כתב נושא: פטריוטיזם היא דרכו של האוויל לומר שארצו נעלה על כל האחרות רק מכיוון שהוא נולד בה  (נקרא 9831 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק לוחמת

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
לכל שונאי הנאצים

הניסוי של מילגרם הוא ניסוי בפסיכולוגיה חברתית הבוחן את הציות לסמכות, שנערך על ידי הפסיכולוג סטנלי מילגרם מאוניברסיטת ייל ופורסם בשנת 1974. הניסוי ביקש לבחון את מידת ההיענות של המשתתף לציית לסמכות שהורתה לו לבצע פעולה שעלולה להיות מנוגדת לערכיו או למצפונו.
לא ארד לפירוט הניסוי אבל תוכלו לקרוא עליו באתר ויקיפדיה תחת הערך "הניסוי של מילגרם". הניסוי הזה נחשב לאחד הניסויים המעניינים שבוצעו בפסיכולוגיה, דווקא טרום הניסוי רוב המדענים ציפו לתוצאות הפוכות. מדהים הוא שרוב בני האדם, סטטיסטיקה של 66% תהיה מוכנה לבצע
לאחרונה הייתה תוכנית כזאת בצרפת ששחזרה את הניסוי של מיליגרם קראו לתוכנית "משחק המוות".
מסקנות הניסוי היו
•   בני אדם מגלים נכונות למלא הוראות לא רק של "דמויות סמכותיות לגיטימיות", אלא גם של קבוצות של בני אדם רגילים.
•   רמת הציות עולה במצבי עמימות - במחקר של מילגרם הנבדקים נקלעו למצב זר לחלוטין. במצב כזה נוטים בני האדם לעשות כפי שציוו עליהם. כמו כן, נראה היה להם שהחוקר מודע לסבלם של מקבלי השוק החשמלי והתנהגות זו שכנעה את הנבדקים.
•   רמת הציות עולה בעקבות העדר תחושת אחריות אצל הנבדקים. החוקר אמר להם במפורש, שהוא נוטל על עצמו את האחריות ובכך הסיר דאגה מלבם. אם יקרה משהו - לא הם יצטרכו לשאת במחיר.
•   רמה גבוהה של ציות מושגת, כאשר יש מעבר הדרגתי מפקודות שאינן עלולות להזיק לפקודות חמורות העלולות לגרום נזק רב. במצב זה, קשה למקבלי הפקודות להתוות גבול ברור שמעבר לו יסרבו לציית להוראות.
הסיבה שהניסוי הזה בוצע הייתה הרצון לבדוק כיצד יכול להיות שמיליונים רבים ביצעו פשעים כה חמורים בתקופה שבמלחמת העולם השנייה כנגד היהודים.
האמת היא, אם נרצה בכך או לא, רובנו היינו מבצעים את הפקודות ואתן לכך שתי דוגמאות:
1.   בדוחות של ארגון שוברים שתיקה מאות עדויות של חיילים ששירתו בשטחים ובהם פירוט מדויק של פעילות צה"ל בשטחים. חיילים אלו הם קורבן קלאסי של שרשרת הפקודות והסמכות שהביאה אותם לבצע מעשים נוראים.
לאלו פה שחושבים שהדוחות של שוברים שתיקה הם מזוייפים וחיילי צה"ל משקרים, אני אעיד ממקור ראשון! ציטוט של חייל חבר טוב שלי ששירת בשטחים ביחידת גולני בשנים שבין 85-88, במילים שלו "הנאצים היו קטנים לעומת מה שאנחנו עשינו", מח"ט גולני היה הולך שם עם הכלב שלו כמו איזה קצין SS, מורידים ילדים, משפילים אנשים.

אני שואל איך יכול להיות שחיילי צה"ל המוסריים עשו כזה דבר?
או בימיי ההתנתקות שפינו אנשים מביתהם..
איך עשו כזה דבר?
התשובה היא שרובנו גם היה עושה..ועם זה אי אפשר להתווכח...
רוב החברים בפורום הזה יעשו כמעט כל מה שחיים בן פסח יאמר להם לעשות...לא? :::D

רוב האוכלוסיה שמתגוררת בשטחים ובעזה הרגישה את אימת צה"ל במשך 40 שנה כבר. אלו שנולדו לתוך המציאות הזו או אלו שהיו בשנות ה20 שלהם. אולי גם הם נפלו קורבן לשרשרת הסמכות והכפייה של השליטים שלהם, אבל מדובר באוכלוסיה שרואה אותנו לא פחות מאיך אנחנו רואים את הנאצים, באיזשהו מקום בצדק.
אני רק יכול להגיד שכשאני קורא תגובות של אנשים פה בפורום, אני לא מוצא דבר אחד שיראה לי במה אנחנו שונים מהנאצים. אפילו לא אחד..כולם פה קורבנות...

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
פטריוטיזם היא דרכו של האוויל לומר שארצו נע
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 12, 2010, 13:07:21 »
אני מבטיח לך שרוב החברים פה היו מסרבים פקודה לגרש יהודי מביתו (אני מניח שאתה לעומת זאת היית עושה את זה בשמחה). ולפי מה שאתה אומר, כנראה שגם אתה היית מבצע את מלאכתם של הנאצים לו הייתה לך את האפשרות. ואם אתה מנסה לתפוס טרמפ על העניין שאנחנו אנטי נאצים, אז אני מניח שלך אין בעיה עם נאצים, אז מה אכפת לך אם איזה חייל שמפחד מהצל של עצמו השווה את צה"ל לנאצים? הרי לפי דבריך, זה לא דבר רע.
למה שלא תיתן דוגמא קונקרטית להיותנו "לא שונים מהנאצים", במקום לזרוק סיסמאות?

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
לכל שונאי הנאצים

הניסוי של מילגרם הוא ניסוי בפסיכולוגיה חברתית הבוחן את הציות לסמכות, שנערך על ידי הפסיכולוג סטנלי מילגרם מאוניברסיטת ייל ופורסם בשנת 1974. הניסוי ביקש לבחון את מידת ההיענות של המשתתף לציית לסמכות שהורתה לו לבצע פעולה שעלולה להיות מנוגדת לערכיו או למצפונו.
לא ארד לפירוט הניסוי אבל תוכלו לקרוא עליו באתר ויקיפדיה תחת הערך "הניסוי של מילגרם". הניסוי הזה נחשב לאחד הניסויים המעניינים שבוצעו בפסיכולוגיה, דווקא טרום הניסוי רוב המדענים ציפו לתוצאות הפוכות. מדהים הוא שרוב בני האדם, סטטיסטיקה של 66% תהיה מוכנה לבצע
לאחרונה הייתה תוכנית כזאת בצרפת ששחזרה את הניסוי של מיליגרם קראו לתוכנית "משחק המוות".
מסקנות הניסוי היו
•   בני אדם מגלים נכונות למלא הוראות לא רק של "דמויות סמכותיות לגיטימיות", אלא גם של קבוצות של בני אדם רגילים.
•   רמת הציות עולה במצבי עמימות - במחקר של מילגרם הנבדקים נקלעו למצב זר לחלוטין. במצב כזה נוטים בני האדם לעשות כפי שציוו עליהם. כמו כן, נראה היה להם שהחוקר מודע לסבלם של מקבלי השוק החשמלי והתנהגות זו שכנעה את הנבדקים.
•   רמת הציות עולה בעקבות העדר תחושת אחריות אצל הנבדקים. החוקר אמר להם במפורש, שהוא נוטל על עצמו את האחריות ובכך הסיר דאגה מלבם. אם יקרה משהו - לא הם יצטרכו לשאת במחיר.
•   רמה גבוהה של ציות מושגת, כאשר יש מעבר הדרגתי מפקודות שאינן עלולות להזיק לפקודות חמורות העלולות לגרום נזק רב. במצב זה, קשה למקבלי הפקודות להתוות גבול ברור שמעבר לו יסרבו לציית להוראות.
הסיבה שהניסוי הזה בוצע הייתה הרצון לבדוק כיצד יכול להיות שמיליונים רבים ביצעו פשעים כה חמורים בתקופה שבמלחמת העולם השנייה כנגד היהודים.
האמת היא, אם נרצה בכך או לא, רובנו היינו מבצעים את הפקודות ואתן לכך שתי דוגמאות:
1.   בדוחות של ארגון שוברים שתיקה מאות עדויות של חיילים ששירתו בשטחים ובהם פירוט מדויק של פעילות צה"ל בשטחים. חיילים אלו הם קורבן קלאסי של שרשרת הפקודות והסמכות שהביאה אותם לבצע מעשים נוראים.
לאלו פה שחושבים שהדוחות של שוברים שתיקה הם מזוייפים וחיילי צה"ל משקרים, אני אעיד ממקור ראשון! ציטוט של חייל חבר טוב שלי ששירת בשטחים ביחידת גולני בשנים שבין 85-88, במילים שלו "הנאצים היו קטנים לעומת מה שאנחנו עשינו", מח"ט גולני היה הולך שם עם הכלב שלו כמו איזה קצין SS, מורידים ילדים, משפילים אנשים.

אני שואל איך יכול להיות שחיילי צה"ל המוסריים עשו כזה דבר?
או בימיי ההתנתקות שפינו אנשים מביתהם..
איך עשו כזה דבר?
התשובה היא שרובנו גם היה עושה..ועם זה אי אפשר להתווכח...

רוב האוכלוסיה שמתגוררת בשטחים ובעזה הרגישה את אימת צה"ל במשך 40 שנה כבר. אלו שנולדו לתוך המציאות הזו או אלו שהיו בשנות ה20 שלהם. אולי גם הם נפלו קורבן לשרשרת הסמכות והכפייה של השליטים שלהם, אבל מדובר באוכלוסיה שרואה אותנו לא פחות מאיך אנחנו רואים את הנאצים, באיזשהו מקום בצדק.
אני רק יכול להגיד שכשאני קורא תגובות של אנשים פה בפורום, אני לא מוצא דבר אחד שיראה לי במה אנחנו שונים מהנאצים. אפילו לא אחד..כולם פה קורבנות...

איזה חפירה על כמה מילות טימטום..קודם כל צה"ל שם תודות לטרור שהם עושים עוד יותר מלפני 70 שנה,אין לצהל או למדינה רצון כל שהוא "לכבוש" את הרצועה וכל נוכחות של צהל שם היא כדי שאת תאכלי לקשקש לך בשכל במקלדת בשקט אז בשביל מה ניראה לך צהל "משליט שם אימים" בדיוק? לכיף? משעמום או משהו?..היה נחמד אם היית מציגה את הדעה שלך בצורה נורמאלית במקום חפירה ענקית ולא מובנת.
אל תצביע תשפיע

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *

שלום לך,

1. אני מניח שקראת בין היתר גם את ההודעות שלי. אני מתנגד לחלק מהאמירות של האנשים פה בפורום ("אין ערבים חפים מפשע", "כל מוסלמי אויב"), אבל מפה
ועד לשאול "במה אנחנו שונים מהנאצים" יש דרך מאד ארוכה. אני מניח שאת מספיק חכמה לנסות להבין למה.  

2. הנאצים שביצעו פקודות הם לא קורבנות - הם אשמים, ואם את מכנה אותם כך, זה מראה לאיזו רמה נמוכה המוסריות שלך הגיעה.

3. למרות שאני מתנגד לדעות של הרבה מהאנשים פה בפורום אני אוהב אותם לגמרי. מדובר ביהודים יקרים שאהבת ארץ ישראל בוערת בעצמותם.
כולם פה שומרי חוק, וגם אם הם נופלים לעתים בלשונם או אפילו במעשיהם, הם ראויים לכל הסליחה ואני כמובן מעדיף אנשים כמוהם על חלאות כמוך.

4. אני סובר שלעתים יש אמת בטענות של ארגון "שוברים שתיקה", ואם מתגלה שהדבר אמת - צריך לטפל בחיילים שביצעו את המעשים הלא מוסריים.
אבל הנזק שהארגון הזה גורם הוא גדול מהתועלת, ולכן עקרונית יש לי בעיה איתו. הוא מחליש את חיילי צה"ל ואת מקבלי ההחלטות וגורם להם לחשוב
פעמיים לפני שהם מכוונים נשק אל ערבי, וזה חבל.

5. אני לא יודע אם להאמין לדברי החבר טוב שלך ששירת בגולני. אני לא מאמין שמח"ט גולני היה עושה דבר כזה. מה פירוש "מורידים ילדים" ?
את גם לא צריכה להאמין לכל מה שאת שומעת, אפילו שמדובר בחבר טוב.

6. אני הייתי באתר של שוברים שתיקה, קראתי את הדוחות. לא ראיתי שם עדויות חמורות בכלל. בדרך כלל מדובר על מעשים לא מוסריים מינוריים ביותר.
זה הכל. אז אנא ממך, אל תנפחי הכל באיזה דוגמא מופרכת.

למרות שהכל אני מאד אשמח אם תישארי בפורום ואם תביאי עוד כמה מהחברים השמאלנים שלך לפורום האיכותי באינטרנט.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שלום לך,

1. אני מניח שקראת בין היתר גם את ההודעות שלי. אני מתנגד לחלק מהאמירות של האנשים פה בפורום ("אין ערבים חפים מפשע", "כל מוסלמי אויב"), אבל מפה
ועד לשאול "במה אנחנו שונים מהנאצים" יש דרך מאד ארוכה. אני מניח שאת מספיק חכמה לנסות להבין למה.  

2. הנאצים שביצעו פקודות הם לא קורבנות - הם אשמים, ואם את מכנה אותם כך, זה מראה לאיזו רמה נמוכה המוסריות שלך הגיעה.

3. למרות שאני מתנגד לדעות של הרבה מהאנשים פה בפורום אני אוהב אותם לגמרי. מדובר ביהודים יקרים שאהבת ארץ ישראל בוערת בעצמותם.
כולם פה שומרי חוק, וגם אם הם נופלים לעתים בלשונם או אפילו במעשיהם, הם ראויים לכל הסליחה ואני כמובן מעדיף אנשים כמוהם על חלאות כמוך.

4. אני סובר שלעתים יש אמת בטענות של ארגון "שוברים שתיקה", ואם מתגלה שהדבר אמת - צריך לטפל בחיילים שביצעו את המעשים הלא מוסריים.
אבל הנזק שהארגון הזה גורם הוא גדול מהתועלת, ולכן עקרונית יש לי בעיה איתו. הוא מחליש את חיילי צה"ל ואת מקבלי ההחלטות וגורם להם לחשוב
פעמיים לפני שהם מכוונים נשק אל ערבי, וזה חבל.

5. אני לא יודע אם להאמין לדברי החבר טוב שלך ששירת בגולני. אני לא מאמין שמח"ט גולני היה עושה דבר כזה. מה פירוש "מורידים ילדים" ?
את גם לא צריכה להאמין לכל מה שאת שומעת, אפילו שמדובר בחבר טוב.

6. אני הייתי באתר של שוברים שתיקה, קראתי את הדוחות. לא ראיתי שם עדויות חמורות בכלל. בדרך כלל מדובר על מעשים לא מוסריים מינוריים ביותר.
זה הכל. אז אנא ממך, אל תנפחי הכל באיזה דוגמא מופרכת.

למרות שהכל אני מאד אשמח אם תישארי בפורום ואם תביאי עוד כמה מהחברים השמאלנים שלך לפורום האיכותי באינטרנט.

דבר איתו בלשון זכר (הוא דיבר על עצמו בלשון זכר), הוא ניסה להתחזות לבחורה וזה לא הלך לו כל כך..

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ההבדל בין לאומיות יהודית ללאומיות גרמנית, בריטית, רוסית, ואחרות - היא שלה יש סיבה אמיתית להתקיים.
יש סיבה טובה להצדיק הבדלה, הפרדה, ואף שנאה אליה. והיא התורה שקיבלנו במעמד הר סיני, עת שהפכנו
מאספסוף שבטים לעם המיוחד ביותר, מטאפיזי במהותו ונצחי מטבעו.

בעוד שלאומיות רוסית נוצרה עת קיבלה רוסיה את הנצרות הפרבו-סלאבית ושלט בה איוון האיום ביד חזקה,
וכך התאספו סמליה, תרבותה, לשונה, דתה וחוקיה החברתיים לתוך לאומיות (מלמטה למעלה), ללא כל הבדל ממשי
בין שכנתה האוקראינית, לאומיותו של העם היהודי נוצרה מלמעלה למטה, תוך כדי שהדת והמורשת הן הן הלאומיות.

בעוד שללאומיות אירופאית יכולים להיות יתרונות מסויימים, אין לה כל הצדקה להיות שונה, להפוך את סמליה לבלעדיה
ולהגיד שהם הופכים אותה לנעלים או למיוחדים. להקב"ה היו כוונות אחרות לגמרי, כשיצר את העם היהודי, במטרה לשנות
את הלאומים האחרים, ולהוות להם אור לגויים - מתן דוגמא, בכך נתן הצדקה לקיומה של לאומיות כזאת שתעלה על לאומיותם
של עמים אחרים.

לשלול ולהילחם בלאומיות היא דרכו של האוויל לומר שאין לו מה להציע לעולם.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אכן אין הבדל בין חייל שמסר את אדמתו לידי נאצים וכך הגביר את איום הנאצים על עמו, לבין חייל נאצי. לשניהם גם יהיו את אותם תירוצים בסוף.

אבל השוואה בין חיסול ערבים, שנשבעו לסיים את עבודתו של אדולף היטלר, לנאצים, רק מראה שאתה לא יותר מפופוליסט וצדקן עלוב שאין טעם להתייחס אליו.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ההבדל בין לאומיות יהודית ללאומיות גרמנית, בריטית, רוסית, ואחרות - היא שלה יש סיבה אמיתית להתקיים.
יש סיבה טובה להצדיק הבדלה, הפרדה, ואף שנאה אליה. והיא התורה שקיבלנו במעמד הר סיני, עת שהפכנו
מאספסוף שבטים לעם המיוחד ביותר, מטאפיזי במהותו ונצחי מטבעו.

בעוד שלאומיות רוסית נוצרה עת קיבלה רוסיה את הנצרות הפרבו-סלאבית ושלט בה איוון האיום ביד חזקה,
וכך התאספו סמליה, תרבותה, לשונה, דתה וחוקיה החברתיים לתוך לאומיות (מלמטה למעלה), ללא כל הבדל ממשי
בין שכנתה האוקראינית, לאומיותו של העם היהודי נוצרה מלמעלה למטה, תוך כדי שהדת והמורשת הן הן הלאומיות.

בעוד שללאומיות אירופאית יכולים להיות יתרונות מסויימים, אין לה כל הצדקה להיות שונה, להפוך את סמליה לבלעדיה
ולהגיד שהם הופכים אותה לנעלים או למיוחדים. להקב"ה היו כוונות אחרות לגמרי, כשיצר את העם היהודי, במטרה לשנות
את הלאומים האחרים, ולהוות להם אור לגויים - מתן דוגמא, בכך נתן הצדקה לקיומה של לאומיות כזאת שתעלה על לאומיותם
של עמים אחרים.

לשלול ולהילחם בלאומיות היא דרכו של האוויל לומר שאין לו מה להציע לעולם.

רון, גם אם אני מסכים איתך במידה מסוימת, אני לא חושב שזו הדרך לדבר עם שמאלן אנרכיסט.

אמונה והקב"ה אלו לא דברים שמדברים אליו.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
רון, גם אם אני מסכים איתך במידה מסוימת, אני לא חושב שזו הדרך לדבר עם שמאלן אנרכיסט.

צודק
אל תצביע תשפיע

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : ספטמבר 12, 2010, 14:14:21 »
דבר איתו בלשון זכר (הוא דיבר על עצמו בלשון זכר), הוא ניסה להתחזות לבחורה וזה לא הלך לו כל כך..
למה שיתחזה לבת? כניראה נפלט לה מילה או שתיים זה קורה
או שמדובר באיזה טרנסג'נדר למעשה..
« עריכה אחרונה: ספטמבר 12, 2010, 14:36:31 על ידי 500sw »
אל תצביע תשפיע

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

ו?

אם האמת הייתה בשפה אחרת, הייתי גם מדבר איתו בשפה אחרת. אני מסביר את האמת עד שתובן, גם אם היא לא נוחה ולא מדברת אל מישהו.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ו?

אם האמת הייתה בשפה אחרת, הייתי גם מדבר איתו בשפה אחרת. אני מסביר את האמת עד שתובן, גם אם היא לא נוחה ולא מדברת אל מישהו.

ברמת העיקרון אתה צודק, אבל זה צריך להיעשות רק בשלב הסופי. לדעתי כדאי לעשות את זה רק לאחר ש"ריככת" אותו בנושאים אחרים.

זה כמו שאדם דתי לא מתחיל ללמוד קבלה ישר מגיל צעיר. לומדים קודם תורה, משנה, גמרא, מוסר וכו'.

צריך להיות בשל כדי לקבל דברים שקשה לך להבין, צריך להיות מחובר עוד קצת לפני.

מנותק לוחמת

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
בשום מצב אני לא טוען שאנחנו נאצים, אני כן טוען שהאדם הוא יצור לפעמים קצת אומלל בדרכו האבסורדית.
לפי הניסוי והמסקנות של מילגרם רוב בני האדם ימצאו את עצמם תחת מצבים מסויימים מגיבים בצורה דומה, במקרה הנ"ל- סמכות.
השתמשתי בחיילי צה"ל כדוגמא להראות שגם אנחנו יכולים להיות כאלו, כמו כולם. ההשוואה היא עקרונית בלבד, אם בני האדם יבחנו היטב את חייהם הם ימצאו את עצמם כקורבנות של הרבה דברים, במודע או שלא במודע, כולנו קורבנות של תרבות הצריכה, של התקשורת, או של אלפי רבנים שכל אחד טוען משהו אחר...
אני כן מרמז - כלומר גם יש בי ספק לגביי אם מדובר בכולם או לא. אבל הפורום הזה בהחלט עשיר באנשים, שלפחות מבחינתי ומבחינת ברנרד שו וראסל שלהם הציטוטים, מלאי ביטחון להוציא אל הפועל תוכניתם, גם אם חייהם של מיליוני בני אדם תלויים בכך ומבלי להטיל ספק באמת שלהם.

חרותניק:
מכיוון שאתה טוען שרוב החברים פה לא היו מגרשים יהודי – הגירוש בוצע, האם אני צריך להניח שאנשים כמוכם לא משרתים בצבא?
אתה לא הבנת כלום, ההשוואה לנאצים היא עקרונית, הניסוי של מילגרם הוא הוכחה כביכול שכל בן אדם שזורם דם בגופו ינהג בצורה דומה לאיך שהנאצים יתנהגו (66%), למה? ככה הקב"ה ברא אותנו, בצורה אבסורדית קצת.
שום שפיכות דמים אינה משמחת אותי, לא כתבתי כזה דבר.
השתמשתי בדוגמאות של חיילי צה"ל בשטחים, עדויות של חיילים שהכריחו ילדים לצחצח להם את נעליהם או שאילצו אותם לשיר "גולני שלי" ועוד...

500SW :
צה"ל לא נימצא בשטחים בשביל הכיף אני בטוח, הוא שם כי ממשלת ישראל בצורה אסטרטגית מנסה ומצליחה ליישב את יהודה ושומרון בניגוד לחוק הבינלאומי. החיילים הם המסכנים שצריכים למלא פקודות של ממשלה שכנראה הולכת אחרי הצו האלוהי מהתורה..או ההנחה שיום אחד פשוט העולם ישלים עם הכיבוש. אתה טוען שאין לא רצון לכבוש? כלומר כל ה-חצי מיליון יהודים שגרים השטחים בעידוד ממשלות ישראל יושבו והתיישבו שם בניגוד לרצונה של המדינה, הממשלה מתקצבת את הכיבוש בתקציב המדינה, איך בדיוק זה נגד רצונה?
ואם אתה שואל, אז כן לפעמים כשכיבוש קיים, אז דווקא הדברים הכי נוראים ומגעילים שמתרחשים הם דווקא משעמום...
השמאלני:
תקרא את ההערות הקודמות שלי ההשוואה שלי היא עקרונית, בני האדם אולי מורכבים אינדיבידואלים שונים אבל כקבוצה הם יתנהגו אותו הדבר...מבחינת תגובת האדם לסמכות – אין הבדל בין חייל נאצי שהרגיש שהוא משרת את המולדת שלו לתפארת לבין כל חייל אחר בעולם.
חייל נאצי שממלא אחר פקודה לא מוסרית של מפקדו הוא סוג של קורבן...בוא נגיד ככה, מכיוון שהניסוי של מילגרם מוכיח ש66% מבני האדם היו ממלאים את הפקודה, אז לא ניתן להאשים אדם כשהוא מגיב בצורה הטבעית שרוב בני האדם היו מגיבים.

העדויות של שוברים שתיקה לא נועדו על מנת להאשים את החייל שממלא פקודה, הם נועדו על מנת לשנות את האג'נדה הגדולה יותר של הכיבוש שמעמידה את חיילי צה"ל באין מוצא.
אולי צריך להעניש חיילים שפשעו אבל תמיד יהיו כאלו כנראה.
אתה יכול להגיד שהארגון גורם יותר נזק מתועלת, אבל אם כל שהארגון עושה הוא לחשוף את האמת, אז מה זה אומר על עצמנו כשהאמת מביאה לנו נזק.
אני אאלץ להאמין לחבר טוב שלי שאגב סבל מפוסט טראומה קשה מכל הסיפור הזה, דברים שהוא מצטער ולא מאמין שעשו...אני לא סתם אומר את זה אבל מדובר באדם שבחיים לא ישקר, והוא לא היחידי אגב.
אחד הדברים העצובים בכל הסיפור הזה זה התגובה של אנשים כמוך שאומרים: אל תאמין לכל מה שמספרים, האדישות שלנו היא כל כך חזקה, יותר מהכל.

חביב ואחרון, רון:
רון, האדם המושלם שלא טועה לעולם.
אם הייתי לוקח את רון הילד ושולח אותו לחיות באיראן מבלי לדעת את מוצאו היית גודל להיות מוסלמי, מאמין או לא...איראני בטוח היית..וכנראה היית מדבר היום בצורה שונה.
אין לי בעיה להודות שאני לא יודע כלום ואני לא יודע לאן דרכי בהכרח תוביל, אבל גם אתה לא יודע..ואם לאחרונה לא נפגשת עם הקב"ה וכל מה שיש לך לתת לי זה מה שכתוב בתורה או בכל מקום אחר, אז כל פיסת מידע כזו הערך שלה הוא כקליפת השום, מפני שבני האדם הם שטופי מוח לאורך כל ההיסטוריה שלהם ומנגנון שטיפת המוח עובד כבר אלפי שנים.
במקרה הטוב הדת נותנת לאומיות אחת, הבעיה היא, שגם אם אלו באמת דברי האל אז חבל שסולפו עוותו שונו. קראתי אתמול בפורום דיון שלכם, ויכוח, האם צריך רק להרוג אויבים שלכם או גם להתעלל בגופה אחרי זה או להאכיל אותה לכלבים, אפילו בזה יש לכם איזה 200 תשובות שונות, תגידו לא משעמם לכם להתווכח על זה בכלל, איזו פאתטיות. הלוואי והיה איזשהו יישור קו בדת היהודית, הבעיה היא שהדת הולכת ומתפצלת, ספרד אשכנז, וכו..הסיבה היא בגלל טבעו של האדם בלבד...יש כל כך הרבה אנשי דת מלאי אגו.
אתה יכול להציע לעולם מה שבא לך, גם יהודים וגם נוצרים וגם מוסלמים יכולים לתת לעולם דברים טובים. אבל..ואבל גדול..לא לכפות את זה על אחרים ולהשתדל גם לא להרוג אחרים בדרך. כמה שזה קשה..

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : ספטמבר 12, 2010, 16:49:45 »
רוב הישובים נבנו עוד ממזמן ועל ידי אנשים פרטים בחלקם הלא קטן,בכל אופן העובדה שפינו את ההתנחלויות בעזה(בניגוד מוחלט לרצון העם)בנוסף למשא ומתן+נתינה לערבים שליטה מלאה+חלקית בחלק לא קטן מהשטחים בגדה אומרת את שלה.ועדיין לא הבאת טיעון לעזה ולפעולות שם ואל תגיד לי שאתה אומר שהיא פועלת בשם התורה אל תצחיק אותי חחח..אל תשלוף טיעונים מהתחת.
אגב ניסית להתחזה לבת או משהו?..
« עריכה אחרונה: ספטמבר 12, 2010, 17:05:40 על ידי 500sw »
אל תצביע תשפיע

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *

השמאלני:
תקרא את ההערות הקודמות שלי ההשוואה שלי היא עקרונית, בני האדם אולי מורכבים אינדיבידואלים שונים אבל כקבוצה הם יתנהגו אותו הדבר...מבחינת תגובת האדם לסמכות – אין הבדל בין חייל נאצי שהרגיש שהוא משרת את המולדת שלו לתפארת לבין כל חייל אחר בעולם.
חייל נאצי שממלא אחר פקודה לא מוסרית של מפקדו הוא סוג של קורבן...בוא נגיד ככה, מכיוון שהניסוי של מילגרם מוכיח ש66% מבני האדם היו ממלאים את הפקודה, אז לא ניתן להאשים אדם כשהוא מגיב בצורה הטבעית שרוב בני האדם היו מגיבים.

אני לא מקבל את הניסוי הזה. אתה יכול לקבל את התוצאות שלו, אבל זה רק ניסוי והוא לא מחייב אותי לקבל אותו.

בצבא יש מושג שנקרא "פקודה בלתי חוקית בעליל" ומדגישים אותו בפני כל מי שמתגייס.

אני הרחבתי את זה עוד יותר : אני מאמין שאם, למשל, בשביל חייל אחד לשרת בשטחים זו פקודה לא מוסרית, הוא יכול להפוך אותה לבלתי חוקית בעליל
בשבילו, למרות שצה"ל קבע שמבחינתו הפקודה היא חובה לכל דבר ועניין.  ועדיף שהוא לא יבצע אותה, למרות שאני באופן אישי חושב שהוא בעל מח מעוות.
אבל אי אפשר לאלץ אותו לבצע פקודה שמוסרית לא אפשרית לו.

כמו כן, אם בשביל חייל כאינדיבידואל יש בעיה לפנות ישוב יהודי - אז שלא יפנה, אפילו שמבחינת צה"ל זה בסדר גמור ופקודה חוקית לגמרי. עם החייל הזה אני
מסכים לחלוטין ואני משוכנע שמדובר באדם איכותי.

מנותק לוחמת

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #15 ב- : ספטמבר 12, 2010, 17:15:56 »
רוב הישובים נבנו עוד ממזמן ועל ידי אנשים פרטים בחלקם הלא קטן,בכל אופן העובדה שפינו את ההתנחלויות בעזה(בניגוד מוחלט לרצון העם)בנוסף למשא ומתן+נתינה לערבים שליטה מלאה+חלקית בחלק לא קטן מהשטחים בגדה אומרת את שלה.ועדיין לא הבאת טיעון לעזה ולפעולות שם ואל תגיד לי שאתה אומר שהיא פועלת בשם התורה אל תצחיק אותי חחח..אל תשלוף טיעונים מהתחת.
אגב ניסית להתחזה לבת או משהו?..

גדר ההפרדה, תשתיות וכבישים נבנו בעלויות של מליארדים ע"י משלם המיסים...בנוסף לישובים מסויימים שמקבלים תקציב...תחבורה ציבורית חצי מסובסדת ועוד רבים..
לא ניסיתי להתחזות לבת, זה השם שבחרתי וזהו..
בקשר לעזה..הטיעונים שלי הם קצת שונים ופחות מגובשים היות שעזה נשלטת על ידיי חבורת קיצונים אשר ממומנים ע"י איראן..אני כן דוגל באידיאולוגיה פייסנית..ומאמין שאין מקום לקיצוניות משני הצדדים..בטווח הארוך אני נוטה להיות אופטימ י ומאמין שאפשר למתן את כולם. זו הדרך היחידה בה זה הצליח בכל מקום בעבר..סכסוכים תמיד נגמרים בשולחן משא ומתן, אין דרך אחרת.

מנותק לוחמת

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
אני לא מקבל את הניסוי הזה. אתה יכול לקבל את התוצאות שלו, אבל זה רק ניסוי והוא לא מחייב אותי לקבל אותו.

בצבא יש מושג שנקרא "פקודה בלתי חוקית בעליל" ומדגישים אותו בפני כל מי שמתגייס.

אני הרחבתי את זה עוד יותר : אני מאמין שאם, למשל, בשביל חייל אחד לשרת בשטחים זו פקודה לא מוסרית, הוא יכול להפוך אותה לבלתי חוקית בעליל
בשבילו, למרות שצה"ל קבע שמבחינתו הפקודה היא חובה לכל דבר ועניין.  ועדיף שהוא לא יבצע אותה, למרות שאני באופן אישי חושב שהוא בעל מח מעוות.
אבל אי אפשר לאלץ אותו לבצע פקודה שמוסרית לא אפשרית לו.

כמו כן, אם בשביל חייל כאינדיבידואל יש בעיה לפנות ישוב יהודי - אז שלא יפנה, אפילו שמבחינת צה"ל זה בסדר גמור ופקודה חוקית לגמרי. עם החייל הזה אני
מסכים לחלוטין ואני משוכנע שמדובר באדם איכותי.
אתה לא חייב לקבל אותו, אבל הוא בא לידיי ביטוי בחייך אם תרצה בכך או לא..לפעמים הוא בא לידיי ביטוי בתוך המשפחה ובכל מיני אספקטים..זה שאתה לא מקבל אותו זה קצת לטמון ראשך בחול, אתה צריך להסביר למה, או לערוך ניסוי שיסתור את תוצאות הניסוי..
זה נכון שחייל יכול לסרב פקודה, אולי הוא יישב בכלא אולי לא זה לא העניין. אבל, וזה בדיוק מה שהניסוי מראה, זה סטטיסטי, רובנו נוטים לא לסרב, גם האנשים בניסוי יכלו לסרב...לכן רוב החיילים בשטחים מילאו פקודות וחלקם זמן מה אחרי מילוי הפקודה, הרגישו חרטה..
הטענות שלך הם מאוד בדיעבד..כי בפועל החיילים נוטים לקבל את הסמכות...
זה לא קשור לאדם איכותי או לא הניסוי הוא אקראי.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : ספטמבר 12, 2010, 17:27:22 »
גדר ההפרדה, תשתיות וכבישים נבנו בעלויות של מליארדים ע"י משלם המיסים...בנוסף לישובים מסויימים שמקבלים תקציב...תחבורה ציבורית חצי מסובסדת ועוד רבים..
לא ניסיתי להתחזות לבת, זה השם שבחרתי וזהו..
בקשר לעזה..הטיעונים שלי הם קצת שונים ופחות מגובשים היות שעזה נשלטת על ידיי חבורת קיצונים אשר ממומנים ע"י איראן..אני כן דוגל באידיאולוגיה פייסנית..ומאמין שאין מקום לקיצוניות משני הצדדים..בטווח הארוך אני נוטה להיות אופטימ י ומאמין שאפשר למתן את כולם. זו הדרך היחידה בה זה הצליח בכל מקום בעבר..סכסוכים תמיד נגמרים בשולחן משא ומתן, אין דרך אחרת.
לא הבאת טיעון שסותר את העובדה שאף אחד לא מתכוון לספח את הגדה ואת עזה אולי חלקים מההתנחלויות אבל עדיין זה יהיה מותנה במסירת שטחים מאצלינו,בסופו של דבר הערבים התחילו את כל הסיכסוך הזה והמשיכו אותו עד היום זאת המציאות.רק בעשר שנים האחרונות היחלו להיראות נכונות למשא ומתן מצדם והכרה בישראל וגם זה בקושי.אז אל תנסה להאשים את השלטון בכל.
אל תצביע תשפיע

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
לוחמת, ייבשת לי את האונה השמאלית במוח, גיבוב כזה של הבלים ובסוף ללא שום דבר קונקרטי.
ולעניין החק הבינ"ל, שאגב, לידיעתך העלובה- שטח כבוש הוא אחד שצריך להכבש ממדינה קיימת! במקרה דנן אין זה הקייס.
להזכירך, מעולם לא הייתה קיימת "מדינה פלסטינית" או כל מדינה אחרת בשטח.
הייתה רק ירדן שספחה את השטח ב-1948, סיפוח שרק בריטניה ופקיסטן הכירו בו והמלך חסיין ויתר סופית על זה ב-1988.
אי לכך ובהתאם לזאת, מעמד השטח הוא כמו של הקוטב הדרומי, ולכן לא שייך לאף אחד. לכן לפי החוק הבינ"ל, שאת כל כך מהללת ולו את סוגדת, אין לשטח זה מעמד של "שטח כבוש".
אז די לשקרים ולעיוותים.
וטוב לדעת שיש כבר חצי מליון יהודים מעבר לקו הירוק, כן ירבו.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק לוחמת

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : ספטמבר 12, 2010, 17:49:05 »
לא הבאת טיעון שסותר את העובדה שאף אחד לא מתכוון לספח את הגדה ואת עזה אולי חלקים מההתנחלויות אבל עדיין זה יהיה מותנה במסירת שטחים מאצלינו,בסופו של דבר הערבים התחילו את כל הסיכסוך הזה והמשיכו אותו עד היום זאת המציאות.רק בעשר שנים האחרונות היחלו להיראות נכונות למשא ומתן מצדם והכרה בישראל וגם זה בקושי.אז אל תנסה להאשים את השלטון בכל.
זה כבר כמה עשרות שנים שממשלות ישראל מעודדות התיישבות בשטחים..בשנים האחרונות הרוב נעשה בצורה נסתרת, כאשר כספים מועברים מתחת לשולחן, פסיקות של בג"ץ זוכות להתעלמות מצד הממשלה..כלפי חוץ אנחנו לא מציגים כך את הדברים..כפי שאיראן מממנת טרור בסתר כך ישראל מממנת כיבוש...אני לפחות רוצה לחיות במדינה שהדברים גלויים וברורים..זכותי לדעת אותם..נכון שהערבים התחילו הסכסוך ואין סיבה להחזיר את השטחים עד שיראו מוכנות, אבל אין סיבה להתיישב בהם...הרי כבר בראשית ההתיישבות היו אינטלקטואלים שהזהירו ממהלכים כאלו...השלטון אשם אבל גם אדישותם של האזרחים..
אגב צו אלוהי זה לא משהו שאני המצאתי..רבים הם שרים הממשלה או מר רובי ריבלין שבפירוש מקשרים את העם היהודי להתיישבות בגדה..

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים

חיה בסרט אה?
בפורום יש אי הסכמות רבות, גם עם חיים.

אנחנו אנשים חושבים ולא מדברים בקול אחד כמו התוכים במחנה "השלום".

מנותק לוחמת

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
לוחמת, ייבשת לי את האונה השמאלית במוח, גיבוב כזה של הבלים ובסוף ללא שום דבר קונקרטי.
ולעניין החק הבינ"ל, שאגב, לידיעתך העלובה- שטח כבוש הוא אחד שצריך להכבש ממדינה קיימת! במקרה דנן אין זה הקייס.
להזכירך, מעולם לא הייתה קיימת "מדינה פלסטינית" או כל מדינה אחרת בשטח.
הייתה רק ירדן שספחה את השטח ב-1948, סיפוח שרק בריטניה ופקיסטן הכירו בו והמלך חסיין ויתר סופית על זה ב-1988.
אי לכך ובהתאם לזאת, מעמד השטח הוא כמו של הקוטב הדרומי, ולכן לא שייך לאף אחד. לכן לפי החוק הבינ"ל, שאת כל כך מהללת ולו את סוגדת, אין לשטח זה מעמד של "שטח כבוש".
אז די לשקרים ולעיוותים.
וטוב לדעת שיש כבר חצי מליון יהודים מעבר לקו הירוק, כן ירבו.
צודק, אם הוא לא שייך לאף אחד אז אפשר לכבוש אותו ולמרר חייהם ולשלול זכויות אדם בסיסיות של שני מיליון התושבים שם...
אתה אף פעם לא היית במצב הזה ואני בספק אם בכלל ביקרת בגדה בשנים האחרונות וראית בעיניך מה קורה שם..אז אתה לא תבין..

מנותק לוחמת

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
חיה בסרט אה?
בפורום יש אי הסכמות רבות, גם עם חיים.

אנחנו אנשים חושבים ולא מדברים בקול אחד כמו התוכים במחנה "השלום".

אתמול קראתי דיון מאוד מעניין שלכם בפורום, האם צריך לקחת נאצים לאנוס אותם לשרוף אותם ולהאכיל אותם לכלבים או רק להרוג אותם
100 תגובות כל אחד עם הרעיון שלו..פשוט חבורת פאתטים..אין מה להגיד.
אתם בהחלט משקיעים את האנרגיה שלכם בחשיבה יצירתית ובונה..

מנותק לוחמת

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
אתמול קראתי דיון מאוד מעניין שלכם בפורום, האם צריך לקחת נאצים לאנוס אותם לשרוף אותם ולהאכיל אותם לכלבים או רק להרוג אותם

אולי נכתוב מכתב לממשלה, זה באמת נושא חשוב שצריך לדבר עליו... :old_embarrassed:

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
את בעצמך אומרת שלא הייתה תמימות דעים כיצד יש למחוק נאצים מהאדמה.

אם את חושבת שיש מקום בעולם הזה לנאציזם, אז את הפנאטית\מזוכיסטית כאן.