כתב נושא: התנגדות לשפה הערבית בארץ  (נקרא 2834 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
התנגדות לשפה הערבית בארץ
« ב- : ספטמבר 27, 2010, 01:03:27 »
האם יש מאבק פעיל כל שהוא נגד השפה הערבית כשפה רשמית בארץ?..זה אולי ניראה כמו משהו שולי וחסר טעם אבל זה אחד הדברים שיכולים לעזור לערבים להיות חלק פעיל מהחברה הישראלית ומישראל בכלל.
אל תצביע תשפיע

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
התנגדות לשפה הערבית בארץ
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 27, 2010, 01:13:47 »
האם יש מאבק פעיל כל שהוא נגד השפה הערבית כשפה רשמית בארץ?..זה אולי ניראה כמו משהו שולי וחסר טעם אבל זה אחד הדברים שיכולים לעזור לערבים להיות חלק פעיל מהחברה הישראלית ומישראל בכלל.

כשהייתי בן 13 ניסו ללמד אותנו ערבית ספרותית. בכיתה ט או י הייתה גם האפשרות לבחור ללמוד 5 יחידות ערבית. (אני יליד 1983). הפרויקט כשל אחרי שגילו שבוגר 5 יחידות ערבית לא יכול להחליף מלה בערבית עם המוכר בשוק.

לעניות דעתי, חשוב מאד ללמוד ערבית, בגיל 18, תחת פיקוח יהודי-דתי, ותחת פיקוח של אנשים ימניים שיודעים ערבית (מזרחיים מבוגרים. וסליחה על הסטריאוטיפ). יש לוודא שלסיפורים שמלמדים אין תוכן רע.

הייתי מאד שמח לדעת איך אומרים 'מוות לערבים' בערבית, למשל. אבל אני לא יודע. אני זקוק למזרחי מבוגר (אבא שלי בטח לא יודע לכתוב בערבית, הוא הגיע לארץ בגיל 2, והוא רק יודע [שפה שאינני בטוח שהיא ערבית], שבה הוא נהג לדבר לפעמים עם סבתא ז"ל).

אם נדע ערבית, הערבים ירעדו מפחד. אני משוכנע בזה. פתאום כל חופש הביטוי שלהם ייעלם. ישראלים גם יודעים אנגלית, כך שאם הם ידעו ערבית, הם יוכלו לומר לאמריקאי ולאירופאי מה הערבי אמר... זה יכול להיות מה שיגמור אותם. אחרי הכל, אלו הדיבורים של חלק מהם, שהופכים אותם לכאלה פנאטים. ומיותר לציין שההתעכבות של העולם בקשר לערבים והמוסלמים, היא כי אזרחי העולם החופשי לא יודעים ערבית. (ובאופן טבעי, גם אין דחף פנימי ללמוד שפת אויב.)

אם הערבים רוצים להיות חלק פעיל בחברה הישראלית, שיבואו לקנות את המזון שלהם מחנויות של יהודים, בעיקר של יהודים דתיים. עד היום אני רואה אותם בעיקר יושבים לנו בפארקים ומשחקים במגרשי הכדורגל שלנו. למעשה, אני בספק אם ראיתי אי פעם ערבי קונה בסופרמרקט ישראלי. למעשה, אני בקושי רואה אותם בסופרמרקטים הערביים.. מוזר..
« עריכה אחרונה: ספטמבר 27, 2010, 01:27:24 על ידי yossso »
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)

מנותק G

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
התנגדות לשפה הערבית בארץ
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 27, 2010, 12:28:31 »
אין שום התנגדות כיום,אין כמעט מוצר שלא רשום עליו גם בערבית.
נֶפֶשׁ יְהוּדִי הוֹמִיָּה : לִהְיוֹת עַם חָפְשִׁי בְּאַרְצֵנוּ

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
התנגדות לשפה הערבית בארץ
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 27, 2010, 15:23:04 »
כשהייתי בן 13 ניסו ללמד אותנו ערבית ספרותית. בכיתה ט או י הייתה גם האפשרות לבחור ללמוד 5 יחידות ערבית. (אני יליד 1983). הפרויקט כשל אחרי שגילו שבוגר 5 יחידות ערבית לא יכול להחליף מלה בערבית עם המוכר בשוק.

לעניות דעתי, חשוב מאד ללמוד ערבית, בגיל 18, תחת פיקוח יהודי-דתי, ותחת פיקוח של אנשים ימניים שיודעים ערבית (מזרחיים מבוגרים. וסליחה על הסטריאוטיפ). יש לוודא שלסיפורים שמלמדים אין תוכן רע.

הייתי מאד שמח לדעת איך אומרים 'מוות לערבים' בערבית, למשל. אבל אני לא יודע. אני זקוק למזרחי מבוגר (אבא שלי בטח לא יודע לכתוב בערבית, הוא הגיע לארץ בגיל 2, והוא רק יודע [שפה שאינני בטוח שהיא ערבית], שבה הוא נהג לדבר לפעמים עם סבתא ז"ל).

אם נדע ערבית, הערבים ירעדו מפחד. אני משוכנע בזה. פתאום כל חופש הביטוי שלהם ייעלם. ישראלים גם יודעים אנגלית, כך שאם הם ידעו ערבית, הם יוכלו לומר לאמריקאי ולאירופאי מה הערבי אמר... זה יכול להיות מה שיגמור אותם. אחרי הכל, אלו הדיבורים של חלק מהם, שהופכים אותם לכאלה פנאטים. ומיותר לציין שההתעכבות של העולם בקשר לערבים והמוסלמים, היא כי אזרחי העולם החופשי לא יודעים ערבית. (ובאופן טבעי, גם אין דחף פנימי ללמוד שפת אויב.)

אם הערבים רוצים להיות חלק פעיל בחברה הישראלית, שיבואו לקנות את המזון שלהם מחנויות של יהודים, בעיקר של יהודים דתיים. עד היום אני רואה אותם בעיקר יושבים לנו בפארקים ומשחקים במגרשי הכדורגל שלנו. למעשה, אני בספק אם ראיתי אי פעם ערבי קונה בסופרמרקט ישראלי. למעשה, אני בקושי רואה אותם בסופרמרקטים הערביים.. מוזר..
לא דיברתי על לימוד ערבית באופן כללי אלה למעמד שנותנים לשפה הזאת בארץ ומקלה על הערבים להפוך לחלק מהמדינה.
אל תצביע תשפיע

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
התנגדות לשפה הערבית בארץ
« להגיב #4 ב- : ספטמבר 27, 2010, 16:56:16 »
אני יודע שלפני שנה שר התחבורה אישר שכל השילוט בערבית יהיה בתעתיק עברי (אני לא יודע אם אכן יישמו את זה בשטח).
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3745579,00.html
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!