כתב נושא: שאלה לנץ וגאה בזה(או משהוא אחר שיודע) כהן  (נקרא 3667 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
עקב האשכול:
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,27528.msg188739.html#msg188739

לא כולם חלק, אין ממצאים חד משמעיים היום, אולי לכהנים ולווים שהיו בארצות האסלאם כן, אבל לכאלה בארצות תחת שלטון נוצרי/חילוני, יש גם סיכוי שהמסורת בהן הם מחזיקים בעניין זה לא מדוייק, לכן יש סיכוי סביר שלא כל מי שאומר על עצמו שהוא כהן או לוי הוא אכן כזה בפועל.
אם זכרוני לא מטעני יש גם מחקרים על גנים מיוחדים שנושאים הכהנים שיושבים על כרומוזום ה-Y הגברי, שכן כהונה בשונה מיהדות, עוברת מאב לבנו ולא בשום צורה אחרת, כנ"ל גם לויים

עקב הדבר הזה.
שם משפחתי אינו "כהן" אך לפי דודתי סב סב סב סבי(אחד מהשושלת) היה כהן, ועקב פחד מהגויים הוא שינה את שם משפחתו.
כיצד ניתן לבדוק(אם אתה יודע) אם פלוני מסוים(במקרה זה אני) בפועל כהן או לא? איני יודע אפילו היכן להתחיל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
שאלה לנץ וגאה בזה(או משהוא אחר שיודע) כהן
« להגיב #1 ב- : יולי 27, 2010, 01:05:33 »
עקב האשכול:
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,27528.msg188739.html#msg188739
עקב הדבר הזה.
שם משפחתי אינו "כהן" אך לפי דודתי סב סב סב סבי(אחד מהשושלת) היה כהן, ועקב פחד מהגויים הוא שינה את שם משפחתו.
כיצד ניתן לבדוק(אם אתה יודע) אם פלוני מסוים(במקרה זה אני) בפועל כהן או לא? איני יודע אפילו היכן להתחיל
אתה ממוצא אירופאי-אשכנזי?

רבים אינם יודעים מהיכן להתחיל, אך כיום, אין משמעות רבה להיות כהן או לוי, במיוחד לוי כמעט חסר משמעות למעט עליה מיוחדת לתורה ונטילת ידיים לכהנים לפני נשיאת כפיהם, לגבי כהנים- כאן זה קצת בעייתי כי ישנם הגבלות ודברים אחרים החלים עליו שרלוונטיים גם כיום ללא בית מקדש והם- עלייה מיוחדת לתורה, נשיאת כפיים לקראת תום חזרת הש"ץ בציבור בשחרית ומוסף וכן נעילה ביוה"כ, אסור להטמא למת (בעייתי- בית קברות, בית חולים, חדר מתים, מלחמות וכל מבנה אחר שיש בו נפטר או חלקי גופה אלה ואחרים וכן שלדים עתיקים במידה ויש וכו'), אסור להתחתן עם גרושה או גיורת (רווקה בתולה או אלמנה זה בסדר), כהן לא פודה את בנו בכורו בפדיון הבן, והוא יכול לפדות בכורות אחרים (טקס פדיון הבן לא נעשה לכהנים, רק לישראל) וכן חובה לכבדו ולתת לו קדימות בעינינים שונים.
חוץ מזה, כשאין בית מקדש, אין הרבה משמעות להיות כהן.
תשובה מוחלטת תבוא כשיבוא משיח ואליהו הנביא קצת לפניו והוא זה שיגלה לכל אחד מהו.

לרוב אצל אשכנזים קשה עד בלתי אפשרי ללכת אחורה יותר מדי באילן היוחסין, בעיקר לנוכח השואה ואיבוד מסמכים חשובים בעקבות זאת.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #2 ב- : יולי 27, 2010, 01:51:36 »
אכן אבי ממוצע אירופאי/אשכנזי(אני חצי, אך על פי כן אם הוא בפועל כהן, אז גם אני ללא קשר לאימי)

אני מודה לאיסורים הקיימים בכללי(לי לדוגמה עקב הטענה הזאת לא עשו פדיון בכורים-אני בכור), אבל כל זה מתבסס על ידי דודתי, שהקשר שלה לדת הוא מקרי בהחלט.
בנוגע לנשיאת כפיים, אתה מדבר על החזרה אחרי "מודה" שחייבים לצאת מהמתחם או שזה משהוא אחר(גם כאן אני יוצא).

בכל אופן תודה.

אגב בנוגע לנפטרים-זה כולל הורים ואחים?
« עריכה אחרונה: יולי 27, 2010, 02:04:09 על ידי אוהד הפועל »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #3 ב- : יולי 27, 2010, 02:17:55 »
אכן אבי ממוצע אירופאי/אשכנזי(אני חצי, אך על פי כן אם הוא בפועל כהן, אז גם אני ללא קשר לאימי)
אני מודה לאיסורים הקיימים בכללי(לי לדוגמה עקב הטענה הזאת לא עשו פדיון בכורים-אני בכור), אבל כל זה מתבסס על ידי דודתי, שהקשר שלה לדת הוא מקרי בהחלט.
בנוגע לנשיאת כפיים, אתה מדבר על החזרה אחרי "מודה" שחייבים לצאת מהמתחם או שזה משהוא אחר(גם כאן אני יוצא).
בכל אופן תודה.
אגב בנוגע לנפטרים-זה כולל הורים ואחים?
בנשיאת כפיים, אני מדבר על כך שהכהנים והלויים יוצאים לעבר איזור נטילת ידיים בחוץ (לכל בית כנסת יש דבר כזה), מיד אחרי אמירת "קדושה" על ידי החזן והקהל בחזרת שליח הציבור לאחר תפילת עמידה, הכהנים חולצים את נעליהם מיד אחרי ה"קדושה" (זאת הסיבה למה נוטלים ידיים וגם כזכר לעבודת הכהנים במקדש שהיו נוטלים ידיים ושוטפים רגליים) מיד לאחר הנטילה (הלויים נוטלים את ידי הכהנים, שירות VIP) כולם שבים פנימה כאשר הכהנים באיזור "מודים"/ברכת הודאה בתפילת עמידה, עולים מול ארון הקודש מכוסים טוטאלית בטלית ומיד בתום ברכת הודאה, הם פותחים באמירת הקדמה, ואז מסתובבים עם הגב לארון הקודש ופניהם אל הקהל, מברכים נושאים ידיים קדימה, ואומרים את ברכת הכהנים על העם "יברכך ה' וישמרך....."
לאחר תום העניין עם סיום חזרת הש"ץ יורדים הכהנים מלפני ארון הקודש ושבים למקומם.
בנוגע לנפטרים, לכהן מותר להטמא למתים הבאים- אבא ואמא, ילדיו שלו, אשתו, אחיו ואחיותיו (כל עוד הן לא נשואות) כל השאר אסור (למעט מת מצווה, שזה יהודי שמת באיזור שכוח אל, או שמהו בסגנון ואין מישהו שיקבור אותו, אז אם הכהן הוא היחיד שנמצא עם הגופה, אז חובה עליו לקבור את היהודי בדיוק במקום המצאו, ומותר להטמא לו- מקרה מאוד נדיר)

אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #4 ב- : יולי 27, 2010, 03:27:16 »
אכן דיברנו על אותה טפילה(רק שאתה פירטת קצת יותר...)

תודה רבה רבה

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : יולי 27, 2010, 08:49:23 »
אוהד הפעול, חזרת בתשובה או משהו?

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #6 ב- : יולי 27, 2010, 12:04:47 »
אוהד הפעול, חזרת בתשובה או משהו?

לא בדיוק

אחרי הדאבל הלכתי(אחרי התערבות) לבית כנסת, בשבת בבוקר, והחלטתי מדי פעם ללכת(עכשיו לא כי זה בערך היום היחידי שאפשר לישון יותר מאוחר).
בנוגע לאשכול הספציפי הזה:
יום שני יש לי אזכרה של אבא שלי, ורק רציתי להיות בטוח בקטע הזה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #7 ב- : יולי 27, 2010, 12:16:32 »
לא בדיוק

אחרי הדאבל הלכתי(אחרי התערבות) לבית כנסת, בשבת בבוקר, והחלטתי מדי פעם ללכת(עכשיו לא כי זה בערך היום היחידי שאפשר לישון יותר מאוחר).
בנוגע לאשכול הספציפי הזה:
יום שני יש לי אזכרה של אבא שלי, ורק רציתי להיות בטוח בקטע הזה.
א. ברוך דיין האמת, לפני כמה שנים אביך נפטר?

ב. אתה בטח מתכוון לומר עליו קדיש......
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #8 ב- : יולי 27, 2010, 15:23:22 »
א. זו תהיה השנה החמישית

ב. ברור, כולל בשבת הקרובה

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #9 ב- : יולי 28, 2010, 23:45:56 »
לפנות לגנאולוג מקצועי לא יכול להזיק. לפעמים יש הפתעות ומצליחים ללכת כמה וכמה דורות אחורה

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #10 ב- : אוגוסט 03, 2010, 23:43:56 »

דיברתי עם אימי ודודתי, והחלטנו לחפש גנאולוג מתאים ולבדוק. נראה מה יהיה

בכל אופן תודה רבה