוד מדובר על דת שאינה משתמשת באמצעים אלימים אלא במאבק אינטלקטואלי לדעתי זה לגיטימי

מנותק soldierofgod

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #16 ב- : אפריל 01, 2011, 21:35:58 »

האיסלאם לא עבודה זרה לפי היהדות ואפילו מותר להתפלל במסגד תפילה יהודית תראה את זה
« עריכה אחרונה: אפריל 03, 2011, 00:15:10 על ידי רון בן מיכאל »

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #17 ב- : אפריל 02, 2011, 23:42:44 »
יפה, אבל כל גוי שלא חי בארץ חופשי לעשות כרצונו ואם בוחר לעבוד את בודהה או כל דבר אחר זו זכותו ואינו מוגדר כאויב. בהנחה שאיננו מדברים על דת מיסיונרית, שגם על זה אני לא מסכים כי כל עוד מדובר על דת שאינה משתמשת באמצעים אלימים אלא במאבק אינטלקטואלי לדעתי זה לגיטימי
בעיקרון זה נכון שאנחנו לא צריכים להתערב בחיים של הגויים מחוץ לגבולות הארץ, אבל צריך להבין את הסכנה שטמונה בעובדי העבודה הזרה (ובעיקר האסלאם והנצרות).
האסלאם והנצרות הם סילופים של היהדות (בעיקר הנצרות), וכשמישהו טוען שהסילוף שבידיו הוא האמת, אז יש לו אינטרס לפגוע (בכל דרך) במי שהאמת לצידו (דהיינו - היהודים).

ואם כבר הזכרת מאבק אינטלקטואלי - ישנו סיפור (איני יודע אם מדובר באגדה או שאכן קרה) על עימות (דיבייט) שנערך בין רבי משה בן מיימון (רמב"ם) זצו"ק לבין מלומדים נוצרים שנועד מלכתחילה להפריך את היהדות (הנוצרים היו בטוחים שינצחו), אך לבסוף הרמב"ם ניצח באותו עימות (מה שהוביל לפוגרומים מצד הנותרים ולרציחתם של יהודים).

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #18 ב- : אפריל 03, 2011, 00:30:33 »

האם גם יהודי חילוני מחוייב לקיים את 7 מצוות נוח,או שלמרות שהוא חילוני הוא עדיין מחוייב ל613 מצוות?

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #19 ב- : אפריל 03, 2011, 00:35:24 »
האם גם יהודי חילוני מחוייב לקיים את 7 מצוות נוח,או שלמרות שהוא חילוני הוא עדיין מחוייב ל613 מצוות?

כן (כולנו, בתור יהודים, מחוייבים).
יהודי הוא יהודי (התורה לא מכירה במושג הזה "חילוני").

אך יש לציין שבימינו אין ליהודים אפשרות למלא תרי"ג מצוות (משום שאין לנו בית מקדש), ולכן מספר המצוות הוא נמוך בהרבה (אבל עדיין אנו, בתור יהודים, מחוייבים ליותר מאשר הגויים).

זו המשמעות של ה'עם הנבחר' ושל 'אור לגויים' (ולא ה"גזענות" שהשמאל המתבולל מתכוון אליה).

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #20 ב- : אפריל 03, 2011, 21:12:13 »
בעיקרון זה נכון שאנחנו לא צריכים להתערב בחיים של הגויים מחוץ לגבולות הארץ, אבל צריך להבין את הסכנה שטמונה בעובדי העבודה הזרה (ובעיקר האסלאם והנצרות).
האסלאם והנצרות הם סילופים של היהדות (בעיקר הנצרות), וכשמישהו טוען שהסילוף שבידיו הוא האמת, אז יש לו אינטרס לפגוע (בכל דרך) במי שהאמת לצידו (דהיינו - היהודים).

ואם כבר הזכרת מאבק אינטלקטואלי - ישנו סיפור (איני יודע אם מדובר באגדה או שאכן קרה) על עימות (דיבייט) שנערך בין רבי משה בן מיימון (רמב"ם) זצו"ק לבין מלומדים נוצרים שנועד מלכתחילה להפריך את היהדות (הנוצרים היו בטוחים שינצחו), אך לבסוף הרמב"ם ניצח באותו עימות (מה שהוביל לפוגרומים מצד הנותרים ולרציחתם של יהודים).

זה שהאסלאם והנצרות הם חיקויים זה משהו אחר. הם גם מיסיונרים שמנסים לגייר גם בכוח וגם בשוחד, זה משהו אחר.

אבל בוא ניקח לרגע את הבודהיסטים לדוגמא, אין לנו שום סיבה לראות בהם כאויב. בקשר לנוצרים ולמוסלמים. כל עוד המאבק הוא אינטלקטואלי, וולקום לדעתי זה רק יביא ליותר יהודים שישמרו מצוות מאשר יהודים שימירו את דתם. בהנחה כמובן שננצח עימותים אלו. במקום שזה כבר נהיה עניין של שוחד שלוקחים נערים משלמים להם כדי שיתנצרו ויפיצו את הדת, זה כבר משהו אחר. אבל כל עוד מדובר במאבק אינטלקטולי נטו, אין שום בעיה בזה.
כמובן שכל ניסיון לכפיה של המרת דת הוא בגדר הכרזת מלחמה והעניין מובן מאליו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #21 ב- : אפריל 03, 2011, 21:13:11 »
אגב קשר לסיפור שהבאת גם אני שמעתי משהו דומה, שמעתי גם שהתנ"ך במקור לא היה מחולק לפי פרקים אלא הוסיפו את החלוקה הזו כדי שאפשר יהיה להתדיין עם הנוצרים במאבקים האניטקלטואלים שהתקיימו בעבר.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #22 ב- : אפריל 03, 2011, 22:03:57 »
אבל בוא ניקח לרגע את הבודהיסטים לדוגמא, אין לנו שום סיבה לראות בהם כאויב.
אני מסכים איתך בנוגע לעובדי אלילים מהסוג הזה, וכמובן שכל עוד הם לא מתערבים בענינינו אין לנו סיבה להילחם בהם, אבל עדיין אנו מחוייבים (בתור עם ישראל) להפיץ בקרב הגויים (ללא הבדל) את החשיבות של קיום 7 מצוות בני נח (ושוב - לא בדרכים אלימות, אלא באמצעות הסברה).

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #23 ב- : אפריל 03, 2011, 22:11:39 »
אני מסכים איתך בנוגע לעובדי אלילים מהסוג הזה, וכמובן שכל עוד הם לא מתערבים בענינינו אין לנו סיבה להילחם בהם, אבל עדיין אנו מחוייבים (בתור עם ישראל) להפיץ בקרב הגויים (ללא הבדל) את החשיבות של קיום 7 מצוות בני נח (ושוב - לא בדרכים אלימות, אלא באמצעות הסברה).

עובדי אלילים הם אויב של הקב"ה כי לעבוד אלילים זה עבודה זרה וזה לא משנה אם הם לא מתערבים בעניינים שלנו.
אויב של הקב"ה, הוא גם אויב של העם היהודי כולו.

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #24 ב- : אפריל 03, 2011, 22:28:44 »
עובדי אלילים הם אויב של הקב"ה כי לעבוד אלילים זה עבודה זרה וזה לא משנה אם הם לא מתערבים בעניינים שלנו.
אויב של הקב"ה, הוא גם אויב של העם היהודי כולו.

את ממש כמו הפנאטים המוסלמים.
שכל אחד יאמין במה שהוא רוצה.
זה לא עניין של אף אחד אחר.