כתב נושא: עזרה חשובה מאד מכל חבריי הפורום  (נקרא 5524 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
עזרה חשובה מאד מכל חבריי הפורום
« ב- : אוגוסט 30, 2010, 11:52:17 »
שלום לכל חבריי הפורום,

אני אשמח לקבל את עזרתכם ודעתכם בנושא מתן מענה לשמאלנים.

ראינו מה קורה לשמאלנים כאשר שואלים אותם "למה אתם מתנגדים לכיבוש שנעשה בשנת 67 (שטחי יהודה ושומרון), אבל
לא לכיבוש שנעשה ב 47-48 (דיר יאסין, שייח מוניס ובערך עוד 70% מהמדינה) ?"

בדרך כלל התשובה שלהם תראה ככה :

http://hayamin.org/forum/index.php/topic,28332.0.html

עצבים או התחמקות או פשוט למלא את הפה מים.

הבעיה שלי היא מה קורה כאשר בא שמאלן אינטלקטואל שיכול לנסות לענות לי על השאלה הזו באופנים הבאים :

1) "אני נגד הכיבוש שנעשה ב 67 (יהודה ושומרון)ובעד להחזיר את השטחים האלו, כי שם יש כיבוש בפועל - חיילים, מחסומים, מעצרים, נוהל שכן,
מעורבותה של אוכלוסייה חפה מפשע, לעומת זאת בשטחים שנכבשו ב 47-48 אין את כל הדברים האלו ולכן אין לי בעיה עם
הכיבוש שנעשה אז"

2) "אני נגד הכיבוש שנעשה ב 67 (יהודה ושומרון)ובעד להחזיר את השטחים האלו,
כי ב 1967 אנחנו פתחנו במלחמה ולא הייתה לנו שום זכות לבצע את הכיבוש,
לעומת זאת ב 1947-1948 נכפתה עלינו מלחמה, ולכן הכיבוש היה לגיטימי"

3) "אני נגד הכיבוש שנעשה ב 67 (יהודה ושומרון) ובעד להחזיר את השטחים האלו,
כי אנו לא באמת צריכים את השטח הזה למחייתנו, אפשר גם להתקיים בלעדיו,
לעומת זאת השטחים של 1947-1948 הם מינימום הכרחי שעליהם באמת אי אפשר להתפשר, ולכן חייבים להחזיק אותם אפילו שהם שטחים כבושים.

4)"אני נגד הכיבוש שנעשה ב 67 (יהודה ושומרון) ובעד להחזיר את השטחים האלו, משום שזה משהו שהעולם וגם הערבים מוכנים להתפשר עליו
בתור אפשרות לסיום הסכסוך, זאת אומרת מבחינתי הפשרה היא נגזרת של רצון העולם והערבים והסכמתם לפשרה, בלי קשר למסוריות/חוקיות הכיבוש עצמו, משום שזה משהו שהעולם וגם הערבים מוכנים להתפשר עליו .

זאת אומרת, שאת השטחים שנכבשו ב 1947-1948 לא צריך להחזיר כי למרות שהם כבושים אין דרישה חד משמעית להחזירם אותם מהעולם והערבים"

5) "אני נגד הכיבוש שנעשה ב 67 (יהודה ושומרון) ובעד להחזיר את השטחים האלו, בגלל שהכיבוש שנעשה בשנים האלו היה אסור מבחינה חוקית - כבשנו את שטחי יהודה ושומרון, שמנו אותם תחת ריבונותנו, אך מאידך לא אזרחנו את כל הערבים שאותם כבשנו (למשל תושבי שכם וג'נין), ולכן מבחינת החוק הבינלאומי הכיבוש הזה אסור. לעומת זאת, בשטחים שכבשנו ב 1947-1948, כל מי שנשאר בביתו ולא ברח/גורש מהשטח קיבל אזרחות ישראלית, ולכן כיבוש
כזה הוא דווקא יותר לגיטימי לפי החוק הבינלאומי, ולכן לפי דעתי את הכיבוש של 1967 צריך לסיים ואת הכיבוש של 1947-1948 לא"

*את ההסבר הזה (הסעיף ה 5) שמעתי משמאלן אינטלקטואל שגלש פעם בפורום בעזרת שם המשתמש "נמר" (באנגלית). לצערי היום כבר אני לא רואה אותו
גולש בפורום הזה, וחבל.

אם למישהו יש סעיפים נוספים לטענות של שמאלנים, הוא יכול לשרשר אותם בדיון הזה
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
אנא גולשי הפורום היקרים תנו לי מענות וגלו את דעתכם לגבי כל אחד מהסעיפים האלו. אנא חשבו היטב לפני שאתם עונים, כי אתם עוללים להיתקל בדעות
כאלו במצבים רבים אחרים וחשוב שנדע איך להשיב לשמאלנים. תודה רבם לכל המשתתפים.
« עריכה אחרונה: אוגוסט 30, 2010, 12:35:19 על ידי השמאלני »

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #1 ב- : אוגוסט 30, 2010, 14:17:08 »

1) "אני נגד הכיבוש שנעשה ב 67 (יהודה ושומרון)ובעד להחזיר את השטחים האלו, כי שם יש כיבוש בפועל - חיילים, מחסומים, מעצרים, נוהל שכן,
מעורבותה של אוכלוסייה חפה מפשע, לעומת זאת בשטחים שנכבשו ב 47-48 אין את כל הדברים האלו ולכן אין לי בעיה עם
הכיבוש שנעשה אז"

2) "אני נגד הכיבוש שנעשה ב 67 (יהודה ושומרון)ובעד להחזיר את השטחים האלו,
כי ב 1967 אנחנו פתחנו במלחמה ולא הייתה לנו שום זכות לבצע את הכיבוש,
לעומת זאת ב 1947-1948 נכפתה עלינו מלחמה, ולכן הכיבוש היה לגיטימי"

3) "אני נגד הכיבוש שנעשה ב 67 (יהודה ושומרון) ובעד להחזיר את השטחים האלו,
כי אנו לא באמת צריכים את השטח הזה למחייתנו, אפשר גם להתקיים בלעדיו,
לעומת זאת השטחים של 1947-1948 הם מינימום הכרחי שעליהם באמת אי אפשר להתפשר, ולכן חייבים להחזיק אותם אפילו שהם שטחים כבושים.

4)"אני נגד הכיבוש שנעשה ב 67 (יהודה ושומרון) ובעד להחזיר את השטחים האלו, משום שזה משהו שהעולם וגם הערבים מוכנים להתפשר עליו
בתור אפשרות לסיום הסכסוך, זאת אומרת מבחינתי הפשרה היא נגזרת של רצון העולם והערבים והסכמתם לפשרה, בלי קשר למסוריות/חוקיות הכיבוש עצמו, משום שזה משהו שהעולם וגם הערבים מוכנים להתפשר עליו .

זאת אומרת, שאת השטחים שנכבשו ב 1947-1948 לא צריך להחזיר כי למרות שהם כבושים אין דרישה חד משמעית להחזירם אותם מהעולם והערבים"

5) "אני נגד הכיבוש שנעשה ב 67 (יהודה ושומרון) ובעד להחזיר את השטחים האלו, בגלל שהכיבוש שנעשה בשנים האלו היה אסור מבחינה חוקית - כבשנו את שטחי יהודה ושומרון, שמנו אותם תחת ריבונותנו, אך מאידך לא אזרחנו את כל הערבים שאותם כבשנו (למשל תושבי שכם וג'נין), ולכן מבחינת החוק הבינלאומי הכיבוש הזה אסור. לעומת זאת, בשטחים שכבשנו ב 1947-1948, כל מי שנשאר בביתו ולא ברח/גורש מהשטח קיבל אזרחות ישראלית, ולכן כיבוש
כזה הוא דווקא יותר לגיטימי לפי החוק הבינלאומי, ולכן לפי דעתי את הכיבוש של 1967 צריך לסיים ואת הכיבוש של 1947-1948 לא"

*את ההסבר הזה (הסעיף ה 5) שמעתי משמאלן אינטלקטואל שגלש פעם בפורום בעזרת שם המשתמש "נמר" (באנגלית). לצערי היום כבר אני לא רואה אותו
גולש בפורום הזה, וחבל.

אם למישהו יש סעיפים נוספים לטענות של שמאלנים, הוא יכול לשרשר אותם בדיון הזה
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
אנא גולשי הפורום היקרים תנו לי מענות וגלו את דעתכם לגבי כל אחד מהסעיפים האלו. אנא חשבו היטב לפני שאתם עונים, כי אתם עוללים להיתקל בדעות
כאלו במצבים רבים אחרים וחשוב שנדע איך להשיב לשמאלנים. תודה רבם לכל המשתתפים.

לפי הסדר.

1) המחסומים וכל מה שמוזכר כאן הם פועל יוצא של המעורבות של האזרחים בטרור (ע" סיוע וע"י פיגועי ירי והתאבדות).
דרך אגב, המצב בתוך ה"קו הירוק" לא יותר טוב (המשטרה לא יכולה להכנס לכפרים של עבים כדי לעצור מבוקשים מחשש להתפרעויות אלימות).

2) אין שום הבדל בין המלחמה של 48' ל-67'. 2 מלחמות אלו היו מלחמות על הקיום שלנו (אם לא היינו פותחים ראשונים את המלחמה ב-67 לא הייתה מדינת ישראל היום).
וגם חשוב להזכיר שמה שהתחיל את המלחמה היה החלטת ממשלת מצרים לסגור את מיצרי טיראן בפני תנועה ימית ישראלית (דבר שמוכר לפי החוק הבינלאומי כסיבה מוצדקת למלחמה).

3) אני חושב שנסיון העבר מוכיח שאנחנו כן צריכים את השטחים הללו.
שטחי יהודה ושומרון הם שטח הררי שמשקיף על כל איזור מישור החוף (מה שנותן לערבים הזדמנות לטווח את כל מישור החוף הישראלי).
וחוץ מזה, ראינו מה קרה שנסוגנו מעזה - אלפי טילים נחתו על איזור הדרום (אותו מצב יקרה גם במרכז הארץ אם ניסוג [עם הסכם או בלעדיו] מיהודה ושומרון).

4) יש פה הטעייה מכוונת של הציבור - הערבים לא מוכנים להתפשר על גבולות 67' (בשנת 2000 אהוד ברק הציע לעראפאת מדינה פלסטינית בגבולות 67' כולל מזרח ירושלים ועראפאת יש"ו לא הסכים ודרש גם הכנסת מליוני ערבים לתוך שטחי ה"קו הירוק" - מה שמכונה אצליהם "פליטים").
ארגון אש"ף או פת"ח (שקיבל לגיטימיות בעולם למרות היותו ארגון טרור) מצטייר כמתון אבל הוא לא מוכן לוותר על דרישתו להכנסת מליוני "פליטים" מדינת ישראל (ולכן כשנתניהו דרש מאבו מאזן להכריז שהוא מכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי [כשבעצם המשמעות היא - ויתור על "זכות השיבה"] אבו מאזן סירב ואף אחד בתקשורת לא טרח לספר לנו מדוע הוא סירב).
בנוסף, ארגון חמאס (עוד ארגון שצריך לקחת בחשבון) מצהיר כל יום שמבחינתו אין פשרה על "פלסטין" ושהם דורשים שהיהודים יחזרו לאירופה וש"פלסטין" תקום על כל שטחי ארץ ישראל.

5) ה"כיבוש" הוא חוקי לחלוטין משום שמעולם לא כבשנו שום שטח "פלסטיני" (מהסיבה הפשוטה - שלא הייתה קיימת "פלסטין"), אלא כבשנו את שטחי יהודה ושומרון מממלכת "ירדן" ולה אין כל דרישה להחזיר לה את השטח (ב-73' סוריה ומצרים יצאו נגדינו למלחה על מנת להחזיר לעצמם את השטחים שכבשנו להם [בניגוד ל-67', שם הייתה המטרה השמדת ישראל] ואילו ירדן לא השתפה במלחמה ולמעשה ויתרה על שטחי יהודה ושומרון), ולכן מבחינת החוק הבילאומי יהודה ושומרון אינה נחשבת כשטח כבוש (שהשמאל מקפיד להזכיר לנו יומם וליל שאנחנו "כובשים").
שטחי 48' כמו שלא כבשנו את שטחי 48' משום מדינה (המנדט הבריטי לא היה מדינה עצמאית), כך גם שטחי יהודה ושומרון לא נכבשו מ"פלסטין" (כפי שהסברתי), ואם הריבון שלהם ("ירדן") לא דרש לקבל אותם חזרה במסגרת הסכם השלום (שנחתם ב-1994), אז שטחים אלו (אפילו אם לא מסופחים רשמית) הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.
אנחנו לא חייבים לאזרח את התושבים הערבים של יהודה ושומרון (אלא רק לתת להם זכויות אדם - מה שאנחנו עושים מעל ומעבר).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #2 ב- : אוגוסט 30, 2010, 15:23:26 »
תודה לך Rafoe

אם זה לא יפריע לך, אז נמשיך את העימות :

1) המחסומים וכל מה שמוזכר כאן הם פועל יוצא של המעורבות של האזרחים בטרור (ע" סיוע וע"י פיגועי ירי והתאבדות).

1) המחסומים הם תרוץ "בטחוני" לאפרטהייד שמבצעת ישראל בשטחי יהודה ושומרון.
וגם למי שסובר שהם למטרות בטחון גרידא, עדיין המחסומים הם בגלל הכיבוש. ברגע שנפסיק את הכיבוש ביהודה ושומרון לא נצטרך מחסומים, יהיה פה הרבה יותר טוב. יהיה פה שלום. אז המחסומים עצמם הם הם חלק מיצירת הבעיה (הכיבוש) ולא הפתרון לה.

דרך אגב, המצב בתוך ה"קו הירוק" לא יותר טוב (המשטרה לא יכולה להכנס לכפרים של עבים כדי לעצור מבוקשים מחשש להתפרעויות אלימות).

אתה עושה אינדוקציה, וזה דבר לא בסדר. זה שיש פעם בשנה בעיה למשטרה להיכנס לאיזה כפר של ערבים לא מעיד על כלום. אז
אנא ממך, אל תיקח מקרה אחד ותגיד שהוא מעיד שיש גם בעיה עם כל ערביי ישראל, כי אתה יודע שזה לא נכון. 
ההפך, דווקא היחסים בין הערבים ליהודים בתחומי הקו הירוק מוכחים שאנו יכולים להסתדר יפה בינינו. הדבר היחידי שגורם למתח מסוים
הוא רק הכיבוש, וברגע שנפסיק אותו יהיה הרבה יותר טוב.

2) אין שום הבדל בין המלחמה של 48' ל-67'. 2 מלחמות אלו היו מלחמות על הקיום שלנו (אם לא היינו פותחים ראשונים את המלחמה ב-67 לא הייתה מדינת ישראל היום).

לא נכון. מלחמה ששת הימים לא הייתה מלחמה קיום שלנו, זה שלא היינו מתקיימים היום בלעדיה זו ספקולציה שלך ושל הימניים. אתה לא יכול לבסס אותה על כלום. בדיוק באותה מידה אני יכול לומר שאם לא הייתה מלחמת ששת הימים, היו פה שתי מדינות שחיות אחת לצד השנייה כמו בהולנד ובלגיה.

וגם חשוב להזכיר שמה שהתחיל את המלחמה היה החלטת ממשלת מצרים לסגור את מיצרי טיראן בפני תנועה ימית ישראלית (דבר שמוכר לפי החוק הבינלאומי כסיבה מוצדקת למלחמה).

או קי, ונניח שהיה צורך מסוים לפתוח במלחמה הזו, מי אמר שהיינו צריכים לכבוש את יהודה ושומרון?
ועוד, גם אם כבר כבשנו אותם, מי קבע שהיינו צריכים ליישב עליהם מתיישבים ?
למה לא החזרנו אותם אחרי מספר מסוים של שנים, בדיוק כמו שהחזרנו את סיני אחרי מלחמת יוה"כ ?
אתה יודע למה ?
כי פאנטיים משיחיים כמוך החליטו שהגיע העת לגאולה וקבעו שצריכים להתיישב שם. ומאז כל המדינה סובלת עד היום.

3) אני חושב שנסיון העבר מוכיח שאנחנו כן צריכים את השטחים הללו.
שטחי יהודה ושומרון הם שטח הררי שמשקיף על כל איזור מישור החוף (מה שנותן לערבים הזדמנות לטווח את כל מישור החוף הישראלי).

יופי לי שאתה חושב. יש לך איזה ניסיון בטחוני ?
אתה רמטכ"ל במילואים ?
אני יכול להביא לך דעות של אלפי אנשי צבא בדרגות בכירות ביותר שאומרים שישראל יכולה להסתדר באופן בטחוני גם
בלי לשלוט באזור יהודה ושומרון.
אתה צריך להבין משהו : בטחון הוא לא בהכרח פונקציה של גודל השטח שעליו אתה שולט. הוא גם הגיבוי שאתה מקבל מהעולם להגן
על עצמך, הגיבוי שאתה מקבל מהאזרחים שלך וכן גורמים נוספים.
חוץ מזה, אם אני מרגיש שאני צריך בטחון, אז זה אומר שאנחנו יכולים לכבוש ולרמוס עם שלם ?
איפה המוסר שלך ?
אם אני מרגיש שאני צריך יותר בטחון ושטח בדירה שלי, אז זה אומר שמותר לי לפרוץ לבית של השכן שלי ?
די להתחבא מאחורי התירוץ של הבטחון. די, נמאסתם פאנטים !

חוץ מזה, ראינו מה קרה שנסוגנו מעזה - אלפי טילים נחתו על איזור הדרום (אותו מצב יקרה גם במרכז הארץ אם ניסוג [עם הסכם או בלעדיו] מיהודה ושומרון).

המשך הירי מעזה הוא בגלל שלא סיימנו את הכיבוש. אמרנו את זה עוד לפני ההתנתקות. כל עוד הכיבוש לא יסתיים במלואו
יימשך הסכסוך כל הזמן, כי לפלסטינים אין תקוה. נמאס לנו להיות צודקים על הזמן.
חוץ מזה, אנחנו המשכנו להתעלל בתושבי עזה המסכנים, אנחנו גוזרים עליהם גזרות קשות מאד. קובעים אילו מוצרים יכנסו אליהם לשטח,
ממשיכים לבצע פעולות צבאיות בשטחם, נועלים אתם תחת שערי ברזל ענקיים. ואחר כך אתה מעז להאשים אותם שהם יורים עלינו
קצת טילים. נו באמת מעניין "למה?", תהיה רציני בתשובות שלך.

4) יש פה הטעייה מכוונת של הציבור - הערבים לא מוכנים להתפשר על גבולות 67' (בשנת 2000 אהוד ברק הציע לעראפאת מדינה פלסטינית בגבולות 67' כולל מזרח ירושלים ועראפאת יש"ו לא הסכים ודרש גם הכנסת מליוני ערבים לתוך שטחי ה"קו הירוק" - מה שמכונה אצליהם "פליטים").
ארגון אש"ף או פת"ח (שקיבל לגיטימיות בעולם למרות היותו ארגון טרור) מצטייר כמתון אבל הוא לא מוכן לוותר על דרישתו להכנסת מליוני "פליטים" מדינת ישראל (ולכן כשנתניהו דרש מאבו מאזן להכריז שהוא מכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי [כשבעצם המשמעות היא - ויתור על "זכות השיבה"] אבו מאזן סירב ואף אחד בתקשורת לא טרח לספר לנו מדוע הוא סירב).
בנוסף, ארגון חמאס (עוד ארגון שצריך לקחת בחשבון) מצהיר כל יום שמבחינתו אין פשרה על "פלסטין" ושהם דורשים שהיהודים יחזרו לאירופה וש"פלסטין" תקום על כל שטחי ארץ ישראל.

אתה השקרן והמטעה. רוב הפלסטינים כן בעד סיום הסכסוך בגבולות 67. עראפת אמנם לא הסכים לקבל את ההצעה של ברק,
כי הוא חשב שהיא צריכה להיות קצת יותר נדיבה, ואם ברק היה מתגמש רק עוד קצת היום היה לנו פה שוויץ.
אני לא באמת מאמין שערפאת דרש זכות שיבה מלאה לכל הפלסטינים שגורשו, אתה יכול להביא סימוכין למה שאמרת ?

הסיבה שהיום יש הקצנה בחברה הפלסטינית היא רק באשמתנו. רק אנחנו אשמים בזה. אם היינו מראים לפלסטינים נכונות, למשל, פינוי
של מאחזים או התנחלויות מבודדות, הסרה טוטאלית של מחסומים, פתיחת משא ומתן ללא תנאים, שחרור אסירים. אז כל הפלסטינים היו
בוחרים בדרך של המתונים וכבר מזמן היה לנו שלום.

אבל עדיין אני סובר שהיום רוב רובם המכריע של הפלסטינים מסכימים לשלום בגבולות 67 (למרות שאנחנו עושים הכל כדי לגרום להם להתייאש),
ולכן עוד יש לי תקוה עצומה ועדיין לא מאוחר מידי. הפת"ח כן מוכן לוותר על דרישת זכות השיבה, אבל בגלל שהמדינה הסתומה שלנו מחזקת את
הקיצוניים (חמאס) אז הם לוחצים על הפת"ח לא להסכים, ואז זה מצטייר כאילו הפת"ח לא מתון. אבל זה לא נכון, הפת"ח עצמו הוא מתון ומוכן
לקבל שלום בגבולות 67. עובדה שזה כל מה שהדוברים שלו מצהירים.

לגבי זה שנתח די רציני מהפלסטינים כבר הקצין מאד ותומך בחמאס. אין מה לעשות, אז מה עדיף להמשיך במצב הקיים ?
צריך לקבל את זה, לנהל דיאלוג עם החמאס ולנסות לשכנע אותו להכיר במדינת ישראל בגבולות 67. הם חלק בלתי נפרד מהעם הפלסטיני.
וגם אם לא נוכל לקיים איתם דיאלוג, צריכים לבצע הטבות מרחיקות לכת לעם הפלסטיני, עד שהוא ימאס בחמאס ויהפוך אותו לגורם חלש יותר.
חוץ מזה אתה וכל הפורום הזה לא פחות גרועים מהחמאס, אני נגד קיצוניות משני הצדדים גם מאצלנו וגם מהפלסטינים.

5) ה"כיבוש" הוא חוקי לחלוטין משום שמעולם לא כבשנו שום שטח "פלסטיני" (מהסיבה הפשוטה - שלא הייתה קיימת "פלסטין"), אלא כבשנו את שטחי יהודה ושומרון מממלכת "ירדן" ולה אין כל דרישה להחזיר לה את השטח (ב-73' סוריה ומצרים יצאו נגדינו למלחה על מנת להחזיר לעצמם את השטחים שכבשנו להם [בניגוד ל-67', שם הייתה המטרה השמדת ישראל] ואילו ירדן לא השתפה במלחמה ולמעשה ויתרה על שטחי יהודה ושומרון), ולכן מבחינת החוק הבילאומי יהודה ושומרון אינה נחשבת כשטח כבוש (שהשמאל מקפיד להזכיר לנו יומם וליל שאנחנו "כובשים").

היה שם עם פלסטיני.זה שהוא לא הוגדר כעם "ביי דפנישן" לא אומר שהוא לא היה קיים.
אתה יכול לטעון עד מחר שאין כזה דבר עם פלסטיני, אבל אפילו אנשי ימין מהליכוד ומהמפד"ל מודים שיש עם כזה -
עובדה שהם בעד הקמת מדינה פלסטינית בין הים לירדן. אני יכול להראות לך שורה של אנשי ימין שתומכים עקרונית בהקמת
מדינה פלסטינית על בסיס גבולות 67.

אתה אומר שעל פי החוק הבינלאומי שטחי יהודה ושומרון אינם נחשבים שטח כבוש ?
- אתה פשוט בדיחה. אין כמעט משפטן אחד מאירופה או אמריקה שטוען שאין מדובר בשטח כבוש.
עובדה, על סמך מה האירופים מבקשים מאיתנו להחזיר את השטח הזה ? - על סמך החוק הבינלאומי (וגם המוסר, מן הסתם, אם המילה הזו אומרת לך משהו).

חוץ מזה אם לפי דעתך שטח שכן כבשנו ממדינה אנחנו אמורים להחזיר למדינה שממנה כבשנו את השטח, אז זה אומר
שהיום אנו צריכים להחזיר את כל הגולן לסוריה, כי על זה אין חולק שכבשנו ממדינה ריבונית.
תראה איך אתה מסבך את עצמך.

שטחי 48' כמו שלא כבשנו את שטחי 48' משום מדינה (המנדט הבריטי לא היה מדינה עצמאית), כך גם שטחי יהודה ושומרון לא נכבשו מ"פלסטין" (כפי שהסברתי), ואם הריבון שלהם ("ירדן") לא דרש לקבל אותם חזרה במסגרת הסכם השלום (שנחתם ב-1994), אז שטחים אלו (אפילו אם לא מסופחים רשמית) הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.
אנחנו לא חייבים לאזרח את התושבים הערבים של יהודה ושומרון (אלא רק לתת להם זכויות אדם - מה שאנחנו עושים מעל ומעבר).

עוד פעם. אתה רואה את כל העולם בצבעים של "ירדן" ו "ישראל", אתה שוכח שבאמצע קיים עם שלם שמונה כיום כמה מיליונים של אנשים.
מה אכפת לי מהדרישות של ירדן היום או בעבר. ב 67 כבשנו באופן לא חוקי (בניגוד ל 48 שם הכיבוש היה כן חוקי במידה מסוימת אם כי לא מוסרי באותה מידה) שטחים שבהם ישבו אנשים, ולכן עלינו להחזיר להם את השטחים כי הם שייכים לעם שלהם.

היום אנו לא צריכים לאזרח את את תושבי יהודה ושומרון הפלסטינים כי הם לא מעוניינים בזה, הם רוצים, ובצדק, מדינה משלהם. זאת
אומרת שאפילו היום היום מימוש של הפתרון הזה (של אזרוח הפלסטינים של יהודה ושומרון) כמו שמציעים אנשי ימין כמו פייגלין, הוא לא רלוונטי.

ועל פי מה שאני יודע אם היינו מאזרחים בזמנו את הפלסטינים בשטחים שכבשנו ב 1967 אז הכיבוש היה כן חוקי יחסית מבחינת החוק הבינלאומי,
אם כי הוא עדיין היה לא מוסרי. אבל שוב, היום זה לא רלוונטי לפלסטינים מגיעה מדינה וזה.

==============================================================================

Rafoe כל הכבוד על התשובות, אני חושב שהן היו די טובות. אני מנסה בכח להשיב מלחמה. שים
לב שגם עקצתי אותך בקטנה, אל תיקח ללב, זה כדי לחשל את חבריי הפורום לעקיצות השמאלנים.

רק עוד שתי הערות :
1) כל הכבוד שלא השתמשת בטיעונים דתיים, כי לרוב השמאלנים אלוקים לא רלוונטי.

2) חבל שלא השתמשת בטיעונים היסטוריים, כמו זה שיש לנו זכוויות היסטוריות על מקומות כמו חברון,
הרי השומרון וכו', הרי על זה אפילו לשמאלנים יהיה קשה לענות.

אבל תכלס כל הכבוד לך, המשך כך !

« עריכה אחרונה: אוגוסט 30, 2010, 15:33:35 על ידי השמאלני »

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : אוגוסט 30, 2010, 16:15:51 »
הבעיה בוויכוחים כאלה הוא שלשמאלנים יש מליון שקרים וסילופים אפשריים, ולנו רק אמת אחת.

אי אפשר לנצח וויכוחים כאלה.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #4 ב- : אוגוסט 30, 2010, 17:53:10 »

1) המחסומים הם תרוץ "בטחוני" לאפרטהייד שמבצעת ישראל בשטחי יהודה ושומרון.
וגם למי שסובר שהם למטרות בטחון גרידא, עדיין המחסומים הם בגלל הכיבוש. ברגע שנפסיק את הכיבוש ביהודה ושומרון לא נצטרך מחסומים, יהיה פה הרבה יותר טוב. יהיה פה שלום. אז המחסומים עצמם הם הם חלק מיצירת הבעיה (הכיבוש) ולא הפתרון לה.

המחסומים הם לא "תחרוץ" אלא הכרח בטחוני (משום שאנחנו יודעים שהאויב המוסלמי אין בעיה להשתמש אפילו באמבולנסים כדי להעביר במחסומים מטענים או אפילו להחביא מטען על גופם של נשים וילדים, ולכן המחסומים הם הכרח בטחוני חשוב מאין כמוהו).
אתה עושה אינדוקציה, וזה דבר לא בסדר. זה שיש פעם בשנה בעיה למשטרה להיכנס לאיזה כפר של ערבים לא מעיד על כלום. אז
אנא ממך, אל תיקח מקרה אחד ותגיד שהוא מעיד שיש גם בעיה עם כל ערביי ישראל, כי אתה יודע שזה לא נכון. 
ההפך, דווקא היחסים בין הערבים ליהודים בתחומי הקו הירוק מוכחים שאנו יכולים להסתדר יפה בינינו. הדבר היחידי שגורם למתח מסוים
הוא רק הכיבוש, וברגע שנפסיק אותו יהיה הרבה יותר טוב.
ערביי ישראל מהווים כ-20 אחוז מהאוכלוסייה במדינת ישראל ועם זאת מתוך 100 אחוזי פשיעה בארץ הם מהווים הרבה יותר מ-20 אחוז.
להלן דוגמא (יש גם קישור לסטטיסטיקה של המשטרה):
לא נכון. מלחמה ששת הימים לא הייתה מלחמה קיום שלנו, זה שלא היינו מתקיימים היום בלעדיה זו ספקולציה שלך ושל הימניים. אתה לא יכול לבסס אותה על כלום. בדיוק באותה מידה אני יכול לומר שאם לא הייתה מלחמת ששת הימים, היו פה שתי מדינות שחיות אחת לצד השנייה כמו בהולנד ובלגיה.
לפני מלחמת ששת הימים לא היו "פלסטינים". הערבים בכלל לא השתמשו במונח הזה (הם אמנם השתמשו במונח "פלסטין" כדי לתאר את ארץ ישראל אבל הם לא כינו שום ערבי בשם "פלסטיני")
במלחמת ששת הימים המטרה הייתה אחת ויחידה: השמדת ישראל (או כדבריהם: "לזרוק את היהודים לים").
הנה התבטאות של בכיר ערבי לפני המלחמה: "אלה שישרדו יישארו בפלסטין. אני מעריך שאף אחד מהם לא ישרוד"

או קי, ונניח שהיה צורך מסוים לפתוח במלחמה הזו, מי אמר שהיינו צריכים לכבוש את יהודה ושומרון?
ועוד, גם אם כבר כבשנו אותם, מי קבע שהיינו צריכים ליישב עליהם מתיישבים ?
למה לא החזרנו אותם אחרי מספר מסוים של שנים, בדיוק כמו שהחזרנו את סיני אחרי מלחמת יוה"כ ?
אתה יודע למה ?
כי פאנטיים משיחיים כמוך החליטו שהגיע העת לגאולה וקבעו שצריכים להתיישב שם. ומאז כל המדינה סובלת עד היום.
לאחר שקראת את ההתבטאות שהבאתי פה, אתה יכול רק להניח מה היה קורה אם לא היינו משתלטים על יהודה ושומרון (סביר להניח שלירדנים לא היו כוונות אחרות) והירדנים היו מגיעים לערי חוף.
יופי לי שאתה חושב. יש לך איזה ניסיון בטחוני ?
אתה רמטכ"ל במילואים ?
אני יכול להביא לך דעות של אלפי אנשי צבא בדרגות בכירות ביותר שאומרים שישראל יכולה להסתדר באופן בטחוני גם
בלי לשלוט באזור יהודה ושומרון.
אתה צריך להבין משהו : בטחון הוא לא בהכרח פונקציה של גודל השטח שעליו אתה שולט. הוא גם הגיבוי שאתה מקבל מהעולם להגן
על עצמך, הגיבוי שאתה מקבל מהאזרחים שלך וכן גורמים נוספים.
חוץ מזה, אם אני מרגיש שאני צריך בטחון, אז זה אומר שאנחנו יכולים לכבוש ולרמוס עם שלם ?
איפה המוסר שלך ?
אם אני מרגיש שאני צריך יותר בטחון ושטח בדירה שלי, אז זה אומר שמותר לי לפרוץ לבית של השכן שלי ?
די להתחבא מאחורי התירוץ של הבטחון. די, נמאסתם פאנטים !
אני לא צריך להיות רמטכ"ל או קצין בצבא כדי לדעת מה יקרה אם נמסור את יהודה ושומרון לידי הערבים.
אני חושב שהנסיון המר של הקסאמים מעזה הוכיחו לנו שאי אפשר לסמוך על הערבים.
וחוץ מזה, הדוגמא שהבאת על בית פרטי היא דמגוגיה זולה משום שבמקרה הזה יש חוק שייאכף במקרה של פלישה לשטח פרטי אבל במקרה של ירי הקאסאמים (שלא היה לו שום הצדקה משום שישראל פינתה את כל ההתנחלויות בעזה) אף אחד באו"ם לא עשה דבר כדי לעצור את ירי הקסאמים, אלא התעוררו רק לאחר שישראל פעלה בעצמה (וגם ספגה ביקורות על כך שהגנה על חיי אזרחיה).
המשך הירי מעזה הוא בגלל שלא סיימנו את הכיבוש. אמרנו את זה עוד לפני ההתנתקות. כל עוד הכיבוש לא יסתיים במלואו
יימשך הסכסוך כל הזמן, כי לפלסטינים אין תקוה. נמאס לנו להיות צודקים על הזמן.
חוץ מזה, אנחנו המשכנו להתעלל בתושבי עזה המסכנים, אנחנו גוזרים עליהם גזרות קשות מאד. קובעים אילו מוצרים יכנסו אליהם לשטח,
ממשיכים לבצע פעולות צבאיות בשטחם, נועלים אתם תחת שערי ברזל ענקיים. ואחר כך אתה מעז להאשים אותם שהם יורים עלינו
קצת טילים. נו באמת מעניין "למה?", תהיה רציני בתשובות שלך.
הגזירות שיש עליהם (שהם לא שות כלל לדעתי) הם כתוצאה של חטיפתו של גלעד שליט, ואם יוחזר החייל הישראלי, אז גם המצור יוסר.
ודרך אגב, אני מסכים שה"כיבוש" לא הסתיים - אנחנו עדיין מספקים להם מים וחשמל (אם התנתקות, אז עד הסוף).
אני לא ראיתי אף איש שמאל שנפגש עם הבכירים הערבים וביקש מהם לפעול למען שחרורו של גלעד שליט (אם הם כ"כ דואגים לשלומם של ה"פלסטינים", אז שיפעלו לשחרורו של גלעד וכך גם המצור יוסר).
אתה השקרן והמטעה. רוב הפלסטינים כן בעד סיום הסכסוך בגבולות 67. עראפת אמנם לא הסכים לקבל את ההצעה של ברק,
כי הוא חשב שהיא צריכה להיות קצת יותר נדיבה, ואם ברק היה מתגמש רק עוד קצת היום היה לנו פה שוויץ.
אני לא באמת מאמין שערפאת דרש זכות שיבה מלאה לכל הפלסטינים שגורשו, אתה יכול להביא סימוכין למה שאמרת ?
יותר נדיבה? אז למה שאולמרט הרחיק יותר מברק והסכים בנוסף להצעתו של ברק משנת 2000 גם להכניס אלפי פליטים למדינת ישראל אבו מאזן יש"ו לא הסכים? (מה עוד הם רוצים?)
הסיבה שהיום יש הקצנה בחברה הפלסטינית היא רק באשמתנו. רק אנחנו אשמים בזה. אם היינו מראים לפלסטינים נכונות, למשל, פינוי
של מאחזים או התנחלויות מבודדות, הסרה טוטאלית של מחסומים, פתיחת משא ומתן ללא תנאים, שחרור אסירים. אז כל הפלסטינים היו
בוחרים בדרך של המתונים וכבר מזמן היה לנו שלום.
אין שום הקצנה בעמדות הערבים (אותם דעות מאז הקמת ישראל. השיטות להשגת המטרות השתנו).
הנה קצת על הדיעות של המתונים:

אבל עדיין אני סובר שהיום רוב רובם המכריע של הפלסטינים מסכימים לשלום בגבולות 67 (למרות שאנחנו עושים הכל כדי לגרום להם להתייאש),
ולכן עוד יש לי תקוה עצומה ועדיין לא מאוחר מידי. הפת"ח כן מוכן לוותר על דרישת זכות השיבה, אבל בגלל שהמדינה הסתומה שלנו מחזקת את
הקיצוניים (חמאס) אז הם לוחצים על הפת"ח לא להסכים, ואז זה מצטייר כאילו הפת"ח לא מתון. אבל זה לא נכון, הפת"ח עצמו הוא מתון ומוכן
לקבל שלום בגבולות 67. עובדה שזה כל מה שהדוברים שלו מצהירים.
שוב, אני אתן ל"מתונים" לדבר במקומי (הטלוויזיה של פת"ח ה"מתונים" מכשירים כבר את הדור הבא):
לגבי זה שנתח די רציני מהפלסטינים כבר הקצין מאד ותומך בחמאס. אין מה לעשות, אז מה עדיף להמשיך במצב הקיים ?
צריך לקבל את זה, לנהל דיאלוג עם החמאס ולנסות לשכנע אותו להכיר במדינת ישראל בגבולות 67. הם חלק בלתי נפרד מהעם הפלסטיני.
וגם אם לא נוכל לקיים איתם דיאלוג, צריכים לבצע הטבות מרחיקות לכת לעם הפלסטיני, עד שהוא ימאס בחמאס ויהפוך אותו לגורם חלש יותר.
חוץ מזה אתה וכל הפורום הזה לא פחות גרועים מהחמאס, אני נגד קיצוניות משני הצדדים גם מאצלנו וגם מהפלסטינים.
שוב אני אזכיר את תשובתי מהסעיפים הקודמים - הדעה לא השתנתה (כלומר, לא הקצינה ולא התמתנה), אלא רק השיטה להשגת המטרה (השמדת ישראל) השתנתה.
להזכירך, עשו בחירות העזה והחמאס ניצח ברוב מוחץ (וכמובן שהשמאל היה בהלם איך הרחוב תומך בחמאס) וזו הסיבה שאבו מאזן לא רוצה לערוך בחירות ביהודה ושומרון משום שהוא יודע שגם שם פת"ח יפסיד לחמאס (שזה אומר שהרחוב הערבי לא מעוניין בשלום אלא מעוניין לסיים את מה שאבותיו בשנות ה-40 ו-60 לא הצליחו).
היה שם עם פלסטיני.זה שהוא לא הוגדר כעם "ביי דפנישן" לא אומר שהוא לא היה קיים.
אתה יכול לטעון עד מחר שאין כזה דבר עם פלסטיני, אבל אפילו אנשי ימין מהליכוד ומהמפד"ל מודים שיש עם כזה -
עובדה שהם בעד הקמת מדינה פלסטינית בין הים לירדן. אני יכול להראות לך שורה של אנשי ימין שתומכים עקרונית בהקמת
מדינה פלסטינית על בסיס גבולות 67.
לי לא אכפת מה אומר פוליטיקאי זה או אחר. אותי מעניינת ההיסטוריה, וההיסטוריה לא מראה על שום עם "פלסטיני".
מספיק לראות מפות ישנות של האימפריה העות'מאנית ולראות מפקדי אוכלוסין שנעשו במאה ה-19 כדי להבין שהיה פה רוב יהודי.
ישנו ספר של הסופר האמריקאי מארק טווין שנקרא "מסע תענוגות בארץ הקודש" שבו הוא מתאר את מה שראו עיניו במסע שהוא ערך בארץ ישראל בשנת 1867 (הספר מוכיח מעל לכל ספק שלא היה דבר כזה עם "פלסטיני" ושבארץ היה רוב יהודי).
בכלל, אין שום הבדל בין ערבי לערבי (אפילו אם אזרחותם שונה). זה אמר יאסר עראפאת יש"ו בריאיון בשנות ה-70. (עראפאת בעצמו נולד בשנות ה-20 בקהיר).
המונח הנכון הוא בכלל "פלשתינה" - מונח שהוטבע לראשונה ע"י הרומים לאחר מרד בר כוכבא בשנת 130 לספירה (זהו עיוות רומי-לטיני של השם פלשת[על שמם של הפלישתים]).
"פלסטין" הוא עיוות ערבי של המונח הרומאי (מכיוון שאסלאם הארור נוסד כ-500 שנה לאחר שינוי השם של ארץ ישראל מיהודה לפלשתינה אז המוסלמים לא ידעו או הכירו את ההסטוריה של הארץ ודבקו במונח הרומאי).
אפילו בתקופות השונות של שלטון האסלאם בארץ ישראל לא היתה פה שום מדינה "פלסטינית" (להיפך היה פה רוב יהודי)
אתה אומר שעל פי החוק הבינלאומי שטחי יהודה ושומרון אינם נחשבים שטח כבוש ?
- אתה פשוט בדיחה. אין כמעט משפטן אחד מאירופה או אמריקה שטוען שאין מדובר בשטח כבוש.
עובדה, על סמך מה האירופים מבקשים מאיתנו להחזיר את השטח הזה ? - על סמך החוק הבינלאומי (וגם המוסר, מן הסתם, אם המילה הזו אומרת לך משהו).
יש דמגוגים אירופים שאומרים שזה שטח כבוש, ולא משפטנים.
אם באמת זה היה שטח כבוש עפ"י החוק הבינלאומי, אז היו מזמן מטילים עלינו חרם כלכלי וסנקציות כבדות שלא היינו יכולים לעמוד בהם (בדומה לדרא"פ שהשמאל כ"כ מפחיד את הציבור ממצב דומה).
האירופים פועלים מ-2 מניעים: לחץ ערבי (נפט כבר הזכרנו?), ושנאת ישראל (אם יש סיבה לנגח את ישראל אז למה לא?).
השטח נכבש ע"י ירדן במלחמת העצמאות ב-48' ומכיוון שלא הייתה דרישה להחזיר אותו לירדן (גם לא כתנאי להסכם השלום שנחתם ב-94') אזי השטח הוא שטח שבאחריות ישראלית.
תהיה בטוח שאם הירדנים היו דורשים את השטח, אז העולם היה מפעיל עלינו לחץ להחזירו.
חוץ מזה אם לפי דעתך שטח שכן כבשנו ממדינה אנחנו אמורים להחזיר למדינה שממנה כבשנו את השטח, אז זה אומר
שהיום אנו צריכים להחזיר את כל הגולן לסוריה, כי על זה אין חולק שכבשנו ממדינה ריבונית.
תראה איך אתה מסבך את עצמך.
לא מדויק.
בחוק הבינלאומי יש מושג שנקרא "תפיסה לוחמתית". מומלץ לקרוא: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A4%D7%99%D7%A1%D7%94_%D7%9C%D7%95%D7%97
%D7%9E%D7%AA%D7%99%D7%AA
המצב ברמת הגולן הוא לא "תפיסה לוחמתית" (בשונה מיהודה ושומרון שם לא החלו את החוק הישראלי), אלא סיפוח מלא ולכן הוא חלק ממדינת ישראל גם לפי הדין הבינלאומי.
עוד פעם. אתה רואה את כל העולם בצבעים של "ירדן" ו "ישראל", אתה שוכח שבאמצע קיים עם שלם שמונה כיום כמה מיליונים של אנשים.
מה אכפת לי מהדרישות של ירדן היום או בעבר. ב 67 כבשנו באופן לא חוקי (בניגוד ל 48 שם הכיבוש היה כן חוקי במידה מסוימת אם כי לא מוסרי באותה מידה) שטחים שבהם ישבו אנשים, ולכן עלינו להחזיר להם את השטחים כי הם שייכים לעם שלהם.
אין צורך להסביר את מה שכתבתי מקודם על ה"עם הפלסטיני", אבל אני אוסיף רק שבהמשך למה שכתבתי (שלא היו כ"כ הרבה ערבים בישראל עד לפני 100 שנה) שאותם ערבים שנמצאים היום בשטחי ארץ ישראל (מהים לנהר) והם מונים מליונים הם ברובם הגדול צאצאי מהגרים שהגיעו לכאן במסות גדולות כדי למצוא עבודה (בתקופה שבה הגיעו היהודים מאירופה בעליות הראשונות) והיום הם דורשים מדינה.
יש ספר שנקרא "מאז ומקדם" שכתבה העיתונאית האמריקאית ג'ואן פיטרס (שיצא לאור ב-1984) והיא מתייחסת לטענה הזאת בדיוק (מיהם ה"פליטים הפלסטינים" והאם באמת זוהי אדמתם).
היום אנו לא צריכים לאזרח את את תושבי יהודה ושומרון הפלסטינים כי הם לא מעוניינים בזה, הם רוצים, ובצדק, מדינה משלהם. זאת
אומרת שאפילו היום היום מימוש של הפתרון הזה (של אזרוח הפלסטינים של יהודה ושומרון) כמו שמציעים אנשי ימין כמו פייגלין, הוא לא רלוונטי.

ועל פי מה שאני יודע אם היינו מאזרחים בזמנו את הפלסטינים בשטחים שכבשנו ב 1967 אז הכיבוש היה כן חוקי יחסית מבחינת החוק הבינלאומי,
אם כי הוא עדיין היה לא מוסרי. אבל שוב, היום זה לא רלוונטי לפלסטינים מגיעה מדינה וזה.
אין חוקי יחסית או לא חוקי מבחינת החוק הבינלאומי (תקרא את הקישור מויקיפדיה).
דבר שני, אנחנו לא צריכים לאזרח אותם אלא לעודד הגירה ערבית, וזו הסיכוי היחידי שלנו.
1) כל הכבוד שלא השתמשת בטיעונים דתיים, כי לרוב השמאלנים אלוקים לא רלוונטי.

2) חבל שלא השתמשת בטיעונים היסטוריים, כמו זה שיש לנו זכוויות היסטוריות על מקומות כמו חברון,
הרי השומרון וכו', הרי על זה אפילו לשמאלנים יהיה קשה לענות.
אתה סותר את עצמך ב-2 הסעיפים הללו משום שהטיעון ההסטורי היחידי שיש לנו על חברון הוא טיעון דתי (שם קבורים אבות העם היהודי).
וכמו שאמרת - אם אני אשתמש בטיעון מהסוג הזה, את השמאלנים זה לא ממש יעניין.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #5 ב- : אוגוסט 30, 2010, 18:12:24 »
אתה סותר את עצמך ב-2 הסעיפים הללו משום שהטיעון ההסטורי היחידי שיש לנו על חברון הוא טיעון דתי (שם קבורים אבות העם היהודי).
וכמו שאמרת - אם אני אשתמש בטיעון מהסוג הזה, את השמאלנים זה לא ממש יעניין.

לא סותר בהכרח. אולי אפשר להוכיח שיהודים התיישבו בחברון עוד הרבה לפני שהומצא האיסלאם (להוכיח את זה בלי קשר לתנ"ך, אלא על פי ממצאים ארכאולוגים).
ואז יש לנו טיעון היסטורי שאינו דתי של זכות על חברון.

עוד דוגמא : בכל רחבי יהודה ושומרון יש עדויות ארכאלוגיות שיהודים יתיישבו במרחבים האלו עוד הרבה לפני שמוחמד נולד, וזה לא משהו שקשור לדת, עובדה
שהרבה ארכאולוגים שלא מסכימים עם התנ"ך כן מסכימים עם העובדה הזו .

אגב, יודעים זאת על פי זה שלא נמצאו שרידי עצמות חזירים במקומות התיישבות ביהודה ושומרון ואז משייכים את זה ליהודים.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #6 ב- : אוגוסט 30, 2010, 18:24:20 »
לא סותר בהכרח. אולי אפשר להוכיח שיהודים התיישבו בחברון עוד הרבה לפני שהומצא האיסלאם (להוכיח את זה בלי קשר לתנ"ך, אלא על פי ממצאים ארכאולוגים).
ואז יש לנו טיעון היסטורי שאינו דתי של זכות על חברון.

עוד דוגמא : בכל רחבי יהודה ושומרון יש עדויות ארכאלוגיות שיהודים יתיישבו במרחבים האלו עוד הרבה לפני שמוחמד נולד, וזה לא משהו שקשור לדת, עובדה
שהרבה ארכאולוגים שלא מסכימים עם התנ"ך כן מסכימים עם העובדה הזו .

אגב, יודעים זאת על פי זה שלא נמצאו שרידי עצמות חזירים במקומות התיישבות ביהודה ושומרון ואז משייכים את זה ליהודים.
ישנם הוכחות לנוכחות יהודית בכל יהודה ושומרון מכל התקופות (מאז יהושע בן נון ועד לימינו אלה), אבל אתה דיברת על זכויות היסטוריות ולא על טיעון היסטורי (אלה 2 דברים שונים).
זכות היסטורית היא זכות שנובעת מהתנ"ך בלבד (והתנ"ך הוא ספר דתי).
ישנם הוכחות הסטוריות ליישוב יהודי כמעט בכל מקום באירופה (אבל זה לא אומר שזו זכות הסטורית על אותה אדמה).

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : אוגוסט 30, 2010, 18:26:34 »
זכות היסטורית? עמים נעלמים ונכחדים בזה אחר זה, אדמות עוברות מבעלים לבעלים, כך זה אצל האנושות. לטעון שרק בגלל שחיינו פה לפני 2,000 שנים
נותן לנו זכות מלאה על האדמה הזאת למרות שעמים רבים חיו פה אחרינו זה כמו לטעון שלאלכסנדר מוקדון ולעמו יש זכות היסטורית על אפגניסטן רק בגלל שהוא
ואנשיו דרכו וחיו שם תקופה מסויימת.

לא קיימת שום סיבה רציונלית עבור אדם להתנחל בשטח שעליו הוא מתעקש, בלב עולם מוסלמי עוין, תוך סיכוי השמדה מתמיד
ובזבוז כספים רבים עבור הישרדות במקום באיזה אי טרופי שקט כמו מדגסקר או מקום נינוח ונעים כמו אוסטריה וגרמניה.

הסיבה היחידה שהגענו לפה היא לא בשביל להקים מדינה שהיא לא יותר מחיקוי זול של לאומנות אירופאית. הסיבה היחידה שהתפללנו לשיבה לציון ("ותחזינה עינינו בשובך לציון
ברחמים") במשך 2,000 שנות גלות לא הייתה בשביל להקים מדינה שהיא הפך מוחלט מהיהדות, מעין קולוניה מערבית, סניף של מקדולנדס במזה"ת. הסיבה היחידה הייתה בשביל להקים ממלכת
גוי קדוש, אור לעמים וממלכת כהנים שבסיסה הוא הרעיון היהודי, התורה. אילולא התורה, לא הייתה מורשת, לא היסטוריה, לא תרבות, לא שפה, כלום - מקדש את הטפל וכופר בעיקר.

הלאומיות החילונית היא מוטציה של צביעות ובורות, שלקחה אלמנטים מן היהדות, הוציאה את העיקר והתרכזה בטפל, התעלמה מן העובדות והמציאות וניסתה לחקות את פרץ הלאומיות שפרץ
באירופה באותה תקופה, ניסיון עלוב לחקות את הלאומיות הגויית ויותר מכל - סתירה עצמית ופיצול אישיות.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #8 ב- : אוגוסט 30, 2010, 18:40:01 »
אז אני חולק על שניכם ואני חושב שנוכחות היסטורית = זכות היסטורית.

רון, ברור שאני מסכים איתך בקשר לתנך ולזכות ההיסטורית שהוא נותן לנו, אבל זה נכון רק מבחינתי ומבחינתך. מבחינת רוב העולם זה פשוט לא תופס
(וזה כולל לצערי הרבה מאד מהשמאלנים הכופרים אצלנו).

לגבי הדוגמא שהבאת על אלכסנדר מוקדון, זה לא אותו דבר, כי היוונים של אז (כעם) אלו לא היוונים של היום (כעם), ובגלל זה אין להם שום זכות
על אפגניסטן או הודו, אפילו שמוקדון התיישב בעבר שם. לעומת זאת היהודים של אז אלו בדיוק אותם היהודים של היום (גם גנטית וגם כעם), ולכן ההוכחה
ההיסטורית שלנו כן תופסת כזכות.

אגב, קל לטעון אז שליהודים יש זכות על חלקים מאירופה, כי הרבה מאד ישבו שם ולא קשה להוכיח את זה. עובדה שהיום גרמניה (וגם רבות מדינות נוספות)
מעניקות כספים לכל מי שמוכיח שהוא גר שם, כי זה מראה שיש לו זכות מסוימת לגור שם, אז ממירים את זה בכסף כי זה משתלם לכולם - יהודים לא רוצים
לחזור ולגור בגולה והאירופאים לא ממש רוצים אותנו שם.   

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #9 ב- : אוגוסט 30, 2010, 18:54:58 »

רון, ברור שאני מסכים איתך בקשר לתנך ולזכות ההיסטורית שהוא נותן לנו, אבל זה נכון רק מבחינתי ומבחינתך. מבחינת רוב העולם זה פשוט לא תופס

שוב - אם נלך על פי ההיסטוריה, נצטרך להמליך כאן את אליזבת' ה-2 בתור מלכתנו.

לא אכפת לי מה העולם חושב - אני לא מבקש להצטדק בפניו. אני לא רוצה לשכנע אנשים שאני צודק - כי האנטישמים לא ישתכנעו. ובודאי שאיני רוצה להשתמש
בטיעונים שאני בעצמי לא מאמין בהם (המשחק של "מי היה פה קודם") בכדי לזכות באהדה.

הזכות היחידה שיש לנו על הארץ שהופכת אותה לשלנו היא ההבטחה האלוקית, שכן לעמים אחרים יש "זכויות היסטוריות" על האדמה הזאת.

ציטוט
לגבי הדוגמא שהבאת על אלכסנדר מוקדון, זה לא אותו דבר, כי היוונים של אז (כעם) אלו לא היוונים של היום (כעם), ובגלל זה אין להם שום זכות
על אפגניסטן או הודו, אפילו שמוקדון התיישב בעבר שם. לעומת זאת היהודים של אז אלו בדיוק אותם היהודים של היום (גם גנטית וגם כעם), ולכן ההוכחה

שוב טעות - ההבדל היחיד בין היוונים של אז לשל היום, הוא דתי.

ובכל מקרה, הנקודה היא מושלמת - שהייה של כמה שנים על שטח כלשהו לא מקנה לאדם כלשהו זכות עליו - בודאי כשלאחרים יש אותה כמות של "זכות" כזאת.

ציטוט
אגב, קל לטעון אז שליהודים יש זכות על חלקים מאירופה, כי הרבה מאד ישבו שם ולא קשה להוכיח את זה. עובדה שהיום גרמניה (וגם רבות מדינות נוספות)
מעניקות כספים לכל מי שמוכיח שהוא גר שם, כי זה מראה שיש לו זכות מסוימת לגור שם, אז ממירים את זה בכסף כי זה משתלם לכולם - יהודים לא רוצים

טוב בעצמך הוכחת שהטיעון שלך על זכות היסטורית כושל.. אין לנו זכות לא על גרמניה, לא על פולין לא רוסיה ולא בריטניה.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #10 ב- : אוגוסט 30, 2010, 19:13:17 »

לא אכפת לי מה העולם חושב - אני לא מבקש להצטדק בפניו. אני לא רוצה לשכנע אנשים שאני צודק - כי האנטישמים לא ישתכנעו. ובודאי שאיני רוצה להשתמש
בטיעונים שאני בעצמי לא מאמין בהם (המשחק של "מי היה פה קודם") בכדי לזכות באהדה.

הזכות היחידה שיש לנו על הארץ שהופכת אותה לשלנו היא ההבטחה האלוקית, שכן לעמים אחרים יש "זכויות היסטוריות" על האדמה הזאת.

אני מסכים איתך לגבי ההבטחה האלוקית, אבל אתה לא יכול לשלול את הלאומיות החילונית בהינף יד. מה לעשות שיש המון יהודים שפשוט לא תופסים מהתנ"ך
אבל הם כן ימניים בדעותיהם, אתה לא יכול להתעלם מהם. ולפי דעתם לטעון של "מי היה פה קודם" יש משמעות.
אגב, יש גם כמה יהודים כאלו פה בפורום אם תשים לב, והם מאד ימניים.

שוב טעות - ההבדל היחיד בין היוונים של אז לשל היום, הוא דתי.

הוא ממש לא רק דתי. אני לא יודע אם אתה בקיא בהיסטוריה של יוון ההלניסטית, אבל כמעט כלום ממה שקיימו אז (ולא רק מבחינה דתית)-  לא מתקיים ביוון של היום.
ולכן אי אפשר להגיד שזה אותו העם.
דוגמאות : אתה מכיר למשל את הכשרת הלוחמים בספרטה ?
או את צורת השלטון שהייתה נהוגה אז ?
כל הדברים האלו (שאינם בהכרח דתיים) כבר לא קיימים היום.
לעומת זאת, אצלנו זו פחות או יותר אותה תרבות ועל אחת כמה וכמה שאותה דת, ולכן אנו אותו עם כמו היהודים שישבו פה לפני אלפי שנים, ולכן יש לנו זכות היסטורית על הארץ.

ובכל מקרה, הנקודה היא מושלמת - שהייה של כמה שנים על שטח כלשהו לא מקנה לאדם כלשהו זכות עליו - בודאי כשלאחרים יש אותה כמות של "זכות" כזאת.

מעניין שכל העולם חושב שונה ממך ואפשר ליהודים לשוב למולדתו, למרות שהוא לא תופס מהתנ"ך כלום. אז כנראה ששהייה של כמה (אלפי) שנים של התיישבות כן נחשבת.

טוב בעצמך הוכחת שהטיעון שלך על זכות היסטורית כושל.. אין לנו זכות לא על גרמניה, לא על פולין לא רוסיה ולא בריטניה.

ההפך, לא אמרתי שיש לנו זכות כוללת על גרמניה פולין ורוסיה. יש לנו זכות יחסית על איפה שהתיישבנו והסכם השילומין מוכיח את זה.
עובדה, סבי מקבל עד היום כסף מרומניה, וכמעט כל מי שגר בגרמניה מקבל כסף עבור השטח/הרכוש שהיה שלו.
המשמעות : יש זכות היסטורית על התיישבות במדינה (גם אם היא יחסית).

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : אוגוסט 30, 2010, 19:21:32 »

אין עוד עם או גזע בעולם שיש לו זכות (דתית או כל זכות אחרת) על אדמה כלשהי חוץ מעם ישראל.
הרי אפילו האינדיאנים מכירים בעובדה שלמרות שהם היו לפני האמריקאים של היום (שהם אירופים במקור) אין להם זכות על האדמה.
זכותו היסטורית של עם ישראל על ארץ ישראל נובעת מהברית שכרת אברהם אבינו עם הקב"ה (הרי לפני כיבוש הארץ היו פה הכנענים).
אם נלך לפי שיטתך, אז יש לערבים זכות היסטורית על ארץ ישראל (הם גם התיישבו בה לאורך ההסטוריה).
בקונפליקט שלנו עם המוסלמים והנוצרים אפשר לטעון גם לזכות ההסטורית וגם לנוכחות ההסטורית (משום שלפי הזכות - ארץ ישראל שייכת ליהודים גם לפי התורה שלנו וגם לפי הקוראן שלהם, ולנוכחות - יהודים ישבו ושלטו בארץ ישראל הרבה לפני שהמוסלמי הראשון בכלל נולד).
אבל אם יבוא אליך כנעני או פלישתי (למרות שעמים אלה לא קיימים יותר) לא תוכל להשתמש בטענה של הנוכחות ההסטורית אלא רק בזכות ההסטורית.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #12 ב- : אוגוסט 30, 2010, 19:26:37 »

בקונפליקט שלנו עם המוסלמים והנוצרים אפשר לטעון גם לזכות ההסטורית וגם לנוכחות ההסטורית (משום שלפי הזכות - ארץ ישראל שייכת ליהודים גם לפי התורה שלנו וגם לפי הקוראן שלהם, ולנוכחות - יהודים ישבו ושלטו בארץ ישראל הרבה לפני שהמוסלמי הראשון בכלל נולד).

סבבה, אז זה מספיק לנו לעתה.

זאת אומרת שאפשר להיות לדעתך גם ימני-חילוני.

מעניין מה בן מיכאל חושב על זה.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #13 ב- : אוגוסט 30, 2010, 19:27:02 »
אני מסכים איתך לגבי ההבטחה האלוקית, אבל אתה לא יכול לשלול את הלאומיות החילונית בהינף יד. מה לעשות שיש המון יהודים שפשוט לא תופסים מהתנ"ך
זה לא כ"כ מדויק.
גם הציונים החילוניים שהקימו את המדינה הצהירו כל הזמן שהמנדט של עם ישראל על הארץ הוא התנ"ך (ז"א שהם כן תפסו מהתנ"ך).

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #14 ב- : אוגוסט 30, 2010, 19:29:24 »
סבבה, אז זה מספיק לנו לעתה.

זאת אומרת שאפשר להיות לדעתך גם ימני-חילוני.

מעניין מה בן מיכאל חושב על זה.
רק מול המוסלמים והנוצרים (שלגביהם יש לנו יתרון בהקשר של נוכחות הסטורית).
אבל שוב, אי אפשר לנתק את הזכות מהנוכחות (הם שזורים זה בזה - עם ישראל נכח בארץ ישראל מתוקף הזכות שניתנה לו על הארץ ע"י הקב"ה).

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #15 ב- : אוגוסט 30, 2010, 19:36:05 »
זה לא כ"כ מדויק.
גם הציונים החילוניים שהקימו את המדינה הצהירו כל הזמן שהמנדט של עם ישראל על הארץ הוא התנ"ך (ז"א שהם כן תפסו מהתנ"ך).

כן, אבל הם הסתכלו על התנ"ך נטו כעל מסמך היסטורי שנתן להם זכות לחיות פה.

הרי אתה מסכים איתי שאם הם היו מאמינים בהבטחה האלוקית שבתנ"ך, אז הם לא היו חילוניים, אלא שומרי תורה ומצוות.

אם אני עושה חלוקה למה שהבנתי עד עכשיו, אז יש שלוש רמות :

1 - זכות היסטורית בגלל נוכחות היסטורית, אבל בלי להשתמש בתנ"ך כמסמך היסטורי (כי לא תופסים ממנו)
2 - זכות היסטורית בגלל נוכחות היסטורית שמגובת (גם) על ידי התנ"ך.
3 - זכות בגלל הבטחה אלוקית ( כמוני וכמוך)

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #16 ב- : אוגוסט 30, 2010, 20:17:53 »

הרי אתה מסכים איתי שאם הם היו מאמינים בהבטחה האלוקית שבתנ"ך, אז הם לא היו חילוניים, אלא שומרי תורה ומצוות.

דווקא היו מהם (מהציונים החילוניים) שהיו בעברם חרדים.
וחוץ מזה, יש הרבה שכן מאמינים אבל לא שומרי מצוות (רוב היהודים בעולם הם כאלה) אז זה לא אומר שאם הם השתמשו בתנ"ך אז זה לא היה ממניע דתי.
אם אני עושה חלוקה למה שהבנתי עד עכשיו, אז יש שלוש רמות :

1 - זכות היסטורית בגלל נוכחות היסטורית, אבל בלי להשתמש בתנ"ך כמסמך היסטורי (כי לא תופסים ממנו)
2 - זכות היסטורית בגלל נוכחות היסטורית שמגובת (גם) על ידי התנ"ך.
3 - זכות בגלל הבטחה אלוקית ( כמוני וכמוך)
כן, אבל בסעיף 1 זה כבר לא זכות אלא טיעון היסטורי (כי כמו שכבר הזכרתי, יש הבדל בין זכות לבין נוכחות).
בנוגע לסעיף 2 - זה לא משנה אם תגבה את טענתך לזכותך ההיסטורית על הארץ בתור חילוני או בתור דתי. ברגע שהשתמשת בתנ"ך זה טיעון דתי לכשעצמו.
ובנוגע לסעיף 3 - אין צורך להרחיב.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #17 ב- : אוגוסט 30, 2010, 21:53:07 »
אבל הם כן ימניים בדעותיהם, אתה לא יכול להתעלם מהם. ולפי דעתם לטעון של "מי היה פה קודם" יש משמעות.
אגב, יש גם כמה יהודים כאלו פה בפורום אם תשים לב, והם מאד ימניים.

לאומיות יהודית כשלעצמה היא "דתית" (תורנית) - כלומר מעצם היותה יהודית, לשלבה עם רעיונות גויים כמו חילונות הוא תרתי דסתרי.

בעוד ששאר העמים נוצרו מהלכדות של אנשיהם והתגשבותם לתוך מעמדות, ומשם נוצרו השפה, התרבות, הסמלים, והלאומיות - מלמטה למעלה.

והעם היהודי נוצר להפך - כשהתורה והמורשת מגדירים את הלאומיות ומהם היא נוצרת - מלמעלה למטה.

להשליך על הלאומיות היהודית (או התורנית) מושגים וכלים חילוניים הם בגדר עירבוב חול וקודש, וכאילו להגיד שההבדלה בין ישראל לאומות הינה הבל הבלים.

כמו שעולה הגבה כאשר אומרים שמישהו דתי חילוני - כך אמור להיות כאשר שומעים על "יהודי חילוני" (מושג תורני + מושג נוצרי).

ישנם יהודים "חילונים" טובים ואף גיבורים, אך הם טועים ולא הם ייקבעו את הלאומיות היהודית.

ציטוט
הוא ממש לא רק דתי. אני לא יודע אם אתה בקיא בהיסטוריה של יוון ההלניסטית, אבל כמעט כלום ממה שקיימו אז (ולא רק מבחינה דתית)-  לא מתקיים ביוון של היום.
ולכן אי אפשר להגיד שזה אותו העם.
דוגמאות : אתה מכיר למשל את הכשרת הלוחמים בספרטה ?
או את צורת השלטון שהייתה נהוגה אז ?
כל הדברים האלו (שאינם בהכרח דתיים) כבר לא קיימים היום.

אתנית וגנטית, זה אכן אותו העם - גם אם המנהג השתנו. מה שאתה אומר שקול לאדם שיאמר שבגלל שהאנגלים לא עושים את צרכיהם בסירים כפי שעשו לפני 600 שנה, הם אינם אותו עם. חלק מהמנהגים בוטלו, אך הזהות הלאומית, השפה וחלק מהתרבות השתמרו (בעצם, מה שאתה אומר פה די רלוונטי גם לנקודה הראשונה, שכן הם לקחו מה שנוח בעיניהם מהתרבות היוונית המקורית, וזרקו את השאר, "יוונים חילונים" - ואתה אומר שהם אינם יוונים, וזה עוד מבלי להתרכז בהבדלים שהראיתי בין לאומיות יהודית ללאומיות גויית).

ציטוט
לעומת זאת, אצלנו זו פחות או יותר אותה תרבות ועל אחת כמה וכמה שאותה דת, ולכן אנו אותו עם כמו היהודים שישבו פה לפני אלפי שנים, ולכן יש לנו זכות היסטורית על הארץ.

עד שלא תבין ש"מי היה קודם" זה משחק ילדותי ולא רציני, לא תבין את מהות הלאומיות היהודית.

ציטוט
מעניין שכל העולם חושב שונה ממך ואפשר ליהודים לשוב למולדתו, למרות שהוא לא תופס מהתנ"ך כלום.

א.) כשבן גוריון (האתאיסט, שבז ליהדות) הציג בפני ועדת פיל של 1937 את התנ"ך כקושאן
של עם ישראל על ארץ ישראל - הוא חלק עליך.

ב.) כשהתנ"ך הוא הספר המפורסם, הנמכר והנדפס ביותר בעולם כולו, ומדפיסים אותו בחטיבה אחת יחד עם הצואה החדשה
בכל רחבי העולם המערבי (גם הד'ימים הנוצרים בעולם האסלאמי).

ג.) מה שאתה מתאר כ"העולם" יכול לקפוץ לי, האמת והצדק לא סובייקטיביים, ודעה פופולרית או צורת חשיבה פופולרית לא תקבע מה נכון בעניין כלשהו, מצטער, "זכות היסטורית" זה לא כלל במשחק כאן, אם אתה רוצה ליילל עליה, לך לארמניה-אזרבייג'אן, קוסובו, צ'צ'ניה או גרוזיה.

ציטוט
אז כנראה ששהייה של כמה (אלפי) שנים של התיישבות כן נחשבת.

... צורת הסקת מסקנות מאוד יצירתית ומעניינת. אבל במה שונה ההתיישבות שלנו מההתיישבות הערבית?

ציטוט
ההפך, לא אמרתי שיש לנו זכות כוללת על גרמניה פולין ורוסיה. יש לנו זכות יחסית על איפה שהתיישבנו והסכם השילומין מוכיח את זה.
עובדה, סבי מקבל עד היום כסף מרומניה, וכמעט כל מי שגר בגרמניה מקבל כסף עבור השטח/הרכוש שהיה שלו.
המשמעות : יש זכות היסטורית על התיישבות במדינה (גם אם היא יחסית).

א.) הוידארגוטמאכונג ("הסכם השילומים") שהוא לא יותר מהחזרת חלק קטן מרכוש יהודי שנגנב, לא מוכיח דבר.

ב.) מה שאתה אומר שווה למישהו שיאמר שאם האקר טורקי עשה נזקים למחשב של בחור אמריקני, והבחור האמריקני מקבל פיצויים מהטורקי (אם בית הדין פוסק כך, יש דינים כאלה במשפט האמריקני), לאמריקני יש זכות על המחשב/שטח/אדמה לאומית של הטורקי, שזה הבל הבלים.

שוב חוזרים לשאלה - איך ההתיישבות היהודית שונה מההתיישבות הערבית?

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #18 ב- : אוגוסט 30, 2010, 22:04:48 »

שוב חוזרים לשאלה - איך ההתיישבות היהודית שונה מההתיישבות הערבית?

לפני שאנסה לענות על השאלה, אני אזכיר שהיא קצת פחות רלוונטית לגבי, משום שאני כן מאמין בתנ"ך ובהבטחה האלוקית
אז ככה שהשאלה הזו יכולה להיות הרבה יותר מתאימה למישהו ימני-חילוני, אולי הוא יצליח להסביר את עצמו יותר טוב ממני וישכנע אותך.

1) אני כן חושב שהטיעון של "אנחנו היינו כאן קודם" נחשב.
וגם אם הוא לא מתיר לנו לגרש/לפנות מכאן את כל הערבים, הוא כן מתיר ליהודים להתגורר בכל שטחי ארץ ישראל.

2) בדיוק כמו ש Rafoe כתב, גם כשהייתה פה נוכחות ערבית, לרוב היא הייתה בטלה ב 60 לעומת הנוכחות היהודית.
(עיין בספר "מסעותיי בארץ הקודש" של מארק טווין).

3) עוד משהו שחשבתי עליו עכשיו, מבחינה הגיונית, אם תיקח את כל הערבים והמוסלמים בעולם, תגלה שהם מקבלים שטחים
שהם גדולים פי כמה יחסית לחלקם היחסי באוכלוסיית העולם, היהודים מקבלים שטח יחסית קטן לחלקם היחסי באוכלוסיית העולם.
וזו הייתה הסיסמא של מפלגת "מולדת" להם יש 21 מדינות לנו רק מולדת אחת.
זאת אומרת שגם מבחינה חישובית ליהודים מגיע לקבל שטח גדול יותר יחסית לחלקם באוכלוסייה.
ולכן זכותם של יהודים להתיישב בין הים לירדן הוא מינימום הכרחי.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : ספטמבר 01, 2010, 20:34:57 »
רון, אני רוצה רגע להבין משהו:

ז
ציטוט
כות היסטורית? עמים נעלמים ונכחדים בזה אחר זה, אדמות עוברות מבעלים לבעלים, כך זה אצל האנושות. לטעון שרק בגלל שחיינו פה לפני 2,000 שנים
נותן לנו זכות מלאה על האדמה הזאת למרות שעמים רבים חיו פה אחרינו זה כמו לטעון שלאלכסנדר מוקדון ולעמו יש זכות היסטורית על אפגניסטן רק בגלל שהוא
ואנשיו דרכו וחיו שם תקופה מסויימת.

אז למה זה לא תקף לגבי ישראל של היום? אז אם לשיטתך אנחנו לא יכולים לטעון לבעלות על הארץ הזו רק מפני שגרנו כאן לפני 2000 שנה, כך גם הפלסטינים לא יכולים לטעון לבעלות על הטריטוריה הזו רק מפני שהם היו כאן כביכול לפני 60 שנה... כמו שאמרת "אדמות מחליפות בעלים, וככה זה אצל האנושות...". אז זה כאילו בסדר ולפני 60 שנה זה פתאום הפסיק להיות בסדר?

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #20 ב- : ספטמבר 02, 2010, 00:02:58 »
רון, אני רוצה רגע להבין משהו:

ז
אז למה זה לא תקף לגבי ישראל של היום? אז אם לשיטתך אנחנו לא יכולים לטעון לבעלות על הארץ הזו רק מפני שגרנו כאן לפני 2000 שנה, כך גם הפלסטינים לא יכולים לטעון לבעלות על הטריטוריה הזו רק מפני שהם היו כאן כביכול לפני 60 שנה... כמו שאמרת "אדמות מחליפות בעלים, וככה זה אצל האנושות...". אז זה כאילו בסדר ולפני 60 שנה זה פתאום הפסיק להיות בסדר?
בוא נשים בצד לרגע את הטיעון הדתי (שמבחינתי ומבחינת רוב העם דווקא הזכות הדתית היא מה שמחזיק אותנו פה).
היהודים תמיד היו הרוב בשטח ארץ ישראל (גם תחת שלטונות של אמפריות זרות).
הערבים היו פה רוב (וגם זה לא היה רוב מוחץ) למשך תקופה קצרה מאד (30 שנה - במשך המנדט הבריטי).
הרוב הערבי נוצר כתוצאה של קצב הגירה רצחני ממדינות ערב השכנות (מצרים, לבנון, סוריה, ומה שמכונה היום ירדן), ואותם מהגרים הגיעו בעקבות היהודים (כי חשבו שיוכלו למצוא עבודה אצל היהודים שהגיעו מאירופה).
יהודים תמיד ישבו בארץ ישראל (לאורך כל 2000 שנות הגלות של עם ישראל) ואפילו תחת שלטון האסלאם בארץ ישראל הערבים לא היו פה רוב.
הערבים תמיד צועקים שהם "בני הארץ" אבל כשמתחילים לדבר איתם על הסטוריה נטו הם מתקפלים ובורחים מהדיון (בד"כ גם עם קצת קללות עסיסיות).
לפני 60 שנה ארץ ישראל (חוץ מיהודה ושומרון ועזה) לא הייתה ערבית. היה פה המנדט הבריטי ולפני כן שלטו פה הטורקים, אז ככה שלערבים אין פה בעצם טיעון אמיתי לבעלות על הארץ - מעט הערבים שהיו פה בתקופה העות'מאנית היו נתינים של הסולטן הטורקי בדיוק כמו היהודים (בהבדל קטן שהיהודים היו נרדפים ומופלים בשל יהדותם והערבים לא).
הטיעון של השמאל שאנחנו כובשים עם אחר הוא ריק מתוכן משום שלא כבשנו שום עם (מהסיבה הפשוטה - ה"פלסטינים" הם לא עם נפרד, אלא הם ערבים ככל הערבים במזרח התיכון) ואם אנחנו יודעים שהיהודים היו פה רוב במשך ה-2000 שנות גלות של עם ישראל (חוץ מתקופה של 30 שנה, שהיא טיפה בים) אז בעצם גם הטיעון של הנוכחות ההסטורית הערבית לא תופסת.
בשורה התחתונה - איך שלא תסתכל על זה, היהודים יכולים לבחור כל טיעון שהם ירצו (הזכות הדתית או הנוכחות ההסטורית) והצדק עימם.