כתב נושא: כבר נמאס לי מכל הצעדות למען שליט. הוא לא שווה יותר מפולארד או עוד יהודים  (נקרא 12109 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
תרגיש חופשי לבדוק

צודק.
ולכן במצוי צבא מצרים עדיף על צה"ל.
אין מקום לפשרה על עקרונות, לא על דם יהודי ולא על אדמה יהודית. את קטנות האמונה תספר למישהו אחר.

או האללה של הצבא, קידושו והפיכתו לאל עלי אדמות, מצטער שאני לא קונה את העבודת אלילים המטורללת הזאת.
לא צריך לעשות הכל ("בכל מחיר") בשביל שחייל יחזור הביתה כי הוא לא מעבר לתואר. מה שקובע את הערך זה המעשים ולא התואר.

פעם אחרונה שבדקתי צבא מצרים הציל פחות יהודית מצה"ל.

צה"ל הוא מבצע לא מקבל החלטות. כשבנאדם דורס אותך, אתה לא יכול לכעוס על המכונית.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *

מה שנכון נכון..

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

פעם אחרונה שבדקתי צבא מצרים לא כבש כמו כלום שטח שגדול פי כמה וכמה משטח שאר מדינת ישראל והעביר אותו לידיים ששוחטות יהודים כמו כבשים.

ציטוט

צה"ל זה אנשים, לא רובוטים. הם לא רובוטים - יש להם בחירה חופשית כמו לכל אדם.

זה הולך גם הפוך - הורמאכט, ה-SS, הוואפן SS וה-SD הם מבצעים לא מקבלי החלטות. כשבנאדם דורס אותך, אתה לא יכול לכעוס על המכונית.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

בס''ד

חיילים הם כמו מכונית? בלי בחירה חופשית? הם רובוטים בלי שום מוסר או אנושיות?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
פעם אחרונה שבדקתי צבא מצרים לא כבש כמו כלום שטח שגדול פי כמה וכמה משטח שאר מדינת ישראל והעביר אותו לידיים ששוחטות יהודים כמו כבשים.

צה"ל זה אנשים, לא רובוטים. הם לא רובוטים - יש להם בחירה חופשית כמו לכל אדם.

זה הולך גם הפוך - הורמאכט, ה-SS, הוואפן SS וה-SD הם מבצעים לא מקבלי החלטות. כשבנאדם דורס אותך, אתה לא יכול לכעוס על המכונית.

לא צה"ל הביא לכך, מקבלי ההחלטות הביאו לכך.

ובכל הקשור לנאצים, יש הבדל בין פינוי לבין חיסול שיטתי, באמת רון קצת פרופורציות.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

עוד פעם הטיעון חסר הבסיס וההיגיון הזה?

החיילים גירשו ורמסו, הייתה להם בחירה חופשית והם בחרו ברע (הם יכלו לשבת חודשיים בכלא אבל בחרו להרוס לאחרים), לא מקבלי ההחלטות, קפיש?!

ההגנה הפאשיסטית הזאת על פושעים רק בגלל שהם לובשי מדים היא חולנית.

ציטוט
ובכל הקשור לנאצים, יש הבדל בין גירוש לבין חיסול שיטתי, באמת רון קצת פרופורציות.

כרגיל אתה מתרכז בטפל ובורח מהעיקר. רק בגלל שפה הם נרצחו ופה הם גורשו והוכו, לא הופך את האופציה השניה למוסרית או מותרת, תחת שום מצב.

זה פשע, וזה פשע. לא אכפת לי מה גרוע יותר. שניהם גרועים, ואם לחייל לא היה אכפת להרוס את חייו של יהודי רק בשביל שלא "יסבול" חודשיים בכלא, אז הוא לא שונה מכל קאפו אחר בשואה שלא היה מוכן להקריב את חייו בשביל לא לשתף פעולה עם הרצח השיטתי של אחיו.

אם אתה מעז להגן על חייל שגירש, אתה לא שונה משמאלן שמגן על מחבלים.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

בס''ד

ציטוט

לא נכון. חיילים במזרח אירופה סירבו לציית לפקודות והקומוניזם נפל. לעומת זאת חיילי צה''ל התנהגו כמו רובוטים פחדנים וגירשו אלפי יהודים מבתיהם. זה היה פשע בלתי נסלח וכל מי שהצטרף עוד יענש באופן נורא.

ציטוט

אתה משתמש במילה הבולשביקית "פינוי". כאילו מפנים זבל. הגירוש היה כמו רצח של יהודים כי לא היה ספק שזה יגרום לשפיכת דם יהודי. המגרשים הם רוצחים.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
זה מיועד גם לחיים וגם לרון

החיילים גירשו ורמסו לא על דעת עצמם, מקבלי ההחלטות, שנבחרו דמוקרטית ע"י העם, הגיעו להחלטה. יש את מקבלי ההחלטות, ויש את המבצעים, רון תכיר צה"ל, הגוף המבצע בכל הקשור להחלטות בטחוניות. אתה אוהב להביא את דוגמת הנאצים אז סבבה, למה רק החיילים אשמים ולא כל העם? הרי בכל הקשור לנאצים, אני בטוח שאתה לא מסתכל רק על הווארמכט ועל הSS וגופיו השונים כאויב, אלא על כל העם הגרמני של אותה תקופה. מדוע כאן המצב שונה?

ולגבי המילה פינוי אתה צודק אני מקבל את התיקון, גירוש אכן יותר הולם.

מנותק michelb126

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
 צריך לשחרר את גלעד בתנאי שהורגים את כול המחבלים אחרי זה.  אם לא  אז לא כדאי לשחרר כי זה יביא עוד פיגועים  ועוד הרוגים...

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
זה מיועד גם לחיים וגם לרון

החיילים גירשו ורמסו לא על דעת עצמם, מקבלי ההחלטות, שנבחרו דמוקרטית ע"י העם, הגיעו להחלטה. יש את מקבלי ההחלטות, ויש את המבצעים, רון תכיר צה"ל, הגוף המבצע בכל הקשור להחלטות בטחוניות. אתה אוהב להביא את דוגמת הנאצים אז סבבה, למה רק החיילים אשמים ולא כל העם? הרי בכל הקשור לנאצים, אני בטוח שאתה לא מסתכל רק על הווארמכט ועל הSS וגופיו השונים כאויב, אלא על כל העם הגרמני של אותה תקופה. מדוע כאן המצב שונה?

הדיקטטורים והפועלים לא נבחרו דמוקרטית ולא ייצגו מעולם לאחר המהפך של 77' את דעת העם, בטח לא תחת שרון ש"נבחר" כשהבטיח לעשות משהו שונה לחלוטין לפני שבגד בבוחריו.

דווקא בגירושים העם לא אהד את זה ורוב העם התנגד לגירושים (לפחות מבחינת הדעות). היו הפגנות סוערות לפני הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון ואחרי עמונה אפילו שמאלנים התנגדו לגירושים. הבדל נוסף בין העם הגרמני לעם היהודי זה שעל העם היהודי ככלל מלמדים זכות ועל הגויים לא. העם היהודי הוא העם שלי והעם הגרמני לא.

אם אתה רוצה להשתמש בטיעון של אדולף אייכמן במשפטו לפחות תהיה עקבי. אגב, בנוגע לכל החיילים שגירשו, אתה צודק שהעונש לפשעים שלהם הוא כמו העונש לפשעים של מפלצות גרמניה.

ציטוט
ולגבי המילה פינוי אתה צודק אני מקבל את התיקון, גירוש אכן יותר הולם.

לא פעם ראשונה שאתה מקבל את ההערה הזאת.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
כבר נמאס לי מכל הצעדות למען שליט. הוא לא שווה
« להגיב #35 ב- : יולי 04, 2010, 22:14:57 »
הדיקטטורים והפועלים לא נבחרו דמוקרטית ולא ייצגו מעולם לאחר המהפך של 77' את דעת העם, בטח לא תחת שרון ש"נבחר" כשהבטיח לעשות משהו שונה לחלוטין לפני שבגד בבוחריו.

דווקא בגירושים העם לא אהד את זה ורוב העם התנגד לגירושים (לפחות מבחינת הדעות). היו הפגנות סוערות לפני הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון ואחרי עמונה אפילו שמאלנים התנגדו לגירושים. הבדל נוסף בין העם הגרמני לעם היהודי זה שעל העם היהודי ככלל מלמדים זכות ועל הגויים לא. העם היהודי הוא העם שלי והעם הגרמני לא.

אם אתה רוצה להשתמש בטיעון של אדולף אייכמן במשפטו לפחות תהיה עקבי. אגב, בנוגע לכל החיילים שגירשו, אתה צודק שהעונש לפשעים שלהם הוא כמו העונש לפשעים של מפלצות גרמניה.

לא פעם ראשונה שאתה מקבל את ההערה הזאת.

עובדה שלפני שחלה, קיבל קרוב ל40 מנדטים, אז כנראה שהעם כן היה מאחוריו.

ואני לא יודע כמה העם היה בעד או נגד, כנראה שהעם לא התנגד מספיק, כי אם היה מתנגד מספיק, זה לא היה יוצא לפועל.

מה זה הטיעון הזה על העם היהודי מלמדים זכות ועל הגויים לא? אם אתה מותח ביקורת, תהיה הוגן.

אבל רגע, נכון שאת הנאצים כולם, את גרמניה כולה, היית מוכן לחסל במלחמת העולם השניה? מקטן ועד גדול? ללא קשר "לכמה נאצי" אותו אדם? וגם אם אותו אדם לא היה נאצי ומעולם לא צהל הייל היטלר, אך לא עשה דבר כדי למנוע את ההתרחשויות, הוא גרוע בדיוק כמוהם? אז מדוע לא תגיד אותו דבר על כל העם פרט למתנחלים והקומץ של הציבור החילוני שהצטרף למאבקם?
« עריכה אחרונה: יולי 04, 2010, 22:29:17 על ידי m4a1 »

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *

די בעייתית פה אצל כמה אנשים בפורום המילה פרופורציות!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *

אכן

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #39 ב- : יולי 04, 2010, 23:34:06 »
עובדה שלפני שחלה, קיבל קרוב ל40 מנדטים, אז כנראה שהעם כן היה מאחוריו.

אתה צודק, העם באמת היה מאחורי שרון שאמר "דין נצרים כדין תל אביב" ולא מאחורי שרון שגירש, העם ככלל מעולם לא תמך בחורבן ארץ ישראל, ההפך הגמור, מה שיש בבחירות זה בגדר "מצוי ורצוי".

ציטוט
ואני לא יודע כמה העם היה בעד או נגד, כנראה שהעם לא התנגד מספיק, כי אם היה מתנגד מספיק, זה לא היה יוצא לפועל.

זה לא משנה, העם בגרמניה היה השלטון, העם היה הצבא, התעשייה הצבאית, העם העלה את היטלר לשלטון בכוחו והרס את האליטה הקודמת שהתנגדה לרצונו וללא שום פשרה על עקרונות, בארץ המצב הפוך! האליטה שמאלנית והעם ימין! בארץ רוב העם אפילו לא מתגייס יותר (בטח שלא לקרבי), אז תגיד לי אתה איפה יש בסיס למשוואה (ומה בכלל השאלה הזאת קשורה, ל-M4A1 הפתרונות).

באמת אחלה דרך למצוא את הפושע, במקום להאשים ולהעמיד לדין את הפושעים האמיתיים (צה"ל בפרט והאליטה כולה), אתה מאשים את העם, כמו להאשים אישה יפה באונס, היגיון מטופש.

ציטוט
מה זה הטיעון הזה על העם היהודי מלמדים זכות ועל הגויים לא? אם אתה מותח ביקורת, תהיה הוגן.

זאת ההלכה וזאת התורה ללמד זכות על עם ישראל ככלל.

אני דווקא זה שהוגן, תפסיק להביא השוואות שיכולות להיות קשורות רק למונדיאל ולא לדיון (ופעם הבאה שאתה משווה, לפחות שההשוואה תהיה מבוססת על משהו), וזאת היהדות, כמו שיהודי שמאלני (כמובן, עם פרופורציות, כמו שאתה אוהב להגיד) אתה תנסה לשכנע לחזור לטוב, את הגוי אתה לא! ולו משום העובדה שזה בן עמך וזה לא.

ציטוט
אבל רגע, נכון שאת הנאצים כולם, את גרמניה כולה, היית מוכן לחסל במלחמת העולם השניה? מקטן ועד גדול? ללא קשר "לכמה נאצי" אותו אדם? וגם אם אותו אדם לא היה נאצי ומעולם לא צהל הייל היטלר, אך לא עשה דבר כדי למנוע את ההתרחשויות, הוא גרוע בדיוק כמוהם? אז מדוע לא תגיד אותו דבר על כל העם פרט למתנחלים והקומץ של הציבור החילוני שהצטרף למאבקם?

עוד פעם ההיגיון הסיבובי הזה, קודם כל,
א.) השוואה לא קיימת, לא הגיונית ולא מבוססת (בשואה היינו במלחמה עם העם הגרמני, עכשיו אנחנו נלחמים למען העם היהודי ולא נגדו).
ב.) אלו יהודים ואלו לא.
ג.) מכמה סיבות פשוטות, גרמניה הייתה קולקטיב מאוחד (אל תתחיל להכחיש לי שואה ולא להגיד שהיה גרמני שלא צהל הייל היטלר) והיררכי, שהנאציזם הייתה דתו (בורסיה כזו או אחרת) ומהותו, עם ישראל הוא עם מטאפיזי וא-מורפית, האליטה זה גוף שלא קשור ליהדות, גוף קולוניאלי שעצם מהותו היא פשע נגד עם ישראל ונגד האנושות, סה טו.
עוד משהו, אין (כמעט) שום קשר בין אחינו ה"חילונים" לאליטה, כמו הדתיים רוב החילוניים הם יהודים טובים בעוד האליטה היא קומוניסטית.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

ממך לא ציפיתי לגמד את פשעי הגירוש. אין מחילה למחריב ארץ ישראל כמו שאין מחילה לחייל נאצי.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #41 ב- : יולי 04, 2010, 23:39:15 »
אתה צודק, העם באמת היה מאחורי שרון שאמר "דין נצרים כדין תל אביב" ולא מאחורי שרון שגירש, העם ככלל מעולם לא תמך בחורבן ארץ ישראל, ההפך הגמור, מה שיש בבחירות זה בגדר "מצוי ורצוי".

זה לא משנה, העם בגרמניה היה השלטון, העם היה הצבא, התעשייה הצבאית, העם העלה את היטלר לשלטון בכוחו והרס את האליטה הקודמת שהתנגדה לרצונו וללא שום פשרה על עקרונות, בארץ המצב הפוך! האליטה שמאלנית והעם ימין! בארץ רוב העם אפילו לא מתגייס יותר (בטח שלא לקרבי), אז תגיד לי אתה איפה יש בסיס למשוואה (ומה בכלל השאלה הזאת קשורה, ל-M4A1 הפתרונות).

באמת אחלה דרך למצוא את הפושע, במקום להאשים ולהעמיד לדין את הפושעים האמיתיים (צה"ל בפרט והאליטה כולה), אתה מאשים את העם, כמו להאשים אישה יפה באונס, היגיון מטופש.

זאת ההלכה וזאת התורה ללמד זכות על עם ישראל ככלל.

אני דווקא זה שהוגן, תפסיק להביא השוואות שיכולות להיות קשורות רק למונדיאל ולא לדיון (ופעם הבאה שאתה משווה, לפחות שההשוואה תהיה מבוססת על משהו), וזאת היהדות, כמו שיהודי שמאלני (כמובן, עם פרופורציות, כמו שאתה אוהב להגיד) אתה תנסה לשכנע לחזור לטוב, את הגוי אתה לא! ולו משום העובדה שזה בן עמך וזה לא.

עוד פעם ההיגיון הסיבובי הזה, קודם כל,
א.) השוואה לא קיימת, לא הגיונית ולא מבוססת (בשואה היינו במלחמה עם העם הגרמני, עכשיו אנחנו נלחמים למען העם היהודי ולא נגדו).
ב.) אלו יהודים ואלו לא.
ג.) מכמה סיבות פשוטות, גרמניה הייתה קולקטיב מאוחד (אל תתחיל להכחיש לי שואה ולא להגיד שהיה גרמני שלא צהל הייל היטלר) והיררכי, שהנאציזם הייתה דתו (בורסיה כזו או אחרת) ומהותו, עם ישראל הוא עם מטאפיזי וא-מורפית, האליטה זה גוף שלא קשור ליהדות, גוף קולוניאלי שעצם מהותו היא פשע נגד עם ישראל ונגד האנושות, סה טו.
עוד משהו, אין (כמעט) שום קשר בין אחינו ה"חילונים" לאליטה, כמו הדתיים רוב החילוניים הם יהודים טובים בעוד האליטה היא קומוניסטית.

רון זאת לא פעם ראשונה שאני ואתה נקלעים לווכוחים האלה. אז מה דעתך לתת לי הסבר מפורט על אותה אליטה שהיא איננה חלק מהעם שפועלת על דעת עצמה ללא התחשבות ברצון העם? אשמח לדעת מי שייך אליה ומי לא, מה הקריטריונים, יש דמי חבר?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #42 ב- : יולי 04, 2010, 23:46:17 »
רון זאת לא פעם ראשונה שאני ואתה נקלעים לווכוחים האלה. אז מה דעתך לתת לי הסבר מפורט על אותה אליטה שהיא איננה חלק מהעם שפועלת על דעת עצמה ללא התחשבות ברצון העם? אשמח לדעת מי שייך אליה ומי לא, מה הקריטריונים, יש דמי חבר?

פשוט מאוד, מעצם היותה אליטה! דיקטטורה ממסדית, היא לא מתחשבת ברצון העם, כמו שבבריה"מ האליטה שהיוותה פחות מ-5 אחוז מהעם שלטה בכל (כמו מאפיונר שכונתי, שיחסל כל מתחרה ברגע שיצמח, ובשביל לעשות זאת צריך להחזיק מבחינה פיננסית ומבחינה בטחונית, כך גם האליטה שהיא לא יותר מהחמולה השלטת).

אפשר להגיד שהשמאלנים צודקים שמדינת ישראל נשלטת בידי מאפיה, בידי אוליגרכיה, כל המערכת הפוליטית/כלכלית/צבאית של ימינו היא האליטה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #43 ב- : יולי 04, 2010, 23:49:12 »
פשוט מאוד, מעצם היותה אליטה! דיקטטורה ממסדית, היא לא מתחשבת ברצון העם, כמו שבבריה"מ האליטה שהיוותה פחות מ-5 אחוז מהעם שלטה בכל (כמו מאפיונר שכונתי, שיחסל כל מתחרה ברגע שיצמח, ובשביל לעשות זאת צריך להחזיק מבחינה פיננסית ומבחינה בטחונית, כך גם האליטה שהיא לא יותר מהחמולה השלטת).

אפשר להגיד שהשמאלנים צודקים שמדינת ישראל נשלטת בידי מאפיה, בידי אוליגרכיה, כל המערכת הפוליטית/כלכלית/צבאית של ימינו היא האליטה.

את ההגדרה הזו אני מכיר, תהיה יותר ספציפי, לדוגמא המערכת הפוליטית, ביבי או חלק מהאליטה? מה עם המזכירה שלו? מה עם העובד הכי זוטר במשרדו? מה עם תומכיו?

הלאה לכלכלה, בעלי הבנקים, האם הם חלק מהאליטה? מע עם הבנקאים עצמם? כספרים? פקידים? האנשים שמפקידים את כספם בבנק?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #44 ב- : יולי 04, 2010, 23:50:06 »
את ההגדרה הזו אני מכיר, תהיה יותר ספציפי, לדוגמא המערכת הפוליטית, ביבי או חלק מהאליטה? מה עם המזכירה שלו? מה עם העובד הכי זוטר במשרדו? מה עם תומכיו?

הלאה לכלכלה, בעלי הבנקים, האם הם חלק מהאליטה? מע עם הבנקאים עצמם? כספרים? פקידים? האנשים שמפקידים את כספם בבנק?

על רגל אחת (אין לי הרבה זמן, אם אתה רוצה אפשר להמשיך לדבר על זה מחר או בפרטי או וואטאבר), האליטה זה כמו חברה גדולה, גם העובד הזוטר ביותר הוא חלק ממנה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : יולי 04, 2010, 23:52:34 »
על רגל אחת (אין לי הרבה זמן, אם אתה רוצה אפשר להמשיך לדבר על זה מחר או בפרטי או וואטאבר), האליטה זה כמו חברה גדולה, גם העובד הזוטר ביותר הוא חלק ממנה.

אם כך, רוב העם הוא חלק מהאליטה, אשמח להמשיך את הדיון מתי שיהיה לך נוח. מצידי גם עכשיו, שאני יתחבר למסן?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #46 ב- : יולי 04, 2010, 23:58:09 »
אם כך, רוב העם הוא חלק מהאליטה,

::)

ציטוט
אשמח להמשיך את הדיון מתי שיהיה לך נוח. מצידי גם עכשיו, שאני יתחבר למסן?

אם נוח, אז נמשיך את הדיון הזה מחר.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #47 ב- : יולי 04, 2010, 23:58:46 »
::)

אם נוח, אז נמשיך את הדיון הזה מחר.

בהחלט.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
m4a1, אנחנו כבר ניהלנו את הדיון הזה של איך מגדירים מהי האליטה, ואתה הבנת מהם ומיהם גבולות הגזרה להגדרה זו, אז למה למחזר את העניין הזה שוב?
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
m4a1, אנחנו כבר ניהלנו את הדיון הזה של איך מגדירים מהי האליטה, ואתה הבנת מהם ומיהם גבולות הגזרה להגדרה זו, אז למה למחזר את העניין הזה שוב?

מכיוון שאני עדיין מסתובב עם כמה סימני שאלה, למשל איפה נגמרת האליטה ומתחיל "האזרח התמים"?