כתב נושא: אני רוצה להתייחס לעניין של העלייה מברה"ב שחיים בן פסח נותן לעצמו הקרדיט עליה.  (נקרא 15184 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק יונתן.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
בתור בן להורים יוצאי ברה"מ לשעבר, אני יכול להגיד לכם, שלחיים בן פסח אין שום קשר לעלייה מברה"מ. העלייה מברה"ב התרחשה בגלל התפרקותה של ברה"מ ותו לא.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בתור בן להורים יוצאי ברה"מ לשעבר, אני יכול להגיד לכם, שלחיים בן פסח אין שום קשר לעלייה מברה"מ. העלייה מברה"ב התרחשה בגלל התפרקותה של ברה"מ ותו לא.

בס''ד

אתה לא יודע דבר או חצי דבר על סיבת העלייה מברה''מ. 99.9% מהעולם לא ידעו שיהודים רצו לעזוב את ברה''מ עד שהליגה להגנה יהודית פירסמה את הנושא עם מסע בינלאומי עצום. אילו לא היה מסע פירסום כזה (שאני הובלתי בתור היו''ר של הליגה), הרוסים לא היו נותנים ליהודים לעזוב אפילו אחרי נפילת ברה''מ. ואף אחד לא היה אומר שום דבר על העניין כי אף אחד לא היה יודע שיש בעיה לגבי יהדות ברה''מ.

האם אתה יהודי? ההורים שלך יהודים? מה השם המלא שלך?

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

הנה סרטון שעשינו בנושא:

מנותק SegevJew

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
חיים את האמת שחידשת לי פה משהו..
אני גם חשבתי שהיהודים עלו בגלל התפרקות ברית המועצות.
אבל אתה לא חושב שבלי שום קשר אחרי הפוגרומים האנטישמיות והשנאה הגוברת עם השנים ליהודים לא היו נותנים ליהודים לעלות ארצה?
אני חושב שלאחר פירוק ברית המועצות כול אחת יכל לעלות..

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
חיים את האמת שחידשת לי פה משהו..
אני גם חשבתי שהיהודים עלו בגלל התפרקות ברית המועצות.
אבל אתה לא חושב שבלי שום קשר אחרי הפוגרומים האנטישמיות והשנאה הגוברת עם השנים ליהודים לא היו נותנים ליהודים לעלות ארצה?
אני חושב שלאחר פירוק ברית המועצות כול אחת יכל לעלות..

בס''ד

אין ספק שלא היו נותנים ליהודים לעלות כי היהודים היו השכל של רוסיה. זו הייתה מכה איומה לרוסיה כשרוב היהודים עזבו. אילו הרוסים היו יכולים למנוע את העלייה היהודית, הם היו עושים זאת. והרוסים היו יכולים למנוע את העלייה בקלות אילו לא היה המסע ההיסטורי של הליגה להגנה יהודית. אף אחד לא היה מוחה באופן רציני כשהרוסים היו טוענים שהיהודים לא רוצים לעזוב. אף אחד לא היה שם לב לבעיה כמו שקרה בין 1917 ל1969. אז לא הייתה שום סיבה לרוסים לפתוח את הדלתות להגירה חופשית כשזה כל כך הזיק לרוסיה.
« עריכה אחרונה: יולי 18, 2010, 05:22:58 על ידי חיים בן_פסח »

מנותק SegevJew

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
וסתם שאלה אלייך..
מה אתה חושב על תנועות שהיו ברוסיה באותה תקופה
כמו הבונד שתמכה בהשגת אמינטיפציה וזכויות ליהודים ברוסיה והתנגדה לעליה ארצה..
מה אתה חושב על תנועות כאלה וכאלה שפעלו ברוסיה והאם הם השפיעו על העליה.?

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
וסתם שאלה אלייך..
מה אתה חושב על תנועות שהיו ברוסיה באותה תקופה
כמו הבונד שתמכה בהשגת אמינטיפציה וזכויות ליהודים ברוסיה והתנגדה לעליה ארצה..
מה אתה חושב על תנועות כאלה וכאלה שפעלו ברוסיה והאם הם השפיעו על העליה.?

בס''ד

אחרי המהפכה הבולשביקית ב1917, לא היו שום תנועות יהודיות שפעלו נגד המשטר הסובייטי. היו מעט יהודים ברוסיה שמחו, אבל הם נעצרו מיד. ואף אחד לא שם לב למחאות שלהם עד שהליגה הפכה את הנושא לעניין בינלאומי עם מסע של פצצות נגד מטרות סובייטיות בארה''ב - מסע שאני הובלתי יחד עם מו''ר הרב מאיר דוד כהנא זצוק''ל הי''ד.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

בס''ד

עכשיו אתה נמצא בארה''ב. למה ירדת מארץ ישראל? קיבלת הטבות מישראל וירדת?

מנותק יונתן.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
חיים, אחרי קריסת ברה"מ זה היה הסוף של הגוש הסובייטי. זה עוד התחיל בתקופת גורבצ'וב שניסה להכניס מעט חופש ודמוקרטיה לברה"מ, ובגלל שהוא ניסה לעשות את זה ברה"מ התפרקה. הליגה להגנה יהודית אולי עשתה כל מיני קמפיינים שונים, אבל סיבת העלייה דה-פקטו הייתה מכך שהגוש הסובייטי התפרק, וההגירה נהייתה לחופשית. הרי לא רק ליהודים לא נתנו להגר, גם לרוסים שלא אהבו את תנאי החיים במדינתם לא נתנו לצאת מגבולות ברה"מ.
אל תשכח שאחרי קריסת ברה"מ הנשיא היה בוריס ילצין ולא ולדימיר פוטין. ברוסיה הייתה דמוקרטיה וגם ילצין הוא הראשון נבחר באופן דמוקרטי לחלוטין.

אני יהודי, גם הורי יהודים. אני לא מעוניין לחשוף את שם משפחתי, אבל אני יכול לספר לך שלמרות שאני בא ממשפחה חילונית, עד מלפני 3 דורות המשפחה הייתה מאוד אורתדוקסית, גם מהצד של האמא וגם מהצד של האבא, כך שכמעט בוודאות אין שום היסטוריה של התבוללות.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
חיים, אחרי קריסת ברה"מ זה היה הסוף של הגוש הסובייטי. זה עוד התחיל בתקופת גורבצ'וב שניסה להכניס מעט חופש ודמוקרטיה לברה"מ, ובגלל שהוא ניסה לעשות את זה ברה"מ התפרקה. הליגה להגנה יהודית אולי עשתה כל מיני קמפיינים שונים, אבל סיבת העלייה דה-פקטו הייתה מכך שהגוש הסובייטי התפרק, וההגירה נהייתה לחופשית. הרי לא רק ליהודים לא נתנו להגר, גם לרוסים שלא אהבו את תנאי החיים במדינתם לא נתנו לצאת מגבולות ברה"מ.
אל תשכח שאחרי קריסת ברה"מ הנשיא היה בוריס ילצין ולא ולדימיר פוטין. ברוסיה הייתה דמוקרטיה וגם ילצין הוא הראשון נבחר באופן דמוקרטי לחלוטין.

אני יהודי, גם הורי יהודים. אני לא מעוניין לחשוף את שם משפחתי, אבל אני יכול לספר לך שלמרות שאני בא ממשפחה חילונית, עד מלפני 3 דורות המשפחה הייתה מאוד אורתדוקסית, גם מהצד של האמא וגם מהצד של האבא, כך שכמעט בוודאות אין שום היסטוריה של התבוללות.

בס''ד

גורבצ'וב היה בשלטון מאז 1985, והוא מנע הגירה יהודית במשך 4 שנים. כי הוא ובוריס ילצין (עוד קומוניסט "לשעבר") התכוונו למנוע הגירה אפילו אחרי נפילת ברה''מ. עובדה שמ1985 עד 1989 גורבצ'וב מנע הגירה יהודית והכחיש שהיהודים רצו לעזוב. גורבצ'וב טען שכל הדיבור הזה על הגירה הוא רק "תעמולה ציונית עויינת". והעולם היה מוכן לקבל את זה עד שפוצצנו פצצות נגד מטרות סובייטיות והכרחנו את העולם לשים לב לעניין. אז גורבצ'וב בעל כורחו פתח את הדלתות לכולם שרצו להגר. אבל לפני כן, התוכנית של הרוסים הייתה להמשיך להכחיש שיהודים רוצים לעזוב - ובלי הליגה, התוכנית הזאת של הרוסים הייתה מצליחה והיהודים היו נשארים ברוסיה. גורבצ'וב וילצין היו קומוניסטים שנכנעו רק כשהיה לחץ שהכריח אותם.

כפוי הטובה שלך מגעיל אותי. ישבתי בכלא חמש וחצי שנים, הייתי בשיחרור על תנאי עוד 12 שנה, ואני מגורש מישראל עוד 14 שנה - כלומר הקרבתי מעל 30 שנים מחיי כדי לשחרר אותך ואתה מופיע כאן כדי לזלזל במה שעשינו. וזה אחרי שירדת לארה''ב מארץ ישראל. אזו חוצפה!

מנותק יונתן.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
גורבצ'וב ניסה להכניס ניצוצי דמוקרטיה לברה"מ. כמובן לא דמוקרטיה מלאה, אבל טיפה יותר חופש מהמשטר המחניק של הגוש הסובייטי. תתפלא לשמוע שגם סבי, שאביו נעצר והוצא להורג בטיהורים הגדולים של סטלין הצטרף למפלגה הקומוניסטית. העובדה שבמדינות שהתפרקו מברה"מ נהייתה דמוקרטיהוחופש הגירה זה לא בגלל שחיים בן פסח אמר להם, זה בגלל שלאחר שהמשטר הסובייטי נפל ונכשל החלו לפנות לדמוקרטיה ולחופש.
לאחר קריסת הגוש הסובייטי כל מי שרצה להגר היגר כי המשטר הטוטליטרי התפרק ואיתו החופש במדינות האלה נולד.

חבל לי לשמוע שישבת חמש שנים בכלא, אבל זה נבע בעיקר משטויות שאתה עשית. לפוצץ שגרירויות לא היה עוזר במאומה. העובדה שאתה מנסה להתנחם בכך שאתה חושב שאיכשהו תרמת לעלייה מברה"מ היא טבעית, אבל אתה חייב להכיר במציאות.
יכול להיות שהגברת את המודעות לבעיית היהודים בברה"מ, אבל זה משהו אחר.

אני גם מצטער לשמוע שלא נותנים לך לעלות לארץ. למרות שדעותיי שונות מדעותייך כמעט ב180 מעלות אני מכיר בזכותך להשמיע את דעותייך, כי זוהי משמעות של דמוקרטיה אמיתית.

אני נמצא עכשיו בארה"ב כי אני בחופשה עם המשפחה שלי, אבל אני גר בישראל.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
גורבצ'וב ניסה להכניס ניצוצי דמוקרטיה לברה"מ. כמובן לא דמוקרטיה מלאה, אבל טיפה יותר חופש מהמשטר המחניק של הגוש הסובייטי. תתפלא לשמוע שגם סבי, שאביו נעצר והוצא להורג בטיהורים הגדולים של סטלין הצטרף למפלגה הקומוניסטית. העובדה שבמדינות שהתפרקו מברה"מ נהייתה דמוקרטיהוחופש הגירה זה לא בגלל שחיים בן פסח אמר להם, זה בגלל שלאחר שהמשטר הסובייטי נפל ונכשל החלו לפנות לדמוקרטיה ולחופש.
לאחר קריסת הגוש הסובייטי כל מי שרצה להגר היגר כי המשטר הטוטליטרי התפרק ואיתו החופש במדינות האלה נולד.

חבל לי לשמוע שישבת חמש שנים בכלא, אבל זה נבע בעיקר משטויות שאתה עשית. לפוצץ שגרירויות לא היה עוזר במאומה. העובדה שאתה מנסה להתנחם בכך שאתה חושב שאיכשהו תרמת לעלייה מברה"מ היא טבעית, אבל אתה חייב להכיר במציאות.
יכול להיות שהגברת את המודעות לבעיית היהודים בברה"מ, אבל זה משהו אחר.

אני גם מצטער לשמוע שלא נותנים לך לעלות לארץ. למרות שדעותיי שונות מדעותייך כמעט ב180 מעלות אני מכיר בזכותך להשמיע את דעותייך, כי זוהי משמעות של דמוקרטיה אמיתית.

אני נמצא עכשיו בארה"ב כי אני בחופשה עם המשפחה שלי, אבל אני גר בישראל.

בס''ד

בכלל לא מפתיע לי שסב שלך היה חבר של המפלגה הקומוניסטית. התפוח לא נפל רחוק מהעץ. אתה בא ממשפחה של בוגדים ואופורטוניסטים, אז אין פלא שגם אתה יהודון גלותי ופחדן.

אתה משקר כשאתה אומר שאתה בארה''ב רק בחופשה. אתה מתחבר לאינטרנט עם חברה שרק נותנת שירות לתושבי ארה''ב, לא לתיירים.

הטענה שלך שהרודן הקומוניסט גורבצ'וב רצה להכניס דמוקרטיה לרוסיה היא מגוחכת. גורבצ'וב ידע שדמוקרטיה לא תעבוד ברוסיה. אבל הרוסים רצו סעד מארה''ב ואירופה כי הכלכלה שלהם התמוטטה. אז הרוסים עשו "רפורמות" זמניות כדי לקבל את הסעד. אבל הגירה יהודית או הגירה חופשית בכלל לא הייתה חלק מהרפורמות שגורבצ'וב הציע מ1985 עד 1988. גורבצ'וב וילצין המשיכו להכחיש שהיהודים רוצים לעזוב. רק בגלל מה שהליגה להגנה יהודית עשתה, לא הייתה לרוסים ברירה אלא להוסיף הגירה יהודית ל"רפורמות" אחרי שגורבצ'וב סירב לעשות את זה במשך שנים.

אזה שחצן בוגדני אתה. פחדנים גלותיים כמוך הם הסיבה שהיו לעם ישראל כל הרבה צרות בהיסטוריה.

ברוך השם שרוב אחינו מברה''מ לא כמוך. אתה נותן לאחינו היקרים מברה''מ שם רע. אבל רוב אחינו מברה''מ יהודים טובים ונאמנים, לא כמוך.

מנותק gambito

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
לאדון יונתן גם אני ומשפחתי יהודים עוליי ברה"מ מ1990- ואני אגיד לך שגורבצ'וב לא עשה במאומה למען ברה"מ או בשביל יהודי ברה"מ וכמובן שלא האלכוהוליסט השתיין הליצן בוריס ילצין שחוץ ממלחמת צ'צ'ניה שגרמה למותם של עשרות אלפיי חיילים רוסים והתמוטטות הכלכלה לא עשה דבר למען רוסיה אלא מסר את השלטון לידיי הגנבים האוליגרכים!
חוץ מזה אני מת לדעת איך הייתם מסתדרים ברוסיה הפוסט סובייטית עם תנועות כמו pamyat האנטישמית הפשיסטית שהרימה ראש עוד בשנת 1985
והאשימה את היהודים בכל תחלואיי החברה בדומה למפלגה הנאצית בגרמניה!!!
שאלה אחרת אדון יונתן מהן דעותיך הפוליטיות והאם עשית צבא כאן?

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס''ד

אתה לא יודע דבר או חצי דבר על סיבת העלייה מברה''מ. 99.9% מהעולם לא ידעו שיהודים רצו לעזוב את ברה''מ עד שהליגה להגנה יהודית פירסמה את הנושא עם מסע בינלאומי עצום. אילו לא היה מסע פירסום כזה (שאני הובלתי בתור היו''ר של הליגה), הרוסים לא היו נותנים ליהודים לעזוב אפילו אחרי נפילת ברה''מ. ואף אחד לא היה אומר שום דבר על העניין כי אף אחד לא היה יודע שיש בעיה לגבי יהדות ברה''מ.

האם אתה יהודי? ההורים שלך יהודים? מה השם המלא שלך?

לצערנו הרב...............................ההתפרקות גרמה שיעלו גם הרבה גויים שבעתיד הלא רחוק יתחילו לשפוך את דמנו בארצנו.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
לצערנו הרב...............................ההתפרקות גרמה שיעלו גם הרבה גויים שבעתיד הלא רחוק יתחילו לשפוך את דמנו בארצנו.
הרבה בגלל "חוק השבות" המעוות שמגדיר את היהדות כגזע ולא כאמונה דתית.
לי אישית היו שכנים יוצאי רוסיה שכלל לא היו יהודים (כל שנה הם חגגו את חג המולד) שקיבלו אזרחות מכח חוק השבות רק בגלל שהם דור שלישי ליהודים (כלומר: הוריהם כלל לא היו יהודים וחוק השבות מכיר בהם כיהודים רק בגלל שסביהם היו יהודים).
אני מאשים בנושא הזה את הרבנים המשפיעים במדינה (עובדיה יוסף, שפירא, הרבנים הראשיים בהווה ובעבר שנתנו ידם להמשך החוק הזה).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק יונתן.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
אתה אל תדבר ככה על סבא שלי. המון יהודים הצטרפו למפלגה הקומוניסטית כי זה היה משתלם כלכלית. לידיעתך, למרות שסבא שלי קיבל מדלית זהב בבית הספר, לא נתנו לו להתקבל לאוניברסיטה למרות שמי במדליה הזאת היה יכול ללמוד בכל אוניברסיטה שבא לו. וזה, רק בגלל שהוא היה יהודי. אתה פשוט לא יודע ולא מבין שום דבר ונותן לעצמך קרדיט. 

גורבצ'וב ניסה להתפייס עם המערב ולהכניס מעט חופש לברה"מ. כמו ההצעה לפוליטיקה רב-מפלגתית (למרות שזה בסוף יצא לפועל). במשטר כמו משטר סובייטי זה כמובן גרם לפירוק. לאחר מכן במדינות שהתפרקו וזה לא רק רוסיה, זה גם אוקראינה, קזאחסטן, בלרוס ועוד. במדינות נהיה חופש ודמוקרטיה. ולא, זה לא בגלל שחיים בן פסח הפציץ שגרירויות סובייטיות.

פחדן גלותי? רק בגלל שפקפקתי בך? 
טובים ונאמנים? חיים. העולים מברה"מ הם רובם ככולם בכלל לא מכירים אותך. הרבה מהם מצביעים ליכוד וקדימה, והם לרוב אנשים מתונים ושפויים.

דעותיי הפוליטיות במקרה הזה לא משנים. לגבי הצבא אני עוד צעיר. אבל אני אשרת.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אתה אל תדבר ככה על סבא שלי. המון יהודים הצטרפו למפלגה הקומוניסטית כי זה היה משתלם כלכלית. לידיעתך, למרות שסבא שלי קיבל מדלית זהב בבית הספר, לא נתנו לו להתקבל לאוניברסיטה למרות שמי במדליה הזאת היה יכול ללמוד בכל אוניברסיטה שבא לו. וזה, רק בגלל שהוא היה יהודי. אתה פשוט לא יודע ולא מבין שום דבר ונותן לעצמך קרדיט. 

גורבצ'וב ניסה להתפייס עם המערב ולהכניס מעט חופש לברה"מ. כמו ההצעה לפוליטיקה רב-מפלגתית (למרות שזה בסוף יצא לפועל). במשטר כמו משטר סובייטי זה כמובן גרם לפירוק. לאחר מכן במדינות שהתפרקו וזה לא רק רוסיה, זה גם אוקראינה, קזאחסטן, בלרוס ועוד. במדינות נהיה חופש ודמוקרטיה. ולא, זה לא בגלל שחיים בן פסח הפציץ שגרירויות סובייטיות.

פחדן גלותי? רק בגלל שפקפקתי בך? 
טובים ונאמנים? חיים. העולים מברה"מ הם רובם ככולם בכלל לא מכירים אותך. הרבה מהם מצביעים ליכוד וקדימה, והם לרוב אנשים מתונים ושפויים.

דעותיי הפוליטיות במקרה הזה לא משנים. לגבי הצבא אני עוד צעיר. אבל אני אשרת.

בס''ד

שוב גורבצ'וב הציע תוכנית "רפומות" בין 1985 עד 1989 - תוכנית שהייתה מקובלת על ארה''ב ואירופה. התוכנית לא כללה הגירה חופשית. יהודים לא יצאו מברה''מ בין 1985 ל1989. גורבצ'וב והרוסים ראו שהם יכולים לקבל שבחים וסעד מהמערב בלי לתת ליהודים להגר. אבל הליגה להגנה יהודית הכריחה את העולם לשים לב לבעיה היהודית ולתת ליהודים להגר כשפירסמנו את העניין בכותרות כל הזמן דרך פצצות נגד מטרות סובייטיות. אילו לא היינו עושים את זה, היהודים לא היו יוצאים וכל העולם היה משבח את גורבצ'וב וילצין בכל זאת. אז הרוסים לא היו מפסידים כלום כשהם היו מחזיקים ביהודים. העולם לא היה יודע אפילו שזה קורה.

אתה רשע כפוי טובה. אתה נותן לאחינו מברה''מ שם רע. אבל ברוך השם אתה לא מייצג את רוב אחינו מרוסיה שכאמור הם יהודים טובים ונאמנים, לא כמוך.

מנותק gambito

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
 יונתן מה בשבילך זה מתון ושפוי?
אדם שמוסר שטחים לאויב הערבי ומגרש את האחים שלו מביתיהם זה שפוי בשבילך?
מצד שני קודם תלך לצבא ואחר כך נראה כמה "שפוי ומתון" אתה!!!
כשתקבל דקירה במחסומיי חווארה וקלנדיה או כשתותקף בפיגוע ירי בכביש 443 שהממשלה "השפויה" בראש הליכוד שאותה הזכרת פתחה אותו אז נראה אותך!!!
עם האויב הערבי אי אפשר להיות שפוי ומתון ואת זה אתה תלמד בצבא אלא אם כן תעדיף להיהרג במקום!!
אני הייתי בתחילת דרכי מג"בניק אחראי על פלוגה במחסום קלנדיה וקיבלתי שם דקירה מערבי בן ### ומאז למדתי מי זה הערבים וכן איך להסתדר איתם במחסומים אגב מה שהציל אותי מהדקירה זה לא שפיות ומתינות אלא שכפ"ץ בד עבה נגד סכינים!!!!
ועוד שאלה מפלגת האפסים קדימה היא מפלגה שפויה ומתונה בשבילך כי אם כן אז מצבך מאוד גרוע!!!!

מנותק יונתן.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
לא אמרתי שגורבצ'וב נתן הגירה חופשית מברה"מ, אמרתי שהוא ניסה לשנות טיפה את המשטר הסובייטי. כמובן שהוא לא ניסה להכניס דמוקרטיה נכונה ואמיתית, אבל במשטר כמו ברה"מ גם שינוי קל לטובת    לכיוון הדמוקרטיה גורם לפירוק.
חיים, העניין של החופש ששרר אחרי פירוק הגוש הסובייטי לא נגע רק ליהודים. יהודים היו בקושי אחוז מכלל האוכלוסיה בברית המועצות. המון אנשים גירו מרוסיה וממדינות חבר העמים. החופש שהיה נתון במדינות האלה הם לא בגלל הפצצות ששלחת לשגרירויות. הפצצות אולי גרמו לעולם להבין שיש בעיה של יהדות ברית המועצות, אבל הם לא אלה שהביאו לפתרון.
את הבעיה הצגת אבל לא את הפתרון, אתה חייב להבין שאלו 2 דברים שונים.

מה זה יהודים טובים ונאמנים? רק יהודי שהולך באופן עיוור אחר האידיאולוגיה הקיצונית שלך הוא יהודי טוב? ממתי אתה היהודי החשוב? מי אתה בכלל? סתם אפס ששוטף מוחות של ילדים באינטרנט ומלמד אותם לשנוא את כולם אם הם מטילים צל של ספק בדעות שלך.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
לא אמרתי שגורבצ'וב נתן הגירה חופשית מברה"מ, אמרתי שהוא ניסה לשנות טיפה את המשטר הסובייטי. כמובן שהוא לא ניסה להכניס דמוקרטיה נכונה ואמיתית, אבל במשטר כמו ברה"מ גם שינוי קל לטובת    לכיוון הדמוקרטיה גורם לפירוק.
חיים, העניין של החופש ששרר אחרי פירוק הגוש הסובייטי לא נגע רק ליהודים. יהודים היו בקושי אחוז מכלל האוכלוסיה בברית המועצות. המון אנשים גירו מרוסיה וממדינות חבר העמים. החופש שהיה נתון במדינות האלה הם לא בגלל הפצצות ששלחת לשגרירויות. הפצצות אולי גרמו לעולם להבין שיש בעיה של יהדות ברית המועצות, אבל הם לא אלה שהביאו לפתרון.
את הבעיה הצגת אבל לא את הפתרון, אתה חייב להבין שאלו 2 דברים שונים.

מה זה יהודים טובים ונאמנים? רק יהודי שהולך באופן עיוור אחר האידיאולוגיה הקיצונית שלך הוא יהודי טוב? ממתי אתה היהודי החשוב? מי אתה בכלל? סתם אפס ששוטף מוחות של ילדים באינטרנט ומלמד אותם לשנוא את כולם אם הם מטילים צל של ספק בדעות שלך.

בס''ד

ה"חופש" אחרי פירוק ברה''מ היה מאוד מוגבל. זה לא היה חופש אמיתי. והרוסים התכוונו גם להגביל את ההגירה כמו שעשו בין 1917 עד 1989. גורבצ'וב לא היה מוכן לתת ליהודים או לגויים להגר כחלק מה"רפורמות" שלו. כשהעולם לא היה מודע שבעיה כזאת קיימת, גורבצ'וב וילצין היו יכולים למנוע את ההגירה בלי לשלם שום מחיר. אבל אחרי שהליגה שמה את העניין על המפה דרך פירסום עצום, לא הייתה לרוסים ברירה, הם הצטרכו להתיר הגירה.

אני לא תוקף שמאלנים בפורום שלנו כמו שאני תוקף אותך כי בעיניי אתה יותר מרושע מכולם. אני מתווכח עם נדב, ראש פתוח, הונלוהוהו, אוהד הפועל ואחרים אבל אני לא תוקף אותם אישית. לעומת זאת, אתה מגעיל אותי כי אתה נותן שם רע לאחים שלנו מרוסיה. אני לא רוצה שיהודים יחשבו שכל אחינו מברה''מ כפויי טובה גלותיים ופחדנים כמוך. השקעתי הרבה זמן ומרץ לשכנע יהודים מעדות אחרות לאהוב את אחינו מברה''מ ואני לא רוצה ששחצן מרושע כמוך יהרוס את כל המאמצים שלי. כי יהודון כמוך משניא את היהודים מברה''מ וזה אסור לתת לך לעשות את זה.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

ה"חופש" אחרי פירוק ברה''מ היה מאוד מוגבל. זה לא היה חופש אמיתי. והרוסים התכוונו גם להגביל את ההגירה כמו שעשו בין 1917 עד 1989. גורבצ'וב לא היה מוכן לתת ליהודים או לגויים להגר כחלק מה"רפורמות" שלו. כשהעולם לא היה מודע שבעיה כזאת קיימת, גורבצ'וב וילצין היו יכולים למנוע את ההגירה בלי לשלם שום מחיר. אבל אחרי שהליגה שמה את העניין על המפה דרך פירסום עצום, לא הייתה לרוסים ברירה, הם הצטרכו להתיר הגירה.

אני לא תוקף שמאלנים בפורום שלנו כמו שאני תוקף אותך כי בעיניי אתה יותר מרושע מכולם. אני מתווכח עם נדב, ראש פתוח, הונלוהוהו, אוהד הפועל ואחרים אבל אני לא תוקף אותם אישית. לעומת זאת, אתה מגעיל אותי כי אתה נותן שם רע לאחים שלנו מרוסיה. אני לא רוצה שיהודים יחשבו שכל אחינו מברה''מ כפויי טובה גלותיים ופחדנים כמוך. השקעתי הרבה זמן ומרץ לשכנע יהודים מעדות אחרות לאהוב את אחינו מברה''מ ואני לא רוצה ששחצן מרושע כמוך יהרוס את כל המאמצים שלי. כי יהודון כמוך משניא את היהודים מברה''מ וזה אסור לתת לך לעשות את זה.
*טעות שלי*
« עריכה אחרונה: יולי 19, 2010, 11:04:44 על ידי MATAN »

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אני רוצה להתייחס לעניין של העלייה מברה"ב ש
« להגיב #21 ב- : יולי 19, 2010, 11:00:11 »
מה יונתן אמר שהוציא שם רע לאחינו מברית המועצות??..וגם אם יצא מדבריו חיים הוא די חדש בפורום וישלו את האפשרות להגיד את דעתו (כמובן עד הקווים האדומים) והתפקיד שלך ושלנו  להוליך אותו לכיוון הנכון..ותקיפה כזאתי של אותו בחור יהודון ועוד שאר כינויים שלא לעניין לא יובילו אותנו לשום מקום!

אני גם בעד חופש ביטוי לדעות שונות כאן, אבל הפעם אני לגמרי מסכים עם דבריו של חיים  והוא עונה לו בהתאם והוא אפילו עדין מדי לטעמי.

מנותק יונתן.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
זה לא היה רק הגירה. גם בחירות דמוקרטיות (באמת דמוקרטיות) היו. גם חופש ביטוי נהיה. וזה לא רק ברוסיה, רוסיה היא אמנם המדינה הגדולה ביותר שהתפרקה מברה"מ, אבל לא היחידה. זה בכל המדינות.

ושוב אתה קורא לי יהודון שחצן. למה? כי פקפקתי במה שאתה אומר? חיים, אם כל מי שמפקפק בכל מה שאתה אומר הוא יהודון שחצן מגעיל זבל, אז גם רוב העולים מברה"מ הם יהודונים. וגם רוב הישראלים באופן כללי.
מזל שזה לא ככה, ורוב העולים מחבר העמים הם אנשים הגיוניים ושפויים עם דעות שנותנות להם אחיזה כלשהי במציאות. אני לא מזלזל בדעה שלך, אבל אתה חייב להודות שהיא קיצונית מדי מכדי שכל מי שלא יסכים איתה יחשב לחרא.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יונתן, כמה תיקונים באשר למצג שאתה מנסה להציג פה.

א. בריה"מ קרסה לא בגלל הגלאסנוסט או הפרסטרויקה אלא בגלל הצניחה הדרמטית במחירי הנפט בתחילת שנות ה-80 ועצם העובדה שמדינות שהיא חמשה אותם עד הצוואר בעיקר במזה"ת בנשק בשווי של עשרות מיליארדי דולרים, פשוט לא שלמו על כך אגורה (לדוג' לוב, עראק וסוריה חייבות עד היום לרוסיה מיליארדים).
המשטר הסובייטי קרס בגלל שהשיטה הכלכלית שלו הייתה מלכתחילה נפסדת! זה הגיע למצב שרוסיה הייתה צריכה לייבא מוצרים מן המערב בשביל לקיים את עצמה ובמיוחד חיטה בשביל להאכיל את העממים הנמצאים בתוכה (מה שאומר הרבה על הקולקטיביזציה ואיך זה "עזר" לה באמת).
עוד סיבה למה בריה"מ קרסה זה בגלל ההכרזה של הנשיא רונלד רייגן בארה"ב על פיתוח "מלחמת הכוכבים" דבר שבריה"מ לא יכלה להתחרות בו לא ברמה הטכנולוגית ולא ברמה הכלכלית, בריה"מ פשוט הייתה "בהמות תעשייתי" בעידן ההייטק/דיגיטלי וזה פשוט חתם את סופה.

ב. כל האמור בסעיף א' לא אומר שגורבצ'וב בכלל התכוון לפתוח את רוסיה ו/או לאפשר לאנשים מתוכה לצאת, ואת תקופת ילצין לא הייתי מגדיר כדמוקרטיה ברוסיה אלא כאנרכיה וכל דאלים גבר.
אין ספק שהיו מכלול של דברים שתרמו לכך שבריה"מ בסוף שחררה את יהודיה, ואני אמנה כמה מהם-
1. העלאת המודעות למצבם של יהדות בריה"מ, דרך- פגיעה כאמור במוסדות ואישים סובייטיים בארה"ב ואת זה אי אפשר לקחת מהליגה להגנה יהודית.
2. הפגנות רחבות היקף של יהודים ואחרים בארה"ב מול השגרירות הסובייטית ומול הקונסוליה שלהם בניו יורק למען שחרורם.
3. פעילות הסירובניקים- מנדלביץ', שרנסקי, נודל ואחרים.
4. תנועת חב"ד שפעלה שם בחירוף נפש להמשך הקשר עם היהדות שמעבר למסך הברזל
5. גם למדינת ישראל אפשר לתת קצת קרדיט עם פעילות "נתיב" שעסקה גם היא בפעילות חשאית בקשר ליהודי בריה"מ.

אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
זה לא היה רק הגירה. גם בחירות דמוקרטיות (באמת דמוקרטיות) היו. גם חופש ביטוי נהיה. וזה לא רק ברוסיה, רוסיה היא אמנם המדינה הגדולה ביותר שהתפרקה מברה"מ, אבל לא היחידה. זה בכל המדינות.

ושוב אתה קורא לי יהודון שחצן. למה? כי פקפקתי במה שאתה אומר? חיים, אם כל מי שמפקפק בכל מה שאתה אומר הוא יהודון שחצן מגעיל זבל, אז גם רוב העולים מברה"מ הם יהודונים. וגם רוב הישראלים באופן כללי.
מזל שזה לא ככה, ורוב העולים מחבר העמים הם אנשים הגיוניים ושפויים עם דעות שנותנות להם אחיזה כלשהי במציאות. אני לא מזלזל בדעה שלך, אבל אתה חייב להודות שהיא קיצונית מדי מכדי שכל מי שלא יסכים איתה יחשב לחרא.

בס''ד

כבר הסברתי לך כמה פעמים שגורבצ'וב סירב להתיר הגירה כחלק מה"רפורמות" שלו מ1985 עד 1989. הובלתי את המסע המפורסם של הליגה באותה תקופה. רק אחרי המסע שלנו, גורבצ'וב התקפל והתיר הגירה חופשית עוד לפני נפילת ברה''מ שקרתה שנתיים אחרי כן ב1991.

אז פירוק ברה''מ לא הוביל להגירה יהודית המונית כי העלייה העצומה הזאת התחילה שנתיים לפני שברה''ב התפרקה. שנתיים לפני הפירוק, כל יהודי שרצה לצאת היה רשאי לשעות כן אך ורק בגלל הלחץ הבינלאומי שנגרם כתוצאה מהמסע שלנו באותה תקופה. אם לא היינו מעלים את העניין לכותרות, אף אחד לא היה יודע שיש בעיה ולא היה שום לחץ בינלאומי על גורבצ'וב לפתוח את הדלתות.

לגבי היחס שלי כלפיך: נדב קרא לי גזען קיצוני פשיסט הומופוב וכו' ולא תקפתי אותו אישית למרות מה שהוא כתב עליי בפורום הזה. ראש פתוח קרא לי הומופוב קיצוני והעליב אותי אישית אך אני לא תקפתי אותו. אותו דבר קרה עם אוהד הפועל ומיסטר כהנא והונלוהוהו. הונלוהוהו אפילו עשה 6 סרטונים ביוטיוב עם עשרות אלפי צפיות כשהוא תקף אותי בכל הסרטונים. אז זה רק אתה שמקבל את היחס הזה ממני כי אתה רשע כפוי טובה ואני לא סובל אותך.