כתב נושא: אבקש לחדש את פעילותי בפורום  (נקרא 12969 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אבקש לחדש את פעילותי בפורום
« להגיב #25 ב- : אוגוסט 19, 2010, 12:29:30 »
לא רק שהשפלת האויב לא אסורה, היא בגדר חובה ע"פ התורה.

קודם כל אני אשמח אם תוכל להביא את המקורות ההלכתיים שלך (אולי אתה צודק).

דבר שני, אני בטוח שגם אם מותרת השפלת האויב על פי התורה, זה רק אם מתקיימים שני תנאים :
1)תכלית להשפלה - נניח שזה יגרום לאויב לפחד.
2) התוצאה של המטרה (של התכלית)

בו ניקח לדוגמא את המקרה של החיילת -
1) התכלית של המעשה שלה לא הייתה לגרום לאויב לפחד, אלא להעלות את התמונות לפייסבוק שלה, שזה חולני.
אם היא הייתה אומרת שהתכלית של המעשה שלה זה כדי שהערבי הזה יפחד לפגוע ביהודים וילמד לקח,  אז את זה אני עוד מוכן לקבל,
אבל במקרה שלה . . . פייסבוק . . .
2)התוצאה של המעשה שלה, אם המעשה שלה היה גורם בפועל למחבל לא לשוב ופגוע ביהודים, אז זה מעולה, אבל תראה את התוצאה בפועל של המעשה שלה - אנחנו נראים בעולם כמו חולרות בגלל התכלית של המעשה הזה (העלאה של תמונות לפייסבוק), ואני גם די בטוח שאת המחבלים שאיתם היא הצטלמה היא לא כל כך הצליחה להפחיד וזה שוב בגלל התכלית המעוותת של המעשה, ולכן שהם יראו את התמונות רק תגדל התאווה שלהם לרצוח יהודים.

לסיכום, גם אם השפלת האויב היא בסדר הלכתית (וחובת ההוכחה עליך), ההשפלה הספציפית הזו של החיילת היא בטח לא כשרה הלכתית, ואולי אף נחשבת חטא.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #26 ב- : אוגוסט 19, 2010, 12:32:07 »
קודם כל אני אשמח אם תוכל להביא את המקורות ההלכתיים שלך (אולי אתה צודק).

דבר שני, אני בטוח שגם אם מותרת השפלת האויב על פי התורה, זה רק אם מתקיימים שני תנאים :
1)תכלית להשפלה - נניח שזה יגרום לאויב לפחד.
2) התוצאה של המטרה (של התכלית)

בו ניקח לדוגמא את המקרה של החיילת -
1) התכלית של המעשה שלה לא הייתה לגרום לאויב לפחד, אלא להעלות את התמונות לפייסבוק שלה, שזה חולני.
אם היא הייתה אומרת שהתכלית של המעשה שלה זה כדי שהערבי הזה יפחד לפגוע ביהודים וילמד לקח,  אז את זה אני עוד מוכן לקבל,
אבל במקרה שלה . . . פייסבוק . . .
2)התוצאה של המעשה שלה, אם המעשה שלה היה גורם בפועל למחבל לא לשוב ופגוע ביהודים, אז זה מעולה, אבל תראה את התוצאה בפועל של המעשה שלה - אנחנו נראים בעולם כמו חולרות בגלל התכלית של המעשה הזה (העלאה של תמונות לפייסבוק), ואני גם די בטוח שאת המחבלים שאיתם היא הצטלמה היא לא כל כך הצליחה להפחיד וזה שוב בגלל התכלית המעוותת של המעשה, ולכן שהם יראו את התמונות רק תגדל התאווה שלהם לרצוח יהודים.

לסיכום, גם אם השפלת האויב היא בסדר הלכתית (וחובת ההוכחה עליך), ההשפלה הספציפית הזו של החיילת היא בטח לא כשרה הלכתית, ואולי אף נחשבת חטא.

מה מפחיד את האויב בלרקוד על סמלי התרבות של האויב לאחר שהוא כבר הושפל, הובס, חוסל?

קשה לקבל מוסריות בהשפלה שתכליתה היא כבוד העם היהודי והקב"ה?

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #27 ב- : אוגוסט 19, 2010, 12:34:54 »
1) רון אתה מתחמק, אני מחכה למקורות הלכתיים.

2) אני שואל אותך בכנות, להעלות תמונות לפייסבוק זה כבוד העם היהודי והקב"ה ?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #28 ב- : אוגוסט 19, 2010, 12:38:23 »
1) רון אתה מתחמק, אני מחכה למקורות הלכתיים.

אני לא מתחמק, אני רומז
אבל אם אתה עוד שמאלני טיפש ולא שמאלני חכם...

ציטוט של: תלמוד מגילה דף טז עמוד את
"אמר ליה סק ורכב אמר ליה לא יכילנא דכחישא חילאי מימי תעניתא גחין וסליק כי סליק בעט ביה אמר ליה לא כתיב לכו (משלי כד) בנפל אויבך אל תשמח אמר ליה הני מילי בישראל אבל בדידכו כתיב (דברים לג) ואתה על במותימו תדרוך"

הבמות היו סמלי האויבים שלנו מהעת העתיקה, שהיוו את מרכזי העבודה הזרה שלהם (כל העמים מלבדנו עבדו עבודה זרה בזמנו), רקידה עליהם היא בגדר השפלתם, איזה עוד הוכחה צריך?!

עוד:

http://www.rabbikahane.org/kahane/index.php?option=com_content&view=article&id=627:-q-18488&catid=45:2008-05-29-08-52-48&Itemid=129

ציטוט
2) אני שואל אותך בכנות, להעלות תמונות לפייסבוק זה כבוד העם היהודי והקב"ה ?

כשהאויב שלך נמצא למטה, אתה למעלה. כשאתה מנסה לשמור על כבודו של האויב שלך, אתה מתחתיו.

אין שום דבר רע במה שהיא עשתה. היא הראתה מהו כבודם של אויבי ישראל.

להבא, מתמטיקה פשוטה, ידידי העצל: רע לאחד, זה טוב לאחר.

מנותק רועי דרקון צהוב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #29 ב- : אוגוסט 19, 2010, 12:45:39 »
אני לא מתחמק, אני רומז
אבל אם אתה עוד שמאלני טיפש ולא שמאלני חכם...

הבמות היו סמלי האויבים שלנו מהעת העתיקה, שהיוו את מרכזי העבודה הזרה שלהם (כל העמים מלבדנו עבדו עבודה זרה בזמנו), רקידה עליהם היא בגדר השפלתם, איזה עוד הוכחה צריך?!

עוד:

http://www.rabbikahane.org/kahane/index.php?option=com_content&view=article&id=627:-q-18488&catid=45:2008-05-29-08-52-48&Itemid=129

כשהאויב שלך נמצא למטה, אתה למעלה. כשאתה מנסה לשמור על כבודו של האויב שלך, אתה מתחתיו.

אין שום דבר רע במה שהיא עשתה. היא הראתה מהו כבודם של אויבי ישראל.

להבא, מתמטיקה פשוטה, ידידי העצל: רע לאחד, זה טוב לאחר.

הכוונה היא השפלת הסמלים והסממנים שלהם ,שידעו כולם כי ה' הוא האלוהים , למען האדרת שם ה' !
ולא להשפיל את האדם בגופו .
צריך לחלק את ירושלים ,אנחנו למעלה והם למטה . . .

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #30 ב- : אוגוסט 19, 2010, 12:47:45 »

הכוונה היא השפלת הסמלים והסממנים שלהם ,שידעו כולם כי ה' הוא האלוהים , למען האדרת שם ה' !

גם, זה הצד השני של המטבע

ציטוט
ולא להשפיל את האדם בגופו .

תגיד את זה ליהודה המכבי

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #31 ב- : אוגוסט 19, 2010, 12:53:47 »
רון, אתה מפספס את הנקודה.

גם אם אתה צודק בקשר לזה שהלכתית מותר להשפיל את האויב ואפילו בגופו,

החיילת לא עשתה את זה לשם האדרת הקב"ה, ולכן המעשה הזה פסול.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : אוגוסט 19, 2010, 12:57:06 »
רון, אתה מפספס את הנקודה.

גם אם אתה צודק בקשר לזה שהלכתית מותר להשפיל את האויב ואפילו בגופו,

החיילת לא עשתה את זה לשם האדרת הקב"ה, ולכן המעשה הזה פסול.

אתה כמו הנוצרים שמסתכלים על הכוונות בלבד ללא שום הסתכלות על המעשים.

כל ההתקפות על החיילת אומרות שהיא השפילה את האויב.

בעצם השפלתו של האויב, עלה כבודו של העם היהודי.

כשהערבי מושפל, הוא באופן אוטומטי, מעצם טבעו, מכבד את מי שהשפיל אותו - יהא יהודי ויהא מונגולי.

זה מה שקרה בשטח - וזאת כל הפואנטה.

מנותק רועי דרקון צהוב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #33 ב- : אוגוסט 19, 2010, 13:00:19 »

תגיד את זה ליהודה המכבי
[/quote]

תועיל לחדד את זכרוני ?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : אוגוסט 19, 2010, 13:02:17 »

מנותק רועי דרקון צהוב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #35 ב- : אוגוסט 19, 2010, 13:09:25 »
תודה , עדיין לפי דעתי , זהו סממן של ניצחון .
הרבה לפני התקשורת , זוהי הייתה דרך מקובלת בעמים להוכיח ניצחון ..
כאשר זו ההוכחה שניצחו ,ראש המנהיג .ולאו דווקא לשם השפלת הגוף (לא כרתו אברים משאר האוייבים) ..
ושוב ,למען האדרת שם ה' כגיבור מילחמות !

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #36 ב- : אוגוסט 19, 2010, 13:10:39 »
אתה כמו הנוצרים שמסתכלים על הכוונות בלבד ללא שום הסתכלות על המעשים.

כל ההתקפות על החיילת אומרות שהיא השפילה את האויב.

לפי ההיגיון שלך, אפשר להרוג חילוני באמצע הרחוב בשבת סתם ללא סיבה.
ואחר כך לטעון לחפותי שהרגתי מחלל שבת בפרסיה, ושזה בסדר הלכתית . . .
זה מה שקורה שהולכים על פי גישתך בהסתכלות על המעשים ולא על הכוונות.
אתה מבין כמה מעוות זה נשמע ?

כשהערבי מושפל, הוא באופן אוטומטי, מעצם טבעו, מכבד את מי שהשפיל אותו - יהא יהודי ויהא מונגולי.

זה מה שקרה בשטח - וזאת כל הפואנטה.

פה הטעות שלך, הערבים לא מכבדים את מי שהשפיל אותם אם הוא עשה את זה לפי אותה הכוונה שהניע את החיילת (להעלות את התמונות לפייסבוק),
ולכן לא שמענו אתמול פחד מפיהם של הערבים וכבוד כלפי היהודים, אלא רק זעם והגברת התסכול והשנאה כלפינו.

אבל יכול להיות שאם צה"ל היה בוחר להראות תמונות של המחבלים המוסלמים עטופים בחזירים, ולעשות את זה באמת בכוונה לשם האדרת הקב"ה, או אז הערבים
היו באמת מכבדים אותנו, ואולי אפילו היינו מקיימים מצווה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #37 ב- : אוגוסט 19, 2010, 13:11:17 »
תודה , עדיין לפי דעתי , זהו סממן של ניצחון .
הרבה לפני התקשורת , זוהי הייתה דרך מקובלת בעמים להוכיח ניצחון ..
כאשר זו ההוכחה שניצחו ,ראש המנהיג .ולאו דווקא לשם השפלת הגוף (לא כרתו אברים משאר האוייבים) ..
ושוב ,למען האדרת שם ה' כגיבור מילחמות !

מה ההבדל בין המנהיג לחייליו? גם חייליו של פרעה טבעו בים...

תמשיכו להתחמק חבר'ה, מוסר נוצרי לא הולך יד ביד עם התורה.. לאויבי ישראל אין כבוד ואם אנחנו שומרים על "כבוד" גופם אנחנו לא שונים מהם.

מנותק רועי דרקון צהוב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #38 ב- : אוגוסט 19, 2010, 13:13:44 »
מה ההבדל בין המנהיג לחייליו? גם חייליו של פרעה טבעו בים...

תמשיכו להתחמק חבר'ה, מוסר נוצרי לא הולך יד ביד עם התורה.. לאויבי ישראל אין כבוד ואם אנחנו שומרים על "כבוד" גופם אנחנו לא שונים מהם.

אחי , אני מעלה את הסוגייה לאלה פתוחה בפורום  של "שלחן ערוך" .. :old_afro:

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #39 ב- : אוגוסט 19, 2010, 13:22:04 »
לפי ההיגיון שלך, אפשר להרוג חילוני באמצע הרחוב בשבת סתם ללא סיבה.
ואחר כך לטעון לחפותי שהרגתי מחלל שבת בפרסיה, ושזה בסדר הלכתית . . .
זה מה שקורה שהולכים על פי גישתך בהסתכלות על המעשים ולא על הכוונות.
אתה מבין כמה מעוות זה נשמע ?

לא. בגלל שההשוואה שלך לא נכונה על פי כל היגיון נורמלי.

אתה אומר שבגלל שהיא (לכאורה) עשתה את זה מסיבות לא כשרות (אני בטוח שנכנסת לראש שלה, ניתחת את המצב כמו פלפלן מקצועי - אתה ידוע בכשרונך, והגעת למסקנה שהיא עשתה את זה מתוך סכסוך אישי איתו) המעשה עצמו הופך לפשע. זה כמו להגיד שהלוחמים החילונים באצ"ל ובלח"י שהרגו בריטים הם פושעים וטרוריסטים וכל שאר הדברים שאויבי ישראל מכנים אותם רק בגלל שהם לכאורה לא עשו את זה למען שם שמיים - או שכל הלוחמים החילונים בצה"ל שחיסלו ערבים הם פושעים כיוון שעשו זאת בשם כוונה אנוכית לחלוטין ולא למען ה'.

יש לך היגיון עגול ומעוגל שהוא שמאלני במהותו. כוונות לא מדויקות לא הופכות מעשה טוב לפשע.  

תינוק שנשבה שחוטא, ע"פ התורה, אני חייב להסתכל על כוונותיו אבל זה לא הופך את החטא שלו לטוב.

כשתדע להבדיל בין מקרה למקרה, אז תוכל לקרוא להיגיון שלי מעוות.

ציטוט
פה הטעות שלך, הערבים לא מכבדים את מי שהשפיל אותם אם הוא עשה את זה לפי אותה הכוונה שהניע את החיילת (להעלות את התמונות לפייסבוק),

אתה באמת שמאלני. אתה באמת חושב שהערבים לא מכבדים את מי שהשפיל אותם (לא משנה באיזו צורה)?! אתה חי באירופה?!

הערבים מכבדים מי שמראה כוח, מי שגורם להם להרגיש כמו קופי וכלבי המדבר שהם, מי ששוחט את גופותיהם ומשאיר רק ערימת גולגלות מבירת הח'ליפות בגדד כמו שעשה הולגו ח'אן "אלמלעון" - המקולל - היחיד שזכה לכינוי הזה בהיסטוריה האסלאמית.

יכול להיות שמה שהיא עשתה היה מינורי, אבל לכבוד היא זכתה מהערבי לאחר שבזתה אותו.

ציטוט
ולכן לא שמענו אתמול פחד מפיהם של הערבים וכבוד כלפי היהודים, אלא רק זעם והגברת התסכול והשנאה כלפינו.

זה מה שקרה בדיוק אחרי ששת הימים - העולם כעס, זעם, שנא, הכל עלינו. פי כמה וכמה ממה שהיה לפני! אך במוסקבה הסובייטית התחיל לסנג "הרבץ כמו יהודי" (ביי קאק יבריי) - ולא ביוה"כ כשנשחטו חיילינו בהמוניהם.

ללא ספק העולם מחבב אותנו כשאנחנו מראים חולשה - אבל אני מעדיף ממלכת ישראל שנואה על הכל מאשר שריטה בראשו של יהודי שלה העולם סוגד.

אבל כשאנחנו מרגישים חוזק וזלזול בגויים, הם מכבדים אותנו. אם אתה מראה שאכפת לך מהם, הם יזלזלו בך. כמו שילד רע מזלזל באמו שלא רוצה להעניש אותו כמו שצריך.

ציטוט
אבל יכול להיות שאם צה"ל היה בוחר להראות תמונות של המחבלים המוסלמים עטופים בחזירים, ולעשות את זה באמת בכוונה לשם האדרת הקב"ה, או אז הערבים
היו באמת מכבדים אותנו, ואולי אפילו היינו מקיימים מצווה.

אין הבדל.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : אוגוסט 19, 2010, 13:52:16 »
קודם כל אני שמח שאתה מסכים שהם אמורים לעמוד לדין על הגנבה.
אבל לגבי איפה הקו המוסרי עובר, צריך להקים ועדה מיוחדת שתקבע בדיוק מה אסור ומה מותר, ואז נדע באופן ספציפי לגבי כל מקרה האם
ניתן להעמיד עליו לדין .

אם ניקח כדוגמא את המקרה של "אסיר הכאפות", אז צריך לבדוק מה יוצא לחייל המתעלל. אם הוא עושה את זה כדי להרתיע את המחבל
ולגרום לו שלא יבצע יותר פשעים נגד יהודים וכדי שהוא ישלם על מה שהוא עשה ליהודים,אז יכול להיות שזה בסדר, למרות שיש כאלו שיסברו שלא .
אבל אם הוא עושה את זה נטו למטרת ההתעללות, אז זה מיותר, ואני בטוח שגם פה אתה מסכים איתי.

בכל מקרה, אני סבור שלפני שמקימים ועדות מוסר ובודקים את הנושא הזה, המוסר מתחיל בתוך האדם עצמו והוא צריך לשקול טוב את מעשיו לפני
שהוא מבצע פעולה כזו או אחרת, ואני בטוח שאחרי מחשבה רצינית הוא יגיע להחלטה הנכונה.

כשאני יושב בבית ושומע חדשות ושומע על צה"ל נלחם, אני לא רוצה לשמוע שהוא הצבא המוסרי בעולם. אני רוצה לשמוע שהוא הצבא החזק והיעיל בעולם. כדי להיות חזק ויעיל לפעמים צריך להיות אכזריים. אין מה לעשות, ככה עובד העולם. אי אפשר לנצח מלחמה עם פרחים וחיבוקים. האם המעשה של הגנבה היה הכרחי? לא, האם כתוצאה ממעשה זהיש לסגור את צה"ל להביא 100 חוקרים ולתפוס את הגנבים ולוודא שלא יהיה עוד מקרה כזה? לא. הכל צריך להיות בפרופורציה. מקרה של גנבה הוא מקבול. מקרה של כפכוף עצירים או משהו כזה מקובל גם הוא. מה לעשות זה חלק מהדברים שוקרים בזמן מלחמה ואי אפשר למנוע את זה. אם תעמיד לדין את החיילים תיצור רתיעה מסוימת אצל חיילים אחרים, האויב יוכל לנצל זאת בטענות שווא על גניבה, לנו עדיף פשוט לשתוק ולהעלים עין.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #41 ב- : אוגוסט 19, 2010, 13:52:51 »

אתה אומר שבגלל שהיא (לכאורה) עשתה את זה מסיבות לא כשרות (אני בטוח שנכנסת לראש שלה, ניתחת את המצב כמו פלפלן מקצועי - אתה ידוע בכשרונך, והגעת למסקנה שהיא עשתה את זה מתוך סכסוך אישי איתו) המעשה עצמו הופך לפשע. זה כמו להגיד שהלוחמים החילונים באצ"ל ובלח"י שהרגו בריטים הם פושעים וטרוריסטים וכל שאר הדברים שאויבי ישראל מכנים אותם רק בגלל שהם לכאורה לא עשו את זה למען שם שמיים - או שכל הלוחמים החילונים בצה"ל שחיסלו ערבים הם פושעים כיוון שעשו זאת בשם כוונה אנוכית לחלוטין ולא למען ה'.

אבל יש הבדל בין מצב שבו חיילי לח"י ואצ"ל מתים למען מטרה כמו הקמת המולדת, ואפילו היום חיילים אתאיסטים מתים למען שמירת המולדת אפילו אם הם לא עושים את זה בשביל הקב"ה, הם כן עושים את זה למען ערך נורמלי,  לבין המקרה של החיילת הזו שלא עשתה את זה כדי להאדיר את הקב"ה וגם לא כדי להאדיר את המולדת, אלא רק כדי להראות איזו "מגניבה" היא בפייסבוק.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #42 ב- : אוגוסט 19, 2010, 13:56:29 »

כשאני יושב בבית ושומע חדשות ושומע על צה"ל נלחם, אני לא רוצה לשמוע שהוא הצבא המוסרי בעולם. אני רוצה לשמוע שהוא הצבא החזק והיעיל בעולם. כדי להיות חזק ויעיל לפעמים צריך להיות אכזריים. אין מה לעשות, ככה עובד העולם. אי אפשר לנצח מלחמה עם פרחים וחיבוקים. האם המעשה של הגנבה היה הכרחי? לא, האם כתוצאה ממעשה זהיש לסגור את צה"ל להביא 100 חוקרים ולתפוס את הגנבים ולוודא שלא יהיה עוד מקרה כזה? לא. הכל צריך להיות בפרופורציה. מקרה של גנבה הוא מקבול. מקרה של כפכוף עצירים או משהו כזה מקובל גם הוא. מה לעשות זה חלק מהדברים שוקרים בזמן מלחמה ואי אפשר למנוע את זה. אם תעמיד לדין את החיילים תיצור רתיעה מסוימת אצל חיילים אחרים, האויב יוכל לנצל זאת בטענות שווא על גניבה, לנו עדיף פשוט לשתוק ולהעלים עין.

אם תעלים עין זה יגרום לעוד חיילים לבצע דברים לא מוסריים כאלו ואפילו יותר חמורים.
שוב, אני לא אומר שצריך להפסיק פעילות מבצעית בגלל זה, אבל כן צריך לטפל בליקויים כאלו ברמה מסוימת, אני לא חושב שמקרה של גנבה הוא מקובל.
אני כן חושב שצריך לטפל בו בפרופורציה הנכונה וגם לא צריך לעשות מזה כזה עניין בחדשות, צה"ל צריך לכבס את הכביסה המלוכלכת שלו בעצמו (ויש לו רק קצת כזו)
להעלים עין זה בטח לא הפתרון.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #43 ב- : אוגוסט 19, 2010, 14:04:30 »
יש פה עניין של רווח והפסד, מה תרוויח מהעלמת עין, המשך פעולה מבצעית כשהחיילים יודעים שצה"ל מאחוריהם ומגבה אותם, מוטיבציה גבוה אצל החיילים.

מה תרוויח מחקירת העניין, תגרום לפחד אצל החיילים, חוסר אמון ביניהם, פילוג בינם לבין המפקדים, תגרור תלונות שווא של כאלו שירצו להתנקם, גם בחבריהם ליחידה וגם תלונות של ערבים שירצו להתנקם סתם לדוגמא במג"בניק שעיקב אותם במחסום.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #44 ב- : אוגוסט 19, 2010, 14:13:45 »
יש פה עניין של רווח והפסד, מה תרוויח מהעלמת עין, המשך פעולה מבצעית כשהחיילים יודעים שצה"ל מאחוריהם ומגבה אותם, מוטיבציה גבוה אצל החיילים.

מה תרוויח מחקירת העניין, תגרום לפחד אצל החיילים, חוסר אמון ביניהם, פילוג בינם לבין המפקדים, תגרור תלונות שווא של כאלו שירצו להתנקם, גם בחבריהם ליחידה וגם תלונות של ערבים שירצו להתנקם סתם לדוגמא במג"בניק שעיקב אותם במחסום.

תשמע, יש קטעים שבהם חייבים לתת גב לחיילים. נניח טייס חיסל בטעות 20 ילדים ערבים, אין לי בעיה עם זה כי זה בוצע בטעות, צריך רק לודא
שזה לא יקרה שוב, אבל בטח שלא צריך להאשים את הטייס בכלום.
אותו דבר גם במקרה של מג"בניק שמעכב ערבים במחסום - אפילו שהערבים מתעצבנים מזה, זה בסדר גמור, כי יש לזה תכלית מבצעית - למנוע פיגועים, ולכן שיש תכלית מבצעית לא אכפת לי שנפגעים חפים מפשע.
דווקא במקרים האלו כן צריך לחזק את החיילים, לתת להם גב וביטחון.

המקרים שבהם כן צריך לגרום לחיילים לפחד, הם המקרים הלא מוסריים שעליהם דיברתי לעיל, עדיף שהחיילים ידעו לפני יציאה למבצע שאסור להם לגנוב סתם כך.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : אוגוסט 19, 2010, 14:29:30 »
תשמע, יש קטעים שבהם חייבים לתת גב לחיילים. נניח טייס חיסל בטעות 20 ילדים ערבים, אין לי בעיה עם זה כי זה בוצע בטעות, צריך רק לודא
אותו דבר גם במקרה של מג"בניק שמעכב ערבים במחסום - אפילו שהערבים מתעצבנים מזה, זה בסדר גמור, כי יש לזה תכלית מבצעית - למנוע פיגועים, ולכן שיש תכלית מבצעית לא אכפת לי שנפגעים חפים מפשע.

המקרים שבהם כן צריך לגרום לחיילים לפחד, הם המקרים הלא מוסריים שעליהם דיברתי לעיל, עדיף שהחיילים ידעו לפני יציאה למבצע שאסור להם לגנוב סתם כך.

הם יודעים את זה, והנזק שיגרם במרדף אחר אלה שבכל זאת מפרים זאת גדול הרבה יותר מהתועלת שתגרם מכך, אם בכלל.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #46 ב- : אוגוסט 19, 2010, 16:43:32 »
ואם מדברים על אונס, הנה קטע וידאו בתרגום כתוביות באנגלית שעשוי לעניין פה אנשים רבים:

יש אשכול שלם על הסרטון הזה (ויש שם לא מעט דוגמאות ליישום):
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,26113.0.html
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק הגולה בארץ

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • '' וייכחשו אוייבך לך ואתה על במותמו תדרוך ''
« להגיב #47 ב- : אוגוסט 22, 2010, 00:11:04 »

בס''ד

ביחס לביזה שעשה ועושה האוייב הערבי הנאצי יש''ו שר''י ביהודים שעה שעה , הדברים הללו מתגמדים !! לכן כל ביזה באוייב הערבי המוסלמי הנאצי יש''ו שר''י היא מוצדקת לחלוטין!! רק כך מטילים אימה על שודדי המדבר האוייבים הערבים המוסלמים הנאצים יש''ו שר''י !! אינך מכיר היטב אתצ האוייב הערבי המוסלמי הנאצי יש''ו שר''י , ולכן אנו ממליצים שלא תוציא דיבה על חיילים נאמנים שעושים את מה שצריך לעשות מכורח הנסיבות!! מלחמה לא מנהלים תחת עדשות המצלמות ופיקוח של בתי הבושת(משפט) !! אם הינך כל כך ''יפה נפש'' ונאיבי , אנו מציעים שתמתח ביקורת על מעשי השוד והביזה האכזריים ביהוןדים שעושה האוייב הערבי הנאצי יש''ו שר''י שעה שעה !! ורובם מוגדרים על ידי שלטון העוולה השמאלני הציוני-ממלכתי בולשביקי '' על רקע פלילי'' בכדי שלא ללבות את היצרים לנקום באוייב הערבי המוסלמי הנאצי יש''ו שר''י בן בריתם של ראשי השלטון המושחת והנלוז השמאלני הציוני-ממלכתי בולשביקי שר''י על תחפושותיו השונות !! ולאלה מבינכם המבינים את שפת הטומאה של האוייב הערבי המוסלמי הנאצי נאמר '' כרם אללה ווג'ה אצצאליחין !!'' תרגום: ''אללה מכבד את פני הישרים !! '' ונזכה במהרה לראות בנקמת הבורא יתברך ויתעלה שמו בצוררי ישרא'ל ואת דמם השפל מלא עמק השידים הוא ים-המלח !! ובביאת גואל-צדק בבאכי''ר .

הגולה בארץ  :)
בס''ד
 '' חשף ה' את זרוע קדשו לעיני כל הגויים ,וראו כל אפסי ארץ את ישועת א'לוקנו ''
 '' קול צופיך נשאו קול יחדיו ירננו כי עין בעין יראו בשוב ה' ציון ''

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #48 ב- : אוגוסט 22, 2010, 10:43:05 »
בס''ד

ביחס לביזה שעשה ועושה האוייב הערבי הנאצי יש''ו שר''י ביהודים שעה שעה , הדברים הללו מתגמדים !! לכן כל ביזה באוייב הערבי המוסלמי הנאצי יש''ו שר''י היא מוצדקת לחלוטין!! רק כך מטילים אימה על שודדי המדבר האוייבים הערבים המוסלמים הנאצים יש''ו שר''י !! אינך מכיר היטב אתצ האוייב הערבי המוסלמי הנאצי יש''ו שר''י , ולכן אנו ממליצים שלא תוציא דיבה על חיילים נאמנים שעושים את מה שצריך לעשות מכורח הנסיבות!! מלחמה לא מנהלים תחת עדשות המצלמות ופיקוח של בתי הבושת(משפט) !! אם הינך כל כך ''יפה נפש'' ונאיבי , אנו מציעים שתמתח ביקורת על מעשי השוד והביזה האכזריים ביהוןדים שעושה האוייב הערבי הנאצי יש''ו שר''י שעה שעה !! ורובם מוגדרים על ידי שלטון העוולה השמאלני הציוני-ממלכתי בולשביקי '' על רקע פלילי'' בכדי שלא ללבות את היצרים לנקום באוייב הערבי המוסלמי הנאצי יש''ו שר''י בן בריתם של ראשי השלטון המושחת והנלוז השמאלני הציוני-ממלכתי בולשביקי שר''י על תחפושותיו השונות !! ולאלה מבינכם המבינים את שפת הטומאה של האוייב הערבי המוסלמי הנאצי נאמר '' כרם אללה ווג'ה אצצאליחין !!'' תרגום: ''אללה מכבד את פני הישרים !! '' ונזכה במהרה לראות בנקמת הבורא יתברך ויתעלה שמו בצוררי ישרא'ל ואת דמם השפל מלא עמק השידים הוא ים-המלח !! ובביאת גואל-צדק בבאכי''ר .                                                                       

הגולה, אתה רושם משהו מזעזע. בגלל שהדברים האלו מתגמדים לעומת המעשים שאותם עושים הערבים, אז זה אומר שהם לגיטימיים ? אתה באמת חושב כך?
זה שהערבים מתנהגים כמו חיות, לא אומר שגם אנחנו צריכים להתנהג כך. אל תשכח את המושג אור לגוים.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #49 ב- : אוגוסט 22, 2010, 11:50:22 »
הגולה, אתה רושם משהו מזעזע. בגלל שהדברים האלו מתגמדים לעומת המעשים שאותם עושים הערבים, אז זה אומר שהם לגיטימיים ? אתה באמת חושב כך?
זה שהערבים מתנהגים כמו חיות, לא אומר שגם אנחנו צריכים להתנהג כך. אל תשכח את המושג אור לגוים.

אתה מתנהג כמוהם כשאתה מתייחס אליהם כמו שהם היו מתייחסים לעצמם