כתב נושא: אני רוצה להתייחס לעניין של העלייה מברה"ב שחיים בן פסח נותן לעצמו הקרדיט עליה.  (נקרא 15195 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
לא הבנתי את הגישה שלהם, הייתה להם המלחמה הקרה עם בריה"מ, הם נצחו, בריה"מ נפלה, עכשיו במקום לראות אותה נופלת הם מתערבים ומנסים להחדיר דמוקרטיה?
בריה"מ נופלת ומתפרקת למדינות משנה, זה דבר ראשון! אחר כך מגיע העניין של רצון להחדיר דמוקרטיה לכל מדינה לחוד, זה שהם ראו אותה נופלת זה בודאי, אבל תשכח שכשמתרחשת נפילה יש חשש ממעשי ייאוש או כוחניות ואפילו מלחמת עולם, היה חשש אדיר מניסיון הפיכה צבאית מצד הצבא האדום והיה כזה נגד ילצין, היה חשש אדיר שיהיה גנרל סורר של הצבא האדום שיעשה בגזרה שלו שמח עם נשק גרעיני או נשק להשמדה המונית אחר, והיה את האנרכיה שעבור המערב והאינטרסים שלו, זה אף פעם לא טוב, יציבות ודמוקרטיה זה מה שעמד בראש מעייניהם.
זה מאפשר ממילא שוק פתוח, יציבות שלטונית, וזרם חופשי של אנשים, חומרים ורעיונות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בריה"מ נופלת ומתפרקת למדינות משנה, זה דבר ראשון! אחר כך מגיע העניין של רצון להחדיר דמוקרטיה לכל מדינה לחוד, זה שהם ראו אותה נופלת זה בודאי, אבל תשכח שכשמתרחשת נפילה יש חשש ממעשי ייאוש או כוחניות ואפילו מלחמת עולם, היה חשש אדיר מניסיון הפיכה צבאית מצד הצבא האדום והיה כזה נגד ילצין, היה חשש אדיר שיהיה גנרל סורר של הצבא האדום שיעשה בגזרה שלו שמח עם נשק גרעיני או נשק להשמדה המונית אחר, והיה את האנרכיה שעבור המערב והאינטרסים שלו, זה אף פעם לא טוב, יציבות ודמוקרטיה זה מה שעמד בראש מעייניהם.
זה מאפשר ממילא שוק פתוח, יציבות שלטונית, וזרם חופשי של אנשים, חומרים ורעיונות.

הבנתי.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
זה הצליח להם במזרח אירופה, ביפן, בקוריאה, בטאיוון. מן הסתם הם נכשלו בנסיון לייצא את הדמוקרטיה למדינות מוסלמיות ול"מדינות" באפריקה.
זה הצליח במזרח אירופה חלקית, בחלקים היותר מזרחיים למשל ברוסיה הלבנה (בילורוס) אין דמוקרטיה, בגאורגיה למשל זה היה דקטטורה כל עוד שוורנדזה שהיה שר חוץ אצל גורבאצ'וב, היה שם השליט ובחלקים האחרים של מזרח אירופה זה התרחש בגלל השנאה לרוסיה והרצון המוחלט להשתחרר מעולה, לכן הפניה הטוטאלית לעבר המערב, הן בפן הפיזי, כלכלי וצבאי והן בפן השלטוני והאידאולוגי.

במזרח הרחוק מצד שני, זה התרחש בכלל בזמן אחר לחלוטין, ואי אפשר להשוות בכל בסיס שהוא בין תום המלחמה הקרה לתקופה של תום מלחמת העולם השניה (שאז הוכתב ליפן חוקה שדמוקרטיה נמצאת בבסיסה על ידי הגנרל דאגלס מקארת'ור, וכן דמוקרטיה שקבלה עליה דרום קוריאה ומולה צ. קוריאה הסטליניסטית בהשראה והכוונה של העריץ המטורלל ושוחט ההמונים והמשופם מהקרמלין) וכן טיוואן הוקמה על בסיס הכוחות שהצליחו לברוח ממאו טסה טונג, אז הם כקונטרה ובקבלת עזרה והגנה מצד ארה"ב, קיבלו עליהם דמוקרטיה מול סין העממית.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
זה הצליח במזרח אירופה חלקית, בחלקים היותר מזרחיים למשל ברוסיה הלבנה (בילורוס) אין דמוקרטיה, בגאורגיה למשל זה היה דקטטורה כל עוד שוורנדזה שהיה שר חוץ אצל גורבאצ'וב, היה שם השליט ובחלקים האחרים של מזרח אירופה זה התרחש בגלל השנאה לרוסיה והרצון המוחלט להשתחרר מעולה, לכן הפניה הטוטאלית לעבר המערב, הן בפן הפיזי, כלכלי וצבאי והן בפן השלטוני והאידאולוגי.

במזרח הרחוק מצד שני, זה התרחש בכלל בזמן אחר לחלוטין, ואי אפשר להשוות בכל בסיס שהוא בין תום המלחמה הקרה לתקופה של תום מלחמת העולם השניה (שאז הוכתב ליפן חוקה שדמוקרטיה נמצאת בבסיסה על ידי הגנרל דאגלס מקארת'ור, וכן דמוקרטיה שקבלה עליה דרום קוריאה ומולה צ. קוריאה הסטליניסטית בהשראה והכוונה של העריץ המטורלל ושוחט ההמונים והמשופם מהקרמלין) וכן טיוואן הוקמה על בסיס הכוחות שהצליחו לברוח ממאו טסה טונג, אז הם כקונטרה ובקבלת עזרה והגנה מצד ארה"ב, קיבלו עליהם דמוקרטיה מול סין העממית.
הנקודה שלי היא שדמוקרטיה אומצה באמת רק על ידי עמים שבכנות רצו אותה. במזרח אירופה שמחוץ לבריה"מ היו עמים שבויים שארה"ב עזרה לשחרר אותם משיעבוד הקומוניזם הסובייטי. הרפובליקות הסובייטיות לשעבר פרט לארצות הבלטיות, נשארו בתחום ההשפעה של רוסיה, מה גם שמדובר בתרבויות שונה עם מנטליות רוסית-אורתודוקסית או לחלופין תורכית-איסלאמית.

דא"ג בשנות השמונים, קוריאה וטייוואן עדיין לא היו דמוקרטיות. אבל הן היו קפיטליסטיות.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הנקודה שלי היא שדמוקרטיה אומצה באמת רק על ידי עמים שבכנות רצו אותה. במזרח אירופה שמחוץ לבריה"מ היו עמים שבויים שארה"ב עזרה לשחרר אותם משיעבוד הקומוניזם הסובייטי. הרפובליקות הסובייטיות לשעבר פרט לארצות הבלטיות, נשארו בתחום ההשפעה של רוסיה, מה גם שמדובר בתרבויות שונה עם מנטליות רוסית-אורתודוקסית או לחלופין תורכית-איסלאמית.

דא"ג בשנות השמונים, קוריאה וטייוואן עדיין לא היו דמוקרטיות. אבל הן היו קפיטליסטיות.
מסכים
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק יונתן.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
שוב אני שואל אותך: האם בגל הפצצות של בן-פסח הם אלו שגרמו לארה"ב ללחוץ על רוסיה מדינות חבר העמים לעשות דמוקרטיה+חופש הגירה?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
שוב אני שואל אותך: האם בגל הפצצות של בן-פסח הם אלו שגרמו לארה"ב ללחוץ על רוסיה מדינות חבר העמים לעשות דמוקרטיה+חופש הגירה?
אז אני עונה לך-
הפעילות של הליגה ובתוכם חיים בן פסח יחד עפ הפגנות של יהודים בארה"ב מול נציגויות סובייטיות דחפו ללחץ דיפלומטי אמריקני על בריה"מ- רוסיה ומדינות הלוויין, לשחרר את היהודים מתוכם! זה קרה במקביל ללחץ על דמוקרטיה, וכפי שהראתי החיבור הזה שלך "דמוקרטיה+חופש הגירה" איננו הכרחי, הצירוף האוטומטי שלך של שני הדברים יחדיו לא מחוייב המציאות, ונתתי דוגמאות לדמוקרטיות שלא מאמצאות זכויות פרט מסויימות כמו דמוקרטיות אחרות ואלו ואלו דמוקרטיות! אז אל תחזור בבקשה על שאלתך ככלב השב אל קיאו במיוחד שקיבלת את אותה תשובה עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם.
וגם החיבור הזה של לחץ לחופש הגירה איננו הכרחי מצד ארה"ב שכן ללא לחץ יהודי הוא לא התקיים במהלך מלחמת העולם ה-2, זה בדיוק ההשוואה וגם על הנחה זו שלך חזרתי והפרכתי יותר מפעם אחת.
ואם אתה לא מסוגל להשתחרר מהחשיבה האוטומטית של דמוקרטיה ליברלית הכורכת בהכרח דמוקרטיה+כל זכויות הפרט האפשריות, ולדעת שיש לאורך ההסטוריה והגאוגרפיה העולמית, דוגמאות לסוגים שונים של דמוקרטיה, אזי הדיון ביננו הסתיים בהכרזה רמה שאתה זומבי חשיבתי ואין מה להמשיך מכאן.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
שמע יונתן, אין ספק שאתה כפוי טובה. אתה מנסה לגמד, אפילו לבטל, את המאמץ וההקרבה שנעשו למען יהודי ברית המועצות. אפילו אם לדעתך נפילת בריה"מ בצורה מקרית או לא תלויה היא שהביאה לשחרור יהדות בריה"מ. מה היית חושב אילו היית אתה חי בבריה"מ של 1980, לא היית רוצה שיילחמו למען שחרורך ?

גם אני רוצה שתסביר לי האם רק חיים בן פסח "בזבז" את הזמן שלו במאבק ואח"כ בכלא, או שגם נתן שרנסקי, אידה נודל ושאר הפעילים בתוך בריה"מ גם הם סתם בזבזו את זמנם והיו צריכים לשבת בשקט ולקבל את עול השיעבוד וההתבוללות ?

מנותק יונתן.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
חופש הגירה הוא חלק מעיקרון דמוקרטי בסיסי.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
חופש הגירה הוא חלק מעיקרון דמוקרטי בסיסי.
של דמוקרטיה ליברלית, בדיוק כמו שאני יכול לומר שחופש לשאת נשק הוא חלק מעקרון דמוקרטי בסיסי וכן חופש ביטוי מוחלט וחופש דתי מוחלט ואתה רואה בפועל שזה לא נכון ויש די והותר דמוקרטיות בהם זה לא קיים, אז הנחת היסוד שלך מוטעת מיסודה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל