סקר

האם תהיו מוכנים שבחירת ליבכם תשמור על שם משפחתה אם תחפוץ בכך?

לא
5 (45.5%)
כן
2 (18.2%)
מוכן שתוסיף את שמי כשם משפחה שני
2 (18.2%)
כשם שני רק אם היא רוצה לשמר את לוי\כהן
1 (9.1%)
לא יודע, כל מקרה לגופו
1 (9.1%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: שם משפחה לאחר נישואין  (נקרא 5585 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
שם משפחה לאחר נישואין
« ב- : ספטמבר 25, 2010, 23:57:53 »
הייתי אצל חברים שלי והחל ויכוח על עניין שם המשפחה.
ידידתי אמרה שהיא מעוניינת לשמור את שם משפחתה לאחר הנישואין והחל ויכוח (שעה וחצי...) על הנושא.
לא הצלחתי להניע אותה מדעתה, אך אני מאמין שהיא קיבלה קצת חומר למחשבה.  בעוד שלצערי, לא הצלחתי לקבל ממנה ולו נימוק אחד סביר מדוע היא מעוניינת לשמר את שם משפחתה פרט ל"כי אני רוצה לשמור אותו", "למה שהגבר לא ישנה את שם המשפחה שלו לשלי?"

דעתי האישית היא שאין מקום לגישה זו.

במהלך הויכוח עמה, הייתי מוכן לדון בשלוש פשרות (היא לא קיבלה אותן דרך אגב):
- אני יכול אולי לחשוב על פשרה בסגנון בחירת שם משפחה חדש ומשותף לבני הזוג (הזדמנות טובה אולי לעברות שם משפחה של הגבר)
- אם שם משפחתה לוי או כהן, אני רואה בהחלט מקום לשמר זאת כשם משפחה נוסף אם היא חפצה בכך.
- מדובר בידוענית ששמה הוא שם מסחרי.

מה דעתכם בעניין?
אשמח לשמוע ממלומדים מה אומרת הדת.
האם לדעתכם אי הסכמה בנושא הוא עילה לסיום מערכת יחסים?

שבוע נעים לכולם  :old_afro:

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
שם משפחה לאחר נישואין
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 26, 2010, 00:48:19 »
מה דעתכם בעניין?

אני לא כ"כ מלומד, אבל אני יודע שהתורה אומרת שאשה הולכת אחרי הגבר.
לדוגמא: אשה שנולדה למשפחת לויים, שהם מתפרנסים מתרומות של שאר העם (מקבלים מהם אוכל ושאר תרומות) לא יכולה להנות מהתרומות לאחר נישואיה (משום שלאחר נישואיה היא ברשות בעלה ועליו חלה החובה לפרנס אותה).

דבר שני -  אני לא חושב שזה דבר שצריך להיות עילה לסיום יחסים.
אם האשה רוצה לשמר את שם נעוריה לא צריכה להיות בעיה לגבר (כל עוד היא לא דורשת ששם המשפחה שלה יהיה גם שם המשפחה של הילדים).
אם הדרישה היא ששם המשפחה של האשה יהיה גם שם המשפחה של הילדים, אז יש פה כבר בעיה.
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
שם משפחה לאחר נישואין
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 26, 2010, 01:29:31 »
שם המשפחה שלי הוא 'כהן', ולכן בחרתי 'לא'.

אבל אם שם המשפחה שלי היה 'איכסלסלה' ושם המשפחה שלה היה גולדשטיין או משהו יפה אחר. אז כן. האמת היא, שאני לא יודע מה זה בא לשמר.

אם אני יודע שהאשה שאיתי, יש לה רק אחיות (האבא שלה הוא "אבול'בנת") והשם משפחה שלי הוא מאד נפוץ, אז אני מוכן לעשות לו טובה ולשאת את שם המשפחה שלה במקום את שלי.

אם הייתי יודע למה מלכתחילה עושים את זה לפי האב, הייתי הולך על זה בלי היסוס. אבל יש עניין אחר: הסיבה שהירושה הולכת לבן הבכור, היא:

1. כדי שיהיה חוק אחד בלבד. ואז כשהאבא נותן לבן הבכור את הכסף. שאר הבנים לא מרגישים כעס, כי זה לא ש- 'אבא אוהב אותם פחות' אלא פשוט כי ישנו חוק, וזהו. חוץ מזה, אני חושב שבהרבה משפחות, בלי קשר לכסף, הבן הראשון הוא... זה שמצפים ממנו יותר, וגם זה שמתגאים בו יותר - סומכים עליו יותר. אני עצמי בן בכור. גם אבא שלי בן בכור. אולי גם סבא ז"ל, לא בדקתי.
2. כדי שהכסף (הכוח) שהאבא צבר, לא ייחלש. - זה לא חכם לחלק אותו בין האחים, נחמד ככל שזה יישמע. זה גם קומוניזם.

לכן, יכול להיות שכמו בסעיף 1., ללכת לפי שם האב, זה חוק שנועד פשוט מאד כדי שלא ייווצרו כל מיני התבכיינויות - כי פשוט יש חוק, והוא מה שעושים, וזהו. חוץ מזה, ממה שידוע לי, ביהדות, האב ראשון והאם היא סגן שלו. זה לא כמו אצל הערבים, חס וחלילה - אתה לא מפרק את אשתך במכות. אתה הראשון, אבל עם אהבה, לא עם שנאה וכפייה.

בעידן כמו היום, שבו אלמנט השוויון חדר חזק לחברה, אולי עדיף לחפש בחורה שהיא גם כן 'כהן'.

דבר אחד לא מומלץ - 2 שמות משפחה. כמו "גלילה רון פדר עמית". "אורי כהן אהרונוב". - זה מטופש.

בראשית ג טז: "אל האשה אמר הרבה ארבה עצבונך והרנך בעצב תלדי בנים ואל-אישך תשוקתך והוא ימשל-בך"

הגבר בא קודם. גם אם האשה היא היותר חכמה (ואני מכיר מקרה כזה). וזה פשוט - הגבר מגן (זה מושתת בנו), המגן צריך להיות הראש.

הפמיניזם פגע אנושות במשפחה היהודית בארץ. יש נשים שבכלל חושבות שהן מעל לגברים. ההגונות שביניהן חושבות שהן שוות לגברים. אבל מעטות מהן באמת מחוברות לאופי הטבעי שלהן, ויודעות שהן לא שוות לגברים, ובטח לא מעליהם. ומנסיוני מהאתר MABTW.COM, יש שם בחור בשם DICK MASTERSON, הוא שובייניסט. הוא מודה בזה, והכל. אבל מה... יש סרטונים שלו ביוטיוב, שבהם מתקשרים אליו אנשים, ומדברים איתו על דברים, לפעמים מתקשרות נשים. תמיד הנשים שלא מסכימות אותו, יש להן קול כאילו הן שמנות ומכוערות. (והוא מנתק להן בפרצוף ולועג להן) ותמיד הנשים שכן מסכימות איתו, נשמעות חמודות ומצחקקות ונהדרות, והוא קורא להן Sweetie ומתחייס אליהן יפה. (הוא לא נראה לי באמת שובייניסט, סתם פרובוקטור כדי להפסיק את הקשקוש הפמינאצי.). יש אפילו בחורה שעשתה קעקוע של MABTW. - היא נראית רגיל כזה. לא יפה, לא מכוערת. אני מאמין שנשים אוהבות שהגבר הוא מעל, ושגברים אוהבים להיות מעל. (ושמי שלא מסכים עם זה, הוא לא אדם ששלם עם עצמו) ושאנחנו פשוט אכלנו יותר מדי שקרים ב- 20 השנים האחרונות. (ערוץ 23 - 'מבט נשי': אשה מכוערת מדי, ופודל בשם 'בן כספית', לוקחים את מיין קאמפ, ומחליפים את המלה 'יהודים' ב- 'גברים').
אני חושב שנשים אוהבות ללכת לפי הגבר - זה מסיר מהן אחריות. ואני לא פוחד מאחריות, על המשפחה שתהיה לי בע"ה. לנשים יש אחריות על דבר אחר - ילדים. ויש דבר אחד שאני לא חושב, אלא בטוח בו - נשים אוהבות גבר חזק.

(זה שיש נשים שמפרשות את התקיפה כלפי החפים מפשע בתור 'חוזק', ולכן נוטות לצאת עם ערסים, זה כבר סיפור אחר.)
« עריכה אחרונה: ספטמבר 26, 2010, 01:45:58 על ידי yossso »
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
שם משפחה לאחר נישואין
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 26, 2010, 02:14:50 »

לא יודע לקבוע. אני מכיר בחורה (בת 24 בערך, אם לילד) שהיא אשה נחמדה. והיא עובדת נדמה לי ולא עקרת בית (אבל לא בדקתי). היא הוציאה תעודת 'הנדסאי', אז מן הסתם שהיא מעוניינת גם לעבוד בחוץ. תראה... הבעיה היא שקיימים טרנדים חברתיים שטותיים שנשים נגררות אחריהם. כי ככה זה, נשים נוטות להיגרר אחרי משהו. אבל מכיוון שהחוקים של הטלויזיה חולשים היום על חוקי התנ"ך... הנשים נוטות להיגרר אחרי חוקי הטלויזיה (גם נשים דתיות). ככל שנתייהד יותר, כך המקום של השטויות האלה ייעלם יותר. הכל נהיה 'שוויוני' היום.. את מהדורת החדשות המרכזית הנחו פעם חיים יבין ויעקב אחרימאיר, דליה מזור הייתה סגן. אני לא צריך להגיד לך מה יש היום. ואני לא צריך להגיד לך שאין דבר כזה אשה שלא רואה טלויזיה. הנה הבעיה. תנתקו את מכשיר הטמטום מהבית, תוך מספר שנים היא תתאפס ותיגרר אחריך ולא אחרי הטלויזיה, ואז יהיה טוב לשניכם. (כי הדרך שלך יותר טובה מהדרך של הטלויזיה, אז להיגרר אחריך זה יותר טוב לה. וחוץ מזה.. סופסוף אתה בשליטה - ואז אתה לא צריך לשמוע כל מיני קשקשת שהיא למדה מהטלויזיה, ולהתכופף לזה.)

הטלויזיה החליפה את בורא עולם היום. כן, זאת בעיה. יש ספר שאשה חכמה בשם אן קולטר כתבה, בשם GODLESS. על כך שהשמאל בעצם יצר דת ללא אלוהים. - מנהגים, אני מאמין, איסורים, מצוות, הכל. וזה נכון. גם בארץ אפשר לראות שהדת החילונית שולטת חזק בעניינים.

(אני חושב שגם מספרים לנשים, בכל מיני עיתונים כמו 'לאשה', ש- 'פעם, כשגברים שלטו, אז הנשים היו מקופחות'. - שטויות במיץ! פעם, כשגברים שלטו, נשים מיצו את עצמן וחיו הרבה יותר טוב מאיך שנשים חיות בימינו. נשים היום מתות להגשים את 'החזון הפמיניסטי' ולצאת לעבוד. ואז הן יוצאות לעבוד, וגם צריכות לטפל בילדים. (במקום רק לטפל בילדים, כפי שהיה נהוג לפני 50 / 60 שנה) - כן.. אני יכול לראות איך הפמיניזם ממש שיחרר אותן מהעבדות.. ריבונו של עולם.) הרי יש ביטוי כזה של נשים 'ילדים זה פול-טיים-ג'וב'. נו... אז בגלל זה הגבר יוצא לעבוד והאשה מטפלת בילדים.. אבל לא! זה שובייניזם!

הכל עקום היום.
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
שם משפחה לאחר נישואין
« להגיב #4 ב- : ספטמבר 26, 2010, 02:20:46 »
ומנסיוני מהאתר MABTW.COM, יש שם בחור בשם DICK MASTERSON, הוא שובייניסט.
הבן אדם הזה קורע  :::D
הכי הצחיק אותי שהוא אמר: "נשים טובות רק כדי להביא ילדים, אבל הם לא יודעות איך לגדל אותם" (ואז הוא הביא כדוגמא שהיטלר יש"ו גדל אצל אם חד הורית).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
שם משפחה לאחר נישואין
« להגיב #5 ב- : ספטמבר 26, 2010, 03:15:20 »
הייתי אצל חברים שלי והחל ויכוח על עניין שם המשפחה.
ידידתי אמרה שהיא מעוניינת לשמור את שם משפחתה לאחר הנישואין והחל ויכוח (שעה וחצי...) על הנושא.
לא הצלחתי להניע אותה מדעתה, אך אני מאמין שהיא קיבלה קצת חומר למחשבה.  בעוד שלצערי, לא הצלחתי לקבל ממנה ולו נימוק אחד סביר מדוע היא מעוניינת לשמר את שם משפחתה פרט ל"כי אני רוצה לשמור אותו", "למה שהגבר לא ישנה את שם המשפחה שלו לשלי?"

דעתי האישית היא שאין מקום לגישה זו.

במהלך הויכוח עמה, הייתי מוכן לדון בשלוש פשרות (היא לא קיבלה אותן דרך אגב):
- אני יכול אולי לחשוב על פשרה בסגנון בחירת שם משפחה חדש ומשותף לבני הזוג (הזדמנות טובה אולי לעברות שם משפחה של הגבר)
- אם שם משפחתה לוי או כהן, אני רואה בהחלט מקום לשמר זאת כשם משפחה נוסף אם היא חפצה בכך.
- מדובר בידוענית ששמה הוא שם מסחרי.

מה דעתכם בעניין?

שבוע נעים לכולם  :old_afro:
מבחינת הדת, אין כל חשיבות תורנית-הלכתית לשם המשפחה ביהדות.
היהדות רואה כערך עליון את חשיבות שלום הבית בכל ריב בין הבעל לאישתו, ועדיף שבמצב של מחלוקת ימצאו בני הזוג פשרה או קיצור שם המשפחה של הבעל או כשם שני ואם הבעל מתפשר אין כל עיכוב, והאישה יכולה להשאר עם שם משפחתה המולד.
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שם משפחה לאחר נישואין
« להגיב #6 ב- : ספטמבר 26, 2010, 03:26:50 »
בחרתי כן אני מוכן מצידי לשנות את השם המשפחה שלי לשלה בגלל השם משפחה שלי..
בכל מיקרה כל עניין לגופו זה לא אמור להיות כזה ביג דיל סך הכל שם משפחה ופשוט אפשר להחליט ביחד מה עושים
אל תצביע תשפיע

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
שם משפחה לאחר נישואין
« להגיב #7 ב- : ספטמבר 26, 2010, 23:22:45 »
הבן אדם הזה קורע  :::D
הכי הצחיק אותי שהוא אמר: "נשים טובות רק כדי להביא ילדים, אבל הם לא יודעות איך לגדל אותם" (ואז הוא הביא כדוגמא שהיטלר יש"ו גדל אצל אם חד הורית).

ואני לא צריך לומר לך מה המטרה האמיתית של הבגד שנקרא ג'ינס - טשטוש ההבדלים בין גברים לנשים. בשנות ה- 80 עוד היה מקובל שבת הולכת עם שמלה או חצאית, וגבר הולך עם מכנסיים. (מכנסי בד, מכנסי משי, או מכנסיים דמויי-משי).

ג'ינס הוא גם בגד גס. כל עוד אתה לא עובד במכרה, אין סיבה אמיתית ללבוש ג'ינס. והמכרות של ישראל לא פעילים כרגע. חוץ מזה, לג'ינס יש מראה רגיל למדי. בנות לא נראות בו טוב במיוחד, וגם בנים לא. הוא בעיקרון מכנסיים, אז הוא מתאים יותר לבנים. אין לי מושג למה בת צריכה ללבוש ג'ינס. אם היא חילונית ורוצה להתבלט, יש טייטס. או חצאית. מה ג'ינס? (בנות לא יודעות שחצאית נראית יותר טוב מג'ינס. בנות לא יודעות כי בנים לא מדברים, אז הן נאלצות ללמוד על בנים מהעיתונים, במקום מהבנים. זה חבל מאד. חוץ מזה, הרבה בנים היום גם מבולבלים ולא יודעים מה הם רוצים, שזה הכי גרוע.)
וגם תופרים לבגד הזה מן הסטוריה, כאילו זה משהו שהיה לפני שנים, ויש לו מסורת.. והחלוצים בארה"ב השתמשו בזה.. לא יודע, זה מסריח כל הסיפור הזה. ג'ינס = מכנסיים שעולות בין 50 ל- 1000 שקלים. אבל זה אחרי הכל, רק מכנסיים. בנות היום לובשות מכנסיים. מכנסיים. בסדר, אז אנחנו קוראים לזה " ג'ינס "... זה כמו "זו לא חולצה, זה גוצ'י [שם של חברה שמייצרת חולצות]." לא! אין דבר כזה גוצ'י. זאת חולצה!

ויש את הקטע הזה של " ג'ינס דהוי " - ללכת עם משהו שנראה כאילו הוא משומש. למה? למה זאת הפכה להיות גאווה להיות בנאדם עני? למה האשלייה הזאת שיש אנשים במדינה שלנו שהם כ"כ עניים עד שמכנס הג'ינס שלהם יכול להיות בלוי מרוב שימוש? ג'ינס לוקח לו איזה 50 שנה להתבלות, כך שהאופציה היחידה ש- Faded Jeans באמת יהיו אורגינל, הם שהאיש שלובש אותם הוא בן 70. ובני 70 לא לובשים ג'ינסים, תודה לאל!

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
שם משפחה לאחר נישואין
« להגיב #8 ב- : ספטמבר 26, 2010, 23:59:53 »
ואני לא צריך לומר לך מה המטרה האמיתית של הבגד שנקרא ג'ינס - טשטוש ההבדלים בין גברים לנשים. בשנות ה- 80 עוד היה מקובל שבת הולכת עם שמלה או חצאית, וגבר הולך עם מכנסיים. (מכנסי בד, מכנסי משי, או מכנסיים דמויי-משי).

ג'ינס הוא גם בגד גס. כל עוד אתה לא עובד במכרה, אין סיבה אמיתית ללבוש ג'ינס. והמכרות של ישראל לא פעילים כרגע. חוץ מזה, לג'ינס יש מראה רגיל למדי. בנות לא נראות בו טוב במיוחד, וגם בנים לא. הוא בעיקרון מכנסיים, אז הוא מתאים יותר לבנים. אין לי מושג למה בת צריכה ללבוש ג'ינס. אם היא חילונית ורוצה להתבלט, יש טייטס. או חצאית. מה ג'ינס? (בנות לא יודעות שחצאית נראית יותר טוב מג'ינס. בנות לא יודעות כי בנים לא מדברים, אז הן נאלצות ללמוד על בנים מהעיתונים, במקום מהבנים. זה חבל מאד. חוץ מזה, הרבה בנים היום גם מבולבלים ולא יודעים מה הם רוצים, שזה הכי גרוע.)
וגם תופרים לבגד הזה מן הסטוריה, כאילו זה משהו שהיה לפני שנים, ויש לו מסורת.. והחלוצים בארה"ב השתמשו בזה.. לא יודע, זה מסריח כל הסיפור הזה. ג'ינס = מכנסיים שעולות בין 50 ל- 1000 שקלים. אבל זה אחרי הכל, רק מכנסיים. בנות היום לובשות מכנסיים. מכנסיים. בסדר, אז אנחנו קוראים לזה " ג'ינס "... זה כמו "זו לא חולצה, זה גוצ'י [שם של חברה שמייצרת חולצות]." לא! אין דבר כזה גוצ'י. זאת חולצה!

ויש את הקטע הזה של " ג'ינס דהוי " - ללכת עם משהו שנראה כאילו הוא משומש. למה? למה זאת הפכה להיות גאווה להיות בנאדם עני? למה האשלייה הזאת שיש אנשים במדינה שלנו שהם כ"כ עניים עד שמכנס הג'ינס שלהם יכול להיות בלוי מרוב שימוש? ג'ינס לוקח לו איזה 50 שנה להתבלות, כך שהאופציה היחידה ש- Faded Jeans באמת יהיו אורגינל, הם שהאיש שלובש אותם הוא בן 70. ובני 70 לא לובשים ג'ינסים, תודה לאל!
סליחה על הבורות(אם היא מאצלי :old_undecided:) אך אני לא מבין איך הגעת לנושא ההודעה הנ"ל שלך, מתוך פתיחת האשכול לגבי שם משפחה?!
ועוד הערה: בחלק מהאשכולות בהם הינך מביע דעה אתה בדרך כלל (כדלעיל) גם מוסיף המון פרטים נושאים בתוך נושאים, שלא קשורים לנידון דידן, ולעיתים זה קצת חורה לעין.
יש מקום רחב בפורום לאקטיביות שלך בפורום, אך בפרופורציה שיהיה קשור לתת פורום בו אתה כותב ולפתיחת האשכול בפרט, תודה.
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
שם משפחה לאחר נישואין
« להגיב #9 ב- : ספטמבר 27, 2010, 00:46:29 »
שמע. אני כותב ככה באופן טבעי. (אני פשוט מאד נסחף מרוב התלהבות או רצון חזק להעביר מסר, אני יודע שזאת טעות מצידי). לי אין את היכולת להעביר הודעות למקומות המתאימים להם, במידה ופתחתי הודעות במקום הלא מתאים. רק לכם יש את זה. אז בבקשה.. אתה מוזמן לקחת את החלק על הג'ינס ולהעביר אותו למקום הראוי יותר. וגם אני אשתדל לתקן את עצמי בנושא.

יום טוב אלמ. אני מקווה שאנחנו לא בריב או משהו דומה.  :old_cheesy2:

תשמע, הקשר בין שם משפחה לבין ג'ינסים הוא אמנם עקיף (הקשר הוא 'גברים-נשים') אבל המוח שלי כן עובד בצורה לוגית מאד, תודה לאל. אינני דמגוג או חוכמולוג.

בקשר לעובדה שאני יוצר פרט, ואז הוא מוביל לעוד פרט, ולעוד פרט, ולעוד פרט.
1. אני מודע לזה.
2. לא ידעתי שזה חורה לעין. זה דווקא חדש לי.
3. לפעמים אפשר להפריד בין הדברים, ולפעמים לא. אני אשתדל להפריד, עכשיו כשאני יודע שזה חורה לעין. תמשיך לתקן אותי, רק בבקשה תקן אותי בעדינות כפי שעשית בהודעה דלעיל. אני גאוותן, אבל אני מודע לכך שיש לי מגבלות, ויכול לקבל תיקונים של אחרים, למעשה זו דרך נהדרת ללמוד.

:old_cheesy2: