כתב נושא: ברית מילה - בעד ונגד  (נקרא 17723 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
ברית מילה - בעד ונגד
« ב- : ספטמבר 06, 2010, 04:34:23 »
אני, למשל, מתנגד בכל תוקף למנהג הזה.

אני מאמין שאין לו קשר ליהדות המקורית. שזה עיוות גלותי. ואני לא חושב שזהותו של היהודי קשורה בברית המילה.

1. זה פגיעה בחפים מפשע. לא ייתכן שזו דרך האל.
2. כל המוסלמים, וגם קבוצת גדולה מאד של גויים אחרים, וגם המון חילוניים בארץ שאין להם שום קשר לדת ואפילו ללאום - לא רואים בעצמם ישראלים אפילו, גם הם עושים ברית מילה. אז כמה יהודי זה לעשות ברית מילה?
3. אם אתה צלול בלבך, ואתה מתנגד למילת בנות, אתה אמור להתנגד גם למילת בנים.
4. לא הוכח שזה בריא יותר. וחוץ מזה, גם אם יוכח שזה בריא יותר. איזה מן עם כופה כאב כה נורא על תינוקות? מיליונים מהם. לא ייתכן שהאל יירחם על עם כזה. חוץ מזה, רק העובדה שהאדם הוא מועד לטעויות, אמורה להיות סימן אזהרה לכך שאסור להתעסק עם אבר מין של בן 8 יום ביחד עם סכין.

אני מבטיח לכם שככל שכוחו של הפמיניזם האמריקאי ייחלש, פתאום תראו עוד ועוד מחקרים על כמה ברית מילה היא בעצם לא דבר בריא. אני אישית מרגיש עקצוצים לפעמים. ויובש. ונטייה שמאלה.

הטיעון התנ"כי: משה עשה ברית מילה לעצמו כאות לברית בינו לבין ה'.

1. כל החוכמה היא, שהבנאדם כאשר הוא גדל, יעשה זאת לעצמו, מתוך בחירה לבצע ברית בינו לבין ה'. אם זה נכפה עליו, זה לא שווה שום דבר. - הוא לא בחר בזה מרצונו החופשי. הוא גם לא בחר בזה נקודה.
2. משה עשה את זה כשהוא מבוגר. אנחנו עושים זאת לתינוק בן 8 יום.
3. מי אמר שכל מה שמשה עשה, גם אנחנו צריכים לעשות? משה גם הביא את עשרת הדברות. אז גם אני צריך לעשות זאת? מאיפה ההחלטה שכל העם צריך לעשות ברית מילה? האם בתנ"ך כל העם עשה ברית מילה? לא שידוע לי. רק הגדול עשה זאת לעצמו. אז אם כבר.. אז גדול היהודים (הרב הראשי?) צריך לעשות זאת לעצמו, בתור הוכחה לאמונתו. ואולי גם זה לא. זה סתם היה ניחוש. אבל זה לפחות הגיוני - מן הסתם שצפוי שגדול הרבנים יהיה המאמין הכי גדול, ולכן יוכל לעשות זאת לעצמו.

אין לי בעיה עם היהדות. אין לי בעיה ללמוד תורה (אלא אם אני אחשוב שהיא לגמרי לא הגיונית, לא ניסיתי.). אין לי בעיה עם סמלים של היהדות - ציצית, כיפה, מגן דויד. אני שם כיפה לפעמים - זה לא קשה נפשית או פיזית, וזה גם יהודי. ואני יהודי.
אבל ריבונו של עולם, יש לי בעיה עם ברית מילה. כי זה. פשוט שגוי.
ובדיוק כמו שאני לא חושב שזה שערס נתן לי כאפה, זה אומר שאני עכשיו צריך לחפש מישהו ולתת לו כאפה (כי אז אני הרי ממשיך את דרכו של הערס... זה כמעט כמו להסכים איתו שזה בסדר לתקוף את החפים מפשע. לא אתכופף.); זה שהוריי בחרו למול אותי, לא צריכה להיות סיבה שאמול את בני בעתיד. ואם יהיה לו לא נעים במקלחות (זה דבר שיקרה רק בגיל 18 - אחרי שהוא כבר לא ילד, ולכן כבר לא כזה רגיש), אז יהיה לו לא נעים.. זה גם מפתח אופי כשמתמודדים עם צרות. אם הוא עצמו ייבחר לעשות לעצמו ברית מילה... הייתי אומר שהוא נגרר אחרי נורמה ואנסה לשכנע אותו לשנות דיעה אבל.. זאת תהיה בחירה שלו.

לא הייתה לי כוונה להעליב רגשות של דתיים. אני יודע שהדתי עושה את ברית המילה מתוך אמונתו. הוא מוזמן מבחינתי להמשיך לעשות כן.

אבל אין לי שמץ של מושג מדוע החילוני עושה זאת. (גם אלה שאוכלים חזיר רק בשביל לנפנף בזה, בתקווה שמישהו יתרגז. גם אלה שלא רואים בעצמם יהודים, ואפילו לא רואים בעצמם ישראלים (אפילו שעברית היא שפת האם שלהם..), אפילו הם עברו ברית מילה. ולי יש הרגשה שאם הם יתחתנו, הם גם יעשו ברית מילה לבן שלהם. חתונה חילונית. אבל על ברית מילה לא מוותרים.. זה מה שנראה לי שיקרה. אנא, תעמידו אותי על טעותי. אני יותר מאשמח לראות שטעיתי (לגבי העדה החילונית)).
 ואם הסיבה היא "כי לא נעים מאחרים" אז לאף אחד בחברה החילונית של היום, אין אופי. לא שזה לא יכול להשתנות.

אני לא אוכל חזיר. כי קשה להשיג אותו. וכי לא בוער לי לנסות. ובניגוד לזה ישנם גם מצוות בסיסיות, ואני לא עושה אותם. אבל לנפנף בזה שאני לא עושה אותם (כלומר לומר עכשיו מה בדיוק אינני עושה), זה נסיון לפגוע ברגשות אנשים. ולכן שגוי.

אני באמת מינימליסט - אני אחד שבעיקר לא עושה דברים.
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 06, 2010, 04:45:58 »
אני מאמין שגברים ונשים נבראו עם התאמה מושלמת כמעט זה לזה, ולכן ברית מילה לדור שלם של בנים, פוגעת בדור שלם של בנות.

חוץ מזה, אתם מבינים איזה פירוק אגו למוסלמים זה יהיה? אם אנחנו נפסיק לבצע ברית מילה והם ימשיכו... הם הרי לקחו את זה מאיתנו. והם יודעים את זה. האם אני צריך להזכיר שוב שהיום המלחמה היא בעיקר פסיכולוגית? (בגלל פצצות האטום.)

בעבר, גברים מכל צד יצאו למלחמה. כי גברים מה שכואב להם זה לראות נשים נפגעות, זה בטבע האנושי וזה בסיסי בכל עם. נשים לא יוצאות למלחמות (גם לא 'קרקל', זה בלוף.), וטוב שכך. אבל היום... כשיש פצצות אטום... הרג של 10000 אנשים זה הרג של 5000 נשים. אז הנה... יש בעיה. והסיבה שהמחבל מתחבא מאחורי נשים היא שהטקטיקה הזאת ברוב המקרים תעבוד. (גבר יכול להרוג אישה, אבל זה קשה. שום דבר לא בלתי אפשרי לבני אדם.)
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 06, 2010, 04:48:51 »
לגבי הריגת נשים. זה אמנם קשה. אבל זה קל יותר ככל שזה פחות ישיר. כלומר, לזרוק פצצה ממטוס זה קל. לירות עם רובה זה יותר קשה. לפצוע עם סכין זה עוד יותר קשה. וממש להרוג אישה במו ידיך, זה הכי קשה. אבל גם אפשרי. עובדה שזה קרה. נדמה לי.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 06, 2010, 15:59:17 »
אתה לא מדייק לגמרי בהצגת הדברים.
משה רבינו לא היה הראשון שעשה ברית מילה (הוא מל את עצמו בגיל מבוגר משום שהוריו לא יכלו למול אותו משום שהחביאו אותו בתיבה), אלא אברהם אבינו היה הראשון שהצטווה המצווה הזאת (הרבה לפני קבלת התורה): "וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֶל-אַבְרָהָם: 'וְאַתָּה אֶת-בְּרִיתִי תִשְׁמֹר -- אַתָּה וְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ, לְדֹרֹתָם. זֹאת בְּרִיתִי אֲשֶׁר תִּשְׁמְרוּ, בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם, וּבֵין זַרְעֲךָ, אַחֲרֶיךָ: הִמּוֹל לָכֶם, כָּל-זָכָר. וּנְמַלְתֶּם, אֵת בְּשַׂר עָרְלַתְכֶם; וְהָיָה לְאוֹת בְּרִית, בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם. וּבֶן-שְׁמֹנַת יָמִים, יִמּוֹל לָכֶם כָּל-זָכָר -- לְדֹרֹתֵיכֶם: יְלִיד בָּיִת -- וּמִקְנַת-כֶּסֶף מִכֹּל בֶּן-נֵכָר, אֲשֶׁר לֹא מִזַּרְעֲךָ הוּא. הִמּוֹל יִמּוֹל יְלִיד בֵּיתְךָ, וּמִקְנַת כַּסְפֶּךָ; וְהָיְתָה בְרִיתִי בִּבְשַׂרְכֶם, לִבְרִית עוֹלָם. וְעָרֵל זָכָר, אֲשֶׁר לֹא-יִמּוֹל אֶת-בְּשַׂר עָרְלָתוֹ -- וְנִכְרְתָה הַנֶּפֶשׁ הַהִוא, מֵעַמֶּיהָ: אֶת-בְּרִיתִי, הֵפַר" (בראשית, י"ז, ט'-י"ד).
הערבים עושים ברית הרבה לפני שהאסלאם נוסד (הערבים הם צאצאי ישמעאל ועוד כשהיו שבטים פגאניים הם היו עושים ברית לבניהם).
יש הרבה מחקרים שסותרים אחד את השני (חלק אומרים שלמילה יש יתרונות רפואיים וחלק אומרים שהיא מזיקה). אבל בשורה התחתונה - ברית המילה היא ציווי מהתורה (ואף לפני קבלת התורה) והמקרא מאד ברור בנושא הזה: "וְעָרֵל זָכָר, אֲשֶׁר לֹא-יִמּוֹל אֶת-בְּשַׂר עָרְלָתוֹ -- וְנִכְרְתָה הַנֶּפֶשׁ הַהִוא, מֵעַמֶּיהָ: אֶת-בְּרִיתִי, הֵפַר".
התלמוד אומר שיהודי שלא מלו אותו בגיל שמונה ימים (מכל סיבה כלשהי) חייב הוא למול את עצמו לכשיגיע לבגרות(ואותו דין גם לגבי פדיון בן בכור).
החילונים שמתנגדים לברית טוענים שזו פגיעה וחשיפת התינוק לכאבים, אבל אני חושב ההיפך - תינוק בגיל 8 ימים מחלים יותר מהר מהברית וגם הכאב שהוא מרגיש הוא ממש לא הכאב שמרגיש אדם בוגר יותר (וגם זמן ההחלמה הוא יותר ארוך בגיל בוגר).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #4 ב- : ספטמבר 07, 2010, 00:46:12 »
ובהנחה שהאמנתי לתלמוד ולתורה. אז אתה אומר שיש לי אופציה למול את עצמי בבגרות? יופי! אז אני חושב שיותר נכון לעשות את זה בגיל מבוגר. עם רופא מנתח - מקצוען כלומר. עם הרדמה. זה כבר נראה לי יותר נורמלי. למרות שמצד הנפש, אדם שלא יודע מה זה עורלה, לא יודע מה אין לו, ולכן לא יכול להיות מוטרד. צריך לשאול את אלה שנימולו בגיל מבוגר, איך הם מרגישים לגבי זה, וכך נדע. הרבה מהרוסים בארץ, ממה שהבנתי, מלו את עצמם לאחר הגיעתם לארץ. זה ירוע לי מויקיפדיה.. לא ממש המקור הכי מוצלח.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #5 ב- : ספטמבר 07, 2010, 12:56:06 »
ובהנחה שהאמנתי לתלמוד ולתורה. אז אתה אומר שיש לי אופציה למול את עצמי בבגרות? יופי! אז אני חושב שיותר נכון לעשות את זה בגיל מבוגר. עם רופא מנתח - מקצוען כלומר. עם הרדמה. זה כבר נראה לי יותר נורמלי. למרות שמצד הנפש, אדם שלא יודע מה זה עורלה, לא יודע מה אין לו, ולכן לא יכול להיות מוטרד. צריך לשאול את אלה שנימולו בגיל מבוגר, איך הם מרגישים לגבי זה, וכך נדע. הרבה מהרוסים בארץ, ממה שהבנתי, מלו את עצמם לאחר הגיעתם לארץ. זה ירוע לי מויקיפדיה.. לא ממש המקור הכי מוצלח.
לפי מה שאני יודע (ששמעתי מאנשים שמלו את עצמם לאחר שעלו לארץ) ההחלמה מברית שנעשתה בגיל בוגר לוקחת יותר זמן מאשר אצל תינוק, וגם נפשית זה הרבה יותר קשה.
איך שאני רואה את זה - אם יהודים לא מלים את בניהם כשהם עוד תינוקות זה הנזק הפיזי והנפשי (ולא להיפך).
וחוץ מזה, אני לא מבין מה כל האנטי הזה נגד היהדות? (ברית מילה היא חתימה חיצונית ליהדותו של אדם)
יש ישראלים (התופעה של נגד ברית מילה היא בעיקר בארץ) שחושבים שבזה שהם לא מלים את בניהם הם עושים להם טובה וחוסכים מהם "כאבים", אבל הם לא מבינים שהם מזיקים להם יותר משום שכשאותו ילד יגדל וילמד תנ"ך בבית הספר ויבין שהוא בעצם לא נכנס בבריתו של אברהם אבינו הוא יתחיל להרגיש לא "שלם", ולעבור ברית מילה בגילאי 15-20 זה הרבה יותר טראומתי (נפשית ופיזית) מאשר תינוק שאפילו לא זוכר מה היה איתו בגיל 8 ימים (ואת זה אני אומר אחרי ששמעתי גם בצבא וגם בבית הספר עולים שמלו את עצמם בגילאי נוער).

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #6 ב- : ספטמבר 12, 2010, 13:26:39 »
לפי מה שאני יודע (ששמעתי מאנשים שמלו את עצמם לאחר שעלו לארץ) ההחלמה מברית שנעשתה בגיל בוגר לוקחת יותר זמן מאשר אצל תינוק, וגם נפשית זה הרבה יותר קשה.
איך שאני רואה את זה - אם יהודים לא מלים את בניהם כשהם עוד תינוקות זה הנזק הפיזי והנפשי (ולא להיפך).
וחוץ מזה, אני לא מבין מה כל האנטי הזה נגד היהדות? (ברית מילה היא חתימה חיצונית ליהדותו של אדם)
יש ישראלים (התופעה של נגד ברית מילה היא בעיקר בארץ) שחושבים שבזה שהם לא מלים את בניהם הם עושים להם טובה וחוסכים מהם "כאבים", אבל הם לא מבינים שהם מזיקים להם יותר משום שכשאותו ילד יגדל וילמד תנ"ך בבית הספר ויבין שהוא בעצם לא נכנס בבריתו של אברהם אבינו הוא יתחיל להרגיש לא "שלם", ולעבור ברית מילה בגילאי 15-20 זה הרבה יותר טראומתי (נפשית ופיזית) מאשר תינוק שאפילו לא זוכר מה היה איתו בגיל 8 ימים (ואת זה אני אומר אחרי ששמעתי גם בצבא וגם בבית הספר עולים שמלו את עצמם בגילאי נוער).

קודם כל, חשוב לי לציין, אין לי כלום נגד יהדות. אני גם לא מבין ביהדות, לכן לדבר על זה הרבה אינני יכול. אם אתה אומר שדיברת ממש עם אנשים, יותר חזק מזה אין. אבל על פניו, המנהג של ברית מילה לא נשמע לי נכון מהסיבות שצוינו לעיל, ובנוסף אני גם יודע שהיהודי בגולה קצת השתנה מהיהודי המקורי, כי בגולה לא התאפשר לו לעשות דברים מסוימים שכן אפשר לעשות כשאתה במדינה; ולכן אני מניח שאולי מנהג ברית המילה הוא בעצם לא יהודי במקור. (קודם כל, אני רק מנחש. דבר שני, אני סומך עליך שאתה דובר אמת. אבל בכל זאת, גם אתה יכול להיות טועה, והאינטואיציות שלי באות קודם.) אתה יודע שגם השפה שאנחנו דוברים איננה המקור. אינני יודע כמה רחוקים אנחנו מהיהדות המקורית. שאנשים כמוך יגידו, אני הייתי חילוני אתאיסט שחזר להאמין בה', והחלטתי שאני יהודי, שזורק מעליו את הזבל החילוני (שבו אני מומחה, כי חייתי בתוכו). אבל אני לא דתי. אין לי בעיה עם דתיים מכל סוג ועם יהדות. אבל אני לא דתי. אולי בעתיד. אין לי בעיה לשים כיפה כי זה סמל יהודי וכי זה קל נורא.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #7 ב- : ספטמבר 12, 2010, 17:51:28 »
קודם כל, חשוב לי לציין, אין לי כלום נגד יהדות. אני גם לא מבין ביהדות, לכן לדבר על זה הרבה אינני יכול. אם אתה אומר שדיברת ממש עם אנשים, יותר חזק מזה אין. אבל על פניו, המנהג של ברית מילה לא נשמע לי נכון מהסיבות שצוינו לעיל, ובנוסף אני גם יודע שהיהודי בגולה קצת השתנה מהיהודי המקורי, כי בגולה לא התאפשר לו לעשות דברים מסוימים שכן אפשר לעשות כשאתה במדינה; ולכן אני מניח שאולי מנהג ברית המילה הוא בעצם לא יהודי במקור. (קודם כל, אני רק מנחש. דבר שני, אני סומך עליך שאתה דובר אמת. אבל בכל זאת, גם אתה יכול להיות טועה, והאינטואיציות שלי באות קודם.) אתה יודע שגם השפה שאנחנו דוברים איננה המקור. אינני יודע כמה רחוקים אנחנו מהיהדות המקורית. שאנשים כמוך יגידו, אני הייתי חילוני אתאיסט שחזר להאמין בה', והחלטתי שאני יהודי, שזורק מעליו את הזבל החילוני (שבו אני מומחה, כי חייתי בתוכו). אבל אני לא דתי. אין לי בעיה עם דתיים מכל סוג ועם יהדות. אבל אני לא דתי. אולי בעתיד. אין לי בעיה לשים כיפה כי זה סמל יהודי וכי זה קל נורא.
בנוגע לשפה אתה צודק - השפה שאנחנו מדברים היום היא שונה מהשפה שדיברו היהודים לפני 2000 שנה (מן הסתם, אחרי שחזרנו לכאן מהגלות כל עדה הביאה את ההשפעות שלה על השפה).
בנוגע לברית מילה - ברית המילה היא לא מנהג מהגלות, ויהודים עשו אותה עוד לפני עבדות מצרים. הברית היא ציווי מהתורה (נצטווה בה אברהם אבינו עוד לפני מתן תורה). מרד בר כוכבא פרץ בין היתר משום שהרומים אסרו לבצע ברית (כחלק מהגזירות שנועדו למחוק את המסורת היהודית).
בנוגע למסורת - אני לא יודע אם אכן משהו השתנה, אבל גם אם כן השתנה אז לא הרבה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%92%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA_%D7%99%D7%9D_%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%97

מה שלא תקרא בקישור שהבאתי לך פה הוא שמצאו במערות קומראן גם תפילין והם דומים להפליא לתפילין שיהודים משתמשים בהם היום.

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #8 ב- : ספטמבר 13, 2010, 05:45:18 »
אה. בסדר.

שמע, להתנצל אני לא אוהב, כי להתנצל זה פשוט התרפסות בעיניי. אבל להודות בטעות, זה משהו אחר.

אני בכל זאת בא מהעדה החילונית, אז יש עוד כמה דברים משם שמושרשים בי.

אם אתה אומר שברית המילה היא מלפני הגולה, אני מאמין לך. אתה מספיק אמין, ואתה בעל ידע מספיק רב. למעשה, אלו הסרטונים *שלך* שמהם למדתי שהר הבית בכלל לא קדוש לערבים ימח שמם.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #9 ב- : ספטמבר 13, 2010, 14:45:36 »
אה. בסדר.

שמע, להתנצל אני לא אוהב, כי להתנצל זה פשוט התרפסות בעיניי. אבל להודות בטעות, זה משהו אחר.

אני בכל זאת בא מהעדה החילונית, אז יש עוד כמה דברים משם שמושרשים בי.

אם אתה אומר שברית המילה היא מלפני הגולה, אני מאמין לך. אתה מספיק אמין, ואתה בעל ידע מספיק רב. למעשה, אלו הסרטונים *שלך* שמהם למדתי שהר הבית בכלל לא קדוש לערבים ימח שמם.
אתה לא צריך להתנצל בפניי (הרי לא פגעת בי אישית).
דבר שני - אני לא כזה בעל ידע כמו שאתה חושב, אלא פשוט אני שואל אנשים שכן יודעים וכמובן בימינו אפשר ללמוד באופן עצמאי יותר מאשר בעבר (בעידן האינטרנט לכל שאלה כמעט יש תשובה).
הרי זה אחד הדברים היפים ביהדות - כל הזמן ללמוד ולשאול שאלות (אפילו הרב הכי גדול לא יכול להגיד שהוא יודע את כל התורה).

מנותק חחחח

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #10 ב- : ספטמבר 13, 2010, 18:41:02 »
אני דווקא בעד,

אם לא היו עושים לי את זה בגיל 8 ימים הייתי עושה את זה בגיל מבוגר ואז סובל מיזה וזוכר את זה..
אגב אני חושב שעשו לי את זה בגיל יותר מאוחר כי נולדתי פג..

חוץ מיזה זה מונע הצטברות של לכלוך וזה כן הוכח

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #11 ב- : נובמבר 28, 2010, 12:25:15 »
הסיבה:
בראשית פרק יז פסוקים ט-יד:
וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֶל אַבְרָהָם וְאַתָּה אֶת בְּרִיתִי תִשְׁמֹר אַתָּה וְזַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ לְדֹרֹתָם : זֹאת בְּרִיתִי אֲשֶׁר תִּשְׁמְרוּ בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם וּבֵין זַרְעֲךָ אַחֲרֶיךָ הִמּוֹל לָכֶם כָּל זָכָר : וּנְמַלְתֶּם אֵת בְּשַׂר עָרְלַתְכֶם וְהָיָה לְאוֹת בְּרִית בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם : וּבֶן שְׁמֹנַת יָמִים יִמּוֹל לָכֶם כָּל זָכָר לְדֹרֹתֵיכֶם יְלִיד בָּיִת וּמִקְנַת כֶּסֶף מִכֹּל בֶּן נֵכָר אֲשֶׁר לֹא מִזַּרְעֲךָ הוּא : הִמּוֹל יִמּוֹל יְלִיד בֵּיתְךָ וּמִקְנַת כַּסְפֶּךָ וְהָיְתָה בְרִיתִי בִּבְשַׂרְכֶם לִבְרִית עוֹלָם : וְעָרֵל זָכָר אֲשֶׁר לֹא יִמּוֹל אֶת בְּשַׂר עָרְלָתוֹ וְנִכְרְתָה הַנֶּפֶשׁ הַהִוא מֵעַמֶּיהָ אֶת בְּרִיתִי הֵפַר

מנותק אמריקאן פאי

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
  • מצא את הרמז המתחבא
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #12 ב- : נובמבר 28, 2010, 17:23:00 »
אני בהחלט מתנגד לברית מילה בגיל צעיר.קודם על העורלה זה אחד החלקים הקשורים להנאה המיניתשנית כל איזה מן דבר זה לכפות על אנשים להיכנס לברית בעל כורחם? ואם הם מתחרטים בגיל מבוגר? אז כבר אי אפשר לתקן את הנזק.חוץ מזה הנוצרים גם כופים על התינוקות שלהם להיכנס בברית עם אלוהים וישו (הטבילה) אז למה אנאחנו צריכים לנהוג כמותם? ולמה אנחנו צריכים לחקות את המוסלמים המזוויעים ותתי האדם ימח שמם וזכרם?

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #13 ב- : נובמבר 28, 2010, 17:40:56 »
אני בהחלט מתנגד לברית מילה בגיל צעיר.קודם על העורלה זה אחד החלקים הקשורים להנאה המיניתשנית כל איזה מן דבר זה לכפות על אנשים להיכנס לברית בעל כורחם? ואם הם מתחרטים בגיל מבוגר? אז כבר אי אפשר לתקן את הנזק.חוץ מזה הנוצרים גם כופים על התינוקות שלהם להיכנס בברית עם אלוהים וישו (הטבילה) אז למה אנאחנו צריכים לנהוג כמותם? ולמה אנחנו צריכים לחקות את המוסלמים המזוויעים ותתי האדם ימח שמם וזכרם?
בוא נעשה קצת סדר בדברים:

1) אנחנו לא נוהגים כמו הנוצרים ח"ו (אם כבר - הם העתיקו מהיהדות את כל ה"ברית" שלהם עם ה"אלהים" שלהם).
2)המוסלמים עושים ברית מילה משום שזו מצווה שנצטווה בה אברהם אבינו (קרא את הציטוט באותיות הגדולות ששם פה יוסו), והם נוהגים כך הרבה לפני שהאסלאם בכלל נוצר, וכמובן שאין אנו מחקים  אותם כלל (כמו הנוצרים - הם העתיקו מהיהדות).

ברית מילה היא אחת המצוות החשובות ביותר ביהדות והעונש עליה הוא כרת: "וְעָרֵל זָכָר, אֲשֶׁר לֹא-יִמּוֹל אֶת-בְּשַׂר עָרְלָתוֹ -- וְנִכְרְתָה הַנֶּפֶשׁ הַהִוא, מֵעַמֶּיהָ: אֶת-בְּרִיתִי, הֵפַר"
יהודים רבים נרצחו במשך 2000 השנים האחרונות  בין היתר בגלל התעקשותם למול את בניהם. גם מרד החשמונאים (שבעקבותיו אנו חוגגים את חג החנוכה) פרץ בין היתר בגלל גזירות השמד שהטיל אנטיוכוס על היהודים (בין הגזירות היו איסור המילה).

מנותק אמריקאן פאי

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
  • מצא את הרמז המתחבא
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #14 ב- : נובמבר 28, 2010, 17:43:43 »
בוא נעשה קצת סדר בדברים:

1) אנחנו לא נוהגים כמו הנוצרים ח"ו (אם כבר - הם העתיקו מהיהדות את כל ה"ברית" שלהם עם ה"אלהים" שלהם).
2)המוסלמים עושים ברית מילה משום שזו מצווה שנצטווה בה אברהם אבינו (קרא את הציטוט באותיות הגדולות ששם פה יוסו), והם נוהגים כך הרבה לפני שהאסלאם בכלל נוצר, וכמובן שאין אנו מחקים  אותם כלל (כמו הנוצרים - הם העתיקו מהיהדות).

ברית מילה היא אחת המצוות החשובות ביותר ביהדות והעונש עליה הוא כרת: "וְעָרֵל זָכָר, אֲשֶׁר לֹא-יִמּוֹל אֶת-בְּשַׂר עָרְלָתוֹ -- וְנִכְרְתָה הַנֶּפֶשׁ הַהִוא, מֵעַמֶּיהָ: אֶת-בְּרִיתִי, הֵפַר"
יהודים רבים נרצחו במשך 2000 השנים האחרונות  בין היתר בגלל התעקשותם למול את בניהם. גם מרד החשמונאים (שבעקבותיו אנו חוגגים את חג החנוכה) פרץ בין היתר בגלל גזירות השמד שהטיל אנטיוכוס על היהודים (בין הגזירות היו איסור המילה).

ישמעאל היה בנו הנחות של אברהם אבינו בניגוד ליצחק המשובח ולכן אזהו עלבון בשביל צאצאיו של יצחק לנהוג כמו שימעאל.צריך להוציא את ישמעאל מהיהדות כמה שיותר מהר ולטהר אותה ממנהגים ערבושים.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #15 ב- : נובמבר 28, 2010, 17:55:23 »
ישמעאל היה בנו הנחות של אברהם אבינו בניגוד ליצחק המשובח ולכן אזהו עלבון בשביל צאצאיו של יצחק לנהוג כמו שימעאל.צריך להוציא את ישמעאל מהיהדות כמה שיותר מהר ולטהר אותה ממנהגים ערבושים.
פה הטעות הגדולה שלך.
ישמעאל הוא לא חלק מהיהדות, ואין אנו נוהגים כמו ישמעאל, אלא רק עפ"י אברהם (שהוא קיבל את הציווי לראשונה).
יצחק נימול בגיל 8 ימים (כמו המקור בציווי), ואילו ישמעאל נימול בכלל בגיל 13.
הקב"ה אף אומר לאברהם בפירוש: "וְאֶת-בְּרִיתִי, אָקִים אֶת-יִצְחָק" (בראשית יז, כא).
מצוות המילה היא מצווה שעל כל יהודי לקיימה, בלי כל קשר לישמעאל (זה לא מעניין אותנו אם הם עושים ברית או לא עושים).

ישמעאל אכן היה הבן הנחות (גם משום שהוא היה בן השפחה, לעומת יצחק שהיה בן הגברת), וברית המילה היא לא מנהג ערבושי (הערבים עושים את הברית רק משום שאברהם מל את ישמעאל, לעומת היהודים שמלים את בניהם מתוך ציווי לדורות ולא מתוך מנהג עתיק).

מנותק אמריקאן פאי

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
  • מצא את הרמז המתחבא
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #16 ב- : נובמבר 28, 2010, 19:05:45 »
פה הטעות הגדולה שלך.
ישמעאל הוא לא חלק מהיהדות, ואין אנו נוהגים כמו ישמעאל, אלא רק עפ"י אברהם (שהוא קיבל את הציווי לראשונה).
יצחק נימול בגיל 8 ימים (כמו המקור בציווי), ואילו ישמעאל נימול בכלל בגיל 13.
הקב"ה אף אומר לאברהם בפירוש: "וְאֶת-בְּרִיתִי, אָקִים אֶת-יִצְחָק" (בראשית יז, כא).
מצוות המילה היא מצווה שעל כל יהודי לקיימה, בלי כל קשר לישמעאל (זה לא מעניין אותנו אם הם עושים ברית או לא עושים).

ישמעאל אכן היה הבן הנחות (גם משום שהוא היה בן השפחה, לעומת יצחק שהיה בן הגברת), וברית המילה היא לא מנהג ערבושי (הערבים עושים את הברית רק משום שאברהם מל את ישמעאל, לעומת היהודים שמלים את בניהם מתוך ציווי לדורות ולא מתוך מנהג עתיק).
הבעיה היא שברית המילה צוותה עלינו בשביל לייחד אותנו מהגויים.ברגע שגם הערבושים מקיימים את ברית המילה הברית אינה מייחדת עוד את עם ישראל וצריך למצוא לה תחליף כדי שלא להידמות חלילה לערבושים הנחותים.אני בעד שלהחליף את המילה בקעקוע שעושים בגיל 18 של מגן דוד על היד כאות לסימן הנצחי בינינו ובין ה'.

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #17 ב- : נובמבר 28, 2010, 20:47:39 »
אתה רציני?
טוב שלא רשמתה "עשרת הדיברות בעד ונגד" ברור שבעד.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #18 ב- : נובמבר 29, 2010, 14:09:37 »
הבעיה היא שברית המילה צוותה עלינו בשביל לייחד אותנו מהגויים.ברגע שגם הערבושים מקיימים את ברית המילה הברית אינה מייחדת עוד את עם ישראל וצריך למצוא לה תחליף כדי שלא להידמות חלילה לערבושים הנחותים.אני בעד שלהחליף את המילה בקעקוע שעושים בגיל 18 של מגן דוד על היד כאות לסימן הנצחי בינינו ובין ה'.
הברית לא נועדה כדי לייחד אותנו משאר הגויים, אלא היא סימן חיצוני לברית בינינו לבין הקב"ה (כמו שהזכרתי - הערבים עושים את הברית רק משום שאברהם עשה אותה לישמעאל ולא מתוך ציווי, בעוד שאנחנו עושים את הברית מתוך ציווי לדורות).
אם הברית הייתה אמורה לייחד רק אותנו (היהודים) אז הקב"ה היה מצווה את אברהם למול רק את יצחק ולא את כל בני ביתו (כולל עבדיו הנכרים).
דבר שני - הערבים לא עושים בדיוק את אותה הברית שהיהודים עושים (אבל זה כבר לא רלוונטי).

מה שמייחד אותנו משאר אומות העולם היא התורה שניתנה לנו בהר סיני (לשיטתך - אם הגויים יתחילו לקיים את התורה, אז אנחנו צריכים להפסיק לקיים את התורה?).

דבר נוסף - דווקא ההצעה שלך (קעקוע) היא בניגוד גמור לתורה (יש איסור להשחית את הגוף לפי התורה - "וְשֶׂרֶט לָנֶפֶשׁ, לֹא תִתְּנוּ בִּבְשַׂרְכֶם, וּכְתֹבֶת קַעֲקַע, לֹא תִתְּנוּ בָּכֶם").

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #19 ב- : נובמבר 29, 2010, 17:14:36 »
נכון מאוד..למרות שיש עוד צדדים לברית המילה אבל חבל להכנס לזה כאשר הבחור אנטי סתם יהיה לחינם!
אגב היום אפילו גויים עושים ברית מילה מטעמים בריאותיים!

מנותק soldierofgod

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #20 ב- : מאי 08, 2011, 21:54:18 »
אני אומר ברוך השם שעברתי מילה

מנותק ROI5

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • מדינת ישראל היא מדינה יהודית דמוקרטית, נקודה.
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #21 ב- : מאי 09, 2011, 23:53:35 »
ברית המילה הוא בכלל מנהג מצרי שהועתק ע"י היהודים(כמו מרבית המצוות).
אבל אם נתייחס שנייה לבעד נגד בעניין הרפואי: נתחיל מזה שמבחינתי כשאעשה ברית מילה לילדי זה רק עם מוהל רופא, אני לא רוצה לעשות את זה עם מוהל לא סטרילי או יותר גרוע האלה שמוצצים את הדם של התינוק :yuck:.
אבל בעיקרון, יש יתרון עיקרי לברית מילה וחיסרון עיקרי.
יתרון: מקטין את הסיכוי לחלות בסרטן הפין, כי יש מתחת לערלה הרבה חיידקים. אבל צריך לציין שזה הסרטן הכי קל(או לפחות אחד הקלים) לריפוי.
חיסרון: מקטין את ההנאה ביחסי מין.
מה עדיף? תחליטו בעצמכם.
"לו היה לנו רוב יהודי בארץ, היינו קודם כל יוצרים פה מצב של שוויון זכויות גמור, מוחלט ומושלם, בלי שום יוצא מן הכלל: יהודי או ערבי ארמני או גרמני, אין הבדל בפני החוק- כל הדרכים פתוחות לפניו, יוכל אפילו להיות ראש ממשלה אם התוכנית המדינית שלו תמצא חן בעיני רוב הצירים במורשתון העתיד. הסטאטוס של ערבי בארץ ישראל יהיה בדיוק שווה לסטאטוס של סקוטי או וולשי באנגליה."(זאב ז'בוטינסקי ימני מוצהר, ראש בית"ר)

מנותק soldierofgod

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #22 ב- : מאי 10, 2011, 00:04:37 »
ברית המילה הוא בכלל מנהג מצרי שהועתק ע"י היהודים(כמו מרבית המצוות).
אבל אם נתייחס שנייה לבעד נגד בעניין הרפואי: נתחיל מזה שמבחינתי כשאעשה ברית מילה לילדי זה רק עם מוהל רופא, אני לא רוצה לעשות את זה עם מוהל לא סטרילי או יותר גרוע האלה שמוצצים את הדם של התינוק :yuck:.
אבל בעיקרון, יש יתרון עיקרי לברית מילה וחיסרון עיקרי.
יתרון: מקטין את הסיכוי לחלות בסרטן הפין, כי יש מתחת לערלה הרבה חיידקים. אבל צריך לציין שזה הסרטן הכי קל(או לפחות אחד הקלים) לריפוי.
חיסרון: מקטין את ההנאה ביחסי מין.
מה עדיף? תחליטו בעצמכם.
איך זה בדיוק מקטין את ההנאה ביחסי מין? אבל עזוב פה זה לא המקום לדבר על דברים כאלה
ברית המילה הוא מנהג מצרי? תוכיח

מנותק ROI5

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • מדינת ישראל היא מדינה יהודית דמוקרטית, נקודה.
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #23 ב- : מאי 10, 2011, 00:21:18 »
לא יודע בדיוק איך זה עובד, אני לא רופא אבל ככה זה גם במילת גברים וגם במילת נשים, הורדת הערלה מורידה את ההנאה ביחסי מין.
בכל מקרה, בקשר למצרים:

תיועד של ברית מילה במצרים העתיקה בערך לפני 3300 שנה.
"לו היה לנו רוב יהודי בארץ, היינו קודם כל יוצרים פה מצב של שוויון זכויות גמור, מוחלט ומושלם, בלי שום יוצא מן הכלל: יהודי או ערבי ארמני או גרמני, אין הבדל בפני החוק- כל הדרכים פתוחות לפניו, יוכל אפילו להיות ראש ממשלה אם התוכנית המדינית שלו תמצא חן בעיני רוב הצירים במורשתון העתיד. הסטאטוס של ערבי בארץ ישראל יהיה בדיוק שווה לסטאטוס של סקוטי או וולשי באנגליה."(זאב ז'בוטינסקי ימני מוצהר, ראש בית"ר)

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ברית מילה - בעד ונגד
« להגיב #24 ב- : מאי 10, 2011, 01:02:19 »
לא יודע בדיוק איך זה עובד, אני לא רופא אבל ככה זה גם במילת גברים וגם במילת נשים, הורדת הערלה מורידה את ההנאה ביחסי מין.
בכל מקרה, בקשר למצרים:

תיועד של ברית מילה במצרים העתיקה בערך לפני 3300 שנה.
זה יפה שאתה מסתמך על ויקיפדיה, אבל שכחת להזכיר משם שגם עמים אחרים באזור היו מלים, ושהם העתיקו את המנהג ממצרים, ומפה אני מסיק שהמצרים בעצמם העתיקו (השאלה היא ממי).

אל תשכח שהאדם שהתחיל במנהג הזה (אותו הוא קיבל כציווי הקב"ה) היה אברהם אבינו (וזה היה לפני יותר מ-3300 שנה).

מן הסתם, מנהגים בתקופה ההיא היו מתפשטים לארצות אחרות (בדיוק כמו שעמים אחרים מהאזור העתיקו מהמצרים את המילה).
אל תשכח שאברהם מל את ישמעאל, והגר (אמו של ישמעאל) הייתה מצרית, ולכן רוב הסיכויים שהמנהג הגיע למצרים אחרי שאברהם גירש את הגר וישמעאל (ואף ישמעאל עצמו נשא אישה מצרית).