כתב נושא: הלוחמים הטובים ביותר?  (נקרא 19786 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« ב- : יולי 16, 2010, 12:58:25 »
מי דעתכם הלוחמים הטובים בעולם? אני מתכוון במובן האישי/אינדיבידואלי, לא במובן כולל של צבאות (לכמה מהצבאות יש טכנולוגיה יותר מתקדמת, יותר ציוד ויותר תקציב)
« עריכה אחרונה: אוקטובר 23, 2012, 20:26:03 על ידי רון בן מיכאל »

מנותק צ.י.ה (צבא יהודי אמיתי)

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #1 ב- : יולי 16, 2010, 13:35:42 »
מי אלו הפשטונים?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #2 ב- : יולי 16, 2010, 14:12:12 »
מי אלו הפשטונים?

שבט מוסלמי שמרוכז בגבול פקיסטן-אפגניסטן. הטאליבן, למעשה, הוא הצבא החמולתי/לאומי שלהם (הוא מכיל את רובם ככולם, למרות שיש בו גם חברים
לא פשטונים), אבל בשונה מהערבים (שהם נחשים צבועים ופחדנים), הם אמיצים ונחושים. יש אף טענות שגנטית הם צאצאים של שבט ישראלי שהתאסלמו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #3 ב- : יולי 16, 2010, 14:53:47 »
חחחחחח הצחקת אותי עם היהודים.

ולדעתי היפנים הם הלוחמים הטובים בעולם.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #4 ב- : יולי 16, 2010, 14:55:21 »
חחחחחח הצחקת אותי עם היהודים.

מה מצחיק אותך? קשה לך לקבל שאנחנו עם של לוחמים עם פוטנציאל לא ממוצה? רגיל לחשוב שאתה נחות?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #5 ב- : יולי 16, 2010, 15:05:44 »
מה מצחיק אותך? קשה לך לקבל שאנחנו עם של לוחמים עם פוטנציאל לא ממוצה? רגיל לחשוב שאתה נחות?

היהודים עם של לוחמים? אני עדיין צוחק...

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #6 ב- : יולי 16, 2010, 15:11:43 »
היהודים עם של לוחמים? אני עדיין צוחק...

חבל שהסלאוקים, הרומאים, היבוסים, הפלישתים, האדומים והארמים לא צחקו כמוך.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #7 ב- : יולי 16, 2010, 15:12:51 »
בימינו או בכל הזמנים ?

יש לי כמה מועמדים ואני לא מכיר שיטה להכריע בינהם בגלל הבדלי מרחב-זמן, וטכנולוגיה: הויקינגים, הספרטנים, והמונגולים - לדעתי הם עמים לוחמים שהוציאו באופן עקבי את הלוחמים העזים ביותר בתקופתם.

יש גם מקרים חריגים- למשל אלכסנדר מוקדון ייצר את החיילים הכי טובים אולי בכל הזמנים אבל לא לפניו ולא אחריו יצאו ממוקדון כאלה לוחמים.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #8 ב- : יולי 16, 2010, 15:16:57 »
חבל שהסלאוקים, הרומאים, היבוסים, הפלישתים, האדומים והארמים לא צחקו כמוך.

אולי לא, אבל תהיה בטוח שהמוסלמים האירופאים הערבים וגם האמריקאים, כן צוחקים.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #9 ב- : יולי 16, 2010, 15:18:27 »
אולי לא, אבל תהיה בטוח שהמוסלמים האירופאים הערבים וגם האמריקאים, כן צוחקים.

והסינים והקוריאנים צוחקים על היפנים, סו וואט?

כשאין רצון להילחם בגלל הידבקות לתרבות שונה ולא תרבות אורגינלית, נאמנות לרעיון זר ולא נאמנות לרעיון שמהווה את המהות של העם היהודי, אין פלא שאנחנו בוחרים לא להילחם.

אבל לוחמים - אנחנו בהחלט. 67' ודי לחכימא ברמיזא.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #10 ב- : יולי 16, 2010, 15:20:53 »
והסינים והקוריאנים צוחקים על היפנים, סו וואט?

כשאין רצון להילחם בגלל הידבקות לתרבות שונה ולא תרבות אורגינלית, נאמנות לרעיון זר ולא נאמנות לרעיון שמהווה את המהות של העם היהודי, אין פלא שאנחנו בוחרים לא להילחם.

אבל לוחמים - אנחנו בהחלט. 67' ודי לחכימא ברמיזא.

זה שעם אחד ניצח עם אחר, זה לא אומר שמדובר בעם של לוחמים.

רוצה דוגמה ללוחמים? היפנים מלחמת העולם השניה, 2 פצצות אטום הקיסר נכנע, העם נכנס לאבל. לא על ההרוגים, אלא על הכניעה.

זה לוחמים.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #11 ב- : יולי 16, 2010, 15:24:07 »
זה שעם אחד ניצח עם אחר, זה לא אומר שמדובר בעם של לוחמים.

זה כן. בעיקר כשמדובר בעם שניצח אימפריות, כשהוא במיעוט, כמו העם היהודי (תמיד). אם אתה לא חושב שהניצחון היהודי על האימפריה הסלאוקית והרומאית (רק שנאת החינם הרסו את הניצחון הסופי על רומא, וחטאיו של בר כוכבא) הוא לא הוכחה שאנחנו עם של לוחמים, יש לך בעיה לוגית קשה בהבנת המושג.

ציטוט
רוצה דוגמה ללוחמים? היפנים מלחמת העולם השניה, 2 פצצות אטום הקיסר נכנע, העם נכנס לאבל. לא על ההרוגים, אלא על הכניעה.

זה לוחמים.

לא נכון, הנשים חגגו עם הגנרלים האמריקנים, איך זה בדיוק מראה על אבל וכבוד עצמי? זה לא. עם של לוחמים זה עם שיודע להילחם, עם כבוד או בלי. יש עמים עם כבוד שלא יודעים להילחם, פשוטו כמשמעו (הערבים).

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #12 ב- : יולי 16, 2010, 15:26:03 »
יתושים

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #13 ב- : יולי 16, 2010, 15:31:23 »
זה כן. בעיקר כשמדובר בעם שניצח אימפריות, כשהוא במיעוט, כמו העם היהודי (תמיד). אם אתה לא חושב שהניצחון היהודי על האימפריה הסלאוקית והרומאית (רק שנאת החינם הרסו את הניצחון הסופי על רומא, וחטאיו של בר כוכבא) הוא לא הוכחה שאנחנו עם של לוחמים, יש לך בעיה לוגית קשה בהבנת המושג.

לא נכון, הנשים חגגו עם הגנרלים האמריקנים, איך זה בדיוק מראה על אבל וכבוד עצמי? זה לא. עם של לוחמים זה עם שיודע להילחם, עם כבוד או בלי. יש עמים עם כבוד שלא יודעים להילחם, פשוטו כמשמעו (הערבים).

ערסאוואת שדופק מכות לאדם אחר זה לוחם? לא. לכן המלחמה עצמה לא הופכת את העם לעם של לוחמים, לעם שנלחם כן, אבל לא לעם לוחם.

עם לוחם זה עם בעל תרבות לוחמת, בעל מהות של לוחם, העם היהודי הוא ההפך המוחלט מלוחם.

איזה נצחון יהודי על הרומאים? הם קרעו לנו ת'צורה. ספר לי על האמפריה הסלאוקית אני לא יודע על מה מדובר.

ושוב נצחון או הפסד אינו מראה על עם של לוחמים. תשים את הסמוראים או הספרטנים מול לוחמים של ימינו והם יפסידו, אז? יש בהסטוריה תרבות לוחמת יותר מהספרטנית או הסמוראית?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #14 ב- : יולי 16, 2010, 15:38:55 »
ערסאוואת שדופק מכות לאדם אחר זה לוחם?

כן. לוחם זה לא "גיבור" במובן היווני של המילה, לוחם זה אדם שיוצא לנצל את הכלים שברשותו בנבונות בשביל להוביל לניצחון - לא יותר מזה.

ציטוט
עם לוחם זה עם בעל תרבות לוחמת, בעל מהות של לוחם, העם היהודי הוא ההפך המוחלט מלוחם.

לא מדויק.

לערבים יש תרבות לוחמנית, דת ששואפת ללחום בכל העולם ולכבוש, ובסופו של דבר הם עם של מפסידנים, רמאים, וחלשים מפגרים שאילולא הנשק והכסף שמרימות עליהם אומות אחרות לא היו מסוגלים לזוז היום.

העם היהודי הוא דג שהיה יותר מדי זמן מחוץ למים - ומפה התנהגותו. וגם לו יש יוצאים דופן כמו הרב כהנא, שהראו מיהו אריה יהודה האמיתי שהוא הלוחם המסוכן מכל.

ציטוט
איזה נצחון יהודי על הרומאים? הם קרעו לנו ת'צורה.

לא הם לא, אנחנו שוב ושוב ניצחנו אותם (עם קטן ללא ציוד מתאים לעומת אמריקה העתיקה, אימפריה שניצחה אומות ענקיות, חזקות ועשירות, שלא יכולה להתמודד נגד העם הזה), עד שבסוף הם השתמשו במניפולציה (יהודונים שחמדו את העושר הרומאי וריגלו למען הרומאים, ונלחמו באלו שנלחמו נגדם, בעיקר בקרב שבו ירושלים נפלה והבית נחרב), זה לא תכונה של עם לוחם, זה עם מפסידן שלא מסוגל להילחם פנים מול פנים, לעומת עם שנלחם על עצמאותו ומצליח לנצח שוב ושוב עד שהאויב נאלץ להשתמש בעם עצמו כדי לנצח, כי הוא עצמו לא יכול.

ציטוט
ספר לי על האמפריה הסלאוקית אני לא יודע על מה מדובר.

המכבים VS היוונים

ציטוט
ושוב נצחון או הפסד אינו מראה על עם של לוחמים.

זה כן...

ציטוט
תשים את הסמוראים או הספרטנים מול לוחמים של ימינו והם יפסידו, אז? יש בהסטוריה תרבות לוחמת יותר מהספרטנית או הסמוראית?

אמרתי שהם לוחמים גרועים? להפך, הם לוחמי עילית כמו הגרמנים. אבל

M4A1, כמו בכל ויכוח איתך אתה מבלבל בין מושגים. עם לוחם זה עם שיודע להילחם, עם אמיץ (לפחות במהותו, כמו העם היהודי, שהמהות שלו היא לא ההתנהגות שלו כמו אצל עמים אחרים), נבון, מוצלח וכו'. זה העם היהודי, העם הגרמני, העם הרוסי, השבט הפשטוני, העם היפני, וכו'.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #15 ב- : יולי 16, 2010, 15:42:04 »
אני מניח שהסמוראים היפנים.
ולהם יש  היסטוריה עקובה מדם לא רק עם עמים אחרים, אלא גם בינם לבין עצמם אם אני לא טועה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #16 ב- : יולי 16, 2010, 15:44:58 »
אני לא חושב שיש עם בהסטוריה שלא נלחם, ולכל עם ללא יוצא מן הכלל יש את הכהנא שלו, את יהודה המכבי שלו וכ'ו, השאלה היא עד כמה אותם כהנא ויהודה המכבי יוצאי דופן משאר העם, האם הם רק בולטים, או ההפך המוחלט.

יהודה המכבי יצא כנגד המוסכמות, ויצא להלחם, הוא עשה דבר שהיה מנוגד לתפיסת רוב היהודים באותה תקופה. מכאן שהוא היה לוחם, ולוחם גדול, אך העם לא בדיוק עונה להגדרה.

ההגדרה שלנו ללוחם היא שונה, אתה רואה לוחם בכל מי שלוקח חלק באקט של לחימה.

אני רואה לוחם כמי שחי דרך חיים של לוחם, ראה הסמוראים לדוגמא.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #17 ב- : יולי 16, 2010, 15:45:35 »
אני מניח שהסמוראים היפנים.
ולהם יש  היסטוריה עקובה מדם לא רק עם עמים אחרים, אלא גם בינם לבין עצמם אם אני לא טועה.

צודק בהחלט.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #18 ב- : יולי 16, 2010, 15:49:21 »
אני לא חושב שיש עם בהסטוריה שלא נלחם,

מה זה משנה? יכולת לחימה זה יעילות ואומץ, לא משיכה מינית לדם.

ציטוט
ולכל עם ללא יוצא מן הכלל יש את הכהנא שלו, את יהודה המכבי שלו וכ'ו, השאלה היא עד כמה אותם כהנא ויהודה המכבי יוצאי דופן משאר העם, האם הם רק בולטים, או ההפך המוחלט.

שוב לא נכון. לכל ערבי יש אותן רצונות (להבדיל, כמובן) שהיו ליהודה המכבי, והערבים הם עדיין לא עם של לוחמים, אלא עם של ליצנים, שועלים ופחדנים שאפילו השוודים עולים עליו. רצון זה לא מה שהופך אותך (בהכרח) ללוחם. עם השפעה תרבותית מתאימה, אפשר לפתח רצון לחימה לכל אדם ולכל עם, זה לא מה (שבהכרח) הופך אותו ללוחם. יש הבדל בין לוחם ללוחמני.

ציטוט
יהודה המכבי יצא כנגד המוסכמות, ויצא להלחם, הוא עשה דבר שהיה מנוגד לתפיסת רוב היהודים באותה תקופה. מכאן שהוא היה לוחם, ולוחם גדול, אך העם לא בדיוק עונה להגדרה.

העם רצה מלחמה נגד היוונים כי העם שמר על התורה ורצה לראות את ארצו נגאלת מידי הכובש הזר, רק צריך היה מנהיג ויהודה המכבי היה אותו אחד. כל העם תמך בו וראו בו משיח, אז תגיד לי אתה מזה אומר.

ציטוט
ההגדרה שלנו ללוחם היא שונה, אתה רואה לוחם בכל מי שלוקח חלק באקט של לחימה.

בהחלט לא. נראה שזה דווקא אתה. לוחם הוא מי שיודע כיצד להילחם, יעיל ואמיץ, לא בעל משיכה מינית לדם, כאמור.

ציטוט
אני רואה לוחם כמי שחי דרך חיים של לוחם, ראה הסמוראים לדוגמא.

עיין למעלה

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #19 ב- : יולי 16, 2010, 15:54:19 »
אני בוחר ביהודים בכל מישור צבאי ,אבל ראוי לציין שזה תודות לקב"ה .

בקשר לדיון המתפתח:
היהודים והרומאים קרעו אחד לשני את הצורה בצורה די הדדית,זה לא היה חד צדדי , לרומאים נמחקו אוכלוסיות שלמות של עבדים בתקופה המדוברת (המרד הגדול, מרד התפוצות,ומרד בר כוכבא ,בסך הכל ההערכות מדברות שהיהודים הרגו קרוב למליון גוים תומכי רומא הכל כולל הכל בכל הלחימה הזאת) , ולגיונות של לוחמים  ...לרומאים היו תבוסות משפילות , וזה היה התקופה היחידה בהיסטוריה שהגנרלים לא בישרו לסנאט שלהם ולצבא שלום
היהודים אגב כן ניצחו את הרומאים בצורה די מוחצת באיזור בבל , ומנעו את פלישת הרומאים הלאה לשטחי מסופוטמיה (ובימים מאוחרים יותר, היהודים גם ניצחו באופן מוחץ את צבא ביזנטיון שחנה בארץ)

(אגב ,ראוי לציין, שהסיבה היחידה שהרומאים לא נוצחו בצורה די מבישה על ידי הפרסים, היה בגלל התערבות כת סוררת של יהודים מתבוללים באיזור פלרמיה שהיו קשתים מעולים ובלמו את הפרסים ,והצילו בכך את הרומאים מתבוסה כואבת במזרח )

ובכל אופן , מבחינת היהודים , זה לא היה מצב פייר , להלחם בלי שלטון מרכזי עם צבא מאומן .... אם הרומאים היו מנסים להלחם ביהודים בתקופת ינאי ושלומציון , הם היו צריכים להלחם מול כח יהודי מאומן העולה על מליון לוחמים .... אני מבטיח לך שרומא הייתה מובסת באופן משכנע ,  הדבר היחיד ששיחק לידי הרומאים היה המריבות הפנימיות(שזה הסיבה היחידה שלרומאים היה דריסת רגל ביהודה לכתחילה ) וחוסר האירגון שהיה תוצאה של עשרות שנים של הזנחה לטובת הפנטזיות של הורדוס וצאצאיו ואיבוד השלטון של בית חשמונאי
הרומאים הצליחו להכנס לארץ בזכות זה ששני אחים מבית חשמונאי רבו על המלוכה,  אחד עירב את הנביטים שיעזרו לו ואחד את הרומאים וכך הרומאים נכנסו לעניינים הפנימיים של יהודה ,מתוך מצב של מלחמת אחים ,  לאחר שהורדוס עלה לבית מלוכה(כשהוא בעצם משמיד את בית חשמונאי) הוא בעצם הפך את יהודה לואסל דה פקטו של רומא  וצאצאיו קיבלו מאליו שהרומאים יקבעו בענייני המלוכה שלהם , במקום לנסות לשמור על עצמאות

כך שכשהמרד הגדול התחיל ,  בניצחון די רציני על הרומאים אגב , זה היה תוצאה של מרידה ספונטנית מצד העם , לא מצד מנהיגות מרכזית... אלו שתפסו את השלטון היו אנשים שלא בדיוק היו מעוניינים במלחמה ורצו רק לשמר כמה שניתן את ההישגים ... את אלו שהיו אחראים לניצחון הם שלחו הרחק הרחק לחזיתות לא קשורות במקום לתת להם לנהל את הצבא , ושמו מפקדים שכל הרעיון שלהם היה להתבצר במקום להלחם... וגם אז ... יהודה לא הייתה חייבת ליפול ... היה יכולת להחזיק מעמד גם בצורה מבוצרת במשך הרבה הרבה שנים , אבל גם אז מישהו החליט שזה רעיון טוב לשרוף את מאגרי התבואה .... והעם הפסיד לרעב , לא ל"כח הרומאי האדיר" ... שלא הצליח להכניע את חומות ירושלים, אפילו לא היה קרוב לכך ,בכוחות עצמו , WITH ALL DUE RESPACT

במרד בר כוכבא,  כל מהות המלחמה הייתה מה שהיום נקרא מלחמת גרילה (ולהבדיל,  אני ממש לא מדבר על שיטות כמו של חיזבאללה, אלא על גרילה אמיתית ) היה מנהיג חזק ומרכזי ,בר כוכבא,  שאירגן כח לוחם (קטן בהרבה ממה שהיה בעבר ראוי לציין ,אבל עדיין כמות מכובדת, לפי חז"ל 400 אלף לוחמים)  הם בנו מערכת מסועפת של מערות וחדרים תת קרקעיים שבהם שמרו והכינו בהחבא כלי נשק , ומהם היו יוצאים ותוקפים את הרומאים
לא ידוע הרבה על המלחמה הזאת,אבל ידוע שזו הייתה מלחמה קשה ומלאה דם לשני הצדדים ושהיא נלחמה זמן רב
ידוע בהחלט שהרומאים בתחילה הובסו לחלוטין , ושהיה עצמאות ליהודה בתקופה שהתפרשה על ארבע שנים (לא בהכרח מלאות)

ככה שכן , זה שהרומאים ניצחו בחלק מהמלחמות לא אומר שהם לא הפסידו באחרות, הם כן הפסידו ,וגם כשהם ניצחו הם יצאו בשן ועין
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #20 ב- : יולי 16, 2010, 15:54:30 »
שכחתי להוסיף את הסרבים ואת אנשי שבט הגורחה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #21 ב- : יולי 16, 2010, 15:55:36 »
אם הערסאוואת שדופק למישהו מכות ברחוב הוא לוחם, למה לא הערבים? וגם לערבים יש את המצביאים שלהם, סלאחאדין לדוגמא.

העם ראה ביהודה המכבי משיח אחרי שניצח. זה כמו לעודד את הקבוצה שמובילה במשחק.

שוב, לוחם זה קודם כל בראש ובגישה. ורק אז במעשים. ובראש ובגישה העם היהודי הוא לא עם לוחם.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #22 ב- : יולי 16, 2010, 16:06:27 »
אם הערסאוואת שדופק למישהו מכות ברחוב הוא לוחם,

מישהו ברמה שלו/חזק ממנו, ומנצח כמובן.

ציטוט
למה לא הערבים? וגם לערבים יש את המצביאים שלהם, סלאחאדין לדוגמא.

צלאח אדין אלאיובי היה כורדי.

ציטוט
העם ראה ביהודה המכבי משיח אחרי שניצח. זה כמו לעודד את הקבוצה שמובילה במשחק.

גם לפני, תמכו בו והצטרפו לצבא שלו. היהודים גם תמכו במתתיהו הכהן שחיסל יהודון שסגד לזאוס ואת שליח המלך - הרבה לפני שיהודה המכבי הוביל את המרד (מתתיהו הרים את נס המרד). ליוונים היו בעיות עם היהודים עוד לפני שניהם.

ציטוט
שוב, לוחם זה קודם כל בראש ובגישה. ורק אז במעשים. ובראש ובגישה העם היהודי הוא לא עם לוחם.

לא נכון. לוחם זה יכולת, לא אישיות.

והעם היהודי כן במהותו עם לוחם. זה שעכשיו הוא מתנהג כגויים, לא הופך אותו לעם של שפנים ואיילות. כמו שילד, גם אם יתנהג כבוגר, לא יהפוך אותו לבוגר.

מנותק Twite

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #23 ב- : יולי 16, 2010, 16:14:59 »
הטאליבן הם צאצאים של שבט אפרים

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
הלוחמים הטובים ביותר?
« להגיב #24 ב- : יולי 16, 2010, 16:17:35 »
אם אדם לוקח אדם אחר במכות, כל מה שזה אומר זה שהוא נלחם יותר טוב ממנו. שום דבר אחר.

אוקי אז צלאח אדין לא היה דוגמא טובה, בכל מקרה אני בטוח שאתה מכיר את ההסטוריה הערבית יותר טוב ממני ויכול למנות לפחות מנהיג צבאי אחד בעל הישיגים מרשימים.

אני ראיתי בזמנו תוכנית בערוץ ההסטוריה על המכבים, נאמר שם שיהודה המכבי הוביל קומץ קטן מהעם, שרוב העם לא תמך במרד, שהיו המון מתיוונים, ושהוא בילה את רוב זמן המלחמה כשהוא חי בהרים במסתור יחד עם לוחמיו. לא נראה לי כמו תיאור של תמיכה גורפת בעם.

ולוחם זה לא יכולת, אני אישית מכיר אנשים שמתאמנים שנים ארוכות באומנויות לחימה כאלה ואחרות, והם ממש לא לוחמים.

והעם היהודי במהותו אינו לוחם, אולי נלחם וניצח, אך לוחם הוא ממש לא.